Birc STADSVENSTER Jeugdconcerten verzorgd door bekende kunstenaars Amersfoortse sportschool viert eerste lustrum 2 Maandag 3 November 1952 „EEN UUR MUZIEK Er bestaat in ons land ruim een dozijn instellingen, die zich bezig houden met het organiseren van concerten voor de schooljeugd. In Amersfoort maakt men hiertoe meestal gebruik van de diensten van de Stichting voor muziekonderwijs op de Nederlandse scholen „Een uur muziek" (directeur F. Aufrecht). Uitvoeringen zullen op hoog peil staan De prospectus waarin de plan nen voor het schooljaar 19521953 worden aangekondigd, vermeldt dat naast de meer bekende instru menten ook het clavecimbel, de harp, de viola da gamba en de hoorn tijdens deze concerten be speeld zullen worden. Ook de woordkunst en vooral de verbin ding van deze kunst met de mu ziek, het declamatorium dus, heeft een plaats gekregen. Hiertoe heeft men de voordrachtskunstenaar Al- bert Vogel Jr uitgenodigd, die in combinatie met de pianist Willem Hielkema zal optreden. Teneinde een hoog peil van uit voering en toelichting te verkrij gen, heeft men een aantal vooraan staande kunstenaars geëngageerd, meest Nederlanders, een enkele keer ook buitenlanders, wanneer bleek dat er geen landgenoten be schikbaar waren. Een greep uit de medewerkenden: de pianisten Wil lem Andriessen. Cor de Groot en Gerard Hengeveld; Theo Olof (viool), de cellisten Carel van Leeuwen Boomkamp en -Paul Tor telier. Hubert Barwahser (fluit), verder vocalisten als Jo Vincent (sopraan) en Herman Schey (bas) en ensembles als bijvoorbeeld het Concertgebouw koperkwartet. Daar een vastgesteld minimum aantal leerlingen per concert nood zakelijk is. om de kosten per leer ling zo laag mogelijk te houden, hebben in Amersfoort enkele scho len combinaties gevormd. Leerlin gen van het Gymnasium en de Pallas-Atheneschool zullen dit schooljaar een viertal concerten bij kunnen wonen, terwijl Amersfoorts Lyceum en RHBS een achttal uren muziek op het programma hebben staan. Zoals u onlangs in ons blad hebt kunnen lezen is het eerste concert van laatstgenoemde serie reeds gegeven. Voor die scholen waar de muziek reeds een vaste plaats op het lesrooster heeft ver kregen vormen deze concerten een interessante aanvulling, terwijl zij Euripides gaf goede opvoering van „En Jacob diende" Wanneer wij na de voorstellingen van de R.K. Toneelvereniging „Eu ripides" in „St Aechten" de balans opmaken, dan kunnen wij zeggen, dat deze vereniging met het blij spel „En Jacob diende... blijk heeft gegeven dit genre beter te beheersen dan de zwaardere stuk ken. Er zijn echter spelers, die zich niet gemakkelijk wisten aan te pas sen aan de sfeer van het blijspel en voor dezen is wellicht een taak weggelegd in dat andere genre. Over het algemeen gaf het stuk de spelers volop gelegenheid hun humoristische talenten naar voren te brengen. Bij de een ging dat. zoals gezegd, gemakkelijker dan bij de ander, maar toch wist men de juiste sfeer wel te treffen. In het begin verliep de handeling nogal traag, wat misschien Dok een ge volg was van het feit. dat het stuk toen ook weinig actie toeliet. Toen men echter over het „dode punt" heen was, ging alles veel vlotter en bewogen de spelers zich ook veel vrijer over het toneel. In haar ouderwetse waardigheid werd de oud-tante treffend gety peerd door mevr. Bizot. Met mevr. Pot. die de rol van de mevrouw bij wie Jacob diende speelde, had zij het beste van het spel. Over het algemeen was de bezetting van de damesrollen ook beter dan die van de mannelijke Van deze laatste wist Ko v d. Last nog het meest de natuurgetrouwheid nabij te ko men. Dick v. d. Last, die de hoofd rol vervulde, deed dit een weinig te gereserveerd, maar had ongetwij feld zeer goede momenten. De ove rige spelers vertolkten hun rol op bevredigende wijze. Overweg gesloten De overweg aan de Gaslaan zal morgen (Dinsdag) de gehele dag gesloten zijn. Noteert U even 31 Oct. t.m. 6 Nov. 1952 GRAND THEATRE; Van 31 Oct. t.m 5 Nov. „Deze vrouw is gevaarlijk" Toegang 18 Jaar Aanv: Zo 2.4.15. 6 45 cn 9.uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9.uur. IN DE DONDERDAG-CYCLUS 6 Nov.: Warschau Concerto. Toegang 14 jaar. Aanv: 2.30. 6.45 en 9.uur. CITY THEATER Van 31 Oct. t.m. 6 Nov. .Asphalt Jungle" Toegang 18 jaar. Aanv Zo. 2—, 4.15. 6.45 en 9.uur. Ov dagen: 2.30 6.45 en 9.uur. Zaterdag 1 Nov. en Woensdag 5 Nov. Aanv; 2.— en 4.— uur. Kinder voorstellingen. REMBRANDT THEATER: Van 31 Oct. t m. 3 Nov. ..Kikvorsmannen". Toe gang 14 jaar. Van 4 Nov. t.m. 6 Nov. „Vrouwen en bandieten". Toe gang 14 jaar. Aanv: Zo 2.—. 4.15, 6.45 en 9.— uur. Ov. dagen. 2.30. 6.45 en 9.— uur CITY THEATER: Van 31 Oct. t.m. 2 Nov „Mensen die men schuwt". Toegang 14 jaar. Van 3 t.m 5 Nov. „Filmheld Boem". Toegang elke leeftijd. In de Donderdag-Cyclus 6 Nov. „Noodlot". Toegang 18 Jaar. Aanv. Vr 8.— uur; Za en Do 2.30. 6.45 en 9.uur. Zo. 2.4.15, 6.45 cn 9.— uur. Ov dagen: 2 30 en 8 uur. MAANDAG 3 NOVEMBER ORANJEBOOM. 20 uur: Distrietsverga- dering Eemland K.N.B B. GEB VRIJZ. HERV., 20 uur: Inst. v. Volksontw. Lezing door mej Nel v. d. Chys over Edêlsmcedwerk. DINSDAG 4 NOVEMBER A.G. HUIS. 20 uur: Volksuniversiteit 3e lezing cursus door dr W. H. C. Tenhacff. FRANK'S HOTEL 20 uur: Fotokring „Eemland" explicatie v. d. bonds voorzitter G. A W Wagenaar. K.A.B.-GEBOUW. 20 uur. Vrouwenkern. onderwerp „Heiliging van het Ge zin" MONOPOLE. 2.30 uur: Lezing hr Gla- zena. Huisvrouwen vereniging. A.G. HUIS. Expositie „Fotowerken van de fotokring ..Eemland" Dag. ge opend van 10—12 en van 1417 u.. Zondags van 1417 uur. daar waar dit nog niet het geval is een noodzakelijk tegenwicht vor men voor de zware verstandelijke eisen, die de huidige schooloplei ding stelt. De namen van de aangekondigde kunstenaars vormen een garantie, dat 't peil van deze concerten aan hoge eisen zal voldoen. Het mag dan ook een verheugend teken ge noemd worden, dat de belangstel ling van de leerlingen voor deze uitvoeringen steeds groeiende is. M. C. KUYPER Bromfietser op rijwielpad Op het rijwielpad aan de B.W.- Laan reed gisteravond omstreeks 8 uur de 28-jarige R. op een brom fiets. Van enige, uit ae tegenover liggende zijde komende, fietsers schrok R. zodanig, dat hij te veel naar rechts uitweek, waardoor hij tegen een paal reed, die de aan duiding Rijwielpad droeg. R kwam te vallen, waarbij hij snijwonden aan zijn hoofd opliep. Met een her senschudding werd hij door de GG en GD naar de Lichtenberg over gebracht. Aavertentte (l M.) de fantastisch goede ballpoint met het lange leven en het soepele schrift Compleet t Losse vulling 1." ^WVlllleiiaieilfff/j Een til bêllpomi met wereld service typm "«mini/I „Het fundament Is gelegd", zo vertelde de heer W. Boersma, directeur van de Amersfoortse sportschool. „Er is 5 jaar hard gewerkt om een sport instituut in onze stad te vestigen, waar jong en oud onder deskundige lei ding van gediplomeerde leerkrachten, hun tekort aan lichamelijke bewe ging kunnen opheffen." Zaterdag Judo-avond in de Markthal Oorspronkelijk was het de bedoe ling ons uitsluitend tot zelfverdedi- gingssport te bepalen, maar naarma te de propaganda-acties doorwerk ten, bleek ook behoefte te zijn aan speciale fitcursussen als Indoortrai- ning, body-building, gymnastiek enz. Aan het interieur van de school moest veel verbeterd worden, het materiaal moest tot het beste be horen. Er zijn twee trainingslokalen, een ruime kleedkamer, douche-ge legenheid, zodat we kunnen spre ken van een goed ingericht sport instituut dat wedijveren kan met tientallen andere sportscholen in ons land. De gestadige groei van actieve beoefenaars is wel een bewijs dat vele doordrongen zijn van het nut van de gezonde sportbeoefening De jeugdafdeling is vooral het laatste jaar met sprongen vooruit gegaan. De jongens en meisjes krij gen gymnastiek oefeningen, het aan leren van valbreken, verschillende handelingen uit het judospel, alles gericht op de ontwikkeling van het kind. zowel geestelijk als lichame lijk Jonge mensen in de kracht van het leven zijn tot een prestatie ge komen en ook de ouderen kregen wat zij wensten, n.l. fitheid door regelmatige oefening. Jiu-Jitsu en Judo Deze afdelingen hebben de laat ste jai^en een grote sprong gemaakt niet alleen in de jubilerende school, maar over geheel Nederland en Europa. In de sportschool zijn nu reeds een achttal jiu-jitsu beoefe naars met de hoogste graad (6e gr.) bezig. De judosport, ontsproten uit het zelfverdedigingssysteem jiu-jitsu, kwam na de oorlog pas in zijn goe de vorm in ons land De actiefste Nederlandse leraren trokken er op uit en haalden oefenstof uit Frank rijk. Engeland, Oostenrijk enz. De ze leraren zwoegden met hun oefen stof en werden door buitenlanders gegradueerd. Ook de heer Boers ma mogen we tot deze actieven re kenen. Hij ontving al zijn graden van hoog gegradueerde buitenlan ders cn was één van de eerste tien zwarte bandhouders van Nederland. Zo werd het judo in ons land ge bracht en aan geïntresseerden on derwezen. Momentcelis Nederland het derde judoland van Europa. Voor eon goed begrip diene men te weten dat de verschillende judo graden als volgt zijn: Men begint met de kuy-graden 6 kyu witte band, vervolgens geel, oranje, groen, blauw, bruin, tenslotte de zwarte band, hetgeen le Dan is. In de Dan zijn tien graden te bereiken. De heer Kawaishi. technisch leider van Frankrijk, is 7 Dan, volgens zijn ontworpen systeem werkt thans Nederland en een groot deel van Europa. Grote feestavond Ook op de grote sport- en feest avond Zaterdag a.s. in de Markthal zullen de jiu-jitsu- en Judosport de sportschool vertegenwoordigen. De meest prominente figuren van Nederland zijn uitgenodigd, o.a. de heer G. Koning. 2e Dan (bekend van de televisie-uitvoering) die het jiu-jitsu zal demonstreren tegen vier tegenstanders. Verder de heren K. van Hellemond, president van de Nederlandse Leraars Vereniging van Jiu-Jitsu en Judo leerkrachten. Verschillende le Dan amateurs die tegen meerdere tegenstanders een judopartij zullen maken en de heer Boersma. die een gevecht hoopt te maken tegen tien tegen standers. Verder wordt het clubkampioen schap van Amersfoort gehouden, waarvan in Nijkerk en Zeist de voorwedstrijden zijn geweest. Zeer spectaculair zal zijn de grote ste- denwedstrijd Amersfoort, Amster dam, Hilversum. Na afloop van de sportavond die tot de grootste judoavond gerekend kan worden die tot dusver in onze stad georganiseerd werd. zal er een gezellig samenzijn wezen van de leden met introducé's, genodigden en bezoekers, o.l-v. het amusements orkest van Jan-van Loo. Veilin De heer L. C. Huls. die Vrijdag afscheid nam na bijna 50 jaren trouwe dienst bij 's Rijks Belastin gen en naar aanleiding daarvan door H.M. de Koningin werd on derscheiden met de ere-medaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau in zilver. Cr In de op Donderdagavond 29 October gehouden veiling van onroerende goe deren ten overstaan van notaris Mr. S. van 't Eind alhier, werden de navol gende percelen publiek verkocht: Percelen 1 en 2: De twee woonhuizen hiet schuurtjes en tuin te Amersfoort. M. A. Hastrich te Soest voor 8700.-; Grebbcstraat nos. 31 en 33 aan de heer Perceeel 3: Het woonhuis met schuur tje en tuin aan dc Puntcnburgerlaan hoek Soesterweg. aan de heej J. G. Karen voor 3600. Perceel 4' Het woonhuis met tuin aan de Aldcgondestraat 91 werd in middels uit de hand verkocht. 2039. Niet ver van de onderzeeboot met het vliegdek komt d«- duiker boven water Snel woidt een kabel gevierd en even tater kruipt de man voor de tweede maal uit «:in pak. maar nu aan boord van zijn eigen schip. Hij begeeft zich onmiddellijk naar de commandant, die ge span ten naar zijn avon turen Informeert. De man vertelt snel, wat hem is overkomen „Zo, zo," zegt de comman dant, ..mijn veronder stellingen zijn dus juist: Lupardi bevindt zich in de buurt en hij wil, dat ik kapitein Rob zijn vrijheid terug geef." „Ja." zegt de duiker, „en ik heb sterk de indruk, dat hij van plan is ons schip tot zinken te bren- Slagersknecht nam (met geld van de baas) de „benen" Een knecht van een slagerij hier ter stede ging Zaterdagmorgen, als gebruikelijk, zijn wijk in om de klanten te bedienen. Toen hij wat lang weg bleef ging zijn patroon op informatie uit. Tot diens grote bevreemding kon hij nergens ge waar worden waar zijn knecht was. Tenslotte nam hij de politie in de arm. die onmiddellijk een onder zoek begon, echter met negatief re sultaat. De knecht was weg en bleef weg en daarmede bleef ook de af rekening van knecht aan patroon achterwege. In de loop van de dag heeft de politie, via de radio, een verzoek om opsporing en voorge leiding laten omroepen. Naar wij van de slagerspatroon vernemen, is het bedrag, dat de knecht onder zijn beheer moet heb ben. nog niet zuiver vast te stel len Het staat echter wel vast dat het tientallen guldens zijn. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB^ gen. wanneer u dit niet doet." De commandant I denkt na. Hij weet, dat hij met een tegenstan- Advertentie LM.) der te maken heeft, moet hij nu doen? die voor niets staat. Wat Kunst en Genoegen in Amicitia De amusementsvereniging „Kunst cn Genoegen", onderafdeling van dc speel tuinvereniging ..Kruiskampkwartier", hield Zaterdagavond in Amicitia haar jaarlijkse grote feestavond Een uitge breid cabaret-programma werd door de leden van K. en G. afgewerkt. Van de costuums en décors had men kennelijk veel werk gemaakt. Verwacht u van ons niet. dat wij het programma nummer voor nummer gaan bespreken; verwacht u ook niet dat wij kritiek op het gebodene zullen geven Een dergelijke feestavond vraagt dat niet. Hoofdzaak Is dat op zo'n avond de nadruk op de eerste lettergreep van het woord wordt gelegd En dat is door de Jonge cabaretics gedaan „Feest" was 't Zaterdagavond zeker De stampvolle zaal heeft zich best geamuseerd. Het luide applaus na ieder liedje of schetsje be wees. dat men het programma wel wist te waarderen. Is het dan een wonder, dat men tegen middernacht echt goed in de stemming was om op muziek van de „The garden Players" een paar uur te gaan dansen? Jubilea bij de NS In November zullen de navolgende personeelsleden van de N.S. jubileren; 25 jaar: P. v. d. Berg, hoofdconduc teur Exploitatie 21 November: J. J. C. van Beek, machinist Motortractie. Ex ploitatie. 14 November; J Strijkerk. electrisch lasser Exploitatie. Amers foort. 21 Nov.. A A. de GoeiJ. tractie- opzichter 2e klasse. Mat cn Werkpl. Utrecht. 7 Nov.; mej H. F W. Muijen. eerste schrijfster. Fin. Dienst. Utrecht. 10 Nov.; E. W. v. d. Lee, Bureelambt. Financiële Dienst. Utrecht. 21 Nov. 40 jaar: G C. van Zadel, Adj. com mies Fin. Dienst. Utrecht. 4 November; J. S. de Waal. Inspecteur Fin Dienst. Utrecht. 13 November; J A. van Maa- nen. Hoofdcommies 2. Inkoop en Mag. dienst 21 Nov. W inkelsluitingswet overtreden Tijdens het afgelopen week-end werden negen automatenhouders ge waarschuwd wegens overtreding van de Winkelsluitingswet. Door personenauto gedood HOOGEVEEN. De veertigjarige banketbakker P. de Goede, wonen de alhier, is Zaterdagavond in de Hoofdstraat door een personenauto aangereden en op slag gedood. LEUSDEN Politie heeft nieuw nummer Met ingang van 1 November j.l. zijn een 40-tal telefoon-abonnees langs de Arnhemseweg te Leusden aangesloten op het net van Amersfoort. Onder deze aangeslotenen behoort ook de Rijks politic te Lcusden zodat vanaf heden niet meer het oude nummer K 3496-232 gedraaid moet worden doch K 3490-7673. (Advertentie l.M.) HOEVELAKEN Bonte avond in het V erenigingsgebouw Zaterdag trad te Hoevelaken in het Verenigingsgebouw op, het Dub- belmannenkwartet „De Melodie Minners" uit Spakenburg, bijgestaan door een Dames dubbelkwartet, de drie J's, en Bertus van Hamersveld (accordeonist). Het programma werd geopend met een tweetal klassieke werken t.w. Sanctus en Where you there, en werd voorts afgewisseld door bekende Volksliedjes. Het ge heel werd afgewisseld door een viertal werken voor klein koor als 't Slavenkoor. Barcarolle, Skotse Trye en een paraphrase over „Dat gaat naar Den Bosch toe". Bertus van Hamersveld bet de zaal genie ten van opgewekte accordeónmu* ziek. De drie J's oogstten succes met hun Jodelliedjes. De avond mag als geslaagd beschouwd worden. De be langstelling was matig. Voor de ouden van dagen werd nog 17.— bijeengebracht. Burgerlijke Staud 26 October tot cn met 1 Nov. Ondertrouwd: Willem van Gelder. 22 j. (Nijkerk) en Jahanna van Veluw, 22 jr.; Jan van de Geest. 39 jr. (Hoog land) en Trijntje van dc Beek. 38 jr. Gehuwd: Evert Jan van Tamelen. 23 jr. en Adrians Albertha van Midden dorp. 25 jr. (Ede. Geld.) Overleden: Mintje Diemersen, 77 jr.. echtgen. van C. van den Berg (te Amersfoort). STOUTENBURG „The Gusonians" treden op in „Astoria" Amersfoort heeft tijdens het af gelopen weekeinde kunnen kennis maken met „The Gusonians". de bekende band, die ook in Avifauna is opgetreden. In de vernieuwde zaal van ..Astoria" aan de Lange- straat zijn Zaterdag en Zondag ve len eens een kijkje komen nemen. Meestal bleef het daar niet bij. maar begaf men zich op de gladde vloer om op de pittige rhythmische klan ken van „The Gusonians" een dansje te wagen Dat de kennismaking wederzijds bevallen is, mogen we wel aannemen. Gelegenheid om te spreken over woonruimte Op Dinsdag 4 November a s. bestaat te Leusden voor hen die niet eerder hiervan gebruik hebben gemaakt, de ge legenheid om woonruimte-aangelegen heden mondeling ten overstaan van het college van B. cn W. van Stoutenburg toe te lichten en wel des middags tus sen 3 en 4 uur in de zaal van de Coöpe ratie te Achterveld. Op Donderdag 6 November a.s. zal de muziekvereniging te Achterveld „Door Wilsjtracht Sterk" des avonds om half acht' in de zaal van de Coöperatie te Achterveld een concert geven. Verder is door deze vereniging op 16, 18 cn 19 November a.s. in de daarvoor beschikbare ruimte van de garage van J. Kooi een fancy fair georganiseerd, terwijl op een nog nader te noemen datum in Januari 1953 een toneeluit voering zal worden gehouden. BRUSSEL In het sportpaleis heeft de Belgische veteraan Karei Sys Zaterdagavond de Amerikaanse zwaargewicht Aaron Wilson versla gen. De helpefs van de Amerikaan wierpen in de zesde ronde de hand doek in de ring. Zwijgend zwichten O troostrijke zon. uw stervend licht, kleurt voor 't laatst, wat zwijgend zwicht!Met de beste wil van de wereld kan S.V.K. zich niet herinneren, waar hij deze ode aan de herfst zon voor het eerst heeft ge lezen. Het zal wel heel lang geleden zijn, want deze zwijmelende poetentaai maakte destijds een diepe indruk op hem. Zó diep dat hij de eerste regels van het pathetisch gewrocht nu nog woord voor woord kan herhalen en hij er ook steeds meer aan herinnerd wordt wanneer „de troost rijke zon" voor het laatst nog eens datgene kleurt „wat zwijgend zwicht". U voelt wel wat er met deze laatste, ietwat mysterieuze aanduiding is bedoeld: de bladeren die zich willoos overgeven aan de storm, de dorrende bloemen en tinte- lijkt ook wel of die herfst ons tegenwoordig veel min der doet! We leven zo veel sneller en er zijn zo veel dingen, waarbij we de kou, de nattigheid, de duis ternis van de laatste twee seizoenen kunnen vergeten. Vroeger was dat anders! Toen sprak het goede volk van Nederland over de win terschuit, waarin men lang zaam maar knusjes naar de lente dobberde. Was het een wonder dat men dan, bij ganzenbord en warme punch, alleen maar in on werkelijke bewoordingen over de herfst kon dichten? „O, troostrijke zon, uw stervend licht" Ach, soms kan S.V.K. even het heimwee voelen knagen aan zijn nuchter gemoed. Heimwee naar een tijd, waarin zwamneuzen zwelg- den in zwijgend zwichten. En het nog mooi vonden ook! Speelgoed Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw (of licht) vooruit. Zo is 't ook met de kleine en toch zo grote gebeurtenis van het Sint Nicolaasfeest. S.V.K. wandelde een dezer dagen door de catacomben van een winkelmagazijn, waar hij plotseling midden tus sen allerlei vormen van kinderspeelgoed verzeild raakte. Ja de goede Sint niet waar! Hij denkt aller eerst aan de jeugd, aan het kind en vooral aan het jonge kind, welks spelen nog zijn leren is en z'n le ren ook z'n spelen S.V.K. dacht aan zijn lende atmosfeer der warme ejgen jeugd en aan de heer- jaargetijden, die beetje - - voor beetje verdwijnt en ons in de kou laat zitten. Tegenwoordig noemen we die dingen allemaal bij hun gewone naam, maar het lijke spanning van de da gen èn nachten voor Sint Nicolaas. Die herinnering werd vooral wakker, toen hii stond voor een kleine winkel, een kruidenierszaak met miniatuur toonbank, weegschaal, laden etc. etc. Toentertijd stond niet de titel „Kruidenier" zoals nu op de winkelpui, maar een woord, dat, S.V.K, vreemd èn vertrouwd tegelijk voor kwam. „Kolonial Waaren- Handlung" toén; nu een voudig en goed-Hollands „Kruidenier". Toentertijd kwam alle kinderspeelgoed uit het land. dat sindsdien het spel en het leven tege lijk heeft verbroddeld en thans maken wij Hollan ders ons eigen speelgoed en de klanten nemen het zelfs af ook Het merkwaardige is, dat in het aspect misschien een en ander is veranderd, maar in wezen is dit speel goed eigenlijk zichzelf ge lijk gebleven. De suiker broden van eertijds ziei men niet meer, maar weeg schaal en laatjes zij zijn er nog. hoewel dan met enige variaties. Eu voor de rest is het mechanische speelgoed na tuurlijk grondig veranderd. S.aV.K. denkt nog met eni ge weemoed aan de tijd. toen zijn vrindje een „ech te" stoomlocomotief kreeg en deze op eigen kracht over een cirkelvormige rails draaide. Prachtig was dat. Wonderbaarlijk. Het deerde niet dat de „loc" in maar weinig gevallen zijn ganse rondje afdraaide het aantal déraillementen was legio maar het was in drukwekkend hem zo fier te zien lopen en nog trotser te horen fluiten! Thans is de stoomloco motief de wereld uit. Alles is auto wat de klok slaat. Maar wat doet 't er toe? Als 't goed is. zijn de sen saties van 't kind dezelfde. Zoals de sensaties dezelfde zijn, als de goede Sint weer zijn staf. zijn mijter en zijn baard binnen Amersfoorts wallen vertoont! Canasta Wij hebben gisteravond Canasta gespeeld met een kennis, die al zijn vrije tijd met dit „duivels" spel zoek brengt. Aan het wassen van de kaarten is dat al te mer ken. Twee stapeltjes maakt hij van de 104 kaarten, die het spel zitten. Die te veel voor hem. „Wij moeten het nog eens over doen", zei hij met een vreemde blik in zijn rood doorlopen oog. „Ja hoor," susten wij. Voorlopig roken wij gratis. Dat neemt niet weg, dat wij in de grond het kaartspel verfoeien. Ofschoon, vier pakjes si garetten Periodieken Het zijn er niet veel, maar wij willen ze toch even „doornemen", want heus cluborganen zijn zeer belangrijk voor de vereni gingen. In het „Quick- twee pakjes laat hij op ge- Nieuws" staat te lezen, .dat raffineerde, onnavolgbare wijze door elkaar klappe ren. In een tijd van ja en nee zijn de kaarten ge schud. Is het uitdelen onze beurt dan voelen wij ons immer enigszins gebla meerd Wij smijten alle kaarten op tafel en „du wen" dan de prenten door elkaar. Vriend bekijkt dat met een hautain lachje. Zijn wijze van spelen is op zijn minst subliem te noe men. Hij springt om met de zwarte drieën, kleine en grote jokers of het zo niks is. Gisteravond echter keek Vrouwe Fortuna voortdu rend over ónze schouder. Wij kregen jokers toebe deeld of 't geen geld kost te. Een, twee, drie spelle tjes wonnen wij zonder moeite. Nu spelen wij uit principe niet om geld. Een kleine inzet ver hoogt echter de spanning men zeer hoopvol gestemd is ten aanzien van het zeer verjongde eerste elftalNiet minder dan zes spelers van nog geen twintig jaar oud en, wat het mooiste is. geheel van eigen kweek, menig club bestuur zou ons daarom al leen al kunnen benijden". Zeer geslaagd is de reünie geweest. tal van oud- Quickleden kwamen weer eens in Amersfoort. „De Amsvordiaan" geeft heel veel nieuws over alles en nog wat. De supporters zijn enthousiast en willen graag het eerste met bussen vergezellen bij uitwedstrij den. Ook de clubgeest blijkt prima te zijn getuige enige aardige voorvallen. „Hoera, hier is voor de derde keer weer ons con tact-orgaan", staat in „De Instuif", het keurig gesten cilde orgaan van de Club (en daardoor ook de ont- van Militairen. Voorzitter spanning). Per spel tien si garetten. is ons devies. Vriend werd wit bij het ondervinden van ons ge luk. Steeds weer hield hij een aas achter om te on dervinden, dat wij dan nog juist een handcanasta met vier jokers hadden. Tegen twaalf uur ging hij heen als een geslagen man. Twintig sigaretten onmid dellijk voldaan en nog zes tig schuldig. Het was haast Theo van Laar zal na 5% jaar zijn functie moeten neerleggen. Op Kerstavond zullen de leden afscheid van hem nemen. Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. WOUDENBERG Optimistische lezing over kleinbedrijf Het Utrechts Landbouwgenootschap afd. Woudenberg en dc Vereniging voor jonge landbouwers „De Toekomst'' hiel den in hotel Schimmel een gecombineer de algemene vergadering. Na door de voorzitter te zijn ingeleid, hield de heer G. v. d Peut, bestuurslid van het ULG.. een lezing over het onderwerp „Het kleine boerenvraagstuk en alles wat daarmede samenhangt". Spr. gaf een overzicht van het aantal kleinbedrijven vanaf 1890 Er is een tijd geweest, aldus de heer v d. Peut. dat de regering de kleine bedrijven negeerde, doch dit is nu verbeterd. Hij berekende dat de kleinbedrijven 70 meer produceerden dan de grootbedrijven. Volgens spr. kan men zelfs op 4 ha nog zijn brood verdie nen. De gedachte als zouden kleine be drijven niet rendabel zijn, wees de heer v d. Peut dan ook van dc hand. In het kleinbedrijf moet coöperatief worden gewerkt De provincie Utrecht staat no 10. wat het vetgehalte van de melk be treft. dit kan volgens spr. opgevoerd worden door lid te worden van de K.I. Door subsidies van de regering zijn veel verbeteringen in dc kleinbedrijven uit gevoerd. b v door het bouwen van silo's enz De lezing lokte bij de aanwezigen nogal enige discussie uit De heer J. Wolswinkel, lid van „De Toekomst", sprak over „tractor en paard. Hij gaf verschillende berekenin gen over het gebruik van tractors, ge dreven door benzine, petroleum en Die seltractors niettegenstaand de hogere aanschaffingskosten. bleek de Diesel tractor de voordeligste. Zijn conclu sie was dat voor de meeste bedrijven de tractors voordeliger zijn dan paarden- tractie. Ook op deze lezing was nog al enig commentaar. Gedenksteen onthuld in Ned. Herv. kerk Zaterdagmiddag had bij de nieuw ge restaureerde Ned. Herv kerk te Wou denberg een eenvoudige plechtigheid plaats. In tegenwoordigheid van ds H. Roelofsen. de kerkvoogdij cn de kerke- raad. notabelen, de firma M. Lambalgon. aannemers van de bouw cn dc architect ing. T. Hogevest. werd door de presi dent kerkvoogd, de heer G. v. Cooten in de noordelijke vleugel der kerk een ge denksteen onthuld. Hij gewaagde in zijn toespraak van de vele moeilijkheden bij de verbouw ondervonden, doch met Gods hulp is zij tot stand gekomen Hierna nam hij het doek van de steen weg. Hierop staat te lezen: „Na de ver nieuwing en vergroting van de kerk in 1952, plaatste de president kerkvoogd G. v. Cooten deze gedenksteen. Soil Deo Gloria." In de^ consistorie sprak ds Roelofsen als hoofd der kerkeraad een kort woord van dank tot de kerkvoogdij, in het bij zonder tot de heer v. Cooten. die zoveel werk voor deze restauratie had verricht. SOEST Uloschool Kerkebuurt geeft ouderavond Vrijdagavond vond in het gym nastieklokaal van de OL school in de Kerkebuurt te Soest de jaarlijk se ouderavond plaats van d ULO- school. Het hoofd der school, de heer J. v. d. Wal, heette allen wel kom en sprak er zijn voldoening over uit, dat zovelen gehoor aan de uitnodiging hadden gegeven. In het kort memoreerde spr. het wel en wee van de jeugd in het afgelopen schooljaar. Hoogtepunten waren, de Bonte Avond in Eemland en het jaarlijkse schoolreisje. Het dames-bestuurslid, mevrouw Van Esch, die thans geeen school gaande kinderen meer heeft, moest om deze reden bedanken. In haar plaats werd benoemd, mevrouw Witteveen. De heer v. d Wal be tuigde mevr. Van Esch z'n welge meende dank voor het vele werk, dat zij in de afgelopen vijf jaren als bestuurslid voor de oudercom missie heeft verricht. Daarna werden een tweetal schoolfilms vertoond. Na de pauze werden enige vragen aan de heer v. d Wal gesteld, die hij op bevredigende wijze beant woordde. Vlam in de pan Zondagmiddag om twee uur, werd de vrijwillige brandweer te Soest gealarmeerd voor een uitgebroken binnenbrand in perceel Anna Pau- lownalaan 18, bewoond door de fa milie B. Doordat de vlam in een pan met vet was geslagen, stond in een ommezien de gehele keuken in lichter laaie Door kordaat optreden van de familie B. en andere om wonenden. kon de brand, voordat de brandweer was gearriveerd, wor den geblust. Verzékering dekt de schade. RKTTV „Shot" wint Zaterdag j.l. was Zeist te gast bij Shot 1 en weer toonde Shot haar beste vorm. Niet alleen won zy deze wedstrijd met 100. maar het was tevens te con stateren. dat Shot zowel door haar spel opvatting als door haar technische vaar digheid, zich nu reeds bij de besten in haar afdeling heeft geschaard en zelfs ongeslagen de leiding heeft genomen. Met 3 overwinningen en een gemiddelde van 27—3, spreekt dit duidelijke taal. Door overwinningen van A. van Haar lem, B. van Haarlem en Th. Daselaar en tevens door het winnen van het dubbelspel kon Zeist niet aan het spel van Shot tippen. Shot 1 speelt deze week tegen het pas gepromoveerde Spirit 1, dat slechts één wedstrijd verloor. RKTTV „Soestdijk" De resultaten van de afgelopen week waren voor „Soestdijk" minder gunstig. Soestdijk 1 verloor met 73 van Demka 2 uit Utrecht Tot de stand 33 wist Soestdijk de balans in evenwicht te hou den. door overwinningen van B. Borgst (1) en B. Dahlberg (2). De verdere par tegen gingen daarna alle naar Demka, zij het na verbeten strijd. Het tweede team was geheel kansloos tegen MHV 4 en de twee puntjes werden nadat de stand 8—2 was, in Utrecht ge laten. P. v. d. Wansem en I. Yuaars zorgden voor de tegenpunten. Soestdijk 1 moet deze week naar het sterke Over 't Net te Amersfoort.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2