Amersfoortse Boys handhaaft ongeslagen record Herboren HVC behaalt in „De Meer" eerste zege Grote, geflatteerde nederlaag moet AP WC waarschuwen Sportbijlage Dagblad voor Amersfoort Veelbelovend spel van rood-witte voorhoede Quick ziet goed voetbal door 3-0 zege beloond Na spannende strijd wint Amsvorde van BDC Joop Rijn bevestigde in laatste minuut de overwinning Amersfoortse ploeg dient beter op tellen te passen START Maandag 27 October IO.Ï2 Ideaal om le draaien Vandaar het steeds groeiende enthousiasme voor de verrukkelijke Spelmomeyit voor het Voor- waarts-doel. Rijn kijkt toe waar zijn tegenstander de bal heen trapt. (D.v.A. - Archifoto) Van de Braber nam een geweldige aanloop, maar het schot viel niet gelukkig uit en ging naast. Flip Kraak, die als het op schie ten aankomt anders ook behoorlijk voor de dag kan komen, had deze middag geen succes als schutter. Een van de weinige werkelijk gevaarlij ke Utrechtse aanvallen ging een doelpunt opleveren. Doelman Peters was uit zijn doel, waarna een dei- Voor waartsen een niet te missen kans kreeg Het Schot zou beslist doel getroffen hebben, ware het met. dat Wim Hoek hij is niet voor niets keeper geweest als enige redmiddel de bal met zijn handen stopte. De toegestane straf schop werd benut (21). Even leek Toen Joop Rfjn in de laatste minuut het derde doelpunt scoorde, beves tigde hij daarmede een Amers. Boys-overwinning, die eigenlijk al vast stond. Want weliswaar kon het Utrechtse Voorwaarts een 02 achterstand in de tweede helft reduceren tot 12 middels een penalty, doch meer zat er voor de gasten toch niet in. De blauwwitten zijn er dan toch maar weer in geslaagd hun ongeslagen record te handhaven: de vijfde achtereen volgende zege. Een prachtige prestatie, die ongetwijfeld een flinke morele steun zal zijn voor de komende wedstrijden. „Voorwaarts" met Ee" van de drie Bo"s-doe'p"" ten. De Utrechtse doelman doet 3-1 verslagen een vergeefse sprong. D (D.v.A. - Archifoto) Het was wel opvallend, dat zowel de eerste als de laatste minuut voor onze stadgenoten zo belangrijk is geweest. Want de strijd was nauwe lijks enkele seconden oud, of de Boys-aanhang had reeds reden tot juichen. Rechtsbuiten Kreikamp gaf de bal over naar v. d. Breder, die een schot loste De bal ging schuin voor het doel langs en de doelman trachtte het leder te bemachtigen. Hij kreeg de bal echter niet onder controle en v. Doorn was er als de kippen bij om het leder in het doel te deponeren (10.» Een vlotte start dus, die de Voor- waarts-mensen met deprimeerde. De Utrechters lieten vrij behoorlijk veldspel zien, doch eenmaal voor het doel gekomen lukte het niet. Maar zij kregen weinig kans, want de Amersfoortse verdediging was volkomen voor haar taak berekend. Ruitenberg mocht dan eens een en kele keer missen, over 't algemeen was zijn ingrijpen uitstekend. Ook Alfred Peters deed in dit opzicht goed werk. Soms liet hij zijn buiten man iets teveel vrij, maar tot zijn geluk was de Voorwaarts-linksbuiten niet al te gevaarlijk. Doelman Ko Peters kreeg niet al teveel moeilijk werk hij kon het best af. Piet v. d. Braber was niet altijd even actief in het begin. Hij deed echter ongetwijfeld goed werk, vooral na rust liet hij prachtige staaltjes van doorzetten zien. In de eerste helft zagen we hem eenmaal moeilijke positie echter al leen voor de doelman staan. Zijn schot kwam toen in het zijnet te recht. Zeer verdienstelijk was ech ter het tweede doelpunt. Hij had het weer zover kunnen brengen, dat alleen nog de keeper zijn pad kruiste, doch ook deze werd kans loos gepasseerd (20). Reeds toen was het duidelijk, dat' er al heel rare dingen zouden moeten gebeu ren, wilde de zege de Boys nog ontgaan. Er kwamen zelfs nog meer kansen. Een goede kopbal van v. Doorn ging net over de lat en nog een kansje van de Braber ging ver loren. De Utrechters bleven zich actief tonen, maar onze stadgenoten waren beslist beter. Flip Kraak deed weer vele handige dingen. Kreikamp kon soms enorm snel langs de lijn sprin ten en ook Rijn toonde, dat hij zijn laats waard is. Linksbuiten Van •oorn zou. speciaal wat zijn reac tievermogen betreft, nog wel iets sneller kunnen worden. Overigens is de Boys-voorhoede beweèglijk genoeg om het elke vijandelijke ver dediging goed lastig te maken. Ben Bakker speelde als rechtshalf een „bekende" partij. Hij toonde een goede kijk op het spel te heb ben en ook zijn afgeven was ver zorgd. Door het vrij goede tegen spel dat de gasten bleven bieden, moest er in de Amersfoortse gelede ren flink worden aangepakt. Dat gebeurde dan ook, waardoor de strijd een vrij levendig karakter droeg. Van een grootse wedstrijd kon niet gesproken worden, maar deze ontmoeting was het aankijken zeker waard DE TWEEDE HELFT Hoewel het Boys-overwicht na rust nog groter was dan m de eer ste helft, kon het niet zo gauw in doelpunten worden uitgedrukt. De doelman van Voorwaarts had enige malen geluk, bijv. toen Kreikamp, door het missen van een back een kans kreeg, doch juist voor het doel langs schoot. Piet v. d. Braber werd in de buurt van het strafschopge bied door drie man „gemangeld" en ging demonstratief op de grond zit ten met zijn armen in de lucht. De arbiter kende een vrije trap toe op de rand van het beruchte gebied. AAV scoorde er weer flink op los De laatste wedstrijd van de eer ste helft der competitie is door AAV weer gewonnen. Er was niemand die er aan twijfelde of dit zou ge beuren. AAV is nu eenmaal de sterkste van de afdeling. Maar toch was de wedstrijd tegen SSVU II daar in Utrecht niet bevredigend. Het leek erop of het te makkelijk liep. Het spel was met fraai en AAV zal dan ook wel niet op deze wed strijd als één van de beste terug zien. SSVU heeft geen ogenblik kans gehad om het tot een beter resul taat te brengen, want de AAV-ach- terhoede stond haar mannetje, en indien nodig keerde keeper Schuin het gevaar. Na 7 gespeelde wedstrijden, die 14 winstpunten en een doelgemid- delde van 85 voor en 12 tegen op leverden, blijft er maar één conclu sie over: AAV speelt een klasse te laag. Goede overwinning van Woudenberg Een keurige en faire wedstrijd tus sen twee gelijkwaardige elftallen. Na ongeveer twintig minuten spelen maakte Vermeulen het eerste doel punt voor Woudenberg, terwijl van Manen uit een vrije schop buiten het strafschopgebied het tweede punt scoorde. Even later kreeg Bunnik een strafschop te nemen waardoor met de rust de stand 12 was voor Wou denberg. Na de rust wist Van Manen nogmaals te scoren. Ook Bunnik wist nog eenmaal de bal in het net te brengen, zodat de eindstand was 23. Een overwinning dus voor Wou denberg. (Advertentie LM COLLALL lijmt alles één alles het erop of dit een keerpunt zou betekenen, maar de Boys-defensie hield het hoofd koel en spoedig was het spel weer naar de andere helft verplaatst De overwinning kwam verder niet in gevaar en kon eigenlijk alleen nog maar gro ter worden, want enkele malen ontstonden er zeer hachelijke situa ties voor het Voorwaarts-doel. De doelman ondervond nog eenmaal de kracht van de Brabers schot en had de grootste moeite om een kogel in zijn macht te krijgen. Maar, zoals wij reeds schreven, in de allerlaat ste minuut maakte Rijn de overwin ning een beetje royaler en meer in overeènstemming met de verhou ding.. Het gemeentelijk Sportpark in Bussum was gisteren het toneel van een voetbalwedstrijd, zoals wij er gaarne meer zouden willen zien. Niet alleen dat BFC en Quick een pittig partijtje lieten zien, dat het ook aan spanning niet ontbrak, maar vooral ook wegens de waarlijk sportieve geest, die binnen en buiten de lijnen heerste. Een voorbeeld: toen de Amersfoort se linksbuiten Uylenbroek kort voor de rust moest uitvallen, verliet ook de BFC-linksbuiten het veld, omdat zijn ploeg niet wilde pro fiteren van het aldus verkregen voor deel De jeugdige Quick-pïoeg kan terug zien op een goede wedstrijd, (Advertentie LM.) AP WC heeft tegen het Driebergse CDN wederom met een grote neder laag genoegen moeten nemen. Wü vrezen dat, indien APWC haar opstelling niet wijzigt, nog meer van dergelijke nederlagen zullen komen. Wü schre ven reeds eerder dat doelman Brandscn vrij traag in zün reacties op felle schoten is en ook deze middag zagen wij de Amersfoortse doelverdediger enige keren te laat reageren, waardoor hü over de bal heendook. Resultaat: een onnodig grote nederlaag. De wedstrijd begon sensationeel, daar de eerste Driebergse aanval reeds succes had. Na een minuut, mocht miavoor De Zoete ongeveer vijf meter buiten het strafschopge bied een vrije trap nemen. Hij loste een hoog schot, dat Brandsen door zijn handen liet glippen. (0—1) A.P.W.C. moest dus dadelijk met een achterstand beginnen weg te werken hetgeen na 14 minuten ge lukte. Uit een pass van Hannes Snijders kreeg midvoor Van Em- pelen de bal. Hij werd door Van Denderen op te zware wijze van de bal gewerkt. J. v d Flier nam de vrijè trap en zijn kogel was zo hard dat doelman Berkemeyer geen hand uitstak om het leder te ke ren. (11). De strijd ging nu meer gelijk op. doch C.D.N. was gevaar lijker doordat het in Van Arum en v d. Rhee twee buitenspelers had, waaraan het backstel Duinsbergen van Empelen de handen vol had. Meermalen waren zij door hun snelheid de Amersfoortse verdedi ging de baas en geven zij het Drie bergse binnentrio fraaie kansen, welke niet direct benut werden. Na 20 minuten echter werd de Amersfoortse verdediging finaal uit elkaar gespeeld dank zij listig spel van Van Arum. De snelle rechts buiten omspeelde Duinsbergen en gaf een lage pass naar het midden. J v. d. Flier dekte de toelopende De Zoete goed, maar nierdoor kreeg de plotseling opduikende Van Essen een vrije kans, waarvan hij dank baar profiteerde; met een hard schot gaf hij zijn club weer een voorsprong 12) A.P.W.C. antwoordde met enige felle aanvallen, doen de voorhoede hield het spel te kort. waardoor Van Laar en Van Vulpen steeds gelegenheid kregen in te grijpen. Van Denderen en v. d. Heuvel wis ten het middenveld weer in hun bezit te krijgen en dat leidde dade lijk tot nieuwe gevaarlijke situa ties voor het Amersfoortse doel. Midvoor De Zoete was zeer be weeglijk en verdeelde het spel goed over zijn beide snelle vleugels. Na een half uur pikte hij het leder op, dribbelde tot verrassing van de Amersfoortse verdediging naar vo ren en loste van grote afstand een harde schuiver, waarnaar doelman Brandsen te laat dook. (13). Na 35 minuten maakte de Drie bergse keeper ook een foutje, door de bal weg te slaan inplaats van te vangen en Hannes Snijders was hier als de kippen bij en schoot hard en zuiver in 23. In de laatste minuut van de eer ste helft was het wederom De Zoete, die met een harde, doch Na 20 minuten moest J. van Empelen de vlag strijken voor linksbuiten v. d Rhee en diens prachtige lage pass werd door De Zoete snel meegenomen, Doelman Brandsen trachtte door uitlopen nog een doelpunt te voorkomen, doen beheerst ging het leder in de tou wen (25). Het viel te loven dat de Amers foortse ploeg bleef doorzwoegen. Joh. van Empelen. probeerde het met een kogel van grote afstand, waarnaar Berkemeyer tevergeefs greep. (35). Enkele minuten voor het einde kreeg v. d. Rhee beloning voor zijn goede spel De Zoete plaatste goed naar binnen en V. d. Rhee wist midden voor het doel gekomen, een schuiver te lossen. Via de binnen- houdbare schuiver zijn derde doel- kanl \'an d<L Paal b<*""<de de bal - voor de zesde maal in het Amers foortse doel. Hierdoor behaalde punt maakte en hiermede zijn club een veilige 42 voorsprong gaf. De tweede helft kenmerkte zich door veel slechter spel dan de eer ste. Er werd slordig geplaatst en vooral A.P W C., dat iets meer in de aanval was, kon de juiste rich ting en maat maar niet te pakken krijgen. C.D.N. een verdiende, maar wel ge flatteerde 63 overwinning. Gevaar voor A.P.W.C.? Welnee, v. d. Flier springt op en zet zijn hoofd onder de bal. (D.v.A. - Archifoto) waarin vooral Verhoef en stopper Koot uitblonken; bij BFC was de linksbinnen de grote man. Quick start met de wind in de rug, doch het zijn de gastheren, die aan vankelijk het beste van het spel heb ben. De meeste der BFC-aanvallen worden echter door de Reds afgesla gen. nog voordat zij ernstig gevaar opleveren. De uitvallen van de Reds zijn over het algemeen gevaarlijker en reeds een van de eerste heeft suc ces' na goed opbrengen van May vis volgt een combinatie HartwichVer hoef. die laatstgenoemde besluit met een onhoudbaar ver schot (01». BFC blijft onstuimig aanvallen, doch de Amersfoortse achterhoede weet het hoofd koel en het doel schoon te houden. De uitvallen van de Reds blijven gevaarlijk: een kopbal van Uylen broek na een voorzet van De Graaf belandt buiten het bereik van de keeper tegen de lat en De Graaf zoekt bij een volgende aanval het doel nog enkele decimeters hoger. Geleidelijk gaat het spel van de gast heren verslappen en worden de Amersfoortse aanvallen nog talrijker, meestal uitstekend ingeleid door Ver hoef en herhaaldelijk besloten door felle schoten van Uylenbroek. die de Bussumse doelverdediger heel wat moeite bezorgen. Doch ook Van Loon moet aan de overkant van het veld al zijn talenten tonen bü schoten van de BFC-linksbinnen Voor de rust verandert de score echter niet meer Na halftime zijn bij Quick Hart wich en Uylenbroek vervangen door resp. Nijenhuis en Mol. BFC loopt weer flink van stapel, doch de Amersfoortse achterhoede weet van geen wijken. Ontmoedigd door het uitblijven van succes laten de gast heren even hun spel verslappen en Quick profiteert hier onmiddellijk van door de aanval over te nemen Een doelpunt van De Jong wordt we gens buitenspel afgekeurd en een schot van dezelfde speler kan slechts met de allergrootste moeite onscha delijk worden gemaakt. Pas tien mi nuten voor het einde wordt de Amersfoortse zege in veilige haven geloodst door een voltreffer van De Jong na een goede pass van Nijen huis <02). BFC geeft het nu op; het wordt zelfs nog 0—3, als Nüenhuis een fout van de Bussumse doelver dediger onberispelük afstraft. Als even later de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, is Quick twee nut tige en welverdiende punten rijker. Al tijdens dc rust zat de kleine maar trouwe HVC-kolonie met glundere gezichten op de tribune van het Zecburgia-terrein in „De Meer". En niet ten onrechte, de rood-wltten hadden tegen zon en wind Inspelend een 21 voorsprong verkregen, zouden de favorieten dan eindcluk met een overwinning uit de bus komen? Spoedig na de hervatting ging het er op lijken dat deze vraag bevestigend beantwoord zou worden, want de voor sprong groeide uit tot 31. Maar toen Zeeburgia het presteerde de achter stand weg te werken, zonk de moed. Echter niet bü Van der Pluyen. I>Iet een enorme kogel liet de HVC-linksbinnen het Zeeburgia-net voor dc vierde maal daveren. Alles wat HVC-minnend was herleefde. Nog een kwartier te spelen! De stemming bereikte haar hoogtepunt. Piet Snijders maakte tien minuten voor tüd met een prachtig doelpunt de spanning wat dragelijker en even later met een zesde treffer de eerste HVC-zege tot een fei.t. Was het wonder dat na het laatste fluitsignaal de HVC-ers büeen kwamen, elkaar feliciteerden cn uitbundig het veld verlieten? Vier doelpunten van Piet Snijders „Als het komt. komt het in eens". pleegt men wel eens te zeggen. Zo is het blijkbaar met H.V.C. ook. In vier wedstrijden werden twee doelpunten gescoord en geen enkele overwinning be haald. Bovendien was het vertoon de spel maar zeer povertjes. En zie, gisteren op dat spekgladde Zeeburgia-veld verraste H.V.C. met een fris en levendig spelletje en scoorde maar liefst zes doel punten. Het was werkelijk om er stil van te worden, zoals die HVC- ers er op los knalden. Want bui ten de zes goals is er nog veel meer vuurwerk afgestoken. Henk Vreekamp en Evert van de Horst mikten resp. nog een keer op lat en paal. Hiermede zijn we er nog niet. want er waren nog meer schutters van formaat: Sleeking cn Jan van den Broek die meermalen de bal enkele decimeters over de lat zagen verdwijnen. Maar we zyn met dat halve dozijn doelpun ten best tevreden en nog meer enthousiast zijn we over het ver toonde spel Er werd dikwijls prachtig gecombineerd, de aan vallen waren door het ineens spe len van de bal uitermate gevaar lijk, kortom er zat vaart in het elftal en men had elkaar einde lijk „eovonden". Het is prettig om zulks na al die pessimistische klanken van de laatste tiid temo gen constateren. Ga zo door HVC- ers. Het zelfvertrouwen is er weer. het zal de prestaties in de komen de wedstrijden zeker ten goede komen. DE WEDSTRIJD H.V.C. nam de strijd tegen drie vijanden op: de sterke wind, de zon en een verbeten Zeeburgia dat er geen gras over liet groeien en al na een minuut, middels een prachtig genomen corner, even subliem door Verhage ingekopt, toonde grootse plannen te heb ben. Doelman Brits voelde er ech ter niets voor een 10 achter stand en pakte de bal klemvast. Nadat Verhage een middenvoor om mee uit vissen te gaan nog eens op het doel van Brits gemikt had. te hoog echter, ging HVC tot de aanval over. Een cor ner was het resultaat, die echter werd weggewerkt. Niet ver ge noeg, want Van der Horst kwam in het bezit van de bal en gaf een goede pass naar Vreekamp. Al leen voor de keeper staande Cobu Boys legt het loodje in Barneveld Gezien ae stand op de ranglijst, welke ae Amersiooners voor nun reis naar Barneveld innamen, is hun spel aanig tegengevallen en heeft „Barneveld" een vrij gemak- kelijke overwinning behaald Voor al de voorhoede van Cobu Boys heeft het er deze middag tegen de geheel uit tweede elftalspelers be staande „Barneveld '-achterhoede le lijk bij laten zitten, daar er zeer slecht werd geschoten. „Barneveld" begon ondaiiKs de tegenwind met een kleine méerderheid, welke na twintig minuten door linksbinnen Bos in een doelpunt werd uitge drukt. Het was dezelfde speler, die tien minuten later uit een voorzet van rechts met een enorme kogel „Barneveld" een 2voorsprong bezorgde. Dit leek de Amersfoor- ters toch te erg, maar hun eerste doelpunt hadaen zü te danken aan een falen van keeper v. d. Kuilen, daar deze een gemakkelijk te on derscheppen voorzet van linksbui ten Snijders, verkeerd beoordeel de en in eigen doel werkte. Nog vóór rust zorgde rechtbuiten Dijk huizen ervoor, na een schot tegen de lat, dat zijn midvoor de partijen met gelijke stand 22 kon gaan laten theedrinken. De eerste aanval na de hervat ting had voor „Barneveld" meteen succes, toen linksbuiten Van Dijk keeper Pouwers met een hard schot verraste en toen even later rechts buiten Dekker dit herhaalde, leek de overwinning voor .Barneveld" met deze 42 stand al verdiend. De Boys zetten echter een hevig of fensief in om de achterstand in te lopen, maar keeper v. d Kuilen was ook deze middag weer goed op dreef en voorkwam tot tien minu ten voor het einde een Amersfoorts doelpunt. Van dichtbij werd hij toen gepasseerd en zo kwam de overwinning voor „Barneveld" nog even in gevaar, maar weer was het rechtbuiten Dekker, die vijf minu ten voor het einde de stand op 53 bracht. Een laatste poging van de Cobu Boys resulteerde nog in een tegenpunt, maar verder dan de 51 stand konden de Amersfoor- ters het niet brengen. schoot de HVC-rechtsbuiten hoog over. Dat was kans nummer één. De tweede kwam na een kwar tier spelen. Een gave Vreekamp- v. d. HorstSnijders combinatie sneed door de Zeeburgia-verde- diging. Snijders gaf een lage voor zet naar Van der Pluym die doel man De Boer met een uitstekend schot kansloos passeerde. 0—1. De vreugde was maar van korte duur. Vijf minuten Ja ter bracht links buiten Hoks de partijen op gelijke voet. Bij een corner op het HVC- doel werd Henk Brits vastgehou den waardoor het voor de Zee- burgia-man een koud kunstje was de bal in het lege doel te kop pen. Heftig protesterend liep Brits met scheidsrechter mr Slingen- berg tot halverwege de middellijn mee. Onverrichterzake kon hij naar zijn doel terug keren. Het was en bleef een doelpunt. Gesterkt door dit onverwachte succes en gesteund door de sterke wind begon Zeeburgia met listen en laeen de HVC-veste te besto ken. Van don Biezenbos c.s. hiel den het hoofd echter koel en lie ten zich niet van de wijs bren gen. Luttele minuten voor rust zorgde Piet Snijders voor eer. tweede doelpunt door een uitste kende pass van Van der Horst te benutten zodat HVC met een kleine maar verdiende 21 voor sprong kon gaan thee-en. RUST De tweede helft begon evenals de eerste met een grootscheepse Zeeburgia-actie. Een der palen van Brits' heiligdom werd bijna gekraakt door het schutters-gc- weld van Verhage. Lang duurde het offensief echter niet, want langzaam maar zeker nam H.V.C. de touwtjes in handen. De Zee- burgia-achterhoede het zwak ste deel van het elftal kwam onder zware druk te staan en moest na een kwartier wederom zwichten. Van den Broek maakte op de linkervleugel de bal goed vrij en gaf door aan Snijders die spil Kervesee zijn hakken liet zien en beheerst nummer drie langs De Boer plaatste. 1—3. Verhage zorg de dat de spanning erin bleef door een halve minuut later met een kopbal uit een vrije trap de ach terstand tot 23 te verkleinen. Weer kwam Zeeburgia terug on forceerde, na enkele vergeefse aanvallen, een corner. Doelman Brits verliet zijn doel om de hoge bal te vangen, werd zwaar geattaqueerd en kon niet uit de voeten komen. Het schot dat volg de. werd door Jan Zwartkruis goede wedstrijd van de doellijn ggetrapt, doch de toestormende Strieker kreeg de bal tegen het lichaam waardoor de stand 33 werd. Dus weer pech voor onze stad genoten. Mocht het dan wéér geen overwinning worden? „Het moet" dacht Van der Pluijm cn kogelde uit een corner van Vreekamp in eens op doel. Keeper De Boer zag de bal niet eens en het was 3—4. H.V.C. bleef in de aanvarl. Een verre trap van Sleeking bereikte Van den Broek. Piet Snijders zocht de vrije ruimte on. kreeg de bal prompt toegespeeld en stevende op De Boer af, spil Kervesee ver achter zich latend. Ook deze kans benutte H.V.C.'s middenvoor op uitnemende wijze. 35. De vreugde kende bij HVC geen grenzen meer toon dezelfde spe ler twee minuten voor tijd op zeer fraaie wijze het zesde, te vens zijn vierde, doelpunt scoor de. waardoor hij ongetwijfeld de held van de dag werd. Twee doelpunten na rust In een uiterst spannende en zware wedstryd is het Amsvorde gelukt, de volle buit binnen te halen tegen con current BDC. Een strijd die tot kort voor het einde volkomen open is.ge wij eerstgenoemde te zien doelpun ten. zijn schot scheert echter de lek- lat. Met een licht overwicht van BDC komt het einde van de eerste helft met een 00 stand Na de rust is het Amsvorde, dat voortdurend in de aanval is en komt de achterhoede van BDC onder zwa re druk te staan. Wanneer Kraak de bal met een afgemeten pass aan W. de Heus geeft, dribbelt deze er even mee en lost dan op minstens 20 meter weest. Vooral voor de rust speelde afstand een kogel, die voor de totaal 1 verraste doelman in de touwen ver- Amsvorde kennelijk onder druk van de zware last, die een bovenste plaats nu eenmaal met zich brengt, terwijl juist BDC vrijer speelde door de we tenschap, dat een verloren wedstrijd voor hen een groter achterstand op leider Amsvorde zou betekenen. Snel golft het spel op en neer, waarby zich hachelijke situaties voor beide doelen afspelen. Uit een corner kopt Pieters rakelings over en even later maakt Amsvorde een doelpunt dat door de scheidsrechter wordt gean nuleerd Aan de andere kant vliegt een keihard ingeschoten vrije trap langs de, voor BDC verkeerde kant van de paal. Na een snelle combi natie tussen Maas en Vink, denken dwijnt. Een corner genomen op het BDC-doel brengt het publiek reeds aan het juichen, de bal is ingekopt door Pieters. doch vallend weet de doelman op de lijn de bal nog te pak- I ken te krijgen Aangemoedigd door dit succesje gaat BDC weer tot de aanval over, doch het is steeds een Amsvordebeen dat de toegang tot het doel belet Bij een verre tiap vanuit de achterhoede komt de bal op de linkervleugel bij R. Pieters, deze rent er even mee langs de lijn en geeft een voorzet, die wordt ingekopt door W de Heus, de keeper slaat de bal nog wel terug, doch de bal komt bij A. Vink, die in moeilijke positie, schuin voor het doel. een schot lost dat voor de BDC-doelman te machtig is, 20.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3