STADSVENSTER Burgemeester Molendijk kondigt voorstel bouw kleine tunnel aan Be la ng wekken de m ededeli ngen bij opening nevenpost brandweer Opgewekt AMK DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Vierde lustrum „Hosanna" werd stijlvol gevierd feest r "a Gouden jubileum herdacht van Zondagsschool Twee goederentreinen op elkaar bij Harderwijk Maandag 17 November 1952 „Het gemeentebestuur heeft het vaste voornemen aan de raad voor te stellen volgend jaar een kleine tunnel te bouwen en ook de geprojecteerde brug over de Eem, die het Oostelijk gedeelte van de stad met het Sncster- kwartier zal verbinden. Do toestand zal pas bevredigend orden als de grote tunnel cr zal ztfn. doch deze moet bepaald nog op zich laten wach ten. Als de kleine tunnel er eenmaal is, zal dit de spanning, die in dit stadsdeel heerst, evenals veel lüdvcrlies ergernissen bij de overweg, af nemen. Wij zullen trachten heide verbindingen in 1953 te realiseren. Dan zal deze post niet overbodig worden, hoewel een kleine brandweerauto, vla de kleine tunnel, naar een eventuele brand in het Soesterkwarticr zal kunnen gaan." Ook brug over Eem kan inggJen nu>el "orden door" Na een, '1953 realiteit worden Deze, vooral voor de Soester- kwartierbevolking. zeer belangrij ke mededelingen, deeó burgemees ter H Molendijk Zaterdagmiddag in de cantine van de Gemeente Rei nigingsdienst tijdens zijn toespraak bii de ingebruikneming van de ne venpost Soesterkwarticr van de Amersfoortse Brandweer. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de vele genodigden, waaronder een tiental raadsleden, de heer mr R Streng, gemeentesecretaris, de heer H H. Bennink. directeur van de Gemeente Reiniging.- alsmede ver tegenwoordigers van de W A S., ver rast waren over deze resolute me dedelingen. die verheugende perspec tieven bieden. Soesterkwarticr geen gemeente op zichzelf Spreker wees er op. dat het Soes- terkwartier geen gemeente op zich zelf mag worden, doch tot het grote geheel moet blijven behoren, hoe wel de wijkgedachte mag worden gestimuleerd „De Soesterkwartier- bewoner kan gerust zeggen ..Er wordt aan ons gedacht", vervolgde de burgemeester zijn toespraak, „want er is in de afgelopen jaren in zijn wijk meor tot stand ce- bracht. dan in welke wijk ook Het Soesterkwartier komt er heus niet stiefmoederlijk af. evenmin als an dere wijken in onze stad worden veronachtzaamd". Sprekende over de ingebruikne ming van de nevenpost der brand weer. zeide de heer Molendijk blij te zijn de brandweermannen eens te kunnen toespreken en daarbij zo veel gemeenteraadsleden aanwezig zijn. die nu eens iets anders dan de begrotingspost voor de brandweer onder de ogen krijgen. ..Ik ben trots op de groei van het corps, dat nog wel beperkt is. maar toch. met uit rusting aan redelijke eisen voldoet. Daarenboven hoop ik dat deze ope ning van de dépendance voldoening bij de Soesterkwartierbevolking zal geven", aldus de heer Molendijk. De burgemeester verheugde zich ook over de buitengewoon goede samenwerking tussen de Gemeente Reinigingsdienst en de Brandweer en hoopte dat tussen de hoofden van deze diensten, resp. de heren H H Bennink en A. Ch. Biileveld. steeds een prettige verhouding zal blijven bestaan Spreker vindt het van het hoogste belang dat de dien sten elkaar onderling goed helpen, zoals nu bij het afstaan van de can tine aan de brandweer en het af staan van een gelegenheid voor het inrichten van deze nevenpost Hoe de nevenpost werkt De commandant van de brand weer, de heer A Ch Biileveld. had, voor de belangwekkende rede van de burgemeester, het doel van de nevenpost uiteengezet. Deze spreker wees er met na druk op dat. bij een eventuele brand in het Soesterkwartier, de melding naar het „hoofdkwartier", Weslsin- op dit kantoor ontvan gen biar.dmelding. rukt in de eer ste plaats de daar aanwezige kern met materiaal uit naar de brand. Tegelijkertijd krijgen de vrijwilli gers in het Soesterkwartier een af gesproken alarm-schelsignaal. waar uit zij kunnen opmaken dat hun komst naar de nevenpost bij de Ge meente Reiniging wordt verwacht. De eerste, die daar aankomt, neemt de telefoon, heeft dan au tomatisch verbinding met 4444. en krijgt te horen waar de brand in deze wijk is Hij schrijft de ont vangen mededeling op het daar aan wezige bord en rukt met de mate riaal wagen. die is oorzien van een aanhang-motorspuit. slangen, lad ders etcnaar de brand uit De daarna gekomen vrijwilligers zien op het bord waar zij naar toe moeten. Ongetwijfeld zit in deze wijze van optreden nog een spor tief tintje, want het gaat er nu maar om. wie eerder bn de brand is; de kern van de Westsingel of de wa gen van de nevenpost In elk geval zal met het materiaal van dc ne venpost worden opgetreden. Door een biizondere afspraak met de Ne derlandse Spoorwegen zal een biandweerauto, bij een gesloten overweg, op eigen risico, doorgang kunnen krijgen mits natuurlijk een trein niet in het zicht is. Aangezien deze doorgang op de overweg van het Grote Spui wordt verleend, duurt het wachten nooit lang. want het zicht is daar wel op z'n best. Service van de gemeente De heer Bijleveld wees er in zijn toespraak nog op dat het. in de zeven jaren dat de spreker de lei ding van de brandweer heeft, nog nooit is voorgekomen, dat een brandweerauto heeft moeten wach ten. „Daarom", aldus de comman dant. „is de opening van de neven post niet een gevolg van nalatig heid of het tekort schieten van de brandweer, maar een service van het Gemeentebestuur aan de Soes terkwartierbevolking, Wij prijzen ons gelukkig zelf de inrichting van deze nevenpost te hebben kunnen klaarmaken.Het ligt ook in de bedoeling, als eenmaal de brug over de Eem tot stand is gekomen, de wijken Jeruzalem en Jericho van de nevenpost Soesterkwartier te la ten profiteren. Namens de Winkeliers- en Am- baehtsvereniging „Het Soesterkwar tier" voerde de heer De Jongh het woord Spreker wees op de grote baldadigheid van de jeugd in deze wijk cn vroeg de autoriteiten het Soesterkwartier een vaste Dolitie- bczetting en een vaste post van de GG en GD te geven. Na deze toespraken verrichtte de heer Molendijk de officiële opening van de box. waarin de hulppost van de brandweer is ondergebracht. 2051. Enkele mijlen buitengaats ligt Yoto met de onderzeeboot te wachten Met de sloep van de „Vrijheid" wor den eerst de schotel mannen daarheen ge bracht en dan roeit Rob er met Lupardi heer. Frank en Kees blijven j met Skip achter op de „Vrijheid" en ae afspraak is. dat het ze !- schip nu zal blijven kruisen tussen de atol len om het onderzee- vliegdekschip op een dwaalspoor te brengen „Gaat u weer met ons op avontuur, kapitein Rob?" zegt Yoto grijn zend, wanneer Rob zich door het luik laat zakken; „het zal deze keer bijzonder spannend worden." Ja, daar twijfelt Rob ook niet aan. En eigenlijk vraagt hij zich af„ of hij er wei goed aan gedaan heeft zich in deze geschiede nis te mengen. Zou hij niet beter hebben ge daan met aan boord blijven? van de „Vrijheid" (Van een onzer verslaggevers) Ter gelegenheid van haar twintig jarig bestaan gaf de Christelijke Mu ziekvereniging „Hosanna" Zaterdagavond in de Markthal een buitengewoon fcesteoncert. De voorzitter van „Hosanna", de heer W. Bakkenes. herdacht in dankbare bewoordingen dit vierde lustrum. HU wees op de Koninklijke naam „Hosanna" en bracht dank aan alle werkers, die deze jubileum viering mogelUk maakten. In „Amicitia" heeft het Amers- foorts Mannenkoor Zaterdagavond feest gevierd ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van het koor Voorzitter J Eppenga, die de ope ningstoespraak hield, maakte daar in gewag van de culturele taak. welke het koor in de afgelopen pe riode heeft vervuld Het deed hem genoegen, dat dirigent G. v. d. Burg na diens ernstige ziekte weer zover hersteld is, dat hij de leiding van het A.M K weer op zich heeft kun nen nemen. Volgend jaar zal de heer v. d. Burg zijn zilveren jubi leum als directeur vieren, ter gele genheid waarvan een jubileumcon cert zal worden gegeven. De heer Eppenga Jeelae nog me de, dat het jongenskoor thans 130 leden telt. Het zal onder leiding van den heer M. A. Lor ij n zijn me dewerking verlenen aan het kerst concert in „Zon en Schild". Het gezelschap van Berry Kie- vits en Gerald Walden voerde hier na de revue „Per Expresse" op De aanwezigen hebben zich enige uurtjes kostelijk vermaakt met de grollen en grappen van de bekende komieken Met de muziek van de band van Jan van Loo, bleef men na afloop van de revue nog enige tijd gezel lig bijeen. Hartelijke woorden en vele geschenken Na het gemeenschappelijk zingen van psalm 150 ..Looft Hem met geklank der bazuin; Looft Hem met de luit en met de harp, trom mel en fluit, snarenspel en orgel klinkende cimbalen. Alles, wat adem heeft, love den Heere! Hal leluja richtte de heer W. Bak kenes. voorzitter, vervolgens het woord tot de leden, donateurs en genodigden. Hij koos voor zijn woorden Spreuken 16 vers 3 „Wen tel Uwe werken voor den Heere" In grote trekken gaf hij de hirtor.e van de vereniging weer (wij deden dat reeds uitvoerig in ons blad van 24 October jl.)" Tijdens dit twintig jarig bestaan is er een kern geble ven van zeven mannen; een kern waar alles om draait. Zeven leden, die van de oprichting af Hosan na" volgden, aldus de voorzitter Hii dankte het zevental voor het vele verzette werk. „Geen zelfge noegzaamheid. maar Uwe werken op den Heere gewenteld want al les is uit de genade des Heren", 7.0 beëindigde de heer Bakkenes zijn woorden Nog voor deze dankrede werd uitgesproken, waren aan de voor zitter zes dieptrommen en twee pauken door de tamboer-maitre. de heer T Aalders. namens de leden aangeboden Vermeldenswaard «s, dat deze trommen door de jonge tamboers zelf vervaardigd zijn De flames van de Hosanna-lenen bo den een concerttrom aan benevens aan de penningmeester, de heer A Steenbeek. een enveloppe Inhou dende 120.als bijdrage voor het uniformfonds De jeugdvereniging ..Emanuel" had een grote overslag- trom geschonken Namens de con tactcommissie van de Amersfoortse Muziekverenigingen sprak de voor zitter. de heer J van de Linden Hij bood gelukwensen aan en zei- de om van harte mede te leven met dit twintig-jarig jubileum „Dit concert was een feest voor ons al len Wij ziin er trots op in Amers foort een fanfarecorps als het Uwe te hebben", zo zeide hij tot de heer Bakkenes. Tot de leden richtte mi zich met de woorden; „Houdt Uw dirigent in ere!" Een afgevaardigde van ..Ema nuel". zei de wetenschap, dat ..Ho sanna" uit Emanuel was voortge komen een grnte vreugde te vin den De heer Bakkenes dankte d' sprekers en allen, die zo'n welkome aanvulling leverden voor het in strumenten- en uniformfonds, in vlotte bewoordingen. Hij wees op de goede verstandhouding met de contactcommissie en de jeugdver eniging. Het feestconeert. dat .Hosanna" ten gehore bracht, was goed en verzorgd Wellicht, had men nara- depaardjes op het programma ge plaatst wii vonden dat zelfs zoor lorisch Hetgeen gesnoeid werd was daardoor van uitstekend ge halte Noemen wij de paraphrase op Harre mein Seele" en „Sur un Zeven maal twintig Zeven mannen lopen reeds twin. tip jaar mei „Hosanna" mee. Dat zijn van die figuren, die met een vereniging vergroeien. Zij vor men de kern waar alles om draait", zoals de voorzitter, de heer W. Bakkenes Zaterdag avond reide. Zeven maal twintig jaar! Het is een lange tijd. maar het edele zevental marcheert lustig en vol qocde moed op naar het zilveren jubileum. Hun na men'' A Steen heek, F. Wismej/er, J. Westerik, J. Prins, A. van Hoenderdaal, J. Reinders Sr en J Reinders Jr Voor hun muzi kale volharding, beleid en trouw ontvingen zij ren fraaie speld in de vorm ran een harp met in scriptie: „Hosanna 1932-1952". J Marché Persan" De marsen „Lyn- wood" en de N V -mars" boden ook de tamboers volop de gelegenheid hun kunnen te laten bewonderen Het was een prettige ervaring, dat deze fanfaremuziek acoustisch zo goed klonk De directeur de heer j. A. Reynhoudt. kan terugzien op een rijke avond. Na de pauze werd de zaal een non-stop-programma door „Vrij en Blij" o 1 v Wessel Dekker met zang-sollstlsch optreden van Henk Dorel, welbekend van de radio, voorgezet. Een speciaal jubileum geschenk was het optreden van Rien Vpermans C-hromonica Pin- quins. een voortzetting van het be kende radio-mondharmonica-trio „The three Adlers". Tijdens dc brandweerdemonstra ties bij het laatste flatgebouw op Vreeland. Voorlopig is er voor de Mets-Indeler una geen con currentie D.v A.-Archifoto) „Brand in flat" werd krachtig bestreden Onder grote belangstelling, vooral van de jeugd, hield de Amersfoort se Brandweer bij de zesde flat aan Vreeland een grote demonstratie. Hieraan namen deel een twintigtal vrijwilligers, waaraan toegevoegd vier leden van de vaste kern. het geheel onder leiding van dc adj.- hoofdbrandmeester en onderbrand meester, resp. de heren A H. Berg en A. de Visser, met supervisie van de heer A. Ch. Biileveld. Deze de monstratie was bedoeld als het sluitstuk van de officiële ingebruik neming van de nevenpost Soester kwartier van de brandweer. Nauwelijks waren de genodigden, waaronder burgemeester H. Molen dijk, met echtgenote, op het Vree land aangekomen of de rode Che vrolet van de nevenpost naderde met grote snelheid. In vlot tempo werden slangen uitgelegd en gekop peld op de kranen van de water leiding Drie minuten na het ver trek van de Gemeente Reinigings dienst werd water gegeven. Even later arriveerde ook een materiaal wagen met manschappen van de hoofdpost Westsingel. Om de ^ruk van de waterleiding zo hoog moge lijk te houden werden slangen uit gelegd in de Vijver od de Dreef, waarna dc langzaam rijdende auto de slangen naar de ongeveer twee honderd meter verder staande flat uitrolde De grote Metz-ladder werd uitgedraaid en slangen naar de derde verdieping gevoerd. Dat deze ladder ook uitstekende diensten be wijst voor het redden van mensen, bleek wel, want een „slachtoffer" werd, op de schouders van een brandweerman, netjes uit de „bran dende verdieping" gehaald en naar de begane grond gebracht Kort na aankomst werd het denk beeldige vuur krachtig bestreden, met een tiental stralen Het was een nuttige oefening, waarbij ten volle is gebleken dat de brandweer bij een eventuele brand in de hoogbouw even goed werk verricht als by laagbouw En dit is voor de bewoners van de flatge bouwen, waar de kans op grote brand door de massieve bouw wel iswaar gering is. toch een grote geruststelling. In een samenkomst met de gemeente, gehouden in de Nieuwe Kerk. werd Zondagmiddag herdacht hoe vijftig jaar geleden begonnen werd met de Zondagsschool-arbeid in de Leusderwjjk. Zoals wü in ons blad van j.l. Donderdag reeds uitvoerig vermeldden was dat begin maar heel beschei den: in een huiskamer aan liet Monnikenpad, één later twee broeders der gemeente met een achltar kinderen. Een redding vanaf de vierde ver- zouden dc flatbewoners niet zo dieping. Als het „echt" zou zijn, I gemoedelijk als toeschouwers fungeren. (D.v. A.-Archifoto) Samenkomst in de Nieuwe Kerk Dr A. Steenbeek, de wijkpredikant, herinnerde aan dat kleine begin in zijn inleidend woord tol de herden kingsdienst. Spr bracht dank na mens de Kerkeraad aan allen, die aan de Zondagsschool in deze wijk hun krachten geven en die dit de den in het verleden. Dank voor de trouw en de toewijding, waarmede ze de kerkeraad helpen uitvoeren de opdracht van Christus: Weid Mijne lammeren. De Zondagsschool is na 50 jaar gezond en krachtig. Ds L. M. S Herfkens. van Soest. Opende, die enige jaren alhier hulp- piediker was en als zodanig speciaal zich de jeugd van de wijk zag toe gewezen ontleende zijn toespraak aan Ps 78; 18. en meer speciaal aan het zevende vers: En dat zij hunne hoop op God zouden stellen en Gods daden niet vergeten, maar Zijne ge boden bewaren. Dankbaarheid Er is feest geweest, aldus spr., en dat mag ook, maar wij willen met onze dankbaarheid in het midden der gemeente, met vader en moeder, tol God gaan. In het voorgelezen Schriftgedeelte zijn er ook mensen, die achterom zien, die zich het ver leden herinneren cn wel Gods grote daden Het volk van Israël, dat zich herinnert de uittocht uit Egypte, de doortocht door de woestijn. Daar is. aldus spr., een lange onafzienbare rij van hen. die de eeuwen door Gods grote daden hebben doorgegeven. In die lange rij staat daar ook de Zon dagsschool. Ze mag niet zijn een lief hebberij van een paar mensen, neen, ze is kerkewerk Kerkewerk voor jonge mensen. En waarom is er nu die Zondags school, vervolgde spr. Om onze kin deren te leren, dat zij hun hoop op God zouden stellen. Dat is een ge weldig rijk iets. als kinderen dat in hun leven geleerd hebben. En ook leren bewaren de herinnering aan Gods grote daden en aan Gods grote gave: de Here Jezus. Zo willen we vanmiddag, besloot spr., twee dingen doen. achterom- Opklapbare deur kantelde Hedenmorgen kantelde een op klapbare deur van een der was boxen van Pon's automobielhandel. Het plotseling met een klap neer komende gevaarte belandde op de 48-jarige benzinepompwachtcr V. d. B. van de Soesterweg Hij klaagde over pijn in de rug en knie. Zijn hand werd gewond Door de G G en 'GD, werd V. d B. naar De Lichtenberg overgebracht. Naar het al of niet goed func- tionneren van de veiligheidsmaat regelen zal een onderzoek worden ingesteld. rika. Hoe vaak zal dat np- elkaar weer eens ontmoe- ging van Aquariumhouders maar voor leken zal het niet aantrekkelijk zijn over watervlooien en n&aldwa- terbies (plantjes) te lezen. Morgenavond komen de leden om 8 uur bijeen in Klop I oven aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: tedere morgen van tten tot twaalf uur. timistische mannetje SVK ten niet hebben opgebeurd uit De voetballers van „Co de diepten waarin sterkere bu Boys" zijn weer begon- vriendjes die hem zijn step nen met de indoo'rtraining hadden afgenomen of zijn in het gymnastieklokaal knikkers in hun zakken van de Bijzondere School staken, hem hadden doen aan de Coninekstraat. Voor „D'Oranjeboom". verzinken. Maar Prileke- de tweede maal binnen leden worden dan geïnstal- been is niet alleen op die korte tijd is zij weer van leerd; de heer J. P. Zoute- Zij de a s Zaterdag tentoonstelling. Jules Ver- clublokaal veranderd en welle spreekt over „Het |n Markthal te houden ne is er ook, in deftig nu komen de Cobuanen voorkomen van water in Amersfoortse gymnastiek- blauw en goud, net als voortaan bij elkaar in café de natuur" en zal daarna kampioenschappen willen proeper toen z(jn reis vaar Tibert aan de Kamp. Vol- de kleurenfilm „In en om de maan een adembene- gend jaar geen clubreis; al het water" vertonen mend avontuur was. waar deze feiten vermeldt de Het Neptunus-bestuur ten topscorer te zun De blauw-witten zijn nog steeds ongeslagen. Dat gaat Nieuwe «oed zo! Turnfilm je met rode oren van de Cobu Boys-Klok. wil 1953 „Het mooiste en spanning in meeleefde tot In de HVC-er wordt actiefste verenigingsjaar in vader of moeder ontdekte terecht van leer getrok- daf je met een znklan- ken tegen schandaaltjes op de gehele Neptunus-histo- rie" doen worden, staat in bijwonen, zullen eveneens grote interesse hebben voor de filmavond, die Vrijdag, ook in de Markthal, wordt gegeven door de A B v.L O. Het bestuur prijst zich gelukkig, dat zij nu reed.s in staat is. de tijdens de Turf strooisel redde leven van conducteur Tussen Hulshorst en Harderwijk is In de nacht van Zondag op Maandag omstreeks half vier een treinongeluk gebeurd, dat allepn materiële scha de heeft veroorzaakt. Een lange goederentrein stopte voor een sein. dat was uitgevallen De bestuurder wist niet wat er aan de hand was en belde het station Harderwijk op. Hier werd hem meegedeeld, dat hij verder kon rij den Waarschijnlijk was het sein de fect Langzaam kwam de goederen- tiein weer op gang Uit de richting tweede trein werd slechts licht be Hulshorst naderde een tweede goe- schadigd Het treinverkeer werd leientrein. De lichten in Hulshorst ernstig gestagneerd stonden op geel ten teken, dat de bestuurder langzaam moest rijden Vermoedelijk reed hij echter niet langzaam genoeg Zo botste de twee de trein achter op de eerste. In de achterste wagen zaten pakken turf strooisel en hier aan is het te dan ken, dat de geleider van de eerste tiein er het leven heeft afgebracht Weliswaar werd de wagon waar in hij zich bevond, omhoog gedrukt, maar het turfstrooisel brak de schok. De achterste wagen werd vernield Overal lagen de pakken turfstrooisel verspreid De spoorbaan was geheel versperd en de sneltreinen moesten over het tweede spoor worden ge leid. wat natuurlijk veel vertraging gaf 's Morgens om half elf was de lijn weer vrij. De locomotief van de LJ ET is steeds een van de kleine vreugden van het menselijk bestaan als 'n oude vriend uit de tijd toen ons leven nog te lut tel was om enigerlei scha duw af te werpen, onver- taarntje in bed lag te le- voetbalvelden en spelver- „De Drietand". Het schijnt w v zen. ruwing. PST schrijft- „Ho- deze zwemfamilie wel ernst OlympischeSpélen TeHel- Ach. er zou nog veel ger dan de plaats op de te zijn om het veertigjarig sin'kj opgenomen film van meer op te noemen zijn ranglijst staat de sportivi- jubileum daverend te vie- Er waren ook wie vrecm- teit, hoger dan een doel- ren. Zij heeft gelijk, want de gezichten. En zelfs klcu- punt staat de faire opvat- ters kunnen tcqenwoordia ting, de eervolle strijd, de aan do vorming van een waardering voor hetgeen oinen bibliotheek beginnen anderen presteren." Met Eén ding is erg plezierigdeze wijze woorden zal sman (en foarhi L Cruist Hr, Gaal hier om hef goe- iedere sports r>t de boek En dat betekent -vrouw) kunnen insteni- ..weet je nog van toen dat onvermijdelijk op de blijde herkenning volgt, roept dan die misschien o.m. dat Pietje Bel, dat stiekeme jongetje met ziji dichtgeknepen oog cn gc na de vele ups en downs in die lange periode kent deze zwemvereniging mo menteel een periode van bloei. Ook het maandblad van de Amersfoortse Christelii- men. Het Maandbericht van de afdehng Amersfoort melding van iubileumpïan het turntournooi, 111 Amers foort te kunnen vertonen. De première van deze rol prent. die is vervaardigd door de penningmeester van de Koninklijke Belgi sche Turnbond, de heer Vereecken. vond plaats tij dens de vorige maand ge- ke Nationale Gymnastiek- houden bondsvergadering vereniging „Oranje" maakt van het KNGV. wel wat weemoedige glim lach op. om al hetgeen je in zo'n ogenblik voorgoed vrtoren weet. De askleu- rige aanslag clip de jaren hebben achtergelaten, valt niet. meer weg te poetsen. Daar is niets meer aan te doen. Zulke gedachten kwamen in S.V K 's hoofd op. toen hij Zaterdagmid dag op dr tentoonstelling Boek en Kind die in een J- ^IJ ,1.1 VII ivv.'v wi' V. jx Cl 11 1 1 1 I cinii IIC'I n net gord." zouden we vroe- wekt de leden np vooral aj zljn de „Oranie'Meden zien: Rusland. Japan, Zwit- ger gezegd hebben, „want. 01 AT- - - - het is een naar jongetje Periodieken I artistiek ingericht lokaal houden en tweedons is het van de Amersfoortse Aca- nodig zo nu en dan eens demie voor Beeldende bij elkaar te komen om kunst (het ovda politie- niet in een „berenslaap" te bureauzijn oude vriend vallen." Voor de winter- Prikkebeen weerzag. Die maanden heeft het bestuur Prik, nog altijd in z'n gele weer een aantrekkelijk jasje, en nog altijd even programma samengesteld nicpige streekjes buiten de van de Nederlandse Ver- denr is gehouden. „Dat is eniging van Huisvrouwen net. gord." zouden we vroe- wekt d ger gezegd hebben, „want Vrijdag 21 November des middags om 2.30 uur in „Monopole" aanwezig te zijn, alwaar in de boven zaal de prachtige kleuren film „Blauwe vogels vlie gen uit" vertoond wordt. Deze Maro-film van Alex Roosdorp geeft een over zicht van het werk der Blauwe Vogelstichting, die er naar streeft lichamelijk nen, want 1953 wordt het zilveren feestjaar. En nu VeJe turners en turnsters van diverse nationaliteiten kan men aan het werk „We gaan er een gezelli ge winter van maken," schrijft voorzitter A A. Berth in de S O S.-er. „eerstens omdat wij nu eenmaal van gezelligheid druk bezig met de voorbe reidingen. Morgen bijv. verwachten zij veel bezoe kers bij de in het wijkge- bouw „Filalethes" te hou den bazar, waarvan een flinke opbrengst verwacht wordt. seriand, Finland, India, Belgiè. Ook %zijn er zeer interessante 'opnamen van de fameuze Russische, Hon gaarse en Tsjechische turnsters. De Zweedse da mes tonen een zeer knap uitgevoerde baloefening Geen wonder, dat voor- Voor volbloed turners valt zitter Gijtenbeek met trots er van ongelooflijk veel schoons te genieten. De heer Vereecken heeft in 't clubblad van Amersf. Eoys gewag maakt van gehrekkigen in het gewone ujtstekende plaats, die door de vervaardiging van ïeugdverband in te schake- eerste op de ranglijst deze film de turnerswereld inneemt, „maar," zo schrijft zeer aan zich verplicht. De Periodieken II ook terecht, „wij zijn A B.v L.O. rekent erop. dat zeer ve]en van deze unieke om prestaties len. zien en vooruitzien Achterom op wat groeide in het verleden, vooruit ziend worden ze opgewekt tot trouw. Nadat ds Herfkens de dames en heren, die wekelijks hun krachten en tijd aan dit werk geven, dank had gebracht, besloot spr. met de woor den. Eén ding staat vast. God laat niet varen het werk dat Zijn hand begon. Een koor van kinderen en leiders en leidsters zong o 1 v. de heer v d. Pijpekamp enige malen zeer verdien stelijk enkele bekende liedex-en. Auto ontvreemd en weer gevonden De politie werd gisteren opgebeld door een bewoner van de Methorst- straat. Er stond daar op het plein tje al meer dan vierentwintig uur een personenauto geparkeerd. De wagen werd naar het politiebui-eau gebracht, waarna men zich in ver binding stelde met de eigenaar. De auto bleek toe te behoren aan wet houder V. d. M. uit Amsterdam. Onlangs was de wagen van hem ontvreemd De politie uit Amster dam leidt het vei-dere onderzoek. De crisis van het vrijheidsbegrip Zondagmorgen sprak tijdens de bezinningsbijeenkomst van het Hu manistisch Verbond de heer W. C. Jansen uit Bussum over het onder werp „De crisis van het vrijheids begrip". Spreker toonde aan, welke ver schillende inhouden het begrip „vrijheid" kan hebben, al naar de omstandigheden, waarvoor het ge bruikt of misbruikt wordt Zo staat bijvoorbeeld ook de huidige bewa peningswedloop in het teken der vrijheid, al heeft de geschiedenis genoegzaam bewezen dat nog nooit een oorlog door bewapening werd voorkomen en vrijheid nooit het re sultaat van oorlog was Ook in het leven van de enkeling blijkt, dat ware vrijheid niet door vergroting van macht en bezit, niet door het „vergrote Ik" v.ordt verworven. We moesten eindelijk eens ophouden, de vrijheid daar te zoeken, waar we ze stellig niet zullen vinden. Want niet in de omstandigheden buiten ons. maar in de ontwikkeling van onze eigen persoonlijkheid is die begeerde vrijheid te vinden De be wustwording van deze taak alleen kan leiden tot overwinning van de huidige crisis van het vrijheidsbe grip en is één der belangrijkste op drachten. die het Humanisme aan de mens stelt. ROME Koning Frederik en Ko ningin Ingrid van Denemarken zijn Zaterdagavond enkele minuten voor middernacht voor een vacantie per trein in Rome aangekomen er nog lang niet. aller me- -r -o--- Veel nieuws geeft altijd dewerking is dringend gelegenheid mager. Zeker van al dat en op de contactsavonden het mededelingenblad van noodzakelijk." Plet de Bra- van wereldformaat te zien, kapellen vangen in Ame- zullen heel wat S.O.S.-ers de Amersfoortse Vereni- ber blijkt met elf doelpun- gebruik zullen maken. [Notrcrl U even GRAND THEATRE. 13 November 8 uur: Italiaanse Opera met „Rigolelto". CITY THEATER. Van 7 t.m. 13 Nov. „The African Queen" Toegang 14 jaar. Aanv Zo. 2 - 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2-30. 6-45 en 9 uur REMBRANDT THEATER Van 7 t.m. 10 Nov „Piraten Koningin". Toegang 14 Jaar Van 11 tm 13 Nov „Nood lot in de Woestijn" 'loegang 14 jr. Aanv Zo. 2.-. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van 7 tot en met 9 Nov. „Circus Arena". Toegang 14 laar Van 10 tot en met 12 Nov „Het kind dat haar werd gegeven" Toegang 18 Jaar. In de Donderdag-cyclus 13 Nov „Onder Moeders vleugels" Elke leeftijd. Aanvang Vr 8 uur. Za en Do. 230. 6 45 cn 9 uur Zo. 2.-. 4.15. 6-45 en 9 uur Ov dagen 2 30 en 8 uur 15 NOVEMBER .Zaterdag Amicitia. 20 uur Feestavond Amersf. Man nenkoor. Markthal. 1930 uur. Chr. Muz- Ver. „Hosanna" Jubileumavond ter ge legenheid van het 20-jarig bestaan. KAB-gebouw. 20 uur Ons Vrije To neel met „Vlammende wieken". 15. 17 en 18 NOVEMBER. Academie voor Beeldende Kunsten van 2 30 5 uur en van 7—10 uur Tentoon stelling ..Het Goede Kinderboek". MAANDAG 17 NOVEMBER MONOPOLE, 8 uur Dr J. M. Lode- wijks, bioloog over „De dierenwe reld en de oorspronkelijke bewo ners van Australië." OPENBARE LEESZAAL: 2de lezing Cursus III Volksuniversiteit. HOTEL MONOPOLE: Ver. Oost en West Dr J N Lodcwijks „De dieren wereld en de oorspronkelxlke bewo ners van Australië8 uur DINSDAG 18 NOVEMBER PAVILJOEN BERGHOTEL 20 uur: Kath Cult Centrum P. C Visser over „Miin herinneringen uit de Sovjet Unie". A.G HUIS 20 uur Ledenvergadering Amersfoortse IJsvereniging. K A B -GEBOUW, 20 UUi Pater Drs la Hay over 100 jaar Sociale vooruit gang MONOPOLE. 20 uur Amersf. Kring C, J. Schuurman over „Betekenis symbolische verhalen uit de Bijbel". VONKS LUNCHROOM 8.15 uur: Ned. ver voor weer- en sterrenkunde. H J A Vesseu r „Weerschepen op de Oceaan" 8 15 uur. GEBOUW FILALETHIS",: bazar Amf Chrintelijke gymnastiekvereniging „Oranje". Burgerlijk stand Geboren: Petronella Johanna, d van J. L Meyer en H. W Hermsen; Marti- nu? Antonje z. van M. A Brink en W. van Kouswijk Getrouwd M. van 't Hazeveld en A. M. v. d Hoek.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2