Minister Witte neemt afstand van vroegere uitlatingen terstond Boven op de ladder krijg je er een andere kijk op WONINGBOUW IN DE KAMER Israëlisch parlement hekelt Praag's anti-semitisme GELEZEN - en gewogen Frans tegenoffensief in de Saar-kwestie? Economische concessies zouden kiezers moeten beïnvloeden Te laat Reclamechef verdacht van verduistering van gelden Koningin Juliana sprak met Ned er la n dse sch rijvers Regering blijft bij de geleide loonpolitiek verkoudheid BIOEOSOMLOOP W oensdag 26 November 1952 3 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De nieuwe minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, ir H. Witte, heeft zich Dinsdag in zijn eerste speech tot de Tweede Kamer doen kennen als een vlot en gemakkelijk spreker. Naast de lesse naar op de regeringstafel had hij een stapel gr(jze mapjes, die z(jn notities bevatten, neergelegd. Kalm werd het een na het andere afgewerkt, dat dan elders op tafel een plaatsje vond. Als we mogen afgaan op de vele handdrukken, welke hij na zijn rede met „verschillende politieke züden" moest wisselen, dan was de eerste indruk der Kamer zeer bevredigend. Gewoonlijk bewaart men dergelijke vriendelijkheden totdat de begroting is aanvaard. Nu kwamen zij nadat de nieuwe bewindsman in eerste instan tie had gesproken en voordat de replieken, die overigens tot hedenmiddag werden uitgesteld, aan de beurt kwamen. Het geheim van dit succes lag waarschijnlijk verscholen in de om standigheid, dat de minister er tac tisch op aan stuurde zoveel mogelijk die punten, waarop hij "t met de ver schillende „geachte afgevaardigden" eens was. naar voren te brengen. Hij begon met een bijzonder hartelijk compliment voor fcyn socialistische voorganger In 't Veld. die destijds ook hartelijk in de volksvertegen woordiging werd verwelkomd, doch nadien bij een deel der Kamer in on genade raakte. Ir Witte was zó warm in zijn lóf. dat de woordvoerder der PvdA-fractie, Ten Hagen, misschien nog gesterkt zal zijn in het vertrou wen, dat het tot dusver gevoerde be leid. althans in hoofdlijnen, zal wor den voortgezet. Anderzijds gaf de mi nister ook de liberale spreker Cor- nelissen reden tot tevredenheid. Want hij deelde diens voorkeur voor de Huuradviescommissie, welke thans in de hoofdstad meningsver schil met instanties der Prijsbeheer-, sing hebben over kwesties van on derhuur. Doch tevens gaf hij te ver staan dat hij daarover nog overleg zou moeten plegen met zijn ambtge noot van Economische Zaken, die im mers over de prijsbeheersing hoedt. M.a.w. hij wist zich deel van een ka binet, waarin hij het niet alleen voor het zeggen heeft. Dat bleek ook uit de wijze, waar op hij voorzichtig afstand napi van de rede, welke hij vóór zijn minister schap op het demonstratief congres van de Nationale Woningraad heeft gehouden. Daarin had hij zich ge keerd tegen de „ambtenarij" bij de volkshuisvesting. „Als je boven op rie ladder staat," zei hij, „krijg je er een andere kijk op." En wat de huurverhoging betreft, waarvan hij zich toen een drastisch voorstander had getoond: hij verloo chende zich niet als een fervent strij der daarvoor. Maar hij gaf ook te kennen, dat hij toen de kwestie op zettelijk alleen van het gezichtspunt der volkshuisvesting had besproken Nu, ook de consequenties van het loon- en prijspeil in zijn redenering betrekkend, achtte hij een onmiddel lijke aanpassing tot een peil, waarop de huren rendabel worden, onmoge lijk. Ten aanzien van een eventuele huurafroming hield hij zich op de vlakte, verwijzend naar het toekom stig beraad binnen de ministerraad. Nuances Intussen kon al vastgesteld worden, dat mr Ten Hagen het bij het rechte eind had. toen hij constateerde, dat er nuances te bespeuren zouden zijn bij vergelijking tussen het beleid van de nieuwe bewindsman en zijn voor ganger. De duplex-woning bijv vond ir Witte weinig aantrekkelijk: de eensgezinswoning voor het jonge ge zin was zijn ideaal, al erkende hij. dat er ook behoefte bestaat aan meer gezinswoningen. Drie slaapkamers voor een jong. zich uitbreidend ge zin achtte hij normaal, hoewel hij mr Ten Hagen toestemde, dat er te dien aanzien plaatselijke verschillen in behoefte bestaan. Op het eigen woningbezil zong hij haast even warm de lof als zijn geestverwant Van Vliet, waartegen de reserves van de katholieke socialist Ten Ha gen duidelijk afstaken. Deze voelde meer voor de woningwetbouw door woningbouwverenigingen; trouwens daaraan gaf ir Witte ook de voorkeur vergeleken met de particuliere bouw. Hij wilde deze verenigingen dan ook meer armslag geven. Maar de wer king van het winstmotief op het ge bied van de volkshuisvesting vreesde hij minder dan de socialist, die kort weg vaststelde, dat de particuliere bouw in het verleden had gefaald. Premiestop De premiestop hoopte hij binnen kort te beëindigen: bij de herzie ning van de premie-regeling wilde hij ook aandacht besteden aan de mo gelijkheid voor de bouw van wat gro tere woningen voor de middengroe pen met meer kinderen. Er was één verschil met mr In 't Veld, waarover mr Ten Hagen zich ongerust had gemaakt. Ir Witte had in zijn memorie van antwoord ge schreven, dat hij niet zo bezorgd was over toekomstige werkloosheid on der de bouwvakarbeiders bij sterke uitbreiding van de woningbouw. De minister meende nl. dat deze te zij ner tijd wel zou kunnen worden op gevangen door saneringsplannen aan te pakken Aan deze zienswijze hield hij nu stilzwijgend vast. Anderzijds waagde hij zich niet aan het noemen van concrete cijfers, wel ke hem bij de woningbouw voor ogen staan Het leek hem maar het best aan de meerjarige plannen van zijn voorganger vast te houden en daar boven uit te komen. De minister wees er zijn geestver want Peters op. dat bjj bevordering van de scholenbouw over het ach terblijven waarvan deze zich onge rust had gemaakt gelet moet wor den op de omstandigheid, dat de jon ge gezinnen der tqekomst zich zullen vestigen in wijken, die nu nog niet bestaan, zodat men met de bouw in bestaande wijken toch wat voorzich tig moet zijn. (Advertentie l. M.) Oaf is géén geldVraag Uw leverancier vandaag nog om een pakje SKIFF* de voordeligste shag. Zelfmoord van Joodse functionarissen in Tsjechoslou ah ije TEL AVTV. Het Israëlische parlement heeft Dinsdag met een over weldigende meerderheid een resolutie aangenomen, waarin de anti-Joodse en anti-Zionistische tendenzen van het Praagse spionnage- en sabotage- proces veroordeeld worden. Alleen de extreem-linkse IMapam-partU en de communisten stemden tegen, terw ijl de rechtse nationalistische „vrijheids partij" zich van stemming onthield. In de resolutie wordt ook de verklaring welke de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Sjarett Maandag over het proces afgelegd heeft, goedgekeurd. De Israëlische premier Ben Goe- rion heeft het Praagse proces Dins dagavond in het parlement in de krachtigste bewoordingen veroor deeld om zijn anti-Joodse en anti- Zionistische strekking. .Hij voegde hieraan echter toe: „Dit is niets nieuws". Als een voorbeeld van de anti-Zionistische gedachten van de Moskouse politici herinnerde hij er aan dat wijlen president Chaim Weizmann van Israël in de Sow- jet-encyclopaedie een „imperialisti sche agent en de leider van een on derdrukkingsbeweging" genoemd is. Met betrekking tot de in het (Van onze correspondent) BONN. Parjjse correspondenten van verscheidene Duitse bladen weten vandaag te melden, dat in Parijs een herziening van de economische over eenkomsten tussen Frankrijk en het Saargebied wordt voorbereid. Het zou de bedoeling z(]n om de inhoud dér herzieningen nog vóór Zondag, dus nog vóór de verkiezingen in het Saargebied, bekend te maken. inds ik enkele herinneringen aan mijn vader in Vrij Nederland publiceerde, aldus Jellc Troelstra, bereikten mij verzoeken, om het niet bij deze korte eerste aanloop te laten." Wij citeren dit uit de inleiding die hij schroei bij zijn boek „Mijn vader Pieter Jelles" dat fraai verzorgd onlangs ver scheen bij „De Arbeiderspers" te Am sterdam. De enorme rol, die zijn vader heeft gespeeld bij de strijd om erkenning van de socialistische gedachte, kennen wij uit tal van boeken en niet in de laatste plaats uit zijn vicr-dclige ge denkschriften, In die gedenkschriften vonden ook Troelstra's meer intieme belevenissen een plaats, althans voor zover hij deze van belang achtte, hij zich deze herinnerde en hij, schrijvende over zich zelve, hc-t oorbaar vond deze aan de openbaarheid prijs te geven. Zijn zoon die over een goede pen beschikt, kan vrijer spreken en zijn boek is een kleinood geworden voor het ver zamelen van kennis over de mens Troelstra en de persoonlijkheid van zijn eerste vrouw de moeder van de schrijver Nienke van Hichtum. de uitzonderlijk begaafde schrijfster o.a. van ..Afke's tiental". „Mijn vader Pieter Jelles" omvat een wemeling van anecdotes over bet huise- PAKIJS Premier Pinay liceft lljke en politieke leven van Pieter Jelles Dinsdagavond in de Franse Na- Zekere voordelen zouden aan de Saairegering zijn ingeruimd, zodat deze Franse vriendelijkheid zou moeten dienen als tegenactie tegen de activiteit van de zijde van de bondsregering en van de Duitse partijen, die trachten de kiezers van het Saarland er toe te bewegen zich van stemmen te onthouden of wel ongeldige stemmen te depone ren. In hel algemeen behoudt men zich in Bonn nog commentaar voor, tot men inderdaad met alle zeker heid weet. of de berichten uit Pa rijs inderdaad juist zijn Bij voor baat echter laat men toch vast we ten, dat, als die berichten juist mochten blijken, men in de Franse wens om nu op zeer korte termijn nog de Saarconventie te herzien, niet anders kan zien dan een nogal naïeve poging om bij het scheiden van de markt nog indruk op de Saarkiezers te maken. Overigens is het Saarprobleem in Bonn dagelijks voorwerp van meer of minder agressieve verklaringen. De chef van de regeringsvoorlich tingsdienst keerde zich gisteren te gen de „dikwijls gehoorde bewe ring". dat het ministerie voor za ken, die geheel Duitsland betref fen. aan de pro-Duitse partijen in het Saargebied het voeren van de verkiezingscampagne financieel mo gelijk maakte. Aan de andere kant, aldus de perschef van de bondsre gering, was het wel juist, dat de Fianse regering een uitgebreide fi nanciële steun gaf aan de politieke groeperingen, die haar politiek in het Saargebied steunen. Er was zelfs op de Franse begroting een bedrag van 1.3 milliard francs uit getrokken. waarvan 11.4 millioen voor „openbare middelen" en 46 millioen voor, wat men in het Duits vertaald heeft, als „openbare in menging". De West-Duitse vakbeweging heeft gisteren de leden van de vak beweging in het Saargebied uitge nodigd, bij cle verkiezingen van 30 November zich van stemming te onthouden of ongeldige stemmen af te geven. In een oproep, die het bestuur van de West-Duitse vak beweging gisteren publiceerde, wordt de bevolking van het Saar- Vertrouwensvotum voor Pinay (het kost ons moeite er hier niet uit te i tinn„lp Vercaderine onnieuw een citeren) en voorts tekeningen, facsimi- «onaie vergauenngopnieuw een le s en foto's, die voor liet grootste deel overwinnine behaald, dool dat de nog niet eerder werden gepubliceerd. (Prijs ƒ4.75) JOURNAAL De uitgeverij D. tan SIJn Zonen te Rotterdam heeft met drie boeken een begin gemaakt aan een Medaillon-reeks en heeft daarmede het prijzenswaardige voorbeeld van een aantal andere uit gevers. om tegen lage prijs goede en goed-verzorgde boeken uit te geven, na gevolgd. De drie boeken alle be horende tot het genre van de -oede ontspanningslectuur zijn- „Een stuiver valt uit de hemel" van Max Winkler. Een vertaling uit het Amerikaans (Prijs I 2,50); „De opgc- Jaagden" door Indro Monlanelli. Uit het Italiaans. (Prijs ƒ2.— ..Er kan nog meer bij" door Anna Pcrrott Rose. Uit het Amerikaans. (Prijs ƒ2,50). Uitzonderingen bevestigen de regel Laat de uitzondering dat wij hier wijzen op een reclame-uitgave van de firma Douwe Egberts de tegel bevestigen dat dergelijke boeken in deze ruimte geen aandacht mogen hebben. Welnu dan: na de plaatjesboeken „Naar de Tropen" en „Balt" heeft dc-ze onderneming nu uitgegeven „Naar de West", niet minder fraai dan de belde voorgangers. Tekst van Piet Bakker Ook gaf dezelfde onderneming uit net vierde deel van „De avonturen van Flip en Flap". overwinning behaald, doordat de vergadering hem een niet-officieel vertrouwensvotum gaf en tegen voorgestelde debatten over ver hoogde begrotingsuitgaven stem de. In twee opeenvolgende stem mingen, de eerste met 329 tegen 281 en de tweede met 273 tegen 234 stemmen, had de Nationale Vergadering aanvankelijk tegen de wens van de regering in. be sloten moties te bespreken, die, indien zij zouden worden aange nomen. tot vergrote begrotingsuit gaven voor sociale voorzieningen j zouden leiden. Pinay deelde toen mede, dat hii zou aftreden indien de verga dering zien niet tegen bespreking der moties verklaarde. De dissi dente volksrepublikeinen, die eerst tegen de regering hadden gestemd, schaarden zich daarop achter Pi nay, die zijn niet officiële ver trouwensvotum kreeg met 318 te gen 289 stemmen (socialisten, communisten en Orthodoxe Gaul listen tegen). gebied er van verzekerd dat zij kan rekenen op de onbeperkte.steun van de West-Duitse vakbonden Vijftien wagons ontspoorden toen Dinsdag bij Zutphen een grint - trein op een goederentrein liep. Enkele wagons staken loodrecht de lucht in. De ravage was enorm. ederom verzetsactiviteit in Tunesië TUNIS Een aantal personen is Dinsdagavond in Tunis gewond door een bomontploffing, de jong ste van een reeks verzetsdaden, die in de afgelopen 24 uur zijn ge pleegd. De politie heeft Dinsdag negen Tunesiërs aangehouden, die er van verdacht worden lid te zijn van een verzetsgroep, die verant woordelijk is voor een twaalftal aanslogen op openbare gebouwen, voertuigen en politie. Onder meer werden 15 bommen. 39 slaghoedjes, 4 kisten kruit en 200 revolverpatro nen in beslag genomen. (Advertentie l. M.) FRAUDE IN DE CIRCUSWERELD Clowns prezen jenever aan. maar kregen de toege. ',egde beloning niet AMSTERDAM. „Fraude in de circuswereld" was het onderwerp, waarmee het Amsterdams Gerechtshof zich Dinsdagmiddag uitgebreid heeft beziggehouden. Mr F. C. Kist. de procureur-generaal, Is niet toege komen aan een requisitoir tegen de 36-jarlge waterbouwkundig opzichter P. K. uit Utrecht, gewezen reclamechef van het circus Mullens, die enkele honderden guldens zou hebben verduisterd. Op verzoek van de advocaat, mr F. P. Ravenswaay, stelde de president van het Hof de zaak na het horen van twee getuigen uit tot 6 Januari, om nog een paar andere ge tuigen te kunnen dagvaarden. K die door de Utrechtse politie rechter werd vrijgesproken, maakte in de zomer van 1951. toen het cir cus in Rotterdam stond, een af spraak met de „Babuzios", een stel clowns, dat zij de nodige reclame foefjes door hun programma in de piste zouden vlechten, om de pro ducten van een Rotterdamse jene verstokerij populair te maken. De drankfabrikant betaalde daarvoor f 30 per avond: f 20 voor de clowns en f 10 voor reclamechef K Circus directeur Mullens, wist van deze transactie volgens zijn getuigenis niets af Verdachte vertelde de rechters echter, dat de heer Mullens het had goedgevonden op voor waarde. dat de clowns zekere tegenprestaties zouden leveren". In Rotterdam maakten de clowns 25 Bezoek aan expositie „De Bezige Bij" MUIDEN. Koningin Juliana heeft Dinsdagmiddag op het Mui- derslot de expositie bezichtigd, die d? in de bezettingstijd opgerichte Amsterdamse uitgeverij „De Be zige Bij" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan daar tijdelijk heelt ingericht. Op deze tentoonstelling zijn alle uitgaven tentoongesl3ld die sedert de oprichting zijn ver schenen. Een groep jonge letterkundigen, wier werk bij de uitgeverij is ver schenen. enkele illustratoren en boekverkopers, waren bij dit be zoek tegenwoordig, De Koningin werd ontvangen en rondgeleid door de voorzitter van „De Bezige Btj". de heer Victor E. van Vriesland en de directeur, de heer G. Lubber huizen. Nadat de letterkundigen aan de Koningin waren voorgesteld begaf zij zich naar de Prinsenkamer, waar de boeken en rijmprenten op tafels waren neergelegd en een Kroonluchter en kandelaren waren ontstoken De Koningin onderhield zich met verscheidene 'etterkundi- gon over hun werk, zo sprak zij o.m. met Bert ^chierbeek over de experimentele poëzie, met de Il lustratrice Lotte Ruling, met Jan Vrijman. Harry Mulisch. de win naar van de Reina Prinsen Geer- ligsprys 1951. Halbo Kool, Hans Redeker en Leonard de Vries Daarna begaf men zich naar de ridderzaal, waar thee werd geser veerd en de Koningin temidden van de letterkundigen nog korte tijd verbleef. Voordat de Koningin naar Soest- dijk terugkeerde leidde slotvoogd Ton Koot haar in het slot rond. Over systeem advies aan S.E.R. gevraagd (Eigen berichtgeving) AMSTERDAM. De i, gering heeft aan de S.ET» advies gevraagd over het in dc naaste toekomst te volgen systeem van loonbeheer- slng. !n het schrijven, dat de re gering over deze kwestie tot de S.E.R heeft gericht, wordt o.m. op gemerkt dat dc regering van me ning is dat in dc naaste toekomst een vorm van geleide loonpolitiek niet kan worden gemist. De raad zal antwoord moeten ge ven op de volgende vragen: Be staat er aanleiding het gevolgde systeem van loonbeheersing te wij zigen0 Zo ja, welke wijzigingen zuilen er dan moeten komen? Wel ke consequenties zijn aan deze wij zigingen verbonden, ten aanzien van de hoogte van het loonniveau, de onderlinge verhoudingen van de loonshoogte in de verschillende be drijfstakken. de kostprijzen en de productiviteit0 Ook wordt de mening van >le S F. R. gevraagd over de mogelijk heid van beïnvloeding van het loonniveau in verband met de in dustrialisatie. Goudvoorraad van Nederlandse Bank opnieuw groter AMSTERDAM Voor de derde maal in successie is de goudvoorraad va onze centrale bank toegenomen. Ditmaal was de stijging niet zo groot als de vorige week Ze bedrogg 33 millioen gld., maar bij elkaar is hiermede het gele metaal bii de Ne- derlandsche Bank deze maand met 200 millioen gld. vermeederd tot 1435.5 millioen gld Aangenomen mag worden dat wederom dollars in goud zijn omgezet. In overeenstemming hiermede is, evenals verleden week, dc netto deviezenreserve ingezakt, maar goud en deviezen in totaal ste ken toch weer boven het vorige be drag uit op 3592 millioen gld. (vorige cijfer 3579 millioen). Praagse proces geuite beschuldigin gen over „anti-Tsjechische spionnage en sabotage" door Israëlische staats lieden en andere Joodse leiders zei de sociaal-democratische premier van Israël „geen kind zal deze fan tastische sprookjes ooit willen ge loven". In Praag hebben Dinsdag de twee laatste beklaagden hun „bekentenis sen" afgelegd. Generaal Reicin, vroeger onderminister van Lands verdediging. gaf onder meer toe, verantwoordelijk te zijn voor de dood van Julius Fucik. een Tsjechi sche nationale held. Ook zei hij in de oorlog het bestuur van de toen ondergrondse communistische partij aan de Gestapo te hebben verraden. Volgens betrouwbare in Wenen ontvangen berichten heeft de 14- jarige Joodse diplomaat Rudolph Bystricky. die eens Tsjechische am bassadeur in ^Londen was, verleden week in Bratislawa zelfmoord ge pleegd, toen het proces tegen de veertien communisten, onder wie negen Joden, begon. Van andere zijde wordt vernomen, dat dr Ti- bor Kovac, een Joodse communis tenleider in Bratislawa en oud directeur van een genationaliseerd bedrijf, enkele dagen geleden da hand aan zichzelf geslagen had. Hij had veel te maken met de emigra tie van Joden uit Tsjecho-Slowakija, welke emigratie tijdens het procef fel is aangevallen. avonden reclame voor de jenever, waarmee zij in totaal f 500 ver dienden. Verdachte gaf hun voorlo pig f 200, „omdat hij even in finan ciële moeilijkheden zat". In Amsterdam zouden de ,,Babu- zios" reclame maken voor <?en hoofdstedelijke jeneverfabrikant, eveneens voor f 30 per dag. Nu zouden de directeur en de clowns ieder de helft krijgen. President: „U hebt van die Am sterdamse jeneverfabrikant f 540 ontvangen, waar u niets van toe kwam van dat geld hebt u f 210 aan de directeur betaald en de rest hebt u gehouden". Verdachte had een gedeelte van het geld voor de reclaróe een dag na zijn ontslag als reclamechef geïnd. Van de f 330. die hij niet afgaf, betaalde hij zijn schuld uit Rotterdam aan de clowns af. Hij meende, nog een vordering van ver over de f 330 op de heer Mul lens te hebben, omdat hij recht zou hebben op tien procent van de op- j brengst voor elk groepsbezoek, zo- als scholen, verenigingen, die hij het circus binnenbracht. hetgeen de heer Mullens echter betwist. En daarom moeten nu nog meer ge tuigen worden gehoord. (Advertentie LM.) Als de verkoudheldsklemen zich vaat- zotten. raken uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlUke afweermiddel, de bloedsomloop, raakt In de knel. U krijgt het benauwd; de besmetting woe kert voort. Geef de microben geen kans. Ga ze te lUf met MENTHO-REX. Wrijf borat, keel en rug er flink mee In en de 8 genees krachtige oliën van MENTHO-REX Ja gen liet bloed weer door de weefsels. MENTHO-REX verdrijft de kou vla de bloedsomloop, zonder dat u Iets hoeft In te nemen. Grote pot Mentho-Rex f. 1.25. Opnieuw ontploffing in Belgische mijn Drie mijnwerkers gedood BRUSSEL. Opnieuw heeft zich een ontploffing van mijngas in België voorgedaan, ditmaal in de kolenmijn „Grand Trait" van de „Charbon Ages Beiges" te Fra- meries. Hierbij kwamen Dinsdag middag drie mijnwerkers om het leven. Verleden week deed zich in de mijn Zwartberg te Genk eveneens een ontploffing van mijngas voor, waarbij tien mijnwerkers de dood vonden. Hongarije eist terugroeping var Tito's zaakgelastigde De Parijse existentialistische zangeres Juliette Greco was een van de juryleden die moest uitma ken, wie Fraiikrijk's beste barkee per was. Juliette nipte aan haar cocktails, keek wazig en velde haar oordeel. Een drankjesmenger uit y\ix les Bains won de titel. Hoe zijn existentialistische brouw sel was samengesteld, werd niet bekend gemaakt. In Bergambacht kreeg Sinterklaas een proces-verbaal, ornaat hy was ver geten aan de politie een vergunning te vragen voor zijn feestelijke intocht. Een Amerikaans meisje pakte in 1944 haar adres in het omhulsel van een granaat. Die granaat schoot de militair J Dijkstra uit Leeuwarden af bij de oefening ..Hold Fast". HIJ schreef aan het meisje en zijn brief maakte een kriskrasreis door Amerika, want ze was verhuisd van Illinois naar Oklahoma, vandaar naar Tennessee, toen naar Washington en daarna naar Sacramento. Ze bleek intussen getrouwd te zijn en twee kinderen te hebben. o Premier Mossadeq heeft alle Perzi sche tapijten in dc regeringsbureaux laten opnemen Ze worden schoonge maakt en verkocht aan het buitenland om wat geld in de schatkist te krijgen. Er zit mooi spul bij. Dc Russen hebben wat nieuws ge vonden tegen de rheumatiek. Ze ..be stralen' de patiënt met een reflector die uit 210 kleine spiegeltjes bestaat die de zonnewarmte concentreren. PARIJS Hongarije heeft Joego-Slavië een nota gezonden, waarin de onmiddellijke terugroe ping wordt geeist van de Joego slavische zaakgelastigde te Boe dapest. In de desbetreffende nota wordt verklaard, dat bij 't spioh- nageproces tegen de Joegoslaaf Balint in Boedapest, duidelijk was j Achteruit vliegen is voor de inzitten- komen vast te staan, dat deJoegO- 'den van een Vliegtuig minder gevaar- Slavische legatie te Boedapest W*™vijgen, zegt h^^BHtse haar diplomatieke privileges mis- tcnrjc vllc 1 en kv imi n de achteruit- bruikt en Balint en zijn mede- 1 vliegers er h«-t beste af We geven die werkers gesteund had. 1 tip graag door. Twee Italiaanse families hebben el kaar twee uur lang bewerkt met stoe len, borden, t\'en en vuisten. Toen de politie ingreep waren er acht gewonden. De politic, dlr do aanleiding tot de strijd niet ken', verklaarde: „Ze kunnen niet goed met elkaar overweg."

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3