STADSVENSTEE Duiven vlogen voor een goed doel 2 Prijsuitreiking in (POranjeboom f415.- „bij elkaar gevlogen" Mooie opvoering van „Marton"' Gevangenisoproer in Columbus geëindigd Kerknieuws Woensdag 5 November 1932 (Van een onze rverslaggevers) Het is al weer drie maanden geleden, dat de Amersfoortse concours- commissie een duivenwedvlucht uitschreef ten bate van de T.B.C.-bestrü- ding alhier. In navolging va nandere plaatsen werd voor het eerst een grote verloting aan deze wedvlucht verbonden. Gisteravond overhandigde de voorzitter van de concourscommissie, de heer H. Knokke, de prijzen aan de verschillende winnaars. M. M. v. d. Berg winnaar van de hoofdprijs De heer Knokke zeide in zijn openingswoord het een buitenge meen genoegen te vinden jaarlijks een wedvlucht ten bate van de T.B.C.-bestrijding te kunnen orga niseren. Heel veel werk is door de commissie verzet om alles goed te doen verlopen. De voorzitter dacht in dit verband speciaal aan de heer Van Keken, rekenaar. (Zij die en kele weken geleden onze speciale reportage over duivenwedvluchten lazen, zullen zich ongetwijfeld we ten te herinneren op welk een tijd rovende wijze de prijsberekeningen dienen te worden uitgevoerd). Vervolgens zeide de heer Knokke, dat wij doordrongen moeten zijn van de noodzaak de lijdende mens heid te helpen. „Wij zijn er als sportorganisatie trots op", zo zei hij, „een steentje bij te dragen tot de leniging van het diepe leed". De heer Knokke noemde het een plezier uit de beperkte middelen de heer Veldhuizen als vertegen woordiger van de TBC -bestrijding een bedrag van 415 te kunnen overhandigen. Vervolgens ging spreker over tot de prijsuitreiking. Als eerste trad naar voren de heer W. v. d. Berg. Hij ontving een fraaie beker als ereprijs, een rijwiel als hoofdprijs en een eerste prijs als „Luchtpost- vlieger" De verdere uitslagen luiden als volgt: Winnaars Hoofdprijzen: 1. M. W. v. d. Berg; 2. A. Wiekart; 3. J. Burgstedi 4. W. van Riet; 5. J. Hoenholt; 6. W. van Riet; 7. J. Diefstal of ruil? Acht maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de Reclasse ring, eiste de Officier van Justitie tegen een 34-jarige oppasser te Amersfoort, die wegens diefstal ten nadele van de Staat voor de Utrechtse Rechtbank was gedag vaard. Gedurende het tijdvak Januari '50 tot eind Juni '52 had de ver dachte diverse keren textielgoede- ren „geruild" op de rustkamer van de Genieschool te Soesterberg. waar hij in dienst was. Hij bracht dan oude rommel mee. welke hij om ruilde voor ondergoed, dekens, schoenen enz. Ook zou hij ge knoeid hebben met het invullen van lijsten. De Officier achtte het gebeurde een ernstig verschijnsel, temeer daar het vaak voorkomt dat bur gers in dienst bij kazernes niet schijnen te beseffen dat diefstal ten nadele van de Staat een ernstig misdrijf is Rekening houdend met het over de verdachte uitgebrachte rapport eiste hij bovenvermelde ge combineerde straf De Rechtbank zal 18 November a.s. vonnis wijzen. Noteert U even 31 Oct. t.m. 6 Nov. 1952 GRAND THEATRE Van 31 Oct. t.m 5 Nov. „Deze vrouw is gevaarlijk". Toegang 18 jaar Aanv: Zo 2.4 15. 6.45 en 9.— uur. Ov. dagen. 2.30. 6 45 en 9 uur. IN DE DONDERDAG-CYCLUS 6 Nov.: Warschau Concerto. Toegang 14 jaar Aanv: 2.30, 6.45 en 9.—. uur. CITY THEATER Van 31 Oct t.m. 6 Nov. „Asphalt Jungle". Toegang 18 jaar. Aanv Zo. 24 15, 6.45 en 9.— uur Ov dagen- 2.30 6.45 en 9.— uur. Zaterdag 1 Nov. en Woensdag 5 Nov. Aanv 2.— en 4.— uur. Kinder voorstellingen. REMBRANDT THEATER Van 31 Oct. t.m. 3 Nov. „Kikvorsmannen". Toe gang 14 jaar. Van 4 Nov. t.m 6 Nov. ..Vrouwen en bandieten". Toe gang 14 jaar Aanv: Zo. 2.4.15, 6 45 en 9.— uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9.— uur CITY THEATER- Van 31 Oct. t.m. 2 Nov. „Mensen die men schuwt". Toegang 14 jaar Van 3 t.m. 5 Nov. „Filmheld Boem". Toegang elke leeftijd. In de Donderdag-Cvclus 6 Nov. „Noodlot". Toegang 13 Jaar. Aanv. Vr. 8.Uur; Za en Do. 2 30. 6 45 en 9uur. Zo. 2 4.15. 6 45 en 9. uur. Ov dagen: 2.30 en 8 uur. WOENSDAG 5 NOVEMBER ORANJEBOOM. 20 uur: Filmdemonstra- tie van N.V Philips. AMICITIA, 20 uur. Amersfoortse To neelvereniging „Ons Toneel". Op voering van „Van ander ras" MARKTHAL 20 uur; N.V. Tik Tak. kleinkunstavond. A.G. HUIS 20 uur: Aquariumvereni- ging „AVERA", uitreiking van tien aquaria. DONDERDAG 6 NOVEMBER ORANJEBOOM. 20 uur: vergadering „Oude Garde" A.G HUIS. 20 uur: Vergadering kring van onderwijzers. ZAAL EMMAKERK. 19.30 uur: Weg en Toekomst met dc bijbel: 2de uur- „Dc troost en het wapen in de strijd". VRIJDAG 7 NOVEMBER AG. HUIS. 20 uur: Mij. tot Nut van 't Algemeen. Voordrachtsavond door Jan Grcfe. ST. JORISKERK. 20 uur Kerkconcert door dc Christelijke Zangvereniging Crescendo" en het „Emmakerkkoor" ZATERDAG 8 NOVEMBER MARKTHAL. 20 uur: Sportschool Boersma. Sportdemonstratles AMICITIA. 20 uur: Ver. Rijks Ambte naren Revue van Henk Driessen. ASTORIA. 20 uur Feestavond „Nenafa". ORANJEBOOM 20 uur Feestavond buurtvereniging „Mars". 8 tot en met 23 November. A.G. HUIS: Expositie werken van de Amcrsf. Schildersvereniging „De Plocgh"; dagelijks geopend van 10— 12 en van 1417 uur. 's Zondags van 14—17 uur. Hocnderdaal; 8. J. Woudenberg; 9. D. Vos; 10. H. Bleumink. Uitslag winnaars Hoofd- en Ere prijzen: Winnaar beker voor eerste duif van het geheel M. W. v. d. Berg, Luchtpost. Medaille eerste duif van elke ver enigt .g: Voor de Luchtpost: M. W. v. d. Berg. Ordonnans: A. Wiekart. Reis duif: N. Pieters. Zwaluw: J. Vos. Koerier: C. van Zwol. Medaille tweede eerst getoonde van elke vereniging: Voor de Luchtpost: W. v. Riet. Ordonnans: H. W. Flos. Reisduif: H. Bleumink. Zwaluw: W. Dijkhui zen. Koerier: C. van Zwol. Creaties van Frans Vroons en Louise de Vries Met de opvoering van Massenets „Manon" heeft de Nederlandse Opera Maandagavond in de vrijwel geheel gevulde Utrechtse Stads schouwburg weer eens haar zeer goede kwaliteiten bewezen. Deze voorstelling stond artistiek op bij zonder hoog peil Regisseur Abr. Van der Vies had er met de zeer bekwame assistentie van de voor decors en eostuums verantwoorde lijke Gerard Hordijk een vlot ver lopend. boeiend en dikwijls aller- charmantst kijkspel van gemaakt, dat door het elegant uitgevoerde ballet in het derde tafereel nog werd verlevendigd. Van de muziek van Massenet kan men zeggen, dat ze melodieus, bekoorlijk en in tal van opzichten typisch Frans is. maar geen diepe ontroeringen wekt. Men zit er echter een avond lang met veel plezier naar te luis teren, vooral als ze zo fijntjes wordt gespeeld als Charles Bruck het zijn orkest .erhaaldelijk liet doen en als ze wordt gezongen door solisten van het slag. dat deze avond op de planken stond. Louise de Vries en Frans Vroons lijken ons als Manon Lescaut en haar minnaar Des Grieux haast een ideale combinatie. Louise de Vries, wier uitgespro ken lyrische en klankrijke sopraan zich uitstekend voor deze partij leent, brengt ook de hier zo nodi ge natuurlijke charme op en ze steelt met haar innemend spel en lieftallige zang veler harten. Frans Vroons toonde ook deze avond èn als zanger n als acteur weer zijn grote formaat. De vermaar de. zeer poëtische aria „En fermant les yeux" zong hij waarlijk mees terlijk met alle lyriek van zijn buigzame stem. Vooral in het laat ste bedrijf, waarin de uit gevan genschap gevluchte Manon sterft in de armen van haar geliefde, gaven de beide kunstenaars zang en spel van grote klasse, dat het publiek als gefascineerd deed kijken en luisteren. Ja. dit was waarlijk een voor stelling. waaraan men lang de her innering bewaart. Behalve aan de reeds genoemde artisten is dit ook aan de anderen te danken, o.a. Nel Duval. Cora Canne Meyer. Gré Landzaat. Gerard Holthaus, Siemen Jongsma, Jan Voogt en Henk Angenent. Bijzonder getroffen wer den wij door de fraaie zang van de bas-bariton Siemen Jorïgsma. die een voortreffelijke uitbeelding gaf van de oude Graaf Des Grieux. TJ. DE B. Spannende strijd ADV-Loosdrecht Gisteren bond ADV I de strijd aan tegen de grote concurrent Loos- drecht I. Tot het laatste ogenblik was er volop spanning. Vele dam mers kwamen in tijdnood te verke ren. waardoor kleine (en soms gro te) foutjes gemaakt werden. De voorlopige eindstand is 108 in het voordeel van Loosdrecht. De afge broken partij lussen Damkat en Doets staat in het voordeel van de AD V-speler, zodat verwacht mag worden, dat de einduitslag 1010 zal worden. De persoonlijke resultaten luiden: Chr. BerkenboschVisser 02, J. C. de KnegtF. Aalberts 02, A. de Wit—Mur 1—1, W. Alfrink— Hennipman 20, B. LambrechtsB. Aalberts 02, B. FloorSeldennjk 02. F. Louisv. Lunteren 20, StappershoefHeineke 2 H. DamkatDoets afgebr., M. Lam brechtsMeyer. Voorlopige uitslag 3—10. 40 JAAR GRAPHIEK Wij maken onze lezers er opmerkzaam op. dat de tentoonstelling „Veertig ja ren graphick In Amsterdam" die wij gisteravond in ons blad bespraken, reeds geëindigd is. SOEST IJsvereniging hield jaarvergadering In -de ..Gouden Ploeg" hield de ijsvereniging „Peter's Baan" Dins dagavond haar eerste jaarverga dering, onder leiding van de heer F. Posthumus. Deze deelde mede. dat de jonge vereniging momen teel 320 leden telt. welk aantal, wanneer deze winter schaats kan worden gereden, nog uitgebreid moet worden. De heer H. Butzelaar bracht na mens de kascommissie verslag uit. De boeken en bescheiden van de penningmeester waren in de beste orde aangetroffen. Bestuursver kiezing. Aftredend waren de he ren Entrop en Schaddelec, waar van laatstgenoemde zich niet her kiesbaar stelde. In de vacature Schaddelee werd gekozen de heer H. v. d. Pol, terwijl de heer En trop bij acclamatie werd herbe noemd. In de nieuwe kascommissie kre gen zitting mej. Klein en de heren J. v. d. Brink en E. J. v. d. Berg. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuur de beschik king heeft gekregen over een con sumptietent, groot 6 bij 4 meter, terwijl hij de goedkeuring van de vergadering vroeg voor de aan schaffing van een baanverlichting. Na bespreking werd tenslotte be sloten deze verlichting voor deze komende winter te huren, met recht van koop. Cand.id.aat Eisenhower, met een hand op de stemmachine, draait zich nog even om naar zijn vrouio voor hij zijn stem uitbrengt. Vele uren later (Ike stemde al heel vroeg), kon hij er zeker van zijn, dat hij de verkiezing had gewon nen. 2041. Wanneer de deur opengaal. ziet Rob de magere man binnenko men. die hij ook aJ in de hut van de commandant heeft gezien. „Ik heb goed oieuws voor u, ka pitein," zegt de man, „de commandant vindt het goed, dat u uw reis ver volgt. Hij hoopt, dat u het ons niet al te zeer kwalijk neemt, dat wij u zo lastig hebben geval len, maar wij waren ui de overtuiging, dat a iets meer zoudt weten over de oemanning van de vliegende schotel. Mag ik u. alvorens u ons verlaat, verzoeken met ons de maaltijd te gebruiken?" Rob is zeer verheugd over dit goede nieuws en ja, een beetje honger heeft hij wel. Hij weet niet, dat DE A VONT!'REN VAN KAPITEIN ROB een paar monteurs van dit oponthoud gebruik maken om snel het radiozendertje te monteren en wanneer hij na een uur op het vliegdek klimt, ligt de „Vrijheid" daar nog net zo als hij het schip heeft verlaten. En het kleine zen dertje is van het dek af nauwelijks te zien. (Advertentie l.M.) Dierenbescherming over October Verschillende klachten kwamen in over het feit. dat op meerdere pun ten in de gemeente wildstrikken zouden zijn uitgezet: o.a. werd een kip in een strik aangetroffen, ter wijl de laatste tijd vooral veel kat ten in de omgeving, waar de strik ken gezet zouden zijn, spoorloos verdwenen. Een ingezetene had een tamme torenkauw, die om en bij zijn huis rondvloog. Jongens hebben deze vo gel gepakt, gekortwiekt en in een klein kooitje gezet. Wanneer dat liefde voor vogels betekenen moet, dan wordt die wel op zeer ver keerde wijze geuit, nog afgezien van het feit. dat deze knapen het recht niet hadden de vogel mede te ne men. Dat de inspecteur ook deze maand weder slecht behuisde kettinghon den aantrof spreekt, helaas, wel vanzelf. Openbare verkoping Ten overstaan van notaris M. van Veeren te Soest werd Dins dagmorgen te 11 uur in De Gou den Ploeg publiek verkocht: 1. De helft van een dubbel huis met schuur, erf en tuin. staande aan de Dorresteinweg 5b. groot 3 aie 10 ca. Ingezet voor f3800,- door de heer J. Floor te Soest. Gekocht voor 4100,door de zelfde. 2. De helft van een dubbel huis met schuur, erf en tuin, staande aan de Beetzlaan 45. groot 6 are 22 ca. Ingezet voor f 4400,- door de heer E. v. Eeden te Soest. Ge kocht door de heer M. Staal te Amersfoort voor 4800, 3. De helft van een dubbele villa met garage, erf en tuin. en staande aan de Prins Bernhard- laan 34. groot 5 are 75 ca. Inge zet voor i 13.400,- door de heer J. Caspari te Zandvoort. Gekocht voor f 13.410,- door de heer M. M. van Wely te Soest. LEUSDEN „Langs ongebaande klingen" Dinsdagavond werd voor de leden van de afdeling „Gelderse Vallei" van de Nederlandse Fruittelers Organisatie in de voorzaal van hotel .De Mof" te Leus den de film „Langs ongebaande klingen" vertoond. Een film. die ons op Cultureel en technisch gebied een beeld gaf van de toestand voor een eeuw terug en heden. Een zeer leerzame film. die. alhoewel niet direct In verband staande met de fruitteelt, toch wel van belang was voor deze organisatie. Zij gaf een beeld van dc toestanden in de landbouw, bosbouw, tuinbouw en zelfs ook nog nog iets op het gebied van de visserij, welke ver beteringen er in de loop der tijden op deze terreinen zijn aangebracht, door wie die verbeteringen werden verricht en op welke manier dit gebeurt. Een groot aandeel van deze werkzaamheden vond zijn steun bij de Nederlandse Heide Maatschappij te Arnhem, ccn lichaam dat door zeer velen wordt be schouwd als een soort werkverschaffing, doch wie deze film gezien is wol de conclusie gekomen dat dc Melde Mij zeer veel nuttig werk verricht. Naast het leerzame van deze film was ook de komische noot aanwezig, zodat „De Gel derse Vallei" met het vertonen van deze film haar tweeledig doel: „Lering en Ontspanning" volkomen heeft bereikten met succes kan terugzien op deze avond. HOEVELAKEN Truck met oplegger omgeslagen Hedenmorgen om 7.45 uur is een grote truck met oplegger van een expeditie firma uit Beverwijk bij het Kruispunt Hoevelaken aan het begin van de nieuwe Amsterdamse weg met een zware lading katoen balen en een partij latwerk omge slagen. Het ongeval wordt gewetli aan het feit, dat bij het kruispunt vlak achter elkaar twee korte boch ten (Apeldoornseweg en Amster- damseweg) moeten worden geno men, waardoor de lading van de ene naar de andere kant ging schui ven. De truck reed zeer langzaam, hoogstens 6 a 7 km per uur. De lading viel gelukkig langs de kant van de weg. zodat het overige verkeer geen belemmering onder vond. Chauffeur en helper hepen geen verwondingen op. De Verkeerspolitie was onmiddel lijk ter plaatse aanwezig. Klop even aan 't Stadsven- stcr. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. schouder gelegd, een schip werd herinnerd, en wel in dat er niet één jongen in de voorttrok. Een woonschip, zo'n sterke mate. dat hij er hele stad zo goed was met Aan het roer een jonge, vandaag in deze rubriek de bus als uw (toentertijd elegante vrouw. Zij rookte over schrijft, dan moogt u zeer petieterige) particuliere in een stemming van zeld- niet menen, dat hij reeds schrijver en als er dagen zilvervlootmatrozen als jij zame gemoedsrust, zoals men een geestelijk voorschotje op waren, dat opa niet mee kon e" Je broertje Jan. die daar die alleen op 't water kan z'n Drees-géld neemt, want karren, dan waren er thuis nieuwsgierig naar zijn. Daar- bcleven, een sigaret, en blies aan het herkauwen van het nog altijd wel twee stoelen om zal S.V K het maar eens de dunne krinkelende rook- verleden is hij voorshands en een strijkplank om bus vertellen. Jullie weten mis- wolkjes in de lucht, die er nog niet toe. Doch die reeds mee te spelen. schicn dat zo'n hond heel zachtzinnig mee speelde. lang overleden grootvader Begrijpt u nu misschien erg duur is. wel 450. En De man pinkte vu en dan van S.V.K. mag best een een beetje, dat een opa met doordat iedereen nu zo z'n een pittig zweetdruppeltje woordje hebben dergelijke facetten, die je best heeft gedaan door al- weg, maar dat had hij er Het was in die bus giste- ook op die manier af en toe tijd maar weer zilverpapier blijkbaar voor over. Zijn ren namelijk net zo'n tafreel bij de hand nam en aarts- vrouw zorgde. dat het als waarin zo veel jongens vaderlijk de problemen van scheepje op de levenszee, belanden, wanneer er een techniek en verkeer op lan- pardon het Eemwater, geen grootvader door de familie ge tochten door de stad ver- aanvaringen beleefde dat rondwandelt die af en toe de klaarde, een bezit is ge- te verzamelen, hebben we op het ogenblik 329.07 bij elkaar. Laten we dus zeg gen, dat we al een hond hebben met één poot. We is belangrijk en zorgde heerlijke idee heeft om een voorts, dat de sïgarenwinke- kleinzoon over sommige le- vouns, aai ae siyurenwiiiKK- mciii£uuii uvei auiiiuugc ic- de memorie verliest? S.V.K. V€rhuiZ€Tl li er aan zijn trek kwam, ook venswijsheden te instrueren, was gisteren even jaloers op dat is niet onbelangrijk. Of Die oude heer van gisteren dat jongetje in de bus, al kosten. Zilvermatrozen doe weest, dat je niet gauw uit moeten nu dus eigenlijk al- leen nog maar zorgen voor die drie poten die elk f40.31 FERHUIZEN is een ge beurtenis, die de laat ste jaren misschien een man aan de wal) niet vast- trekken wat over de bus beetje uit de wereld is ge- stellen: wel kwam nu en (waarom er een stuur en raakt, dank zij 't feit dat dan het poederdoosje voor een rem in zitten en waar- wij met onze woningen zo gezellig aan 't plafond zit ten, maar als 't voorkomt, zij er ook gelakte nagels op vertelde een klein manneke leek zijn opa weer heel an- beurtenis, die de laat- nahield kon S.V.K. (stuur- van koud vijf jaar in grote ders dan die van hem. Zilvervloot-brief S.V.K. kreeg een mooie brief van Tiny Pul uit Er- de dag. om je een kaartje moet ko- je best. dat die hond gauw kan lopen. Op vier poten. Hond Op|het veld voor het poli tiebureau liep gistermorgen Zo hoort 't eigenlijk niet- pen en waarom nog duizend melo: „Mijnheer." schrijft in wijde spiralen een grote waar: maar hoe vaak ge- dingen meer). Tiny, „wij hebben ook een wollige bruine hond achter Burgerlijk stand GEBOREN. Franciscus z. van J. A. H. v Wankum en C v. d Hoef; Aartje Francisca. d. van C. P. M. A. Buijs en J Bloemcndaal; Adriana Maria. d. van C. Stoové en C. G. Motshagen. Harry Johan. z van M Visser en J. Prins GETROUWD: S v. d. Klashorst en M. H. A. v. Doorn. OVERLEDEN Jan Gijsbert Duits. 23 Jaar: Maria Appel. 78 jaar. wed. van G. Oljj. blijft 't toch altijd weer een schiedt het zo? Dat toppunt Dat deed S.V.K. zijn opa doos zilverpapier voor u ge- een kleine kale tennisbal, 1,4u.spaard mijn broertje Jan is Door een moeder met zoon zaak, die ons in de onwen- nigste positie plaatst. S.V.K. hoopt voor zijn lezeressen, dat niet al z'n mede-man van gezellige verhuizing is ook. alleen te beleven als men Als wij vroeger in de bus drie jaat* en spaart ook werd het nog jonge beest een schip bewoont en van stapten dan reserveerde de ijverig mee. heeft u nu afgericht. Hij bleef het ech- 't ene punt naar 't andere conducteur een plaatsje voor haast al een geleidehond bij ter vertikken de bal aan te nen zijn als hij, want dan al varend verhuist De Ba- S.V.K. op het klapbankje elkaar? Komen wij ook in geven. Hij liep er achter J-'- tavieren zijn niet voor niets naast de bestuurder. Een bij- de krant te staan Mijnheer? aan. greep hem met zijn worden de vrouwen, die in die periode toch al op kook hitte leven, nog erger ture op vlotten de Rijn komen zondere post omdat je dan Ik heet Tinv Pul en woon tanden beet en legde hem afzakken. Weliswaar ver mocht helpen uitkijken. ,Jan," zei de bestuurder dan, in Ermelo. Burgemeester v. tien meter verder weer neer. Oordstr. 18. Ermelo. We zul- Zoontje genoot van de (hondse) capriolen. Moeder niet zó Zij had gaarne een luurs. Hij behoort namelijk stonden zij de kunst de tot de onhandigen, die zich vrouw voor zich te laten „help je me effe met uit- len ons best doen gauw in de staat van opwinding, werken, maar als 't water kijken, want in die drukte weer een doos vol te heb- welke in het grote holder- geen oorzaak ware van zie ik allicht eens wat over ben. Mijnheer ik ben 11 jaar. goed afgerichte hond ge debolder heerst, rustig ver- rheuma en zo. en als, ook het hoofd, weet je?" U be- diept in oude kranten en hier al geen nijpend gebrek grijpt, dat je dan met je andere documenten, die al aan ruimte heerste S.V.K. neus tegen de ruit geplakt haar brief met een grote kwestie van tijd en heel veel van maanden her in een zou alle Nederlandse af- zat en de arme man op elk doos zilverpapier gewoon geduld Het deed ons goed, verwachtingsvolle waren opgetast. dag Mijnheer." Het leuke was dat Tiny had. dat lag er duimen dik op. Zoiets is echter een stapel stammelingen van de oude karretje, iedere auto, elke maar naar Stadsvensterkij- die hond zo vroeg in de Germanen roillen raden, met hond met oversteekneigin- ker Amersfoort had ge- morgen te zien dollen en Gelukkig zijn er betere woning en al scheep te gen en letterlijk iedereen, stuurd en de Post wist toen hollen. Het deed ons goed, gaan, alleen al vanwege zul- honderden meters voor de wel waar het wezen moest, dat het beest zich niet on- bus uit, attent maakte. Op Ja Tiny, S.V.K. begrijpt middellijk onder -egiern liet den duur kenden we haast best, dat je nu wel eens zou stellen Met mensen gaat dat het gehele personeel van die willen horen hoe ver het gemakkelijker. Daarom was bus persoonlijk en dan was met die geleidehond is. Er het een vreugd een beest te -- *-zijn trouwens nog veel meer zien, r,na van echtelieden en andere, ge zelliger, verhuizingen. Wat ke idyllische verhuizingen, zegt u van de volgende idylle, waarvan S.V.K. een Explicatie dezer dagen getuige was? Een nog jonge man, die Als S.V.K. u verklapt, dat je trots omdat ze zelfs wuif- Landarbeiders in de wintermaanden aan het werk DEN HAAG In zijn memorie van antwoord aan de Tweede Ka mer over de begroting van zijn departement voor 1953 zegt de mi nister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening, dat de moge lijkheden in de landbouw niet vol doende gelegenheid bieden om alle benodigde landarbeiders gedurende 't gehele jaar werkgelegenheid te verschaffen. In de eerste plaats zal daarom ge tracht moeten worden, aan de land arbeiders, die gedurende het gehele seizoen op het landbouwbedrijf werkzaam zijn en daar dus niet kunnen worden gemist, ook in de wintermaanden zoveel mogelijk doorlopende arbeid te geven. Hier toe kunnen cultuur-technische wer ken in hun verschillende vormen en ten dele ook de winterwerk- zaamheden bij het Staatsbosbeheer het hunne bijdragen. Deze werk zaamheden leveren bovendien het voordeel op, dat zij een meer ra tionele productie bevorderen. Voor de overige landarbeiders zal op den duur geheel of gedeeltelijk een plaats in andere sectoren van het bedrijfsleven gevonden moeten wor den. Confectionneur, diev „snippers" verkocht, veroordeeld (Van onze corresoondent) DEN BOSCH. De rechtbank veroordeelde Dinsdag de confectie- fabrikant J. H. M. V. uit Budel (N.-Br.) tot drie maanden gevan genisstraf voorwaardelijk en 3000 boete, omdat hij de wel heel grote „snippers" van umformstoffen, die hij van de staat ter verwerking had ontvangen, ten eigen bate had verkocht. Zijn zwager, de vertegen woordiger M de L. uit Weert, die deze „snippers" voor 5000 van hem kocht, kreeg wegens heling 300.boete. Inbrekers slaan hun slag: juwelierszaak geplunderd (Van onze correspondent) ALKMAAR. Gedurende het afgelopen weekeinde werd hier in gebroken in de juwelierszaak van de heer Oudes aan het Payglop. De eigenaar woont niet in het per ceel en de inbrekers hadden daar om alle gelegenheid hun slag te slaan Zij waren, na een tocht over de daken, door een dakraam bin nengekomen en aangezien beneden alles gesloten was ook de luiken waren dicht konden zij rustig hun gang gaan. Er werden horloges en sieraden tot een totale inkoop- waarde van f 21 000 ontvreemd. De politie heeft de daders van deze in braak nog niet kunnen achterhalen. dat nog besef eigenwaarde had langs de oever van de Eem hij gisteren in de bus op- den naar je. als je bij een vriendjes en vriendinnetjes, aan een stuk touw, over zijn eens aan zijn grootvader halte stond. S.V.K. gelooft, allemaal net zulke flinke niet liet commanderen. van zich Tito protesteert bij Italië over Triest BELGRADO Volgens een Joe- go-Slavisch nieuwsbureau, heeft de Joego-Slavische regering Dinsdag een nota aan de Italiaanse gezant te Belgrado overhandigd, waarin geprotesteerd wordt tegen de „ge deeltelijke annexatie van de „a- zone" van het vrije gebied van Triest door Italië". In de nota wordt gezegd dat de Italiaanse regering door haar maat regelen in de zone het vredesver drag heeft geschonden, overeen stemming over Triest heeft ver hinderd en de zaak van de vrede in Europa heeft benadeeld. De Joe go-Slavische regering verklaart zich nogmaals bereid gezichtspunten over deze kwestie uit te wisselen om tot een „redelijke overeenkomst" te komen. COLUMBUS. Een opstand van 1600 gevangenen, die vier dagen geduurd heeft in de gevangenis van Ohio is Dinsdag geëindigd met volledige onvoorwaardelijke over gave der opstandelingen. Directeur Davis stelde Dinsdag middag een ultimatum en gaf de opstandelingen een uur om de be palingen ervan te bestuderen. Hij gaf hen bevel uit de celblokken te komen waar zij zich sedert Zondagavond verschanst hadden en waar zij belegerd werden door gewapende politie. In het ultima tum werd gezegd, dat ,,de over gave op vredelievende wijze moest geschieden" en „dat geen beloften gedaan worden, maar dat nadat orde en rust hersteld zijn elke klacht onderzocht zal worden." Hierop gingen de gevangenen in. Voor 5000,gestolen in manufacturenwinkel NIJMEGEN. In de nacht van Maandag op Dinsdag is het maga zijn van de manufacturenhandelaar J. Kamp aan de Berg en Dalseweg door onbekenden bezocht, die met eert paar duizend wollen kousen en sokken en nylonkouscn aan de haal zijn gegaan. De schade wordt ge raamd op ongeveer f 5000.De po litie heeft kunnen constateren, dat de inbrekers zijn binnengekomen door een ruitje aan de achterzijde van de winkel stuk te slaan, waar na zij in staat waren het raam te openen. De eigenaar was niet ver zekerd. Kamerlid vraagt stappen tegen sluiting Museum van de Arbeid DEN HAAG. In verband met het vervallen van de rijkssubsidie aan hel Museum van de Arbeid te Amsterdam, heeft het Tweede Kamerlid Gortzak (CPN) vragen gesteld aan de minister van On derwijs. Kunsten en Wetenschap pen. Is de minister niet van oor deel. vraagt hij, dat alles in het werk dient te worden gesteld, op dat het museum met zijn leer zame en kostbare collectie^ voor het publiek geopend blijft? En welke stappen denkt hij daartoe te nemen? Spaanse cellist Casals dreigt met Unesco te breken PARIJS. Pablo Casals, de be roemde Spaanse cellist, heeft Dins dag verklaard, dat hij alle betrekkin gen met de Unesco zal verbreken als Spanje als lid ervan toegelaten wordt. Casals heeft dit meegedeeld in een brief aan Torres Bodet, direc teur generaal van de Unesco. De aanvrage om lidmaatschap van Span je zal op de Algemene Vergadering van de Unesco, die deze maand ge houden wordt overwogen worden. Zweden wil permanent contract met KSG LUXEMBURG. De Zweedse gezant te Luxemburg heeft de voorzitter van de Hoge Autoriteit der Europese kolen- en staalge meenschap ervan in kennis gesteld, dat zijn regering directe relaties met de gemeenschap wenst te on- te onderhouden en met dit doel voornemens is een delegatie te be noemen. De Zweedse regering heeft ver zocht een lid van het Hoge Gezags orgaan naar Stockholm te willen zenden teneinde de modaliteiten ener vertegenwoordiging bij de ko len- en staalgemeenschap te rege len. Het hoge gezagsorgaan heeft met dit doel de Nederlander D. P. Spierenburg afgevaardigd. Deze zal zich een der eerstvolgende dagen naar Stockholm begeven. Wielrijder op onbewaakte overweg gedood (Van onze correspondent) BAAMBRUGGE Op de onbe waakte overweg bij Loenersloot is een 64-jarige inwoner van Vinki- veen. die per rijwiel de overweg passeerde, door een trein uit de richting Amsterdam gegrepen en op slag gedood. Landen achter IJzeren Gordijn vragen te hoge prijzen DEN HAAG. Minister Mans- hf.lt deelt de Tweede Kamer mee, dat hij geen bezwaar heeft tegen uitvoering van op de economische conferentie te Moskou gesloten contracten. Tot dusver zijn echter verscheidene contracten met Rus land en enkele Oost-Europese landen onuitvoerbaar gebleken door de exorbitant hoge prijzen, die door deze landen voor hun producten worden gevraagd. Drie jaar voor ontvoering van elfjarig meisje ARNHEM. De 21-jarige leer- ling-metselaar P. R J. V die zich op 1 Juli heeft schuldig gemaakt aan ontvoering van een elfjarig meisje in de bossen bij de Geiten kamp te Arnhem, is door de Arn hemse rechtbank veroordeeld tot drie jaar met aftrek en ter beschik king stelling van de regering. De eis was twee jaar en ter beschikking stelling. Bouwkas Stad en Land: verdachten vrijgesproken (Van onze correspondent) ALKMAAR. Enige tijd geleden werd de zaak tegen de bouwspaarkas „Stad en Land" behandeld, die nog al enig gerucht heeft veroorzaakt. Dc eerste verdachte werd destijds vrijgesproken en thans is ook de tweede verdachte, J. P. H., vrijge sproken. Ned. Herv. Kerk Aangenomen n Tubbergen. M. Koop- mans. cand te Leiden; bedankt voor Nijverdal (3e pred pl.G. C. Tromp te Boskoop; voor "s-Grevelduin-Capelle. H. G Abma te Rotterdam-Dclfshaven Beroepen te Elburg G. H. van Kooten te Brandwijk. Aangenomen naar Muiderberg: N. v. Egmond. cand. te Rijnsburg: naar Rot- terdam-Kralingcn (vac. G. A Kott) Th. G Vollebregt te Ermelo. Bedankt voor Zwijndregt. J. H Mul der te RotterdamCharlois: voor Riis- sc-n (toez.) G. H. van Kooten te Brand wijk. Benoemd tot geestelijk verzorger van de gerèpatrieerden in de provincies Gro ningen. Friesland en Drente. J. C. van Veen voorheen predikant bij de Prot. kerk in Indonesië. Baptisten Gemeente Aangenomen naar Melbourne (Aus- stralië) A. A. Hardenberg te Hengelo (O.). DEN HAAG. Bij nota van wij ziging is op de begroting van Land bouw een millioen gulden uitge trokken voor subsidiëring van boer- derijbouw op ontginningsgronden of bij ruilverkavelingen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2