DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Amerika vandaag naar de stembus Belastingen en Ionen Vrijspraak gevraagd voor banketbakker Speciale Y.N.-commissie voor Korea-vraagstuk? Plaatsing in Australië niet moeilijk voor Nederlanders Ambonezen bivakkeren al elf dagen in een bus NA STORMACHTIGE VERKIEZINGSSTRIJD r Al Candidaten deden laatste oproep per tele visie DEZE STATIONS Politie-rechter wil er nog een weekje over nadenken Bevan streeft toch naar leiderschap van Labour Leden van Maoe- Maoe staan terecht wegens moord Snelle ondertekening van Amerikaans- Spaans accoord Ex-nazi's eisen een schadevergoeding voor internering Prins Bernhard naar Columbia vertrokken Drie doden bij rel in Johannesburg 12e Jaarsiang, no. 260 Dinsdag 4 November 1952 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER Strijd om meeste kiesmannen (Van een medewerker) NEW YORK. De verkiezingen in 48 staten van Amerika, die het land een nieuwe president zullen brengen, het Huis van Afgevaardigden geheel en de Senaat ten dele zullen hernieu wen, zijn vanmorgen begonnen. Er is een eind gekomen aan de stormachtige verkiezingsstrijd, welke het land maandenlang in voortdurende spanning hield. Niet alleen kwesties van bin nenlandse politiek, maar ook de grote wereldproblemen brach ten de geesten in hartstochtelijke beroering en ontketenden felle debatten, waarbij diepgaande verschillen aan de dag traden. De laatste plechtige toespraken van de beide candidaten voor het presidentschap, waarin zij nog eens de hoofdlijnen van hun pro gram weergaven en waarbij zij. dank zij de grote verspreiding door de televisie dit keer in hoogst eigen persoon in de woningen, vergadergelegenheden en bars van oceaan tot oceaan voor de ogen van talloze millioenen medebur gers verschenen, vormden kort voor middernacht, volgens de tra ditie, de afsluiting van de veld slag. Eisenhower week daarbij in zo verre af van de traditie, dat hij zich tot twee maal toe tot de hele natie richtte, de eerste keer om tien uur en later opnieuw om elf uur. Zijn verschijnen in een reusachtige zaal te Boston, die met guirlandes was versierd, werd door een grote mensenmassa stormachtig toegejuicht en was voor alles bedoeld om invloed te oefenen op de liberale republi keinen. Eisenhower prees dan ook vooral senator Lodge en voor het eerst de overleden repu blikein Wendell Wilkie. wiens we duwe samen met de republikeinse candidaat voor het vice-presi- dentschap. Nixon, op het podium had plaats genomen. De lange rede. welke hij voor las. was in feite geheel aan zijn militaire carrière gewijd, die hem de liefde voor de vrede leerde. Hij maakte een indrukwekkende ver gelijking tussen de overwinningen op het slagveld en de conferen ties, waarin de diplomaten deze lieten ontglippen. Hij bracht in herinnering, dat hij steeds het totalitarisme heeft bestreden en dat de concentratiekampen in Europa door hem werden opge ruimd. Hij wees plechtig op de op godsdienst en moraalstoelende aankondiging van zijn strijd tegen het communisme, alsmede op zijn oproep tot eenheid en herhaalde zijn belofte, naar Korea te zullen gaan. In tegenstelling met deze groots opgezette uiteenzetting verscheen Stevenson in een. onopgesmukt bureau te Chicago, zonder applau disserende toeschouwers. Pas na dat hij een groot deel van het half uur televisie-tnd had overgelaten aan de uit St. Louis sprekende vice-president Barkley en de uit Kansas City sprekende Truman, nam hij gedurende nauwelijks twaalf minuten het woord. Maar in deze enkele minuten, waarin hij met grote ernst en bescheiden heid van achter zijn schrijftafel het land toesprak, onderstreepte hij nog eens de betekenis van de democratische partij als volkspar tij. haar streven Amerika beter en Voor het laatste verkiezingsn ieu ws (Van een onzer verslaggevers) Voor degenen die er prijs op stel len, de uitslagen van de Amli- kaanse presidentsverkiezingen zo vroeg mogelijk te vernemen, delen wij mede. dat de Amerikaanse zen ders in Duitsland <AFN) de gehele nacht deze resultaten uitzenden. Dit zijn de zenders München (5474 meter). Frankfort (344), Stuttgart (271,2). Verder relayeert de zender Munchen op golflengte 251 meter het programma van „The Voice of America". Men kan de uitzendingen van ..The Voice of America" recht streeks horen op in totaal 90 zend stations in de 19-, de 25-, de 31- en de 49-meterband De uitzendingen gaan de hele nacht door. groter te maken voor alle bewo ners en niet slechts voor weinige, wees hij op de noodzaak van grote economische, sociale en humani taire taken, welke het land wach ten. en op de doelbewuste inter nationale strijd tegen het wereld communisme in nauwe samenwer king met alle vrije landen. Hij zegde toe rusteloos en steeds met frisse geest te zullen werken aan het tot stand komen van een wa penstilstand in Korea, hetgeen echter slechts een aspect van de communistische samenzwering be tekende. Voor alles wilde hij dui delijk maken, dat hij tijdens de lange verkiezingscampagne, waar in onaangename waarheden moes ten worden gezegd, zichzelf trouw was gebleven, daar zijn geweten belangrijker voor hem is dan het presidentschap. Waarna de gene raal weer op het televisiescherm verscheen. Nu ook dit laatste appèl aan het volk is vervlogen, zullen de Amerikaanse burgers de beide mannen, die zo onvermoeid, maar zo totaal verschillend hun ge schiktheid voor een der hoogste ambten aan de wereld verkondig den, pas Woensdag weerzien, als een van beide, omringd door ju belende aanhangers, de medede ling van zijn overwinning in ont vangst zal nemen, en de ander, terwijl hij afscheid neemt van zijn medestrijders, zijn nederlaag moet erkennen en de nieuwe president, zoals de traditie dat wil. een tele grafische gelukwens zendt.... J~\ E 48 staten, die sa- krijgt de stemmen van Ohio en Texas worden JLf men de Verenigde alle kiesmannen van als sleutelstaten be- Staten van Noord- die staat. Iedere staat sehouwd, omdat de Amerika vormen, vaar- heeft evenveel kies- stemmen van hun kies- digen, na. de verkiezin- mannen als het leden mannen onder zekere gen van heden, ieder in het Congres heeft, voorwaarden beslissend een bepaald aantal kies- Daar iedere staat twee voor de verkiezing kun- mannen naar het „Elec- Senatoren heeft, sprui- nen zijn. ioral College", het ten de verschillen in Overigens kiezen de kiescollegeaf. dat het aantal kiesmannen Amerikanen vandaag formeel de nieuwe pre- voort uit de vertegen- niet slechts een nieuwe sident aanwijst. Om tot woordiging in het Huis president, maar ook president te worden ge- van Afgevaardigden.dat een geheel nieuu' Huis kozen, moet een can- in evenredigheid met van Afgevaardigden didaat ten minste de de grootte der bevol- (435 leden, die voor steun hebben van 266 king van de staten is twee jaar zitting heb- van de in totaal 531 samengesteld. Dichtbe- ben), 35 Senatoren (met kiesmannen De candi- volktc staten, zoals een zittingsperiode van daat, die in een staat New York, Pennsylva- zes jaar) en 29 staats- de meerderheid behaalt, nië, Californië, Illinois, gouverneurs. Wèl kokswaren na sluitingstijd ALMELO. „Vrijspraak", con cludeerde de officier van Justitie in de zaak tegen de Haaksbcrgse banketbakker T. P. G. T.. de eerste middenstander die zich moest ver antwoorden wegens overtreding van de nieuwe Winkelsluitingswet. Het was een principiële zaak. die een wachtmeester der rijkspolitie had „uitgelokt" door na slui tingstijd een gebakje uit bakker Eerste uitslag NEW YORK Het plaatsje Sha ron, in New Hampshire, heeft voor de eerste uitslag in de Amerikaan se verkiezingen gezorgd. Om dit te bereiken was het stembureau reeds om middernacht geopend. Eisenho wer won er: Hij kreeg 32 stemmen tegen 14 voor Stevenson In 1948 schonk het plaatsje de republikein Dewey 21 en Truman 4 stemmen. Nadat de kiezers hun stem hadden uitgebracht, hielden nj. de traditie getrouw, een oliebollenfuif. Zuid-Afrika weigert bemiddeling in geschil met India en Pakistan (Van een medewerker) NEW YORK. In de politieke commissie van de V.N.-Assemblee heeft Peru een nieuw voorstel in gediend, waarin wordt gepleit voor de instelling van een speciale commissie, welke zich zou moeten belasten met de leiding van de besprekingen over de kwestie der Koreaanse krijgsgevangenen. Het voorzitterschap van deze commissie zou moeten berusten by Zwitserland, terwijl als leden zouden fungeren vertegenwoordi gers van de landen, die recht streeks bij de oorlog in Korea be- LONDEN. Bevan heeft meege deeld. dat hü zal proberen Morrison de vice-voorzitter van de Labour- partij, in diens partijfunctie op te volgen. Waarnemers zijn van mening dat Bevan in zün poging niet zal slagen. Het plan om zich beschikbaar te stellen voor het vice-voorzitter- schap van de party betekent een openlijke greep naar de macht, daar gewoonlük de vice-voorzitter de voorzitter opvolgt wanneer die af treedt. Attlee zelf zal geen tegenstand on dervinden, wanneer de parlemen taire fractie van de Labourpartij de ze week bijeen zal komen om een nieuwe voorzitter en vice-voorzitter te kiezen. Het is een eenvoudig re kensommetje om vast te stellen dat Bevan niet zal slagen. Bekend is dat hij vijftig a zestig politieke en per soonlijke aanhangers heeft en dat hij met Morrison openlijk ruzie heeft. Ook zullen er ongeveer vijftig a zes tig neutrale Labourleden zijn. Mor rison kan derhalve rekenen op de overige 170 180 leden van de parle mentaire Labourfractie en zal hoogst waarschijnlijk zijn functie in de par ty behouden. trokken zijn en voorts een Euro peaan of een Amerikaan en een Aziaat of een Arabier. In het verloop van het debat trachtte de Canadees Turke nog het communistische blok te over reden een verklaring af te leg gen. welke de oplossing van de geschillen mogelijk zou maken. In de speciale politieke com missie drong de Aziatisch-Arabi- sche groep weer aan op de instel ling van 'n bemiddelingscommissie tussen India en Pakistan enerzijds en de Unie van Zuid-Afnka an derzijds ter regeling van het con flict over de behandeling van de Indische burgers in de Unie. En wederom betoogde de vertegen woordiger van Zuid-Afrika, dat dit een inmenging zou betekenen in de binnenlandse aangelegenhe den van de Unie. ALLE ONGUNSTIGE BERICHTEN TEN SPIJT Regeringscommissaris voor emigratie over vervoer van landverhuizers DEN HAAG. „Het is nog niet mociiyk, voor Nederlanders, die ge schikt zün voor emigratie, om In Australië geplaatst te worden, alle on gunstige berichten ten spijt, die daarover de ronde doen." Aldus de re geringscommissaris voor de emigratie, ir B. W. Ilavcman. in een uiteen zetting over de gang van zaken by het vervoer van landverhuizers naar dat land. Hy deed dit naar aanleiding van recente berichten, die er mel ding van maakten, dat ons land een strop van enige millioenen zou hebben wegens het charteren van de „Fairsea" en het laten varen van de „Johan van Oldenbarnevelt", ondanks het feit d3t door dc moeiiykheden op im migratiegebied In Australië een teveel aan scheepsrulmte was ontstaan, waardoor beide schepen met een groot aantal onbezette plaatsen zouden vertrekken. ..Na de strop van de zgn emi granten-stop naar Australië" zyn er uiteraard enige moeilijkheden ont staan. die verband houden met het vervoersschema. Om de aanvanke lijk geraamde 20.000 emigranten te kunnen vervoeren hebben wij ons gewend tot de ..International Organisation for Migration" (IOM). Het gevolg van dat overleg was. dat we de „Fairsea" voor vijf rei zen konden charteren, en tevens een optie verkregen voor drie rei zen met de .Nelly". De Neder landse regering was overeengeko men om deze kosten in zachte va luta te betalen aan de I.O.M terwijl de I.O.M. voor de omzet ting in dollars zorgde. Daar tegen over stond, dat de I.O.M. een be roep op Nederland mocht doen, indien zij van eventueel overge schoten plaatsruimte op Neder landse schepen gebruik zou willen maken. Van Dinsdagavond tot Woensdagavond: Half tot zwaar be wolkt met enige re gen Matige tot krach tige en langs de kust tijdelijk harde wind, aanvankelijk Zuide lijk, later Zuid-Weste- lijk tot Westelijk. Vannacht zachter, morgen overdag on geveer dezelfde tem peraturen als van daag. 3 Nov Zon op 7 u 42 zon onder 17 u 5 min Maan op 18 u 58 m on der 12 u lo m. Enige regen HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 u Oslo Nevel O.Z.O 2 - 2 C 2 mm Stockholm Zw. bew N.N.W. 4 - 3 0.4 Kopenhagen Regen Z W. 6 3 0.1 Londen Half bew. Z.Z.W. 3 4 0 Amsterdam Geh. bew. Z.W. 5 7 1 Parijs Nevel Windstil 1 0 Bordeaux Mist Windstil 1 0 Nice Onbew. NW 4 9 0 Warschau Licht bew. N.N.W. 3 2 1 Berlijn Nevel W 2 4 0 Frankfort Nevel Z Z W. 2 1 0,3 München Nevel N. 1 2 18 Wenen Regen OZO 8 7 4 Lijdelijk verzet tegen gedwongen verhuizing (Van onze correspondent) MEPPEL AI elf dagen lang bivakkeren 35 Ambonezen uit het woonoord Beugelen te Halfweg Staphorst in een autobus, die het kamp was binnengekomen om vijf van de invlocdrykste aanhangers van de CRAMS weg te brengen naar een andere plaats, waar hun geestverwanten zyn ondergebracht. De 35 mannen slapen, eten en wassen zich in die bus. De vrou wen komen geregeld voedsel en NAIROBI. Elf leden van de Kikocjoe-stam in Kenia zun Maan dag in staat van besehuldiging ge steld in verband met de moord op de Britse landbouwer Bowyer, die twee weken geleden is geschied. Ook twee Afrikaanse bedienden van Bowyer werden vermoord. De beschuldigden zullen tot 17 No vember in voorlopige hechtenis worden gehouden. Van officiële zijde is Maandag bekend gemaakt, dat twee leden van de stam der Kipsigis zijn te rechtgesteld wegens moord op een andere blanke boer. Hall. Volgens de bekendmaking houdt deze moord geen verband met de Maoe Maoe. De beweegreden was roof. waswater brengen. De mannen wei geren hardnekkig de bus te veria vertellen plan zijn ten en de autoriteiten niets over wat zij van hieraan te doen. De bus kon niet wegrijden, omdat de 30 overige aanhangers van de CRAMS uit dit kamp deze bus va ren binnengegaan en sindsdien wei gerden haar te verlaten. Tezamen vormden zij een minderheid m dit woonoord, dat voor de rest door volgelingen van de B.PR.MS. (een andere organisatie van Ambonezen) wordt bewoond. In tegenstelling tot andere kampen was het hier lang rustig geweest, maar op den duur was tussen aanhangers van beide groeperingen ook in dit woonoord wrijving ontstaan. De namen CRAMS en BP.R.M.S zijn resp afkortingen van de ..Com missie Rechtspositie Ambonese Mi litairen en Schepelingen" en „Bauan Pemurut Republik Maluku Sela- tan" 'Bond van volgelingen van de republiek Zuid-Molukken). MADRID. Spanje's hoogstge- plaatste militaire en politieke lei ders, onder leiding van Franco, heb ben hun goedkeuring gehecht aan een overeenkomst met Amerika over de ruil van bases tegen dollar- hulp, waarvan wij de inhoud al eerder mededeelden. Men verwacht in Madrid de ondertekening van het accoord. waarover sinds April is onderhandeld, nog voor het ein de van deze maand. De heer Haveman zette uiteen, dat men het schema voor emigran- tenvervoer onder invloed van de moeilijkheden zoveel mogeiyk had ingekrompen. Men was er in ge slaagd om de „Nelly" na een reis af te zeggen, maar dat was niet mogelijk met de „Fairsea". die reeds drie reizen had gemaakt. Men kwam vervolgens overeen, dat de „Johan van Oldenbarnevelt" op 11 November zou vertrekken met 1000 I O-M.-emigranten. terwijl er 500 plaatsen door Nederlanders zouden worden bezet. De „Fairsea" zou dan op haar vierde charterreis geheel met Nederlandse emigran ten. op 29 November kunnen ver trekken. Zie verder pag, 3 Tilly Perin-Bouwmeester aan maag geopereerd; toestand is goed HAARLEM. De actrice Tilly PerinBouwmeester heeft Maandag in het St. Elisabethgasthuis een maagoperatie ondergaan Haar toe stand is naar omstandigheden zeer goed. T.'s automaat te halen om een officiële uitspraak te krijgen over de vraag, of dit geoorloofd is. De officier meende, dat hier geen over treding was gepleegd, de politie rechter wilde er nog een weekje over nadenken en zal dan schrifte lijk vonnis vellen De automaat bevond zich in een portiek naast het magazijn van ver dachte Om het publiek in dc gele genheid te stellen rustig de slaatjes, saucijzenbroodjes croquetjes en ge bakjes te eten, heeft T. in de por tiek een bank geplaatst. Hij is aan gesloten bij dc HORECA, en had voor zijn automaat een vestigings vergunning en meende dan ook. dat zijn bedrijf niet onder de Winkel sluitingswet valt. Ook getuige J. Janssen, geweste lijk secretaris van de HORECA, achtte T.'s zaak een HORECA-be- drijf. Op een vraag van de officier of verdachtcs boekhouding voor de banketbakkerswinkel en het HORE- CA-bedryf was gescheiden, ant woordde T ontkennend, doch hy voegde er aan toe. dat dit gemak kelijk kon geschieden. De tweede getuige, de heer Mon- tagne, adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel, aarzelde om zich definitief over dit bedrijf uit te spreken. Hy kon het moeilijk als een service-bedrijf zien. daar er in de portiek niet eens een prulle- mand stond KASSEL. Een groep ex-na zi's, die na dc oorlog door de ge allieerden geïnterneerd werd, liceft Maandag van de geallieer den betaling geëist van een be drag van twee dollar voor elke dag, die zü in internering hebben doorgebracht. Bovendien eisen zij 50 dollarcent voor elk uur ge dwongen arbeid. Ongeveer 100 ex-nazi's hebben een vereniging „De kameraden van de internering" opgericht om aan hun eisen kracht bij te kun nen zetten. STAD MEXICO Het afgelopen weekeinde vertoefde Prins Bern hard te Vera Cruz, waar hij verbleef ten huize van de Mexi caanse president Aleman. De lunch weid gebruikt te Jalapa, halver wege Mexico-stad en Vera Cruz. De .genegenheid voor de prins blec.-: onderweg duldeiyk. Tot in de kleinste dorpen had de bevolking Nederlandse vlaggen uitgehangen Voor Maandag stond het bezichti gen van haveninstallaties te V-.ra Cruz op het programma, waarna in hotel Mocambo. 10 km. buiten Vera Cruz, een qroot nachtbal werd ge houden Vanochtend is de pnr.:. naar het eerste Zuid-Amerikaause land, Columbia vertrokken. JOHANNESBURG. Drie niet- blanken zün tydens wanordeiykhe- den In een tehuis voor inheemse mannen te Johannesburg Maandag door dc polltic doodgeschoten. Vier anderen werden gewond. De inheemsen, die woedend waren over een verhoging van de pension- prijs. omsingelden het kantoor, waar in de Europese directeur en zijn penningmeester de gelden incasseer den. De inheemsen vernielden het bureau en bekogelden het met ste nen. tot de politic verscheen. De po litie verklaarde het vuur te hebben moeten openen om de Europeanen te kunnen bereiken en dezen voor de woede van de inheemsen te kunnen beschermen. mmsf HERFSTSTEMMING OP. HET. IJSELMEER ALS de tekenen niet bedriegen, zal bij liet vandaag beginnende begrotingsdebat in dc Tweede Kamer liet helastingvraagstuk een der hoofdpunten van de discussie uitma ken. Dit nic-t enkel, omdat de gewone middelen van de staat overschotten beginnen aan te wijzen, maar ook om dat dc monetaire toestand van Neder land het laatste jaar grondig is ge wijzigd. De handelsbalans is sterk verbeterd en wyst, als de z.g. onzicht bare inkomsten worden meegerekend, waarschijnlijk overschotten aan. In de Europese Betalingsunie is Nederland van een heel zwakke broeder tot een der grootste crediteuren geworden. Dc verbeterde financiële positie geeft de roep om belastingverlaging wel enig reliëf. De tijd schijnt rijp voor een vieren V3n dc tot nu toe strak gehouden teugels. Er wordt op gewezen, dat de hoge belastingen de industriële uitbreiding, zo zeer nodig in het nog steeds in last en tal groeiende Nederland, sterk belemme ren. Worden de lasten lager, dan is er meer geld beschikbaar voor kapi taalvorming, voor investeringen; dan kan er wat gebeuren. Het is vooral op deze grond, dat we het lied van de belastingverlaging thans in zovele toonaarden horen zingen. Vele Room se kranten zijn er voor cn dc N.R.C. is er voor en tal van Kamerleden zijn er voor. De heer Lucas wet zijn zwaard; de vooruitzichten lijken zo goed, wie weet gelukt het deze keer. NU lijkt ons echter het streven, het belastingbeleid los te maken uit liet geheel van dc sobcr- heidspolitiek, welke na de oorlog in Nederland is gevoerd, onjuist. Lonen, prijzen, belastingen, zij waren onder deel van een goed doordacht stelsel, beogende een rechtvaardige verdeling van profijten cn lasten niet alleen maar ook een zo snel mogelijk herstel. Het succes van deze politiek zal nu wel niemand meer ontkennen. Het is waar, dat geweldige bedragen aan be lasting zijn geïnd (waarvoor het overt gens niet aan bestemmingen ont brak) maar het is eveneens waar, dat de vakbeweging zich een onge ëvenaarde terughoudendheid heeft opgelegd. Grote stakingen heeft Ne derland na de oorlog vrijwel niet ge kend. Het verband tussen belastingen en lonen is overduidelijk gebleken, toen de consumptiebeperking van omstreeks 5% haar complement vond in een verhoging der lasten, drukken de op winsten uit ondernemingen. Het zou kunnen zijn, dat aan dit aspect der dingen iets te weinig aandacht wordt geschonken. Als de teugels werkelijk gevierd kunnen worden, zou het dan ook geen over weging verdienen, een einde te ma ken aan dc consumptiebeperking? Wij hebben zo de idee, dat dat niet de bedoeling is. Maar het is een punt, waarmee hij dc beoordeling van het vraagstuk terdege rekening dient te worden gehouden. In ieder geval heeft de vakbeweging wel een recht, een woordje mee te spreken. Het adres, dat het N.V.V. kortgele den aan de regering heeft gezonden, verdient heel wat aandachtiger en onbevangener oordcel dan de laat dunkende woorden, die het oud- liberale Vaderland er aan wijdde op een zelfde tijdstip, dat dit blad de (natuurlijk zeer belangrijke) verga dering van het Verhond van Neder landse Werkgevers de heiligheid van een eucharistisch congres zocht te verlenen. HET adres van het N.V.V. ge waagt niet van een mogelijke opheffing der consumptiebe perking, maar het voert tegen een belastingverlaging wel twee belang rijke bedenkingen aan. Het zegt, dat zo'n maatregel nog geenszins auto matisch een vermeerdering van de investeringen tcngovolgo hoeft te hebben (de ondernemers moeten er tenslotte ook wat in zien) en verder, dat, wanneer er investeringen komen, het ook verkeerde kunnen zijn. Con clusie: er dienen zekere waarborgen te worden geschapen, opdat door belastingverlaging vrijkomend geld ook werkelijk in het belang van Ne derlandse volkshuishouding wordt aangewend. Het is een standpunt, waarvan de redelijkheid moeilijk kan worden ontkend. Overigens heeft de regering haar eigen moeilijkheden. In haar Memo rie van Antwoord heeft zij de op vatting, dat de monetaire toestand van Nederland zich nu definitief in gunstige zin heeft gewijzigd, in genen dele willen onderschrijven. Er zijn volgens haar nog allerlei redenen die nopen tot een politiek van voor zichtig afwachten. Er komt bij, dat de financiële toe stand van de Staat nog helemaal niet zo gunstig is, ondanks de overschot ten op de gewone dienst. Wat ons betreft, wij zouden toch wel zeer in het bijzonder de aan dacht willen vestigen op het ver band tussen belastingen en Ionen en voor het overige willen vaststellen, dat aan belastingverlaging heel wat meer vastzit

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1