'STADSVENSTER Symbolisch gebaar van gemeente en Rijk Sint Nicolaas werd hartelijk ontvangen Ernstig ongeval door glad wegdek Animato" en „Eemspelers brengen goed programma YCIC krijgt oplossing voor huisvestingsprobleem 2 „Greet Bos in Amicitia Vondeling...! (door jong en oud) Enorme drukte aan de koppel F. J. MEIJER Melding van gladheid kwam als volkomen verrassing vJ Noteert U even Maandag 24 November 1952 2057 Rob. die drommels DE AVONTUFEN VAN KAPITEIN FOB goed begrijpt, dat Lu- pardi hem opzettelijk niet meer vertelt dan hij los wil laten, ziel kans op ekere dag een der bergtoppen te be klimmen en met een eenvoudige schaduwme ter gemaakt van een stuk papier met een speld de hoogte van de zon te bepalen. Mede met behulp van zijn horloge, dat Green- wich-tijd aanwijst, kan hij ruw berekenen, waar hij zich bevindt. He, volgens zijn gegeven*» zou hij ergens op de Noordkust van Nieuw Guinea staan! Dan hoort hij voetstappen achter i aan het experimenteren? Maar dan kan ik u I even aan de knoppen heeft gedraaio komt op zich Rob draat zich om en ziet Yoto. ..Zo. iets veel beters laten zien. Komt u eens mee het scherm een wrak van een schip. Rob her- zo, kapitein", zegt de kleine assistent van rie In de ondergrondse centrale van de werkplaats kent de „Vrijheid"! professor, „bent u op eigen houtje een beetje toont Yoto hem een tijdreflector en wanneer hij I Tijdens de rondgang door oud- Amersfoort wijst burgemeester Molendijk met trots aan de heer Rohling een van de historische plekjes Ook dr Glazema (links met hoed) kijkt belangstellend toe. (D.v.A.-Archifoto), Met deze symbolische handdruk tussen burgemeester H. Molendijk en de vertegenwoordiger van het Ministerie van O. K. en W„ mr F. P Th. Rohling, werd Marièn- hof officieel door de gemeente aan het Rijk overgedragen. (D.v.A -Archifoto). OVERDRACHT MARIENHOF (Van een onzer verslaggevers) De amateurtoneelvereniging „De Schouwspelers" bewees Zaterdag avond in „Amicitia" met een op voering van „Greet Bos", een to neelspel in drie bedrijven van Mar- tien van Leeuwen, over enthousias te spelers te beschikken. Zoals de regisseur, de heer J. v. d. Weem, in zijn openingswoord zei. „Men be- kijke dit spel niet te critisch, wij zijn amateurs en brengen het stuk volgens beste kunnen," zo was het ook. Men deed kennelijk zijn best. Wij zijn daar alleen maar verheugd om. Maar helaas, Martien van Leeu wen had zich nooit aan tekstschrij ven moeten wagen Hij heeft ken nelijk weinig begrip van toneel en kent de taal in het geheel niet. Voorbeelden? Laai het genoeg zijn, dat geen enkele arbeider op een vraag of hij reeds klaar is, „ter stond" antwoordt. Geen enkel ver standig mens spreekt van „kledij"; wij zouden zo door kunnen gaan. Behalve deze storende tekortkomin gen bleek de tekst vol tegenstrijdig heden te zijn. Greet Bos mevr Schreudering, die zeker niet de slechtste speelster is. „loopt zo maar de straat op; zij kan niet ach terom kijken," terwijl zij tien mi nuten later zegt: „Ik moet steeds achterom kijkenMede door het zwakke gegeven in geen enkele balletgroep wordt een talentvolle danseres geweigerd om haar af komst etc. etc. was de keuze van het stuk verre van gelukkig. Dit is des te meer te betreuren, omdat de nog jonge vereniging kennelijk wel krachten heeft, die in de toekomst iets kunnen bereiken. Besluiten wij met de goed ver zorgde grime (Leo Grootkop) cn décors te noemen. Na beëindiging van het „tonceT'-stuk bleef men nog enige uren gezellig bijeen in de foyer. Een muziekje schiep de gelegenheid tot dansen Wissel bevroren Het treinverkeer tussen Amers foort en Utrecht was hedenmorgen gedeeltelijk gestagneerd omdat bij Bilthoven een wissel bevroren was Met ongeveer een half uur vertra ging kwamen de treinen Utrecht binnen. Later op de morgén liepen de treinen weer normaal. In de kamer van „de brigadier" op het politiebureau staat dicht bij de centrale verwarming een grauwe, langwerpige kartonnen doos waarin een klein donkerha rig hondje ligt. Het is er zo een. dat nog met de fles gevoed moet worden. De stoere ver van barse politiemannen doen dat met plezier. Tot tover Is alles pais en vree, maar wat te denken van de herkomst van de kleine vier voeter. Achter de Arnhemse Poortwal vond een voorbijganger gisteravond de doos met leven de inhoud in een portiek Zo maar in de barre Novemberkou. Wij vragen ons af waarom Iemand zo n oplossing zoekt voor een niet gewenst hondenjong. Amersfoort heeft een asyl Waarom het dier niet daar gratisin een ver warmd hok gelegd? Enthousiast publiek geeft gul applaus Geen plaats was Zaterdagavond in het grote clubgebouw aan de Noor- de wier weg onbezet, toen de heer P. de Groot, voorzitter van de Zang vereniging „Anlmato". een ope ningswoord sprak voor de aanvang van de gecombineerde uitvoering van „Animato" en „De Eemspelers". Spreker wees er op. dat beide on derafdelingen van de Stichting „De Rivierenwijk" nog heel best krach ten. maar ook donateurs, kunnen ge bruiken. De talrijke aanwezigen werden door het zangkoor „Animato". dat onder leiding stond van de heer Fr. van Buggenum, spoedig in de stem ming gebracht door een viertal lie deren, met name „De Nacht" van Frans Schubert, „Als de ziele luis tert" van J P. J. Wicrts, Agnus Dei" van H Altink en „Domine sal- fam fac" van A. Giesen. Deze lie deren, die goed werden gezongen, oogstten veel bijval. Hierna kwam de toneelvereniging „De Eemspelers". onder regie van de heer H. Noordewier, voor het voetlicht met een éénacter van Ge rard Nielen, getiteld „De Kloof". Na een wat haperend begin „liep" het stuk vlot en het applaus, dat de to nelisten na afloop in ontvangst kre gen te nemen, was dan ook volko men verdiend. Na de pauze kwamen „De Eem spelers" opnieuw op de planken, ditmaal met een leuk en humoris tisch stuk, dat als titel droeg „Een meisje van buiten" De aanwezigen hebben kostelijk genoten van het vlotte spel waarin steeds de goede toon werd gevonden. Vooral dit tweede optreden was een groot suc ces. „Animato" bracht daarna opnieuw een paar stichtelijke liederen, met name „Zum Sanctus", Frans Schu bert. Benedictus" Bruckner, het oud-Latijnse kerklied .Venite et Vi- dete" en ..Avé Verum" van Mozart. Het optreden van 't zangkoor werd besloten met een vlotte en pittige zangersmars. In elk geval is deze avond wel gebleken dat een gecombineerde uit voering van een toneel- en zangver eniging, het publiek een aangename en afwisselende avond biedt. Het was dan ook geen wonder dat de leden van deze gezelschappen, na afloop, een applaus in ontvangst konden nemen, dat veel weg had van een ovatie. De gezellige cn goede avond werd besloten met een prettig bal. waarbij „The Rambling Riders" zorgden voor een vlot rnythme. (Van een onzer verslaggevers) Nou, die goede Sint heeft Zaterdagmiddag b(j ztfn aankomst In onze stad over belangstelling niet te klagen gehad. Omstreeks drie uur hadden vele honderden Pa's en Ma's met een zo groot mogelijke „aanhang" zleh opgesteld langs beide zUden van de Eem aan de Koppel. Het traditionele programma van de intocht van St. Nicolaas houdt toch altijd zijn hekorlng, want hot enthousiasme van de kleinen, voor wie zo'n middag een waar feest betekent, is echt, ongekunsteld en hartverkwikkend. En de ouderen? Die heieven hun plezier aan de vreugde van hun spruiten. Daarom was het Zaterdagmiddag feest voor Jong en oud. De witgepluimde en in de beken de groene uniformen gestoken leden van het R.K. muziekgezelschap „Wilskracht" speelden in afwachting van de komst van de goedheilig man St. Nicolaasliedjes, begeleid door een massaal kinderkoor De witte schimmels voor het met bloemen versierde rijtuig stonden te trappe len, niet van de kou, maar van lou ter ongeduld, want iedere rechtge aarde schimmel verwacht met St. Nicolaas toch minstens een extra rantsoen haver. Tegen drieën zagen we ook in de buurt van de Koppel poort een aantal dames en heren, die echter meer belang stelden in oud- Amersfoort dan in de oude grijsaard, want zij behoorden tot het gezel schap, dat Zaterdag aanwezig was bij de opening van „Marienhof". ZIJ zullen echter de enigen geweest zun, die minder geïnteresseerd waren bij de dingen, die te verwachten waren aan de Koppel. Want alle andere mensen tuurden reikhalzend in de richting, waar de „Eemstroom" van daan moest komen of zij riepen naar boven tot de Keesjes, Klaasjes, An- netjes en Marietjes, die op hun schouders troonden: „Komt hij er nog niet aan". En de Amersfoortse agenten keken bezorgd naar de steeds maar aanwassende stroom be langstellenden. Zelfs de overweg- wachters waren volop geïnteresseerd en zij keken maar op de klok, want even over drieën zouden er enige treinen voorbij komen Maar plotseling klonk een begin van een gejuich en ja hoor, daar kwam de stoomboot uit Spanje, het schip van Sinterklaas. Met twee van zijn zwarte knechten stond hij op de voorplecht en wuifde minzaam de menigte toe. Hij zag er beter uit dan vorig jaar en helemaal niet om te zeggen „gut gut. wat is die man ver ouderd". Nee. dat ging best. We heb ben ons echter laten vertellen, dat hij minder inkomstenbelasting en meer kinderbijslag heeft gekregen Nu, hij verdient dat wel. want als je zo'n schare moet onderhouden De Sint was dus goed gemutst, even als zijn knechten, die toch wel een beetje zwart keken en met hun roe den zwaaiden, maar ja, dat brengt het vak nu eenmaal mee. Tenslotte moet niet alles in het leven koek en ei zijn, maar af en toe eens koek en gart. Langzaam en statig voer het schip langs de kant cn toen het stil lag ging de Sint onder luid gejuich van boord. Het flink blazende „Wils kracht" weerde zich dapper met het strooien van noten, zij het dan muzi kale. De zegetocht door Amersfoort kon beginnen Het duurde toch nog even. want wat de overwegwachters vrees den werd bewaarheid. De bomen moesten neer. want er waren enige Diesels in aantocht. De agenten wa ren druk in de weer om ruim baan te maken en dat viel niet mee. want de enthousiaste, joelende kinder schare holde vast vooruit en dat werd een hele ophoping voor de overweg. Maar eindelijk gingen de bomen omhoog. „Wilskracht" zette er de pas weer in, de schimmels eveneens en voorwaarts ging de stoet. Langs het Spui en de singel hadden zich honderden langs de kant geschaard om toch maar niets van het schouwspel te missen. In de bin nenstad bereikte de drukte wel haar hoogtepunt. Overal werd de Sint. die niet moede was vriendelijk naar links en rechts te knikken en te wui ven. hartelijk toegejuicht Het zal voor hem een opluchting geweest zijn. toen hij zijn plaats van bestem ming. de Fa. Ramselaar. bereikt had. Ziezo, Amersfoort kan gerust zijn. Twee waardevolle zaken op oud heidkundig gebied zijn naar aller wens verlopen Of ls het louter toe val. dat de komst van St. Nicolaas samenviel met de opening van de oudheidkundige weck in Amers foort? Je zou haast zeggen St. (Advertentie l M.) Nicolaas heeft zijn nieuwe COSTUUM ook van zijn beide knechten, laten ontwerpen en vervaar digen bij: Dames- en Herenkleermaker|j JOH BOSBOOMSTRAAT 31 AMERSFOORT. Telef. 3631 Burgerlijke Stand Geboren Johanna, d. v W. P. Vos en E J. Hamers. Willem Leendert. z. v. J v. d. Schalk en A M. de Klerk. Morrisfabriek wordt in Januari geopend Naar wtf uit betrouwbare bron vernemen zal de nieuwe fabriek van Molenaars Nederlandse Autofabrie- ken „Morris" 14 Januari a.s. officieel In gebruik worden genomen. 15 Januari zal een feestelijke re ceptie in de nieuwe fabriek worden gehouden. Voor belde gebeurtenis sen wordt grote belangstelling, ook uit overheidskringen verwacht. Nadat 1 September 11. de fabriek in Utrecht was gesloten, begon in Amersfoort de fabricatie van de „Morris"-automobielen. Op dit mo ment worden in de nieuwe fabriek aan de NUverheldsw'cg reeds tien nieuwe auto's per dag afgeleverd en het laat zich aanzien, dat dit aantal DANKDIENST Ter gelegenheid van de Amerikaanse Thanksgiving Day zal door Christian Science Society op Donderdagavond 27 dezer te 7 45 uur in de RH BS Thor- heckeplein no l. een dankdienst worden 'n de toekomst nog belangrijk zal gehouden Belangstellenden zijn welkom, stijgen. (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen, iedereen constateerde het onmiddellijk, toen hij zijn huis verliet, waren de wegen spiegelglad. Er viel een lichte sneeuw, de in d© nacht gevallen regen was jjs geworden. Auto's en niet te vergeten de fiet sers reden voorzichtiger dan anders door de stad. Hier en daar werd door de Gemeentelijke Reinigingsdienst zand gestrooid. In Amersfoort zelf werden geen ernstige verkeersongevallen geconstateerd. Op het kruispunt Hoevelaken, kwam een werknemer van de Phoenlx-hrouwerlJ zodanig te vallen, dat hU in ernstige toestand naar het St. Ellzabethzlekenhuls moest worden overgebracht. Op het station vernamen wij, dat binnenkomende treinen geen vertraging hadden. Treinen hadden geen vertraging De heer Van Rijn, woonachtig in Nijkerkerveen. reed vanmorgen om ongeveer 6 uur bij het kruispunt Hoevelaken op zijn bromfiets in de richting Amersfoort. Door het glad de wegdek kwam hij in de bocht zeer ongelukkig te vallen De heer Van Rijn wera bij de Rode Kruis post „Hotel Hoevelaken" binnenge dragen. alwaar dr F. W Klaaren- beek uit Hoevelaken eerste hulp verleende. Met een bloedende hoofdwond en een zware hersen schudding is de heer Van Rijn dooi de GG en GD van Amersfoort naar het St Elizabethziekenhuis gebracht Omtrent de lichamelijke toestand Geslaagde propaganda- bijeenkomst In het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden werd Zaterdagavond een propagandabijeenkomst VCJC. afdeling Amersfoort gehouden. Na een kort openingswoord van de voorzitter der Jeugdraad ds Van Gilse, welke onder meer mededeel de. dat de vrijzinnige christelijke jeugdcentrale voor de komende wintermaanden een oplossing zou krijgen voor haar huisvestingspro bleem kreeg de heer Messchaert al gemeen secretaris der VCJC het woord. Deze vertelde, dat de VCJC steeds aan verandering onderhevig was. zodat hij in de vier jaar. die hij reeds bij deze vereniging werkzaam was nog steeds niet geheel kende. Dit duidt er op. dat de VCJC nog 6teeds een levend en geen dood ele ment is. Vervolgens liet hij enige lichtbeel den over de m 1948 gehouden Pink- slcrconferentie zien Deze Pico werd te Ommen gehouden op een terrein dat een enorme omvang had. Er stonden ruim 400 tenten om.de dui zenden deelnemers te ontvangen. Het eten werd er met treinen aan gevoerd helemaal uit Bussum) ter wijl ook do pap per tankwagen ar riveerde. Zeer interessant waren de lichtbeelden van het openluchtspel „De verloren zoon" dat hiervoor speciaal door Jef Last geschreven was. Hierna werd door de heer Mes schaert een poppenspel opgevoerd waarin hij naar voren bracht, hoe de leden niet en hoe zij wel moes ten sparen om deel te kunnen ne men aan de „Pico "53". De hoofdleidster der VCJC. me juffrouw H Bolten sloot deze avond onder hartelijke dankzegging aan de spreker. Speeltuinlied Stadsvensterkijkcr heeft een hekel gehad aan het befaamde kinder-niet- kiriderliedje van De Speel tuin. De schuld lap niet zozeer nnn de radio, die het publiek met populari- teiten pleegt te overvoeren, tot na een poosje iedereen er de buik van vol heeft. S.V.K. luistert immers maar weinig naar de radio gebrek oan tijd en rust behalve naar de nieuws berichten, en. als hij 't enigszins kan beramen. nlng hadden laten schallen, dan zwoegde hij nu nog; tenzij men hem had moe ten overbrengen naar een plaats, een hoeve, hier niet ver vandaan, waarvan men de naam niet dan met eni ge schroom tussen de tan den neemt. Toén is die lichte afkeer gegroeid. U kunt 't zich voorstellen? Sedert deze ervaringen kreeg S.V.K. een begin van kippevel, als het onschul dige Speeltuinliedje tot hem doordrong. Hij is thans gelukkig van dat complex genezen. Hij is om zo te zeggen weer ver zoend met de Speeltuin en met 't leven. Zaterdagmor gen hoorde hij het dicht bij een schoolgebouw. „Is pa pa dan niet te lui"... hij fronste al het voorhoofd. Maar wat hij zap over- snoelde zijn wrok met een stroom van vertedering. Zes jonge meisjes van am per acht. a. negen, liepen, schooltassen in de hand, op een rfjtienet als kui kens of Mohammedanen helder zingend door de straat. ..Gaan wij naar de Speeltuin toe" S.V.K. dacht aan Gor- ter's Mei. hij dacht aan schone Sinterklaasvierin- naar de literaire halve-uur- gen met lieve kindcrstcm- tjes, de artistieke staalkaart, C/iiel of Negen, Wam Hes- kes alias de gewone man de beste radiostem van Nederland') en ook als 't mogelijk is naar het Con certgebouw en naar orkest muziek onder Spruyt. Nee, S V.K. had indertijd nog wel schik in 't blaten van dat prille kindergeluid, dat met pa en moe ten speel tuin toog. Maar hij heeft een paar maal hei ver erend verzoek gehad „och toe. dat schud j ij uit je mouw" om een feest liedje van idcm-zoveel- coupletten wijze De Speel tuin in elkaar te zetten. Alsof die „mouw" onuit puttelijk is.' Maar wat 't ergste was: S.V.K. kon de melodie van het liedje en die van 't refrein niet uit elkaar houden Als hij met een nieuw couplet zou be ginnen, zaagde dc melodie van het refrein hem door 't gekwelde hoofd en wan neer huisgenoten op zijn verzoek niet tot vervelens toe het lied door zijn wo men cn stralende ogen, hij dacht aan ziin eiaen jeugd, als hij in de gang van grootmoeders huis. waar 't zo lekker schalde zingend en marcherend heen en weer stampte. ..Hoe jongens, toe maar," wilde hij de meisjes toe roep en, maar hij bedacht zich. Dan zou de echtheid er ineens af zijn. Hij hield zich in, maar een eindje verder hielden de meisjes zich ook in. Het initiatief was over. Verwaaid in de wind Amersfoortse schroom vermoedelijk Maar S.V.K. kan De Speeltuin weer horen, zon der nachtmerries te krij gen Burgemeesters Zaterdagmiddag was S.V.K in de raadzaal van het gemeentehuis, alwaar de officiële ontvangst plaats vond van de geno digden, die de opening van „Marienhof" hadden bijge woond. door het gemeente bestuur. Onder de vele gasten bevonden zich ver scheidene burgemeesters, maar er waren er eigen lijk maar twee, die we kenden. Een ervan is nu geen burgervader meer er. dan doelen we op oud-bur gemeester Mr J. C. Graaf van Randwijck, die een van de gasten was van het gemeentebestuur. En met de ander bedoelen we de heer Molendijk. Laatstgenoemde stond temidden van de talrijke aanwezigen op een verho ging en hield zijn begroe tingstoespraak. Het was er overvol, want op zoveel bezoekers was de zaal, waarin bovendien de ten toonstelling „Geheimen van de grond" was onder gebracht. niet berekend. Er stonden dan ook ver scheidene personen op de gang en toen ontdekten we ook de oud-burge meester. S.V.K. zag het hem aan: deze „grond" had voor hem geen gehei men. Hij heeft er te lang de scepter gezwaaid en heeft er zich te lang thuis gevoeld. Alleen, het ziet er van binnen hier en daar een beetje moderner uit. De vroegere bewindsman keek met veel interesse in het rond en we hoorden hem tot een kennis zeg gen: „Gauw eens even kij ken, hoe het er in de se cretarie uit ziet". En la ter zagen we hem bene den, hier even om de hoek kijken en daaroude liefde roest niet, dacht S.V.K. en toen hij weer keek riaar de burgemees- ter-van-nu en deze met zoveel trots hoorde vertel len van Amersfoort, kwam hij tot de ontdekking die eigenlijk helemaal geen ontdekking is, maar je komt nooit zo gauw op zo'n gedachte dat bei de burgemeesters één ding gemeen hebben: hun die pe genegenheid. warme liefde en oprechte trots voor ons mooie stadje aan de Eem. Mola Mola Mola Mola. h'm. nooit van gehoord U wel? Ook niet. Toch is het „iets" dat bestaat. Luister, par don. lees maar. In de nacht van Vrijdag op Za terdag voer een Ürker vis ser de haven van IJmui- den binnen met een flin ke vangst. Als (St. Nico laas?) surprise ontdekte hij tussen de vissen van het gewone soort een zeer bijzondere, n.l. een zoge naamde Mola Mola, een hier zeldzaam voorkomend exemplaar, dat familie is van de maanvis. Hoe me neer (of mevrouw?) Mola in de Noordzee is teiecht gekomen familie-on enigheid of huisvestings- moeilijkheden zal wel een raadsel blijven. Maar een ding stnat vast: het dier is tenslotte in Amers foort gekomen en pronkt in volle glorie in de eta lage van de fa. Glastra in de Utrechtsestraat Zeven kilo weegt dit familielid oer maanvissen en tot Dinsdag kan men hem be wonderen. Cabaret Het is altijd prettig te zien dat wanneer in een bedrijf een paar mensen te vinden zijn. die er hun vrije tijd aan geven om hun collega's een vrolijke avond te bezorgen, zij de waardering krijgen die hun ruimschoot toekomt. Wel, daarover had het ca baret „The Drill Brea kers", dat Zaterdagavond in de Bofa-cantine op ini tiatief van de personeels vereniging voor „de men sen van de borenfabnek" optrad, niet te klagen. En het applaus waarmee elk nummer van het gevari eerde programma werd be loond, was dan ook ver diend. In een zeer vlot tempo wisselden grappige sketches, muziek, voor dracht. goochelen en tap dansen elkaar af. Omdat de muzikanten onder het personeel nog op zich la ten wachten (hoelang nog?) traden als gasten op: het Minnivich trio uit Amersfoort en The Rhythm Boys uit Utrecht. Het meisje en de jongen hebben het uitsteleend ge daan. Als dat zo doorgaat met die Bofa-avonden dan zal het bestuur van de per soneelsvereniging in de toekomst niet meer over de toeloop van nieuwe le den hebben te klagen. Bomcnwijk Op zijn inspectietocht door de stad zag Stads- vensterkijker Zaterdagmid dag naast de brievenbus op de hoek van de Kas tanjestraat een mooi hou ten kastje met glazen dek sel. „Mededelingen van de buurtvereniging Bomen- wijk" stond er met keu rige witte letters op. Er in hing een briefje: „sleu telbos gevonden, terug te halen (volgde een adres). S.V.K. vond dit maar een handig kastje. Een uitkomst voor vele boomwijkbewoners. De plaats waar men de mede- delingenkast had opgehan gen was ook al zo goed gevonden Juist naast de brievenbus. Je moet de mededelingen haast wel lezen Die boomwijkbewo ners hadden in de uitvin- dersbuurt moeten wonen. Voetbalmenu De voetbalkok van de KNVB en de afd. Utrecht heeft goed zijn best ge daan om voor het a s, weekeinde een zo smake lijk mogelijk menu samen te stellen. Het begint Zaterdag .eeds met een „hors d'oeuvre varié", die er als volgt uit zal zien: SpartaCJVV NO ACChefana SDC—SOVA PosthoornTriangel B. GWVCobu Boys Teneinde de sportlief hebbers nog wat „stcvi- gers" te bieden, zal men zich Zondag te goed kun nen doen aan het voetbal menu-a la carte, dat is samengesteld als hieron der aangegeven: Zeist—APWC NijenrndesQuick BoysZebra's BFC—SEC A msvordeRKBW BDCActif SoesterbergSaestum Veensehe BoysVVZA HVC heeft vrij-af. van de heer Van Rijn wilde men ons daar geen inlichtingen geven. Hedenmorgen om zes uur werd bij de Gemrentereiniging een mel ding over gladde wegen door de politie gedaan Drie kwartier later reed de eerste wagen uit. die op het Stationsplein en de B W.-Jaan zand ging strooien. Ongeveer tien minuten later reed de tweede wa gen uit in de richting Randenbroe- kerweg. Om tien uur reden cr nog vijf strooiwagens door de stad. Ma ximaal kunnen er tien auto's wor den ingeschakeld. Naar men ons van gemeentewege verklaarde, kwam de melding als een volkomen verrassing. Men had in het geheel niet op gladde wegen gerekend, waardoor eerst nog wagens met zand moesten worden gevuld, al vorens deze konden uitrijden. Nor maal is het 5.0. dat in de winter geladen wagens klaar staan Een ongelukkige bijkomstigheid was, dat tegelijkertijd alle wegen glad wer den waardoor het noodz.aak was, dat door de gehele stad werd ge strooid. Uiteraard nam men eerst de meest primaire invalswegen als B.W.-laan en Randenbroekerweg. Het alarmeren van het Gemeen- terelnigingspersoneel werkt volgens een bepaald sneeuwbals\steem. De ene arbeider waarschuwt een ander, de tweede een derde, on zo ver volgens. Vlugger dan binnen een half uur kan zelfs onder de meest ideale omstandigheden gereed staande. geladen wagens geen zandauto uitrijden. Van 21 t.m. 27 Nov. GRAND THEATRE Van 21 t.m. 26 Nov. „Operatie Cicero" Toegang 14 jaar. Aanv Zo. 2 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30, 0 45 en 9.— uur. In dc Donderdag-Cyclus 27 Nov. „De beste Jaren van ons lc\en". Toe gang II J Aanv. 2 cn 8 uur CITY THEATER Van 21 t m 27 Nov. „Export In Blond" Toegang 18 Jaar Aanv Zo 2 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30, 6.45 cn 9 uur. REMBRANDT THEATER Van 21 t.m 24 Nov. „Vom Tculcl Gejagt" Van 25 t m 27 Nov ..Salto Mortale" Aanv.: Zo. 2.—. 4.15. 6 45 cn 9.— uur. Ov. dagen 2.30. 6 45 en 9— uur. CITY THF-\ TER SOESTDIJK: Van 21 t.m. 23 Nov. Bagdag" Toegang 14 j. Van 24 t.m. 26 Nov. „Spook v d. Opera" Toegang 14 jaar In dc Donderdag-Cyclus 27 Nov. „Opmars zonder genade". Toegang 14 Jaar Maandag 24 November MARKTHAL. 20 uur. Amersfoortse Ge meenschap, Vqjksconcert te geven door de Orkestver. Amersfoort o.l.v. Kees Hartxclt m.m v. Salvatore Tho- masso GEB VRIJZ. HERV 20 uur. Inst. voor V.olksont\vikk. J Steinebach over „Geschiedenis der Amersfoortse Jo den' OFENB. LEESZAAL. 20 uur. Volksuni versiteit. 3e lezing Cursus III REM KERK. 20 uur. 2e lezing dr L. J. v. d Lof. MONOPOLE. 20 uur, V V V.V. buiten gewone ledenvergadering. TREKLRBERGJE. 20 uur. bijeenkomst Stichting lot bevordering van onder wijs aan kinderen met opvoedings moeilijkheden MARIENHOF. 20 uur. vergadering Ver eniging Heemkunde Dinsdag 25 November AMICITIA. 20 uur. VPRO Optreden Utrechts Studenten Cabaret. ACADEMIE VOOR EEELDENDE KUN STEN. 20 uur. dr. P. J R Moddot- mnn dodencultuur uit een ver ver leden. GEBOUW VRIJZ. HERVORMDEN, 20 u Pro Juvcntute A G HUIS, 20 uur, tentoonstelling Victor Hugo MARIENHOF. tentoonstellingen „Gehei men van de Grond". Woensdag 26 November MARKTHAL. 26 t/m 30 Nov. A K V Nat tentoonstelling van pluimvee en konijnen AMICITIA. 20 uur. Alg. Ned Metaalbe werkers Bond A.T.E." met „Een Inspecteur vraagt het" A G HUIS. 20 uur R K Volksuniversi teit: Cursus.Schilderkunst door Juul J Jongeneelcn ACAD VOOR BEELDENDE KUNST, 20 inn. drs. J. E. A Th Bogaers „De lage landen en het Romeinse Impe rium".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2