Sint Nicoiaas Meerdere routine schenkt UZSC zege op AZ en PC Slager s vaktentoonstel ling vanmiddag geopend SEN SPORTJAARBOEK maar om 3 uur Conferentie Grote Drie door Moskou gewenst? Nederlandse Bank heeft meer goud Wijziging training Ned. elftal? JONGEN Vijf in één hand 1951 -1952 PRIJS f2.90 Langestraat 50 Telefoon 6241 4 Woensdag 19 November 1952 Voor dc Centrale-Wintercompeli- tie Waterpolo, bond gisteravond m het Sportfondsenbad Amersfoort het eerste heren-zevental van de AZ PC de strijd aan tegen UZSC I uit Utrecht. Bij de Groen-Witten ontbraken Gerrit ter Weel. Felix Insinger en Wim Jansen, waarvoor invielen mr E Gerritsen doel. Ben Ufien achter en Theo Mosterd mid- voor. De Domsledelingen kwamen uil met vervangers voor de ou 1- internationaal Kees van Aelst en Roel Langelaar Beide teams waren dus zwaar gehandicapt, hetgeen ook duidelijk het spel ten nadele be ïnvloedde. Dank zij hun invallers bleken dc Utrechters over het algemeen meer routine tc hebben dan de Amersfoorters. hoewel gezegd moet worden, dat het spel van UZSC iets te fors aandeed Bij de AZ en PC-ers ontbrak het onderlinge ver band. DE WEDSTRIJD Direct na het aanvangssignanl zwemt Siem Beitler met sneltrein vaart naar voren cn bemachtigt het eerst de bal. Via Wim Mosterd en een vrije worp voor Gcrty, krijgt de zwaar gedekte Theo Mos terd de kans om te doelpunten, doch zijn schot is te zwak. UZSC antwoordt direct met een tegen aanval. maar gelukkig gaat de boogbal van Albert Overhagen juist naast het doel Na enige schermut selingen komt hel bruine monster bij Ben Uffen die even opzweml cn zich niets aantrekt van het ge roep van de z.eer goed opgestelde Gerty Mosterd Onverwachts lost hij een schot, dat hoog in de rech ter bovenhoek van het Utrechtse doel verdwijnt 10 voor AZ en PC. Na een vergeefse aanval van de UZSC krijgt Theo Mosterd het leder onder controle Hij wordt door veteraan Bergers te zwaar aangevallen, waardoor een vrije worp voor Theo volgt. Deze diri geert het leder naar zijn broer Gcrty. die van dichtbij laag in schiet. 20 voor AZ PC Dit laten de Utrechters niet op zich zitten. De Groen-Witten worden in de verdediging gedrongen Ben Uffen begaat binnen de 4-meter een zware fout tegen Bert Korevaar. Uffen moet de kant op en Korevaar zet de strafworp om in een doelpunt. 21. De druk op de Amersfoortse veste blijft aanhouden. Aanval op aanval volgt. Met een strak schot gelukt het Gerard van Maurik om de stand op gelijke voet te bren gen. 22. Even daarna is het we derom deze van Maurik. die een kogel afvuurt, welke doelman Ger ritsen tussen de handen door laat schieten. Stand 23 voor UZSC. De jongens uit Utrecht zijn niet meer te houden Fel zitten zij op de bal. Dividendbeperking met jaar verlengd CVan onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Ka mer heeft gistermiddag het wets ontwerp tot verlenging van divi dendbeperking met 69 tegen 12 stemmen aangenomen. Tegen stem den de Liberalen. Staatkundig Ge reformeerden en de KN.P. Van de ZS' ..regeringspartijen" stemde al leen de heei C. v. d. Heuvel (A.R.) tegen Zijn fractieleider, dr Schou ten, had tevoren meegedeeld dat de overgrote meerderheid van zijn groep voor het wetsontwerp zou stemmen, nadat het amendement- Lucas (K.V.P.), dat de werkings duur van het wetsontwerp tot een jaar beperkte, was aangenomen met 53—27 stemmen (tegen P.v.d.A en C.P.N.). De Amersfoorters laten zich vol komen overspelen Aardig samen spel volgt tussen oe Gebr. van Mau rik en Albert van Overhagen Laatstgenoemde komt hoog uit het water ap, vangt de bal en doelpunt onhoudbaar. 24 voor de Utrech ters Vlak voor de rust krijgen we een onderwater-duel tussen Ber gers en Gcrty Mosterd. Beiden worden uit het water gezonden Hoewel de AZ PC zich herstelt, breekt halftime met onveranderde stand aan. Na de hervatting tonen beide teams tekenen van vermoeidheid. De jeugdige Wim Mosterd trekt zich hier echter niets van aan en speelt een uitstekende partij. Hij moet te veel alleen doen. Toch ge lukt het hem om de achterstand in te lopen tot 34. Hierna is het met de Groen-Witten gedaan. Overha gen maakt er 35 van voor zijn club Elke ploeg krijgt nog een strafschop toegewezen. waaruit resp Gerard van Maurik en Wim Mosterd doelpunten. Eindstand 46 ten gunste van de UZSC. SOEST Feestelijke intocht van St Nicolaas Sint Nicolaas zal Zaterdag 22 No vember a.s. in Soest arriveren met de trein van 13.25 aan het station Soestdijk. Het eerste bezoek geldt het raad huis, waar de Sint officieel door de Burgemeester zal worden ont vangen. Een geluidsinstallatie zal worden opgesteld, zodat een ieder de toespraken op straat kan horen. De Soester Harmonie „P.V.O." en de drumband van de Chr. Gymna - stiekvereniging „Olympia" zulle/n een gedeelte van de route meemrjr cheren. Na de ontvangst ten gemeemtc- huize. zal Smt Nicolaas een ri'ftoei door de gemeente houden, die langs de volgende wegen gaat: 14.15, uur vertrek raadhuis en vervolgens langs Steenhoffstraat. Van V/eede straat. Burg. Grothestraat, Nieu- werhoek, Koninginnelaan. Nieuw- straat. Laanstraat, Beukenlaan Nieuweweg. Ossendamwcg, Soester bergsestraat, Kerkstraat, Toren- straat, Middelw ijkstraat. S&eenhoff- straat. Van Weedestraat, Burg. Gro thestraat. Oranje Hotel ontbinding van de stoet. Buurtver. „West" geeft feestavond A.s. Zaterdagavond geeft de buurtvereniging ..West" in zaal Eemlaynd een feestavond voor leden en donateurs. Het toneelstuk „Het smeulende vuur" zal worden opgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) Hedenmiddag te 2.30 uur werd door de burgemeester de heer H. Molendijk tijdens de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het Amersfoortse Slacht huis. de slagersvaktentoonstellmg geopend. Wij hebben vanmorgen reeds een kijkje genomen in en rond het abattoir, evenals wij dat enkele weken geleden deden toen de directeur, de heer E. A Gale- sloot ons rond leidde In de grote runderhal ziet men in het midden een enorme tafel, waarop de Amersfoortse slagers hun vleeswaren en etalage-schotels (vers- en gebraden vlees) hebben uitgestald. Het is een lust. de ver scheidene stukken, die doen denken aan banketbakkers-artikelen men ziet „taarten" en fraai opgewerkte tongen te aanschouwen. Langs de wanden hebben de grossiers hun waren tentoongesteld. De middengang is aan de linker zijde ingericht door de heer W. v. d. Klashorst; rechts door de ge broeders v. d. Wetering. Deze ten toonstelling van de Amersfoortse Slagersvereniging, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het abottoir in samenwerking met de directie ingericht, wordt beoordeeld door een jury, samengesteld uit le raren van Vereniging tot bevordc ring tot het Slagersvakonderwijs uit Utrecht De jury bestond uit: J. Meyer, voorzitter van de examen commissie: P .van Drecht, P. de Jong: G. Rietveld: H. Jaalsma en Z. v. d. Zwaag In het cantine-lokaa! ziet men een buitengemeen interes sante expositie op vleeskeuringsgc- bied, ingericht door de directeu-.de heer E. A Galesloot. O a staan daar ook tafels met door zieklen aangetaste organen van runderen en andere dieren benevens voorwer pen die wel aangetroffen worden in de maag van een rund «spijkers, haarspelden, zelfs een theelepeltje). Langs de wanden zagen wij een overzichtelijke foto-expositie. Op het invoerkeurlokaal is beslag ge legd door de firma Noack. In de extra opgepoetste machinekamer kan zelfs de leek een indruk Krij gen van de ingewikkelde koelinstal laties, die in een modern slachthuis noodzakelijk zijn. dank zij een mi niatuur installatie, clie schematisch de werking van de grote koelma chines weergeeft. Alles function- neert er tot in de küeinste onder delen. Echtpaar om 't leven gekomen door gas- vergiffing SINT PANCRAS. Het echtpaar Schot is door gasvergiftiging om het leven gekomen, doordat de slang van een gasboestel waar van de hoofdkraan niet Was ge sloten was losgesprongen. Familieleden vonden het echt paar Dinsdagmorgen bewusteloos in zijn woning. Man en vrouw wer den onmiddellijk naar Alkmaar ver voerd. waar de man 's middags en de vrouw 's avonds overleed. Het echtpaar had een dochtertje van twee jaar. dat bij familie logeerde. NEW-YORK. De Russen heb- ben voelhorens uitgestoken voor een conferentie tussen Slalin cn de Britse premier Churchill. Zij hebben bovendien een krachtige wenk ge geven. dat Churchill van de voor gestelde conferentie een driemogend- heden-bespreking zal maken, door zijn goede vriend, de pas gekozen Eisenhower uit te nodigen er aan deel te nemen." Dit schrijft de Ame rikaanse redacteur Allen Dinsdag in de „New-York Post". Verder zouden de Russen te kennen hebben ge geven, dat Stalin bereid is „de Wes telijke leiders halverwege tegemoet te treden." Allen zegt. dat de com munisten hun initiatief hebben ken baar gemaakt via een „neutraal diplomatiek kanaal". 'Chr. middenstanders vergaderden Maandagavond vergaderde dé Chr. Middenstands-vereniging in De Gouden Ploeg, onder voorzit terschap van de heer A. Brouwer, die de aanwezigen een welkom toeriep, in het bijzonder de spre ker. de heer W P. Hoilebrands, secretaris van de Chr. Midden standsbond. Na afdoening van enige huis houdelijke artikelen, werd het woord gegeven aan de heer Hoi lebrands. die als onderwerp had: „Zaken, die elke middenstander moet weten". Spreker begon met er op te wijzen, dat het van zeer groot be lang is voor de Middenstand om telkens bijeen te komen, om dan belangrijke zaken met elkaar te bespreken en zo nodig maatrege len te treffen in het belang van het zakenleven. Ook het vele werk, dat de Middenstandsbonden doen, mag niet uit het oog wor den verloren. Hij riep de midden standers op. om de besturen te steunen in de geweldige taak, die er is in verband met de proble men en vraagstukken van deze tijd. Ouderdomsvoorziening, kin derbijslag voor zelfstandigen, om zetbelasting en andere zaken, werden door spr. uitvoerig be handeld. „De Hoveniers" op de planken De toneelgroep „De Hoveniers' uit Bilthoven, voerde Dinsdag avond in zaal Eemland de co- medie in drie bedrijven „Biogra- phie" van S. N. Behrmann op. De zaal was grotendeels bezet en dat was tot grote blijdschap van de voorzitter van het Centraal Ge nootschap voor Kinderuitzending, wethouder K. de Haan, die het Genootschap met warmte bij de aanwezigen aanbeval. „De Hoveniers", die in Soest geen onbekenden zijn, hebben het stuk „Biographie" onder regie van Iet van Driel van Wagenin- gen, die bijna onafgebroken op het toneel was, toonde zich een geboren actrice; zij heeft het stuk tot in de puntjes verzorgd. Haar medespelers deden het ook uitstekend, zodat de aanwezigen ten volste hebben genoten van goed spel. Soester Schaakclub Het tweede team van de Soes ter Schaakclub speelde een thuis wedstrijd tegen Amersfoort 5, het welk een klinkende Soester over winning is geworden. Uitslag was 9^Vz. C. Zaalberg van Zeist N.N. 1—0; H. Schreuder—D. J. Nijssen 1—0: E. DemoedW. G. van Kempeneers 10; A. Hil- hrostJ. van Putten 10; J. Spij kersW. F. van Putten 10; J. BlomIr P. Knoppen 10: K. MudG. van Dijkhuizen V,2, H. SteenbeekF. Kramer 10; A. G. van Goormevr. F. Hoog moedJ. Wakkei- 10: J. v. d. Wal—D. Hollander 1—0. KRO-studio door brand geteisterd al bijna geheel gerestaureerd (Van onze correspondent) HILVERSUM. Indien er geen bijzondere belemmeringen komen zal de KRO-studio .die deze zo mer door brand werd geteisterd, half December weer geheel ge reed zijn en omstreeks Kerstmis officieel in gebruik worden ge nomen. Boete voor import van Franse tijdschriften (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Drie tijd- jchriftenhandelaren uit Amster dam, de 65-jarige H C. C. H. van B., de 27-jarige H. J. O. S. en de 28-jarige E. L. V. zijn door de Amsterdamse rechtbank ieder tot f 5G0 boete subs, een maand hech tenis veroordeeld wegens het im porteren van zes Franse tijd schriften met „zinneprikkelende" inhoud. De raadsman is onmid dellijk in hoger beroep gegaan. LEUSDEN Eigen bibliotheek CJMV is gereed Nadat de Christelijke Jonge Mannen Vereniging te Leusden m 1951 een be langrijke vooruitgang heeft gemaakt door de totstandkoming van een eigen jeugdgebouw is deze vereniging thans reeds geruime tijd bezig met het vor men van een eigen bibliotheek Deze plannen zijn thans in een zover gevorderd stadium gekomen dat de C.J.M.V Vrijdag 21 November a.s. des avonds van half zeven tot half acht deze bibliotheek hoopt te openen cn vervol gens iedere Vrijdag op dat tijdstip ge opend zal zijn voor het publiek om boeken te halen of te wisselen. Dit kan geschieden in het Jeugdgebouw. Deze opgezette bibliotheek is niet zon der meer tot stand gekomen. Als uit gangspunt heeft de C.J.M.V. de haar reeds toebehorende boeken gevoegd bij die van de jeugdverenigingen. Met de voormalige bibllotheekhoudster mevr. Roëll—De Beaufort, werd een overeen komst gesloten, dat zij haar boeken ter beschikking stelde van de C.J.M.V. Of al deze boeken overgenomen zul len worden, zal nog nader bezien wor den. wel is reeds besloten om een aantal boeken uit deze collect'e nog dit seizoen 111 circulatie tc brengen. Bij de reeds genoemde boeken heelt de C.J.M.V. bo vendien nog een gehuurde boekenkist, inhoudende 511 boeken, van dc Centrale Vereniging voor reizende bibliotheken te Amsterdam, gevoegd, waardoor zij momenteel aan de Leusclense ingezete nen een bibliotheek kan aanbieden waarin 325 boeken voor volwassenen en 375 boeken voor de jeugd aanwezig zijn. AANHOUDING Door de Rijkspolitie tc Leusden werd een ontvluchte patiënt van „Zon en Schild" aangehouden en naar zijn plaats van bestemming teruggebracht. DOOR HOND AANGEVALLEN Een inwoonster van Lcusden werd op weg naar haar huls door een hond aan gevallen waardoor een stuk van haar mantel werd gescheurd. De eigenaar van ae hond zal voor de schade aansprake lijk worden gesteld. Deviezen- en goudreserve thans 3579 millioen AMSTERDAM Het belang- rijkste verschijnsel in dc jongste weekstaat van de Nederlandse Bank is de toeneming der goud voorraad van 1241 tot 1397 millioen gulden. Deze versterking van de goudpositie is toe te schrijven aan omzetting van convertibele valuta in goud. De deviezenvoorraad is dientengevolge verminderd, maar door de stijging van het goud is de netto-reserve toch nog gestegen en wel met ruim 25 millioen tot het nieuwe record van 3579 mil lioen gld. Hippische kalender Internationaal concours hippique te Rotterdam van 2-6 September 1953 PARIJS De internationale hippische federatie heeft de data van het internationaal concours hippique te Rotterdam, dat van 2 September tot 6 September te Rotterdam wordt gehouden, goed gekeurd. De internationale agenda ziet er als volgt uit: 18-27 April Nice; 1-10 Mei Rome: 16-25 Mei Madrid; 30 Mei-7 Juni Lissabon: 13-21 Juni Parijs; 26-29 Juni Spa; 4-6 Juli Aken; 4-8 Aug. Dublin: 21-31 Aug. Oostende en het Zoute; 2-6 Sep tember Rotterdam: 12-20 Sep tember Bilbao; 26 September-4 Oc tober Pignerol; 24-31 October Har- risburg; 3-10 November New York; 14-22 November Genève. (Eigen berichtr Naar aanleiding van circulerende geruchten in enige bladen als zo; de centrale training van de Neder, lands elftalclub in het Olympisct stadion te Amsterdam worden geheven, deelt men ons van d' zijde van de KNVB het volgend! mede: Inderdaad is het juist dat di centrale training op het ogenblii is stopgezet, doch dit is het nor male gevolg van het feit dat er dt eerstvolgende vier maanden gee interlandwedstrijden zijn. Wel zii dc KNVB zich cr binnen enkel! weken mee bezig houden hoe di training voortaan in zijn werk ri gaan cn wanneer deze zal wordet hervat. Zestig Nederlanders in cross van „Le Soir" AMSTERDAM Niet minder dan 50 Nederlandse athleten en 10 juniores zullen deeLnemeit aan de internationale cross van „Le Soir", die Zondag bij Brussel wordt ge houden. Voor de cross van de „azen" zijn aangewezen Slijkhuis, die nog geen definitieve beslissing heeft genomen, Adriaanse. Van der Veer donk en Besters. Huizinga is door werkzaamheden verhinderd Verder komen uit Bobeldijk, Vissers. Son- nemans. Van der Burg, Cys bij de seniores en o.a. Keesom en Lam bij de juniores. BURGERLIJKE STAND 11 t/m 18 November Geboren Antonius Hendrik us Jacobus, z. van J. den Ouden en B. H. B Kok; Hendrik, z. van G. Brouwer en N. van Burkcn. Getrouwd: Brand Hofland 34 jaar en Teuntje Catharina Willigcnberg. 27 j. Overleden: Gerrit Wallen. 68 jaar. echtgenoot van T. Mekkering. Tuee Engelse arbeiders rijk door voetbalpool LONDEN. Een monteur in Portslade. een plaatsje aan de En gelse zuidkust en een chauffeur in Manchester hebben Dinsdag een bijzonder goede dag gehad. Beiden ontvingen bericht van een van de grote Engelse voetbalpools, dat zij een prijs van 75.000 pond sterling j hadden gewonnen. Van de 8 resulta ten. die van dc Zaterdag gespeelde I leaguewedstrijden moesten worden ingevuld, hadden zij geen enkele misgeraden. Herinnering aan v. d. Graft STOUTENBURG Burgerlijke §tand Geboren: Margaretha Maria. d. van P. J. van de Wolfshaar en M. v. d. Hoven. Daniël Antonius. z. van R. J. v. d. Kooi en J. A. van Es veld. Overleden: E. F. N. Hohsemans. 80 j.. weduwnaar van M. Hoving. DEN HAAG. Het bestuur van de afdeling motorvliegen der i KNVvL heeft besloten een zilveren wisselbeker in te stellen, de „Wil lem van Graft-bokaal" als een blij vende hulde aan de op 22 October overleden oud-instructeur der na tionale luchtvaar tschool Willem van Graft, die vrijwel al onze bekende sportvliegers heeft opgeleid. Twee Vierdaagsen? AMSTERDAM. Maandagavor: zal een openbare discussie worde: gehouden in het gebouw „Bellevue te Amsterdam. Het onderwerp v« de avond is: „Waarom nu toch ee: N.W B.-vierdaagse?" Als spreker zullen optreden dr W. J Bijleveldt. oud-bestuurder va de N.B.V.L.C.. de heer H. Ch. Runge secretaris Nederlandse Wandelspor Bond en S. Visser, voorzitter van c afdeling Noord-Holland van ei N.W B. Auto's en huizen voor Olympische kampioenen DEN HAAG In een rondschn ven aan de nationale Olympisch comité's heeft Avery Brunda:: president van het I.O.C., meegt deeld. dat sommige Olympisch kampioenen speciale geschenken al auto's en eengezinswoningen zo'j den hebben gekregen. Met een ve wijzing naar de amateursbepali: van het I.O.C. herinnert Brunda: er aan. dat het aanvaarden v; dergelijke buitensporige geschenke niet verenigbaar is met de au teurstatus. en dat athleten die dit opzicht falen van deelnemiq aan toekomstige Olympische Spek uitgesloten moeten worden. Route de France 1953 PARIJS. In grote lijnen het schema voor de Route dl France 1953, die van 14 Mei t.m 25 Mei zal worden gehoudeL vastgesteld. Er zullen 11 étappe- zijn en 1 rustdag. Het parcou; zal van een stad in Noord-Frank rijk voeren naar een étappestac in België, vervolgens ombuige: naar het Oosten, met een étappe- stad in Zwitserland en eindig- in het centrum van Frankrijk Men verwacht dat ongeveer ploegen zullen deelnemen, waar van 13 of 14 Frans-regionale Voorts ploegen uit België. Ne der 1 a nd, Engeland, Zwitser land, Italië. West-Duitsland e: een Zweeds-Deense equipe. Europ. titel vedergewicli! PARIJS. De contracten zij! getekend voor een wedstrijd o? het Europees kampioenschap ve dergewicht tussen de titelhoude- de Fransman Ray Famechon. c: de Belg Jean Sneyers die Eurc- pees kampioen bantamgewicht ge weest is voor hij overging naa de zwaardere categorie. De wed strijd zal 6 December in he Brusselse sportpaleis gehourie: worden over 15 ronden, onde: leiding van een international! scheidsrechter, zonder jury. I per pakje van 12 de kauwgom met die langdurige frisse smaak 1 OOK ZWARTE PIET WEET REEDS waar de moderne siera den te vinden zijn. De werkelijk aparte bijouterie in COLLIERS. ARMBANDEN. BROCHES, CORSAGES enz. Een ongekende keus in alle prijzen vindt U in de Kunsthandel. GEVRAAGD: Een flinke nette A HOPMAN. Groentehandcl Anjerstraat 1 t.o. Noack. „ATTA BOY" Engelse hoed15.50 „VANZINA" Italiaanse hoed 24.50 „MOORES" Ltd Engelse hoed 29.50 „LEES HATS" Prima Haarhoed 32.50 „BORSALINO" de beste Italiaanse 42.50 De voornaamste merken heeft UlfBfeNMODtS 790.kost de nieuwe Gazelle motor 98 cc. geschikt voor duo rijden. Alleen ver koop Mobi Vierdag, Arn hemse Poortwal 16a tel. 3939 of 5588 Amersfoort. Een Heer draagt toch een hoed! onder redactie van Klaas Peereboom. Verkrijgbaar bij: agenten en bezorgers van dit blad en aan ons kantoor. 120 woorden 1. 3x achtereenvolgens 2.50 elk woord meer 0.10 per plaatsing. Telefonische opgaven: K 3490 6235 Aangeb.: gem. zit-slaap- kamer met of zonder pen sion. Prima stand. Brieven onder no. 5314 bur. v. d. bl. B.z.a.: net persoon voor adresseerwerk. lichte huise lijke administratie e.d. Er. onder no. 300 bur. v. d. bl. Te koop aangeb. Kleurkanaries. straat 11. Methorst- Te koop: een grote mooie dubbele palm. Aldegonde straat 19. Te huur gevraagd 2 Heren zoeken gem. zit slaapkamer in Amersfoort of omgeving. Brieven onder no. 5316 bur. v. d. blad 2 Heren zoeken gem zit- slaapkamer met pension in Amersfoort of omgeving. Br onder no. 5317 bur. v. d. blad Te huur aangeb. Luxe auto's te huur, per dag vanaf 15.— en 20.—. Per week en per maand speciale tarieven. Lensink, Celsiusstraat 1. Tel. 3121 en Langegracht 3. Tel. 6512. Bruidskleding te huur. Rouw- Trouw- en Avond kleding voor dames en he ren Maison Steenis. Stein- laan 58. Zeist Tel. 2784. Biedt zich aan: net meisje v. d. en n. in Geref. of Her vormd gezin. Brieven aan: H. v. d. Bunt, Amersioortse- weg 36. Nijkerk. Personeel aevr Jong meisje gevraagd van 912 uur. Aanm. 's avonds na 8 uur. Mevr Verhoeven. Dr Abraham Cuyperlaan 25. Naar Engeland! Hollandse meisjes als hulp in de huis houding gevr. Compton-Ja- mes, Exminster. England. Lessen Engels: opleiding „Univer sity of Cambridge Profi ciency Exam" (afgenomen in Nederland; internatio naal erkend). A. P. Elzinga. leraar Engels M.O.. beëdigd tolk-vertaler. Galvanistr. 13. Technisch Engelse cursus sen beginnen Woensdag 19, Donderdag 20 November. Bertha J. Naterop (Brits gedipl. lerares). Sparstraat 8 Amersfoort. Psvchometrie Henri Ravos, astroloo; psychometrist geeft schrif telijk consult met voorspel lingen over een jaar, opg geb., ber. 1.— met vragen foto insluiten 2.50 Molenstraat 9. Woerden. Heeft U Uw stofzuiger door een nieuwe vervangen? Wat doet U met die oude? U verstopt hem toch niet ergens in een hoekje? Hij doet het anders nog best en. er zijn gegadigden genoeg die hem nog een tijdje kunnen gebruiken. Maak er geld van Plaats een BRANDPUNT, dan komen de liefhebbers wel opdagen. Heeft U goederen overcompleet? Plaats een Brandpunt. t Is goed besteed. RECTIFICATIE AANKOMST van de GOEDE SINT per „EEMSTROOM" van de firma D. VLIEK en Zn aan de Grote Koppel NIET OM HALF DRIE Diversen Een kleurecht gereinigde mantel en vormvast opge perst voor 3.50 bij de Chem. Wasserij „De Lelie" Kamp 96 Tel 3223 Voor dames en heren: plastic en synth'. lederen Schrijfmappen, gevuld met fijn postpapier. Met en zon der rits. Eigen import, van af 3.95. Lorjé's Kantoor boekhandel. Utiwveg. Vrije Evang. Gemeente. Varkensmarkt, Donderdag a.s. 8 uur: Evangelisatie- avond. Sprekers: Ds Jac. Verboom en Ds J. v. d Werfhorst. Bliksemsnelle fotoreportages Uw adres, Archifoto (Spe cialisten in Bruids- en Kin- derreportages) Rubens straat 79 Tel 3070. A'foort Uw pantalon als nieuw chemisch gereinigd en op geperst voor f 1.50 Chem Wasserij „De Lelie" Kamp 96 Tel 3223 Rink Springer voor al Uw Dames- en Herenkleding. Prima coupe en afwerking Reparaties vlug en billijk. Valkestraat 42, Tel. 6603. Voor speelkaarten, schaak stukken e.a. gezelschapspe- len naar The Sport Shop. Utrechtsestraat 39 Tel 5325 H.H. Zelfreparateursl! Wij leveren U alles wat U no dig hebt voor Uw schoen reparatie Heus, bij Fahner hebt U keus. Arnhemse straat 18. Een gereinigd vormvast costuum behoudt U voor 1 3.50 bij de Chem Wasserij „De Lelie" Kamp 96 Tel 3223 Brandstoffen. J Greef- horst. Uw adres voor alle soorten brandstoffen Valke- sliaat 37 Tel 3727 Voor het veranderen van Uw wintermantel. Ruiten berg Uw kleermaker. Utrechtsestraat 26 Tel 3325 Voor de Veehouder. Wij leveren en slijpen alle ma chines en onderdelen om Uw koeien en paarden te knippen. Electr. slijperij. Krommestr. 22. Amersfoort Sleutelkoning. Met sloten, sleutels, weegschalen naar de vakman. Spreekt met Kroon en 't komt in orde Kleine Koppel 5, A'foort. leder kan in het bezit ko men van een muziekinstru ment. Wij leveren accor deons voor f 2.50 -^n gui taren voor f 1.— per week. Cor v d. Weert, Havik 30 Kleurecht gereinigde top per en vormvast opgeperst voor f 2 bü de Chemische Wasserij .De Lelie" Kamp 96 Tel 3223. Radio Dresselaerts Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf f 136- Gemakkelijke betalingsvoorwaarden Ook inruil Demonstratie aan huis Krommestraat 9 Tele foon 5772 Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton- staaf-, plaat- en balkijzer bij Firma B Zwaaf en Zonen. Amersfoort, tel. 5226 Fa. L. vanAchterbergh. Brandstoffenhandel. Koe- steeg 5. Amersfoort. Sinds 1890. Alle soorten anthra- ciet voorradig. Een blyvend St. Nicolaas- geschenk. Een serie leuke kinderfoto's bij U aan huis. gemaakt door Archifoto Rubensstraat 79. Tel. 3070. Emigranten Voor verpai ken en verzenden Uwe: goederen Meubeltranspor. onderneming H Bunk Zoon Tel. 5462 Puntenbu." cerlaan 16 A'foort. Erker verpakkingsbedrijf. Inliet tingen vrijblijvend. Bebo's Sport- en Werkkk ding. Tevens reparatie \-: Motorkleding. Leusderwej 7. Tel. 5870. Helderziende. Psychoff* triste Mevr. Franken, Utrecht, Vleutensewc1 279 bis, Tel. 21704 hout Donderdag 20 November a- van 28 uur spreekuü.' in het Volksgebouw, Snoue kaertlaan 11 te Amersfoor. Aangesloten bij de Nede' landse Werkgroep voor p* ranormale begaafdheid. Sterke zolen, die Woo: Milne rubberzolen. Here-' zolen 2.95; dameszol# 2.45; kinderzolen v.a. 1 Vandaag gebracht, morgö klaar bij Willemse, vooraf de Leusderweg, nu o?' Noordewierweg 10. Uw costuum model op?* perst, binnen enkele urë terug voor 1.50. Chf® Wasserij „De Lelie" Ka®* 96. Telef. 3223.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4