Politie te Tanger zoekt twee Amerikaanse bendeleiders Heus Catarrh GELEZEN- j en gewogen De nieuwe zondebok Humanistisch Thuisfront opende vormingscentrum KLOOSTERBALSEM Kleermaker ging vrouw en dochter met bajonet te lijf Parijzenaars blind en doof hijontvoering"van vrouw Voorts. vicksVATRONOL v. WONDEN van atterleiaard 0 -bed is ook voor U ideaal! Een scheiding Dinsdag 18 November 1952 5 DE OVERVAL OP DE COMBINATIE Luciano, „koning der misdaaden Costello. ..koning der gokkersbij zaak betrokken TANGER. De internationale politie van Tanger zoekt op het ogenblik naar twee Amerikanen, een zekere Sydney Paley en Elliot Forest, die zü ervan verdenkt de leiding te hebben gehad van de overval op het Neder landse schip „Combinatie" aan het begin van deze maand in de Middel landse Zee gepleegd. Men vermoedt dat Paley en Forest, die goed bekend zün in Tangers smokkelaarskringen, zich in een Franse haven ophouden. De Franse politie is gealarmeerd. De uit Britse en Nederlandse ma trozen bestaande bemanning van het scheepje „Esmee", dat op 5 November de haven van Tanger binnenliep, is reeds gearresteerd. Het scheepje werd in beslag geno men. De internationale politie had de deelneming van die bemanning aan de overval vastgesteld. Volgens de correspondent van de „Daily Express" heeft de politie Zondag ontvoering der zeelieden uit de ge vangenis van Tanger verijdeld. Klaarblijkelijk wilden de ontvoer ders voorkomen, dat de gearres teerden zouden gaan „doorslaan". Voorts meldde deze correspon dent dat de politie gelooft, dat Lucky" Luciano, de voormalige „koning der misdaad" die uit Amerika is gewezen en nu in Italië woont, bij de zaak betrok ken is. Ook zou dezer dagen in Tanger de rechterhand van Cos tello. de „koning der Amerikaan se gokkers" zijn aangekomen, Meisje overleden na steekpartij GORINCHEM Tijdens de ker mis te Gorinchem is in de afge lopen nacht een steekpartij voor gekomen met dodelijke afloop. Om streeks middernacht kwam de 21- jarige mej. C. G. met haar vriend een café binnen. Even later werd zij onverwacht met een groot knipmes in het rechterdij been gestoken. Zij zakte ineen en bloedde hevig, door dat een slagader was geraakt. Tij dens de behandeling is zij in het ziekenhuis te Gorinchem overleden. De politie heeft de vermoedelijke dader gegrepen, maar deze ontkent ten sterkste iets met de aanslag te maken te hebben. Over de redenen daartoe is niets bekend. De politie zet het onderzoek voort. Gala-première „Limelight" bracht 7.000 op voor Prins Bernhardfonds AMSTERDAM. In de kas van de afdeling kunst van het Prins Bernhardfonds is 7000.gestort. Dit is de opbrengst der galapremière van Chaplins „Limelight" in het Am sterdamse Tuschinski-theater op 6 November j.l. Advertentie (1. M.) Zodra U een paar druppels Va-tro-nol in elk neusgat doet, voelt U een heerlijke opluchting, "t Verzacht snel de prikkeling, maakt het slijm los en vermindert de zwelling der slijmvliezen. NEUSDRUPPELS ^STAMMEN de mensen werkelijk van ^-'de apen af? Zo eenvoudig kan het niet gesteld worden. Er is een groep reuzenapen geweest en uit deze dier soort hebben zich de gorilla, dc chim pansee. de orang-oetan, de gibbon, en waarschijnlijk ook de mens ontwikkeld. De genoemde aapsoorten en de mens hebben dus dezelfde voorvaderen ge had. Dit o m wordt uiteengezet in „Apen. schedels cn mensen", dat bij Xijgh en Van Ditmar is verschenen (prijs 1250). De schrijver, dr. Roy Chapman Andrews, heeft tegenwoordig een rustige betrekking aan het Ameri kaanse Museum van Natuurlijke His torie maar voordien heeft hij vele ja ren op tal van plaatsen in de wereld gesnuffeld naar resten van menselijke skeletten uit voor-historische tijden. Hl) vertelt van dc resultaten van zijn cn andcrer onderzoekingen op zeer boeien, de wijze Hij bespreekt verschillende schedelvormen cn enkele soorten van apen en aapmensen, die hij als voor vaderen of neven van het menselijk geslacht beschouwt. De reuzen van Ja va. de Peklngmens. de Piltdown-, de Rhodesië- en de Heidelbergmens pas seren de revue en lang staat de schrij ver stil bij dc Cro-Magnons. die men sen waren van onze soort. Ook het grottcnonderzock bespreekt hij c-n dc tekeningen, die men van voor-histori sche mensen op rotswanden heeft ge vonden. In een slothoofdstuk „Dc mens van de toekomst" ontwerpt hij een beeld van ons geslacht, zoals het zal zijn als het zich nog beter dan thans zal hebben aangepast aan de rechtopgaan de gang (onze rug zal korter en stevi ger worden; allerlei kwalen zullen ver dwijnen maar wij zullen ook spoediger kaal worden). Niet ieder zal het met alles wat de schrijver betoogt eens kun nen zijn maar een buitengemeen inte ressant en ook voortreffelijk ge- iilustreerd boek is het zeker. JOURNAAL Axel Munthe heeft destijds een grote schare van bewonderaars getrokken met zijn ..Geschiedenis van San Michc- 1c". Van die grote vriendenkring zullen velen zonder twijfel ook de levensge schiedenis willen lezen van de man die dit boek schreef Gust-af Munthe een neef van de auteur en G. Uexküll Schwerin schreven „De geschiedenis van Axel Munthe" waarvan een door John Kooy verzorgde, vertaling ver scheen bij dc Uitgeversmaatschappij W dc Haan N.V. te Utrecht (Prijs 7.90). „De Stad der Verleiding (Uitgave In den Toren. Naarden. is de nietszêgcngde titel van de door commissaris Voorde wind vertaalde roman Asphalt Yungle" De schrijver tv. R. Burnett verhaalt hierin de opzet en organisatie van een ..kraak", die door dc groten" van de Amerikaanse onderwereld wordt voor bereid. Men kan bij het lezen van deze roman een gevoel van respect voor de deskundige van grote scherpzinnigheid getuigende „oobouw" van de misdaad niet verhelen Een opbouw die de strijd, welke de politie tegen de .zwa re jongens" moet voeren op een niveau plaatst, waar alleen uiterst pientere speurders enige kans op succes heb ben. ..De Stad der Verleiding" is een roman, die door de rake karakterteke ning en de gedegen kennis van het Amerikaanse misdadigers- .vak" hoven de grote stroom van „detectives" uit 'omt. (Prijs ing. 5.-; geb. 6 95). naar de autoriteiten veronderstel len. om ..orde op zaken" te stel len na de "rrestatie der beman ning van de „Esmee". De autori teiten hebben nog niet kunnen uitmaken, of er betrekkingc bestaan tussen Luciano en Cos tello. Naar AFP later uit Tanger meld de zullen de vier bemanningsleden van de Esmee" voorlopig op vrije voeten worden gesteld. Slechts de kapitein, een zekere Edóie Engels man. blijft in gevangenschap. Doodvonnis tegen het echtpaar Rosenberg bekrachtigd WASHINGTON. Het Ameri kaanse Hof van Appel heeft Maan dag voor de tweede maal geweigerd het vonnis tegen het echtpaar Julius en Ethel Rosenberg, dat op beschul diging van spionnage op het gebied van de kernsplitsing ter dood is ver oordeeld, te herzien. De Rosenbergs kunnen nu alleen nog door een gra- tiebesluit van president Truman van de electrische stoel worden gered. Kikoejoe-konmg in Kenia voor rechter NAIROBI. Kenyatta. de onge kroonde koning van de Kikocjoestam in Kenia, zal vandaag door de rech ter te Nairobi in staat van beschul diging gesteld worden wegens het geven van leiding a3n de onwettige vereniging Maoe Maoe. Vijf andere personen zullen be schuldigd worden van „hulp bij het geven van leiding aan de Maoe Maoe" en alle zes zullen terecht m<Je- ten staan wegens lidmaatschap van een tegen de blanken gerichte ge heime vereniging. Een Britse pa trouille heeft Maandag een Maoe Maoe gerechtshof in Esson in het district Nyeri verrast en alle 13 le den gaarresteerd Ook heeft de poli tie een overval gedaan op een verga dering van de Maoe Maoe op een Europese boerderij in Timoe en 50 man gearresteerd. Spanje garandeert vrije verspreiding Unesco- publicaties PARIJS De Spaanse regering heeft Maandag in een schrijven aan de directeur-generaal van de Unes co, Torres Bodet, de vrije versprei ding in Spanje van alle publicaties van de Unesco verzekerd. Afschrif ten van de brief zijn aan afgevaar digden. die de jaarvergadering van de Unesco te Parijs bijwonen, over handigd. Waarnemers zien in de Spaanse toezegging een poging om de landen te beïnvloeden, die tegen de toelating van Spanje zijn gekant en landen, die hun standpunt in deze nog niet hebben bepaald. Rebusactie erefonds oud-verpleegsters begint Zaterdag AMSTERDAM. Zaterdag a.s. zal de rebus, die prinses Beatrix en haar klasgenoten hebben ont worpen ten bate van het erefonds voor oud-verpleegsters, in alle dagbladen, weekbladen en radio- gidsen worden gepubliceerd. De inhoud van deze originele rebus is een opdracht aan het Neder landse volk en bestaat uit een vierregelig rijm, waarvan de eer ste regel is gemaakt en getekend door prinses Beatrix. Op diezelfde dag zullen een millioen kaarten, waarop ook deze rebus staat afgebeeld, door geheel Nederland worden verspreid. Bin nenkort zal in vele bioscopen een Polygoon-filmpje worden gedraaid van zes minuten over het leven van verpleegsters en oud-ver pleegsters. Sow jet-connnandant verbiedt partij in Oostenrijk WENEN. Dc Russische comman dant van Wiener-Neustadt heeft Maandag de „Bond van Onafhanke- I ljjken" een uiterst rechtse politieke partij' in de Russische zone van Oos tenrijk verboden. Deze bond, die 16 van dc 165 zetels in het parlement bezet, wordt vornamelük gesteund door oud-leden van de nazi-partij. Het Oostenrijkse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft verklaard, dat de bond volledig door de Oos tenrijkse grondwet wordt beschermd. Verder verklaarde een woordvoer der, dat het nog geenszins zeker is. dat de Russische Hoge Commissaris het besluit van één van zijn officie ren zal bevestigen, daar het zeker niet de taak van de commandant van een kleine provinciale plaats was verordeningen uit te vaardigen voor de gehele Russische zone. Richtlijnen gratiebeleid aan Tweede Kamer overgelegd DEN HAAG De in 1946 door het toenmalige kabinet vastgestelde richtlijnen in zake het verlenen van gratie aan ter dood veroordeelde oorlogsmisdadigers zijn door de op eenvolgende ministers van Justitie met grote hardnekkigheid aan het parlement onthouden. Thans heeft de nieuwe minister van Justitie, mr L A Donker, deze richtlijnen aan de Tweede Kamer vertrouwelijk overgelegd. „Heil-Hitler"-schreeuwer krijgt 10 pond boete LONDEN. Battersby, een „schrijver", die tijdens een herden kingsdienst te Londen op 9 Novem ber riep: Heil Hitler" en daarna de nazigroet bracht werd Maandag veroordeeld tot het betalen van een boete van 10 pond of twee maan den wegens beledigend gedrag. De dienst werd bijgewoond door ko ningin Elizabeth en premier Chur chill. ..Kom binnen en wees welkom (Toelichting: Te Tandjong Ka- reng zeide Sukarnodat wen vroeger de Hollanders de schuld gaf van alles wat niet. goed ging, terwijl men thans de schuld op de regering te Djakarta werpt.) y Voorzitter Vermeer zeer verheugd over medewerking van minister van Oorlog (Van een onzer verslaggevers) NUNSPEET „Ik hen zeer ver heugd over de prachtige medewer king. die de minister van Oorlog de laatste maanden verleent aan het Humanistisch Thuisfront," zei Maandagmorgen de heer E. Ver meer. voorzitter van het H.Tbij de opening van het eerste Huma nistisch Vormings- en Bezinnings centrum voor militairen, dat ge opend is in het conferentie-oord „De Ark". De belangstelling voor dit cen trum is zeer groot In de week die volgde op dc publicatie van de plannen meldden zich driehonderd cursisten. De heer Vermeer vroeg voor de humanistische geestelijke verzorging geen gelijkwaardigheid, wel gelijkberechtiging, dat is ge lijke kansen Het Interkerkelijk Protestants Thuisfront had telegrafisch harte lijke gelukwensen "gezonden. De heer Vermeer was dankbaar voor de goede verstandhouding, die be gint te groeien tussen hen. die op het gebied van de geestelijke verzorging van militairen werk zaam zijn. Generaal I. A. Aler achtte het verheffend, dat dit werk mogelijk is met steun van de minister. „Als (Advertentie L.M.) Een klein wondje, waar vuil in (f komt kan een ernstige vcrzwc» \T/ rmS veroorzaken. Gebruik daar» \r om bij elke verwonding: mr. 11 ,-u. Overstroming teistert dorp op Zuid-Java TJILATJAP. Ten gevolge van zware regens is de kali Seraju op vele plaatsen buiten haar oevers getreden In het gebied van Maos werd de bevolking door een over stroming bedreigd. 1500 mensen zijn naar elders geëvacueerd. Honderden huizen staan onder water of werden vernield. het ooit goed zal worden om te leven." zei hij. „dan zal het nodig zijn dat de geest van verdraag zaamheid, die hiev tot uiting komt. overal ter wereld vaardig wordt." Naar wij vernemen zal op de be groting 19521953 van het ministe rie van Oorlog een bedrag worden uitgetrokken om het militairen mo gelijk te maken bijeenkomsten als die van het Humanistisch Vormings- en Bezinningscentrum te bezoeken. Duitsers willen hun handelsmerken terug BONN. De West-Duitse vereni ging van Kamers van Koophandel (Industrie und Handelstad) heeft er op aangedrongen dat de Westelijke geallieerden de na de oorlog inbe- slaggenomen handelsmerken aan West-Duitsland terug zullen geven. Dit zou volgens de vereniging moe ten geschieden voor de conventies van Bonn tussen West-Duitsland en de Westelijke mogendheden, waar over in de loop van deze maand in het West-Duitse parlement gedebat teerd zal worden, geratificeerd wor den. Volgens de brief is het voor Duitse firma's moeilijk haar oude markten te heroveren met nieuwe handelsmerken, welke de afnemers nl9t kennen. Medeplichtige aan Zweeds spionnage-complot op vrije voeten STOCKHOLM. Larsson. een spoorwegarbeider die op 31 Augus tus van dit jaar veroordeeld was tot vijf jaar dwangarbeid, wegens medeplichtigheid aan spionnage, werd Maandag door het Hof van Appel op vrije voeten gesteld. Het hof bepaalde dat Larssons misdaad meer dan vijf jaar geleden begaan is en daarom valt onder de verja- ringswet. Hij was een van de zes personen, die in Augustus als ie- den van een spionnage-complot dat onder leiding van Enbom stond en dat tien jaar lang de Russen inlich tingen over Zweden's Noordelijke defensie had gegeven, veroordeeld waren. (Advertentie l.M.) Je kunt het hele ABC van sigarettenmerken wel afwerken. Maar je komt terug op dc C. Dc C van Constante Kwaliteit, dc C van Caballero. Enig «BB Echtgenote zou 'smans goede naam „over de straat hebben gesleurd (Advertentie l.M.) Lekker warm en volkomen geruisloze vering. EXPERIMENT VAN FRANS DAGBLAD PARIJS Een Parijs dagblad zegt dat het op een avond vijf maal op straat een gillende vrouw heeft „ontvoerd", maar dat noch de poli tie noch de omstanders iets hebben gedaan om dat te verhinderen. Geen enkele maal was er politie in de buurt en de voorbijgangers kwamen geen enkele maal tussen beide en zijn ook geen enkele maal hulp gaan halen, zegt de „Franc- Tireur". Onmiddellijk na de „ontvoerin gen" geïnterviewd, waren de getui gen het er over eens. dat zij er niets mee te maken hadden en dat zij overal buiten wilden blijven. De „Franc-Tireur" was tot dit spelletje gekomen in verband met de arrestaties van de boer Dominici uit Lurs, op beschuldiging van het „niet bieden van hulp aan een per soon in gevaar." nadat hij had toe gegeven, dat hij niets gedaan nad toen de Britse voedseldeskundige sir Drummond en diens gezin drie maanden geleden dicht bij zijn huis vermoord waren. „Zijn wij allen lafaards?", vraagt men zich bij de „Franc-Tireur" nu af. Eduard van Beinum in "53 naar Rio de Janeiro? DEN HAAG Eleazer de Carvalho. dirigent en directeur van het „Orguesta sinfoniea Brasileira" van vadersziide Nederlander van afkomst, z'n moeder was een zuivere Indiaanse vertoeft op het ogenblik in ons land om twee concerten te leiden van het Utrechts Stedelijk Orkest cn vijf van het Radio- Philharmonisch Orkest De heer De Carvalho doet op het ogen blik pogingen Eduard van Beinum dirigent van het Concertgebouworkest dat de heer De Carvalho het beste or kest van Europa noemde volgend jaar voor het leiden van ziin orkest enige tijd naar Rio de Janeiro te doen overkomen. Hij vertelde dat in ziln orkest drie Nederlandse musici werken, in het gemeentelijk orkest van Rio de Janeiro vijf. „Prawda" critiseert Sowjet-geleerden LONDEN. In de „Prawda", het officiële orgaan van de Sowjet-com- munistische partij, wordt gezegd, dat een aantal Russische geleerden er een monopolie op na houden en zich tegen critiek vrijwaren door „nieuwe krachten, die pogen zich te doen gel den" de mond te snoeren. Er zou een gebrek aan verschil in mening be staan op natuurkundig en ander wetenschappelijk terrein Het blad pleit voor een botsing der meningen als een wezenlijke voorwaarde om zich van de eerste plaats in de we reld te verzekeren. Als voorbeeld van gebrek aan cri tiek haalt de „Prawda" onlangs ge publiceerde opstellen over philosofi- sche problemen in de moderne na tuurkunde aan, waarin de critiek bij na uitsluitend was beperkt tot vroe gere tijden, terwijl het huidige werk op het natuurkundige terrein wordt verzwegen. DEN BOSCH. Bevestiging van het rechtbankvonnis tien maan den eiste Maandag de advocaat- generaal tegen de 60-jarige kleer maker P. H. B. uit Maastricht, die op een avond in Juli zün vrouw Philomena van Assen en zijn doch ter Josephine met een bajonet heeft aangevallen, uitroepend: „Dan biyf I je kapot!" Verdachte, die niet officieel ge scheiden leeft van zijn vrouw, zou 's avonds onder invloed van drank verkerend zijn vrouw in haar wo ning hebben opgezocht om haar te vragen weer naar hem terug te keren. Toen zijn vrouw naar zij zelf getuigde "n ontkennend ant woord gaf riep hij. opspringend en met een, bajonet stekend: „Dan blijf je kapot". Zijn dochter greep hem van achteren vast, zodat z'n vrouw, slechts licht gewond, kon vluchten B. keerde zich daarop tegen zijn dochter uitroepend: „Zij is weg, dan maak ik jou kapot Het gelukte het meisje echter hem de bajonet af te nemen, nadat hij ook haar slechts licht had verwond. Verdachte zei eerst, dat hij naar de woning was gegaan, omdat hij zijn dochter uit het huis wilde heb ben. want „daar kwamen publieke vrouwen". Even later zei hij echter naar zijn vrouw toe te zijn gegaan omdat „zij zijn naam over de straat sleurde' en dat hij daardoor als kleermaker zijn klanten verloor. De verdediger, mr Verbruggen vroeg clementie voor verdachte, daar CHICAGO Wervelstormen, sneeuwjachten en regenbuien heb ben in verschillende delen van de Verenigde Staten gedurende het afgelopen weekeinde aanzienlijke schade veroorzaakt T"ier personen kwamen om het leven. Bioscoopdirecteur, die voor ton belasting ontdook, tot maand veroordeeld DEN' BOSCH. Het Hof veroor- deelde Maandag M C., bioscoop directeur in Maastricht, tot een maand gevangenisstraf wegens het ontduiken van de belasting voor ruim een ton. Verdachte had dit be drag doen „onderduiken" onder de rubrieken „Onkostenrekening" en Vrijkaart j es". PP ERST had mijn overbuur- •*-' vrouw twéé Siamese katten, maar nu zijn het er vijf. want het aristocratische beige echtpaar ziet sinds een paar weken met me lancholieke, aangebrande gezichten op een drieling neer. Het kwam spierwit ter wereld. Ook in het dierenrijk blijkt de rol van dc man bij zo'n bevalling een beetje bespottelijk te zijn. Hij is besluite loos aanwezig, staat voornamelijk in de weg en brengt zijn tijd zoek niet een nutteloos gcdribbcl van het kastje naar de muur, dat meer irriteert dan oplucht. Toch kan hij onmogelijk gemist worden, dat weet iedereen. Om moeders wil, wordt er dan ook in hem berust en men lacht zelfs in het voorbij gaan bemoedigend zijn kant uit, om duidelijk te maken dat nie mand hem iets kwalijk neemt. Ook dc Siamese kater ijsbeerde ongerust en over de hand langs de mand, tot ze er alle drie waren. Toen hervond hij zijn houding en ging ze ernstig één voor één be kijkengelijk een gekroond hoofd, dat een hospitaal bezoekt en elke patient een compacte vriendelijk heid toevlïndcrt. geschikt om later aangedikt te worden oververteld aan verveelde kleinkinderen, die het verhaal al tien keer hebben gehoord. Op het matrasje lag dc moeder, in die boven-aardse toe stand van doezelige weelde, welke het bezit van kinderen een vrouw verschaft, zolang zij nog niet tot gewone voorbijgangers zijn opge schoten. Soms kwam zij even uit bed, om haar nagels aan een kast te scherpen of. voor dc lijn, enige meters in een daartoe geëigend stuk textiel te klimmen, maar haar liefste plaats bleef toch dc mand waar ze, op haar zij gekan teld, nimmer moe werd aan de drie blinde, witte larfjes het rij kelijk tafelgenot te bereiden, dat zij nog ongeremd gulzig met ar men en benen bevochten. Toen de kinderen de ogen open deden, om ereis te zien wat het leven nu eigenlijk om de hakken had, begonnen ze ook grijzig te verfcleuren, want zij waren lang zaam maar zeker op weg naar het beige-met-bruin, dat het wapen van het oude huis der Siamezen zo gedistingeerd kleurt. De vader vegeteerde naast de mand, in dc decoratieve trant van een grijze edelman, die zijn dagen subliem verdroomt aan het open haard vuur en alleen even arrogant con touren krijgt, als een buigende boer een haas komt offreren of de gebochelde rentmeester het goud van de pacht met bekwaam ver beten hebzucht uitstort op het glimmend mahonie van de whist tafel. Als je op je hurken ging zitten en met voorzichtige hand dc' bib berige lijfjes beroerde, kwam hij dadelijk toezichthoudend overeind en surveilleerde naderbij, gereed om zijn complete tandformule in dc duim te ponsen, voor het geval jc niet haastig opbrak. Omdat zijn bazin die agressieve suppoos tenhouding een beetje hinderlijk vond. bracht zij hem uit logeren bij een kennis. De moeder scheen het nauwelijks op te merken haar kop liep om, met die drie. Maar een paar dagen later werd duidelijk dat zij niet meer at of dronk. „Zeg, die kater van jou", zei de kennis door de telefoon, ..die is een soort hongerstaking begonnen. Zolang hij hier is, heeft hij nog geen hap gegeten. Want u weet, zo'n duur echt paar van oude familie, is veel te delicaat gebouwd voor een schei ding op practische gronden. Haas tig werd de fout hersteld. Ze zijn nu weer bij elkaar en eten als voorheen. Statig ligt dc heer des huizes naast de mand toe te zien dat alles naar behoren verloopt. Een Couperusfiguur, alleen zijn lorgnet ontbreekt. KRONKEL deze slechts zijn dochter uit het min der gunstig bekend staande huis weg wilde halen. „Wat mijn vrouw doet. moet zij weten, want met haar heb ik gebroken, doch voor mijn dochter ben ik verantwoordelijk", zou ver dachte hebben gezegd. r Dit zij" Pearl Bai- ly. een blues-zan geres en Louis Bellson, de drum mer van de band van Duke Elling ton en zij willen met elkaar trou wen De vader van de 28-jarige Louis, een NeivYorks za kenman, is daar te gen. „Ik heb niets tegen negers", zei hij, „maar zij (Pearl) kon beter bij haar eigen ras blijven." Pearl, die in opgewonden toe stand in Londen is aangekomen, heeft onlangs in de V New Yorkse nacht club waar ze optrad, een onaange name ervaring opgedaan Terwijl zij zong ging het publiek te keer en wilde haar afranselen. De geschrok ken Pearl is van plan voorlopig in Londen te blijven, waar ze met Louis hoopt te trouwen Zutphen viert vandaag feetf. omdat het twintig Jaar geleden is. dat hier een unieke industrie, de steen- cn kalk- groevcn. werd gevestigd. Ex-koning Farock. die ziin mémoires schrijft om zijn inkomsten te verhogen heeft concurrentie gekregen van ziln vrouw. Een Londcns Zondagsblad is be gonnen met de publicaties van de mé moires van prinses Narriman. Zc zullen heel wat te vertellen hebben. Engeland, dat nu al vol is van dc kroningsplechtigheid van koningin Eli zabeth. wil ook de gevangenen in de vreugde laten delen. Zestig Britse ge vangenissen hebben twaalfduizend bol- Animo voor sporen groter dan in 1951 AMSTERDAM In de maanden Januari tot en met October van dit jaar werd in totaal bij alle Nederlandse spaarbanken 811.8 millioen ingelegd en 749,8 mil lioen terugbetaald zodat in 1952 tot nu toe 62 millioen is gespaard. In de overeenkomstige periode van vorig jaar werd 137,4 millioen ontspaard. Prins Felix van Habsburg treedt in het huwelijk BEAULIEU SUR MER Dezer dagen zal te Beaulieu Sur Mer aan de Franse Rivièra een van de laat ste overlevenden van het Huis Habs burg. de 36-jarige prins Felix van Habsburg aartshertog van Oos tenrijk in het huwelijk treden met de 27-jarige Duitse Prinses An na Eugenie Pauline van Arenbcrg. Prins Felix is een broer van aarts hertog Otto. Hij is als zakenman werkzaam in Mexico. len van tulpen en gele narcissen gekre gen, die. hoopt men, tegen 2 Juni zul len bloeien. Inbrekers in Rome, die In de win kel waar zc waren binnengeklommen helemaal niets konden vinden namen uit wanhoop maar dc twee waakhonden mee. In een ziekenhuis in Oslo ligt een jongeman die al twee weken lang do hik heeft De artsen gaan hem nu met een middel tegen een virusziekte behan delen. nadat alle andere medicijnen ge faald hebben. De Sowjct-soldaten in het Russische radiogebouw in de Britse sector van Berlijn halen telkens het grapje uit de brandalarm-installatie in werking te stellen. Als de in allerijl uitgerukte VVcst-Bcrlijnse brandweerlieden bij het gebouw aankomen, laten de Russen hen niet toe en ze doen verbaasd alsof ze nergens van weten De geplaagde brand weermannen hebben nu de alarmdraden doorgesneden.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3