Fenny Heemskerk vol herinnering terug uit Moskou Werelddamtitel voor Roozenburg veilig gesteld door... Forciaz Rocle Duivels machteloos tegen Britse perfectie Resultaten zijn me enorm meegevallen Sensationele slotronde waarin Dagenais verloor en Piet Roozenburg had moeten verliezen Indrukwekkende slotceremonie Donderdas 27 November 1952 11 TWEE FENNY'S twee schaak sters Mevrouw Heemskerk werd dadelijk na haar aankomst be groet en gefeliciteerd door haar dochtertje Fennny. (Foto Hofland). alleen maar Russische kost krij gen. Ik ben nog voor de film ge weest. maar ik heb het zeil niet gezien". Fenny had tal van souvenirs meegebracht, die ze ginds gekre- (Van ee:i onzer verslaggevers) SCHIPHOL. Gehuld in een warme bontmantel stapte gisteravond om vijf voor acht de Nederlandse schaakkampioe ne Fenny Heemskerk uit de KLIM-Convair „Johannes Ver meer", die haar uil Praag naar Nederland had gebracht. Met een Russisch lijntoestel was ze van Moskou via Warschau naar de Tsjechische hoofdstad gevlogen. Maandag hadden leden van het Russische sportcomité haar en haar vader, alsmede de twee Engelse schaaksters mrs Bruce en mrs Tranmer uitgeleide ge daan in Moskou. „Best naar mijn zin gehad", zei de Nederlandse, die in het candidatentour- nooi om de wereld titel damesschaken 'n (gedeelde) twee de plaats bereikte. „De resultaten zijn me enorm meege vallen. vooral als men in aanmerking neemt, dat ik me een paar dagen niet lekker voelde Ik heb erg veel te dan ken aan Lod. Prins, die me secondeer de. Neen. die is niet meegekomen. Hij zit nu al weer in Stockholm". Drie jaar geleden is Fenny voor het eerst in Moskou ge weest. Ze nam toen deel aan 't wereld- tournooi voor da mes, dat door de Russische Rudenko werd gewonnen. Die zal nu haar titel moeten ver dedigen tegen de winnares van het candidatentournooi. „Het schaakpeil is de laatste drie jaar enorm gestegen. Vooral de Russi sche dames hebben veel vorderingen gemaakt", zei Fennv, die op uit nodiging en op kosten van de Rus sen ook voor haar vader werd betaald de reis heeft kunnen maken „We hebben het er best gehad. Wat ik er gedaan heb" Vijf tien uitermate vermoeiende partijen gespoeld, veel gewinkeld, naar onze begrippen is het er belachelijk duur. naar de opera en het ballet geweest en de parade gezien bij de herdenking van de November- revolutie". Penny's vader vertelde nog nooit zo veel spandoeken en vlaggen te gelijk te hebben gezien als bij die gelegenheid. Hij heeft voor radio Moskou in een Nederlandse uitzen ding het verslag gegeven van de voetbalwedstrijd Spartak tegen Tor pedo. waarnaar de hele familie Heemskerk in Amersfoort heeft zit ten luisteren Fennv heeft zelf ook een paar keer voor de radio ge sproken We logeerden er in een enorm hotel met zijn negenen. De andere deelneemsters, vijf Russischen, wa ren daar niet. Die hebben we trou wens ook niet zo vaak gezien. Wij vormden een groepje apart. Bij ons was de voertaal Engels De anderen spraken meestal Duits met elkaar. O ja. we hadden tolken, maar die bleken'we niet zo nodig te hebben, als we eerst dachten. We zijn met z'n allen een paar keer uit geweest, ja. inderdaad zonder begeleiders, we hebben o a een bezoek gebracht aan het Kremlin en. o ja. bij die parade van de November-revolutie hebben we Stalin ook nog gezien", vertelde onze stadgenote die boor devol herinneringen aan haar zes weken in Moskou bleek. ..Engelse films zag je er niet. Er werd wel een Franse vertoond. Distributie is er niet. het eten is er goed In ons hotel kon je meer dan Fenny versloeg op één dag drie Russinnen Een zeer vermoeide, maar ook zeer gelukkige Fenny Heemskerk betrad Woensdagavond omstreeks half twaalf, in gezelschap van haar vader en de Engelse schaaksters Bruce en Tranmer haar woning in de Lorentzstraat te Amersfoort. De Nederlandse driekleur was uitgesto ken en haar eerste reactie was: Wat ben ik blij, dat ik het rood wit en blauw weer zie". Want al heeft zij het nog zo naar haar zin gehad, Holland was haar alles. Thuis vertelde Fenny nog het een en an der over haar belevenissen in Mos kou. Een dag zal Fenny en haar vader bijblijven als hoogtijdag, n.l toen zij drie Russinnen versloeg. Dat was n.l. toen zij op een morgen twee afgebroken partijen moest uitspelen en wel tegen Bykova, de winnares van het toumooi en Ignatyeva. Bei de won Fenny en als klap op de vuurpijl volgde 's middags een over winning op Belowa. De dag daarop moest zij uitkomen tegen Zvorïkyna, waartegen zij ver loor door werkelijk beter spel van haar tegenstandster. De vcrlie spar tij tegen Rubtsova wijt zij aan minder sterk spel harerzijds ze was die dag uit vorm zegt vader Heemskerk en van Keiler verloor zij door uitgesproken blunders. Dat ge schiedde in de periode, dat zij ziek was. Die ziekte werd veroorzaakt door zenuwen, die ze later echter geheel te boven kwam. Afspraken over een nieuw tour- nooi zijn niet gemaakt. Wel is er tijdens een persconferentie een zeer belangrijke materie te berde ge bracht. Het is nu n.l zo, dal geen der deelneemsters weet, waar zij aan toe zijn bij een eventueel vol gend tournooi. Aan de F l.D.E. zal worden voorgesteld om bij een vol gende gelegenheid vooruit te bepa len, onder welke voorwaarden ge speeld zal worden. Ook is komen vast te staan, dat volgens het Sonneborn-Berger- systeem Fenny op dc tweede plaats siaaf De prijs echter moet zij delen met de Russische Ignatyeva. Heden wordt Fenny in hotel Mo- tzopole door de Amers'foortse scha kers gehuldigd, waarbij naar alle waarschijnlijkheid ook Dr. Eu we aanwezig zal zijn, tertvijl dc AVRO van een en ander een reportage zal maken. gen had. „De mensen waren er erg vriendelijk voor me Op straat na men ze soms hun hoed af en toen we naar de opera gingen, hoorde ik „Heemskerk, Heemskerk" mom pelen. Ik heb er o.a. ook Flohr en Keres ontmoet, die kwamen tijdens de wedstrijden kijken En niet te vergeten mensen van de Nederland se ambassade. Zij waren ook pre sent". Moeilijkheden heeft Fennv achter het IJzeren Gordijn dus niet gehad. Op Schiphol wel Daar bleek, dat de Russen Fen- ny's deviezen niet goed hadden in geschreven. zodat haar Nederland se geld niet vrijgegeven werd Het gevolg daarvan was. dat ze niet de 144.invoerrechten kon betalen voor een serie langspeelplaten, die ze in Rusland had gekocht. Het ge volg was ook, dat haar 12-jarig dochtertje, die ook al Fenny heet en óók schaakt verbaasd tegen haar grootmoeder zei, dat .mamma niet eens dc bus kon betalen". Ter begroeting waren op Schip hol. behalve vele familieleden, aan wezig mevrouw Euwe en de heer A. de Hollander namens de schaak vereniging Amersfoort" en de Stichts Gooise Schaakbond De Engelse dames Bruce en Tran- mer blijven een naar dagen bij me vrouw Heemskerk logeren. Toen we mrs Bruce vroegen, hoe ze het ge had hadden was het antwoord kort maar krachtig „Ik ben blij terug te zijn, om meer dan één reden". Van der Zande wellicht naar Amerika (Van onze correspondent» I HALSTEREN. Nederlands beste 1 lange afstandloper, de 28-jarige Ja- nus v. d Zande, is voornemens om begin volgend jaar. en wel op Maandag 20 April, deel te nemen 1 aan de befaamde Boston-Marathon- loop in Amerika waaraan de sterk ste Europese lange afstandlopers deelnemen. Relaties van v d. Zande stellen in Amerika alles in het werk om de kleine man uit Halste ren ingeschreven te krijgen. Janus van der Zande zelf zou het een hele eer vinden en stilletjes bereidt hij I zich al op deze grote wedstrijd voor Ronde van Argentinië VENEDO TUERTO. De twee de etappe van de Ronde van Ar- j gcntinie, van Pergamino naar Ve- I nedo Tuerto over 148 km. is door de Italiaan Grosso gewonnen met I 15 minuten voorsprong op de Belg I Ockers en de Argentijn Kaiser De uitslag was 1 Grosso (It.) -1 09 43. 2 Ockers (Belg i 4.1103. 3 Kaiser (Arg 4 1145; 4 Botas (Arg.i 4 13.0. Daarna volgde een peloton van 19 i I renners, voor wie de tijd van 4.13.13 weid afgedrukt In dit peloton bevon den zich o m. onze landgenoten Faan. 'hof en Voorling. alsmede de Belg Van Steenbergen en Close (Belg i. Ca- I put (Fr.). Mueller (Did i. Logli (It.i, I Ducrtc (Arg) Cavagliato (Arg.) en Crispin (Arg Van Steenbergen heeft I de leiding in het algemeen klassement. Vader en dochter Heemskerk na hun aankomst met de „Johannes Vermeer". (Foto Hofland). Tijdens het tournooi te Moskou werd bovenstaande aardige op name gemaakt: Staande v.l.n.r.: Fennny Heems kerk, Zvorikyna Rusland), Bay- ne (Amerika), Mr. Berman (pre sident Fxanse Schaakbond en jurylid tc Moskou), Miss Tran mer (Engeland), de Russische schaakmeester Koto v, Langos (Hongarije), Bykova (Rusland, de winnares van het tournooi), de Montero (Argentinië) en Rubtsova (Rusland) Zittend v.l.n.r.: Chaudé de Si- lans (Frankrijk), Mrs. Bruce (Engeland), Reicher Oostenrijk de oudste der deelneemsters) en Karff (Amerika). (Exclusieve foto-DvA.). HAARLEM, Woensdagavond. Om vijf over half zes was de wedstrijdleider verplicht het in grote getale in „Die Raeckse" aanwe zige publiek dringend tot stilte te manen. Het applaus gold niet alleen de op dat ogenblik bekend geworden winnaar van het wereld- damtitel-tournooi. Deze, Piet Roozenburg, was nog in zware strijd gewikkeld met de Belg Verpoest. Desondanks werd het op dat moment zeker, dat hij de hoogste damtitel zou behouden, want Dagenais gaf toen op tegenForciaz. Het was de grootste ver rassing van het tournooi. De Benjamin van het tournooi. Roland Forciaz, die zijn lange nul- lenreeks ten spjjt iedere dag oo- nieuw achter het bord plaats nam om te trachten die eentonige reeks te onderbreken, doch wiens capa citeiten ten enenmale daartoe on toereikend waren, is waarschijnlijk zichzelf niet een? bewust geweest hoe hij Dagenais in een matnet dreef. Het feit lag er evenwel, waaraan direct behoort te worden toegevoegd, dat de Canadees zijn slechtste partij van het tournooi speelde. „I couldn 't see a move zei hij ons na afloop. Daar had het inderdaad wel op geleken, want de stumperd. die tegen Forciaz speelde, was niet de Dagenais-tegcn-Roozen- burg, noch de Dagenais-tegen-Bizot. Dat was een derde klasser. Ondertussen was de stand tussen Verpoest en Roozenburg steeds in gewikkelder geworden. Na een traag verlopen opening, waarin Ver poest had getoond bereid te zijn de ,,Roozenburg"-opstelling tegen te spelen, deed de Belg nog een ta melijk onverwachte manoeuve door een randschjjf op 16 te accep teren. waartegenover Roozenburg enkele randschijven aan de andere zijde van het bord overhield. Eii de 25c zet ging Roozenburg ..in trance". Met beide handen voor zijn ogen trachtte hij de conse quenties van een variant te door gronden Dit was te moeilijk, zelfs voor de wereldkampioen! Hij wei felde en.... wachtte Totdat Dage- nais opgaf. Onmiddellijk zette hij door: nu had hij wel moed. Doch na enkele zetten bemerkte hij reeds- dat de variant tot mislukking was gedoemd. Roozenburg kwam een schijf achter. Was éen sensatie nog niet genoeg geweest? Zou Roozenburg ook gaan verliezen? Hjj had nog wel enige compensatie in de positie, doch dit woog niet tegen de materiële achter stand op. Verpoest had de partij dus behoren te winnen. Maar de Belg had zoveel bedenk tijd nodig gehad, dat hij in het be slissende stadium van de partij verplicht was een twintigtal zetten in twee minuten af te wikkelen Deze opgave bleek voor hem te moeilijk te zijn. De stelling liep vast. Roozenburg. die eveneens a tempo had gespeeld, bewees zijn extra klasse door ondanks zijn ma teriële achterstand toch nog een schitterende combinatie in de stand te vlechten. Verpoest had deze niet gezien. Na uitvoering hiervan was de stand remise. De sensatie van één volkomen onverwachte uitslag was reeds groot genoeg geweest De uitslagen in de" laatste ronde wa ren: Dagenais—Forciaz 0—2, Vcrleene Van Dijk 1—1, Bizot—Keiler 0—2, Bon- nard—Dcslauriers 1—1. Post—NV. Roo zenburg 11. VerpoestP. Roozenburg 1—1, De Descallar—Huisman 1—1, Fank- hauser—Gédance 1—1, King—Fanelli 20. Salctnik was vrij. Door deze en voorgaande uitslagen werd dc eindstand* 1. P. Roozenburg 18 12 5 1 29 2. Dagenais 18 10 7 1 27 3. Keiler 18 8 9 1 25 4 Van Dijk 18 7 10 1 24 5/6 Bonnard 18 8 7 3 23 Huisman 18 5 13 0 23 7/8. W. Roozenburg 18 6 9 3 21 Verpoest 18 7 7 4 21 9. Dcslauriers 18 6 8 4 20 10 King 18 8 3 7 19 11/12 Bizot 18 6 6 6 18 Saletnik 18 5 8 5 18 13/14. Gédance 18 2 10 6 14 Verleene 18 4 6 8 14 15/16. Fankhauser 18 3 6 9 12 Post 18 2 8 8 12 17/18. Dc Descallar 18 1 7 10 9 Fanelli 18 4 1 13 9 19 Forciaz 18 1 2 15 4 Naast het eresaluut aan dc titelhouder en aan dc tweede aankomende, die de relevatie van het tournooi kan worden genoemd, heeft ook Wim Huisman een vermeldenswaardige prestatie geleverd: hij Is de enige deelnemer, die onge slagen bleef. Het aan het tournooi verbonden lan- denklassement gaf als eindresultaat aan: 1 Nederland 78 punten; 2. Belgie/'Ne- derland 63 pt; 3. Canada/Afrika 59 pt 4. Frankrijk 52 pnt.; 5. Italic/Zwitserland 41 pt. Van Est rijdt niet in Bordeaux-Parijs ST. WILLEBRORD. Wim van Est is niet voornemens om ook he: volgend jaar aan de bekende Boi - deauxParijs-rit deel te nemen De ..man met de hamer" wil nu tijdens zijn training wel eens wat anders dan aldoor maar „hameren'' op zijn vorm voor deze monsterrP, die nu eenmaal de inzet vraagt van de gehele persoon Hier komt nog bij dat volgend jaar dc rit niet aan het begin van het wielersei- zoen gehouden zal worden, maar aan het eind ervan De andere wed strijden zouden hierdoor te veel in het gedrang komen. Van Est is liever in het begin van het seizoen in vorm dan op het eind (De redactie behoudt zich het recht voor Ingezonden stukken voor deze ru briek te bekorten. Anonieme stukken gaan ln dc prullemand.) Over zedelijkheid Verleden week werd te Noord- wijk een verzetsmonument ont huld, voorstellende een treurende vrouw met ontbloot bovenlichaam De R.K. geestelijkheid meende hiertegen vlammende protesten te moeten laten horen. Bij de ont hulling van het monument schit terde zij demonstratief door afwe zigheid. Verscheidene Hervormde en Gereformeerde dominees ver schenen pas na de onthulling. Zelfs werd er in de weck voor afgaande aan deze onthulling een steen naar het beeld geworpen, waardoor het licht word bescha digd. Wanneer zal men nu toch eindelijk eens gaan begrijpen, dat werkelijke zedelijkheid niet be staat uit het in donkere hoekjes drukken van alles wat met het menselijk lichaam te maken heeft? In Stockholm, zo weet ik uit zeer goede bron, kan men rustig in een Bikini-badpakje door de stad fietsen, zonder dat er één wan klank wordt vernomen. Ik geef voor dc innerlijke zedelijkheid van deze mensen meer dan voor die van hen, die de opvoering van een ballet verbieden, omdat meis jes van 9 en 10 jaar een te kort rokje aan zouden hebben. R. HALLENSLEBEN Religie en wetenschap Naar aanleiding van het inge zonden stukje „Religie en weten schap" in verband met een uit- zending van „De Antwoordman" graag het volgende: Bij alles wat de wetenschap ontdekt (nieuw?) blijft de Bijbelse waarheid (van eeuwige onveranderlijke waarhe den) bestaan. Want dingen, die dc wetenschap nu „ontdekt" slui meren reeds eeuwen. Men zal toch niet willen beweren, dat de atomen of de electricitcit pas sinds kort bestaan? Men heeft ze pas „ontdekt" om ze nuttig te maken voor de mensheid (of on- HAARLEM. Woensdagavond. Te 10 uur vanavond werd het tournooi officieel gesloten. Burgemeester Cre- mers van Haarlem verrichtte dc prijsuitreiking Het woord werd o.m gevoerd door de heer Busch. voorz. KNDB. de heer Willems, voorz. IDB en de heer Boisseau, voorzitter Franse Dambond (daarnaast natuur- ijk een lange rij andere sprekers). Het treffendste moment was wel, dat Roozenburg de hem door H M. de Koningin en ZKH Prins Bern- hard beschikbaar gestelde ereprijs schonk aan zijn enige rivaal «en overwinnaar) in dit tournooi. de Ca nadees Raoul Dagenais. Een geste, die een grote indruk maakte. (Advertentie l. Af.) Dames! "Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw banden nuttig). De Antwoordman sprak over een Schepper. Ik mag geluk kig zeggen, dat God deze Schep per is. Hij die Zijn Zoon gaf voor ons! Jammer dat de mensheid (enkelen uitgezonderd) niet luis tert naar zün waarschuwing: „Doe niet het kwade, maar doe het goede, komt tot ommekeer". A. v. M. JT aarom geenanonymiteit? Scherp wil ik protesteren tegen het leit, dat u ui uw bericht oe- treffenae net overlijden van een patiënte, waarschijnlijk als ge volg van een zeer betreurenswaar dige vergissing, niet alleen deze patiënte, maar ook de uehande- lende arts met naam en toenaam heot vermeld. Het is, naar ik meen, in de journalistiek een goed gebruik, dat als b.v. iemand op straat een ongeluk overkomt, bij de berichtgeving hoogstens de initialen van het slachtoffer wor den vermeld. Ook als iemand wordt aangehouden, verdacht van moord of diefstal, mag hij in de krant rekenen op het scherm van de anonymiteit. Nu zult u op merken. dat achter de vermelding van naam en medische afwijking van de patiënte immers geen kwaad steekt. Ik antwoord u, dat naam en diagnose voor het grote publiek niets ter zake doen en voor de familie publicatie ervan een onaangename gewaarwording betekent Ook zult u opmerken, dat de behandelende arts geen moord of diefstal heeft begaan, maar integendeel menselijker wijs geredeneerd onschuldig moet worden geacht, hoewel hem volgens de wet wellicht de ver antwoordelijkheid zal moeten worden toegerekend. Als dit de reden is dat u geen bezwaar had tegen vermelding van de naam van de arts. dan houdt u geen rekening met de mentaliteit van velen, die oordelen en veroorde len zonder in staat te ziin of zich do moeite te gevdn de gebeurte nis op de juiste wijze te be-oor- delen. Dr F PATTW (De opmerkingendie inzender van ons verwacht willen wij helemaal niet maken Wy willen alleen maar zeggen, dat wij het mei zijn protest volkomen eens zijn en dat wij het betreuren, dat door een ongelukkige samen loop van omstandigheden bij de berichtgeving over dit geval van een goed journalistiek gebruik werd afgeweken. Red.) Verloop van de partij Een dikke roman onder de arm om de tijd te korten zo stapte Fenny Heemskerk uit het K L.M.-toestel (Foto Hofland). ENGELSE PROFS VONDEN 5-0 GENOEG LONDEN. Zoals te verwachten was heeft het Belgisch elftal in de wedstrijd tegen Engeland, voor tiO.OOO toeschouwers, te Wembley een stevige 50 nederlaag geleden. De Rode Duivels troffen hun tegenstanders in zeer goede vorm aan en wanneer de gastheren met hun schoten wat minder ongelukkig waren geweest, had de score ongetwijfeld de dubbele cijfer?# bereikt. Voor meer dan driekwart van de wedstrijd hadden dc Engelsen met grote meerderheid het initiatief en het voetbal, dat zij ten beste gaven, was ondanks de half bevroren en daardoor gladde grasmat perfect. De Belgen opereerden met een viermansvoorhoede, waarin Mer man* en Coppens eigenlijk beiden de rol van midvoor speelden. Ge heel onbevredigend heeft deze op stelling niet gewerkt, maar het ge hele elftal moest zich meestentijds in de verdediging terugtrekken om de vaak onhoudbare druk van de Engelse profs te weerstaan en daar door kon er van het Belgische aan- valsspel over het algemeen niets te recht komen. Het begin was reeds overrompe lend. Al in de eerste minuut moest Boogaerts na een aanval over de linkervleugel in het geweer komen. Er was nog geen drie minuten ge speeld toen de Engelsen de leiding namen. Maertens was de bal kwijt geraakt aan midvoor Lofthouse. die tegen de lat schoot, maar Elliott maakte zich meester van het leder en in de volgende tel was de Bel gische doelman door de Engelse linksbuiten geslagen. Terwijl de Bel gen hun eerste georganiseerde aan val nog moesten ondernemen, draai de de Britse voetbalmachine al op volle toeren. Na ongeveer 18 minu ten kreeg Coppens de kans van de dag toen hij alleen voor Merrick kwam te staan. Maar de Belg schoot te zacht en Merrick had geen moei te het schot te stoppen. In de 37e minuut had Lofthouse er na een prachtige aanval uit een pass van Bentley 20 van gemaakt. De tweede helft was, wat het spel- beeld betreft, gelijk aan de eerste. Talrijke en goed opgezette aanval len van de Engelse voorhoede en moedig maar niet altnd succesvol verdedigen van de Belgen met af en toe een uitval via de linkervleu gel Na 5 minuten schoot Elliott hard op het Belgische doel en via het been van Carré verdween de bal in het doel (30). Een kwartier was in de tweede helft gespeeld, toen Finey op de rand van het strafschopgebied een vrije schop kreeg te nemen. Met een prachtige kopbal maakte Redfern Froggatt, de neef van de Engelse spil. hieruit het vierde doelpunt. Lofthouse zorgde tenslotte voor nummer vijf. toen hij vijf minuten voor het einde uit een voorzet van Bentley langs Boogaerts kopte. Toen vonden de Engelsen het voldoende en kregen de Rode Duivels de ge legenheid zich wat los te werken. Maar de stootkracht van de Belgi sche aanval was te gering om kee per Mcrnck ernstig tc kunnen ver ontrusten en het bleef bij 5—0 De wedstrijd werd op uitstekende wijze geleid door onze landgenoot Horn, bijgestaan door de twee Ne derlandse grensrechters Aussum en Bronkhorst. Da genais -Forciaz 1 33—29 17—21 2 38—33 21—26 3 42—38 11—17 4. 47—42 17—21 5 29—24 20x29 6 33X24 19 30 7 35 <24 14—19 8 34—30 21—27 9 31X22 18x27 10 32X21 26 v 17 11 40—35 10—14 12 37—32 14—20 13. 39—33 20X29 14 33X24 5—10 15. 44—39 10—14 16 50—44 12—18 17 41—37 7—12 18 39—33 1— 7 19 44—39 14—20 20 49—14 20 >'29 21 33X24 18-23 22 46—41 12—18 23. 39-33 7—12 24 33—28 17-22 25. 28X17 12x21 26. 41—39 9—14 27. 45—40 8-12 28 30—25 19x30 29 25X34 21—26 30 39—33 2— 8 31 33—29 6—11 32. 43—39 11—17 33 38—33 4— 9 34 35—30 14—19 35. 40—35 17—21 36 42—38 9—14 37 48—43 21—27 38. 32X21 16 27 39 30—24? 10 30 40. 35X24 14—20 41 33—28 23x32 42 37-28 13—19 43 24y 31 26x46 en na enkele onbe- langrijke zetten door wit opgegeven. Het sensationele verloop van de partU Verpoest Roozenburg was 1. 32—28 16—21 2. 37—32 11—16 3. 41—37 7—11 4. 34—29 20—25 5 39—34 19—23 6. 28X19 14 23 7 44—39 17-22 8. 50—44 21—27 9 32X21 16 27 10 4641 13—19 H 31—26 1— 7 12. 37—31 9—13 13. 42—37 15—20 14. 48—42 10—14 15 29—24 20X29 16 33x24 19x30 17. 35X24 14—19 18 37—32 19 30 19 32X21 22—18 20 34—29 23X34 21 40X29 5—10 22 21—16 3— 9 23. 26—21 7—11 24 31—26 10—14 25. 41—37 18—22"» 26. 38—33 13—19 27 42—38 8—13 28. 29—23 30—34 29. 23X32 13—18 30 39X30 25—34 31. 44—40 19-23 32. 40 20 23X34 33. 4742 22—27 34. 33—28 6—11 35 28—22 17x28 36 32X23 18-29 37. 21X32 13—19 38 32—28 9—13 39 37—31 11—17 40. 31—27 13-18 41 38—32 4— 9 42. 42—38 18-22 43 27 y 18 12>23 44 49—44 8-13 46. 36—31 13—18 46. 31—27 7-12 47 4410 2— 8 48. 40—35 8—13 49 26—21 17x26 50 16—11 34—29 51 43X34 29 40 52. 35X44 26—31 53. 27x36 IR 27 54 32x21 23X48 55. 44—39 43X34 56. 21—17 Remise De Engelse rechtsbinnen Roy Bentley (Chelsea) springt hoog op om zijn hoofd achter de bal te krijgen bij een hoekschop gedurende de interlandwedstrijd tegen België te Londen. De Bel gische doelman F. Boogaerts kan er met zijn vuist net niet bij In afwachting van de bal staan op de voorgrond de Bel' gen Mees (4) en Van der Auwera (8).

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 11