Woestijn en oasen tegen „uitverkoopsprij s" Amersfoort kende vroeger bijna twintig markten Maar de reis blijft nog kostbaar Resolutie van 1 Mei 1706 werd in 1937 ingetrokken Finalisten tweede klasse gaan van start ALGIERS TREKT TOERISTEN EN BIEDT: Huwelijk in biljartwereld Afschaffing teamsporten bepleit Wateler-vredesprijs voor rar Stikker Donderdag 30 October 1952 S DE OL DE vismarkt aan het einde van de Korte Gracht bij de Lange- straat. Op 26 October 1937 nu dus 25 jaar geleden stelden B. en W. aan de Raad voor in het vervolg geen vergoeding meer te geven aan de eigenaar van de Stadsherberg. Als tegenprestatie voor het ontvangen van 70. per jaar moest deze persoon vóór de aanvang der markten de touwen op de Beestenmarkt spannen. Het annuleren van zulk een vergoeding zou hoogst oninteressant geweest zün. indien hiermede geen einde gekomen was aan een Resolutie, die dateerde van1 Mei 1706! van eigenaar verwisselden. Toen in de zeventiende eeuw in Ecmland uitgebreide ganzenmesterijen wa ren bloeide deze markt zeer. doch sedertdien is het bedrijf cn de markt geheel verlopen Juist in de laatste jaren neemt het ganzenmes- ten weer belangrijk toe. misschien beleven wij het nog wel. dat er weer een nieuwe „Gansemerckt" ontstaat. Fruit-, knollen- en aardappelen- markt was er op het St. Joriskerk- hof, waartoe dit later met bomen beplant werd en afgepaald door een muur en staketsels. Staalmeesters ook in onze stad Deze Resolutie luidde: „Op de requeste van de Eygenaers van de nieuwe Stads Herberge aan 'het St. Johanskerckhoff binnen dese Stad is goedgevonden te disponeren als volgt: De Regeerders etc ordonne ren nopende 't le versoeck, Dirck Wyborgh Camcraer aan de Suppli ants te betalen de somme van se- ventigh guldens voort provisioneel cesseien vant mercktgeld en het verlies vant voordeel dal den Bruyc- ker daeruyt soude nebben konnen trecken. verschenen de le May de ses jaers 1706, en aengaende 't laet- ste versoeck. verstaen. dat de voor post voortaen op de Lap (d. i. de rekening) van den Cameraer sal werden gesteld en jaerlyx buyten ordonnantie betaeld tot soo lange 't mercktgeld weder in tram ge- bragt off aende suppliants een an der acquivalent in piaets van dien toegevoegt sal syn". Aan deze laat ste bepaling hebben B. cn W zich niet erg gehouden, want ..een an der aequivalent" kwam er voor de zeventig gulden niet in de plaats. Het is een hoge zeldzaamheid, dat in ons land zulke resoluties zo lang rechtskracht gehouden hebben. In Engeland zijn er heden ten dage nog enorm vele van kracht, waar van de voor onze begrippen zo vreemde gebruiken of vonnissen het gevolg zijn. Bij ons zijn bijna alle oude resoluties teniet gedaan tijdens de Franse overheersing. De beestenmarkt, waarvan hier sprake is en waar koeien en paar den verhandeld werden, vond oor spronkelijk op de Kamp plaats, maar werd in 1655 naar het St. Janskerkhof verplaatst. Koornmarkt en „Boterbank" Naast deze markt heeft onze stad nog veêl meer markten gehad, waarbij wij allereerst denken aan de „Koornmarkt", die op de Hof gehouden werd en eertijds de groot ste van ons land was. De Botermarkt of „Boterbank" werd eveneens op de Hof gehouden en wel iedere Vrijdag, waarbij de „huislieden", zoals de marktkoop lui genoemd werden, zich langs de St. Joriskerk opstelden In 1608 werd voor hen een „Loots of Gaen- derye" gebouwd, die algemeen „Beurs" genoemd werd. Het bouw werk is er nog en het is thans één van de bezienswaardigheden dei- stad. Overigens werd dit gerief lang niet door alle huislieden op prijs gesteld, omdat voortaan niet ieder een meer vooraan kon staan! Des wegen verhuisden velen naar Ze venhuizen en de Langestraat. In de Langestraat kwam er zelfs een ar tikel bij. tw. eieren, zodat Amers foort ook een Eiermarkt gekend heeft. Toch was er een essentieel verschil tussen de botermarkten in de Langestraat en Zevenhuizen en die in de Beurs, want op deze laat ste plek werd behalve boter in doe ken, óók boter in tonnen verhan deld. Boven de Beurs bevond zich de „Loykamer der Bombazyden", terwijl het huisje tegen de kerk aan de Doodgravers ten dienste stond. In 1661 werd dit huisje ter beschikking gesteld van de Nacht wacht en de Ratelaars. In die „Loykamer der Bombazy den" zetelden de Staalmeesters, wier taak het was het bombazijn thans kamgaren geheten te keuren en de goedgekeurde stoffen van een loodje te voorzien. Deze oppermachtige heren zijn door Rembrandt zo voortreffelijk afge beeld op zijn schilderij „De Staal meesters", dat de keurmeesters der Stad Amsterdam laat zien. Turfverkoop op de Hof in 1552 Turf kon men vroeger ook al op de markt kopen. In 1552 vond dat plaats op de Hof, in de Kamp en in de St. Jansstraat, doch aange zien de turf allengs meer per schip, dan per as werd aangevoerd en men bovendien reeds toen de behoefte aan „centralisatie van markten" ging gevoelen, werden deze turfmarkten in 1554 alle naai de St. Joostenplaats overgebracht. Tevens werd in die dagen de hout markt naar dit plein overgebracht, zodat men op dezelfde markt een varken, een turfje en een eind hout kon kopen. Voorwaar nogal een bonte combinatie. Overigens schijnt men dat tenslotte ingezien te hebben, want de turfmarkt werd later weer verplaatst naar elders en wel naar de Singel vóór het Gasthuis van St. Pieter. Tevens bereikte men hierdoor, dat de markt aan het water kwam te lig gen, hetgeen nodig was, omdat er steeds meer turf per schip werd aangevoerd. De turf werd direct na aankomst gelost en met een ton gemeten. Overigens had men van den beginne af aan de turf liever per schip vervoerd vanaf de „Reensche Veenon", maar dit was niet mogelijk, omdat „de Eem toen nog niet bequaem was om turf schepen naar hier te laten komen." Op 7 Februari 1707 werd er een resolutie van kracht, waarbij be paald werd, dat de turfschippers geen lopers meer mochten gebrui ken voor het uitventen van de turf, doch dit persoonlijk moesten doen. Bij overtreding verbeurden zij 25 guldens. En nog zijn wij hierbij niet aan het einde van de lijst van markten want in de najaarsdagen van ieder jaar werd appelmarkt gehouden bij de Waag en de Hoofdwacht. Dit terrein heette voorheen „Ganse merckt", omdat daar die beestjes Huizenblok werd af gebroken De groenmarkt, welke tot onge veer 1765 op het St Jorismarkt gehouden werd. verplaatste men naar de zuidzijde van het Havik, waar plaats gekomen was. doordat debeschüitmarkt niet meer in trek was! De stad stelde zich van deze marktplaats veel voort, zodat men het terrein in 1643 belang rijk vergrootte door vóór de Vij verstraat een heel blok huizen af te breken. Een erg dure grap was dit overigens niet. want alle hui zen, die toebehoorden aan timmer man Willemsen, brachten tezamen f 1600 op! Later werd deze groenmarkt weer naar het St Joriskerkhof overge bracht. alwaar wc deze instelling tot na de oorlog gekend hebben. Thans wordt, op liet Havik nog iedere Vrijdagochtend bloemen markt gehouden. Tenslotte hebben wij. ook thans nog. de Vismarkt, die evenwel niet altijd op het O.L. Vrouwenkerkhof gehouden werd, maar op de hui dige parkeerplaats bij hotel Riche 10 November begint de grote competitie De wedstrijdleiding van het dis trict ..Eemland'' heeft voor het sei zoen 1952/53 een? uitgebreid cn at- ti actief programma samengesteld. Alvorens de teamcompetitic op 10 November a.s. een aanvang neemt, strijden de finalisten in de libre- klasscn om het kampioenschap. Hedenavond begint de grofe strijd tussen de acht finalisten van de tweede klasse in café „Neuf". aan de Leusderweg. Deze strijd zal vier dagen duren waarna op Zondag avond. als de slotpartiien zijn afge werkt, de prijsuitreiking plaats vindt Volgende week Donderdag. Vrij dag. Zaterdag cn Zondag treden de finalisten in de eerste klasse, ver moedelijk negen in getal, aan in hotel „Terminus" aan de Stations straat. Zij zijn te gast bij de Bil jartvereniging De Vergulde Wa- op de Korte Gracht In 1657 werd daar een „fraai opstel van een Markt of Gaanderve" gemaakt, 54 voet of ruim 20 treden lang, Twaalf verkoopplaatsen waren er, aan iede re zijde zes, zodat men rondom kon staan. De viskopers moesten f 5 's jaars per bank aan de stad betalen Voordien waren er bezijden de twee huizen, ter weerszijden van de Visplaats \ijf banken langs ieder huis, t.w. één aan iedere zij de dwars en één in de lengte van de Vismarkt. De eigenaars van de huizen beurden de marktgclden en wel voor een plaats vooraan de 1 dwarsbank f 8 per jaar, voor de twee volgende plaatsen ieder f 4 en I voor de achterste plaatsen elk f 2. 1 Als tegenprestatie moesten de huis eigenaars banken en straat schoon houden, alsmede voor het onder houd van de banken zorg dragen! In 1856 werd de „opstal of gaan- derye" overgebracht van de Kor te Gracht naar het O.L V. Kerkhof. Een viskeur was er eveneens. Dit behelsde geen „keuring" van de vis, maar was een Wet, waarbij bepaald werd. dat iemand, die zee vis binnen de stadsvrijheid en een mijl daaromheen, wilde verkopen, dit aan de visbanken diende te doen, daar hij anders 5000 steens verbeurde. Als wij de steen op on geveer 3 kg stellen (het gemiddel de gewicht van deze voormalige eenheid', dan was de man dus niet minder dan 15.0000 kg vis kwijt' J. H. E REESKAMP Zuid-Afrikaanse Unie Oordeel over Hoge Parlementshof van Malan opgeschort BLOEMFONTEIN. Het Zuid- Afrikaanse Opperste Gerechtshof heeft Woensdag zijn oordeel over de rechtsgeldigheid van het Hoge Par lementshof van premier Malan opge schort. President Van der Sant Ontlivres van de uit vijf leden bestaande recht bank verdaagde de zitting, nadat Duncan betoogd had. dat het parle ment van de Unie bij de oprichting van het parlementshof buiten zijn bevoegdheden getreden was. Mr Duncan verdedigt de belangen van vier kiezers van gemengd bloed, die in Augustus met succes voor het Opperste Gerechtshof de rechtsgel digheid van het nieuwe Hof betwist hadden. Tegen deze uitspraak waren de na tionalisten van Malan in beroep ge gaan. Spoedig instelling van staatscommissie in zake kiesstelsel DEN HAAG Binnenkort zal een staatscommissie worden inge steld om te adviseren over het kiestelsel, deelt de regering mede in de memorie van antwoord in zake de staatsbegroting 1953 Deze commissie kan dan ook het pro bleem bezien van het toekennen van restzetels. De regering meent, dat het thans gevolgde systeem van de grootste gemiddelden beter werkt dan dat van de grootste over schotten. dat kleine partijen be voordeelt cn dus splitsing in de hand werkt. Wereldtentoonstelling Parijs in 1964 PARIJS Het Franse kabinet heeft besloten, in 1964 een wereld tentoonstelling in Parijs te houden. Een woordvoerder voor het kabinet heeft meegedeeld, dat de regering in 1950 had besloten de tentoonstel ling van 1955 tot 1961 uit te stel len. omdat men toen dacht dat de Franse nationale inspanning gecon centreerd zou zijn op de wederop bouw en het leger. Nadien heeft de Beleische regering de wens uitge drukt in 1958 een wereldtentoon stelling te houden, weshalve de Fransen hun tijdstip stelden op 1964. gen", die de eervolle opdracht heeft gekregen dit kampioenschap te or ganiseren. De teamcompetitie zal officieel worden geopend met de wedstrijd Vergulde Wagen I contra Ons Ge noegen I uil Baarn in „Terminus" Dan zullen voor de eerste maal in de geschiedenis van het biljartdis trict Eemland" de gemengde cadre- libre teams de stnjd aanbinden. Met deze officiële wedstrijd wordt een aanvang gemaakt met het uitgebrei de teamprogramma. In dezelfde week. dus van 10 tol cn met 15 No vember. komen vrijwel alle inge schreven teams in de strijd. Het ligt in de bedoeling de per soonlijke kampioenschappén voor de hoofdklasse libre en cadre-klasse na de teamcompetitic te doen ver spelen. Italiaans Kamerlid eist Voor communisten geen paspoorten! ROME. De christen-democra tische afgevaardigde Togni heeft Woensdag de intrekking van de pas poorten der communistische afge vaardigden geëist. Hij zei. dat de communisten hun paspoorten ge bruikten voor reizen naar landen achter het ijzeren gordijn cn voegde hieraan toe: „De paspoorten moeten eens en voor altijd ingetrokken worden, maar bovendien moet strenger controle uitgeoefend worden op bepaalde mensen, die naar Praag. Tirana cn andere steden achter 't ijzeren gor dijn reizen." Togni zei. dot de com munisten en 't communisme het le ven moeilijk gemaakt behoorde te worden. „Wij hebben 't onbetwistba re recht onszelf te verdedigen tegen j de grootste vijand van ons democra- tische stelsel". Aardbeving op Haiti eist zes doden PORT AUPRINCE Zes perso- nen werden gedood en 50 gewond bij een serie aardschokken die Maan dag en Dinsdag op Haiti plaats von den. De politie heeft meegedeeld dat meer dan 1000 daklozen twee nachten in de open lucht door brachten uit vrees voor nieuwe schokken. De schade wordt geschat op ongeveer 200.000 gulden. SOEST Klaver- en schutjas kampioenschappen Gedurende een 6-tal weken werden door de klaver- en schutjasvereni ging „De Viersprong" wedstrijden gespeeld om het kampioenschap. In totaal zijn 18 partijen gespeeld en Woensdagavond vond de laatste wedstrijd plaats tussen de 36 spe lers. De uitslag van deze spannen de strijd is: Klaverjassen Tot. Mar- Gw VI. Gem. sen Abr. v. Kooij 27197 14 13 5 1511 A. B Grift 26778 18 12 6 1488 L. v. Ginkel 26539 14 9 9 1475 v. Kooij kampioen. Schutjassen: M. Brinkman 394 11 14 4 22 N. van Veen 325 9 8 10 18 S. Blokland 323 7 12 6 18 Brinkman kampioen. De prijzen, bestaande uit medail les en sigaren, werden door de voor zitter, de heer J. Mulders, met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt Extra collecte van E.H.B.O. te Soest Tijdens de j 1. Zaterdag gehouden receptie van de afdeling Soest der EHBO. heeft onze burgemeestei aan het bestuur toestemming verleend, een extra sti aatcollcctc te houden, om door middel van dc opbrengst het ontbrekende materiaal aan te schaffen. A.s. Zaterdag 1 November zal dan tot besluit van de inzamelactie „25 jaar EHBO', de collecte worden gehouden, die door middel van een draaiorgel zal worden opgeluisterd. Tevens zullen op 3 punten in de ge meente. n.l, tc Nieuwerhoek ge meentehuis en het pleintje Soester- bergseslraat, grote collectebussen worden geplaatst Het bestuur vertrouwt er op, dat dit sluitstuk der inzameling een groot succeg zal worden en dat ieder inwoner z'n steentje zal bijdragen, opdat deze sympathieke vereniging in staat wordt gesteld haar doel te bereiken, n.l een zo groot mogelijk aantal jongelieden op te leiden tot geschoolde EHBO ers. KOL. SCHARROO OVER OL. SPELEN Aan Olympische amateursbepalingen moet slreng de hand worden gehouden (Van een medewerker) HET Bureau du Tourisme van Algiers heeft een campagne ingezet om in de nazomer wanneer het klimaat in Noord-Afrika op zijn heerlijkst is grote aantallen buitenlandse lounsten te trekken. Eindelijk is men er zich in Algiers van bewust geworden welk een grote mogelijkheden dit land voor de vacantieganger biedt Niet alleen is daar de schilderachtig heid van een Noord-Afrikaanse wereld, maar men kan er ook het moderne comfort der grote steden vinden Door speciale excursies wordt de Sahara binnen het bereik van iedere tourist en iedere beurs gebracht. De oasen zijn niet langer visioenen. De Air France heeft gedurende het touristenseizoen, dat half Au gustus is begonnen haar tarieven van Marseille naar Oran. Algiers en Bo ne met vijftig procent verlaagd Voor minder dan honderd gulden kan men deze overtocht thans ma ken. Ook de scheepvaartondernemin gen hebben reducties ingevoerd, en wel van 25 procent. Kampeerders kunnen hun vacantie doorbrengen in de door de Air France in samenwer king met het Bureau Parisien du Tourisme georganiseerde kampen. Dergelijke kampen bevinden zich thans reeds te Andalouses bij Oran. tc Algiers en te Bone. Voor de kampeerders, die men in grote getale verwacht, heeft men drie prijsklassen ingesteld 100 francs per dag voor degenen die hun eigen maaltijden verzorgen en over eigen tenten beschikken: 500 francr per dag voor degenen die hun eigen tenten hebben, maar de kampmaal tijden wensen te gebruiken en 600 francs per dag voor degenen wier legering bovendien nog door het kamp wordt verzorgd In de kam pen heeft men restaurants inge richt; er zijn bakkers en slagers en melkboeren gevestigd Uit de grote steden vertrekken dan dagelijks excursies naar het Zuiden, naar de grens van de Sa hara en naar de oasen. Van Oran uit is een excursie inclusief maaltijden en nachtverblijf mo gelijk naar Sidi Bel Abbès, de ba kermat en de garnizoensstad van het Vreemdelingenlegioen De vol gende dag bezoekt men het stadje Tlemgen, de stad met het grootste aantal moskeeën die men hoewel zij anders voor het publiek moeilijk toegankelijk zijn kan bezoeken De prijs van een dergelijke excur sie. die 48 uren duurt, komt op 3000 Franse francs. Speciale tochten van vier vijf dagen naar de proefstations voor geleide projectielen bij Comb Be- char, naar de woestijnen als El Golea en Touggourt kunnen voor een zeer gering bedrag (Fr. francs 4200) worden gemaakt. Met alles heeft men rekening gehouden. De prijzen zijn zeer laag De vreemde ling kan thans zelf kennis nemen van de oude Romeinse sleden, hij Liefhebbers van zon en zee kun' nen, wanneer de gure najaars wind de strandgenoegens aan de Noordzee-kust onmogelijk maakt, hun toevlucht zoeken tot de stranden van Noord-Afrika. Voor dc Fransman valt een dergelijke vacantie wellicht beter te reali seren dan voor de Nederlander, want de reis naar Afrika vraagt nog een goedgevulde beurs. kan de kasbah bezoeken in Algiers of luieren aan het strand, dat veel verrukkelijker is dan het strand van de Rivièra. Bovendien is hij verzekerd van bestendig weer. Zel den of nooit regent het hier Men denkt thans deze wereld dichter bij Europa te hebben ge bracht. Maar de reis van Amster dam naar Marseille en terug is reeds een kostbare geschiedenis. En nog eens honderd gulden voor een overtocht is zeer veel. Bovendien zijn er enkele dagen mee gemoeid om van Nederland naar Noord- Afrika tc reizen. Kolonel b.d. P. W. Scharroo, lid van het bestuur van het interna tionaal Olympisch Comité, heeft in een vraaggesprek zijn mening te kennen gegeven over enkele punten die nauw betrokken zijn bij het al of niet slagen van de Olympische Spelen. Vereenvoudiging van het pro gramma. aldus kolonel Scharroo, is dringend nodig. Dit moet ech ter zodanig geschieden, dat de grondbeginselen, zoals deze zijn vastgelegd in de Olympische reg lementen. behouden blijven. Re gionale voorwedstrijd zoals ook wel eens wordt aanbevolen, zijn niet toelaatbaar. Naar de mening van het I.O.C.-bestuurslid moet de vereenvoudiging van het program ma in dc eerste plaats worden verkregen door afschaffing van de teamsporten Hieraan is bovendien het grote voordeel verbonden, dat het naar voren brengen van na- j tionale belangen wordt tegen ge gaan Want bij de teamsporten J kan het niet anders dan dat de De Noordafrikaansc kustbewoners verraden in hun kleding een mengsel van Europese en Afri kaanse invloeden. strijd gaat tussen de landen on derling. En dit mag bij de spelen niet het geval zijn. Kolonel Schar roo vindt dit punt van zo over wegend belang, dat hij heeft ver zocht de afschaffing van de team sporten als één van de hoofdpun ten te willen plaatsen op de agen da van de eerstvolgende vergade ring van het I.O.C. Sprekende over de amateurbe- palingcn wees kolonel Scharroo er op, dat sport en professionalisme twee tegenover elkaar staande be grippen zijn die nooit mogen sa mengaan. Sport is een vrijwillig gekozen oefening van het lichaam, zodra sport wordt beoefend als beroep en dan in de meeste ge vallen ten genoegen van een pu bliek. dan is sport geen ontspan ning meer, maar inspanning en gaat de sport over in een publie ke vermakelijkheid, waarbij voorts allerlei factoren, zoals winstbejag en zoveel andere een nadelige in vloed doen gelden, aldus de heer Scharroo. Het is niet een van de gemakkelijkste opgaven van het I.O.C., maar het is een dringende vereiste dat aan de Olympische amateurbepalingen streng de hand wordt gehouden. Kolonel Scharroo becritiseerde verder de weifelachtige houding, die de F I N A bij het waterpolo- tournooi tc Helsinki heeft aange nomen. De ridderlijke sportieve houding van onze waterpolospelers heeft internationaal grote waarde ring gevonden. DEN HAAG. Dc Carnegie- Stichting heeft de Wateler-vredes- prUs toegekend aan de oud-minis ter van Buitenlandse Zaken, mr D. U. Stikker, op grond van diens krachtig streven, de vreedzame samenwerking der staten tot ont wikkeling te brengen door bevor dering van hun onderlinge orga nisatie. SOEST Dat er Woensdagmor gen iets bijzonders aan de hand was bij het Socster Raadhuis, kon men aan de vele belangstellenden en nieuwsgierigen zien. doch voor al aan de talrijke biljartbcoefcnaars, die zich met een queue hadden ge wapend Dit grote gezelschap was samen gestroomd om de voorzitter van de biljartvereniging „Zonneheuvel" en oud-voorzitter van het district Eem land van de Ned. Biljartbond, de heer A Spijker, die zich om 10 uur in dc echt zou begeven met mej. A. Butzelaar, een kleine hulde te brengen. Klokslag 10 uur reed de auto van het bruidspaar voor en nadat beiden waren uitgestapt, klonk een luid hoera. Getuige was o.a. de heer A. J. Verkerk, wedstrijdleider van het district Ecmland. Toen de huwe lijksplechtigheid was beëindigd, schreed het bruidspaar, onder een haag van biljart-queu's. die door de leden van ..Zonneheuvel" was gevormd, naar buiten. Nadat handen waren gedrukt reed het bruidspaar met de familie huiswaarts Donderdagmorgen zal het huwelijk kerkelijk worden inge zegend in dc Petrus en Pauluskerk aan de Steenhoffstraat. „Zwavelzuurspuiter" veroordeeld Een misselijke en kinderachtige streek, noemde de Utrechtse Politie rechter de handelwijze van een 49- jarige inwoner van Soest, die zich voor hem moest verantwoorden we gens het besproeien van een aan tal dameskledingstukkcn met zwa velzuur. De man had enige grieven tegen een dame, zekere mevr. H. v. D. omdat deze het haar geleende geld niet tijdig terugbetaalde. Na een korte woordenwisseling over de achterstallige schuld liep hij naar zijn woning, haalde een flesje zwa velzuur en sproeide de inhoud daar van over enige stukken dameskle ding. die in de tuin te drogen hingen. ..Wat een dwaasheid!" riep de rechter verontwaardigd uit. „Welk behoorlijk mens haalt het in zijn hoofd andermans kleding met zwa velzuur te begieten en daardoor on bruikbaar te maken Hebt U er nog aan gedacht de schade aan de be trokken dame te vergoeden''" De verdachte verklaarde be schaamd tijdens het incident onder de invloed van sterke drank te heb ben verkeerd. Hij had er volgens zijn zeggen veel spijt van en de geleden schade ad 350 aan de ge dupeerde vergoed. Die verklaring stemde de rechter wat milder en conform de eis van I de Officier van Justitie veroordeel- 1 de hij de verdachte tot een boete I van 60, subs, één maaod hechte- 1 nis.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5