STABSVENSTER Militaire plechtigheid in Prins Willem III kazerne Jubilerende Soes ter EHBO ontvangt veel gelukwensen Keel Verzachtend Noteert U even VICKS BONBONS 2 Maandag 27 October 1952 Gedenkplaat onthuld voor gevallen huzaren (Van een onzer verslaggevers) Op het voorterrein van de Prins Willem Ill-kazerne aan de Heiligen- bergerweg is Zaterdagmiddag een gedenkplaat onthuld ter nagedachte nis aan 51 oud-leerlingen van de School voor Reserve-Officieren der Cavalerie (S.R.O.C.) die in de strijd tegen de Duitsers en in het voorma lige Ned. Oost-lndië zijn gesneuveld. De inspecteur der cavalleric. kolonel C. F. Pahud de Mortanges, verrichtte de onthulling, die werd bijgewoond door de minister van Oorlog, ir C. Staf en de chef van de generale staf luitenant-generaal B. R. P. F. Hassel- man. Majoor J. J. L. baron van Lyn- den representeerde H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bcrnhard. Ook bur gemeester H. Molendijk was bU deze sobere militaire plechtigheid tegen woordig. Alvorens tot de onthulling over te gaan. hield de commandant van de cavalerieschool ritmeester L. K. J. Koch op bevel van kolonel Pahud de Mortanges het dodenappèl. In diepe stilte luisterden de genodigden o.w. de nabestaanden der gesneuvelden en voorts vele oud-leerlingen van de S.R.O C. die voor deze gelegenheid de oude uniformen droegen, naar de lange lijst van namen van hen die het leven lieten voor Koningin en Vaderland. In zijn korte toespraak die op de onthulling volgde, richtte kolonel Pahud de Mortanges zich in de eerste plaats tot de nabestaanden van de gesneuvelde cavaleristen. „Opdat wij niet zullen vergeten," aldus spr., „is thans dit gedenkteken opgericht aan de voet van de vlaggemast, waaraan het rood wit en blauw wappert Voorts bracht kolonel Pahud de Mortanges dank aan de Vereniging van Officieren der Cavalerie, die dankzij veler hulp het initiatief van de majoor der vacalerie Van Reede had verwezenlijkt. Aan de commandant der cavalerie school droeg spr. op iedere nieuwe klas op het gedenkteken te wijzen, opdat de jongeren steeds het voor beeld voor ogen zullen houden van hen die cavalerist zijn geweest tot het einde toe. De kolonel der cavalerie b d. jhr P. J. Six, voorzitter van de Vereni ging van Officieren der Cavalerie, verklaarde, dat de V O C. het zich tot een ereplicht heeft gerekend voor de ABC-cabaret komt in Grand Theatre Wim Kan heeft voor zijn A.B.C.- Cabaret een nieuw programma geschre ven. dat hij genoemd heeft „Bibelonië" cn waarvan op Donderdag 30 October a.s. in het Grand ThcStre één voorstel ling zal worden gegeven. Bibelonië is een kleine bergachtige republiek gelegen aan de woest stro mende Bibel, vlak achter de Blbele- bontse berg. De toeschouwer wordt be schouwd als tourist, die een bezoek van enige uren aan dit land komt brengen Van de medewerkenden noemen wij o.a. Corry Vonk. Pam Henning. Teddy Scholten. Lucie Mol. Guusjc Hoek. Henk Scholtcn Joop Visscher. Piet v. d Meu- len. Rijk de Gooyer cn Bert Engelen. GESLAAGD Voor het derde deel van het examen voor candidaat-notaris is geslaagd de heer J. Pothoven uit Amersfoort. SPREEKUUR tVETH. EENHORST Wethouder Eenhorst is verhinderd Woensdagmiddag a.s. spreekuur te hou- GRAND THEATER. Van 24 t/m 30 Oct „Starlilt". Toegang elke leeftijd Aanv.Zo. 2, 4 15 en 9 uur; Do. 2 30 uur; overige dagen; 2.30. 6 45 cn 9 u. Donderdag 30 Oct. aanvang 3 uur; A.B.C.-Cabaret met: „Bibelonië". CITY THEATER. Van 24 t/m 30 Oct.; ..Ttjgerhaai". Toegang 14 jaar. Aanv. Zo. 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen; 2 30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van 24 t/m 27 Oct.: „Schaduw van do Adelaar". Toegang 14 Jaar. Van 28 t/m 30 Oct.; ..Misdaad zonder pardon". Toegang 14 jaar. Aanv.: Zo. 2, 4.15, 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 cn 9 uur. CITY THEATER. Van 24 t/m 26 Oct.: ..On Moonlight Bay". Toeang elke leeftijd Van 27 t/m 29 Oct.; ..Tanks vallen aan". Toeang 14 jaar. In de Donderdag-cyclus 30 Oct.: „De wouw met het geschonden gelaat". Toegang 18 jaar. Aanv.: Vrljd. 8 u.. Za. cn Do. 2.30, 6.45 en 9 uur. Zo. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 cn 8 uur. AGENDA VAN AMSTERDAM TONEEL WOENSDAG 29 OCTOBER. Stads schouwburg 8 uur Rotterdams To neel met de première van Piran dello's „Hendrik IV". MUZIEK ZONDAG 26 OCTOBERConcertgebouw 230 uur Abonnementsconcert ZONDAG 26 OCTOBER: 13 30 Stadsschouwburg Nederlandse Ope ra met „La Traviata". WOENSDAG 29 OCTOBER: 20 uur Concertgebouw Abonnementscon cert o 1 v. Josef Krips. DONDERDAG 3» OCTOBER: 20.15 uur Abonnementsconcert o.l.v. Josef Krips VRIJDAG 31 OCTOBER: Stadsschouw burg 20 uur Nederlandse Opera met „Le nozze di Figaro". Op het voorterrein van de Prins Willem III kazerne heerste Za terdagmiddag een plechtige stil te, toen de inspecteur der cava lerie. kolonel C. F. Pahud de Mortangesde gedenkplaat ont hulde ter nagedachtenis aan 51 in de strijd gevallen oud-leerlingen die in de jaren tussen 1917 en 1940 aan de School voor Reser ve Officieren der Cavalerie hun opleiding ontvingen. (D.v.A. - Archifoto) oprichting van dit monument zorg te hebben mogen dragen. Vervolgens droeg hij het gedenk teken over aan de minister van Oor log, die het met enige toepasselijke woorden aanvaardde. Direct na de onthulling van de gedenkplaat werden kransen gelegd door majoor J. J. L. baron van Lyn- den. namens H.M. de Koningin en Z.K H. Prins Bcrnhard; de minister van Oorlog ir C. Staf. de inspecteur der cavalerie, kolonel C. F. Pahud de Mortanges, de voorzitter van de V.O.C. kolonel b.d. jhr P. J. Six en de commandant van de Cavalerie school ritmeester L. K. J. Koch. Ter stond na de kranslegging speelde het tempretterscorps van de Huzaren van Boreel het Wilhelmus, dat in doodse stilte werd aangehoord. Cheerio zet seizoen goed in De onderafdeling toneel van de Speel tuinvereniging „Het Soesterkwartier" heeft het winterprogramma ingezet met een paar attractieve voorstellingen voor jong en oud. Zaterdagmiddag werden, in het grote clubgebouw, twee opvoeringen gegeven van het bekende sprookje „Sneeuwwitje en de zeven dweigen" In beide voor stellingen genoten de kleuteis van het aardige spel van „Klein Cheerio" waar van de meeste jonge tonelisten voor het eerst op de planken kwamen. De jeugd toonde duidelijk dat het gebodenc in de smaak viel en was gul met applaus. De kinderen leefden vooral in grote span ning toen Sneeuwwitje bewusteloos neerlag tengevolge van het eten van een vergiftige appel, die haar door de boze Koningin was gegeven. Er was grote vreugde toen de prins redding bracht. Mevrouw Stoute en de heer De Vries, die de leiding hebben over „Klem Chee rio" kunnen tevreden zijn. Zij hebben de kinderen een kostelijke middag bezorgd en zullen dit ongetwijfeld a.s. Zaterdag, als de voorstellingen worden herhaald, weer doen. Zaterdagavond kwamen de oudere le den van het „Soesterkwartier" naar het grote clubgebouw om de opvoering bij te wonen van „Vlammende wieken", een toneelspel in drie bedrijven van Theo Leysterburg en Wim Dumont. die werd gegeven door „Cheerio", de toneelafde ling van de ouderen. Het stuk handelt over een molenaars familie, waarin twee zoons moeilijkhe den krijgen over een erfcnisverdeling en waarbij de vrouw van een der zoons een zeer onprettige rol speelt. Dc regisseur Ton van Hoeven heeft met deze voorstelling eer ingelegd, want het publiek toonde zich zcei dankbaar. Een hoogtepunt was ongetwijfeld de brand in de molen, die, evenals een fel onweer, keurig werd uitgebeeld. Het publiek, dat tevreden huiswaarts keerde, zal zeker bij een volgende op roep van „Cheerio" weer acte de pré- sence geven, want het gebodene houdt ontegenzeggelijk een belofte voor de toekomst in. Driejarig jongetje valt van wagen Zaterdagmorgen omstreeks half elf stond er in de Gouwes'.raat rechts van de rijweg de vracht auto van een groentehandelaar ge parkeerd. De drie-jarige Arie Pe ters klom op de wagen om mee te rijden. Hij viel en kwam met de beide benen onder een achterwiel van de auto. Hij liep slechts enige schaafwonden op. LEUSDEN Aanbesteding Ten gemeentehuize te Hamersveld vond Vrijdagmiddag j.l de openbare aanbesteding plaats voor de verbetering van dc Postweg te Leusden. Inschrij vers waren: B. Rijkebocr te Amersfoort 18 400 W. van Plateringen te Amers foort 18 889.—Aannemersbedrijf G. W. Polderman te Spaarndam 23.750 E. H. Kuijer te Blaricum 25.000.Erven A. Oddens te Ede 25227.„Dc Geruis loze weg" te Heemstede 25.000, Otto Linzel te Soest 25 700. firma Gebroe ders Schellcvis 27.000.—. Dc raming voor dit werk was 24.650.De gun ning is nog aangehouden. „Langs ongebaande klingen" Op Dinsdag 4 November a sdes avonds om half acht organiseert de Nederlandse Fruittelers organisatie „De Gelderse Vallei" in Hotel ,,De Mof" te Leusden een filmavond. De te vertonen film heet „Langs ongebaande klingen". HOOGLAND Burgerlijke Stand Geboren: Arian Willem, z. van D. Nagel en A. van den Hoogen. Wilhel mus Cornelis Jacobus, z. van W. H van Veldhuizen en J. J. van den Tweel. Petronella Theresia, d van J. C. Schimmel en M. W. van Lierop Gerarda Arnolda Maria. d. van A. F. Pommer cn E M. van Hamersveld Gehuwd: Johannes Antonius Issard en Cornelia Oeldenk. HOEVELAKEN BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Gijsbert van Essen, 29 j. (Nijkerk) en Heintje van de Heuvel. 26 j Gehuwd: Nicolaas Johannes van Aalst, 26 j (Rotterdam) en Maria Jacoba van Wbk. 23 j. NOTEERT U EVEN? Zaterdag 1 Nov.: Dubbclmannenkwar- tct „De Melodie Minners" van Spaken burg, ln Verenigingsgebouw, aanvang 8 uur. De bijna 80-jarige oud-directeur van de Spanera sigarenfabrieken, temidden van zijn trouwe mede werkers, de heren Göttgens tr.) en De Roder (l.), die samen 100 jaren bij Spanera gewerkt heb ben. De heer Bertram heeft tij- dens de Zaterdag gehouden hul ding, waarvan wij reeds uitvoe rig verslag gaven blijk gegeven nog over een prima geheugen te beschikken. Hij heeft de vaders van de jubilarissen nog goed ge kend en wist nog tal van aar dige herinneringen op te halen. 2033. Dan trekt dc com mandant een lade open en haalt er een stapel tje foto's uit. „Ik geloof, dat u mij niet goed hebt begrepen, kapitein", zegt hij; „de vliegtuigen, die de schotel onder vuur hebben genomen, heb ben foto's genomen en daaruit blijkt, dat u wel degelijk iets hebt opge pikt." En dan komt als bewijsstuk ook het an- ker van de „Vrijh^d" op tafel, dat Rob heeft verspeeld. Ja, Rob moet toegeven, dat hij wel een poging heeft ge daan de boei te lichten, maar hij zegt. dat dit niets heeft opgeleverd. Uit het verdere gesprek wordt het Rob duidelijk, dat de commandant er niet helemaal zeker van is. of Rob overle venden van de schotel aan boord heeft geno- DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB men. In d«» nacht zijn zij natuurlijk het spoor van de „Vrijheid" bijster geraakt en waarschijn lijk hebben zij er ook geen idee van, dat hij naar Tamoa is teruggezeild. Welnu, Rob zal de mannen niet wijzer maken. Maar hij bevindt zich wel in een onaangename positie. (Advertentie l.M.) Hartelijke speeches, bloemen en cadeaux Dat de afdeling Soest van de Ned. Vereniging E.H.B.O. door de burge rij gewaardeerd wordt, bleek Za terdagmiddag in de zaal van De Gouden Ploeg, waar vele belang stellenden het bestuur van de ju bilerende vereniging naar aanlei ding van het 25-jarig bestaan hun gelukwensen aanboden. Onder de velen die hun opwach ting kwamen maken, merkten wij op, de burgemeester van Soest, mr S P baron Bcntinck, die namens het gemeentebestuur en als voor zitter van het Ned. Rode Kruis, afdeling Soest, sprak en zijn ge lukwensen aanbood Verder dr Berghauser Pont. geneesheer-direc teur van Zonnegloren; de directeur van de P.T.T.. de heer Jansen; de heer G. Kruyff, namens de Stich ting Soester Natuurbad; de heren J. Batenburg en W. Surink. resp. voorzitter en directeur van de VVV., mej. C. E. Jolles, voorgang ster der N.PB; dr Warmelink uit Haarlem, lid van het hoofdbestuur der E.H.B.O., die de vereniging het Bondsvaantje aanbood en zich spe ciaal wendde tot de voorzitter van de afdeling Soest, dr P. G. de Vos en het bestuurslid, de heer W. Hil- horst. die onafgebroken 25 jaar lid van de afdeling Soest zijn geweest Genoemde heren ontvingen uit handen van dr Warmelink. als aan denken een vergulde draagpenning met oranjelint. Vervolgens kwam dr Pernis. oud-voorzitter van het hoofdbestuur zijn gelukwensen aan bieden. Het districtsbestuur v/as vertegenwoordigd door dr Hagen beek, mevrouw Kuiper en de heer Kronenburg uit Utrecht-. De plaat selijke doktoren Van Beurden, P. Donker. J. H. Rupert en Rip kwa men, evenals dr J. H. A. Rupert, oud-voorzitter en nu erelid van de afdeling Soest, hun felicitaties aan bieden. Dominee en mevrouw Var. Krugten, notaris M van Veeren en echtgenote, de heren P. Swager en Bouwens van de „Vlieguut" boden daarna hun gelukwensen aan. De volgende verenigingen hadden af gevaardigden gezonden, n.l. B.D.C., S.P.S VTempo. P.V.O., Chr. Gym- nastiekver. ..Olympia". R K. Gym nastiek ver. Crescendo. Soester Win keliersvereniging, Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren, de pas op gerichte zustervereniging, de F.K. E.H.B Obood bij monde van de voorzitter, de heer J. C. M. Smit, een schminkdoos aan, P. Drost, oud bestuurslid en mevr. Voorman uit Voorst, mede-oprichtster van de afdeling Soest, de R.K. Boerenleen bank. afgevaardigden van de E.H.B O 's uit Leersum, Utrecht. De Meeren, Soesterberg. de heer G. Klomp, als verzorger van de ziekenauto en vele anderen Overgroot was het aantal bloem stukken. dat de bestuurstafel en het verdere gedeelte van de zaal vulde, voorts kwamen vele schrif telijke felicitaties en telegrammen binnen. 's Avonds was er feest in zaal Eemland. Nadat de conferencier, de heer E. van Eeden, een passen de inleiding had gehouden, sprak de voorzitter, dr P. G. de Vos, het openingswoord. Mevr. dr Schutte, voorzitster van het werkcomité, be klom daarna het podium en deelde mede, dat dank zij de goede ge zindheid van de burgerij van Soest, aan de jubilerende E.H B.O., een nieuwe Anatomische pop kon wor den aangeboden, die. nadat het gor dijn was geopend, aan de zaal werd getoond. Dr De Vos dankte me vrouw Schutte namens de gehele E.H.B.O., voor dit cadeau. Daarna werden de docenten, de doktoren Van Beurden. Donker, Schutte, Stroband en De Vos, door de Al gemeen Secundus van de afdeling Soest, mej. M. van Herwaarden, toegesproken. Uit dankbaarheid voor het vele werk werd hen een fraai herinneringsbord aangeboden; de dames van de doktoren ontvin- Lange Jan HOEVELE malen is niet de lof bezongen van de O.L. Vrouioe Toren, de trouwe wachter van de Kei- stad het meest „verheven" middelpunt van Amersfoort. Er is reeds zoveel over ge schreven, dat S.V.K. het eigenlijk niet nodig vindt er nog een regel aan toe te voegen. Elders op deze pa gina bijv. staat een nog al onaangename historie de Sperwer Proefparade wel beschreven uit het jongste een geweldig succes, vooral ders bedoeling wel kon zijn en zei verbaasd: }.Wat of wie bedoelt u. mijnheer?" „Nou," klonk het antwoord, „die toren daar, is dat nu jullie beroemde Lange Jan?" Kijk eens. op zijn tijd kan een mens van alles ver wachten, maar bij zoiets sta je toch niet stil. Ja,"moes't S.V.K., onthutst van verba zing toegeven, „dat is 'cm nou, de Lange Jan". „Oh," zei de onbekende fietser, keurde onze plaatselijke trots verder geen blik waar dig en verdween gezwind. Het duurde even voor S.V.K. bekomen was, toen keek hij met een verontschuldigend naar '"em" en zei: „Sorry Jan, ik kan ook niet helpen, dat ze jou schijnbaar nog niet kennen. Je moest eigen lijk een naamplaat dragen: „Lange Jan, Amersfoort Sperwer Proefparade Weet u hoeveel mensen tijdens de afgelopen week „geproefd en geparadeerd" hebben in de Markthal? Tien en een half duizend! Voor de organisatoren van aanleiding om hem op het gelopen Zondag hebben kun- toneel te huldigen en iets nen verorberen, zien zij na- aan te bieden. Zelfs de tien jarige Tijhuis Jr. stapte dapper voor dc microfoon en speechte er flink op los. Met een zware, maar zeer tuurlijk reeds met verlangen uit naar het menu voor het komende weekeinde. Welnu, het is een uitge breid menu, dat door de prettige en weLkome last K.N.V.B.-kok is samenge steld. Het voorgerecht, dat kon de heer v. Buuren huis waarts keren. Tot het laatste ogenblik bleef het gezellig diend. ziet er als volgt uit: Klop even aan 't Stadsven- ster. TeL 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. Vooruit, hier is het dan. Het eten is hier zo-zo. Slo pen gaat wel. Geratel van reeds Zaterdag wordt opge- rtinnH .i., .r al. vol.t ,,i.- Khrvfmaclnneiu vervelend druk. Zelfs wethouder Zwol kwam nog een kijkje nemen. Meer dan tien en een half duizend bezoekers waren sinds de opening de controle gepasseerd bleek na sluiting. We geloven wel, dat een ieder tevreden ge weest zal zijn. de standhou ders in ieder geval. Dit bleek wel na afloop in de koffiekamer van de Markt hal. waar zij nog enige tijd gezellig bijeen bleven en de resultaten bespraken. Jan van Loo zorgde voor een C.J.V.V.—Altius E.D.O.—NOAC Triangel BoysCobu Boys PosthoornMerino's S.O.V.A.G.V.V.V. De hoofdmaaltijd bestaat Zondagmiddag uit; H.F.C.—H.VC. HilversumAP. WC. QuickAmersf. Boys SaestumAmsvorde N S.CK.V.V.A. Hoogland—W.Z A. Wij hopen nu maar. dat dit uitgebreide menu de voetballiefhebbers maar ik geloof, dat zij wel het beste met mij voor heb ben. Van tijd tot tijd zal ik een stukje voor het Stads- ven ster moeten schrijven. Wisten jullie dat ik de enige Stadsvensterpoes ter wereld ben. Ik ben me dan ook wel bewust van mijn taak. Vlot te onderhoudende stukjes. Voorlopig zal dat nog niet meevallen. Ik heb namelijk nog zoveel moeite met tik ken. S.V.K. heeft dit stukje goed nagekeken. Je moet weten daat ik moeilijk gezellig „muziekje", zodat zwaar op de maag zal lig- van de gehele Sperwer gen. Proefparade gezegd kan worden: er zat van begin tot eind muziek in! Voetbalmenu Na de smakelijke maaltijd, die de voetballiefhebbers af- Mickey Ik ben Mickey. Zij hebben mij mijn hoofd gék gezeurd om een stukje voor het Stadsvenster te schrijven. uuu i.-« hootaletters kan likken, komma's gaat ook erg moei lijk, het valt ook niet mee tikken met maar twee vin- pers. Oefening baart kunst, ik zal doorzetten, dan zal het wel steeds beier gaan. Nu moet ik naar mijn melk. Tabedanmaweer. Mickey. verleden betreffende de ver lichting der wijzers en ivij- zerplaten van de toren. Maar goed, deze kwestie is nu uit de doeken gedaan en S.V.K. uur zwijgt daar verder over. Hij houdt niet van die opzien- ook in vergelijking met vo rig jaar, toen het aantal be zoekers acht duizend be droeg. Zaterdagavond bereikte de drukte wel haar hoogtepunt. Ettelijke „honderdste" be- Burgerlijke Stand barende dingen, maar be- zoekers kregen leuke ver- paalt zich liever tof de klei- rassingen. maar het aardigst ne feitjes van de dag. die was natuurlijk, wanneer een - „proefparadist" een duizend tal kwam volmaken. De helemaal niet zo belangrijk zijn, maar die hem toch steeds weer even verbazen. Want Zaterdagmorgen fiets te hij met een collega er- acht duizendste was de heer Iepenburg van de Bisschops- weg, hij kreeg evenals mevr. Geboren; Joseph, zoon van J. Krij- nen en H. v. Ouwerkerk; Jacobus - Johannes Richardus. zoon van A. T bewejjmg met de duim Kerkhof en C. M. v. Beek Geertrui, maakte en vroeg. d. van J Jacobs en G Wolfswinkel. I kunt u my zeggen, is aal Overleden: Roelof Buining, 80 j., wed van E. J. C. Schraage. gens in de buurt van het Mohanius, die de negendui- Politiebureau op weg om zend vol kwam maken, een kopij te verzamelen toen mand met levensmiddelen. een wielrijder hem achterop Het wachten was toen op kwam. op de schouder tikte. no. tienduizend. Wie zou het een richting-aanduidende zijn. een dame. een heer? beweging met de duim Het laatste bleek het geval maakte en vroeg: „Mijnheer, te zijn, want de heer v. Buuren uit de Verhoeven- De ere-voorzitter van de zilve renSoester E.H.B.O. wenst het bestuur van harte geluk. (Foto Astra - D.v.A.) gen bloemen. Dr P. Donker, voor zitter van de propaganda-commis- sie. bood alle bestuursleden een herinnenngsbordje aan. Hiermede was het officiële gedeelte beëin digd. Het woord was vervolgens aan de Amsterdamse P.T.T. Caba ret-Vereniging „De Vuurpijl", die de vlotte revue „Maskerade" op voerde met medewerking van het Vuurpiilorkest, onder leiding van Kick Metsch. (Advertentie I.M.) Last van zenuwen? ^ijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. 'em nou?" S.V.K. had geen straat was de gelukkige. Het flauw idee wat des wielrij- was voor alle standhouders Kleurrijke expositie van paddestoelen Evenals zulks reeds op andere scholen is geschiet;, heeft thans de Chr. ULO school aan de Prms Bernhardlaan te Soe^ j.l. Vrijdag en Zaterdag haar eerste Padde stoelen-tentoonstelling gehouden op het plein achter de schooi. Dit ulein was herschapen in een bossage, waartussen de talrijke soorten pad destoelen stonden geëxposeerd, in groepen, perken, mandjes cn o»>k afzonderlijk. De scholieren hebben dit werk verricht onder toezicht van de tuinbaas Klaassen uit Baarn, die een waar specialist op dit ge bied is. De tentoonstelling, die Vrij dag en Zaterdag de gehele dag ge opend was, werd 's avonds eiec- trisch verlicht zodat de kleur schakeringen nog meer tot hun recht kwamen. Honderden belang stellenden hebben de tentoonstel ling met een bezoek vereerd De keurmeester, dr De Vries uit Baarn. leraar in de biologie, heeft een moeilijke taak gehad, doch kon ten slotte de prijzen toekennen aan; Eerste prijzen: Hans Smit. 2e klas; Paula van Vonno, 2e klas en Jan Strietman. le klas. Tweede prijzen: Wim Kuyvenho- ven, 2e klas; Arnold Spelt le klas en Betty van Tricht. le klas. Derde prijzen: Jan v. d. Burg. le klas. Ankie de Boer. le klas en Herman v. d. Hel. 3e klas. Gemeente-ambtenaren hebben eigen volleybal- veld De reeds lang bestaande Volley balvereniging van Gemeente-amb tenaren te Soest had nog geen eigen veld. doch speelde haar wed strijden op het terrein van de SP.S.V. achter het politie-bureau. Met goedvinding van de burge meester en uitgevoerd met eigen krachten, werd een schitterend veld aangelegd, achter het gemeen tehuis. Zaterdagmiddag heeft bur gemeester baron Bentmck het veld officieel geopend. De eerste wedstrijd werd gehouden tussen het eerste team van de gemeente-ambtenaren en de S.P.S V waarvoor de bur gemeester de afworp deed De po litiemannen toonden zich de meer deren over hun gemeentemakkers en wonnen met 03. sets: 4—15. 8—15, 14—16. (Advertentie I. M.) en geneeskrachtig door de Vicks VapoRub ingrediënten. Nederlands elftal voor oefenwedstrijd tegen Saarbrücken DEN HAAG. Het voorlopig: Nederlands elftal, dat Woensdag 5 November te Amsterdam tegen Saarbruecken speelt in een wed strijd, welke bedoeld is als oefe ning voor de op 15 November te Huïl te spelen officiële landen- wedstrijd tegen het Engelse ama teurteam, is als volgt samenge steld: Doel: Landman (Sparta); ach ter: Frans Tebak (Eindhoven) en Alberts (Vitesse): midden: Wiertz (DWS), Terlouw (Sparta) en Bies- brouck (RCH): voor: Van der Kuil (VSV), Lugthart (Be Quick), Van Roessel (Willem II), Ben- naars (DOSKO) en Lenstra (Hee renveen). Reserves: Odenthal (EDO). Hen driks (Vitesse), Clavan (ADO). Het is nog twijfelachtig of Ben- naars wel op 5 November van de partij kan zijn, daar hij gisteren een spier heeft gescheurd. In dat geval zal Clavan zijn plaats dus innemen. Opvallend is de vasthoudend heid van de Keuzecommissie t.a.v. Lugthart, die toch weer is opge steld. hoewel hij tegen België ze ker niet heeft voldaan. Britse Comêt maakte geslaagde buiklanding ROME Op het vliegveld van Rome heeft Zondag 'n Brits straal vliegtuig van het t?pe „Cornet" on middellijk na het opstijgen een noodlanding uitgevoerd, omdat een der vier motoren weigerde. Hst toe stel werd zwaar beschadigd. Geen der inzittenden werd gewond. De gezagvoerder van het toestel ont dekte de motorstoring toen de „Co- met" nog geen halve meter van de grond was en besloot onmiddellijk een buiklanding te wagen. De „Co- met" kwam 20 meter buiten de startbaan terecht en trok een diepe voor in de door regen doorweekte grond. Binnen enkele seconden was de brandweer van het vliegveld ter plaatse en werd het toestel bespo ten om uitbreken van brand te voorkomen. WOUDENBERG Eerste vliegster van ons land lijdt armoede DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart doet in haar officieel orgaan „Avia-Vliegwereld" een oproep tot het verlenen van geldelijke of ma teriële hulp ten behoeve van Ne derlands eerste vliegster. mevrouw De Rijk. Deze vliegster. die op 6 October 1951 is gehuldigd, omdat het toen veertig jaar was geleden, dat zij haar vliegbrevet kreeg, lijdt bittere armoede, aldus het orgaan. Bijdragen kunnen worden gestort voor een fonds dat de KNVVL wil vormen om voor mevr. De Rijk aanschaffingen te doen (giro 179618 ten name van KNVVL 's-Graven- hage, met vermelding „Hulp Bea trix de Rijk"L Jongetje van treeplank gevallen en overreden (Van onze correspondent) BREDA Zaterdag geschiedde in Sprundël (ten Zuiden van Breda) een ongeluk dat aan de zesjarige H. van Hassel het leven kostïe. Vier kinderen waren in de Koekoek- straat aan het spelen. Zij gingen op de treeplank van de vrachtauto van de kolenhandelaar De B. uit Ruchphen zitten. Toen de chauffeur, die hiervan niet op de hoogte was, de wagen in beweging zette viel de jeugdige Van Hassel van de tree,- plank af. Hij kreeg het achterwiel over het lichaam en was op slag dood. SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester J. A. Hosang is ver hinderd Woensdag 29 October in de school aan de Holevoet spreekuur te houden. VERGADERING Vrijdag wordt een gezamenlijke vergadering van de afd. „Wouden berg" van het U.L.G en de vereni ging van Jonge Landbouwers „De Toekomst" gehouden, des avonds 7 uur 30 in het Stationskoffiehuis te de aanhangwagen van een passe- Woudenberg. De heer G. v. d. Peut, rende melkauto geraakt, zodat hij bestuurslid van het U.L.G afd. Wou- i kwam te vallen Het kind kwam denberg zal spreken over: „Het Klei- i met het hoofd onder het linkerach- ne boeren-vraagstuk en alles, wat t terwiel van de aanhanger. In zeer daarmee samenhangt", terwijl de ernstige toestand werd het naar een heer J Wolswinkel, lid van „De Toe- ziekenhuis in Dordrecht vervoerd, komst" als onderwerp heeft: „Trac- I waar het aan de verwondingen s tor en paard". I bezweken. Jongen onder melkauto geraakt en gedood SLIEDRECHT. Toen de zes jarige Jan Verhoef Zondagmorgen uit de ouderlijke woning in wyk D te Sliedreht liep. werd hij door

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2