Doelpunt van v. d. Horst na rust schenkt HVC i-0 zege Sportbijlage Dagblad voor Amersfoort Op spekglad veld speelden Amersf. Boys en Utrecht 0-0 gelijk Enthousiast YYOG overspeelt SEC Mtrnm HYC boekt, op Birkhoven, magere overwinning tegen Schoten Sleeking mist penalty doelman Brits op dreef Onverdiende nederlaag van Amsvorde tegen Victoria Onproductief Scherpenzeel verliest van Woudenberg Na onprettige strijd lijdt Quick 3-5 nederlaag Voor rust werd blauw-witten zekere penalty onthouden Talrijk publiek ziet VVOG in nieuwe opstelling C/fflWrf5$nzn yö r Zó was het deze keer START Alanndag 21 Aïorvmbfr 19J2 In de tweede helft kwam er enige kleur in de strijd tussen HVC en Schoten. Voordien viel er niet van veel schoons te genieten en werd er zelfs betrekkelük lauw gespeeld. Maar na rust kwam er meer leven in. o.a. door een gemiste penalty van Siem Sleeking, door enige schitterende saves van Brits en door het enige doelpunt van de wedstrijd, dat door v. d. Horst werd gescoord. Hieruit volgt dus, dat de roodwitten een 10 zege behaal den. de eerste op eigen grond. Een groot aandeel in deze overwinning heeft ongetwijfeld aanvoerder Brits gehad. Schoten maakt geen grootse indruk Erg enthousiast over het vertoon de spel konden wij niet zijn. In de HVC-voorhoede probeerde men het eens met Wieke Jansen op de rechtsbuitenplaats. Het eerste op treden van de ex-Bovsman, die o.a. nog in tempo tekort schiet. kon geen onverdeeld succes worden ge noemd. Ook Vreekamp (rechtsbin nen) en middenvoor v. d. Pluim lieten geen grootse dingen zien; v. d. Horst was ijverig en actief en v. d. Broek's bewegelijkheid leidde niet tot resultaten. Doelpunten ma ken blijkt voor het roodwitte aan- valsquintet een moeilijke opgave te zijn. Beter waren we te spreken over de middenlinie De Gans viel enige malen bijzonder op. want door zijn goed doorzetten kreeg hij in enkele gevallen zelfs scorings kansen. Siem Sleeking opereerde in de eerste helft met meer succes dan in de tweede en Biezenbos speelde een behoorlijke partij, zon der echter tot prestaties van for maat te komen. De HVC-backs, H. Malenstein en E. Malenstein, had den soms heel wat te stellen met de Schoter voorhoede, die over enige handige en snelle spelers beschikte. Lof tenslotte voor doel man Brits, die enige bijzonder lastige schoten die soms al „geteld" werden op schitterende wijze onschadelijk maakte. Schoten had evenmin een groot se ploeg en haar veldspel was zeker niet beter dan dat van HVC. Of het prachtige doelpunt, dat even voor rust gescoord werd, buiten spel was. wagen we te betwijfelen. De eerste goede kans kreeg HVC reeds na een minuut of vijf Mid denvoor v. d. Pluim had op de linkervleugel de bal handig vrij ge speeld en gaf over naar v. d Broek deze kreeg na een korte run een goede schietkans, doch zijn schot faalde. Kort daarop kwam het HVC-doel in groot gevaar. Een misverstand in achterhoede gaf de bewegelijke Schotcn-middcnvoor een onverwachte kans op enkele meters afstand voor het doel. Op miraculeuze wijze slaagde Brits erin het harde schot tot corner te verwerken. De gasten kregen daar na nog een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied; het harde schot ging echter hoog over. Toen was de beurt weer even aan HVC. Na enige aardige aanval len kreeg middenvoor v. d. Pluim een prima kans. Hij kwam alleen voor de doelman te staan en ieder verwachtte een doelpunt, doch de HVC-middenvoor faalde met zijn schot, dat precies in de handen van de keeper belandde. De Gans pro beerde het alleen, kwam tot enige meters voor het doel en pas toen kon de Schoter achterhoede met veel moeite een corner force ren. Toen kreeg Siem gelegenheid om bij een vrije trap de kracht van het „muurtje" te beproeven. Dit bestond uit een aantal Schotcn-ver- Achterveld kon WZA niet weerstaan Het Is ook Achterveld niet gelukt WZA de eerste nederlaag toe te bren gen. Hoewel WZA lang niet zijn beste spel speelde, kon het na een prettige wedstrijd een verdiende 40 zege boe ken. De eerste helft was geheel voor WZA; doelpunten bleven echter voor lopig uit, d3ar dc achterhoede van Ach terveld het te korte spel der Amcrs- foortse voorhoede de baas kon blijven. Pas na twintig minuten kwam bet eer ste succes, toen Noorman een paar man passeerde en doelpuntte (10). Even later werd bij een doelworsteling weer een doelpunt gemaakt, dit werd echter afgekeurd terwijl daarna bij eenzelfde geval de doelman met veel geluk kon redden. Na de rust weer hetzelfde spelbceld, WZA in de meerderheid, maar het verrassende element in de aanvallen ontbreekt. Toen echter na 'n kwartier spelen WZA zijn oude vorm te pak- pen kreeg, was het spoedig door een prachtig schot van Manten 2—0. WZA bleef een tijdlang zo doorspelen, waar door in korte tijd de stand tot 4—0 werd opgevoerd door twee doelpunten van Verstaav Dit vonden de Amersfoorters voldoende, want zii vervielen weer in het korte spel, dat geen resultaten meer opleverde. Soester boys 2—WZA 2 1—4. dedigers. die zich voor het doel hadden opgesteld. De bal kwam bij Sleeking terug, die meteen weer schoot echter net over de lat. Toen scoorde Schoten kort voor rust een prachtig doelpunt, dat de arbiter wegens buitenspel afkeurde. De tweede helft scheen weinig sensationeel te worden, maar al heel spoedig kwam er actie. V. d. Pluim was doorgebroken en schoot tegen de keeper; de bal stuitte terug, waarna een der backs het leder met de hand bewerkte. Penalty! Siem plaatste zich achter de bal. Zijn schot was echter iets te zacht en niet helemaal precies gericht, want nu slaagde de doel man erin vallende met de platte hand het leder uit zijn doel te houden, waarna W. Jansen's schot in het zijnet belandde. Enige Schoten-aanvallen leverden een corner op, waaruit een der voorwaartsen net naast kopte. Daarna kreeg de rechtsbuiten der Schotenaren de kans van de dag. Hij kwam alleen voor doelman Brits te staan.... naast. Eindelijk na twintig minuten ge beurde het. waarop de HVC-aan- hang zo lang gewacht had. Uit een vrije trap kreeg v. d. Broek de bal op de vleugel te- pakken, hij zette voor en v. d. Horst zag kans door een geweldige kluwen van spelers met een lage schuiver zijn club de Soester Boys door Limvio geklopt Soester Boys. dat zo goed gestart is in de competitie, liet hu een steek vallen. Zij moest bij de ontmoeting tegen Limvio in Baarn wederom puntloos naar huis terug keren. Lim vio speelde een fris. open partijtje voetbal, waartegen de achterhoeden van de Boys niet opgewassen was Reeds na tien minuten namen de lui uit Baarn de leiding en voor de rust was de stand opgevoerd tot 2—0. Na de hervatting tapten de Boys uit een ander vaatje en ging de strijd gelijk op. Limvio stond met man en macht te verdedigen om het doel voor een doorboring te behoeden. Het opdringen werd de Boys noodlottig, want nadat een kwartier was ge speeld. glipte de snelle rechtsbuiten van Limvio er tussen uit en gaf de Boys-keeper voor de derde keer het nakijken. Soester Boys gaf de moed op. Toen dan ook Limvio enige vrij heid van beweging kreeg, werd no. vier in de touwen gejaagd, waarmede ook het einde kwam. (Advertentie l. M.) leiding te geven. (10) Zelfs doel man Brits kwam naar de midden lijn om v. d. Horst te feliciteren, doch geen twee minuten later werd de HVC-doelman zelf gecomplimen teerd door zijn medespelers wegens i het op fenomenale wijze redding brengen. Hij voorkwam een zeker I schijnend doelpunt. De Gans kwam er daarna bijna weer door. doch het lukte net niet. Weer moest Brits een save ver richten om een hard schot van de middenvoor onschadelijk te maken. Toen de arbiter, met wiens beslis singen we ons niet altijd konden verenigen, het einde aankondigde, had HVC eindelijk eens een over- j winning op „Birkhoven" behaald. I Het was Zondag op het terrein van Utrecht vrij onbehaaglijk. Slecht weer, een slecht en spekglad veld en een slechte wedstrijd. Wy vragen ons echter af of er op een dergelijk terrein en onder dergelijke omstan digheden wel een goede wedstrijd gespeeld kan worden. Wy geloven het niet en daarom nemen wij voor beide ploegen ons petje af dat z.ij van begin tot eind zo hard gewerkt hebben en er van gemaakt hebben wat er van te maken was; 00 was het resultaat tenslotte. liet. Toch kreeg De Braber een enkele maal de bal een moment vrij, doch zijn anders zo harde schot was deze middag hopeloos zoek. Ongeveer 5 minuten voor de rust kreeg Kreikamp het leder in goede positie toegespeeld Hij spurtte de linksback voorbij en rende op het Utrechtse doel af. De uitlopende doelman kon hem het scoren slechts beletten door de bal te laten lopen en zijn tegenstander op harde wijze tegen de grond te werken. De scheidsrechter liet echter doorspe- De Braber ditmaal niet op schot Het begin was geheel voor de Utrechters en wij konden duidelijk zien, dat zij beter gewend waren op dit glibberige terrein dan hun tegen standers. De Amersfoortse achterhoede kreeg het niet gemakkelijk en het pleit daarom voor het trio A, Peter- se. Hoek en Ruitenberg dat doelman Peters in deze periode toch niet zo heel veel gevaarlijk werk te verrich ten kreeg. A. Peterse was practisch onpas- seerbaar en wanneer hij in moeilijk heden kwam, was Bakker steeds op zijn plaats. Na ongeveer een kwar tier kon de Amersfoortse ploeg zich wat meer loswerken en zagen wn enkele goede aanvallen, meestal via de rechtervleugel waar Kreikamp weer 'n snelle wedstrijd speelde en zich van zijn tegenstander en van het gladde veld weinig aantrok. Moeilijkheden had hij echter met de zware bal en het was daarom juist gezien hem zo weinig mogelijk hoekschoppen te laten nemen. Ook de Boys kregen echter niet veel kansen, daar de Utrechtse ach terhoede haar mannetje stond en niet veel gelegenheid tot schieten Victoria had er alles op gezet om het leidende Amsvorde de voet dwars te zetten, wat haar dank zij vrouwe Fortuna is gelukt. Onmid dellijk zet Victoria een serie aan vallen in waarbij de Amsvorde ach terhoede alle zeilen moet bijzet ten, hetgeen haar echter goed af gaat. Technisch beter, neemt Ams vorde de aanval over en belaagt op haar beurt het Victoria-doel, waaruit enige corners ontstaan, die echter niets opleveren. Enige ma len brengt J. Kraak de bal met een snelle ren waarin hij twee, soms drie, tegenstanders passeert in dc voorhoede; door het robuste verdedigen kunnen echter geen successen worden geboekt Even later moet Kuysten capituleren voor een omhaal '10). Dit is Amsvorde te bar. Victoria wordt geheel in de verdediging terugge drongen. Als A. Vink schuin voor het doel een kans kriigt. lost hij een formidabele kogel, die vanaf de onderkant der lat tegen het net vliegt, een aanstormende achter speler werkt echter de bal over zijn hoofd uit het doel. waaruit de bal wederom tegen de onderkant van de lat komt en over de doel lijn neervalt. De scheidsrechter heeft echter niets gezien en laat rustig doorspelen. Van ongeoorloofd aanvallen wordt de Amsvorde- linksbuiten het slachtoffer en moet met een verwonding van het veld worden gedragen. Hij wordt ver vangen aoor A. Hilhorst. In een slechte wedstrijd heeft Scherpenzeel de ontmoeting tegen Wou denberg met 21 verloren. Daar het terrein van Woudenberg was afge keurd, werd de wedstrijd in Maarn gespeeld. moment faalde men volkomen. Een Wedstrijd werd te Maarn gespeeld Er was weinig goed voetbal te zien en wat nog erger is de ver standhouding binnen en vooral bui ten de lijnen was alles behalve pret tig Het werd op een gegeven ogen blik zelfs zo erg. dat na rust de wed strijd door een handgemeen van eni ge toeschouwers een tijdje moest worden gestaakt. Van een groot overwicht van een der partijen was geen sprake. Scher penzeel had voor de rust verzuimd om van de kansen gebruik te maken. Toen Woudenberg na de rust door fouten van de keeper twee doelpun ten cadeau kreeg, was de strijd vrij wel beslist. Direct na de aftiap vie len beide ploegen om beurten aan Spoedig wist Scherpenzeel een klein voldoverwicht te krijgen en enkele bressen in de Woudenbergse verdedi ging te slaan maar op het critieke prachtschot van Valkenburg ging buiten het bereik van de doelman net naast Ook enige schoten van Woudenberg troffen geen doel Rechtsbuiten Rootselaar wist op han dige wijze de bal vrij te spelen doch zijn voorzet werd jammerlijk cemist Een doorbaak van midvoor Streef kerk en een hard schot van Barre- veld werden evenmin met succes be loond. Na de rust werd de strijd zeer hard en de scheidsrechter moest enige waarschuwingen uitdelen. Wouden berg kwam gemakkelijk aan de lei ding. toen Budding een bal losliet Nu was Scherpenzeel een ge slagen elftal en begon rommelig te spelen en zeer slecht te plaatsen Door een tweede blunder kon Wou denberg er 20 van maken. Wel wist Barrevcld met een goed schot, waar op de doelman Veldhuizen iets te laat reageerde, er 21 van te maken, maar de beslissing was gevallen. Scherpenzeel verloor, omdat de voor hoede machteloos was van de talrijke kansen gebruik te maken. Onverdroten zet Amsvorde door en het is wederom A. Vink die met een goed doelpunt de stand op 11 brengt Amsvorde blijft aanvallen en dringt ver op; het is echter Victoria dat geheel tegen dc verhouding in de stand op 21 brengt. Een door De Heus genomen cor ner draait zonder dat ook maar iemand de bal heeft aangeraakt in het doel. Weer juicht Amsvor de, maar weer zegt de scheidsrech ter neen, wegens ongeoorloofd aan vallen van de doelman. Geen en kele speler van Amsvorde stond in de nabijheid van de doelman opge steld. De volkomen gedemoraliseer de Amsvorde-ploeg kon nog een maal aftrappen nadat de linksbui ten van Victoria de stand op 31 heeft gebracht. BDC werd in laatste gedeelte geklopt B.D.C, dat het zonder drie van haar beste spelers moest stellen, ging op bezoek bij het Zeister Saes- tum. De eerste helft kenmerkte zich door fraai combinatie-spel, waarbij BDC. de vrij sterke wind tegen had. De beide achterhoeden waren goed op dreef en wisten van geen wijken. Doelpunten bleven echter uit en men dacht al aan een punt loze eerste helft. A. Brouwer van B.D.C. dacht er anders over en toen er nog tien minuten waren te spelen, loste hij een geweldig hard schot, dat doel trof. B D.C. leidde met 01. In de tweede helft kreeg B D.C. de wind mee en toen ging het iets beter. Het geluk kwam aan de an dere zijde, waar de midvoor van Saestum reeds na tien minuten spe len de gelijkmaker langs Kamer beek joeg Even daarna brak de zelfde speler .weer door en opnieuw gaf hij de overigens goed op dreef zijnde BDC-keeper het Saestum had een achterstand een voorsprong omgezet en zou die ook niet meer laten glippen Na een half uur deed BDC. weer enige fanatieke uitvallen en A Brouwer omspeelde de achterhoede, waarna hij een oerhard schot loste, dat hoog in de touwen verdween. Hiermede was de stand weer gelijk gekomen. Saestum viel toen ver woed aan Succes kon mej zulk spel niet uitblijven Met nog tien minu ten te spelen trok geheel Saestum ten aanval De BDC-achterhoede ge raakte uit haar spel en menig keer werd radicaal over de bal geschopt. Het gevolg hiervan was. dat de voorhoede van Saestum van deze inzinking dankbaar gebruik maakte en al spoedig was het 32. Een paar minuten voor het einde werd de stand op 42 gebracht en hoe B D.C. zich ook inspande, het werd en bleef een verloren wed strijd. KWA klopt Sperwer met 6-1 Sperwer, dat een zwakke indruk maakte op het K.VV.A.-terrein, heeft het onze stadgenoten, behou dens enkele ogenblikken, niet lastig gemaakt. Haar spel was te door zichtig om de K.V.V.A.-achterhoede te passeren, zodat de thuisclub met sprekende cijfers (61) won) Het spel was nog maar enkele minuten oud, toen Frans Tiemessen een pass aan C. v. Westerlaak gaf. die deze dankbaar benutte. K.VV.A. ontwik kelde in deze periode goed spel. Er werd aardig gecombineerd, zodat het niemand verwonderde, dat de stand 20 werd. Nu scoorde Frans Tiemessen na doorzetten van C. van Westerlaak Deze laatste speler zorg de met een afstandsschot er voor, dat de score opgevoerd werd tot 30, waarna Sperwer een penalty kreeg te nemen. Doelman Mikkers stopte het harde schot wel, doch een toesnellende Sperwer-speler schoot daarna in. 31. Nog voor de rust bracht H. Óeben de stand op 4—1. In de tweede helft had K.V V A. de wind tegen, maar voor H. Oeben was dit geen bezwaar om de Sper wer-doelman te laten capituleren. 51 Inmiddels was het tempo bij K.V.V.A. aanmerkelijk gedaald. Blijkbaar vond men de voorsprong voldoende. Toch slaagde H Oeben er nog in het halve dozijn vol te maken. len en onthield, zelfs naar het oor deel van het Utrechtse publiek, de Boys 'n strafschop. Gelukkig liep de botsing goed af en moesten de Boys als enig nadeel accepteren, dat een zeker doelpunt was ontnomen. De tweede helft begon met een fel aanvallend Boys en Utrecht werd in de verdediging gedrongen. De voor hoede zag echter geen kans een bres in de achterhoede van de tegenpartij te slaan, hetgeen ook kwam doordat er zeer slecht werd geplaatst. De strijd moest enkele malen wor den onderbroken voor kleine ver wondingen, die gelukkig niet het ge volg van ruw spelen waren, doch hoofdzakelijk kwamen, door de glad heid van het veld. Na ongeveer 25 minuten kreeg De Braber de kans van de dag. Na dat hij op handige wijze was door gebroken kwam hij op enkele me ters vrij voor de keeper te staan. Een tikje in de hoek was reeds vol doende geweest, maar er volgde een vrij onbesuisde kogel, welke de doelman kon wegstompen, daar hij rechtop hem afkwam. De Boys kwamen terug en uit een hoekschop kopte Rijn goed in. doch de bal had te weinig vaart om doel te treffen. F. Kraak deed het even hierna harder, doch ook hy had bepaald pech toen zijn fraaie en kleiharde kopbal buiten het bereik van de keeper van de deklat terugketste. Tot het einde ging de strijd verder gelijk op, maar doelpunten kwamen er niet. De stryd tussen Quick en JSV was vooral voor rust bijzonder onprettig om maar niet te spreken van onsportief. Herhaaldelijk verzuimde de scheidsrechter om door krachtig ingrijpen a3ii de verschillende min of meer opzettelijk veroorzaakte botsingen een einde te maken. Zodoende werd het steeds erger, hetgeen dc verstandhouding niet ten goede kwam. Pastoor ernstig aan been gekwetst JSV gaf o.i in het begin aan leiding tot enkele onregelmatighe den en toen korte tijd na het be- %gin Cees Pastoor in botsing kwam met de nogal ruwe rechtsback Wou denberg liep de Quick-linksbuiteu een blessure op. Vermoedelijk met beenbreuk als gevolg. Men achtte het in elk geval raadzaam om Pas toor per G.G.D. ziekenauto weg te brengen Wat de uitslag betreft: JSV won met 53 en gezien hot spel van de Jutphase voorhoede snel en doortastend hebben dc gasten deze zege zeer zeker ver diend. Hoewel de thuisclub zich niet onbetuigd liet. bracht men er in de voorhoede niet veel van te recht. Herhaaldelijk wisten Hans Blom en Hartwich niet welke be stemming zij de bal moesten ge ven en zodoende greep de JSV- verdediging telkens resoluut in Linksbuiten Van Straten gaf ie gastploeg al na tien minuten de leiding (01) Toen ontstond de botsing tussen Pastoor en Wouden berg De stemming werd er niet beter op. Vooral Hartwich en back Woudenberg hadden het vele ma len met elkaar aan de stok. Rechts buiten Rijksen stond alleen voor het Quick-doel, terwijl de rood zwarte verdedigers hun handen vol hadden om de opkomende aanval van links te stuiten. Toch werd de zuivere pass een succes, want Rijk sen had de bal voor het inleggen (02). Dat was het sein voor Quick om er wat beters van te maken. Met een goede kopbal verkleinde Hartwich de achterstand (12) In valler Heymen verving Pastoor zo goed mogelijk, doch de snelle lin- kerwing was enigszins gebroken in haar kracht Het bleef 21 voor de gasten tot de rust. Gelukkig hield de arbiter de touwtjes nu wat strakker in han den Hoewel fors ontaardde de wed strijd niet zozeer in ruw spel in de tweede helft Rechtsbuiten Rijksen bracht de stand op 13. Er ont stond langzamerhand een in kracht groeiend Quick-offensief Weer slaagde de Amersfoortse aanval er niet in om de aanvallen succesvol te beëindigen. Nijcnhuis snelde met de bal op het JSV-doel aan. de uitstekende keeper deed een mis greep waarna linksback De Graaf nog van de doellijn wilde redden. Gerrit was er even eerder bij om in te schieten <23). Van Straten passeerde dc hele Quick-verdedi- ging na een verre uittrap van doel man Versteeg en gaf Van Loon voor het nakijken (24). Pen blun der van back De Graaf stelde zijn naamgenoot de Quick rechtsbuiten Wim dc Graaf in de gelegenheid ta doelpunten. Dat was 31 Quick trachtte met inspanning van alle krachten alsnog een draw te for ceren. Er werd tegen de paal ge kopt door Hartwich en een paar scrimmages gaven evenmin het ge wenste resultaat Bij een JSV-aan- val schoot Van Straten in. Van Loon kon de bal niet te pakken krijgen Eén der backs trachtte nog te redden doch liep buiten zijn schuld in zijn ijver de voor de tweede maal ingeschoten bal in eigen doel. Dat betekende vrijwel onmiddellijk het einde van een wedstrijd die door onsportief ge drag van slechts enkele spelers be paald een onaangename indruk achterliet. Veensche Boys wint van sterker VIOS Veensche Boys mag zich gelukkig prijzen, dat het uit dc uitwedstrijd tegen VIOS beide punten mee naar huis bracht In het veld was nl. het fanatiek spelende VlOS-team de meerdere over de lauw spelende be zoekers. Met de wind in de rug kwam VIOS spoedig in de meerderheid. Enige malen hadden de gasten geluk, doch toen de wegens slecht terugspelen uitlopende Van de Bunt tegen het lichaam van Kok opschoot, caram boleerde de bal uiteindelijk toch m het doel (10). Van de aftrap af nam linksbuiten Van der Vis de bal mee. plaatste naar rechtsbuiten Van der Bunt en rustig maakte deze weer gelijk (11). Ook na rust was VIOS sterker Een doelpunt van Kok werd wegens bui tenspel geannuleerd. Dit had een te rugslag op het moreel van VIOS. De Boys kwamen in de aanval en na een corner kon Terschegget zijn club de leiding geven (12). De po gingen van VIOS om toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen mislukten, ook al omdat de Boys hun achterhoede met Dusschoten hadden versterkt Kort voor het einde moest de VIOS-rechtsbuiten Van Beek uit vallen en zeer sportief verliet ook de Boys-speler Van de Vis het veld In de stand kwam geen ver andering meer. DEN HAAG. Wieler-kampioe- nen van Nederland op de baan of weg behoeven voortaan niet uit hoofde van het behalen van een na tionale titel naar dc wereldkam pioenschappen te worden uitgezon den. (Van onze sportcorrespondent) Om maar direct met dc deur in huis te vallen: Een enthousiast WOG- elftal heeft met 41 van SEC uit Soest gewonnen. Direct moet er aan toe gevoegd worden, dat de overwinning volkomen was verdiend. Immers zowel verdedigend, als aanvallend waren dc Harderwijkers de meerderen van dc gasten, die maar niet door de hechte verdediging van VVOG heen konden komen. sterk defensieve spel had als na deel. dat 't middenveld te veel vry gelaten werd SEC maakte hiervan handig gebruik. De spelers vulden de gaten en zetten steeds weer de aanval aan het werk. Maar deze aanval liep op haar beurt dood op Nicbeek en zijn mannen Het aan- vals quintet van de Harderwijkers schiep zich vele kansen .kansen die heel wat gevaarlijker waren dan die van SEC. Doelman Van Breu- kelen moest veel vaker optreden dan Karssen. In dit optreden was de SEC-doelman niet altijd even gelukkig; zeker twee doelpunten had hy kunnen voorkomen. Van Breukelen had zijn dag niet De VVOG-ploeg was opnieuw ge wijzigd. Zien we het goed dan heeft men thans de juiste opstelling ge vonden. Niebeek stond op de spil- plaats, Joh. Visser, die de bal wel eens te lang by zich hield, links half Rechtshalf Schaftenaar fun geerde vaak als tweede spil en juist hierdoor vormde de VVOG- defensie een hechte muur, waar maar weinig gaten in vielen. Dit (Advertentie I. M.) gjUAAST Steek er 'n Oran bij op! Made from "sun-kissed" tobaccos De achtste ronde van de KNVB-voetbalcom- petitie heeft, heel weinig verrassingen gebracht. De uitslagen waren, over het algemeen, naar de verwachtingen. In de standen zijn geen noe menswaardige wijzigingen gekomen en de nakijken, spanning in de kop- en staartgroepen duurt nog steeds voort. hierdoor van de derde naar de vijfde plaats. Holland versloeg in de Utrechtse derby Stichtse Boys. De Hollanders staan, mede door de vrij onverwachte nederlaag, die CDN op eigen terrein van Hercules kreeg te incasseren, met drie punten voorsprong aan Het was vooral in de tweede klasse B een kalme Zondag. Leider Westfrisia deed wat van hem werd verwacht en stuurde Rapi- ditas met een kleine neder laag naar Weesp terug AFC en Volendam hebben in Amsterdam een hevig duel gevoerd om de direc te concurrent van Westfri- cr.anr,irio sia te worden Zij konden helft en echter geen van beiden de volle buit binnenhalen Door het eindresultaat, een 11 gelijk spel. is Westfri sia een punt uitgelopen HFC kreeg in Oostzaan bij OSV geduchte tegenstand en moest met een punten verdeling genoegen nemen HVC behaalde, op Birkho- Vj de onderste helft, en vooral om de laat ste plaats te ontgaan, duurt nog onverminderd voort omdat Helder en Zeeburgia geen van beiden tot doel punten konden komen. In de derde klasse D is ook zeer weinig veranderd. De enige verrassing was de grote nederlaag, die Zeist ven. een weirug overtuigen- bij HMS kreeg te incasse- HVC'ers wisselden hierdoor van plaats met ZW, dat een vrije Zondag had. De onderaan gezelschap hou- Boys het bij Utrecht moei lijk zou krijgen, is de blan ke stand, waarmede deze wedstrijd is geëindigd, voor de blauwwitte aanhang toch wel een teleurstelling De mooie puntenvoor- sprong van Boys is verdwe nen. want Maarssen. dat een overtuigende overwin ning op het bezoekende DEV behaalde, staat nu nog slechts één punt achter. SEC stelde wel heel erg te leur. want een 14 neder laag in Harderwijk tegen VVOG had vcrmoedeliik niemand verwacht. De rio Hliitt Soesters hebben, mede hier- 25„h? BnJl dof>r- oon lclÜke achter- nog steeds Stichtse Boys s(and op dc lc|der sekrc. de zege op Schoten. De ren. De Zeisters zakten den. De Hilversummers verloren op eigen terrein van DEC. Het Utrechtse DWSV liet de beide staart- clubs aan hun lot over, want het won bij Wilhel- mina Vooruit. Het terrein van Patria werd afgekeurd, zodat APWC nog onver wachts een vrije Zondag had. Hoewel bij voorbaat vast stond dat Amersfoortse gen. Quick kon het. op eigen terrein, tegen JSV niet bolwerken. De Jutfaas- sers zijn nu naar de derde plaats geklommen, maar zij staan nog vier punten ach ter. Zebra's verloor zijn thuiswedstrijd tegen BFC. Het ziet er wel naar uit, dat in deze vierde klasse G nog felle strijd zal worden geleverd om de bovenste plaats en vooral ook. om de laatste plaats te ontgaan. Van meet af aan nam VVOG het initiatief in handen en SEC werd in de verdediging gedrongen. Mid voor Van Zijl kreeg direct al een mooie kans, maar hij weifelde iets te lang Weliswaar bracht SEC het spel wat meer in evenwicht, een feit is echter dat de beste kansen voor het SEC-doel ontstonden. Linksbuiten Hillebrand speelde een weldoordacht spel en schiep met goede voorzetten veel verwarring. Aan de andere kant was het Akker mans, die menig duel van Baltes won. Vooial in de tweede helft zette VVOG de gasten onder hoge druk en kon drie doelpunten scoren en het hadden er nog meer kunnen zijn, als de Harderwijkers beheer ster hadden gespeeld. Ook SEC heeft enige goede kansen gehad, maar of door te zacht schieten of door te lang weifelen gingen de kansen verloren. Het enige tegen- punt ontstond uit een fout van de Harderwijker doelman, die ver keerd uittrapte en de bal direct re tour kreeg VVOG nam nog voor de rust de leiding. De groen-witten kregen twee corners vlak achter elkaar te nemen Hillebrand nam de tweede hoekschop heel goed en zonder dat er ook maar een enkele speler aan te pas kwam knalde de toestormende Akkermans onhoud baar langs Van Breukelen (10). Nog voor de rust viel rechtsbui ten Klompenhouwer bij SEC uit; Rol verving hem. Een omzetting in de SEC-ploeg was noodzakelijk. Lomans liet een kans door te zacht schieten ongebruikt en zo ging VVOG de tweede helft met een 10 voorsprong in Na de rust werd de VVOG-druk nog zwaarder. De ach terhoede van SEC moest op volle toeren draaien om de stormloop te keren. Het was duidelijk, dat er een doel punt zou komen en dit kwam eigen lijk nog onverwachts toen Hille brand zeer tactisch naar de vrij staande Gerritsen plaatste, die met de kant van de voet de bal van richting veranderde, waarop Van Breukelen te laat teageerde i20). VVOG bleef aanvallen, doch Van Zijl en Sandjcs brachten enige kan sen om zeep. Gerritsen dacht er an ders over en na een scrimmage voor het SEC-doel was het raak '30). Na dit doelpunt kreeg het spel een fors karakter en aan beide kanten bezondigde men zich aan overtre dingen. Gelukkig hield de scheids rechter de teugels strak. Sandjes probeerde het nog eens met een hard schot, maar nu hield Van Breukelen met een mooie safe zijn doel schoon. Even later trapte hij mis op een schot van Van Zijl, dat aan de binnenkant van de rechter- paal verdween (4—0). Het grote gevaar bij SEC kwam vooral over de linker vleugel. Ad miraal speelde hier een goede par tij, maar moest in de taai verde digende v. d Brink vaak zijn meer dere erkennen. Toch wist hij de eer te redden- Karssen sphoot slecht uit. de bal werd onmiddellijk gere tourneerd, ketste tegen de deklat weer het veld in en toen had Ad miraal niets anders te doen dan in te schieten (41) SEC kwam nog enkele malen gevaarlijk terug. Uit een corner word rakelings over ge schoten. Loman kopte nog eens keurig in. maar de vuist van Karssen redde. De laatste minuten van de wedstrijd waren door de in vallende duisternis moeilijk te vol gen voor het zeer talrijke publiek. Belangrijke dingen gebeurden er niet meer. Het was en bleef 41.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3