DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Ratificatie van verdragen voorlopig van de baan SALTOMORTALE BONN Staatsgerechtshof moet zich eerst uitspreken Weinig gedaas op Sinterklaas Pinay wint eerste ronde in begrotingsdebat Wielrijdsters door auto ernstig gewond Brits defensieprogramma onder het snoeimes Weer ramden twee Glosters elkaar in volle vaart 12e Jaargang, no. 28" V rijdag 5 December 1952 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 'Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER ly/JEN heeft ons heden zeer terecht, een hóógst ver standig woord gezegd. Vrien den, sprak men, niemand leest de krant vandaag, want het is feest, 't Is de dag van Sinter klaas. En niet naar nieuws vraagt men, doch slechts naar speculaas. Waarom zoudt gij niet klein en -eer bescheiden, uw dagelijks product dan toe bereiden? De leger gooit het straks tóch in een hoek en stilt zijn honger wel met zoete koek. En niet met letters, woorden en berichten. £o raak was dit be toog, dot wij besloten er maar voor te zwichten. Zo leest u heden dan maar weinig over politieke strijd, die met zijn fél gedruis versombert onze tijd. Wat er gebeurt ver in Berlijn, past niet bij 't Sinter klaasfestijn En tevergeefs ook zoekt u naar ons commentaar op Churchill's rede of de stem busuitslag aan de Saar. Géén financieel betoog ook over om zet of deviezen: u interesseert nu nog alleen maar een sur prise. Natuurlijk leest u graag wat nieuws van d'oude baas. Van daal' op bladzij 3 een groot ver haal uit St. Niklaas, uit St. Ni klaas in t land van onze zui derburen: elf Nederlanders had den daar een aantal goede uren. 't Verging hun beter dan Sint zélf in het hoge noorden. De Friezen maakten het weer bal en Sint sprak boze woorden. Waarom, zo zei hij, moest men mij dus plagen? 't Leek haast een terugkeer van de oude da gen. Toen moest, een andere Sint bij Dokkum 't leven laten, on verwacht Ik heb het er béter afgebracht, maar Leeuwarden toch snel verlaten Ja, 't was een smet op het zo schone feest. Niet altijd is het. aardig wat u in de kranten leest. Dat is nu eenmaal zo. driehonderdvierenzestig dagen. Dc dag die overblijft voor Sint kunnen wij u daarmee 'dus niet plagen. Vandaar, zoals gezegd, die akelig kleine krant van he den. Lees hem snel uit en ga dan fluks uw tijd aan Sinter klaas besteden! V.J Seoel aanvaardt het Indisch plan niet NEW YORK. Dc Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken. Pyoen, heeft Donderdag gezegd, dat 'iij de Algemene Vergadering der VN, zal laten weten, dat Zuid- Korea het Indische compromis-plan voor Korea niet kan aanvaarden, .omdat dit indruist tegen de geest van de grondwet van de republiek van Korea". De Assemblee heeft Woensdag het Indische plan aangenomen, dat er op aandringt alle krijgsgevange nen naar een gedemilitariseerde zóne te sturen en een commissie over hun repatriëring te laten be slissen. De Zuidkoreaanse regering beschouwt alle Koreaanse gevange nen als staatsburgers van Korea. Voorwaardelijk vonnis voor metselaar, die boot deed kantelen BONN. De Bondsrepubliek zal de Europese verdragen dit jaar niet meer ratificeren. De fracties der regeringspartijen hebben het ter elfder ure nodig gevonden zelf een uitspraak van het Staatsgerechtshof over de grondwettelijke toelaatbaar heid der verdragen te vragen Een woordvoerder van de West- Duitse regering verklaarde, dat de beslissing van de Duitse Bondsdag thans waarschijnlijk eerst tegen Pasen zal vallen. De onverwachte koers wending van de regeringspartijen wordt in regeringskringen gemotiveerd als een poging om een kennelijk onvermijdelijke vertraging zoveel mogelijk te verkorten. Daar om hebben de regeringsfracties besloten vandaag, aan het einde van de tweede lezing der verdragen, het socialistische voorstel voor een uitstel der beslissing te ondersteunen. Het was of er een bom ontplofte in de zittingszaal van het West- Duitse parlement, toen Donderdag middag tijdens het debat over de verdragen bekend werd, dat de re gering het „weinig elegante" besluit nam om vlak voor de eindstreep de weg in te gaan, die de socialistische oppositie sedert vele maanden nood zakelijk heeft genoemd. De regeringsfracties waren tot de overtuiging gekomen, dat de thans lopende behandeling van de verdra gen voor het gerecht en de na de ratificatie te verwachten socialisti sche klacht een zeer langdurig uit stel van de voltooiing der ratificatie zouden kunnen betekenen. Daar naast nam bij de regeringsfracties de zorg toe, dat de beslissing van het gerecht tot een grondwettelijke crisis zou kunnen leiden, indien de ratificatie zou hebben plaats gevon den voordat het gerecht gesproken zou hebben. Om deze redenen heb ben de genoemde fracties besloten de koers te wenden, uitstel te be pleiten. om daarna onmiddellijk bij het gerecht een grondwettelijke uit- PRINS BERNHARD IS WEER THUIS SCHIPHOL. Hedenmorgen tien voor tien is Prins Bernliard met zijn gevolg van zijn reis naar Zuid- en Midden-Amerika met de DC-6 B „Jan van Riebecck" op Schiphol ge land. De prins zette persoonlijk de „Jan van Riebeeck" aan de grond. Fris door een prima nachtrust in het vliegtuig, stapte hij het platform op. waar de Koningin en de prinsesjes hem op wachtten „Wat ben je bruin gewor den". luidde de hartelijke begroeting. Ook de ministers dr Drees, prof. D. J Zijlstra, mr J. M. A. H. Luns en mr J .W. Beyen begroetten de prins. Voorts waren o.m aanwezig de ge zanten van Mexico en Columbia, en de zaakgelastigde van Peru. Aan boord van het vliegtuig had een St Nicolaasstemming geheerst. Dc prins vond vier zilveren KLM-broches in zijn schoen, bestemd voor zijn doch ters. Kraanwagen reed te water, twee mensen verdronken (Van onze correspondent) HOOFDDORP Donderdagmid dag geraakte een kraanwagen uit Hilversum tc water, waarbij de chauffeur en een tweede inzittende beiden uit Hilversum, om het leven kwamen. De wagen reed, even nadat hij het viaduct van de weg Amsterdam Den Haag was gepasseerd, aan do linkerkant van de Kruisweg in de wegberm en kantelde daarna in de brede Kruistocht. Voordat pogingen de zware auto te lichten, succes hadden, waren de twee inzittenden reeds overleden. spraak op korte termijn aan te vragen Waarnemers menen, dat de rege ringsfracties met deze nieuwe pro cedure tegelijk zouden willen be reiken. dat de kwestie door de tweede kamer van het Staatsge rechtshof zou worden behandeld. Sedert geruime tijd wordt de eerste kamer van het gerecht socialistisch- gezind de tweede kamer regerings- l gezind genoemd Weliswaar zou het 1 advies aan staatspresident Heuss door beide kamers gezamenlijk moeten worden uitgebracht, doch de regering zou de behandeling dei- zaak veiliger achten bij de tweede kamer. In regeringskringen laat men er geen twijfel over bestaan, dat men de nu gekozen uitweg moeilijk te verdedigen vindt tegenover de pu blieke opinie. Woensdag nog im mers verklaarde Adenauer dat het parlement onafhankelijk van het gerecht -.een politieke beslissing" moest nemen. Men ontkent in rege ringskringen. dat ook politieke mo tieven tot het uitstel zouden hebben geleid, als geeft men toe, dat een dergelijke indruk in het buitenland welhaast onvermijdelijk is. In dit verband wordt er op gewezen, dat de lange lijst van wensen en voor waarden. die reeds in het eerste stadium van de behandeling dooi de regeringsfracties werden inge diend. getuigt van de aarzelingen, die er ten aanzien van de verdra gen nog bestaan. Voorts wordt in regeringskringen de vrees uitgesproken, dat de nu gekozen weg ernstig inbreuk maakt op het prestige van het hoogste staatsgerecht. Men zal namelijk moeilijk de indruk kunnen vermij den, dat men de beslissing in han den wil leggen van een bepaalde kamer van het gerecht en dat men de bovenpartijdigheid ervan niet gewaarborgd acht. (Vervolg op pag.3) Staatscommissie voor bestuursvorm grote gemeenten DEN HAAG. De minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J M. Beel. heeft Donderdagmiddag de staatscommissie geïnstalleerd, die de regering van advies zal dienen om- BREDA De metselaar C. van trent de meest gewenste bestuurs- G. uit Oosterhout is veroordeeld tot vorm voor de grote gemeenten. Zulks drie maanden voorwaardelijk en i mede in verband met het vraagstuk f 100 boete. Van G. stond terecht 1 van de samenvoeging van gemeen- omdat hij op de Amer op roeke- ten. Voorzitter van de commissie is Nieuwe krachtproef wacht Franse regering in strijd om belastinghervorming (Van onze correspondent) PARIJS. Zoals vrij algemeen werd verwacht heeft minister-president Pinay de eerste hindernis gistermiddag in een rumoerige bijeenkomst der Nationale Vergadering genomen. Met 314207 stemmen (socialisten en communisten) en onthouding van de Gaullistische R.P.F. werd hem het ver trouwen geschonken, dat hier het werkprogramma van de Kamer betrof, die onmiddellijk een aanvang maakte met de behandeling van de financiële wet, welke de staatsinkomsten voor 1953 vaststelt. Buitengewoon belangrijk was zouden laten, werd geheel afhan- gisteren de houding der Gaullisten Hadden dezen tegen gestemd, dan hadden de tegenstemmers immers meoi- dan 300 stemmen behaald en hadden enkele afvalligen het !ot van deze regering kunnen bezege len. Maar het parlement gaf er de voorkeur aan de regering te be strijden op de zaken waar het om gaat en de Gaullisten, die zowel voor- als tegenstanders in hun mid den hadden, prefereerden derhalve de onthouding De kansen voor de vertrouwens- motie. waarover Dinsdag zal wor den gestemd en die onder andere de hervormingen in het belasting stelsel betreft, werden gistermid dag in parlementaire kringen aan zienlijk minder hoog aangeslagen dan die. voor de stemming van gis teren. Op een tegenstem der RPF rekende men vrijwel algemeen en de kans, dat een klein aantal af- vallige boeren, radicalen en MRP- ers de regering-Pinay in de steek loze wijze zou zijn overgesprongen van de ene boot op de andere, waardoor één boot kapseisde en twee personen verdronken. Voorzitter Amerikaanse stabilisatieraad voor lonen afgetreden WASHINGTON. Cox. voorzitter van de Amerikaanse stabilisatieraad voor de lonen, is afgetreden als pro test tegen het besluit van Truman, om de arbeiders in de vetkoolmijnen een loonsverhoging van een dollar en 90 cent per dag toe te staan, in plaats van de anderhalve dollar, die de raad voorgesteld had. prof. dr J. E. de Quay, commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Bom ontplofte voor gebouw van Tsjecho-Slowaakse gezant te Tel-Aviv TEL AVIV. In de nacht van Woensdag op Donderdag is een krachtige bom buiten het gebouw van het Tsjecho-Slowaakse gezant schap te Tel Aviv ontploft Er vie len geen slachtoffers, terwijl ook geen schade is aangericht De in het grote proces te Praag jegens verscheidene beklaagden geuite be schuldiging van „Zionisme" heeft in Israel krachtige reacties verwekt. Bestuurderdie de vlucht genomen had. legt na arrestatie bekentenis af EINDHOVEN. De gemeentepolitie is er. in nauwe samenwerking met de politic te Geldrop. Eersel en Best, in geslaagd de hand te leggen op de woonwagenbewoner M. W. uit Best. Deze had Dinsdagmiddag als be stuurder van een auto op de Geldropseweg alhier twee wielrjjdsters aan gereden. van wie de ene ernstig en de andere levensgevaarlijk werd gewond. Zonder zich iets van de slachtoffers aan te trekken had hjj het hazenpad geko/.cn. Dc wagen was over de kop geslagen en zwaar be schadigd. De nummerplaat van de auto Bosch verkocht, die daarop de wa- van voerde de politie naar Geldrop. Daar kwam juist een zekere J. W (een broer van M. Waangifte doen. dat zijn auto de auto. waarmee het ongeluk gebeurd was gestolen was. De politie koester de direct argwaan. Uit het verder onderzoek bleek, dat de drie ge broeders P. uit het woonwagen kamp te Eersel. tot de inzittenden van de wagen hadden behoord. Dezen werden des nachts uit hun bed gehaald Zij verklaarden bij J W te Geldrop een begrafenis te hebben bijgewoond Deze had zijn auto des morgens aan zijn broer L. W. uil het woonwagenkamp te Den gen weer aan zijn broer M. W van de hand had gedaan Met de woon wagenbewoner F N uit Tilburg, de drie gebroeders P en L. W had M. W. toen een proefrit, gemaakt, die zo noodlottig was geëindigd. In de loop van Woensdag is daar op M. W te Best aangehouden. Na lang ontkend te hebben viel hij tenslotte op het politiebureau alhier door de mand en legde hij een vol ledige bekentenis af. Inmiddels was J W. door de Geldropse politie het vuur zo na aan de schenen gelegd, dat hij toegaf valse aangifte van diefstal van zijn auto te hebben ge daan. Gearresteerde Indonesiërs Nog geen beroep bij Hoge Raad ingesteld DEN HAAG. Hoewel reeds vo rige week werd aangekondigd, dat de gearresteerde Indonesiërs Go Gicn Tjwan en Raden Mas Soenito een be roep zouden doen op de Hoge Raad om tc doen uitmaken dat zij, zoals zjj beweren, geen vreemdelingen zijn in de zin van de Vreemdelingenwet, blükt ons, dat dit beroep op dc Hoge Raad tot nu toe nog niet is Inge diend. Krachtens artikel 12 van de Vreemdelingenwet moeten Go en Soenito veertien dagen na kennis geving van het bevel tot hun uit zetting het land verlaten, tenzij zij binnen die termijn een beroep heb ben gedaan op de Hoge Raad. Deze termijn van veertien dagen loopt Dinsdag af. Martin Durkin de nieuwbenoem de minister van Arbeid in het kabinet van Eisenhower, wordt gelukgewenst door zijn vrouw en zijn zoon Jack. Durkin,is de eni- ge democraat, die door Eisen hower is gekozen. Zijn benoeming heeft aanleiding gegeten tot enige wrijving in de republikeinse parlij. Voor dc feestdagen: Goedkope gesprekken met Indonesië DEN HAAG Van 15 t/m 20. 22 t/m 2-J. 27 29 t/m 31 December 1952 en op 2 en 3 Januari 1953 zijn Kerst- en Nieuwjaarsgesprekker) familiegesprék- keni met een maximale duur van drie minuten tegen verlaagd tarief toegelaten over de rechtstreekse radioteletoonver- bindingen met Indonesië Aanvragen, die op 3 Januari 1953 bij het Bluiten van de dienst nog niet zijn afgedaan, zullen op volgende dagen worden afgewikkeld. Aanvragen voor Kerst- en Nieuwjaars- gesprokken kunnen van 3 December a.s. af worden ingediend bij de telefoonkan toren Gesprekken tegen vol tarief zijn in genoemd tijdvak eveneens toegelaten Deze genieten uiteiaard voorrang boven de Kerst, en Nieuwjaarsgesprekkc-n. In het verkeer met Suriname. Curagao. Aruba en Nederlands Nicuw-Guinea zijn permanent familiegesprekken toegelaten. (Van onze correspondent) LONDEN. Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis meegedeeld, dat Engelands defensieuitgaven gekort zullen worden, teneinde in het komend begrotingsjaar niet hoger te gaan dan het totaalcijfer van 1462 milliocn pond, dat dit jaar voor defensie was besteed. Van die 1462 milliocn pond ging ongeveer 600 millioen pond aan nieuwe productie. Het driejarige bewapeningspro gramma van de Labourregering zou (tegen de eind vorig jaar gel dende prijzen) in dit begrotings jaar 1650 millioen pond en in het kelijk gesteld van de niet onbe twistbaar vaststaande handigheid van de minister-president. Deze op vatting omtrent zijn toekomst bleef natuurlijk ook de heer Pinay niet verborgen en terwijl de Nationale Vergadering haar discussies begon over de financiële wet. belegde inj een ministerraad, waar werd be sloten een aanvullende wet in te dienen, die de belastinghervormin gen practisch intrekt Door deze enorme concessie, die al weer i niets overlaat van wat de heer Pinay stellig beloofd heeft te zul len uitvoeren, hoopt hij de tegen stand weg te nemen. Lie ontslaat zeven Amerikaanse leden van zijn personeel NEW YORK. Trygve Lie, Je secretaris-generaal van de Verenig de Naties heeft Donderdag zeven van zijn Amerikaanse personeels leden ontslagen, omdat zü gewei gerd hebben, antwoord te geven op vragen van een Amerikaanse Se naatscommissie over mogelijke sub versieve acties. Zeven eerste ministers waren er onder de 66 gasten, die aanzaten aan het diner dat in Londen werd gegeven ter gelegenheid van de Gemenebestconferentie Koningin Elizabeth temidden van haar gas ten in de troonzaal van Bucking ham Palace Van links af de premiers van Ceylon. Zuid-Rho- desia, Nieuw Zeeland. Engeland (Churchill), koningin Elizabeth en verder de premier van Australië, de premier van Canada, de mi nister van Financiën van Zuid- Afrika, de premier van Pakistan en de minister van Financiën i'an India. Fel handgemeen in Italiaanse Kamer ROME. Italiaanse afgevaardig den hebben elkander Donderdag avond in één van de roerigste zit tingen van de Italiaanse volksver tegenwoordiging met stoelen inkt potten en schoenen bekogeld. Enige afgevaardigden werden gewond. Een bode. die poogde worstelende communisten en neo-fascisten te scheiden, moest evenwel naar het ziekenhuis worden gebracht Het is mogelijk, dat hij een schedelbreuk heeft opgelopen Hel tumult duurde een kwartier en ontstond tijdens het debat over een Christen-democratisch wetsont werp strekkende tot verlenging van de parlementaire arbeid tot in het weekeinde. teneinde een nieuw wetsontwerp ter herziening van, cle kieswet tc kunnen behandelen. Van linkse zijde is men fel gekant tegen dit laatste ontwerp Verzoek tot uitlevering van Adonis onderweg TRENTON (New Jersey) Een formeel verzoek om uitlevering van Harold J. Adonis, gewezen onder geschikte van gouverneur Alfred E Driscoll is onderweg naar Den Haag. Adonis wordt ervan beschuldigd van de onderwereld steekpenningen (228.000 dollar) tc hebben aange nomen. Hij is elf dagen geleden door de Amsterdamse politie gear resteerd. Een der piloten verongelukt, dc ander kwam. aan parachute, slechts licht gewond neer EINDHOVEN. Bü Ncdcrwetten, ongeveer 20 km ten Oosten van Eind hoven, kwamen Donderdagmiddag twee straaljagers in dc lucht met elkaar in botsing. Beide piloten stelden dc schietstoel in werking, doch slechts een. dc 26-jarige eerste luitenant-vlieger Kcmcnade, kon zich daardoor redden. De 31-jarige, gehuwde eerste luitenant-vlieger Van dc Werve, wonende te Zeist, verloor liet leven. Pro-Duitse vergadering in Saargebied verboden SAARBKUECKEN - De regering van Saarland heeft een bijeenkomst verboden, die de voormalige pro- Duitse leider van het eenheidsvak verbond van het Saargebied. Kutsch te Neuenkirchen had georganiseerd. Deze bijeenkomst zou Donderdag ge houden worden en men zou er pro testeren tegen de uitsluiting van Kutsch als voorzitter van de vak vereniging van mijnwerkers en van het eenheidsvakverbond. Kutsch zei op het laatste ogenblik ie vergadering af en de 350 mijn werkers die zich Donderdagochtend mar Neuenkirchen hadden begeven gingen zon-ter dat incidenten plaats vonden, uiteen. nieuwe meer dan 1800 millioen pond hebben gekost. Engeland had indertijd in de bijeenkomst van de Atlantische Raad in Lissabon duidelijk ge maakt, dat uitvoering van het vol ledige herbewapeningsprogramma afhing van het oplossen der finan ciële en economische problemen, meer in het bijzonder van de be talingsbalans. „Dat werd door onze bondgenoten goed begrepen en ge accepteerd." De kortingen, die thans werden aangebracht, zouden tot op zekere hoogte annulering of wijziging van reeds bestaande contracten met zich meebrengen. Zoveel als mogelijk was, zou men de leveringsdata over een langere termijn uitsprei den. Het resultaat van een en an der zou meer zijn, dat verdere toe vloeiing van arbeid en grondstof fen naar de defensieproductie ver meden werd dan dat het totaal der daarvoor gebruikte hulpbronnen verminderd zou worden. In de luchtvaartindustrie kwam men er niet alleen met verlenging van de levertijd. Aldaar zou men de aanmaak van reeds bestaande typen iets verminderen en de in troductie van de nieuwste en de nog verder gevorderde typen be spoedigen. De toestellen waren van de vlieg basis Soesterberg afkomstig. Het waren twee Gloster Meteor-straal- jagers. Direct na de botsing hebben bei- do vliegers de schietstoel in wer king gesteld. Beiden zijn op hun stoel uil de cockpit van de toestel len geschoten, waarna de vliegtui gen alleen hun weg naar de aarde vervolgden. De ene machine brand de, de andere kwam min of meer in glijvlucht naar beneden, volgens ooggetuigen Dc jagers kwamen in het weiland terecht, ongeveer drie honderd meter van elkaar verwij derd tussen de plaatsen Nuenen- Boord en Nederwetten. Brokstukken van het brandende jachtvliegtuig kwamen wijd en zijd in de omtrek neer. Garagehouder krijgt twee jaar voor verduistering van bromfietsen AMSTERDAM De rechtbank heeft de Amsterdamse garagehouder H. G wegens verduistering veroor deeld tot twee jaar. G. werd ervan beschuldigd dertig bromfietsen en zestien auto's te hebben verduis terd. Ongerustheid over Everest-expeditie NEW DELHI. Leden van de Zwitserse legatie in India begin nen zich ongerust te maken over dc leden van de Everest-expedilic, waarvan reeds sinds lange tijd geen nieuws meer is vernomen. De Zwitserse autoriteiten staan sceptisch tegenover de berichten van Nepalese reizigers, die beweer den dat de Zwitserse expeditie de afdaling met succes had volbracht en thans op weg is naar de Nepa lese hoofdstad Khatmandoe Zij zijn eerder geneigd het ergste te vre zen. Rustig weer Droog weer met plaatselijk opklarin gen en hier en daar mist. Over het alge meen zwakke wind. Vannacht op vele plaatsen lichte vorst, overigens tempera tuur om het vriespunt tot lichte dooi. 6 Dec Zon op 3 u. 32 m. onder 16 u 30 min. Maan op 21 u. 24 m. on der 12 u. 9 m. HET WEER VAN VANMORGEN 1 OUR Max.temp Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren in24u. Oslo Nevel Stockholm Onbew KopcnhagcnOnbew. Londen Mist Amsterdam Zw. bew. Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort MUnchen Ztlrich Wenen Onbew Onbew. Onbew. Zw. bew. Geh. bew Nevel Nevel Nevel Geh bew. O.N.O.5 Zw. bew. N.W. 7 Windstil W N.W. 6 N 6 Windstil W.Z.W 1 Windstil Windstil N.N.O. 3 N.NW 2 W. 3 Z.W.2 Windstil N NO 1 0 mm 0 0 Door nog niet opgehelderde oor zaak is luitenant Van de Werve er niet in geslaagd met dc parachute de aarde tc bereiken. Hij is met de uitgeschoten stuurstoel in de nabij heid van een boerderij terechtge komen. Hij werd levenloos aange troffen. Luitenant Kemenade is met zijn parachute behouden neergeko men. Hij heeft, voor zover Thans bekend, alleen een verwonding aan een voet. De weersomstandigheden waren ten tijde van de botsing, naar oog getuigen menen, goed. Russen bezitten moedervliegtuig LONDEN. De Russen hebben een moedervliegtuig ontworpen, dat met twee straaljagers onder haar vleugels op grote hoogte kan rond- kruisen, totdat de straaljagers nodig zijn voor aanvallen op vijandelijke bommenwerpers, zo onthult het ge zaghebbende handboek „Jane's AU the Worlds Aircraft" In de nieuwe uitgave van genoemd boek wordt het vliegdekschip beschreven als een gewijzigde constructie van de vier-motorige TU-4. een Sowjet- copic van Amerika's Superfort van het type B-29. Het doel van dc com binatie aldus genoemd boek, is de besparing van brandstof, welke de straaljagers met hun beperkte actie radius zouden verbruiken bij het klimmen voor een gevecht op grote hoogte Haarlemse slagersknecht gaat in hoger beroep (Van onze correspondent) HAARLEM De slagersknecht J. S., die zijn schoonvader, de scheeps bouwer Dikmans heeft doodgesla gen en daarvoor tot twaalf jaar werd veroordeeld, is in hoger be roep gegaan. Ook de echtgenote van het slachtoffer mevr. J M. D.- K. en haar zoon J E D die we gens verwijderen van sporen van het misdrijf tot zes maanden wer den veroordeeld, hebben beroep aangetekend.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1