STADSVENSTER Sportterrein aan Gasthuislaan en in voormalige plantsoengordel Fenny Heemskerk werd op grootse wijze in Moskou ontvangen Lex Heitkamp (de winnaar) bericht uit Finland kreeg B. EN W. STELLEN ZICH VOOR: Mogelijkheid tot inrichten van diverse velden overwogen DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Vader van schaakkampioene vergezelt haar thans! BALLON WEDSTRIJDEN Mouu-tourisme 2 Dinsdag 28 October 1952 Zoals bekend hebben de raadsleden, de heren L. Waterloo en W. J. A. Bartcls, zich tot tweemaal toe met een schrijven tot B. en W. gewend op 2 September 1952 en op 9 October en vragen gesteld betreffende het tekort aan sportvelden In Amersfoort. B. en W. zeggen in hun antwoord o.m., dat het wel geen nader beloog behoeft, dat de gemeente naast de volkshuisvesting, er ook naar streeft de belangen van de sportbeoefening te behartigen en erkennen tevens, dat onder de huidige omstandigheden, het treffen van enkele noodvoorzieningen niet achterwege kan blijven. B. en W. stellen zich voor aan de Gasthuislaan een noodvoethalveld ii\ te richten, op korte termijn éen van de twee in de voormalige plantsoengor del geprojecteerde sportvelden in eigen beheer provisorisch in orde te maken, terwijl de mogelijkheid zal worden onderzocht om te komen tot het aanleggen van een sportveld aan de Arnhemseweg (beoosten de spoorlijn naar Kesteren), het aanleggen van twee sportvelden op een terrein, gele gen in de gemeente Soest nabij de bosvjjver en het inrichten van een ter rein in de Bokkeduinen. Voorts delen B en W in hun antwoord hei volgende mede- Bij de gemeente bestaan plannen het terrein, gelegen aan de ver lengde Kapel weg en thans ir ge bruik als voetbalveld, te gebruiken voor woningbouw. Hoewel er uiteraard naar ge streefd dient te worden de behar tiging van de belangen van de volkshuisvesting en van de sport beoefening zo harmonieus mogelijk te doen samenvallen, kunnen zich niettemin omstandigheden voor doen. waardoor het Delang van de volkshuisvesting moet praevaleren boven dat van de sportbeoefening. B en W. zullen echter op zeer korte termijn een terrein gelegen aan de Gasthuislaan tussen de Dor- resteinseweg en de beek, voor de voetbalsport gereed doen maken en aan genoemde verenigingen ter beschikking stellen, zodra deze het terrein aan de Kapelweg moeten ontruimen. Het wil B en W. voorkomen, dat het. in afwachting van de defini tieve aanleg en inrichting van het sportcomplex aan de Leusderweg „Instuifwerk" zoekt program m a vu 11 i ng Toen dc voorzitter van de Chris telijke Jeugdvereniging „Immanuel" de heer H. Schuring, in het begin van de oorlog in Amsterdam was. maakte hij voor het eerst kennis met het zgn. Instuif-werk. Het idee pakte hern onmiddellijk en hij rust te niet. voordat hij zijn enthousias me had overgebracht op zijn mede bestuursleden Tenslotte werd be sloten ook in Amersfoort met het instuifwerk te beginnen. In het gebouw „Immanuel" aan de Tulpstraat kon men daarna des winters elke Zaterdagavond een groep jonge mensen vinden, die zich amuseerden met spelen, con versatie en lezen. De kerkelijke overheid zag dit werk met een wel willend oog aan en vond dit. even als de organisatoren, een bijzonder gepaste tijdpassering, waarbij de rij pere jeugd van de straat werd ge houden. Voor dit seizoen, dat j.l. Zaterdag avond is ingezet waarbij reeds een vijftigtal jongens en meisjes acte de présence gaven, staan aardige attracties op het programma. De heer S. Strijbos. die met de algehele leiding is belast, heeft enkele weken geleden een oproep gedaan voor muziek, zang en toneel en het is hem gelukt de belangeloze mede werking te krijgen van muziek-en- sembles, die op deze Instuif-avon- den medewerken. Wanneer het hem nu ook nog gelukt toneelensembles te krijgen, kan hij elke Zaterdag avond met een aantrekkelijk pro gramma voor de dag komen Aan gezien iedereen, van kerkelijke ge zindte. zowel als buitenkerkelijke, welkom is en vrijwel alles gratis (tot aan thee toe) wordt verstrekt is het met de financiën natuurlijk niet best gesteld en zou wat finan ciële hulp best welkom zijn. Het instuifwerk krijgt geen subsidie. De heer Strijbos verzekerde ons, dat alle jonge mensen mits zij min stens zestien jaar zijn, van harte welkom zijn en zich uitstekend zullen amuseren. De geest is altijd opgewekt en goed Wij geloven wel dat „Immanuel" met dit uitstekende werk succes zal hebben. niet verantwoord is, de ter plaatse nog in gebruik zijnde sportvelaen. die niet slechter zijn dan het ter- ïein aan de Kapelweg, te verbe teren. Het lag inderdaad in de bedoe ling één der speelvelden in het Kruiskampkwartier dit jaar in ge bruik te nemen Dit zal geen door gang kunnen vinden, aangezien de benodigde terreinen, welke ten dele onteigend moesten worden, eerst per 15 Mei j.l. ter beschikking van de gemeente #jn gesteld In het volgend jaar zou een aan vang gemaakt worden met de aan leg van het sportcomplex in het Leusderkwartier. terwijl verder het voornemen bestond in 1954 over te gaan tot de aanleg van nog twee sportterreinen in de Kruiskamp. In het voorgaande worden slechts plannen aangegeven, welke bij doorvoering eerst over 2 a 3 jaren een aanmerkelijke verruiming van te gaan.' het aantal sportvelden zullen mee brengen B en W. erkennen echter dat onder de huidige omstandighe den, het treffen van enkele nood voorzieningen als overgangsmaat regel niet achterwege kan blijven Als zodanig stellen B en W. zich voor: a. in eigen beheer over te eaan tot de aanleg van een noodvoethal veld aan de Gasthuislaan op een perceel weiland, waarvan de pacht dif, jaar nog afloopt. b op korte termijn één van de twee in de voormalige plantsoen gordel geprojecteerde sportvelden in eigen beheer provisoriscn in orde te maken. Daarnaast zullen B en W. ter voorziening in de behoefte aan sportvelden voor de verenigingen die als gevolg van de uit te voeren werkzaamheden aan de terreinen in het Leusderkwartier en aa'i de Rubensstraat, hun veld tijdelijk niet zullen kunnen gebruiken, aan de raad nog nader voorstellen over te eaan tot de aanleg van enige tüde- lijke sportvelden De volgende mo- gclükheden worden in dit verband onderzocht 1. het aanleggen van een sport veld aan de Arnhemseweg, beoosten de spoorlijn AmersfoortKesteren. 2 het aanleggen van twee sport velden op een terrein, gelegen in dr gemeente Soest nabij de bos- viiver. 3. het inriehten van een terrein in de Bokkedyjnen De veronderstelling, dat od de terreinen, voor zover gelegen tus sen de Gasthuislaan. 't Stort en de Dorresteinsoweg. voorlopig althans geen woningen gebouwd zullen worden, is onjuist Daar dit tor- rein. gelegen tussen de snoorliin AmersfoortKestoren en de Dor- r esteinsewecf "ernarbt is. is bet niet moooiiiic daar thans reeds 1ot do aanleg van een sportveld over 2034. Rob meent, dat het nu wel zijn beurt is. om enkele vragen te stellen. „Wie bent u ei genlijk". zegt hij; „en welke nationaliteit nceft dit schip?" „Wie ik ben doet er niet toe", zegt de commandant; „en du schip heeft geen naiio naliteit. Maar kapi tein, u bent een goede vriend van professor Lu- pardi, nietwaar, en ik heb zo'n vermoeden.dat die geleerde zich op niet zo grote afstand van ons bevindt Waar Rob is. is Lupardi. Heot u gehandeld in zijn op dracht?" „Lupai li?" zegt Rob verwonderd; „ik heb die geleerde in jaren met ontmoet en ik heb er geen idee van. waar hij zich bevindt „Zo", zegt de comman dant nadenkend, „hebt u daar geen idee van? Ik begrijp best dat u niet direct op al mijn vragen kunt antwoorden en ik wil u graag gc tegenheid geven een paar uur rustig na te denken." Rob wordt weggeleid en in een hut opgesloten Hij begrijpt wel. dat hij zich voor lopig als gevangene kan beschouwen. Muzikale Rondgang Op 31 October, de Wereldspaar- dag. zal de PTT-harrnonie een rond gang door de stad maken De route die zal worden gevolgd is als volgt: 15.30 uur: Vertrek van Postkan toor; Korte Gracht; Langestraat; UtrechtsestraatUtrechtseweg; Snouckaertlaan; Korte Bergstraat, yiasakkerweg; Utrechtseweg; Wes terstraat; Leusderweg, Julianaplein; Arnhemseweg Albert Kuypstraat; Verweerstraat; H. v. Viandestraat; Kleine Haag; Zuid-Singel; Kamp; Coninkstraat; Celtasstraat; Kruis kamp, Bloemendaalsestraat; We verssingel; Langestraat; Korte Gracht. Herdenking Kerk hervorming 31 October is de gedenkdag van de kerkhervorming. In verband hier mede wordt op Vrijdag 31 October 's avonds om 8 uur in de St Joris- kerk een dienst gehouden, waarin voorgaat. Ds. A. A Wildschut uit Amsterdam en waaraan door het Hervormd Zangkoor onder leiding van de heer W. Hulsman (organist) medewerking wordt verleend. (Van een onzer verslaggevers) „Vader, kom direct, als gast van de Russische schaakbond." telegrafeerde, onze damesschaakkampioene Mevr. Heemskerk vorige week naar Papa Heemskerk in Amsterdam. En Vader liet zich dat geen twee keer zeggen, om zyn beroemde schakende dochter daar in het verre Rusland, tijdens de strijd om het Wereldschaakkampioenschap Dames, zo goed mogelijk bij te staan. Het is voor dc tweede keer dat onze stadgenote Fenny Heemskerk als Nederlands kampioene naar Moskou Is gpgaan om deel te némen. Velen zullen zich de eerste maal in de winter 19491950 nog levendig herinneren. van Schiphol Daar was niets van aan bleek later, want in de Rom- bout Hoogerbeetsstraat zat ze nog twee dagen in spanning, omdat de papieren nog niet volledig klaar waren en dus ging ze die Woens dag daaraanvolgend met stille trom uitgeleide gedaan door de familie. Moeder Heemskerk is nu bij haar kleindochter Fenny in de Lorerizstraat in huis. De kleine Fenny begint zo langzamerhand grote Fenny te worden, maar ze gaat nog school en het huishou den gaat toch door nietwaar Dus vroegen we de oma van (kleine) Fenny hoe het nu ging in Moskou. „Nou meneer." was het enthou siaste verhaal, „we kruipen elke avond om 7 en 9 uur zowat in de radio om over de ultra korte golf het schaaknieuws te horen Dat ge ven ze in het Hollands rechtstreeks vanuit Moskou door. En gister avond (dat was Zondag jl heeft m'n dochter voor die radio ge sproken. We konden het duidelijk verstaan. En ze is al naar thea- Tevreden over de eerste resultaten En wat nu de Vader van Fenny betreft. Die had al lang ge leden gezegd Fenny volgende keer ga jk met je mee. kost wat kost". En Vader deed zijn woord gestand hoewel. dat vertrek nog wel wat voeten in aarde had. Fennv was er doodzenuwachtig van en thuis bij Pa en Moe in Amsterdam heeft ze een deuntje zitten huilen omdat Vader eerst geen gelegenheid kreeg om mee te gaan. Je voelt je toch zo eenzaam en verlaten in dat steppenland. Niemand om je aan vast te klampen en dan nog wel tijdens zo'n zwaar tournooi. Ja Fenny wist dat nog wel van de eerste keer. En schaakmeester Prins dan? We probeerden naar alle kanten uit te vissen of Lode- wijk Prins, de Amsterdammer, nu werkelijk van Zweden naar Mos kou is vertrokken. Niemand weet het precies. Ook de heer Hollander die toch penningmeester van de grote schaakbond, de KNSB. is. kon het ons niet vertellen- Trouwens zoals we al vertelden, Fenny wist eerst drie weken tevo ren dat ze haar vaderland moest vertegenwoordigenVeel te weinig tijd dus om voor te berei den! Vertelden wij voor haar ver trek dat zij Maandags zou gaan Autoped voor Renée van Heeteren Op 5 September ging op de Arn hemseweg in de speeltuin „Vrien denkring" een groot aantal ballon nen de lucht in. Het betrof een wedstrijd, door de speeltuinvereni ging uitgeschreven. De kinderen, wier ballonnen het verst kwamen, kregen een prijs. Van 14 ballonnen werden de labels teruggezonden. Hieronder volgen de prijswinnaars. 1. Lex Heitkamp, Ruijsdaelstraat 16 (Kukmoincn, Finland. 1780 km). 2 Piet de Boorder. Hobbemastraat 43 (Frederikshaven, Denemarken, 1040 km), 3 Arie van Wijk, Anton Mauvestraat 4 (Bryneyer, Denemar ken, 860 km), 4. Aartje Koudijs, Al- degondestraat 9 (Holwierda, Gronin gen, 5 km boven Delfzijl. 5 Tony Tempel, Arnhemseweg 2132 (Appin- gedam. Groningen). 6. Ada Agenent, P. Potterstraat 4 (Overschild, Gro ningen), 7. Hans Uding, Leusder weg 10 'Scheemda, Groningen). Zonder prijs zijn binnengekomen: Stefi Bezembinder. Miereveldstraat (Borgweg, Gr.)., Henk Tempel. Arn hemseweg 2132 (Schijndel, N.Br.). Monny van Hoeven. Arnhemseweg 114 (Havelte, Dr.), Hannelore de Weijer, Leusderweg 14 (Annen, Dr.), Suselientje Helmich, P. Pot- terstr. 2 (Wijster, Dr), Ansje Geus- kens. Arnhemseweg 92 (Assen. Dr), Kees Traarbach. Mesdagstraat 12 (Over Langbroek, bij Doorn) Eind Augustus werd tijdens het zomerfeest van de speeltuinvereni ging „Rivierenwijk" een ballonnen wedstrijd gehouden, Wekenlang heeft de jeugd in spanning geleefd. Wiens ballon zou het verste geko men zijn? Officieus waren sommi gen al aardig op de hoogte, maar de definitieve einduitslag werd gis termiddag in het speeltuingebouw aan de Dollardstraat bekend ge maakt De .grote prijs", een prach tige autoped op luchtbanden, viel ten dee] aan de zevenjarige Renee van Heeteren. Dollardstraat 170. Dolgelukkig ging zij meteen al rond jes rijden, maar het. is soms wel lastig als je een bijdehand broertje hebt. want de kleine Rudi, twee turven hoog. maar praatjes voor tien, maakte zich alras van het be geerde object meester om eens heerlijk te „autopetten" op een echte. De ballon van Renee was terecht gekomen in Arlon. vlak bij de stad Luxemburg en was op 2 September verstuurd door Jac. de Wolf, Bepnie Kortes uit de Spaar- nestraat 89 won de tweede prijs, een fraaie pop. Yvonne Etienne uit Soumagne (dicht bij Luik» had haar de label toegestuurd Het serviesje was voor Rietje Burgstede, een kleine peuter, die met open mond al dat moois bewonderde. Haar bal lon was terecht eekomen in Hen- delesse (prov. Luik België) en ge vonden door Pierre Grégoire. Dan waren er nog aardige prijs jes. die gewonnen werden door Fie- ny Kersten, Schiestraat 43. Arnold v. d. Pluim. Soesterweg 398. Loesje Kamerbeek. Rijnstraat 11 en Hennv Richter. Waalstraat 60 Dikkie v. Eist. Lekstraat 46 J Barrink, Pa rallelweg 22 en Wim Schulte, Iris straat 28. Soesterkwartier wint van HSG V Ook de reserves van S V „Soes terkwartier" startten met een over winning en wel tegen Hilv. Schaak- gen. V. Het duurde echter vrij lang eer de 5VzW- zege een feit was. Soesterkwartier speelde aan de on even borden met wit. De uitslagen zijn als volgt: P. de GunstH Oudendorp Vè, J ArlerA. Vervonk 'AiP. A. LomanJ. W L. Engelen 10; M. FrankenJ. Oskam 10. H M. VreemanJ. van Oosterum 01; J. PaschedagC. M. de Graaf U?, H. DerksJ. Molleman 01, J. Ver kerkJ G. M. Mars 1—0; C. van NimwegenP. Bakker 10, H van EgdomW. H. Verdonk 01. Totaal ö'/i4'/ï. In deze 4e klasse afdeling is als nog toegevoegd S.C. „Nijkerk", wel ke vereniging aanvankelijk niet toe gelaten werd wegens te laat insturen van tientalopgaven. SOEST Spiegelruit vernield In de afgelopen nacht werden van een sigarenwinkel op de Noorder- wierweg de spiegelruiten ingegooid. Verdacht van deze vernieling werd de 22-jarige Amcrsfoorter Van D. aangehouden Omtrent de motieven van Van D. tast men nog in het duister. ters geweest Twee keer naar de opera en dan niet te vergeten die ontvangst op het vliegveld. Het hele sportcomité van de Schaak bond compleet met bloemen en hartelijke welkomstbegroetingen." De schakende dames uit vele lan den worden bijna als vorstinnen bejubeld door heel schakend Mos kou en dat zijn er heel wat. Ja, ja de zenuwen zijn nu zowat geweken in huize Heemskerk. „Fenny is dolgelukkig dat ze haar Vader bij zich heeft "Hij is het die alle zakelijke beslommeringen re gelt en er voor zorg draagt dat Fenny rustig zich op de moeizame partijen kan concentreren Ook schryft hij regelmatig naar huis en diverse schaakinstanties om schaakminnend Nederland op de hoogte te laten houden van Fen- ny's prestaties. Bij oma Heemskerk en dochtertje Fenny lagen al een stuk of zes telegrammen op tafel. Uit Praag en uit Moskou „Goed overgekomen, veel liefs" en „Luis ter naar de radio". En de resultaten tot heden'' De eerste partij tegen de Franse kam pioene Chaude de Silans remise. Na maar liefst 78 zetten tegen de Hongaarse Josza Langos remise en tegen de Engelse kampioene Bruce afgebroken in gelijke stelling. Het laatste nieuws was de winstpartij tegen Reicher uit Oostenrijk. Nee, wat dat aangaat. Fenny is nog on geslagen. Dat gaat goed voorlopig. „Alle dames zijn sterk vooruitge gaan," had Fenny nog geseind. Daarom wordt het dus dubbel op passen. En nu maar wachten op de eerste brief. Hou vol Fenny, laat je de puntjes niet voor de neus wegmaaien! Fenny Heemskerk wint in Moskou MOSKOU. Het candidatentour- nooi voor het wereldkampioenschap dames werd voortgezet met de afge broken partijen uit de eerste vier ronden. Onze landgenote mevr. Fenny Heemskerk won haar partij uit de derde ronde tegen de Engel se Rowena Bruce. Na vier ronden heeft de Russische schaakster Valen- tina Belova de leiding met 3Vi punt. De tweede plaats wordt gedeeld door Fenny Heemskerk en Eileen Tran- mer (Gr. Br.) ieder met 3 punt. Districtsvergadering wielerclubs Maandagavond vond in café „Zon- neheuvel" te Soest de districtsver gadering van de wielrenverenigin- gen in de provincie Utrecht plaats, onder voorzitterschap van de heer Loskamp uit Hilversum. Op deze vergadering werden de belangen van de diverse wielren- verenigingen besproken en na lang durige discussie kwam men tot het besluit, dat volgende onderlinge wedstrijden zullen worden gehou den: Op 16 November een Cycle-Gross te Hilversum, start bij café ,,'t Wit te Paard". 30 November: Voetbalwedstrijd op de Krakeling te Zeist. 21 December: Cycle Cross te Soestduinen. die verzorgd z.al wor den door „Tempo" te Soest. 28 December: Home-trainings wedstrijd tussen leden van de „Vol harding" en „De Adelaar", welke gehouden zal worden in het club lokaal van „De Volharding" te Utrecht. 5 Januari: Jaarvergadering van het District in het clublokaal van „De Volharding" te Utrecht 11 Januari: Home-trainineswed- strijd tussen „Tempo" en Volhar ding te Utrecht. 18 Januari: Voetbalwedstrijd op de Krakeling te Zeist. 25 Januari: Officieuze Provinciale Kampioenschappen Home-trainings- wedstnjden, over een afstand van 500 meter en 1 km. Eindelijk geknipt Een 20-jarige Amsterdammer, die half Augustus uit de opvoedings gesticht kans had gezien te ont vluchten, had in een keet te Soest duinen ingebroken en z'n gestichts kleren verwisseld voor enige werk- kledingstukken. die zich in de keet bevonden Na lang speuren is het de hoofdstedelijke politie thans ge lukt de hand op de ontvluchte te leggen, die nu weer naar de in richting is teruggebracht. Auto slipte en kwam in een tuin terecht Op de Birkstraat in de bocht bü de Hartmanlaan, reed de Amcrs foorter Van A. met z'n bestelauto. Door de gladheid van de straat slipte de auto en vloog pardoes door een afsluithek een tuin binnen. On gelukken kwamen niet voor en Van A. heeft de schade onderling gere geld met de gedupeerde Birkstraat- bewoners. w. FENNY HEEMSKERK Barneveld wint cycle-cross Zondag j.l. begon Tempo haar winterseizoen met een Cycle-Cross- wedstrijd te Soestduinen. De uitslag luidde: 1. W. van Barneveld tijd 18 min. 42 sec. 2. J. van Dorresteyn tijd 19 I min. 35 sec 3. H. van Dorresteyn I tijd 19 min. 35 sec. 4 J. Nijeboer tijd 20 min. 40 sec. 5. R. van Asch tijd 22 min. 2 sec. 6. D v d. Broek tijd 22 min. 3 sec. 7. G. Bunschoten tijd 25 min. 35 sec. schoolmeisje, met wie het jassen. Vanmorgen vroeg was allemaal O.K. Hoe dan plezierig is een praatje te Is J kwam ik Fientje weer te- welEen vriend van gen; ze fietste nog met zieke collega, had de be- Pontresina op haar jas. schreven kaart mee naar maken. Omdat er regen dreigde, had Fientje haar - bontmantel verwisseld voor Gelukkig zag ze me niet: Amerika genomen en daar Klop even aan 't Stadsven- stcr. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. A een flatteus groen jasje. Op een'der mouwen werd broken door een kleurrijk lapje, dat men zich als toerist in den vreemde kan aanschaffen om hen. die achterbleven. te tonen waar men helemaal ge- ik had net het gevoel alsof ik voor haar iets te ver- op de post gegooid. Zo maar in de bus op. de hoek het heldere groen onder- bergen had. Ik wéét het van Milwaukeestreet. (Te- genover die groenteboer). Collega zelf ligt nog in zijn Natuur I (Amersfoortse) bed. Natuur II weest stond op Fientjes Pontresina, een Eén onzer collega's moet kuren Hij heeft een maag- Pontresinazweer en om die te bezwe- mouw. plaats. waar reeds het inhalen van slaap en weinig eten. On een handjevol ozon al Hebt u wel eens gehoord van mensen die „zwart bed houden met veel gallig" zijn? „Men" zegt, dat maag- (en gal!) pa ren moet hij enige weken het Fientje woont in het huis, waar op de laatste van de maand steeds de zelfde sombere mannen aan dc bel trekken. Zij hebben de strakke, vastberaden gezichten van hen. die het geloof in de magische klank van het woord gi reren" reeds lang hebben verloren Fientje is van haar ge boorte af opgeleid om de (Tedietxcaardiqheid van haar ouders naar buiten uit iiit te dragen. Een onschul dig zilvervisje, wiens taak het in dit leven is de snoek te verschalken. Zo komt het misschien, dat het kind haar tijd wat vooruit is. Nu het de laatste tijd al flink herfstig begint te op. geveer een maand geleden tiënten een slecht humeur ferm in de papieren loopt is collega zijn bed ingedo- hebben. Is het dan niet en waar de hotelreker.iv- ken en daar ligt hij nu heerlijk, dat er mensen zijn jn dan de nogalthans, dat dach- die zes. zeven weken ten wij. Vanmorgen kregen bed moeten houden gen nog hoger bergen Dit eiste dus een infor matieve vraag. wij echter een „Post Card" een maagzweer) het (met die uit Milwaukeestreet, een „Ben je in Zwitserland zijstraat van^ (u weet wel) geioeest. Fiev~" je knikte toch vrolijk en opgeruimd blijven? Die denken aan Hrt meis- Broadway. New York, V S. het vermaak van anderen? deed een „Zwoegende collega's." zo Die zich zelf amuséren bij geestdriftig verhaal over schreef maaglijder, „deze de gedachie. dat zij ande- eeuwige sneeuw en heer- natuur om definitief van ren amuseren? Wij weten lenke hotels. Prachtig was die maagzweer af te ko- het daar Nog mooier dan men, bevalt me uitstekend in Oostenrijk, umar ze ook al aeweest bleek te zijn. Een beet ie onder de in- proef gesteld, maar hield zin druk nam ik afscheid Die zich uitstekend*. Er is geen precies hoe het is gegaan met die kaart uit New Mijn maa werd gedurende York. In een opwelling ge- de (zeelreis wel op de schreven. Met het hele ge- Fien. helemaal naar Zirit- spatje over de railing ge- serland Wanr dóden ze her gaan. (Wel een bewijs, dat van. Gisteren werd het raadsel opgelost. Er kwam een beginnend neefje op bezoek. De mouw van zon donkere jasie werd gesierd door een kleurrijk lapje: gelachen om die „stunt" en alleen maar een klein beetje spijt gevoeld over „het niet zien van die die rust betekenis heeft ge- tronies als ze die kaart had). Er valt hier veel te krijgen". (Net als een St zien Ik blijf dus nog even. Nicolaas-surprise, Beste groeten." iemand per post die je stuurt). Wij stonden er eerlijk Weet dan collega, dat wij gezegd van te kijken. Col- Sankt Moritz" stond er lega in Amerika Hoe was raar. heel raar opkeken. Weet ook dat er waren, die j_r. het mogelijk. Helemaal al- geloofden, dat je in de V.S. 'worden, loopt' ze "tenminste ^..Wie heeft dat voor je leen zonder tam-tam ver- zat toen wij He kaart lieten in een bontjasdie haar meegebracht. Dolf je?" trokken (Het betreft hier zien en vertelden, dat je over een jaar of tien wel goed zal liaan. Daarom ook schijnt ze alleen op hem verjaardag vrij veel vriendinnetjes te hebben. Een paar dagen geleden kwam ik haar tegen, en ondanks haar te snel uit de kluiten gewassen psyche, is Fientje in sommige opzich ten nog typisch een vrolijk Hautain keek hij me aan. geen uitwisseling. Er is dus nu eindelijk eens eenjebus Het was overduidelijk, dat geen sprake van, hij de vraag dom en kin dat derachtiq vond ..Gekocht," nar Amersfoort komt zei hij achteloos, „in de Stadsvensterredactie). Vol stad„Van m'n zakgeld", studie bekeken wij de voegde hij er nog terloops 'fraaie) postzegel. Wij 4gewonnen had(Eerste New-Yorkse maaglijder prijs: gratis overtocht. 50 cent aan postzegels bij plakken Misschien komt het nng wel eens zo ver. Voorlopig proficiat voelden namelijk wel nat- met het goede humeur en En het is waar Nu ik er tigheid. (Slimmerds zijn gevoel voor humor, beter op let, zie ik ze overal. Op wii, niet?). Het poststem jobbers, jekkers en regen- pel, het handschrift, het dan de beste eerste prijs. Beterschap, collega! Zure bom Een vrouwelijke kennis van S.V.K heeft de ge woonte iedere Zaterdag avond even met zoontje over de markt te wandelen. Zoon tje vindt dat natuurlijk prachtig en staat bij iedere kraam stil en brult dan opgewonden: „Ma, Ma, kom hier eens kijken." Ma toont echter niet zoveel interesse, totdat zij bij een „zuur kraam" belanden. Daar blijft zij met kennelijk welbehagen langer dan gewoonlijk staan Hm. wat een heerlijke lucht, wat ziet het zee- en rivierbanket er weer verrukkelijk uit. maai er is een ding in die grote glazen potten dat is wel „je van het". En dan gebeurt, wat iedere Zater dagavond gebeurt. Jantje is er al op getraind „Zou jij een zure bom lusten, Jan?" „Ja Ma. da's goed Ma." zegt de knaap, zonder de inte resse. die je eigenlijk ver wachten zou. De bom wordt gekocht, betaald en aan Jantje overhandigd. „Zo Jan," zegt Ma. „is ie lek ker, laat mij ook eens proe ven. H'm smaakt best, geef nog eens een hapje." Jantje knijpt zijn ogen dicht, hij kan het groene geval niet zien gewoon, maar hij is goed gedresseerd Z'n Ma is namelijk verzot op zure bommen, maar ze vindt het zo mal staan om zomaar in het openbaar aan zo'n on rijpe komkommer te sabbe len. Vandaar die afleidings manoeuvre via zoonlief, die er ook niet slechter op wordt, want met een reep doe je wonderen bij hem Aanrijding op Birkstraat Voor garage Tensen stond een personenauto geparkeerd aan de rechterzijde van de straat. Uit beide richtingen naderden auto's Degene die in de richting reden, waarin de stilstaande auto zich bevond, moesten feitelijk stoppen voor de tegenlig gers. No. 1 deed dit niet en vloog met grote snelheid op een uit te genovergestelde richting komende vrachtauto, bestuurd door R. uit Pijnacker De personenauto, be stuurd door G. K. uit Stoutenburg was het ergst beschadigd, doch per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Excursie van Jeugd Dierenvrienden Zondag j 1. is een 35-tal Jeugd Dierenvrienden uit Amsterdam de gast geweest van ,De Kievit", de Jeugdafdeling der Dierenbescher ming uit Soest. Door welwillende medewerking van vele ouders der Kieviten, werden bij dezen door dc jeugdige bezoekers, de maaltijden benuttigd en in de namiddag werd een grote wandeltocht gemaakt door de Soes- ter Duinen en bossen, terwijl zich nog vele jeugdleden bij de groep aansloten. Het was voor beide par tijen een zeer geslaagde dag ge weest. Gevonden voorwerpen Beige kinderjasje; zwarte alpino pet: windjack; zonnebril; rozen krans; viskist; bril; boek „Handels- rekenen". grijs katje; stuk electr. snoer, wit zakmesje; vulpen; zil- verbon van f 1,verschillende handschoenen en wanten. Inlichtin gen aan het politiebureau. R K. TVV „SOF.STDIJK" Soestdijk 1 kon het tecen het be zoekende SSVU 2 uit Utrecht niet bolwerken en verloor de partij met 73 J. Dahlberg wist 2 maal te winnen en B. Dahlberg 1 maal Het tweede team deed het beter en won volgens de verwachtingen tegen het inderdaad sterke Barna 2 met 91. Noteert U even GRAND THEATER Van 24 t/m 30 Oct.: Starlift" Toegang elke leeftijd. Aanv Zo. 2, 4.15 en 9 uur: Do 2 30 uur; overige dagen. 2.30. 6.45 en 9 u. Donderdag 30 Oct aanvang 8 uur: ABC -Cabaret met- „Blbelomë". CITY THEATER Van 24 t/m 30 Oct.: „Tljeerhaal". Toegang 14 jaar Aanv. Zo 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen2.30. 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van 24 t/m 27 Oct.- ..Schaduw van de Adelaar'. Toegang 14 jaar. Van 28 t/m 30 Oct „Misdaad zonder paidon Toegang 14 Jaar Aanv. Zo 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen. 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER. Van 24 t/m 26 Oct.: „On Moonlight Bay". Toeang elke leeftijd. Van 27 t/m 29 Oct.: „Tanks vallen aan". Toeang 14 Jaar. In de Donderdag-cvclus 30 Oct.: „De vrouw met het geschonden gelaat". Toegang 18 jaar. Aanv.: Vrljd. 8 u., Za. en Do 2 30. 6 45 en 9 uur. Zo. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30 cn 8 uur. dinsdag 28 october A G. HUIS 20 uur Volksuniversi teit l'wcedc lezing cursus II. AMICITIA 10—22 uur Expositie N V. Buma's moderne administra tiemethode. ORANJEBOOM 20 uur Neaerl Ver. v. Suikerzieken Voorlichtings avond met film door Dr v. d. Hooff, dir. Geneesk. dienst. GEBOUW VER v VR1JZ. HERV Mij. tot Nut van het Algemeen Concert Nap de Klijn—Alice Heksch 20 uur. WOENSDAG 29 OCTOBER MARKTHAL 14 en 16.30 uur Kin dervoorstellingen met Jopie Slim en Dikkie Bigmans, AMICITIA 20 uur Voordrachts avond door Georgette Hagendoorn. ORANJEBOOM 20 uur Vergade ring Pedaalriddcrs. donderdag 30 october GEB. VRI.JZ. HERV. 20 uur Oecu menische Jeugdraad Lezmn door mej. da B Ruip, over haar werk in de Russische sector van Berlijn. VRIJDAG 31 OCTOBER AMICITLA 20 uur Feestavond Rijks Kweekschool. MONOPOLE 20 uur R.K Volks universiteit. Derde lezing cursus Muziek ZATERDAG 1 NOVEMBER AMICITIA 20 uur Feestavond Kunst en Genoegen" ..St Aechten" R K. Toneelver ..Euripides „En Jacob diende Blijspel in 3 be drijven. agenda van amsterdam toneel WOENSDAG 29 OCTOBER- Stads schouwburg 8 uur Rotterdams To neel met dc première van Piran dello's „Hendrik IV". muziek ZONDAG 26 OCTOBER Concertgebouw 2.30 uur Abonnementsconcert ZONDAG 26 OCTOBER: 1330 uur Stadsschouwburg Nederlandse Ope ra met „La Traviata". WOENSDAG 29 OCTOBER: 20 uur Concertgebouw Abonnementscon cert o 1 v Josef Krips. DONDERDAG 30 OCTOBER: 20.15 uur Abonnementsconcert o.l v. Josef Krips VRIJDAG 31 OCTOBER- Stadsschouw burg 20 uur Nederlandse Opera met „Le nozze dl Figaro". Burgerlijke Stand GEBOREN: Paulina, d. van J. H. Nieuwenhuizen en D. G. Mojet; Jan Frederik Maria, z. \an J. Weers en P J. Finkclenberg; Carolina Maria, d van A. J. Tijmensen en J. C Soe- ters; Hermanus Albert, v. van A. Kohier en A. Velthuizen; Johannes Hendriku-s, z. van J Hop en H Bon- scl; Josephus Antonius. z van R de Neeling en W B. C. Jagtenberg Ma- rinus, z. van G. Berkhof en M. C. M. v. d. Steeg; Liesbeth. d. van J. Vis en T. E Komin; Barend Hillebrand, z van G. Zandbergen en H. v. d. Groep. OVERLEDEN- Linde Margaretha van Daal. 6 maanden; Johanna Gijs- beida Vlanderen 65 jaar. geh met J. J. Klaasen; Rei)er Korstanje, 80 jaar, geh. met J. Weber.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2