Sterker Amersfoortse Boy; klopt Quick verdiend Uitvallen van Biezenbos en Brits werd HVC noodlottig Amsvorde wint in de laatste minuut AP WC behaalt verdiende 3-2 zege op aanvallend Hi lversum Sportbijlage Dagblad voor Amersfoort Maandag 3 JUfocentber 1952 Blauwwitten voorhoede is snel en bewegelijk Roodwitten moesten 3-1 voorsprong prijsgeven Kraak, Kos en Kuysten spelen prima wedstrijd Productief spel van paarsgelen, Joh. v. Empelen scoort driemaal START I Het door de Amersfoortse voetballiefhebbers met spanning tegemoet lopend gevaarlijk was Door op dringen en de buitenspelval te han teren. trachtten de verdedigers het spel op de Boys-helft te verplaat sen Dit werd echter door v. d. Bra- ber afdoend en op wel zeer sublie me wijze afgestraft. Dicht bij de middenlijn kreeg de Boys-midden voor de bal te pakken, bekeek de zaak overgeven zou buitenspel veroorzaken en ging er bliksem- geziene treffen tussen Quick en Amersfoortse Boys is door de blauw- j snej alleen van door. De uitlopende witten op overtuigende wijze met 30 gewonnen. In de eerste helft werd de grondslag voor deze zege gelegd, die na rust geen moment meer in ge vaar is gekomen. Quick speelde zeker niet haar beste wedstrijd en ..Boys" daartentegen was beslist goed op dreef. Het verschil van drie doelpunten is in geen geval geflatteerd. De zeer talrijke toeschouwers een record voor Dorrestein? hebben kunnen genieten van een vooral in de eerste helft levendige strijd. Na afloop waren de aanhangers van beide partijen het er over eens. dat de sterkste verdiend gewonnen had. Beslissing valt in de eerste helft Een vergelijking tussen beide voorhoeden viel reeds zeer duide lijk in het voordeel van de blauw witten uit. Van de snelle Boys- rechterwing heeft iedereen genoten. Het was een lust om Kreykamp en F. Kraak aan het werk te zien. Weliswaar had de Quick-rechtsback H. Blom in de eerste helft aardig „vat" op Kreykamp. nadien lukte dat minder en kwam de uiterst snelle Boys-rechtsbuiten er ver scheidene malen goed doorheen en stichtte met zijn uitstekende voor zetten ook de corners nam hij prima heel wat gevaar voor de Quick-defensic. Kraak toonde zich weer een goed dribbelaar en be wees eveneens veel „kijk" op het spel te hebben. Van de Braber blijkt toch nog maar steeds over kwaliteiten te be schikken. die hem moeilijk vervang baar maken. Hij schiet uit alle standen, sjouwt, zwoegt en zet door tot het uiterste en wat het be langrijkste is hij kan doelpunten maken. Dat hij daarbij een stevige body heeft en niet voor een kleintje vervaard is. het is hem eigenlijk niet kwalijk te nemen, zolang het maar niet in ruwheid ontaard. En dat laatste kon toch moeilijk van hem gezegd worden. De linkervleugel van de blauw witten werd minder vaak in het spel betrokken. Deze wing is ook niet zo snel. maar toch lieten Rijn en v. Doorn soms aardige dingen zien. DOELMAN VAN LOON OP DREEF Tegen een dergelijke beweeglijke voorhoede hadden de Quick-verde- digers een moeilijke taak. Hulde in de eerste plaats voor aanvoerder- doelman v. Loon. die zeer goed werk heeft gedaan en het veel zwaarder heeft gehad dan zijn col lega ook al aanvoerder Ko Peters. Blom en v. d. Brink hebben er van gemaakt wat zij konden. Hun verre opdringen was soms echter gevaarlijk. Mol. Koot en Mayvis moesten vaak bijspringen en waren daardoor veelal gedwon gen het accent meer op de verde diging te leggen, want zodra zij de aanvallers los lieten, ontstond er onmiddellijk gevaar. In dit opzicht hadden de blauw witte verdedigers het makkelijker. A. Peters. W. Hoek en Ruiten berg konden de aanvallende rood- baadjes zonder al te veel moeite in bedwang houden en Bakker en De Graaf waren daardoor in staat hun voorhoede te steunen. Dit had tot gevolg, dat de Boys-mensen het middenveld grotendeels hebben be heerst. Het eerste Boys-doelpunt. Nadat doelman v. Loon de bal voor de voeten van P. v. d. Braber had geslagen, aarzelde deze geen mo ment en knalde onhoudbaar in. Langs de uit positie gespeelde v. Loon verdwijnt de bal in het net. (DvA-Archifoto) Het Quick-aanvalsquintet is slechts enkele malen werkelijk ge vaarlijk geweest. Middenvoor Hart- wich kreeg practisch geen kans. zijn medespelers evenmin. Een enkele maal werd er aardig gecombineerd, maar daar bleef het dan ook bij. Het geheel overziende moet ge constateerd worden, dat de blauw witten op bijna alle onderdelen sommige meer. sommige minder sterker waren, noemen we slechts het plaatsen, combineren en rea geren. ook 'in technisch opzicht. Zoals gezegd echter. Quick had haar dag niet en kan beslist beter. Het gemis van Uylenbroek. die vo rige week zijn kuitbeen heeft ge broken. was al een verzwakking op zichzelf. De wedstrijd De thuisclub startte met het voor deel van zon en wind in de rug en de eerste gevaarlijke momenten ont stonden dan ook voor het Boys- doel. De blauwwitten werkten zich vrij spoedig los en probeerden de hechtheid van de Quick-defensie. Opvallend was het grote aantal corners, dat in het begin van de strijd op beide doelen genomen werd. Joop Rijn was op een gegeven moment doorgebroken, doch op het I laatste ogenblik miste hij. Toch kreeg, uit de door zijn optreden ontstane scrimmage, v. Doorn een schietkans, doch ook hij faalde. Ze nuwen spraken stellig een woordje mee in de beginphase. doch allengs werd het duidelijk, dat de blauw witten meer in hun mars hadden Snelle aanvallen over rechts droe gen een gevaarlijk karakter. Het eerste Boys-doelpunt kwam na een klein half uur van die kant. Een fel schot van Kreykamp <na goed samenspel met F. Kraakt kreeg doelman v. Lóón niet onder con trole. Hij moest het leder weg slaan en v. d. Braber was er toen snel bij om de keeper van dichtbij kansloos te passeren. (0—1>. In moeilijke positie kreeg midden voor Hartwich daarna een kansje. Zijn schot ging net langs de voor Quick verkeerde kant van de staander. Het was weer de rechterwing van de blauwwitten. die voor het tweede doelpunt de grondslag legde. Flip Kraak gaf een schot-voorzet en de bal zou on getwijfeld voorlangs het Quick-doel zijn gegaan, als niet D. v d. Brink op zeer ongelukkige wijze het leder met zijn voet aanraakte en in eigen doel werkte. (02) Even voor rust verrichtte v. Loon nog een prachtige safe. door een van dichtbij door v. Doorn oerhard ingeschoten bal tot corner te ver werken. De tweede helft Wie verwacht mocht hebben, dat Quick na rust met een geweldig offensief voor de dag zou komen, kwam bedrogen uit. Vrij spoedig bleek, dat er voor Amersfoortse Boys niet veel gevaar meer te duch ten viel en dal haalde de spanmng uit de wedstrijd. De Dorresteinbe- woners kregen practisch geen en kele kans. terwijl het voor het doel. dat zij moesten verdedigen door- Loon werd kansloos gepasseerd. Kort daarop dachten we v. d. Bra ber het vierde doelpunt te zien scoren, maar ditmaal stuitte de ko gel op de bovenkant van de lat. Nee. er zat voor Quick niets meer in. De honderden, die na afloop de „bewoonde wereld" weer op zochten zullen over de wedstrijd niet onvoldaan zijn geweest, maar hadden waarschijnlijk allen meer tegenstand van Quick en daardoor meer spanning verwacht. Flip Kraak heeft zo juist een ko gel afgevuurd. Op tijd duikt doel man v. Loon naar de bedreigde hoek en redt op fraaie wijze. DvA-Archifoto) Twee „zware" knapen, Piet v. d. Braber en Dick v. d. Brink in actie. Flip Kraak (rechts in ge bukte houding) heeft de bal in hun richting gekopt. Joop Rijn (op de achtergrond) kijkt toe. Posthoorn wint van Merino's met 3-0 Onder slechte weersomstandigheden heeft Posthoorn opnieuw kans gezien winst te boeken Ditmaal tegen Merino's. Een vrije trap wegens hands, veroor zaakt door óón der Mcrino-backs bulten het strafschopgebied, goed genomen door H. Jekel, liep op niets uit. door tij dig ingrijpen van de Merino-keepcr. Na 29 nun krijgt F Bcrgsma de bal toegespeeld van H Jekel. een schot volgt maar de uitstekende Mcrino-keeper weet het gevaar te keren Wel weten de Merino's tot enkele ge vaarlijke uitvallen te komen, maar door slecht schieten worden deze kansen om zeep gebracht Zo verstreek de eerste helft zonder dat beide partijen tot doelpunten wisten te komen. De tweede helft was direct na de af trap voor Posthoorn succesvol. H. Jekel weet enkele tegenstanders te passeren en lost een schot dat tegen do lat be landt. de terugspringende bal wordt door Rijntjes op keurige wijze ingekopt: 1—0 Posthoorn blijft nu voortdurend ge vaarlijk. Na negen min krijgt Chr. Jan sen een corner te nemen, welke door L. B. v. t Hof ineens wordt Ingeschoten: 2—0. De Merino's geven zich echter nog niet gewonnen en blijven volhouden, weten tot tegenaanvallen te komen, welke ech ter op niets uitlopen. De Posthoorn-voorhoede weet opnieuw tot een schitterende tegenaanval over te gaan. maar de Merino's-backs houden het hoofd koel en blijven heer en mees ter. Eindelijk ziet H Jekel zijn werken beloond door een doelpunt (30). Posthoorn gaat het gemakkelijker op nemen. Merino's links-bmncn krijgt nog een kans een tegendoelpunt te maken, maar Posthoorn-keeper A Treffers is niet te passeren. Het blijft bij een ver diende 3—0 zege voor de Postmensen. Streep door rekening van Cobu Boys Cobu-Bo.vs was genoodzaakt in Vee- nendaal tegen Triangel Boys met enige invallers uit te komen, waardoor in de ploqg Verschillende omzettingen moes ten geschieden, hetgeen de eenheid in het elftal natuurlijk niet ten goede kwam. Cobu Boys trapte af met de wind in de rug en oefende een stevige druk uit op het doel van de gastheren, maar er werd niet van dc kansen geprofi teerd. Eenmaal was de keeper uit zijn doel gelopen en de Boys linksbinnen gaf een boogbal in het lege doel. maar van de onderkant van de lat sprong de bal het veld weer in. Togen de verhouding in scoorde Triangel Boys vóór de rust tweemaal. In dc tweede helft was het al spoedig dc Cobu-Boys middenvoor, die de achterstand verkleinde en vlak daar na weer een goed schot inzond, waarbij dc bal wederom van de onderkant der lat het veld insprong. Triangel Boys werd gaandeweg sterker en met twee doelpunten bracht zij de eindstand 41. wat een lelijke streep door de kam pioensillusies van de Boys betekent. Ondanks het feit dat de rood-witten de goede vorm van verleden week prolongeerden en vooral in de eerste helft van de strijd tegen HFC een prima party voetbal ten beste hebben gegeven, is het in de Haarlemmer hout toch op een nederlaag uitgedraaid. Een nederlaag, die op zeer onge lukkige wyze tot stand kwam en een wrange bUsmaak heeft gekregen doordat doelman Brits en spil Van den Biezenbos blessures opliepen en waarschüniyk voor enige tyd uitgeschakeld zullen zijn. Het was voor de HVC-ers een bittere pil. dat, toen HFC tien minuten voor tyd de achter stand tot 32 reduceerde, de reeds hinkende „Bles" door een nog fellere botsing het veld moest ruimen. De ontredderde defensie moest even later door een onfortuiniyk doelpunt wederom capituleren, terwyi scheidsrech ter Bronkhorst twee minuten voor het einde de Haarlemmers de zege schonk, toen hij in een door Zwartkruis van de doellijn getrapte bal een doelpunt zag. Biezenbos werd dermate slecht ge nomen dat Brits er niet de minste moeite mee had. Uit een van de weinige aanval len van de ..Good Old" ontstond acht minuten voor de rust het eer ste doelpunt Hein Winter was eindelijk Henk Malestein een keer te glad af en gaf een prachtige pass aan linksbinnen Corbet die met een laag schot Brits onhoud baar passeerde. HVC hierdoor wak ker geschud, bleef het antwoord Dubieus vierde doelpunt Ook ditmaal is HVC dus niet ge lukkig geweest, alhoewel wij er eerlijkheidshalve bij moeten vertel len dat de overwinning in de eer ste helft voor het grijpen heeft ge legen. Immers, onze stadgenoten trokken in het begin zo fel van leer dat HFC volkomen verrast j n,et lane schuldig Piet Snijders. on „ni-Klf* O n I enverbluft was De 20 voor sprong was echter op een te ge makkelijke wijze bij elkaar „ge- i voetbald" en daardoor namen dc HVC-ers het te kalm op. Zeker er werd subliem gevoetbald, het com binatiespel was een lust voor het niet zo goed op schot als verleden week, vergrootte luttele minuten voor rust de voorsprong tot 31 door een gemiste bal van spil De Nijs hard en hoog in de touwen te jagen. oog maar er werd tè weelderig Reeds spoedig na de thee kreeg 1 met de geboden kansen omsesDron? HVC enkele malen de gelegenheid i gen Hef werd zo'n beeuT oefenen g» 'SrJW der Kim in het doelschietcn en dat moch- e5® rXh?in2 vïn^ ten de rood-witten om de beurt konden de goede richting niet vin- doen. want HVC was heer en SsLdPt puS QnS °lnn'nrlrhti meester 1 Nadat Piet Snijders een prachti- w. Se kans gemist had kwam de HFC had in de eerste helft maar weinig in te brengen en behoudens dat ene schot van linksbinnen Cor bet. hetgeen onhoudbaar wgs, heeft Brits voor de rust kunnen genie ten van een snipperdag. Dat doelpunt hield tevens een waarschuwing voor de rood-witten in. die dan ook prompt tot andere gedachten kwamen en weer met elan gingen spelen. Overigens heeft HVC ook nu weer laten zien dat het weet wat voetballen is. Zonder geluk vaart echter niemand wel! De wedstryd Nadat Van der PluUm zich in de allereerste minuut een kans door te laat reageren had-laten ontne men, kwam HVC al na drie minu ten spelen met 10 voor. Een cor ner van Jan van den Broek werd door rechtsback Dekker wegge- kopt. Wim de Gans ving de bal echter op en loste van twintig meter een oerhard schot dat buiten bereik van keeper Heijting in de rechterbovenhoek verdween 01. Een subliem doelpunt' Dit onver wachte succes was koren op de molen van het goed gestarte HVC dat met gave combinaties het vijandelijke doel bleef bestoken Een handige switch tussen Snijders en Van der Horst bracht de bal eindelijk bij Henk Vreekamp, die er met elke wedstrijd beter in komt. In een flits werd back Houtkoper in de luren gelegd en voor keeper Heijting in de gaten had wat er aan de hand was. lag de bal via de paal al achter hem. Dat was na vijf minuten 0—2. HFC v/as zó beduusd dat het de kracht niet kon opbrengen om terug te slaan. Een vrije trap we gens free-kick van Bertus van de tweede HFC-goal. Snijders veroor zaakte geheel onnodig op de HVC- helft free-kick. De hoog in de doel- mond geplaatste bal werd door Molenaar langs de verbouwereerde Brits gejaagd 2—3. HFC rook een gelijkspel en be gon feller te spelen. Van den Bie zenbos werd het slachtoffer en moest zich na de tweede opstopper laten vervangen door Koot Dat werd voor HVC de genadeslag. Uit een opeenhoping van spelers voor het doel kwam Brits zegevierend te voorschijn en trachtte de bal ver weg te trappen, ongelukkiger wijze belandde, deze togen het lichaam van een der HFC-ers en verdween hoog in het net 33. Twee minuten voor tijd viel Slee- ling een tegenstander ongeoorloofd aan. Dc vrije trap werd door linkshalf Groot keihard tegen de deklat geschoten. Bij het opsprin gen zakte Brits door zijn destijds ernstig geblesseerde knie en bleef op de grond liggen. De terugsprin gende bal werd ingekopt. doch door Zwartkruis van de doellijn gehaald Tot grote ontsteltenis van de HVC-ers gaf de scheidsrechter echter doelpunt. Twee minuten later verlieten elf juichende en evenveel teleurgestelde voetballers het veld Doelman Brits werd on dersteund door Sleeking en Henk Malestein. die ons na afloop alleen maar zei: „Het laatste doelpunt zat niet In de onderafdelingen van het Zondagvoetbal der KNVB blijft de stryd nog in volle hevigheid voortgaan. Vrijwel alle koplopers hebben zich kun nen handhaven en ook in de staartgroepen hebben zich geen daverende dingen voorgedaan. Opvallend waren de rustige uitslagen, die weinig krachtsverschil te zien gaven. Slechts enkele hoge scores werden genoteerd. Uit deze uitslagen is ook wel af te leiden, dat de felle stryd In de onderaf delingen nog wel even door zal gaan. Het is Amsvorde weliswaar gelukt door een overwinning in de uit wedstrijd tegen Saestum de leiding in de eerste klasse A der afdeling Utrecht te behouden, maar de uit slag 01 is niet erg overtuigend. Edoch, de punten zyn voor de Amsvordianen binnen en de stand is al weer wat meer geconsolideerd Minerva bleef echter goed volgen en won de uitwedstrijd tegen Vic toria Kampong drukte Soesterberg op de onderste plaats door de club uit het vliegdorp een fikse neder laag toe te dienen. BDC stelde wel heel erg teleur door op eigen ter rein van F.A.K. te verliezen. LVV zorgde voor een verrassing door de uitwedstrijd tegen Actif te winnen. RKBVV en PVC deelden dc punten broederlijk en behielden daardoor hun postie op de ranglyst. Scherpenzeel heeft niet lang ple zier gehad van zijn koppositie in de tweede klasse A De Scherpen- zelers kwamen van him reis naar Oranje Wit. met lege handen te rug. De thuisclub nam daardoor de kop. Wijk bij Duurstede schijnt ook weer zin te hebben een rol te gaan spelen in de kopgroep, want hot won uit bij H D S. en klom zo doende naar de tweede plaats. In verband met de slechte terrein- gesteldheid kon Woudenberg geen gastvrijheid verlenen, maar ging nu op bezoek bij de Kieviten. Deze beleefdheid van dc Voorthuizers kostte hen twee punten, waardoor zij naar de negende plaats afzakten Eist kreeg een daverende neder laag te incasseren by Bunnik. Het ziet er voor Eist, op de laatste I plaats, thans verre van prettig uit i Renswoude kreeg in eigen omgeving een kleine nederlaag van D V S A In de tweede klasse B werden liefst drie gelijke spelen genoteerd Mijdrecht, koploper, liet een punt I bij Gooische Boys achter De posi- I tie van A D H„ op de tweede plaats. moet Mydrecht te denken geven. N.S.C. won de belangryke wedstryd op eigen terrein tegen het Amers foortse KVVA. Hierdoor nemen de Nijkerkers een goede derde plaats in. terwijl K.V.V.A. twee plaatsen zakte D.O.S.V. zorgde voor de verrassing, door Hcrtha een punt af te Snoepen Ook 's-Graveland en Sperwer deelden de punten. Meer- vogels zorgde voor een keurige overwinning bij Olympia '25. De wedstrijd tegen Hilversumsche Boys werd afgelast. Het Amersfoortse V.V.Z A. bleef runner-up door de moeiiyke uit wedstrijd naar Hoogland, zij het ook met miniem verschil, te win nen. Veensche Boys neemt nu een keurige tweede plaats in en de overwinning in de uitwedstrijd te gen R K.V.U.V. is veelbelovend. Limvio speelde het klaar om Ach terveld. in eigen omgeving, de punt ten af te snoepen. S.V.M.M. raakte op de leiders achter en verloor zijn twee plaats dank zy het gelijke spel tegen Soester Boys. De wed stryd tussen Hamersveld en Hoog landerveen werd gestaakt, omdat de spelers de beslissingen van de scheidsrechter aanvechtbaar von den. Wy hebben deze wedstryd niet in de stand opgenomen. Goede prestatie van Soester Boys Het bezoekende Soester Boys heeft de leider van de 3c klasse A. het Maamse VVZA, het eerste punt ontfutseld De Boys namen vóór de rust dc leiding en WZA miste daarna een penalty. Rust 01 Na dc hervatting was SB. beslist de meerdere van VVZA, doch door een misverstand in de achterhoede, kon de WZA-midvoor even vóór het verstrij ken van dc wedstrijd de gelijkmaker scoren. (11). (Advertentie T M Ondanks het feit dat Hilversum een groot deel van de wedstrijd tegen A.P.W.C. in de meerderheid is geweest, moeten wy toch erkennen dat de kleine zege. welke onze stadgenoten behaalden een verdiende is geweest. De verdediging van de Paarsgelen, waarin doelman Snijders zeer goed werk deed. klopte weer als van ouds en daarnaast wisten Joh. van Empe len c.s. enkele kansen goed te benutten. De manier waarop deze kansen werden benut, gaf weer eens de bevestiging dat men met goede open aan vallen meer succes heeft, dan met kort spel. ten de Amersfoortse verdedigers wel raad. Bovendien toonde doel man Snijders, door enkele malen fraai in te grijpen en gevaarlijke schoten onschadelijk te maken, dat hij zijn plaats onder de lat ten vol le waard is. Na een half uur spelen kreeg Joh van Empelen in vrije positie de bal goed voor zijn schoen en passeerde op snelle wijze de Hil- versumse achterhoede om met een schuiver in de uiterste hoek de doelman geen schijn van kans te geven. Weer kwam Hilversum terug en ondanks het feit. dat zy geregeld bleef aanvallen kreeg de voorhoede Hilversum trapte af en zette da delijk een offensief in dat na on geveer 5 min. tot een doelpunt leidde, maar door de scheidsrech ter wegens buitenspel werd afge keurd. Dit was schijnbaar het sein voor APWC om er een schepje op te gooien, waardoor de Amersfoor- ters met enkele uitvallen zelfs kansen kregen Vry spoedig wist Joh. van Empelen een van deze kansen te benutten en zodoende zijn club ondanks een veldminder- heid een 10 voorsprong te geven. Hilversum bleef iets sterker, maar de voorhoede verviel in de door en door bekende fout het spel te kort te houden en daarmede wis- slechts weinig kansen Deels door eigen fouten en deels door snel in grijpen van J v. d. Flies en de backs Duinsbergenvan Empelen Geen moment kreeg men dan ook de indruk dat er voor APWC ge vaar dreigde en toen Joh van Em pelen er 30 van maakte, leek dit zelfs vrij normaal. A. v. d. Flier, snel naar voren komende, passeer de handig twee tegenstanders en zwenkte naar de linksbuitenplaats Op het juiste moment gaf hy een lage pass in de open ruimte en Joh. v. Empelen reageerde prach tig. Hij stormde naar voren en was iets eerder bij de bal dan de kee per hetgeen voldoende was om de bal beheerst langs de uitlopende doelman in het net te deponeren DE TWEEDE HELFT Na de hervatting kregen wij het zelfde spelletje te zien Hilversum sterk aanvallend, doch met een machteloze voorhoede en APWC steeds gevaarlijk door plotselinge open uitvallen. Na een kwartier was het Hannes Snijders, die voor treffelijk doorbrak en uit zeer moeilijke positie inschoot. De doel man keerde de bal. maar Snijders ving het leder op en kogelde op nieuw in. Ditmaal wist de keeper de bal wel neer te slaan, doch door effect verdween het leder in het net. De scheidsrechter wees naar 't midden, maar op appelleren van de grensrechter keurde hij 't doel punt af, omdat de bal uit zou zyn geweest. Naarmate de tijd ver streek ging APWC verdedigen en dit leidde tot een nog groter over wicht van Hilversum. Het gevolg was dat er nu ook meer gevaarlij ke situaties voor de Amersfoortse veste ontstonden en na een half uur had rechtsbinnen Van Duur- land eindelijk met een kopbal suc ces en bracht de stand op 13. APWC kon zich niet direct uit deze moeiiyke periode los werken en toen wederom Van Duurland met een harde schuiver Snijders voor de tweede maal onhoudbaar passeerde werd 't voor de Amers- foorters nog benauwd. Men gooide in het Amersfoortse kamp het stuur weer om en liet de sterke verdedigende tactiek va ren om van tijd tot tijd ook weer tot aanvallen te komen. Er ontstonden zelfs weer kansen en zowel Hannes Snijders als W. v. Empelen, kwamen vry voor de Hilversumse doelman te staan. Met hun schoten waren zij echter niet erg gelukkig en bovendien kon d^e keeper door goed uitlopen ernstig gevaar voorkomen. Onder grote spanning verstreken de laatste minuten. Uiteindelijk kwam de zege terecht bij de ploeg die er het meeste recht op had, daar de Amersfoortse verdediging beter sloot en bovendien de voor hoede een grotere productiviteit toonde

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3