STABSVENSTER Fenny Fleemskerk kreeg in Moskou minutenlange ovatie BILJARTEN Centraal I boekt opnieuw overwinning T urnkampioenschappen 1952 in de Markthal Volgende week per trein (met Engelsen) naar huis Kroon tegen verbeteringsplan van Barneveldse Beek Noteert U even 2 (S= Vrijdag 21 November 1952 A-- (Van een onzer verslaggevers) Er heerste gisteren grote vreugde ten huize van de familie Heemskerk aan de Lorentzstraat no. 10. waar de moeder en de dochter van onze natio nale schaakkampioene wekenlang In spanning hebben geleefd en zich Iedere avond opnieuw afvroegen ..Hoe zou Fenny het vandaag gemaakt heb ben?" Met de gedeelde tweede plaats Is moeder Heemskerk uitermate te vreden en de kleine Fenny een schaaksterrctjc in de dop; zij kan er dus over meepraten vond ook. dat haar Ma het geweldig gedaan had. Beiden waren het er over eens. dat de aanwezigheid van vader Heemskerk in Moskou van zeer gunstige invloed is geweest op Fenny's moreel. Hartelijk welkom in Lorentzstraat Van Fenny zelf hoorden we via de radio, dat zij tijdens de laatste tour- nooidag. toen zij speelde tegen de Amerikaanse Karff, als eerste haar partij beëindigde (en won!) en van de zeer talrijke aanwezigen een mi nutenlange ovatie kreeg, die haar. naar zij zelf vertelde, haast verlegen maakte. Dat was niet alleen een erkenning vooi haar prachtig resultaat in de laatste match, maar die bijvalsbetui gingen golden zeker ook haar pres taties gedurende het tournooi. waar voor een ieder bewondering heeft gehad. Toen we gisterenavond even langs kwamen, was mevr Heemskerk, die al die tijd de zaken van vader cn dochter zo goed mogelijk heeft waar genomen. net thuis gekomen. Met haar joviale hartelijkheid zei ze „Kom er maar gauw even in. gewel dig niet, wat. heeft ze het er goed afgebracht." Ook Fenny jr. was in de wolken, maar overigens had ze wei nig tijd. Ze stond op het punt om de deur uit te gaan. want ze moest schaken. Mevr. Heemskerk toonde ons de post van de afgelopen weken. Dat was. geen klein beetje. Interessant waren alleen al de imposante Russi sche postzegels, voor verzamelaars cin te watertanden. Belangwekken der was echter de inhoud van de vele brieven en briefkaarten. Typisch is. dat het postverkeer van Oost naar West via het „IJzeren gordijn" be langrijker veel vlotter werkt, dan in omgekeerde richting. De brieven van vader en dochter vanuit Moskou z.ijn trouw in de Lorentzstraat bezorgd, maar de post. die moeder en klein dochter naar de Russische hoofdstad stuurden moet zeker een geweldige omweg maken, want tot voor enkele dagen is zo bleek uit dc laatste briefkaart nog geen letter uit Amersfoort ontvangen Fcnny werd vinnig Overigens waren de berichten uit Moskou steeds in zeer optimistische toon gesteld. Een paar dagen is Fen ny niet erg lekker geweest. Dat was sinds de partij tegen de Amei'ikaanse Bayne Laatstgenoemde kwam name lijk maar niet opdagen en Fenny zat alleen achter het bord te wachten en te wachten Dit was uiteraard niet bevorderlijk voor haar zenuwen. Bayne was ziek werd gemeld, maar een dokter verklaarde haar fit ge noeg om te spelen en toen verscheen de Amerikaanse toch maarbijna drie kwartier te laat. Toen speelde Fenny zo vinnig, dat haar tegen standster geen voet aan de grond kreeg, tot overmaat van ramp een verkeerde afruil deed en toen was het afgelopen. Onze kampioene had zich echter 7.0 zitten opwinden, dat zij er enige da ger. werkelijk helemaal niet goed van is geweest en op doktersadvies beslist niet mocht spelen. Enfin, zij kwam er goed overheen en was naderhand weer vol strijdlust Dit intermezzo had haar moreel niet geschokt, inte gendeel, want zij kwam met een fe nomenale eindspurt voor de dag. Had het een tikje meer „mee" ge zeten, dan was zij alleen op de twee de plaats gekomen Overigens is wel zeer duidelijk gebleken, dat Fenny's combinatie-vermogen niet onder doet voor dat van haar Russische te genstandsters, ja soms zelfs iets ho ger moet worden aangeslagen. Tweede plaats „zat er in" In feite is het zo: Als we de wereld in twee schaakzones verdelen, een Russische en een niet Russische, dan is onze kampioene momenteel veruit de sterkste speelster van laatstge noemde zone, die dus neerkomt op de „rest van de wereld". In dit licht be zien en gelet op het feit, dal in de Sovjet Unie het schaken veel inten tiever wordt beoefend dan ten on zent, kunnen we slechts des te meer bewondering hebben voor de presta ties van onze stadgenote In stilte hadden we wel eens gehoopt: als ze eens bij de eerste vijf zou eindigen. En nu dit resultaat. Vader Heems kerk heeft echter halverwege het tournooi al voorspeld, dat er wel een tweede plaats voor zijn dochter in zat". Het bewijs van deze bewering hebben we zwart op wit gelezen in een brief, die hij nu ruim tien da gen geleden naar huis stuurde. Hij vertelde daann. dat Fenny in prima vorm verkeerde en de kracht van haar tegenstandsters zo had leren kennen, dat zij wist, dat er voor haar nog veel te bereiken viel En de dochter heeft de verwachtingen van haar vader niet beschaamd. Overigens is er niet alleen ge schaakt. In een stad als Moskou valt van alles te bezichtigen en daar heb ben de deelneemsters zoveel moge lijk gebruik van gemaakt. Ook Fen ny en haar vader. Eveneens Lod. Prins, die ook in de Russische hoofd stad vertoefde en zijn landgenote trouw terzijde heeft gestaan bij het analyseren van partijen. Prins kan beter schaken dan dansen, want Fen ny schreef over een feestelijke bij eenkomst van alle deelnemende schaaksters. tijdens welke zij de schaakmeester ten dans vroeg. He laas, zo goed hij schuift op dc 64 vel den, zo weinig bekwaam bleek hij in het „schuiven" op een gladde par ketvloer. Fenny danste toen maar met een van haar Russische tegen standsters en dat was de inzet voor een internationaal bal. Drie dagen hebben de schaaksters „vrijaf" gehad en wel tijdens de fees telijkheden ter gelegenheid van de herdenking van de Novemberrevolu- tie. Dat ging o.a. gepaard met een groots militair schouwspel. Vader Heemskerk heeft zijn hart kunnen ophalen aan prima voetbalwedstrij den. Zelfs heeft hij eenmaal voor de radio een wedstrijd „verslagen" Thuiskomst Wanneer Fenny precies zal thuis I komen is nog niet bekend. Ver- I wacht wordt, dat dit omstreeks vol- gende week Donderdag zal zijn. De terugreis geschiedt per trein, ge zamenlijk o.a. met de Engelse speel sters Bruce en Tranmer die door Fenny zijn uitgenodigd enige dagen in Amersfoort te logeren. Waar schijnlijk zal de Engelse schaak meester Golombek eveneens van de partij zijn. Thuis zal haar wel een grootse ontvangst bereid worden. We hoor den al mompelen van versieringen en ere-poorten. Zeker is '.vel, dat het haar aan belangstelling niet zal ontbreken. Gisteravond vond in Moskou de prijsuitreiking plaats. Fenny kon oit nog juist mededelen voor de radio, want zij was op weg naar het ge bouw. waar dit zou plaats vinden. Over de laatste tournooi-dag zei zij nog het volgende. „Het was indruk wekkend. deze laatste avond. Er waren zeer veel belangstellenden, waaronder verscheidene autoriteiten grootmeesters, radioreporters, film operateurs en verslaggevers, kortom er heerste een echt spannende sfeer. Ik speelde mijn laatste partij tegen Karff. In een Konings Indische ver dediging paste ik de Samisch va riant toe en kwam er zo goed voor te staan, dat ik haar vrij spoed'g mat kon zetten. Het applaus, dat daarna volgde was zo luid en duur de zo lang, dat ik er haast verlegen onder werd." Fenny vertelde ook nog over de Engelse speelster Tran mer. die er op het laatst steeds be ter 111 kwam, haar verdedigend spel het varen en er zelfs in slaagde de winnares. Bykova. een nederlaag toe te brengen. Het candidaten-tournooi is nu ton einde. Spoedig is Fenny weer in Amersfoort. Een tweede prijs zal zij meenemen, maar een buitengewoon goede indruk achter laten. Kam pioene. proficiat. Je hebt meer dan je best gedaan! 2055 Lupardi brengt Rob via een schier ein deloze gang, die voort durend stijgt, naar de oppervlaKte en met open mond aanschouwt Rob dan het vreemdste tafe reel. dat hij ooit heeft gezien: een reusachtige vallei, omingd door ho ge bergen en gecamou fleerd met een kunst matig wolkendek. En in die vallei liggen wel zes vliegende schotels, keu rig netjes naast elkaar. Met behulp van een transportbaan en een kraan worden de meta len flessen met uranium- kwik aan boord van de schotels gebracht. „Daar zijn we nu al maan den mee bezig", legt Lupardi uil, „en de be doeling is, dat deze hele vloot mettertijd naar DE A VONT!'REN VAN KAPITEIN ROB de maan vliegt. Ennetot zolang zult u hier Lupardi. En Rob vraagt zich wederom af, moeten blijven, kapitein Hoe lang .dat nog kan om hij zich in dit vreemde avontuur duren? Zeker een maand of acht" antwoordt! gestort.... HANDBAL Amersfoort I speelt tegen veteranen Ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van de handbalvereni ging „Amersfoort" heeft het Bestuur een wedstrijd uitgeschreven tussen de veteranen, die in de jaren 1937 het kampioenschap van Nederland behaalden, en het eerste elftal van het ogenblik. Wij zijn zeer be nieuwd naar de prestaties van de „oudjes". De namen klinken nog goed in de oren en wij verbinden bepaalde namen weer met erg har de schoten (waardoor er ballen sprongen) en tijgersprongen van keepers. De opstelling: Veteranen: O. IJzendoom; A Janmaat en J. Cor- nelissen; G. Meyer, J Steenbeek en G. Tuithol; G. de Jongh, A. Steen beek. W, Helsdinge, G. v. Eden en W. Ruitenbeek. Voor de tweede helft worden op gesteld: E. Wanderink. E Wouden berg. F Meyer, P. Voskuilen en G. v. Amstel. Amersfoort I: H v. d. Hoef; A. Werkhoven en J. Schonewille; G Kiabman. J. Huslage en K. de Goede; J. Hen- sen, H. Wiggero. J. Budding. R. de Groot. B Chrispijn. Reserve: Wil genburg. Het Soestdijker Centraal I, dat door de insiders In de biljartsport tot één van de sterkste teams in de hoofdklasse van het district „Ecmland" wordt gerekend, behaalde Donderdagavond in „eigen home" z|jn tweede over winning in deze competitie. Ditmaal werd het Amersfoortse V.V.V.. met 42. verslagen. Dit was voor Meijer, die in de eerste partij tegen Loor. twee punten voor V.V.V. veroverde, natuurlijk een teleurstelling. gespeeld, de smaak te pakken zal gaan krijgen. De gedetailleerde uitslagen zijn: Verkerk uitstekend op dreef Loor kon in deze partij zeer slecht van start komen. Na elf beur ten noteerde de schrijver voor de Soestdijker slechts dertien caram boles, met niet minder dan zeven nullen. Meijer profiteerde van deze start door een voorsprong te ne men. Hij kreeg vijftig carambo les op zijn naam. De WV-speler maakte de voorsprong tot betekenis dooi een, in de twaalfde beurt, uit stekend gescoorde serie van veertig caramboles. Loor gaf eerst in de vijftiende beurt, met 34 caramboles, een behoorlijk antwoord. Toen daar op weer een goede „zeventien" volg de. kreeg hij weer wat kans (80— 110». Daarna was de Soestdijker echter volkomen uitgespeeld, waar van Meijer profiteerde door. met o.a. et-li serie van 32 caramboles, re gelrecht op dc overwinning af te stevenen. Waasdorp, die de laatste jaren steeds cadre heeft gespeeld en nu, dooi de gecombineerde cadre-libre- klasse, weer libre speelt, toonde dit reeds in de eerste zes beurten, waarin hij, met o.a series van 48 en 56 caramboles, tot een score van '135 kwam. waartegenover de VVV- speler Van Schaik 43 caramboles stelde. Daarna kreeg de Soestdijker een inzinking Van Schaik profiteer de goed van de hem geboden kans cn liep regelmatig een deel van zijn achterstand in. Tegen het ein de kwam er zelfs nog wat spanning, doch de Soestdijker liet zich de winst niet ontgaan Dc laatste partij, tussen de kop- spelers Anton Verkerk en Gerrit Robbersen, moest daardoor de be slissing brengen Deze liet in feite niet lang op zich wachten want Verkerk, die van Robbersen de aan- vangsstoot kreeg, versloeg de VVV- spelei reeds in de eerste beurt met een uitstekend gespeelde serie van 75 caramboles. Toen kort daarop w eer een serie van dertig volgde en Robbersen de maat niet te pak ken kon krijgen was van spanning geen sprake meer. Verkerk smaakte het genoegen zijn partij in slechts twintig beurten uit te maken. Het is hierbij wel gebleken dat de VVV- aanvoerder Robbersen doorgebrek aan voldoende training in deze klas se veel moeite zal krijgen om par tijen te winnen Dit is bepaald jam mer. want zijn beide teamgenoten Meijer en Van Schaik. zullen nog wel eens voor een prettige verras sing zorgen. Het is echter ook nog wel mogelijk dat Robbersen. wan neer hij wat meer wedstrijden heeft Verkerk 2 Robbersen (250) 0 Waasdorp Schaik (175) Loor (200) Meijer 300 20 67 20 250 26 160 26 114 26 175 26 Ere-metaal voor J. W. van Eist Tijdens de huldiging van het kampioensvijftal van Prins Hen drik" deed zich nog het volgen de aardige feit voor. Een der oud-leden, momenteel te Zeist woonachtig, de heer Aghterberg. is jarenlang in het bezit geweest van het gouden insigne van de vroegere voorzitter en oprichter, wijlen de heer Blok Dit kost bare ere-teken werd aan de hui dige voorzitter, de heer J. W. van Eist, overhandigd als blijk van waardering voor het vele en belangrijke werk. dat hij voor „Prins Hendrik" heeft verricht. VJ Burgemeester Molendijk reikte medailles uil aan de schutters van „Prins Hendrik", die het lands kampioenschap behaalden. V.r.n.l. ziet n de heren W. van Eist Sr., J. van Eerten. D Stam, B. Hol- steyn en H. van Eist Jr. (Foto DvA-Hofland) Ztc verder pao. 9 Klaas Boot geeft demonstraties De inschrijving voor de Amers foortse turnkampioenschappen ver toond het opvallende feit, dat de dames van „Wilhelmina" ditmaal volledig verstek laten gaan. Van „Attila" is bekend dat deze vereni ging weinig voelt voor personele kampioenschappen, ook „Oranje" telde vorige jaren slechts één doch een zeer goede deelneem ster, welke dit jaar niet aanwezig zal zijn, doch dat Wilhelmina". die toch altijd een goed fiuur sloeg, geen enkele turnster stuurt, is on begrijpelijk. daar verschillende da mes capabel zijn voor de eerste of tweede afdeling. Voornamelijk hierdoor is het aan tal deelneemsters ondanks de uit breiding tot tw.ee afdelingen niet hoger dan vorig jaar. „Sint Huber- tus" neemt met een normale groep deel, „Jonge Kracht" verraste door een grotere groep te laten aantre den. doch „Olympia" is gehandicapt door het vertrek van een drietal harer prominente turnsters. Wie wordt kampioene 1952? Welke turnster ditmaal het kam pioenschap zal behalen is na de uitslag der onderlinge wedstrijden van „Sint Hubertus" een open vraag geworden. Daarbij versloeg mej. R. v. d Bedem immers de Amersfoort se kampioene mej. T. Wijnands dank zij een zware ringoefening. Bovendien is de grotere ploeg van „Jonge Kracht" een vraagteken Ze ker is dat het geducht zal spannen om de bovenste plaatsen in de eer ste afdeling, waarin twaalf turn sters elkaar zullen bekampen. In liet voor de eerste maal ge organiseerde B. kampioenschap zul len van „Jonge Kracht". Olympia" en „Sint Hubertus" een negental dames uitmaken wie de sterkste is. Voorpeilingen zijn ten enen male uitgesloten, daar de kracht van deze turnsters niet bekend is. Bij de heren zal C. Batje van „Wilhelmina" wederom zijn turn- vvc, C8„,s. techniek meten met v. Dijk van I Gedeputeerde „Olympia". waarbij eerstgenoemde zijn kampioenschap wel zal ver lengen: v. Bekkum van Sint Hu bertus" is helaas door ziekte ver hinderd. In de B. afdeling staat al leen de jeugdturner J. Wouterse van „Olympia" ingeschreven. Een zeer competente jury zal de resultaten beoordelen n.l. de heren A. v. Bart en J. W. Latervcer uit Utrecht. J. J. v. Dijk uit Bussum en B. Verschuur uit Amersfoort. Last but not least is de kampioen van Nederland, de K.N.G.V.'er KI. Boot. bereid gevonden om enige de monstraties met toelichting te ge ven. Alleen de prestaties van deze turner zijn een gang naar de Markt hal waard. Mogen deze turnkampioenschap pen 1952 een sportief succes zijn. „TURNER." Bijeenkomst van NWB over Vierdaagse De Nederlandse Wandelsport Bond houdt in ons land bijeenkomsten. waar- In een bondsbestuurder een uiteenzet ting geeft, waarom de N.W B Vler- daagce-wandelloc'nten gaat organiseren Vrijdag 28 November a.s zal in Amers foort, en wel in Hotel ..Astoria" een dergelijke bijeenkomst worden gehou den waarvoor uiteraard wel belangstel ling zal bestaan. Tweejarig jongetje in een waterpoel verdronken (Van onze correspondent) TIEL. Donderdagmiddag is in Druten het tweejarige jongetje C B. Deriks bij het spelen in een waterpoel gevallen en verdronken VS vragen Nederland arrestatie van ex-ambtenaar TRENTON (V.S.). De staat New Jersey heeft Nederland verzocht John Adonis een ex-amb tenaar op het bureau van gouver neur Alfred Driscoll te arresteren. Tegen Adonis is door de „Grand jury" van de provincie Bergen rechtsvervolging ingesteld, omdat hij van de „racketeers" 228.000 dol lar zou hebben aangenomen ter versterking van een fonds, waaruit degenen, die belast waren met het onderzoek naar de speelholen in de V.S.. moesten worden omgekocht. Adonis bevindt zich in Amster dam. Op Walcheren twee bussen op elkaar gebotst; vijf mensen gewond (Van onze correspondent) GOES. Vijf personen werden gewond drie ernstig toen Donderdagochtend bij Nieuw en St. Joosland op Walcheren, twee bus sen van de N.V. Stoomtram Wal cheren op elkaar botsten. Ernstig gewond werd de bus chauffeur H. Reurink uit Middel burg, die beide onderbenen brak en de 15-jarige H. Schuit en de 18-jarige C. Siereveld, beiden uit Arnemuiden. De 50-jarige arbeider Jac. Schroevers en de 54-jarige J. Jeras. eveneens uit Arnemuiden, werden licht gewond. Deel als DU\( -object beschouwd teerde Staten van Gelderland en aan die van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Dit laatste college heeft de goedkeuring van dit plan DEN HAAG Mede onder de (voor zover die do°r dit college overweging, dat de colleges van moest geschieden) overgedragen - Staten van Gelder- aan Gedeputeerde Staten van Gel- land "en van Utrecht geen goede derland, die vervolgens het verbe- uitvoering hebben gegeven aan het tenngsplan „mede namens Gedepu- bepaalde m artikel 210 lid 2 van teerde Staten van Utrecht" hebben het reglement voor het waterschap j "goedgekeurd. Hiermee hebben deze van de Barneveldse beek. heeft de colleges geen uitvoering gegeven 75 15.— 13 3.35 56 9.61 26 6 15 J 34 4.38 I 40 6.73 Kroon het besluit van Gedeputeer de Staten van Gelderland tot goed keuring van het door het gecombi neerd college van het waterschap van de Barneveldse beek vastge stelde plan voor de verbetering van de voornaamste beken van het w 1- terschap en voor de totstandkoming of de verbetering van de werken, die vereist zijn om de gronden binnen het waterschap van die ver betering het nodige voordeel tc doen trekken, vernietigd. Hierbij js overwogen, dat dit besiuit van Ged Staten van Gelderland steunt op de overwegingen, dat een deel der voorgenomen werken als DUW- object zal worden uitgevoerd. Voorts zijn hierbij overwogen le beroepen van een groot aantal per sonen uit Amersfoort. Barneveld, Ede. van B. en W. der gemeente Hoevelaken, alsmede van de N.V. Landexploitatiemaatschappij „De Boekhorst" te Den Haag en ten slotte is overwogen, dat ingevolge art. 210 lid 2 van het reglement voor het waterschap van de Bar neveldse beek het door het gecom bineerd college van dit waterschap vastgestelde plan onderworpen ?s l aan de goedkeuring van Gedepu- aan het- bepaalde in genoemd arti kel van het reglement voor het wa terschap. weshalve de Kroon op voordracht van de minister van Verkeer en Waterstaat het besluit heeft vernietigd. de wolken tuurt. Hij be hoort tot de kop-in-de lucht-sect e", om de Be- tuwse onderscheiding te houden. Gisteren leek 't anders Ilij passeerde ecu paar da mes. van wie dc één 'n hand schoen liet vallen Zij wandelde, in druk gesprek gewikkeld door. maar misschien doordat zij vreemde ogen op zich ge richt zag zij werd zich troosteloos staan ze nu we zenloos in de parken en langs de lanen. Een boom aan zonder bladeren heeft voor ons iets van een huis warr het bordje „Niet thuis' Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: tedere morgen van tien tot twaalf uur. „Weet je wat jong. ga jij daar maar in." stelde stief vader in een royale bui ineens bewust, dat er iets het lege huis vullen met bijzonders tras. Zij keek gerucht; geluidloos zal de om. zna het gevallen voor- boom, als het. lente wordt boom houden een belofte koude tijd goed te zijn in voor de toekomst. Wacht v0°r de dieren, in het bij- maar af! Straks zal er het zo,ider voor de vogels, leven in weerkeren Pa. Hieronder vplS' de ïn- moe en de kinders zullen "oud van «et telegram werp liggen, keerde om en raapte de handschoen op. uit zijn takken de' blaadjes naar buiten persen. Als 'n Alles binnen 'n paar tellen, warm en vrolijk omhulsel. Te vlug dan dat S.V.K hulp had kunnen aanbie den. Een paar uur later holde een knaapje van Vindersgeluk fi R zijn mensen, die ge- luk hebben in de lo terij. er zijn anderen, die geluk hebben met 't vin den van verloren voorwer- pc. Stadsvensterkijker iVde'^fen.Zmk'i h«lX aï i - om. ic verliest wat." riep t™nhet jattendelêvJn twaalf S.V.K. voorbij Er geeft. gleed een wollen sjaal van zijn schouders op straat: door :'m haast had hij kent een kereltje van zes. zeven jaren, die zelden of nooit uitgaat of hij komt met iets bijzonders terug. Soms een oud mes, soms een riem. soms een dub beltje. Hij zou van zijn vondstendie maar 'n en kele keer belangrijk ge noeg zijn om ze aan te S.V.K. Het knaapje wan delde terug en kon thuis komen zonder repriman de S.V.K. had 't gevoel een goede daad te hebben ver richt, zij 't een kleine. Maar hij hoopt toch ook nog eens aan 't avontuur geven, een klein museum van t vinden toe te ko- kunnen aanleggen. Mis schien is deze .vindingrijk heid" wel te danken aan 't men. Hij is zo vaak iets kwijtgeraakt. Hij zal z'n lidmaatschap van de kop- Boodschap Ziezo. Stadsvensterkijker heeft z'n eerste boodschap van Sint Nicolaas al weer gehad. Het was een tele- voor dc ramen hangt. Alle waa™ dc Sint op rai ,UJale UUI leven lijkt er uit geweken. r,J™ aan Amcisfoorts be- voor En zulks geschiedde Maar zo n huis en zo'n Yo1 Jng.; YraagA, xr} ®?.e dan ook. Echter zonder de vereiste schriftelijke ver gunningen van het Ge meentehuis. Toen kwam de narigheid. Proces-verbaal en aanzegging om het huis Gedicht te verlaten. Momenteel woont de Woudenberger nog rustig in zijn huis. „Toch kan er een tijd ko men dat men u in de kraag vat en gelijk met vrouw en twee kinderen en met uw hele hebben en houden op straat zet zon der meer." zo sprak de kantonrechter. De gang van zaken werd nog eens duidelijk uit de doeken gedaan, waarbij wel bleek dat er enige misverstanden in het spel zijn geweest. De monteur beloofde, dat hij zich weer En"mogenz'u elke" dag »Ur«eme*,er bij uw ramen voedsel 8 vinden, Ze zingen in de Lentemaand een loflied van hun vrinden. Denkt om de vogeltjes. dat aan zo'n statige stam in laan. straat of park nieuwe fleur on een sappig aureool van jong leven Mijmert S.V.K. te vroeg reeds over de Lente Laat hem maar. Hij schreef dit van alle dag hem nog niet in het nekvel had gepakt, In deze barre winterkou komen wij u vragen De nood der arme vogeltjes met ons te willen schragen. Zij gingen op uw hoge dak, zij gingen in uw bomen Wat wonder dat z'in deze kou bij uwe vensters komen. Hebt gij nog restjes van uw dis wat rijst of soms wat brood. Leg dan zulks bij uw venster neer, het redt ze van de dood. Van 21 tJn. 27 Nov. GRAND THEATRE: Van 21 t m 26 Nov. „Operatic Cicero" Toegang 14 jaar. Aanv. Zo. 2.4 15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30. 6.45 en 9.— uur. Li de Donderdag-Cyclus 27 Nov. „Met eervol onl-slag" Toegang 14 j. Aanv 2.30. 6.45 en 9.uur. CITY THEATER: Van 21 t.m 27 Nov. „Export In Blond Toegang 18 jaar Aan\ - Zo 2.4.15. 6.45 cn 9.uur. Ov. dagen 230. 6.45 en 9.— uur. REMBRANDT THEATER Van 21 t.m. 24 Nov, „Vom Teufel Gejagt". Van 25 t.m. 27 Nov „Salto Mortale". Aanv.: Zo 2.4.15, 6 45 en 9.uur. Ov. dagen 2.30, 6.45 en 9.— uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van 31 t m. 23 Nov. „Bagdag" Toegang 14 j. Van 24 t.m. 26 Nov. „Spook v. d. Opera". Toegang 14 jaar. In de Donderdag-Cyclus 27 Nov. „Opmars zonder genade Toegang 14 jaar. VRIJDAG 21 NOVEMBER MARKTHAL. 20 uur A.B.v L.O. Amf. Gymn. Kampioenschappen FOYER AMICITIA. 20 uur: Kath. On derwijzersvereniging „St. Lebuilus". ZangrecitaJ. MONOPOLE 2,30 uur: Ver van Huis vrouwen; filmvoorstelling „Dc Blau we Vogels". GEBOUW VRIJZINNIG HERVORMDEN 20 uur. lezing C. van Geel over „Het belang van de radio voor de scheepvaart" van de vereniging „Nedelrands Fabrikaat". ZATERDAG 22 NOVEMBER MARKTHAL. 15 en 19.30 uur A.Bv L.O, Amersf. Gymnastiekkampioenschap- pcn. AMICITIA. 20 uur: Toneelavond „De Schouwspelers" met „Wilde Vaart". d'ORANJEBOOM. 20 uur Feestavond van de oud-ondcrofficieren. feit. dat dit ventje wat in-dolucht-sectc" opzeg- kippig is en altijd vaar be neden kijkt. H\j behoort, zou Atie Nieboer in zijn Betuwse verhalen zeggen, tot de „kop-naar-de-grond sen de tandwielen van de moderne tijd. En die eerste voorjaarszonnestralen in April vormen voor hem het lichtende puntje ach ter de grijze toekomst van de winterse dagen. In de buitenwijken sjouwde, een tuinman met een kruiwagen vol bruin en geel. De dode bladeren zou stellen. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van 15.- (subs. 5 d.). Kantongerecht II Aardappelen verbouwen ST. NICOLAAS in volkstuintjes is hele maal geen zonde. Maar doe het dan zo, dat niet twee Kantongerecht I Een Woudenbergse mon- jaar achtereen op hetzelfde Vroeg in de ochtend van de herfst. Gebukt liep teur lag overhoop met zijn bouwterrein aardappels gepoot worden. Dat kostte de man achter de zwar^ burgemeester en de ge- vracht. Het was S.V.K. als- meentesecretaris die tevens twee Amersfoortse ingeze- .„v Vermoeid lieten de bo- of die tuinman ruim baan hoofd is van Volkshuisves- tenen een proces verbaal.. -sccfe". S.V.K vindt maar men hun bladeren vallen had gemaakt voor de he- ting. De man betrok een Zij werden door de kan- relden iets. Misschien komt dat omdat hij liever naar en keerden in tot hun win- rauten van Koning Thialfs woning, welke bestemd tonrechter veroordeeld tot terslaap. Kaal, somber en intochtsstoet. was voor zijn stiefvader, f 5.of 2 dagen. Burgerlijke Stand GEBOREN Aleida. d. van J Kuijper en J. J. Snijders. Bcrnardus Johannes Andries, z van A P. B, v. d. Last en A. T A. v. Wandelen; Diana Engeltda, d van J. H. Haarmans en E. v d Heu vel: Klaas. z. van P Mosterd en J A. v d. Ridder, Albert, z. van G. Hoving en J. Hof ma; Hendrik Peter. z. van G. W. v. Dijen en M. H. v Burgsteden. Ondertrouwd: K Zuidema en G. E. J. Veenendaal: T v. d. Akker en A. Veld huizen. F. W. Blanke cn C. T de Grcef; J W. Kraanen en J. M. Sterkcbocr; P. Slagboom en W. Bakker; A, J. H. Wunderink en L. E. M. Welling; A v. d. Broek en G. Mouw; A Troostwijk cn M Kerkut; G. A v. d. Kraats en E. v. Essen. Gevonden voorwerpen Portemonnale met lnh schooltas jon gensjasje. étui met inhoud, alpinomuts. portemonnale met lnh.. zadeldek, étui met inh„ boodschappentas met inhoud, kindermutsje, doosje met inhoud, re genhoed. armband bakkersmandje, zak. met inhoud, sportrijwiel. herenrijwiel, oorbel, slerdulf. paar glacé herenhand schoenen vulpen, sjaal, wieldop, kin dermuts, hondenhalsband, kip. rozen krans. hondje glacé herenhandschoen, paar klndcrwantjes. paar motorhand schoenen. zakje met inh.. overjas, kat, 3 zakjes met inh., paraplule. 3 balen papier, deurmat halsketting. sjaal, muntbiljet, fietspomp, portemonnaie m. inhoud, sjaal, bos sleutels, herdershond, breiwerk boodschappentas, hond. da mespolshorloge. zaag. gymnastiekschoen, glacé hercnhandschocn. herenrijwiel, portemonnaie. enkele heren-, dames- en kinderwanten en handschoen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2