f Zo J Boys en Maarssen delen de punten na spannende strijd Strijdlustig AP WC moet kort voor einde het hoofd buigen Quick ziet voorsprong in laatste minuut verloren gaan Amsvorde verslaat zwak Actif met 3-1 Boys doorstaat ternauwernood de krachtproef tegen Maarssen Sportbijlage Dagblad voor Amersfoort Wie de sterkste ploeg is: geen uitgemaakte zaak Technisch beter HMS wint (3-2); vier doelpunten in eerste helft Met rust hadden de Roodbaadjes een verdiende 2-0 voorsprong Na twee doelpunten binnen half uur was de zaak reeds 'bekeken APWC verliest; SEC boekt punten winst was het deze keer START Maandag 10 Korentbvr 10.72 Wie nu de sterkste ploeg is. Amersfoortsc Boys of Maarssen, kan. nu de ontmoeting tussen die twee Zondagmiddag op het terrein aan de Rubens straat heeft plaats gevonden, geen uitgemaakte zaak worden genoemd. Er was van krachtsverschil haast geen sprake. Soms waren we geneigd het aanvalsspel van onze stadgenoten als iets beter aan te tippen, dan weer waren er perioden, dat de gasten de toon aangaven. Het bleef in ieder ge val steeds een afwisselende strijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige ploe gen. Toen de rust met blanke stand was ingegaan hadden we het idee: echt zo'n wedstrijd om in 00 te eindigen. De tweede helft bracht echter meer spanning en enige doelpunten. Aan iedere kant viel er één, zodat de balans toch in evenwicht bleef, 11, leder zal er wel vrede mee hebben. Maarssense aanval ging gevaarlijker worden en het leverde zelfs nog een doelpunt op. Maar de niet van zijn stuk te brengen, goed leidende ar biter had buitenspel geconstateerd en keurde het doelpunt af. Linkshalf de Graaf komt onge twijfeld de eer toe voor de gelijk maker te hebben gezorgd. Hij kreeg op vrij grote afstand van het doel een vrije trap te nemen en plaatste de bal hoog in de doelmond v. Doorn stond voor de doelman ge reed om in te koppen als hij een kans zou krijgen. Het was niet meer nodig, want de bal verdween net Twee doelpunten na de hervatting Het was het zeer talrijke publiek van meet af duidelijk, dat doelpun ten met goedkoop zouden zijn, want reeds in het eerste kwartier werden beide doelen verscheidene malen belaagd. Hierbij bleek echter, dat de verdedigingen hecht waren en affc doende werkten. De Boys-aanvallen, meer met open spel uitgevoerd, droegen een gevaarlijker karakter dan die van de gasten. Al vrij spoedig scheen v. d. Braber een kans te krijgen. Hij kon er echter niet doorkomen, maar de bal bleef in het doelgebied. Flip Kraak zette er toen maar zijn schoen achter, maar het leder vloog juist over het doel. Piet v d. Braber werd zo goed bewaakt.' dat hij practisch geen kansen heeft gehad en op het laatst zelfs even ging zwerven om zijn bewaker te ontlopen. De binnen- spelers Kraak en Rijn speelden aan vankelijk teveel in teruggetrokken positie, waardoor we enkele malen een driemans-voorhoede zagen ope reren. De snelle Kreykamp kwam niet tot dezelfde successen van vo rige week, maar de tegenstanders lieten het nu ook niet toe. Links buiten v. Doorn demonstreerde eni ge malen goed kopwerk, maar ove rigens kon zijn spel niet tot grote hoogte komen. Bijna kreeg hij een prima kans, toen v. d. Braber, schuin voor het doel voorzette; te scherp echter voor de toesnellen de v» Doorn. Boys-defensie op dreef Langzamerhand werden de aan vallen van de bezoekers toch ook gevaarlijker. Af en toe was het wel eens even benauwd voor het Boys- doel. Vooral toen A. Peters een keer treuzelde met wegwerken. Overi gens heeft deze rechtsback een zeer goede wedstrijd gespeeld en zonder overdriving mag hetzelfde gezegd worden van de jeugdige Ruitenberg, die er met iedere wedstrijd beter in-komt. Tussen hen in heeft spil Wim Hoek verdienstelijk werk ge daan. Veel werd weliswaar op doel man Ko Peters teruggespeeld, maar men verstaat elkaar in de Boysde fensie en in bijna alle gevallen was het verantwoord. Jammer genoeg lukte het eenmaal net niet en dat kostte na de rust een doelpunt... Keeper Peters ging in ieder geval vrijuit. Hij heeft zeer goed en fout loos gewerkt. Het ging er enige tijd op lijken, dat onze stadgenoten m de verdedi ging zouden worden gedrongen. Maarssen viel geducht aan. doch zonder stootkracht en dreigend ge vaar leverden- die aanvallen meestal niet op. Onze stadgenoten lieten het met tot insluiten komen en kwamen met gevaarlijke uitvallen voor de dag. Uit een door De Graaf uitstekend genomen vrije trap kop te v. Doorn net over. Kort daarop kwam Peters in actie en een hard en zuiver ingeschoten bal wist hij op vakkundige wijze tot corner te verwerken. P. v. d. Braber kreeg nog een goed schietkansje na uitste kend voorbereidend werk van Kraak en Kreykamp. Ditmaal was de Boys-middenvoor er volkomen naast met zijn schot. De tweede heflt Een sterk aanvallend Boys zagen we in het begin van de tweede helft. Onze stadgenoten drongen ver op, zelfs Ruitenberg kwam eenmaal tot dicht bij het doelgebied aan de andere kant. In deze periode deed F de Graaf enige malen zeer han dig werk. Toen 't offensief evenwei- geluwd was, kwamen de bezoekers meteen zo goed los. dat het een doelpunt opleverde. Wim Hoek hielp een handje mee. boor ongelukkig op zijn doelman terug te spelen kreeg linksbuiten J. v. Luin een ongedacht fraaie kans. die hij onbe rispelijk benutte. (01). Er kwam toen flink wat leven in de brouwerij. De toeschouwers be gonnen zich te roeren en moedigden Het Boys"-doel komt in gevaar. Doelman Peters snelt de toestor mende Maarssen-speler tegemoet. Linksback Ruitenberg neemt ech ter het zekere voor het onzekere en trapt de bal corner. (DvA-Archifoto) onder de lat in het doel en de kee per kon er niets meer aan doen: de voor hem staande Bo.vs-man be nam hem het uitzicht. (11). De vreugde in de Boys-gelederen was groot, maar de gasten voelden zich allerminst verslagen. Verschei dene gevaarlijke aanvallen werden nog opgezet, maar de Amersfoorters letten geducht op hun tellen. Ben Bakker, die zich trouwens de gehele wedstrijd uitstekend geweerd heeft, kwam menig keer goed tussenbei de P. v. d. Braber kreeg nog twee maal een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied, maar beide malen stuitte het harde schot af op het muurtje Maarssen-spe- lers. Kort voor het einde zetten de be zoekers nog eens alles op alles en slaagden erin enige corners te for ceren. Het werd nog even hard wer ken voor de Boys-verdedigers. Vooral Ruitenberg weerde zich pri ma. Onze stadgenoten doorstonden dit offensief succesvol en hadden zich reeds aan de druk ontworsteld voor de arbiter, die ook in de eerste helft royaal zijn tijd genomen had. het einde aankondigde. Het bleef dus bij een puntenverdeling. Onze stadgenoten hebben hard gewerkt. Hun spel kwam weliswaar niet tot grote hoogte, maar de gas ten lieten dit ook niet toe, want zij zaten minstens even fel op de bal. Alleen het plaatsen kon bij de Boys mensen nog wel verzorgder Snel heid en uithoudingsvermogen heb ben de biauwwitten over het alge meen wel voldoende. Nog steeds is deze jonge ploeg ongeslagen en het ziet er wel naar uit dat een goede gooi gedaan wordt naar een zeer eervolle plaats. Het is nog te vroeg om over „kampioenschap" te praten. Emnes brengt CJW eerste nederlaag toe Het ls de CJVV-ers niet gelukt ook I de negende wedstrijd te winnen. In de uitwedstrijd tegen Eemnes, verloren zij onverwacht met 32. Er werd weer j eens getoond, dat een elftal met en- i thousiasmc geladen, de overwinning op een technisch betere ploeg kan behalen. De Eemncssers hebben de gehele wed strijd gevochten voor de overwinning. Direct na de aftrap zaten zij er al stevig op, waar CJW een afwachtende houding tegenoverstelde Het was geen wonder dat zij met 10 voor kwamen te staan, hoewel doelman Tulthof bij dit doelpunt niet vrijuit ging. Later maakte hij deze fout echter weer goed. door twee zeker schijnende doelpunten te voorkomen. CJW werd eindelijk wakker ge schud; dit resulteerde kort voor de rust in doelpunten van A. v. d Pot en H. Willemscn (1—2) en een keihard schot van F. Meilink beukte de paal. Na de rust vocht Eemnes fel, veelal te fel voor de overwinning. De achter hoede van CJW kon zich niet staande houden en moest twee maal capitule ren. waar de Amersfoortsc voorhoede niets tegenover kon stellen Aan Eem nes komt dus de eer toe met een ver diende 32 zege de recks van CJW's successen te hebben onderbroken. Grote overwinning van Cobu Boys In een wedstrijd om gauw te vergeten heeft Cobu-Boys eindelijk het pad der overwinningen teruggevonden De rood-zwarten hebben \an het begin- signaal af steeds het heft in handen ge had; dit wisten zij voor de rust in drie doelpunten uit te drukken, twee van de middenvoor en één van de linksbinnen. Het enige SOVA-doelpunt. eveneens voor de rust gescoord, was er een van goede kwaliteit. Na de rust eenzelfde spelbecld' een steeds aanvallend Cobu Boys, slechts onderbroken door een enkele ongevaar lijke doorbraak van SOVA. De midvoor van Cobu-Boys doelpuntte nog 4 maal en bracht zodoende de stand op 71. hun favorieten luide De Wim Hoek heeft zojuist met een ferme kopstoot zijn voorhoede weer aan het werk gezet. (DvA-Archifoto) Hier ziet U het elftal van „Post hoorn", dat Zaterdag weliswaar een nederlaag b\j GVW kreeg te slikken, doch in dc tu'eede klasse B van de onderafdeling Utrecht, Zaterdagvoetbal, nog een belang rijke rol in de kopgroep speelt. Gehurkt, v.l.n r.: J Rijntjes. H. Jekel, A. Treffers. W. Hoefman en H. Dee. Staande v.l.n r.: J. D. Ver wei, Janse, Bergsma, B. L v. Hof, W. Willemse cn W Dcelen. Met jas aan is de heer R. Onvlec, ere voorzitter van Posthoorn (DvA-Archifoto) Degenen, die Zondagmiddag naar „Blrkhoven" waren getogen om van een pittig partijtje voetbal te genieten, zijn ongetwijfeld wei aan hun trek ken gekomen. De strijd tussen de oude rivalen APWC en HMS was bij zonder fris en levendig, terwijl het scoreverloop de spanning er tot kort voor het einde volledig inhield. Het grotere uithoudingsvermogen cn de betere techniek van de gasten, deed de balans tenslotte in hun voordeel overslaan, waardoor de overwinning terecht kwam bij de ploeg, die er qua spel de meeste aanspraak op mocht maken. mak langs Duinsbergen en stelde linksbinnen Sjamaar m het bezit van de bal. Schrage en Jan van Empelen werden op geraffineer de wijze omspeeld en keeper Snij ders zag de bal pas toen hij deze uit het net viste. 01. Zulks ge beurde in de vijftiende minuut. Evenzovele minuten later kwam de gelijkmaker Hannes Snijders, door zijn langdurig „pingelen" vaak een rem in de voorhoede, pikte op het middenveld een bal op en schoof deze naar de vrij staande A. v. d. Flier Diens voor zet werd door de agressieve Joh v. Empelen langs Pot gewerkt. 1—1. De vreugde was maar van korte duur want vijf minuten later liet Edelbroek, na een royale misser van Joh v. d. Flier, nummer twee voor HMS aantekenen. 12. Joh. van Empelen wilde echter op ge in de laatste minuut van de wedstrijd DEVQuick deed Koot een prach tige duik naar de benedenhoek van het doel cn voorkwam een zeker doel punt. Daar echter alleen de keeper de hal met de handen mag aanraken, floot de scheidsrechter terecht voor een strafschop. Doelman Van Loon deed nog wel een poging om het onheil af te wenden, doch kon de ge lijkmaker niet voorkomen. Door het gejuich van alles wat DEV was, was het eindsignaal nauwelijks hoorbaar. Dit was het sensationele einde van een niet fraaie, doch wel spannende wedstrijd in Doorn, welke tegen het einde, door enkele overtredingen een vrij rommelig einde kreeg. Einduitslag is wel volgens verhouding Het bleek dadelijk, dat het voor Quick weer een moeilijke wedstrijd op het effectvolle DEV-terrein zou worden. Onze stadgenoten waren misschien technisch wel een ietsje beter doch dit werd door de Doornse ploeg genivelleerd, doordat de spe lers van DEV dit terrein door en door kennen. Na enkele minuten werd een hal ve mistrap van' v. d. Brink Quick bijna noodlottig, maar de Doornse linksbinnen kogelde van dichtbij hard en laag naast Van de Brink maakte dit foutje weer goed door rechtsbuiten v. d. Graaf een goede lengte-pass te geven, waardoor deze roor kon bre ken. Iets te lang wachten met schie ten was echter voor de Doornse ach terhoede voldoende om hem de fraaie scoringskans te ontnemen Van enig overwicht was geen sprake en om beurten kreeg de aanval kansen, welke echter alle slecht werden af gewerkt. Midvoor Hartwich kon er maar niet inkomen en had herhaal delijk veel moeite om het leder on der controle te kijgen. Wanneer hem dat lukte dan hadden zjjn tegen standers voldoende tijd gekregen om hem het schieten te beletten. Na 20 minuten kreeg W. Harde man plotseling een goede schiet kans en vuurde een lage kogel af, welke door doelman Van Loon op fraaie wijze tot corner werd ver werkt. Ondanks dat het meeste gevaar door rechtsbuiten De Graaf werd gesticht, werd deze snelle vleugel speler weinig door Quick in het spel betrokken en werden de meeste aan vallen over links of door het mid den geleid, wat echter steeds op niets uitliep Linkshalf Verhoef voel de het machteloze 'van zijn voorhoe de waarschijnlijk aan en loste na 35 min. van grote afstand een hoog schot. Doordat het uitzicht van de Doornse keeper werd belemmerd, bleef deze rustig staan toen de bal langs hem in het doel vloog. 01. DEV was door deze achterstand niet ontmoedigd en ook het feit dat er twee spelers wegens blessures vervangen moesten worden, kon hen niet verontrusten. Enkele minuten voor de rust zag De Jong zich op het laatste moment een schietkans ontnomen, snel plaat ste hij de bal echter naar de door lopende De Graaf, die met een harde schuiver de goedspelende Doornse doelman voor de tweede maal het nakijken gaf, 02. De tweede helft Tijdens de rust scheen DEV reeds afgesproken te hebben, dat de ach terstand weggewerkt moest worden, want het tempo werd direct zo hoog opgevoerd, dat onze stadgenoten in de verdediging werden gedrongen. De Amersfoortse achterhoede met doelman Van Loon aan het hoofd draaide op volle toeren. Dit bleek echter niet voldoende te zijn, want na 17 minuten zag midvoor Van Gro ningen een gaatje en vuurde een hard schot af. dat de Amersfoortse keeper te machtig was, 12. DEV voelde, dat er een kans was en aangemoedigd door het Doornse publiek bleef men aanvallen. Dit had echter ook tot gevolg, dat 't spelbeeld iets forser werd en dat de scheids rechter vele vrije trappen moest uit delen. Quick hield echter stand en toen linksback Blom enkele minu ten wegens een blessure moest uit vallen bleef het er toch op lijken, dat de roodzwarten met twee punten te rug zouden keren. De laatste minuten verstreken on der hoogspanning De scheidsrechter raadpleegde reeds zijn horloge en toen gebeurde het sensationele, dat wij in de aanvang reeds beschreven. Gelijk 22. Het was jammer voor onze stadgenoten, maar wij moeten erkennen, dat het uiteindelijk wel de juiste einduitslag is. KVVA blijft meerdere over 's-Graveland KWA heeft zich in de thuiswedstrijd tegen 's-Graveland keurig hersteld van zijn jongste nederlaag. De held van de dag was midvoor C van Wcsterlaak. die vijf maal het heiligdom der bezoekers wist te doorboren. Hadden de 's-Gra- velanders ook zo'n schutter in hun rijen gehad, dan was het beslist niet 5—0 ge worden. want kansen kregen zij ge noeg. Bij KVVA was de door het vertrek van Mulder opengevallen plaats thans ingenomen door Piet Rigter, terwijl Frans Tiemessen de rechtsbinnenplaats bezette De Amersfoorters startten met de wind in de rug Reeds spoedig had Van Westerlaak voor de eerste maal succes (10). Nog voor dc rust bracht dezelfde speler dc stand op 3—0. Na de hervatting had 's-Graveland de wind als bondgenoot en trachtte door snelle uitvallen het getij te keren De KVVA-achterhocde met Van Zuilen en doelman Mikkers aan het hoofd wist dit echter te verhinderen. Daarentegen had Van Westerlaak aan de andere kant nog tweemaal succes, zodat het einde kwam met een verdiende, doch enigs zins geflatteerde 50 overwinning voor de thuisclub. Pittig voetbal met veel spanning Behalve het duel om de beide punten, zijn er in dc voor beide partijen zo belangrijke strijd, nog meer duels uitgevochten. Beide ploegen beschikken over een mid denvoor met reputatie. De H.M 5 - middenvoor Edelbroek heeft tegen spil Joh v. d. Flier maar weinig kans gekregen zijn normale spel te ontplooien. Evenzo verging het Joh. van Empelen voor wie de ne gentienjarige P. Desing een haast onoverkomelijk struikelblok bete kende. En toch hebben de stoppers de strijd niet in hun voordeel kun nen beslissen, want Van Empelen scoorde tweemaal en Edelbroek zag ook kans een doelpunt te maken. H MS. had echter het voordeel méér schutters van formaat in het vuurpeleton te hebben en beschikte bovendien over uitstekende half- spelers die zowel verdedigend als aanvallend prima werk deden en het middenveld geheel voor hun rekening namen. A.P.W.C. heeft zich kranig ge weerd en een goede wedstrijd ge speeld, doch kwamna het hevig offensief in het eerste kwartier van de tweede helft wat adem te kort en moest zich zodoende be palen tot het verdedigen van de gelijke stand, hetgeen slechts tot kort voor het einde gelukte. Voor de hardwerkende paars-gelen was het een hard gelag om in het zicht van een gelijkspel toch nog te moeten stranden op een neder laag. Dc wedstrijd A.P.W.C. liep vlot van stapel. Na een serie snelle, gevaarlijke aanvallen op het heiligdom van doelman Pot de oudjes doen het nog best dachten we Henk Snijders uit een omhaal van Joh. van Empelen te zien doelpunten, doch zijn prachtige kopstoot was net iets te hoog gericht. Nadat een aanval over links door Jan van Empelen reeds in ae kiem ge smoord was. werd net op de an dere vleugel geprobeerd. Rechts buiten Kok kwam daar met ge- minutcn voor rust weer lijke voet. 22. Tweede helft De APWC-ers begonnen de tweede helft met een ware bele gering van het vijandelijke doel. Zij waren gewoon niet van Pot's veste weg te slaan. Het zo begeer de derde doelpunt kon men ech ter niet fabricerpn. Het offensief eindigde toen „kanon" Sam v. d. Flier voor het nemen van een vrije trap wegens free-kick naar voren werd geroepen. Tot veler teleurstelling vloog het harde schot langs dc verkeerde kant van de paal Toen kwam oe beurt aan HMS om tot de aanval over te gaan. Edelbroek ontsnapte aan zijn bewaker doch zijn schot trof dc paal. Dc domstedellngen drongen nu ver op, hetgeen hen bijna noodlottig werd. want bij een ver rassende APWC-uitval kwam de aalvluggc Henk Snijders alleen voor Pot. doch zijn schot ging me ters over. Met nog een kwartier te spelen bereikte dc spanning haar hoogtepunt. De strijd werd er niet fraaier op; de verhoudingen in het veld door tè fors spel niet beter. De uitstekende scheidsrechter Mulder hanteerde met veel kennis van za ken zijn fluit en trad gedecideerd op Tot vier minuten voor tijd kon APWC met veel kunst en nog meer vliegwerk stand houden Toen viel de beslissing Uit een door Edel- in geen geval voor zijn collega broek op rechts genomen corner aan de andere kant onderdoen en bracht met een schot van vrij grote afstand de partijen luttele ketste Van Vliet op fraaie wijze het leder onhoudbaar langs Gerrit Snijder. 23., Amsvorde reisde met invallers voor Blad en Vink naar de radio- stad om aldaar Actif partij te geven. Van Mecteren en Dc Bruyn waren de invallers, en het dient gezegd, dat zij zich uitstekend hebben ge weerd. De overwinning is geen ogenblik in gevaar geweest Slechts een half uur in de eerste helft heeft Amsvorde gewerkt om doelpunten te maken, maar toen in die periode tweemaal do roos werd getroffen, vond zij het welletjes Het is der halve een strijd geworden, waarvan het beter is. deze maar spoedig te vergeten. De zevende ronde van de KNVB-voetbal- competitie heeft geen daverende verrassingen gebracht, hoewel enkele uitslagen toch buiten de verwachtingen waren. Behoudens in de tweede klasse B, waarin, door het magere pro gramma, een paar clubs een sprong naar boven maakten, bleven de ranglijsten vrij stabiel. AFC nam de gelegenheid 't meest gebaat. SEC profi teerde, want de Soesters wonnen op eigen terrein van De Zebra's. De wed strijd Nijenrodes contra VVOG werd afgelast. Des ondanks is de positie van waar om m deze klasse, door een overwinning in de uitwedstrijd tegen Zeebur- gia, de leiding te nemen en de positie van de Amster dammers is ontegenzegge lijk zeer goed. Rapiditas schoof van de zesde naar de vertje gewisseld. De Drie- ons wel wat teleurstelde, tweede plaats door Helder bergers namen, door een Amersfoortse Boys heeft, met een nederlaag huis- grote zege in-de uitwed- op eigen terrein, de kracht- waarts te zenden. Helder is strijd tegen DEC. de lei- proef tegen zijn concurrent «p,. fievaarl.ijk dicht bij ding. De 17 uitslag valt Maarssen ternauwernood USV, dat hekkensluiter is, ons van de Amsterdammers doorstaan. Het is een gelijk gekomen. Zeeburgia heeft heel erg tegen. Hercules spel geworden, dat Boys ook een zeer slechte posi- behield weliswaar de derde tie. De oud-eerste klassers plaats, maar raakte toch vallen dit seizoen wel heel achterop door een neder- erg tegen. In de derde klasse D heb- Wilhelmina Vooruit, dat ben CDN en Holland stui- daardoor een plaatsje op de ranglijst klom. DWSV liet de twijfelachtige eer van de onderste plaats aan Stichtse Boys. door van deze club te winnen Hilversum profi teerde hiervan niet. maar liet tegen Zeist opnieuw een steek vallen en verloor. APWC verloor op eigen terrein van HMS. hetgeen de Harderwijkers er heel wat beter op geworden, want het Utrechtse Voor waarts kon het, in de uit wedstrijd tegen JSV, niet tot punten winst brengen en staat nu stevig onderaan de ranglijst. DEV verbeter de zijn positie door tegen het Amersfoortse Quick op de Doornse Berg gelyk te spelen BFC en Utrecht deelden de punten, hetgeen voor de Utrechters onge twijfeld een tegenvaller is geworden, omdat zij daar door nog verder op de lei der achter zijn gekomen. weliswaar de kop laat be houden, maar tech wel even een angstig gevoel laag tegen het bezoekende heeft gegeven. Edoch, ten slotte zijn de blauw-wit- ten met deze uitslag nog Als de scheidsrechter het start sein geeft blijkt dat Amsvorde met een gewijzigde voorhoede speelt De Heus is naar de linksbuitenplaats verhuisd, v Plateringen speelt links binnen en Pieters bezet dc midvoor- plaats. Al dadelijk ontwikkelt zich op het kleine smalle terrein een spelletje, waar het elkaar in de weg lopen schering en inslag is. Het duurt dan ook even voordat Ams vorde het juiste maatgevoel te pak ken heeft, maar dan gaat het ook linea recta op het doel af en is er voortdurend gevaar voor de achter hoede van Actif, die voorlopig met kunst en vliegwerk het doel weet schoon te houden. Bij een aanval waaraan de gehele voorhoede deelneemt krijgt R Pie ters de bal te pakken, de snel van de vleugel naar binnen gezwenkte W. de Heus krijgt hem toegespeeld en met een vliegend schot brengt hij de stand op 01. Een juweel van een doelpunt. Vijf minuten la ter is het 0—2. als Pieters de bal met een beheerst tikje over spil en doelman heen, in het verlaten doei plaatst. Het spelpeil zakt dan, de Amsvorde spelers voelen dat zij zich niet behoeven in te spannen. Na de thee een rustig zelfver zekerd Amsvorde en een ploeterend Actif. Slechts bij vlagen zien wij staaltjes goed voetbal Linkshalf v. Meeteren laat enkele goede scho ten op doel noteren die juist naast of over gaan; aan de andere kant plukt Kuysten rustig de ballen uit de lucht, alsof het dagelijks werk is. Dan krijgt Amsvorde op de rechterzjjlijn een vrije trap te ne men op minstens 30 meter van het doel. J Maas plaatst zich achter de bal en zonder dat iemand anders de bal heeft aangeraakt, verdwijnt de bal onder de lat in het doeL Eindelijk weet Actif plm. acht minuten voor het einde, de eer te redden. De bal wordt door de ach terhoede onvoldoende weggewerkt en zweeft enige tijd voor de doel mond. totdat eindelijk de midvoor met een kopbal de stand op 1—3 brengt Als de scheidrechter het einde aankondigt heeft Amsvorde een vrij gemakkelijke overwinning behaald op een betrekkelijk zwakke tegenstander.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3