Vijftien jaar geëist in de moordzaak-Keesje Schreurs naar België GELEZEN- Nederlandse room ging als melk Beroving „Combinatie een ingewikkeld geval Verstopt Hoofd? CPN wil oproep doen voor nationaal eenheidsfront Poging van Moskou om Arabieren te winnen Voorts. Verdachte beticht haar overleden echtgenoot SCHRALE HU/D KLOOSTERBALSEM en gewogen ^opasta vicksVATRONOL Weer thuis Dinsdag 25 November 1952 3 DEN BOSCH. In Augustus 1946 is te Bergen op Zoom de 80-jarige Keesje Schreurs vermoord, wiens Ifjk het vorige jaar werd ontdekt in een beerput achter het huis, waar de wachtmeester van de rijkspolitie G. woonde. Zijn 42-jarige weduwe, die in April j.l. door de rechtbank te Breda wegens moord werd veroordeeld en ter beschikkingstelling van de rege ring, hoorde Maandag voor het Bossche hof vijftien jaar tegen zich eisen en eveneens ter beschikkingstelling van de regering. Verdachte verklaarde, dat haar onder verdachte omstandigheden overleden echtgenoot de moord op Keesje Schreurs zou hebben be gaan. Zij bekende schuldig te zijn aan de beroving van het slacht offer en het mede doen verdwij nen van het stoffelijk overschot. Dat zij voor de rechtbank en het hof de moord ontkende, in tegen stelling met haar volledige be kentenis tegenover de politie van Bergen op Zoom en de rechter commissaris in het arrondissement Breda, zou, naar haar verklaring, ?ijn voortgevloeid uit de omstan digheid. dat zij het nutteloze had ingezien van het sparen van haar Reclame-campagne in Haarlem heeft ern stige gevolgen Winkeljuffrouw verdacht van meineed HAARLEM. Tegen de winke lier S. G. is Maandag voor het kan tongerecht een week hechtenis ge ëist. omdat hij een bevel van een brigadier van politie niet zou heb ben opgevolgd. Zijn bedrijfsleider P. werd tot 25 boete of vijf da gen hechtenis veroordeeld. Tegen de 23-jarige winkeljuffrouw J. C. de B. is ter zitting procesverbaal opge maakt wegens vermoede meineed. De winkelier had. als reclame voor zijn zaak kleine geschenken voor de jeugd neergegooid. Er was zo'n gedrang ontstaan, dat de win kelruit sneuvelde; elf kinderen wer den licht gewond. De winkelier ontkende de deur nog te hebben geopend, nadat de brigadier opdracht had gegeven het gooien van geschenken te sta ken. De winkeljuffrouw verklaarde onder ede, dat de deur niet meer open was geweest na het bevel Tegen de winkelier zal 8 Decem ber schriftelijk vonnis worden ge wezen. Pro-Duitse Saarlander niet vermoord? SAARBRiiCKEN De politie van Saarland heeft medegedeeld, dat bij schouwing van het lijk van Geiger, het pro-Duitse gemeente raadslid van Saarbrücken, die vorige week in zijn woning over leed, is gebleken, dat de dood niet het gevolg is van geweld. Zoals ge meld beschuldigde de West-Duitse vice-kanselier Bueher de regering van Saarland van een politieke moord. Advertentie LM.) daarvoor is Akkcr's Klooster- balsem het middel, dat Uw huid weer gaaf en glad maakt. Ook als wrijfmiddel bij rheumatick: man en van de Rijkspolitie. Volgens een verklaring van twee psychiaters moet de vrouw niet in staat worden geacht, zoveel of fervaardigheid te kunnen opbren gen om ter wille van een ander de schuld van een dergelijk mis drijf op zich te nemen. Een der psychiaters was van oordeel, dat de vrouw in het huidige stadium als krankzinnig moet worden be schouwd. doch niet in die mate dat de behandeling van de recht zaak zoli moeten worden ge schorst. De procureur-generaal, die de verhalen en verklaringen voor het hof van de verdachte als ..drui pend van onwaarachtigheid" en de verdachte zelf als „een leugen achtig mens" kwalificeerde, was van oordeel, dat alleen grove heb zucht de drijfveer tot de moord is geweest. „Haar geweten is af gestompt". De raadsman, mr Van Ginne- ken uit Bergen op Zoom. achtte op juridische gronden het ten las te gelegde niet bewezen. Uitspraak over veertien dagen. Drie motorrijders geslipt op glad wegdek (Van onze correspondent) HAARLEM. Op de rijksweg te Velsen zijn Maandagmorgen drie motorrijders door de gladheid ge slipt De eerste kwam met de schrik vrij. de tweede moest met een heupfractuur in het ziekenhuis worden opgenomen. De derde kwam er eveneens goed af. doch zijn duo passagier. iemand uit IJmuiden. moest met een zware hersenschud ding naar een ziekenhuis worden gebracht. 5V MET de boeken „De Commissaris vertelt" etc. heeft een nieuw genre zijn intrede gedaan op de Nederlandse boekenmarkt Het is een soort boeken, waarvoor het publiek be langstelling heeft en navolgingen kon den dus niet uitblijven. De meest re cente daarvan is „in de schaduw van de gevangenis" door de oud-hoofdcom missaris I. H. Misset. Vlotte verteller als ook deze politie man blijkt te zijn. is het hem niet moeilijk gevallen 22 verhalen in dit "boek samen te brengen. De kost. die Misset opdient, is Iets gekruider dunkt ons dan die van zijn voorgangers en dat zal de liefhebbers van dit soort boeken wel niet onwelgevallig zijn. Uitgave van „De Boekerij" te Baarn. Prijs f 7.90. JOURNAAL De „Salamandcr"-recks is onlangs verrijkt met vier delen, die de hoge kwaliteit van deze serie goedkope en goed verzorgde boeken (f 2.50) beves tigen .Het zijn: „Rubber", roman door M. H. Szekely- Lulofs. „Klein Avontuur", korte verhalen door Top Nacff. „Bruidstijd", roman door Elisabeth Zernike. „Dc enge poort", vertaling van An- dré Glde's roman „La porte étroite". „Suriname, Land mijner dromen" door P. M. Lcgcnc. Van dit boek, dat van vele illustraties is voorzien, is reeds een vierde druk verschenen bij de uitgever J. N. Voorhoeve tc Den Haag. (Prijs f 5.90). Van de roman „Scheepswerf de Kroonprlnccs" van Herman dc Man is bij de Nederlandse Keurboekerij te Amsterdam de vijfde druk verschenen. (Prijs f 5.75). De uitgever A. G. Schoonderbeck tc Laren gaf de tweede druk uit van het „Boek der geneeskruiden". Het is een Nederlandse bewerking door Rinke Tolman van het „Taschenbuch der Heilkrauter" door A. Dlnand. (Prijs f 5 90). De Duitse uitgave heeft reeds zijn 34ste druk beleefd Het bock bevat een beschrijving van tal van kruiden, waarvan de min of meer geneeskrachtige werking in de loop der eeuwen in huismiddelen is toegepast. Belgische staat eist 250 millioen francs aan boeten en schadevergoedingen (Van onze correspondent) BRUSSEL. Op 8 December zullen voor de Antwerpse rechtbank tien personen onder wie enkele directeuren van Nederlandse melkfabrieken terecht staan, die de hand hebben gehad in een der grootste smokkel - affaires die zich na de oorlog tussen Nederland en België hebben afge speeld. Het gaat hier om het in November 1950 ontdekte complot, waarbij frauduleus Nederlandse room België werd binnengebracht in de verpak king van gecondenseerde melk en voor vele millioenen francs de Belgische invoerrechten werden ontdoken. De Belgische staat, die zich bur gerlijke partij heeft gesteld, heeft nu een bedrag van 250 millioen francs aan boeten en schadever goeding geëist, waaronder alleen al een som van 70 millioen ten nadele van een der beklaagden. Deze smokkelarij speelde zich af m de periode, dat België bij zondere invoerrechten hief op de verse zuivelproducten uit Neder- Een ziekenhuis in Los Angeles is er, voor zover bekend, als eerste toe overgegaan, modeshows te houden voor de vrouwelijke ga- tiénten, die in ijzeren longen lig gen. De dokters verwachten, dat de show zal werken als „morele medicijn". Door gladheid geslipt Vrachtauto stort in Gelderse IJsel DOESBURG. Door dc glad- heid van de weg is Maandag een vrachtauto, bestuurd door de heer G. Jansen uit Doesburg, in de nabijheid van het gemeentehuis van Angerlo geslipt, van dc weg geraakt en na een tuimeling van de ongeveer vier meter hoge dijk op de zijkant in de IJsel terecht gekomen. Een geluk voor de heer J., die vandaag in het huwelijk treedt, was, dat er op het ogen blik slechts ongeveer twee meter water in de rivier staat. Daar door kon hij zich door het in slaan van een ruit van de cabine- deur redden. Vietminh-troepen nu voor Na San HANOI. De Vietminh-troepen zijn na de verovering van het Fran se bolwerk Sonla ineens doorge trokken naar de zeer belanrrnjke basis Na San. Maandag ondernamen zij hun eerste aanvallen op deze Franse vesting, die de Vietminh de volledige beheersing van het berg achtige Thailand in de weg staat. Ook zou de Vietminh.als zij er in slagen zou deze vesting te verove ren, naar het Zuiden de staat Laos binnen kunnen trekken. De Fransen hebben hun troepen in Na S„n, dat een belangrijk vliegveld in de na bijheid heeft, geconcentreerd. Bin nen enkele dagen wordt een der bloedigste en felste veldslagen van de oorlog in Indo-China verwacht, land. Belgische zuivelfabrikanten zagen toen de kans schoon om goedkoper boter te fabriceren met behulp van Nederlandse room. die lager in prijs was dan de Belgi sche. Door die room voor gecon denseerde melk te doen doorgaan, waarvoor geen invoerrecht was verschuldigd, kon een aanzienlij ke winst worden geboekt bij de verkoop van boter op de Belgi sche markt. Eerst werd de room nog be scheiden in een- of tweeliterblik- jes van gecondenseerde melk in gevoerd. Later, toen de douane geen hinderpalen in de weg bleek te leggen, werd de room brutaal weg in vaten over de grens ge bracht. Een Belgische douane ambtenaar was in het complot en zorgde voor vervalste douanepa pieren. Vandaar, dat men aan ver scheidene grensstations de room zonder nader onderzoek als ge condenseerde melk liet passeren. Het heet, dat op deze wijze in de loop van 1950 in totaal 272 millioen kilo room is gesmokkeld. Hoogst waarschijnlijk zijn alle ge vallen nog lang niet achterhaald en heeft de smokkelarij een nog grotere omvang gehad. Advertentie LM.) 't Is of gij de vlam uitblaast zó prompt dooft zuurbranden op de maag met één of twee Rennies. Het snerpendste branden in de maag. soms tot in de keel toe. dooft U onmid dellijk Talloze lijders aan brandend maagzuur nemen ook Rennies bij voor bant. Bij wijze van sluitstuk op hun maaltijd 't Is ook zo simpel, gewoon maar laten smelten op de tong. En Rennies zijn» nog smakelijk oók. (Advertentie LM.) Bemanning van Deens jacht, dat geroofde sigaretten vervoerde, gearresteerd NICE. Het wordt met het roven van een lading Amerikaanse siga retten van het Nederlandse vaartuig „Combinatie" langzamerhand een ingewikkeld geval. Behalve de „Esmé". een jacht van een Amerikaan uit Colorado City. heeft ook een Deens jacht, de „Jes B 106" dc hand in het spel gehad. De politie vermoedt, nu een aantal arrestaties zyn gedaan, dat de „Jes B 106" zich op haar beurt heeft meester gemaakt van de sigaretten, welke de „Esmé" had geroofd. De politie te Nice heeft dezer da gen een zekere Poggio aangehouden, van wie men heeft kunnen vaststel len, dat hij zich aan boord van dc „Esmé" bevond, toen dit jacht begin October de „Combinatie" enterde en beroofde. Poggio zal naar Tanger worden overgebracht teneinde ge hoord te worden door de rechter van instructie, die het onderzoek in deze zaak leidt. Voorts kwam de politie twee ver dachte personen op het spoor, die het centrum van hun activiteit te Antibes hadden. De 34-jarige Ame- kaan Paley kon op 19 November worden aangehouden, toen hij met een vliegtuig uit Tanger te Madrid aankwam. Een zekere Lidcn werd te Antibes aangehouden, waar hij als eerste stuurman op het Deense jacht diende. Ook de commandant. Turn- berg en de machinist, Jacobson, bei- Samenwoningsdrama man doodgestoken Tï '.t bet slijm los en vermindert BSL Drie jaar gevangenisstraf 2wdhng der siljmviiezen. 1 J den Denen, werden in hechtenis ge nomen. Een ander lid der beman ning, een Amerikaan, is nog voort vluchtig. Uit het verhoor vnn de verdach ten cn uit het onderzoek aan boord van de „Jes B 106" is gebleken, dat met dit jacht de sigaretten, die men dezer dagen in de omgeving van Toulon op een landgoed van wijlen graaf Sforza heeft gevonden, zijn vervoerd Liden, Turnberg en Jacob son zullen te Toulon terechtstaan op beschuldiging van smokkelarij. Advertentie L M.) Enkele druppels Va-tro-nol in elk neusgat zullen U direct opluchting geven, als U 'o verstopte neus heeft, 't Ver zacht snel prikkeling, mankt MAASTRICHT. Dc recht bank deed Maandagmorgen uit spraak in de zaak tegen de 34- jarige metselaar A. T. te Hoens- broek. die aldaar op 8 Augustus van dit jaar de medebewoner van zijn huis. die eigenaar was van deze woning en er de bovenver dieping van bewoonde, met twee messteken zo ernstig had getrof fen. dat het slachtoffer de vol gende dag was overleden. Aan leiding tot deze daad was een ru zie over het gebruik van de kel der. De Officier van Justitie had 5 jaar gevangenisstraf geëist, waar tegenover de verdediger, mr San ders te Maastricht, had aange voerd. dat verdachte uit nood weer had gehandeld. De recht bank veroordeelde T. tot drie jaar gevangenisstraf. Advies Televisieraad over uitbreiding zendtijd dit jaar nog gereed DEN'HAAG. Naar het ANP. verneemt Wordt in kringen van deskundigen verwacht, dat het ad vies van de televisieraad betref fende de uitbreiding van de zend tijd nog dit jaar de minister van Onderwijs. K. en W zal bereiken. Partijsecretaris Paul de Groot spreekt bij opening van vijfdaags congres (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM In dc Diamant beurs te Amsterdam is Zaterdag avond het zestiende congres van de Communistische Party Nederland begonnen, dat vyf dagen zal duren. Voor. naar schatting, 250 afgevaar digden uit alle delen van het land cn ca. een even groot aantal be langstellenden. heeft de algemeen party-secretaris, de heer P. de Groot, in een door twee korte pauzes onderbroken rede van ruim twee en een half uur, het politieke verslag van het party- bestuur uitgebracht. Het behelsde achtereenvolgens uiteenzettingen over de politieke en economische toestand, het werk der communisten in vak- en vredes beweging en de vraagstukken, die zich binnen het partijverband voor doen. Tenslotte gaf spr. een toelich ting op het ontwerp beginselpro gram. Spreker had het over „het NVV-, dat broederlijk naast het grootka pitaal staat", over de bezitssprei- ding, die hij „het na-oorlogse MONSTERPROCES IN PRAAG: WENEN. Dat Moskou het anti-semietische monsterproces te Praag heeft georganiseerd als een büdrage tot het winnen van de Arabische staten voor het communisme, is door radio-Praag ongewild bevestigd, toen het Maandag een artikel citeerde uit het Praagse communistische blad „Rude Pravo". De kop'van het artikel luidde: „Zionisme., een werktuig van de Amerikaanse imperialisten". Deze hebben volgens bet artikel hun j meest betrouwbare agenten en gewillige lakeien gevonden in de Zionisten en Israel gemaakt tot een basis voor agressie tegen de landen van het vredeskamp en tegen de in slavernij gehouden Arabische landen. In het verband van de duidelijke cho-Slowakije met een beperkt deel I toeleg, om Israel onaangenaam te j zijn om een wit voetje te krijgen bij de Arabieren, is merkwaardig de zelfbeschuldiging, die Maandag werd uitgesproken door de voor malige onder-minister van Buiten landse Handel Margolius. Als voor beeld van zijn praktijken om de kapitalisten een kans te geven, zich te verrijken ten koste van het Tsje- choslowaakse volk, haalde hij aan. dat hij en zijn collega Loebl, die ook terecht staat, in Maart 1950 een handelsovereenkomst tekenden met Israel waardoor Israel in feite ze ventien procent van de uitgevoerde Tsjechische goederen met behoefde te betalen. Over dit verdrag heeft Sjarett, de Israëlische minister van Buitenland se Zaken Maandag te Jeruzalem in de volksvertegenwoordiging nadere bijzonderheden meegedeeld. Israel heeft duizenden joden, die officieel machtiging hadden Tsjecho-Slowa- kije te verlaten, toegelaten met ach terlating van het grootste deel van hun bezittingen. Óp grond van de bepalingen van de handelsovereen komst. betaalde Israel een klein per centage van zijn importen uit Tsje- kwartje van Romme" en „doodge wone zakkenrollerij" noemde en hield een pleidooi voor export naar het Oosten, dat niet alleen onze producten zou kunnen opnemen, maar er zelfs aantrekkelijke ruil objecten tegenover zou -kunnen stellen. Hij las enkele passages voor uit een nieuw werk van Sta lin en verklaarde voorts, dat „In donesië ondanks de camouflage van de souvereiniteitsovcrdracht en on danks de machtsposities van het Amerikaanse kapitaal nog steeds in feite een Nederlandse kolonie is". Uit de weigering ..de Indonesische kameraden" in Nederland toe te la ten bleek volgens de heer Dc Groot „de koloniale mentaliteit van onze regering". De heer De Groot /.ei voorts: „Het winnen van de massa voor de partij hangt van haar eigen werk al. Tot dit eigen werk zal in de eerste plaats behoren een oproep tot het gehele volk vooc de vorming van een nationaal eenhemsfront cn tot de arbeidersklasse voor eenheid van ac tie. In de vakbeweging (en vooral in dc „wc-rklozenbcweging") moeten de communisten de arbeiders bewijzen, dat door hen de arbeidersbelangen beter worden behartigd dan door an deren." In dit verband oefende spr. cri- tiek uit op enige EVC-functionaris- sen en op „De Waarheid", alsmede op sommige communisten in de „Vredesbeweging". Zondag gaf de partijvoorzitter, de heer Gerben Wagenaar, een over zicht over de resultaten der pro paganda. De congreszaal was ge tooid met leuzen en meer dan le vensgrote portretten van Lenin, Wagenaar. De Groot en Stalin. NEUSDRUPPELS Al meer dan f 50.000 voor dr Schweitzer (Van onze correspondent) HILVERSUM. Het totaalbedrag aan giften, die spontaan voor het Albert Schweitzer ziekenhuis in Afrika bij de VP.R.O. zijn binnen gekomen, is tot boven de 50.000 gestegen. Hierbij zijn dan nog niet begrepen de bedragen, die men ver wachten mag na de herhaling van het interview van dr Spelberg met dr Schweitzer, op Vrijdagavond j.l. uitgezonden, aangezien de giro betalingen naar aanleiding daarvan nog niet bij de V.P.R O. zijn binnen gekomen. Churchill wijzigt zijn kabinet (Van onze correspondent) LONDEN. Als gevolg van de langdurige ziekte van Lord Wool- ton heeft premier Churchill enige veranderingen in zijn kabinet aan gebracht. Lord Woolton, die „Pre sident van de Geheime Raad" was. een functie, waaraan een aantal bemoeienissen met de op handen zijnde kroningsplechtigheid zijn verbonden, wordt in dat ambt op gevolgd door de Markies van Sa lisbury. Lord Woolton zelf verhuist, met behoud van zijn zetel in het kabi net. naar het .Kanselierschap van het Hertogdom Lancaster" (een le ge vorm, die met alles gevuld kan worden) en de markies wordt aan Betrekkingen in het Gemenebest" opgevolgd door Lord Swinton, die op zijn beurt het ministerie van Grondstoffen weer doorgeeft aan de 71-jarige Sir Arthur Salter, die ophoudt minister van Staat voor Economische Aangelegenheden te zijn Die post verdwijnt. Een van Butler's intelligente troetelkinderen uit de researchafdeling van het conservatieve hoofdkwartier. R Maudling. zal zijn werk overne men, maar met de lagere titel van „Economisch secretaris aan het mi nisterie van Financiën". F) E juffrouw van nummer ve- LJ pentien is weg bij haar man. Nu ja. zulke dingen komen vóór. Ze had vijftien jaar geduldig te gen zu» zurc 9czicht aangekeken, gehoord hoe hij aan tafel snauw de: „wat 'n rót-spruifjes koop jij toch altijd!" en gezien hoe zijn trekken verstompzinnigden. als hij 's avonds sliep in zijn leunstoel. Na een dergelijke slijtageslag zou zélfs Julia haar Romeo van het balcon duiven. Als op een kwade dag in zulk laag water ook nog een joyeus geknevelde minnaar aan komt slappen, hoeft- die niet lang te schudden tot de appel valt. Dan zet een vrouw haar hoed op cn zegt: „Nou, me spruitjes deug den ommers niet? Laat hij nou zélf maar eens modderen." Nu had de juffrouw van num mer negentien geen ervaring in 't weglopen. In opera's gaat dat met een ladder gepaard, die de min naar op een maanavond tegen dc achtergevel plaatst. Maar is het lenen soms een operaEn ziet u veel maan, tegenwoordig? Z ij niet. Wél zag ze, in haar verbeel ding, het gezicht dat hij op zou zetten en de ruwe woorden die hij uit zou roepen als zij bekende: ..Piet. ik ga naar Kees". Trouwens, moest ze al haar goed gewreven bulletjes weerloos in zijn klauwen achterlaten?' Dat zou haar nóg meer aan het hart gaan, dan die hele nieuwe man. Gelukkig kwam het toeval te hulp. Daar is hef tocual uoor, in liefdeshistories. Op een dag zei Piet„We paan verhuizen." En in acht woorden, waaróm. „Dat is mijn kans," dacht de vrouw, want nu kon zc op haar gemak de hele boel inpakken, zonder argwaan te wekken. Toen de kisten vol waren en haar man ergens zuur zijn brood zat te verdienen, kwam Kees met ccn vrachtwagen voorgereden en laadde alles handig opK want hij kon flink tillen. Alles? Nee. een paaruoor het biologisch voortbe staan onmisbare dingetjes liet ze achter en wat meer zeize had een splinternieuw bed gekocht, als een laatste verrassing voor haar ver laten echtgenoot. Zijn geriefelijke soloslaap, was door dit geschenk tenminste tot het eind van zijn dagen gegarandeerd. En daar ging de juffrouw van nummer negentien vóór op de vrachtwagen een nieuw leven in een andere stad tegemoet. Enige maanden zwijgt nu mijn pen. Hij pikt de schuldige vrouko pas op, als zij voor het eerst weer in haar oude straat loopt Eventjes maar. Neen. ze is nog steeds bij de kne vel, in gindse stad maar tóch, na vijftien jaar huwelijk, ach me vrouw, dan wil je toch eens we ten hoe zo'n man in zijn eentje reilt en zeilt, nietwaar? De sleutel had ze nog. Ze deed de deur open, liep dc huiskamer binnen en zag hem zitten. Hij keek op uit zijn courant, mat haar met zijn norse blik en zei toen, met een verontwaardigd duimge- baar over zijn schouder: ..Zeg, dat bed dat jij gekocht hebt. da's een rót-bed." KRONKEL Koningin geeft patiënten van ziekenhuis een bibliotheek BAARN. Bij de opening van het verbouwde ziekenhuis heeft do voorzitter, de heer F. I van BeecK Calkoen. bekend gemaakt, dat Ko ningin Juliana. beschermvrouwe van het Baarns ziekenhuis, een door haar samengestelde bibliotheek aan de patiënten van het ziekenhuis ten geschenke heeft aangeboden. VS-minister Sawyer onderzocht dollar- probleem in Europa (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Tijdens oen blik- sem-intervicw heeft de Amerikaan se minister voor Handel Charles Sawyer verklaard, dat hij een on derzoek heeft ingesteld naar de maatregelen, die men moet nemen om straks, als de Amerikaanse fondsen niet meer via Marshall hulp. militaire hulpverlening enz. naar Europa zullen vloeien, de moeilijkheden in de Europese lan- i den het hoofd te kunnen bieden, i „Het vraagstuk kan men niet I steecis door hulpverlening blijven 1 aanpakken", zei Sawyer, „er moe ten maatregelen worden genomen door alle landen samen, en ook de V S moeten meewerken. Het voor naamste probleem is dat van het overbruggen van de Dollarkloof Ook dc mogelijkheid van Ame rikaanse investeringen in Europese landen moet z.i. worden uitgebreid. Sawyer gaf toe. dat het klimaat in Nederland gunstig is. Jongen van fiets onder autobus gevallen GROOTEBROEK Op do Zes- stedenweg is Maandagmiddag de 14-jarlge C. Bokman Jzn uit Broe- kerhaven bij het passeren van een Naco-bus van zijn fiets gevallen en onder het voertuig geraakt. Do jongen is kort na het ongeval aan zijn verwondingen overleden. Bijzondere toeslag gevraagd voor oud- gepensionneerden DEN HAAG. In een adres van de vroegere bezittingen der im migranten. Deze handelingen werden 1 aan de ministerraad heeft de Alg. in het volle daglicht verricht, ver- Ned Bond van Gepensionneerden klaarde Sjarett, die ontkende, dat vertegenwoordigers van Israel ooit als agenten of spionnen van een buitenlandse mogendheid waren op getreden. Bij electrotechnische installateurs ook „opzetjes"? DEN HAAG De minister voor Publiekrechtelijke Bedrijfs Organisatie heeft aan de „commis sie bedrijfsregelingen" verzocht advies uit te brengen over de vraag, of er aanleiding bestaat op te treden tegen de bedrijfs- reglementen van de bureau's voor vakbelangen voor electro technische installateurs in Neder land. omdat ook in deze branche het euvel der z.g. „opzetjes" zou bestaan. waarbij ongeveer 60 000 gepen- sionneerde burgerlijke ambtena ren (of hun weduwen) zijn aan gesloten, aangedrongen op her waardering van de lage en mid delbare pensioenen van de zgn. oud-gepensionneerden. Hij vraagt deze te maken tot een punt van het regeringsprogram en in af wachting daarvan thans reeds op korte termijn over te gaan tot het invoeren van een bijzondere toe slag. gebaseerd op het tegenwoor dige indexcijfer. Dit is Leo de Leeuwe en hij is 85 jaar geworden vandaag. Jaren- lang is Leo de Leeuwe een ope razanger van internationaal formaat, 'geweest. Hij zong de rol van David in Wagner's Meis- tersinger", de stuurman in de „Vliegende Hol lander". Pedrillo in de „Entfiih- rung" en nog vele andere rol- len. Leo was ver- bonden aan de theaters van Würtzburg, Bat» o erg. Neurenberg, Maagdenburg, Darm stadt en Essen. In net laatste thea ter zong hij twintig jaar, tot hij er in 1934 op Hitler's bevel moest wijken. Vanmiddag hield Leo re ceptie in Amsterdam. Er zijn heel wat herinneringen opgehaald. Een Engelsman heeft een badpak uit gevonden. dat de zwemmer drijvende houdt. Gisteren word het in Amsterdam gedemonstreerd. Het Is zo weer zomer en dan kan iedereen maar raak zwem- Amerikaanse soldaten in Oostzone gearresteerd BERLIJN De Oost-Duitse poli tie heeft drie Amerikaanse soldaten gearresteerd, die in de mist over de Berlunse zónegrens gedwaald Dc Amerlkaan5c actrice Joan Morgan waren. Volgens ooggetuigen hadden I Wii<je haa r man vlak voor haar vertrek de soldaten jachtgeweren zij zich. nog een afscheidskus geven Dat mocht Men neemt aan, dat zij op de i met van de douane Een boze Joan an- konijnenjacht waren. nuleerde haar passage, kuste haar man. De pijprokersclub .Trek Trek" in Leeuwarden is lid geworden van de In ternationale Associatie van Pijprokers clubs De Trek-Trekkers beslaan vol gend jaar een kwart eeuw cn ze willen het wereldkampioenschap pijproken in Leeuwarden laten houden. betaalde 240 gulden boete er. besprak een plaats in het volgende vliegtuig. Boos was ook de man die ccn brief aan het Franse ministerie van Binnen landse Zaken had gestuurd, waarin hij klaagde dat de geheime politie zijn tele foon had afgetakt om Ie kunnen mee luisteren, Die boze meneer was Roger Duchct, de directeur van de Franse PTT. Drie dagen achter elkaar drukte de „Vancouver Sur" hetzelfde Korea-tclc- gram in zijn kolommen af, om tc zien of iemand ze ooit las Geen van dc 500.000 lezers reageerde Als er ccn fout in het vervolgverhaal staat, wordt de telefoon roodgloeiend I Eindelijk heeft iemand ccn vliegende schotelman gesproken. Een Italiaanse boer kwam aan de politic vertellen dat I hij een vliegende schotel laag over zag I komen Er hingen drie mannen uit in I cc-n soort rubber duikpakken Hoorde de boer een van de mannen duidelijk zeg- 1 gen: „Verren urg mugch". Betekent ver moedelijk: „Hier moet Faroek ergens wonen".

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3