SINT NICOLAASFEEST Charmante showfilm in Grand Theatre Grandioos Kinderoperette komt in „Amicitia „HILDA CRANE" Treinroof in Missouri „De Sneeuwkoningin'' Debora en Boukje Land speelden quatre-mains Torenstraat in Soest zal in 1953 verbeterd worden LINDBERGHS >9 With a song in my heart Rembrandt Theater voor de kinderen van allen die onze krant lezen SINT NICOLAASFEEST Waar en wanneer zijn de voorstellingen Feeën en kabouters komen op de planken KLEINE KUNSTKRING SPOEDZITTING GEMEENTERAAD JUutn 'Zffn enSneeuhi LM RIVIèRA EEN RIVIèRA HET GESLOTEN HUIS PSYCHIATRISCHE INRICHTING „BLOEMENOAAL" leerling-verpleegsters en -verplegers (ongehuwd) DON CAMILLO GRAND-THEATRE Amsterdams Toneelgezelschap 8 Zaterdag 15 November 1952 „With a song in my heart" (Met een lied in mijn hart) is op en top een Amerikaanse showfilm, maar toch een met een tikje sentiment en dan sentiment van de goede soort. De film is bovendien in grote trek ken historisch. Ze schetst de bele venissen van de bekende Amen- kaanse zangeres Jane Froman, die bij het uitbreken van de oorlog naar het front in Europa wilde gaan om voor de soldaten- te zin gen. Bij Lissabon verongelukte haar vliegtuig en zwaar gewond moest ze naar Amerika terug. Ze voer de een bittere strijd om na dit on geluk physiek en artistiek niet te gronde te gaan. Ze won die strijd en met één been nog in 't gips ging zij opnieuw naar het front en maak te een triomftocht door de kampe menten. Om deze grote soldaat, die hoe wel ze zelf gewond was de gewon den niet vergat speelt zich in deze film nog een liefdesaffaire af, die misschien ook historisch is; dat we ten we niet. Als Jane voor de tweede keer in Europa is doet haai man in Amerika afstand van haar, laat hij haar vrij, omdat hij weet dat zij houdt van de piloot, die haar bij het vliegtuigongeluk het leven redde. Er wordt in deze kleurenfilm, behalve knap geacteerd, veel ge danst en vooral veel gezongen, waarbij tal van succesnummers van Jane Froman de revue passeren. De stem, die zingt, is die van Jane Froman zelf Maar op het doek wordt ze uitgebeeld door de char mante en bekoorlijke acterende Susan Hayward. Er zijn enkele ont roerende momenten in de film, die echter nergens sentimenteel wordt. Het is geen film om nooit te ver geten. maar als men een avond ge zellig uit wil gaan, zal ze zeker niet teleurstellen. De Amerikaanse burgeroorlog is voor Hollywood altijd een dank baar object geweest als het er om ging een actierijke film uit een woelige tijd te vervaardigen. Zo is „Treinroof in Missouri" dan ook een rolprent geworden, vol span ning en sensatie, waarbij de lief hebbers volledig aan hun trek ko men. Frank en Jesse James, lei ders van een troep guërillastrij- ders, die de Noordelijken bevech ten. verzoeken na afloop van de vijandelijke amnestie voor hun daden, doch majoor Troubridge, wiens broer tijdens gevechten rond de farm van de gebroeders James is gesneuveld, kent geen genade. Ogenschijnlijk stemt hij toe, doch ondertussen tracht hij hen vanuit een hinderlaag te over vallen. Zo worden de broers en hun medestrijders opgejaagd en leiden een bandietenbestaan. Hun daden van terreur vinden een stoutmoc- Hoeveel briefjes en telefoontjes we hebben gehad van onge duldige jeugdige lezers, die beslist willen weten of er ook dit jaar voor de kinderen weer een Sint Nicolaasfeest wordt gegeven, weten we niet meer. Vanzelfsprekend organiseeren we ook dit jaar het traditionele In verband met de grote belangstelling, die er voor dit feest is. heeft de directie van ons blad besloten, ook dit jaar twee voorstellingen te organiseren. WOENSDAG 3 DECEMBER IN AMICITIA AMERSFOORT Susan Hayward als Jane Froman in de film „With a song in my heart", die in het Grand Thédtre te Amersfoort draait. een detective-bureau opricht om de belangen van de banken te be schermen, die door de bende steeds beroofd worden. Het einde geeft een gedeeltelijk happy end, want na hun besluit om voortaan een eerlijk leven te lijden, wordt Jesse neergeschoten door een van zijn mannen, die de beloning wil incasseren, die op Jesse's hoofd staat. Wendell Corey. Macdonald Ca rey. Ward Bond en Ellen Drew zijn de hoofdrolvertolkers in deze Technicolor, waarin de kruitdamp niet van de lucht is. Mara Maru brengt spanning in City Ergens bij een eiland in de om geving van de Philippijnen ligt voor een millioen dollar aan dia manten op de bodem van de oceaan. Het geheim is aan enkele ingewijden bekend, even zovele kapers op de kust, die proberen de hardploeterende Mason, berger van schepen, voor hun doeleinden te gebruiken. Een reeks spannen de. geheimzinnige gebeurtenissen gaat aan het uitvaren van de ..Mara Maru", die voor het vin den van de schat is uitgerust, vooraf. De gelijknamige film die deze week in City wordt vertoond behoort zeker niet tot de slecht ste in dit genre. Errol Flynn, de hoofdrolspeler, is voor dit soort geknipt. Ie VOORSTELLING: Opening zaal: 1.30 uur n.m. Aanvang 1.45 uur n.m. 2c VOORSTELLING: Opening zaal 4.00 uur n.m. Aanvang 4.15 uur n.m. Het programma wordt verzorgd door de Operette-vereniging „De Nachtegaaltjes", onder afdeling van de speeltuin-stichting „De Rivierenwijk". Opgevoerd wordt de kinderoperette: naar een bewerking van een sprookje van Andersen. En als hoogtepunt van het feestde binnenkomst van St. Nicolaas met zijn knechten! Uit het hoofdkwartier van St. Nicolaas kwam de mededeling, dat de goede Sint in hoogst eigen persoon onze voorstellingen zal bezoeken. Als klap op de vuurpijl: DE VERRASSING! Ieder kind tot en met 14 jaar ontvangt van St. Nicolaas een prachtig avonturenboek. Wat hgt is verklappen we niet. Alleen dit: Het heeft iets te maken met de avonturtn van Ketelbinkie en zijn vrienden en als je het zou moeten kopen, zou je hiervoor de gehele entreeprijs nodig hebben. De toegangskaarten zijn van heden af verkrijgbaar bij de bezorgers van het „Dagblad van Amersfoort en „De Veluwe" en aan ons bureau: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. Zorg ervoor, dat je tijdig de kaarten koopt. Wacht niet tot het laatste ogenblik, want dan zijn we uitverkocht. Mocht je de bezorger niet te pakken kunnen krijgen, probeer dan nog een kaart te bemachtigen op ops kantoor. Snouckaertlaan 7. Amersfoort Tot op het Sint Nicolaas-feest! Het „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT" en „DE VELUWE" zowel voor kinderen als volwassenen (geleiders). (Van een onzer verslaggevers) December is een maand van gezellige huiselijkheid. De verschillende feestdagen St. Nicolaas. Kerstmis en Oudejaarsavond werken er toe mede, dat die gure wintermaand steeds weer zo vlug verloopt. Voor de kinderen is het misschien wel de fijnste maand van het jaar. Fijne cadeau tjes. lekkere marsepeinen beesten en.sinds de laatste jaren op drie De cember een uitvoering in het Amicitia speciaal door ons blad georganiseerd voor de kinderen van onze abonné's. Ook dit jaar belooft die uitvoering weer een feest te worden. Het kinderoperettekoor „de Nachtegaaltjes", een onderafdeling van de speeltuinvereniging „de Rivierenwijk" zal een sprook jesachtige „Sneeuwkoningin" op de planken brengen. die schitterende kinderoperette, die Sinterklaasfeest van ons blad Als straks alle étalages zullen wijzen op het naderende feest van de „goed heilig man", als de kin deren met kloppend hart naar bed toegaan, omdat je nu eenmaal nooit kunt weten of die zwarte knecht niet net even om de hoek van de d.ge bekroninc m een treinover- slaapkamerdeur zal kijken, als er val. de eerste grote ticinroof in onder de schoorsteen in menig huis de Amerikaanse geschiedenis. Zij aj kinderschoentjes staan opge komen nog voortdurend in con- steld met een wortel en een bakje tact met Troubridge. die inmid- j water voor het paard er naast.»dan dels de dienst heeft verlaten, doch 1 komt in het Amicitia als apotheose De moeilijke kunst van het kla- vierspelen wordt er zeker niet ge makkelijker op wanneer men met twee personen aan het instrument plaats neemt. Vandaar dat men maar zelden werkelijk goed vier handig hoort spelen en een duo dat zich op een concert met mu ziek voor deze bezetting laat ho ren. moet door langdurige studie tot een grote eenheid zijn ge groeid, wil een goed resultaat te voorschijn komen. De dames Debora en Boukje Land uit Amsterdam, die gister avond voor de Kleine Kunstkring in het gebouw van Vrijz. Her vormden concerteerden, hebben blijk gegeven dit volkomen op el kaar afgestemd zijn volop bereikt te hebben. Maar weinig hoort men zo gaaf quatre-mains spelen. Een prachtige helderheid van klank, waarbij de aanslag maar zeer zel den ongelijk is, een uitstekend peclaalgebruik en daarbij nog het vermogen zich geheel te geven aan het werk dat gespeeld word», dit alles maakt dat Debora en Boukje Land een combinatie vor men waar men lang naar kan luisteren. Het programma dat gisteravond ten gehore werd gebracht opende met de Sonate in C gr. t. K.V 521 van Mozart. Deze nog te zelden gespeelde muziek kreeg een uit liet. De overgang naar de klank voering die niets te wensen over- wereld van P. Hindemith. waar van de uit 1933 stammende Sona te werd gespeeld, mocht misschien wat plotseling zijn, het werk zelf bleek zeer veel boeiende kanten te hebben, al vielen hier en daar wel eens passages te beluisteren, die als bombastisch lapwerk beti teld kunnen worden. Na de pauze eerst de Valses sentimentales op. 21 van onze land- en tijdgenoot M. H. Flothuis. Een pretentieloos stuk. dat wel aardig de sfeer van de wals ty peert, maar dat wel wat verve lend wordt op de lange duur. De sprookjeswereld van ,,Ma mère l'oye" van Ravel daarentegen is iedere keer weer een geriot om ie beluisteren. Na de evenwichtige Mozart en de geladen Hindemith bleken Debora en Boukje Land ook deze klankentover meester te zijn. Geen nuance was er, die niet volkomen tot zijn recht kwam, ieder deeltje hierin was juist ge troffen in zijn tere sfeer, die bij ieder teveel of te weinig gebroken wordt. Het programma sloot met de grote Fantasie op. 103 van Schu bert. Dat ook hier de uitvoering perfect was behoeft na het bo venstaande waarschijnlijk wel geen betoog meer. Als toegift werd nog gespeeld een van die veder lichte grapies die de muziek rijk is. namelijk „le cheval de bois" uit jeux d'enfants van Bizet. M. C. KUYPER voor een paar uur de spanning van het naderend St. Nicolaasfeest al thans enigszins zal breken, Ofschoon... Zal die eerbiedwaar dige grijsaard niet zelf vergezeld van zijn knechten, in de zaal ver schijnen? Hij zal versnaperingen en presentjes uitdelen, kortom hij zal tonen ook dit jaar nog niets veranderd te zijn, hij zal handen geven en wat meer is. die ook vul len! En dan is daar natuurlijk nog de operette waarvoor al maanden vijfenzestig kinderen oefenen onder leiding van Van Bugenum, die de zang voor zijn rekening neemt en G. J. Dimmendaal. die de regie voert. En laten wi'j in dit verband de dames niet vergeten, die al weken lang ieder vrij uur over hun naaimachine zitten gebogen. Uit grote felkleurige lappen wor den de fraaie costuums geboren, die straks de koningin, dc feeen, kabouters en Gerda en Kay, waar het dan toch eigenlijk maar om draait, tot kleding zullen dienen. Gerda en Kay ja. broer en zuster, die bij hun grootmoeder wonen. Hun eigen moeder hadden zij al vroeg moeten missen; zij was in een ïjselijke sneeuwstorm omgeko men. Met hun drietjes zijn zij zeer gelukkig grootmoe. Gerda en Kay. totdat.... Kay weer in een sneeuwstorm door de koningin van de sneeuw wordt meegenomerf. Buurjongens komen die vreselijke mare vertellen. Gerda gaat dan naar haar broertje op zoek. Zij trekt de wereld in en wat zij daar niet te zien krijgt. Zij maakt kennis met kabouters, elfen, prin sen en wie en wat al niet? Uit eindelijk komt Gerda mét Kay weer bij grootmoe terug. „De Sneeuwkoningin" is een van de beste kinderoperettes ooit ge schreven. Het is een fraaie bewer king van een sprookje door An dersen. Twee voorstellingen zullen er voor de abonné's van ons Dag blad worden gegeven, Bent U er tijdig bij? Vorig jaar waren de voorstellingen al 'veertien dagen van te voren uitverkocht LEUSDEN Vrachtauto botste tegen onverlichte wagen Toen dezer dagen een fruithan delaar uit Amsterdam met zijn be laden vrachtauto over de Arnhem- seweg te Leusden reed. kwam hij plotseling zonder licht te zitten. Hij plaatste zijn onverlichte auto onder een brandende straatlan taarn doch nam verder geen maat regelen. Toen hij bezig was met de storing op te zoeken, botste een andere vrachtauto, bestuurd dooi de heer B. uit Blokker, tegen de achterzijde van de stilstaande auto die hierdoor licht werd bescha digd. De auto uit Blokker werd dusdanig beschadigd dat van ver der rijden geen sprake was. Per soonlijke ongelukken kwamen mei voör. Volgens verklaringen van de bestuurder en een mede-inzittende hadden zij door een tegenligger de stilstaande onverlichte vrachtauto niet opgemerkt. GEVONDEN Gevonden voorwerpen: Lipssleu- tel; hoofddoek: kinderwant; paar- denketting: breiwerk; padvinders- riem: herenhandschoen en 1 paar dameshandschoenen. Vanavond finale eerste klasse libre Vanavond vinden in Hotel Ter minus aan de Stationsstraat de eindwedstrijden plaats- voor net kampioenschap van de eerste klas se libre in het district Eemland der KNRB, De grootste belang stelling gaat natuurlijk uit naar de partij tussen de kanshebbers Claas- sen (Viersprong) en Ankersmit lOns Genoegen) Na afloop vindt de kampioenshuldiging en prijs uitreiking plaats. Drie geldleningen ad f660.000.- Vrijdagavond om 7 uur kwam de raad van de gemeente Soest in spoedzitting bijeen. Bij het voorstel tot benoeming van leden der commissie ingevolge de Woonruimtewet. werden de af tredende leden, A. W. Kooman, mevr. M. H. MetirerVan Eijk, mevr. S M. PoletMusier. H. Swart en J. D. L. Zoetelief, herbenoemd. Als plaatsvervangend lid voor de Schoonheidscommissie werd be noemd de heer H. A. Pothoven te Amersfoort. De Ned. Herv. Wijkverpleging te Soest ontving voorgaande paren een subsidie van de gemeente, groot 1500.Wegens de aanstelling van een derde wijkzuster en de stij gende kosten van salarissen en uit breiding van het instrumentaria, verzoekt voornoemde wijkverple ging de subsidie te verhogen tot een bedrag van 1800.per jaar. Dit verzoek werd ingewilligd. Zonder hoofdelijke stemming wer den drie geldleningen. groot 220.000 400.000— en 40.000 aangegaan. Voorstel tot het verlenen van machtiging aan B. en W. om kas gelden a deposito uit te zetten, daar de gemeente momenteel in ruime mate over kasmiddelen beschikt, hetgeen nodig is voor woningbouw. De heer Kruijff stelde voor, in- plaats het geld a deposito uit te zetten, er staats-obligaties voor te nemen. Die geven meer rente, zo dat de gemeente dan niet zo'n groot verlies lijdt, dan wanneer het a deposito wordt uitgezet. Er kan on geveer 10 000.meer bespaard worden. De heer Schaafsma (AR) vond, dat de heer Kruijff een goed voor stel heeft gedaan. Hij is dezielfde mening toegedaan. De heer Van Wey (WD) heeft met genoegen het relaas van de heer Kruijff aangehoord. Wanneer de raad dit voorstel aanvaard, be geven wij ons op een speculatieve weg. De gemeente gaat zelf lenen en nu wéér het geld in deposito geven, betekent op het bedrag van 1.000.000een verlies van onge veer 50.000. De voorzitter zei, dat de raad zich niet blind moet staren op Het goede kinderboek Vanmiddag te 2.30 uur wordt zo als we reeds eerder hebben gemeid in de „Academie voor Beeldende Kunst" een tentoonstelling van het „Goede kinderboek" geopend. Van morgen zijn we in de Academie een kijkje gaan nemen. We kun nen U verzekeren, dat de expositie waard is aandachtig aanschouwd te worden. Het geheel is buiten gewoon smaakvol ingericht. Door een decoratieve omlijsting en een kleurrijke achtergrond kreeg het boek een in het oog vallende plaats. Men heeft zeer juist een indeling volgens leeftijd toe gepast. zoals wij dat ook doen bij de keuze van een kinderboek. Er zijn artistieke vakken met kleuterboeken, boeken voor de schoolgaande jeugd etc. Opvallend ook zijn de tekening, die de „Werk- schuit". een progressieve school uit Amsterdam, waar een opvoeding methode wordt toegepast, die we misschien het best kunnen verge lijken met die van Kees Boeke op zijn „Werkplaats", voor deze ten toonstelling afstond; zij verhogen zo mogelijk nog meer de kleur en charme van deze expositie van paedagogisch verantwoordde kin derboeken van Wilkeshuis en Piet Broos. Stamperius. Jeannette D Wheelen, Annie de Man, J. W. v. d. Klei en anderen. 1.000.000.Dit wordt veel min der. want wanneer de 113 woning wetwoningen klaar zijn, is er een groot bedrag af. Het zal hoogstens een paar ton zijn, die uitgezet moe ten worden. Dat is z.g. langlopend geld en we zetten het ook als lang lopend geld uit. Het verlies zal be slist meevallen, daar het maar voor één jaar of korter is bepaald. Zonder hoofdelijke stemming werd daarna het voorstel aangeno men. De voorzitter deelde vervol gens mede, dat bericht was binnen gekomen van de Minister van Wa terstaat. dat de Torenstraat in 1953 zal worden verbeterd. MEDISCHE DIENST Zondag a s. is geopend apotheek „Soest Socsterbergsestraat 8. Sobere plechtigheid in het Raadhuis Een stille indrukwekkende plech tigheid had Vrijdagmiddag m het raadhuis van Soest plaats. Namens de regering reikte de burgemeester, mr S. P. baron Bentinck, een oor konde in posthuum uit aan de na gelaten betrekkingen van enige Soesters. die hun leven voor het Vaderland verloren in Indonesië. Alvorens tot de uitreiking over te gaan sprak de burgemeester als volgt: De Regering, doch ook de burgerij beseft, dat een groot offer is gebracht. Wees ervan overtuigd, dat hun plichtsbetrachting niet ver geten wordt. De geslagen wonden kunnen niet worden geheeld, doch met Gods hulp is het verlies te overwinnen. Daarna reikte de burgemeester de oorkonden uit aan: mevr. Heinen, mevr. Kamer. mevr. Wijnands (we gens sneuvelen van hun echtgeno ten). de heren Pieters, Scheffer, Oort, Philippen Schenk, voor hun gesneuvelde zonen. WOUDENBERG Vergadering „Tot Nut en Genoegen" De Vereniging van Jonge Boerinnen „Tot Nut en Genoegen" en de Vereni ging van Jonge Landbouwers „De Toe komst". afdeling Woudenberg van de P.J.G.U., houden Maandag 17 November des avonds half acht (n het Stations koffiehuis een gecombineerde vergade ring. De heer W. v. Dijk zal een inlei ding houden over: „Wij leven maar eens". Ook zal een der leden van „Tot Nut en Genoegen" een onderwerp inlei den Een ander belangrijk punt van de agenda is: „Bespreking en vaststelling van de jaarvergadering". Woensdag 19 November hoopt ds Van Dijk van Grafhorst des avonds om 7 uur op te treden voor de Oud Geref. Gemeente, terwijl die zelfde avond de eerw. heer v. d. Kraats van Kinderdijk een spreek beurt hoopt te vervullen in Ru- melaar. Voor de Herv. Mannenver- eniging hoopt op Woensdag 19 No vember des avonds 7.30 uur in Eben Haezcr op te treden dr A. van Steenbeek. DIPLOMA Onze plaatsgenoot, de heer A. Meerbeek, behaalde het diploma voor kleinhandel in meubelen. Predikbeurten Ned. Herv Kerk 9.30 uur ds Harkema van Zeist: 6 30 uur ds v. d. Velde van De Bilt. Ver. van Vryz Herv. („De Schans") 10 uur ds v. d Wal Geref Kerk („Eben Haëzer") 3 uur ds E Torenbeek. Oud Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees- dienst MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische dienst wordt Zondag IS November voor Woudenberg. Maarsber- gen en Maarn waargenomen door dr H. G. v. d. Hoek te Woudenberg. BETERE HANDSCHOENEN en kleine maten vindt men lang niet overal. Wij brengen daarin steeds een f 1 i nk e sortering. ONZE COLLECTIE SHAWLS is bekend. ZAKDOEKJES zowel per stuk als in doosjes verpakt in allerlei prijzen en uitvoering. Corsetten- en Modehuis Lan gestra at 49 t. HOEVELAKEN PREDIKBEURTEN Ned Herv. Kerk 9.30 uur ds Laurense: 2.30 uur ds Eijsiiiga v. Barneveld. Geref. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. MEDISCHE DIENST De Zondagsdienst doktoren voor Hoe velaken. Hoogland en Hooglanderveen wordt waargenomen door dr W. Verbeek tel K 3493—260 Hoogland. Dc wijkverpleging voor Hoevelaken wordt waargenomen door Zuster Koet sier, Nijkerkerveen Gemeentelijke publicatie Op de gemeentelijke aan plakborden is de kennisge ving, bedoeld in artikel 6 der hinderwet, aangebracht, in verband met het verzoek van A H. v. d. Wetering al hier, tot het uitbreiden van de slagerij in het perceel Arnhemsestraat 9, kadastraal bekend gemeente Amers foort, sectie E nr. 6081. DRANKWET. Op de gemeentelijke aan plakborden is aangebracht een publicatie inzake een verzoek van T. ROETHOF om een verlof B ingevolge de Drankwet (Staatsblad 1931 nr. 476) in hét perceel Weverssingel 23 alhier. KERST- EN NIEUWJAARSREDEN per Luxe verwarmde touringcars parijs Rtveillon 24 Dec 5 dgn incl. Kerstdiner attracties... 135, 29 Dec. 4 dgn incl. Oude.iaaraviering ƒ105, 28 Der 5 dgn incl. Oudejaarsvienng ƒ135, 28 Dec. 6 dgn Incl. Oudejaarsvienng 160. brussel Lichtfeest 24 Dec. 6 dgn met Interessante trips 135,— 25 Deo. 4 den met interessante trips 105,— 25 Dec. 2 dgn (eveneens 31 Dec.) 45,— DUSSELDORF 24 Dec. 4'A d. goh. verzorgd 105.—; omerz. 22.50 25 Dec. 3 d. g>h. verzorgd 77.50; onverz. 22.50 31 Dec. VA donverz. 17,50 wintersportreizen '8 dagen HARZf.\b !u dagen ZWARTEWOup^^Ut^ Ine/. sXDFsTen en "gêheervêrToryd Inlichtingen en prospecti bij de Boekingskantoren: Amsterdam: Damrak 26-27 - Tel 45715-49956 Haarlem: KI. Houtstraat 1 - Tel 17229 Arnhem: Gele Rijdersplein 25 - Tel 21662 Apeldoorn: Reisbur. BERG EN BOS. Hoofdstr. 1% Tel 2918 Amersfoort: Reisbur. AMERSFOORT. Bergstr. 27. Tel 6529 LINDBERGH REIZEN BETERE REIZEN Maak van Uw Slaapkamer een U kunt zich altijd jong en fit gevoelen door een Goede Nachtrust. Een behagelijke rust. geeft U een natuurlijk leven. Maak van Uw slaapkamer geen Sanatorium of Rusthuis, maar beschouw haar als een onmisbaar deel van Uw leven. Een RIVIÈRA is de ideale matras, die in alle opzichten uitblinkt en Uw leven lang een goede nachtrust betekent, Wij hebben de alleenverkoop van de RIVIÈRA-, D.W.U.-, SOUPLEX - MATRASSEN en leveren met volle fabrieksgarantie. Rechtstreeks uit de eerste hand, dus..., ïii 't voordeel van de klant. Monsterkamers: (geen winkelverkoop) Levering: uit sl uitend a contant G. VERWOERD - H. VAN VIAND EN STRAAT 4 Amersfoort, Telefoon 5948 BEDDEN- EN DEKEN HANDEL LOOSDUINEN '-GRAVENHAGE GEVRAAGD: ter opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverple ging B. Mulo-diploma niét vereist. Leeftijd 1830 jaar. Salaris leerlingen van 1480.tot 1720. bij het behalen van het diploma 1848.tot 2904.Aftrek internaat 900.Toeslag 3 tot 10 op het geldelijk loon. Drie weken vacantie per jaar. Eerste verstrekking van dienstkleding van stichtingswege. Sollicitanten van positief-christelijke beginselen kunnen zich schriftelijk wenden tot de Geneesheer-Directeur. DE KLEINE WERELD VAN BINNENKORT VERWACHT IN ADA Kin THEATRE DIR. mm UVvMnU tel 4632 j. jogchem mm DONDERDAG 20 NOVEMBER. 20 uur precies opvoering door het van één der BELANGRIJKSTE stukken van dit seizoen: In de titelrol CARO VAN EYCK Verdere medewerkenden zijn o.a. Hetty Beck Marie Hamel Gijsbert Tersteegj Jacqueline Rovaards Sandberg Lo van Hensbcrgen Hans Ticmeyer Regie: A. Defresne Décors: Paul Richter Kapwerk: Fa. Michels Artistieke leiding: A. v. Dalsum en A. Defresne Prezen der plaatsen: 4.—. 3.50, 2.50 en 1.50 Voorverkoop en plaatsbespreking van Maandag as. af. dagelijks van 10 00—12.00, 1.304.00 en 18.0022 00. (Ook telefonisch 4632).

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 8