voorlopig illusies ontnomen Amsvorde behoudt leiding door overwinning tegen Saestum Boys zet opmars voort met zege in derby tegen Quick AMHC heren blijven aan de kop door zege op SCHC 2 Zo is nu de stand Soesterkwartier 2 klopt leider Samos 4 NSC wint te Nijkerk met 3-2 van KYYA VVZA behaalt zesde zege ZA TERDA G VOETBAL Spakenburgse voetballiefhebbers K.V.V.A. laat punten in Nijkerk V.V.Z.A. blijft koploper Onfortuinlijke nederlaag van HVC tegen HFC r I Zó was het deze keer Maandag 3 November 1952 S De AMHC heren zijn er in een aardige wedstrijd ondanks taaie tegen stand in geslaagd op verdiende wijze hun vierde overwinning in successie te behalen en dus de eerste plaats te behouden. SCHC U heeft zijn uiterste best gedaan om zijn positie ten koste van de leiders te verbeteren. Dames lijden kleine nederlaag Het talrijke publiek en de A.M. H.C.-supporters zullen in het be gin wel niet aan een 30 over winning van de Amersfoorters ge dacht hebben. De gastheren trok ken direct fel van leer en brach ten het Amersfoortse doel met goed opgezette aanvallen in ge vaar. waarbij rechtsbuiten Hemel raad' zich door zijn gevaarlijke voorzetten onderscheidde. Gedu rende een kwartier had S.C.H.C. een uitgesproken overwicht en de den zich enige zeer moeilijke si tuaties voor het doel van de A.M. H.C. voor Slecht schieten van de voorhoede van S.C.H.C. II ener zijds en goed verdedigen ander zijds zorgden echter, dat er geen doelpunten te noteren vielen. Toen het offensief van S.C.H.C. II in kracht begon af te nemen, kreeg A.M H.C. de gelegenheid om zich los te werken en verwierf geleidelijk een licht veldoverwicht. De aanvallen van A.M.H.C. waren door hun grotere snelheid gevaar lijker dan die van S.C.H.C.. te meer daar de Amersfoorters geen schietkans ongebruikt lieten. Na ongeveer 18 minuten kreeg A.M. H.C. een strafcorner toegewezen, de rechtsachter van S.C.H.C. kon de hard ingeschoten bal slechts met zijn voet uit het doel houden. Keulen zette de toegewezen straf- bully op rustige wijze om in een doelpunt (10). S.C.H.C. poogde de achterstand in te halen, doch A.M.H.C. liet zich niet in de ver dediging dringen en zo ontwik kelde zich een snelle gelijk op gaande strijd. Na de rust zagen we het veld overwicht van A.M.H.C. steeds groter worden, vooral omdat de A M.H.C., met een invaller voor Buitenhuis, over meer reserve be schikte dan S.C.H.C. Na ongeveer acht minuten spelen bracht Drie bergen de stand op 20; hij ving een voorzet van rechts op, en loste uit moeilijke positie een Tweede klasse B. KNVB Westfrisia 5 2 3 0 7 10—5 AFC 5 2 3 0 7 9—6 Volendam 4 2 2 0 6 14—6 HFC 5 3 0 2 6 16- -15 ZW 6 2 2 2 6 13—18 Rapiditas 6 2 2 2 6 9—7 HVC 6 1 3 2 5 11- -10 Schoten 5 1 2 2 4 4—10 Zeeburgia 5 2 0 3 4 13—18 Helder 4 0 3 1 3 3- -7 OSV 5 1 0 4 2 3—13 Dorde klasse D. KNVB Holland 6 4 2 0 10 14—6 CDN 6 3 3 0 9 16- -10 Hercules 6 4 1 1 9 13—8 DEC 6 3 1 2 7 12—9 Zeist 6 3 1 2 7 9—8 HMS 5 1 4 0 6 5—4 W. Vooruit 6 2 2 2 6 11- -9 APWC 6 3 0 3 6 16- -20 Patria 5 2 1 2 5 11- -12 Hilversum 6 1 1 4 3 9—14 St Boys 6 0 1 5 1 7- -15 DWSV 6 0 1 5 1 8—16 Vierde klasse G. KNVB Amf. Boys 6 6 0 0 12 19—4 Maarssen 6 4 2 0 10 22- -12 SEC 6 4 0 2 8 11—8 Utrecht 6 3 1 2 7 11- —7 Zebra's 6 3 1 2 7 9—8 JSV 6 3 0 3 9- -9 Quick 6 2 1 3 5 10—11 BFC 6 2 1 3 5 16- -16 VVOG 6 2 1 3 5 15- -20 Nijenrodes 6 2 0 4 4 8—13 DEV 6 0 2 4 2 10—17 Voorwaarts 6 0 1 5 1 8- -23 Eerste klasse A, Afd. Utrecht Amsvorde 7 6 1 0 13 Minerva 7 5 1 1 11 Kampong 6 4 1 1 9 PVC 7 3 2 2 8 RKBW 7 2 4 1 6 BDC 7 3 1 3 7 Actlf 6 2 1 3 5 Saestum 7 2 1 4 5 FAK 7 1 3 3 5 Victoria 7 1 2 4 4 LW 7 1 2 4 4 Soesterberg 7 0 3 4 3 Tweede klasse A afd. Utrecht Oranje Wit 6 3 3 0 9 W. bij Duurstede 6 4 0 2 8 Scherpenzeel 7 3 2 2 8 HDS 7 3 2 2 8 Voorwaarts (R.) 5 3 0 2 6 DVSA 6 3 0 3 6 Bunnik 7 2 2 3 6 Woudenberg 5 2 1 2 5 Kieviten 6 2 1 3 5 Renswoude 6 1 3 2 5 Austerlitz 6 1 2 3 4 Eist 3 0 0 3 0 Tweede klasse B afd. Utrecht Mijdrecht 7 4 2 1 10 ADH 6 4 1 1 9 NSC 7 4 1 2 9 Hertha 7 2 4 1 8 Meervogels 7 3 2 2 3 KWA 7 3 1 3 7 Olympia 7 3 1 3 7 's-Graveland 7 2 3 2 7 Sperwer 7 2 3 2 7 Hilv Boys 6 1 2 3 4 DOSV 7 1 2 4 4 Gooische Boys 7 0 2 5 2 Derde klasse A, afd. Utrecht WZA 6 6 0 0 12 Veensche Boys 6 4 1 1 9 SVMM 6 4 1 1 9 Limvio 5 4 0 1 Soester Boys 5 2 2 1 6 Hamers veld 4 1 0 3 2 Hooglanderveen 5 1 0 4 2 Hoogland 5 1 0 4 2 Achterveld 6 1 0 5 2 RKVUV 6 1 0 5 2 schitterend schot, waarvoor de overigens goed spelende keeper van S.C.H.C. moest zwichten. Dit doelpunt bleek voor S.C.H.C. een morele slag, terwijl de Amersfoor ters steeds beter gingen spelen Het was duidelijk dat de A.M.H.C de overwinning zou behalen. Tien minuten voor het einde bracht Kaptein na een strafcorner de stand met een hard schot op 30, na enige technische handigheidjes te hebben vertoond. De Amers foorters bleven hun overwicht be houden. doch kwamen ondanks een tweede strafbully niet tot doelpunten. De dames leden een volkomen verdiende nederlaag tegen een veel beter spelend Alliance. De gasten beschikten over betere techniek, waardoor zij ondanks het moeilijke veld een hoog tem po konden ontwikkelen. Reeds na zeven minuten wisten ze haar meerderheid uit te drukken in een schitterende goal van de rechts binnen, die een voorzet van rechïs ineens hoog inschoot (10). De midvoor bracht nog geen zes mi nuten later de stand op 20 met een hard schot. Ondanks dit te leurstellende begin bleven de Amersfoortse dames goed volhou den en kwamen tot gevaarlijke tegenaanvallen. Uit een scrimmage voor het doel van Alliance scoor de mej. Maljers, 21. De Amers foortse verdediging moest alle zei len bijzetten om verdere doelpun ten te voorkomen, waarbij mej. Woordes en mej. Van de Velde zich onderscheiden. Kort voor de rust maakte mej. Van Wagensveld de tweede goal voor A.M.H.C. met een hard schot. Na de rust trachtte A.M.H.C. door verdedigen de stand gelijk te houden. Mej. Van Wagensveld wist zelfs de stand op 23 te brengen. Hierna was het echter afgelopen, want Alliance voerde de stand op tot 53. door doel punten van de midvoor en de rechtsbinnen en tenslotte de links binnen. A.M.H.C. gaf nog niet ge wonnen en zag flink volhouden vlak voor het einde beloond: mej. Van Wagensveld maakte haar der de doelpunt door een voorzet van links hard in te schieten (54). De overige uitslagen zijn: A.M.H.C. V—Hilversum IX h 1—0; A.M H.C. IV—Be Fair IV h 4—2; A.M.H.C. Ill—Pinoke V h 6—0; Pinoke III dA.M.H.C. II 2—6; Voordaan II—A.M H.C. II h 2—2. ZATERDAGVOETBAL Eerste klasse B, afd. Utrecht CJW 8 8 0 0 Altius 8 4 3 1 Noac 7 4 2 1 Sparta (N.) 8 4 2 2 TOV DOSC EDO (U.) Bloemenkwartier Eemnes Chefana 1 Tweede klasse B, afd. Utrecht Posthoorn GWV Cobu Boys SDCP Triangel Boys Merino's Bameveld Sova Derde klasse A, afd. Utrecht Veluwse Boys VVOP Hulshorst Wit Rood Stroe Derde klasse Spc Utrecht O.G. Vallelvogels Musketiers Valkenheide Ederveen Scherpenzeel Voorwaart* (U.) afd. 5 Utrecht 1 1 Soesterkwartier I heeft op overtuigende wjjze Tovers 2 met een 70 nederlaag huiswaarts gestuurd. De eerste 15 min. hielden de Zeistenaars stand, maar na het eerste doelpunt ging het vlug en met rust was een 50 voorsprong bereikt, dat de groen-witten het na rust niet verder dan twee doelpunten brachten lag aan het wel zeer zwakke schieten. Eerste team herwint plaats in kopgroep Direct na de afworp trok Soes terkwartier in de aanval doch vele fraaie kansen werden gemist. Pas na 15 min. gaf aanvoerder de Haard zijn ploeg de leiding (10). De volgende aanval was weer raak. daar mej. Hazewinkel van ver inschoot (20). De tweede opstelling liep beter en nadat men ingespeeld was maakte E. Kraai- kamp met een doorloopbal 30. Hierna wist Tovers zich even los te spelen en kon enkele ongevaar lijke aanvallen opzetten. Soester kwartier kwam spoedig terug en na ruim een half uur bracht mej. A. v. Voorst de stand op 40. De derde opstelling kon ondanks goed combineren en vele kansen pas vlak voor rust door mej. T. Kuling de stand op 50 brengen. Na rust hadden de groen-witten de wind in de rug en nu gaven ze Tovers helemaal geen kans. Na vijf minuten bracht J. Blankestein de stand op 60. Hierna was de beginopstelling weer aan bod, doch de afwerking van de vele goede kansen was slecht. De gehele ver dere wedstrijd bleef Soesterkwar tier aanvallen, doch pas na 30 min. spelen benutte B. de Haard een niet te missen kans (70). Van nog groter belang was de fraaie prestatie van Soesterkwar tier 2 tegen het ongeslagen Samos 4. De groen-witten reserves, goed op schot, wisten de leiders op overtuigende wijze met 64 te kloppen. Meteen na de afworp pakte Soesterkwartier 2 fel aan en na 2 minuten kon H. Wijnen de stand op 10 brengen. Direct daarna bracht dezelfde speler de stand op 20. Na de vakwisse ling was Samos nog niet van de schrik bekomen, toen K. de Bot van ver fraai inschoot, 30. In 6 De Pedaalridders Zondag werd de tweede winter com- petitirit verreden over een afstand van 36 k.m, met drie klassementen. Er wa ren mooie duels tussen verschillende renners No. 1 werd N N.: 2. Veenvliet; 3. Werdler. De B-klassers moesten 24 ronden rij den met drie klassementen, waar fel en sportlef om werd gestreden Dc Jager ging er tussen uit cn werd niet meer ingehaald, zodat hij als eerste over de streep ging; 2 v. d. Linden. 3. Bon; 4 Dc Jong; 5. Beekhoven: 6. Dieters; 7. Veenendaal; 8 Verhoef; 9 F. Ouwer- kerk. 10. Bouman. die wegens pech was achter geraakt De C klasse bracht een verrassing. Ouwerkerk ging als eerste over de streep en won twee klassementen; 2. Bizot; 3 Hendriks: 4. Van "t Wel; 5. Brons. Deze twee laatsten hadden veel pech. maar zetten toch goed door. minuten een 30 voorsprong was te veel voor de Samojeden en zij wisten de achterstand te verklei nen (31). Soesterkwartier zag het gevaar en nog voor rust bracht F. Muns de tsand op 41. Na rust gingen de partijen gelijk op. Uit een strafworp bracht F. Muns de stand op 51. Hierna kwam de eerste opstelling weer aan bod en H. Wijnen zag kans zijn derde doelpunt te maken (61). Met nog 10 minuten te spelen vond Soesterkwartier 2 het welletjes en dit buitte Samos goed uit door 62 te maken en na de vakwisse ling zelfs binnen 5 minuten de stand op 64 terug te brengen. Soesterkwartier 2 herstelde zich tijdig en wist door deze verdien de overwinning Soesterkwartier I weer in de kopgroep te brengen. Het K.V.V.A.-elftal. Staande v.l. n.r. J. Velten (secrj, Mikkers, C. v. Wegen (penningm.)J. Hart man, F. Rozeboom, B. Mulder, A. Wolstein v. Zuilen, Keyzer, Ha zelaar. Gehurkt v.l.n.r.: J. Be nards, P. Rigter, C. v. Wester- laak, R. Liebregt en H. Oeben. CJW klopt Altius na spannende strijd Onze stadgenoten hebben in een fors gespeelde wedstrijd hun meerderheid in een 3—2 overwinning kunnen uitdruk ken, De Hilversummers, die over uitste kende spelers beschikken, hebben een speelwijze die het midden houdt tussen raffinement cn ruwheid, waardoor de kans op verwondingen cn zelfs ern stige zeer groot is Daardoor ontstond somwijlen een minder prettige verstand houding, waarvan bij een strakkere lei ding zeker geen sprake zou zijn geweest. Het begin van de wedstrijd was sen sationeel. Reeds na een minuut spelen verkregen de Hilversummers heel goed koop de leiding door een misverstand in de CJ W-achterhoede (01). Aange spoord door dit succes waren de Altius- mensen gedurende 20 minuten het meest in de aanval. Toen echter was CJW de depressie te boven cn zagen we weer goed opgezette aanvallen uit een waar van F Meilink met een fraai in de lin ker bovenhoek ingeschoten bal de par tijen op gelijke voet bracht. (1—1). Nog vóór het einde van de eerste helft wist H Wlllcmsen de stand op 21 te brengen door een door de Hilversumse doelman op onvoldoende wijze wegge werkte bal in te schieten. Na de hervatting zagen we aanvallen over cn weer met CJW iets in de meer derheid. Enige mooie kansen voor het Hilversumse doel werden jammerlijk ge mist. Altlus profiteerde aan de andere kant ervan, dat een ingezonden schot de CJVV-verdediging van richting werd veranderd, waardoor Tulthof volkomen werd verrast. (22). De geeltjes, aangemoedigd door haar getrouwe aanhang, zetten meer nadruk op hun aanvallen. Een voorzet van rechts werd onberispelijk door Engel in een doelpunt omgezet De scheidsrechter annuleerde het doelpunt echter na over leg met de Altius-grensrechter. Deze tegenslag kon niet verhinderen, dat de druk op het Altlus-doel onver minderd werd voortgezet. Hier bleek weer, dat het uithoudingsvermogen een factor van betekenis was. Vijf minuten vóór het einde scoorde F Meilink tussen een haag van teruggetrokken spelers het winnende doelpunt. (32) Met. deze stand werd het einde be reikt, nadat de gastheren nogmaals het beste van het spel hadden getoond. Het is er gisteren in Nijkerk. waar NSC en KVVA elkaar ontmoetten warm aan toe gegaan Beide ploe gen gaven zich tot het uiterste en het was tenslotte NSC dat aan het langste eind trok. Deze Nijkerkse zege kan verdiend genoemd worden. De twee gevaarlijkste spelers uit de Amersfoortse aanval, Henk Oei en Kees v. Westerlaak werden schaak mat gezet en daardoor ging er van deze linie niet zoveel uit als anders. Aanvankelijk ging het met de Nij kerkse aanval ook niet vlot. Men werkte zich vast in allerlei ingewik kelde combinaties, maar dat zette voorlopig geen zoden aan de dijk. Eerst in de 23e minuut leidde een van deze aanvallen tot positief resul taat. Midvoor Fengler was met de bal aan de voeten naar de linker vleugel afgezwenkt, passeerde spil Mulder, gaf een pass naar rechts binnen Blok die met een boogbal linksbinnen v d Akker in staat stel de de bal langs Mikkers te jagen (1—0). KVVA werd door dat doel punt wakker geschud en begon met zwaar geschut het NSC doel te beko gelen. Tot twee maal toe werd Zwakman gepasseerd maar Morren en W. Muis redden op de doellijn. Zoals het wel meer gaat viel het doelpunt aan de andere kant. Mid voor Fengeler was iets eerder bij de bal dan spil Mulder en joeg het le der langs de totaal onthutste Mik kers, 2—0. Tot de rust gebeurde er verder niets en iedereen verwachtte 't grote KVVA-offensier in de twee de helft. Het kwam echter heel an ders uit Van de aftrap of sneed de NSC aanval door de verdediging. Mikkers stompte de voorzet van rechtbuiten Blok voor de voeten van linksbuiten Wassink, die zonder par don de bal inschoot. 3—0. En 't bom bardement van NSC duurde voort. Doelman Mikkers moest de ene safe na de andere verrichten. Een schot van v. d. Akker trof de paal op haar weg en Fengler schoot alleen voor Mikkers staande net over. Even gauw als de Nijkerkse storm was opgestoken luwde deze weer. Het spel kreeg weer een wisselend ka rakter en in de 33e minuut van de tweede helft scoorde rechtsbuiten Leenaerts een tegenpunt C. v. Wes terlaak. die de gehele wedstrijd niet veel kans gehad had teilen Morren kreeg deze eerst toen hij 2 minuten voor tijd een penalty wegens hands mocht nemen. Onhoudbaar verdween de bal in het doel, 32. Hoogland geslagen VVZA is ongeslagen uit de wed strijd tegen Hoogland gekomen. Voor de rust speelden de gasten zeker een klasse beter dan Hoogland, terwijl na de rust de krachten in balans waren. De eerste aanval was voor VVZA en werd met een schot over de lat afgewerkt. Alras bleek dat VV ZA alles op alles zette om de wed strijd te winnen. De ene aanval na de andere rolde op de Hoogland- veste, doch het net bleef ongeraakt, daar de keeper van Hoogland, Van Rossum, deze middag in goede vorm was en enkele zeer moeilijke schoten uit zijn doel hield. Het lukte VVZA maar niet om te doelpunten, zelfs een strafschop wegens hands werd ge mist. Na de rust kwam Hoogland meer Futloos Achterveld door Limvio geklopt De voetbalwedstrijd Achterveld— Limvio vertoonde een zeer eentonig verloop, daar de club uit Soest steeds in de meerderheid was. Achterveld speelde een zeer lauwe party. Fut zat er voor geen cent in en steeds kwamen de spelers enkele seconden te laat bij de bal, of soms nog erger, ze hepen er in het geheel niet op. Het middenveld werd geheel be heerst door de gasten, daar de bin- nenspelers van Achterveld de bal niet op kwamen halen en de kant- halfs rustig op hun plaats bleven. Dat er voor rust niet werd gedoelpunt kwam hoofdzakelijk doordat de Soestenaren geen schutters hadden, maar ook doordat de achterhoede van Achterveld met kunst en vlieg werk het doel schoon hield Het gedeelte van de wedstrijd na de thee vertoonde vrijwel eenzelfde beeld, met het verschil, dat de Soes tenaren nu kans zagen oyi een twee tal doelpunten te maken. Het eerste ontstond uit een corner, welke op het Achterveldse doel werd geno men. De achterveldse back verruim de in te grijpen, zodat de midvoor van de gasten met een kopbal onbe dreigd de leiding gaf aan zijn club. Weldra werd een tweede corner Ach terveld noodlottig. Dezelfde speler kopte wederom in het doel Ook dit doelpunt ontstond door een dek- kingsfout van de achterhoede van I Achterveld. opzetten, de verdediging van VVZA gaf echter geen krimp. De wedstrijd ging nu meer gelijk op, maar juist nu. na een half uur, lukte het VVZA een fout in de verdediging van Hoog land af te straffen. Noorman zorgde met een zacht rollcrtje voor een doelpunt. Reserves: VVZA IILimvio H 2—0. De handbalsters van Achterveld winnen Het eerste handbalelftal van Ach terveld heeft een klinkende overwin ning behaald op de dames uit Soest Reeds vanaf het begin zetten de Ach terveldse dames er een goed tempo in. waarbij de bal correct van speel ster tot speelster ging Een good schot door één van de Achterveldse dames gelost, werd slechts door de Soestsc keepster beoordeeld, zodat zij het nakijken had. Na 10 minuten spe len werd het tweede doelpunt op de zelfde wijze gescoord, zodat de rust met een 20 stand voor Achterveld inging. Na de thee pakte het Achterveldse elftal meteen weer goed aan, met het gevolg dat de stand op 50 werd gebracht, een stand welke niet hele maal de juiste verhouding weergeeft. Hoewel 't Achterveldse team prach tig samenwerkte, moet het in dc toe komst trachten om de bal niet meer zo hoog voor het doel te spelen, doch lager bij de grond tc houden, want met strakke schoten zal het nog meer succes hebben. Ontijdig einde van Hamersveld-Vios Vios startte in hoog tempo met de wind in de rug Tegen het snelle en open spel had Hamersvcld weinig in tc brengen. De ruststand was 01 in het voordeel van Vios. Na de rust lag het spelbeeld ge heel anders. Een herboren Hamers- veld bracht het Vios-doel verschil lende keren in gevaar. Na ongeveer 10 minuten weigerde een Vios-speler het veld te verlaten. Hierdoor wor den dc gemoederen dermate verhit., dat het gehele Vios-elftal de strijd staakte, waardoor de wedstrijd een ontijdig einde nam. Hamcrsveld II won het 63 van Hoogland II De bijzonder frappante uitslagen van de achtste ronde der Zaterdagmid dag-competitie. heeft in enkele afdelingen de spanning wat weggenomen, doordat de koplopers hun positie konden verbeteren cn de concurrenten nederlagen kregen te incasseren. In andere afdelingen is daarentegen de spanning danig toegenomen cn het ziet er wel naar uit dat deze spanning voorlopig niet zal wijken, omdat het krachtsverschil in de kop-, maar ook in de staartgroepen, gering is. Tot één van de afdelingen, waar in dc spanning, hopelijk slechts tij delijk. is afgenomen, behoort onge twijfeld de derde klasse West I van de KNVB Immers, IJsselmeervo- gels moest op eigen terrein de eer laten aan het leidende Zuidvogeis, terwijl Spakenburg in Huizen een fikse nederlaag kreeg. Al met al een dag, waarin vele Spakenburg- se illusies werden verstoord. Ook „IJmuiden" had een donkere dag, want deze club verloor op eigen veld van Kennemerland. met een uitslag, die weinig hoopgevend is voor de toekomst. Daarenboven won SSVU. vrij onverwacht, dc uitwed strijd tegen de Geuzen. Door deze uitslagen heeft Zuidvogels thans een flinke puntenvoorsprong en staat IJmuiden in een zeer ongunstige po sitie, onderaan de ranglijst. De wed strijd KMVZ—SNL werd afgelast STRIJD IN ONDERAFDELING WOEDT VOORT De strijd in de onderafdelingen woedt in alle hevigheid voort. Het Amersfoortse CJW had weliswaar de grootste moeite tegen zijn di recte concurrent Altius, doch ver overde beide punten en staat nu, met ruim puntenverschil op de te genstanders, uitstekend aan de kop. NOAC bracht het er ook goed af en won de moeilijke uitwedstrijd naar EDO. Het Nijkerkse Sparta verraste door een vlotte zege op DOSC Zowel de wedstrijd Eem- nes—Bloemenkwartier als Chefana —TOV eindigde in een gelijk spel. Mede hierdoor neemt Chefana in de eerste klasse B de laatste plaats in. In de tweede klasse B hield Post hoorn de leiding door op pigen ter rein Merino's te verslaan. De positie van' de Amersfoortse postmensen werd nog verstevigd, doordat Cobu Boys opnieuw verloor, en wel uit tegen Triangel Boys. Aan de uitslag kan men wel zien. dat de Cobuancn „van slag" zijn. SOVA leed opnieuw een nederlaag en ditmaal op eigen terrein tegen GWV. Wij geloven niet, dat de Amersfoortse spoormen- sen lang plezier van hun promotie naar de tweede klasse zullen heb ben. of het moet zijn, dat spoedig het keerpunt komt. Voor de derde klasse A werd al leen de wedstrijd VVOP contra Stroe gespeeld, die eindigde in een overwinning voor de Voorthui- zers. Deze blijven hierdoor de leider Veluwse Boys goed volgen, hoewel de puntenachtcrstand nog te groot is, om direct van concurrentie te kunnen spreken. Sportclub Rhenen verstevigde zijn koppositie in de derde klassp B door de uitwedstrijd tegen Valken- heide te winnen Musketiers bewees de leider een goede dienst door van het bezoekende Ons Genoegen te winnen, dat hierdoor een lelijke achterstand heeft opgelopen. De wedstrijden Vallei vogelsScherpen zeel en Voorwaarts- Ederveen wer den afgelast. Het Quick-elftal, dat Zondagmid dag de derby tegen Amersf. Boys verloor. Staande v.l.n.r.: Hart- wich, v. d. Brink, Verhoef, Mol, de Jongh en Pastoor. Gehurkt v.l.n.rDe Graaf, Mayvis, H. Blom, Koot en v. Locm. (DvA-Archifoto) AFDELING UTRECHT Uitslagen duiden op zeer weinig krach tsverschil De wedstrijd van de drie K's zou voor deze gelegenheid een goede „kop" ztjn, want wat Kraak, Kos en Kuysten deze middag hebben laten zien, geeft hun het recht een groot deel van de over winning op hun naam te schreven, zon der de overigen hiermede te kort te doen. Het plaatsen was bij Amsvorde minder verzorgd dan wij m de laatste wedstrijden hebben gezien, waarvoor onder de gegeven omstandigheden wel een excuus is. Het was duidelijk te zien dat Saestum dat nog slechts drie pun ten heeft er op gebrand was het leidende Amsvorde minstens een gelijk spel af te dwingen. De Amsvorde-ach- 0 terhoede, die nog even aan het gladde I belangrijk op maar ziet zich steeds ge- terrein moet wennen, ziet zich voor moeilijke problemen gesteld doch weet het hoofd koel te houden en retourneert de bal naar dc voorhoede. Als er acht minuten gespeeld is, onderneemt R. Pie- ters in zijn eentje een rush op het doel, welke hij besluit met een schitterend schot, dat door dc doelman op meester lijke wijze tot corner wordt verwerkt Even later is het dezelfde speler die zijn schot juist over de lat ziet verdwijnen. Saestum zit feller op de bal met het gevolg dat de Amsvordo-spclers geen gelegenheid gelaten wordt, behoorlijk te plaatsen Handig passeren v Plateringen en Maas dan enige Saestum-spelers maar het is weer de uitstekend uitgelopen doelman die een doelpunt weet te ver hinderen. Na rust voert Amsvorde het tempo plaatst tegenover een stug verdedigende Saestum-ac-hterhoede. Een corner goed genomen door W. de Heus, wordt welis waar schitterend ingekopt doch scheert over de lat. Een vrije trap buiten het strafschopgebied belandt in dc handen van de goed opgestelde keeper. Zo "ver strijkt de tijd en iedereen neemt al min of meer genoegen met een gelijk spel Doch dan krijgt Amsvorde op de rand van het strafschopgebied een vrije trap tc nemen. Saestum maakt het bekende muurtje, maar het is W. de Heus die dat muurtje op zijn grondvesten doet sidderen want met een zeldzaam harde en welgerichte kogel, geeft hij de tever geefs duikende doelman eindelijk het nakijken. Nog precies vier minuten zijn te spelen en dat betekent een gewonnen wedstrijd voor Amsvorde. Nog steeds prijkt Amsvorde ongesla gen bovenaan met 18 doelpunten voor en 4 tegen, wel een bewijs van een sterke achterhoede en een voorhoede die doelpunten weet te maken. Amsvorde 2 speelde met 11 gelijk tegen Saestum 2 en Amsvorde 3 won met 63 van Amersf. Boys 4. In de KNVB-afdelingen, waarin onze plaat selijke clubs spelen, zijn geen verbazingwek kende uitslagen te noteren geweest. Wel moes ten enkele koplopers het veld ruimen voor clubs, die in de running kwamen, maar over het algemeen was het vrij gunstig en geven de standen ongeveer hetzelfde beeld als vo rige week. In de tweede klasse A konden de koplopers West fnsia en Volondam rustig toekijken, want zij had den een vrije Zondag. Desondanks zakte Volen- dam van de tweede, naar de derde plaats, omdat AFC de thuiswedstrijd van Rapiditas won. De Weespenaren duikelden hierdoor van de derde naar de zesde plaats Zee- burgia had kennelijk niet veel zin de laatste plaats in te nemen, want de Amsterdammers versloe gen OSV in Oostzaan, zo dat laatstgenoemde club op de onderste plaats bleef staan. Helder kon het, op eigen terrein, te gen ZW met bolwerken blijven in de derde klasse D weliswaar de toon aan geven. doch zij worden nu bedreigd door CDN, dat op eigen terrein van Zeist won en door Hercules, dat bij Stichtse Boys geen fout maakte. De Stichte naren staan nu onderaan de ranglijst, gelijk met DWSV, dat Holland op v.. en kreeg een flinke ne derlaag te incasseren, HVC heeft in Haarlem wel zeer teleurstellend 'op het nippertje) van HFC verloren. Deze ne derlaag mag de roodwit- ten zeker niet zwaar wor den aangerekend, want het elftal kwam, zo u eigen terrein een puntje afsnoepte. APWC versloeg Hilversum op eigen veld, zodat de paarsgelen weer een plaats klommen. Het Amsterdamse DEC gaat zo langzamerhand een rol meespelen. Ditmaal ging het bij zijn stadgenoot Wilhelmina Vooruit op het verslag hierover kunt bezoek en versloeg deze. lezen, gehavend terug. lang niet zwakke. tegen- Holland is wat van zijn stander met flinke cijfers, puntenvoorsprong kwijt DEC neemt nu een goede geraakt. De Utrechters vierde plaats in. Het is ook Quick niet mogen gelukken de prach tige opmars van Amers foortse Boys te stuiten. De blauwwitten behaalden een veelzeggende over winning SEC moest, on danks een vrije Zondag, zijn tweede plaats afstaan aan Maarssen, dat BFC met de kous op de kop huiswaarts stuurde. Voor waarts haalde eindelijk zijn nul weg door de thuiswedstrijd tegen DEV gelijk te spelen. Noch dit gelijke spel, noch de stand onderaan de ranglijst, is voor de Utrechters echter erg hoopgevend. Maar ook DEV heeft, op de elfde plaats, weinig reden tot juichen. Nijenrodes heeft blijk baar de bedoeling het on derste tweetal in de steek te laten, want de Breuke- lenaren wonnen thuis van het lang niet zwakke JSV. Ook VVOG trok zich, dank zij een, in Harder wijk, behaald gelijk spel tegen De Zebra's, wat uit de onderste regionen op.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5