DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Afschaffing schoolgeld niet principieel verwerpelijk Bijzonder onderwijs mag er niet onder lijden MINISTER CALS TOT TWEEDE KAMER: Proefparacle voor de Kroning Kritieke situatie in Tunis en Marokko te wachten Fransen overwegen afzetting van bey en sultan De f 100.000 en f 50.000 zijn er uit Schoolhoofd keurt goed, dat meester met stok slaat Sneeuw en gladde wegen eisen mensenlevens Nieuwe onderdirecteur van „Ommelandengedagvaard GEVAARLIJK SPEL TE BONN 12e Jaargang, no. 296 Dinsdag 16 December 1951 f Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330 Banl" Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements- prijs Al cent p. w. of 6.05 p. k\v. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: T]. DE BOORDER (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Minister Ca Is heeft Maandagavond in de Tweede Ka mer verklaard, dat hü afschaffing van het schoolgeld, althans voor de leerplichtige jeugd, principieel niet zonder meer verwerpelijk acht. Hij geloofde niet, dat men in het algemeen alleen datgene waardeerde, waar voor betaald moest worden. Uitvoerig somde hij voorts de voor- en na delen van het kosteloos onderwijs op. Tegenover het nadeel van minder inkomsten voor de overheid afschaffing van schoolgelden over de ge hele linie van lager tot hoger onderwijs zou f 31 millioen kosten wees hij bijv. op de administratieve rompslomp (en de daaraan verbonden kos ten), welke dc huidige lagere schoolgeldregeling met zich brengt. Ander zijds verklaarde hü, dat hjj aan een afschaffing eventueel slechts zijn medewerking zou verlenen als de financiële gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs daardoor niet zou worden aangetast. Ook zou de over heidsbemoeiing met het onderwijs er niet door vergroot mogen worden zomin als de gezinspolitiek (van kinderbijslagen e.d.) er wijziging door zou mogen opdervinden. Een definitieve uitspraak deed de minister intussen niet: hü wilde de resultaten van de arheid der interdepartementale com missie, welke dit onderwerp in studie heeft genomen, eerst afwachten. (Van onze reisredactcur) PARIJS. Het schünt. dat Frankrijk besloten heeft, het Noordafrikaan- se probleem met geweld af te handelen. Gistermorgen omsingelden Franse troepen het paleis van de bey in Carthago, terwül dc toegangen tot deze stad afgezet werden. Hierdoor gesterkt had de resident- i De gehele Franse kolonie pleit generaal. De Hauteclocque. een con- reeds geruime tijd voor een politiek ferentie met de bey Na afloop daar- van de harde hand. Zij vindt onder Zijn geestverwant pater Stok man (KVP) wilde dit betoog nog wel eens rustig nalezen, alvorens daarover zijn oordeel te geven: hele maal helder was het hem niet. Ook mr Roosjen (AR) maakte zulk een reserve. Hij vond de minister zo op het eerste gezicht gevaarlijk neigen naar kosteloos onderwijs voor de leerplichtige jeugd En dat speet hem. Ook de heren Tilanus (CHU) en Zegering Ha d d ers (WD) had den zich reeds vóór de minister aan het woord kwam tegen het kosteloos onderwijs verklaard. Pater Stokman was echter dankbaar, dat de minister toezegde, aandacht te zullen besteden aan de mogelijkheid van belasting-facilitei ten voor studiedoeleinden. Voorts bleek hem. dat de minister sympa thie voelde voor zijn denkbeeld om de renteloze voorschotten na een volbracht candidaatsexamen om te doen zetten in een beurs. De bewindsman keerde zich echter tegen het denkbeeld van de heer Van Sleen (PvdA) om bij de te rugbetaling van deze voorschotten inkomensgrenzen in acht te nemen. De terugbetalingsregeling achtte de minister soepel genoeg. In het alge- Voorstel van MacArthur: Instelling ..Aziatisch vreemdelingen legioen" NEW YORK Allen, medewer ker van de „New York Post'* heeft verklaard van de commissie van Amerikaanse stafchefs vernomen te hebben, dat deze slechts één nieuw voorstel van generaal MacArthur, ter beëindiging van de Koreaanse oorlog, bekend is. MacAiihur zou voorstander zijn van het oprichten van een „vreemdelingenlegioen" van Aziaten en het ministerie van De fensie meent uit dit voorstel te hebben begrepen, dat de Verenigde Staten dit legioen zouden moeten uitrusten, oefenen en in stand hou den voor gebruik in Korea en over al elders in het Verre Oosten tegen communistische aanvallen. aldus Allen. meen gaf hij overigens de voorkeur aan beurzen boven renteloze voor schotten Maar naar zijn oordeel moest bij de afschaffing om finan ciële redenen geleidelijkheid wor den betracht. Ten aanzien van de lerarensalaris sen betoogde minister Cals, dat deze kwestie niet bekeken kon worden los van de ambtenarensalarissen. Hij onderschreef echter volkomen de verklaring welke zijn collega Beel, bij de behandeling van diens begro ting, ten aanzien van de ambtenaren salarissen had afgelegd, en waaruit gebleken was, dat de regering het vraagstuk in ernstige studie zou ne men. Minister Cals voegde, daaraan nog toe, dat hij zou trachten het overleg met de lerarenorganisaties wat vlotter te doen verlopen. Dat het tot dusver wat traag was gegaan werd erkend, al betwistte hij. dat dit louter aan de overheid te wijten zou zijn geweest. Zeer veel deugd deed hij de Kamer door de hoop te uiten, dat er volgend jaar niet meer over het „ontknikkings"zeer bij de onder wijzerssalarissen gesproken zou be hoeven te worden. Met de heer Tilanus (CHU) ver schilde de bewindsman van mening op verschillende punten. De eerste had de noodzaak van een staatsse cretaris op bet departement van O.K. en W. betwist. Doch mr Cals sprak de hoop uit. dat er binnenkort een zou worden bénoemd. en nog wel van KVP-huize. hetgeen de heer Tilanus ook geenszins noodzakelijk had ge oordeeld. Hij kreeg ten antwoord, dat er bij het onderwijs nu eenmaal geestelijke waarden aan de orde ko men, welke het gewenst doen voor komen. dat minister en staatssecre taris een zelfde levensbeschouwing huldigen. meer krachtige steun m de Radicale Volkspartij in Parijs. Men beweert, dat in deze kringen, een plan circu leert voor een militaire dictatuur over geheel Noord-Afrika. De gene raal. die daarvoor in aanmerking moet komen, zou al aangewezen zijn. van deelde men uit de residentie mede, dat de bey twee punten van het Franse hervormingsplan, dat hij tnl nu toe op advies van het comité der 40 notabelen in zijn geheel had verworpen, had aanvaard. Enige uren later moest het officieuze Franse persagentschap hierop terugkomen: de bey heeft niets aanvaard Direct daarop is De Hauteclocque terugge vlogen naar Parijs, naar men aan neemt om de afzetting van de bey te vragen. Hij kan op het Quay d'Orsay generaal Guillaume ontmoeten, de resident-generaal van Marokko, die. naar men beweert, eveneens een plan heeft om de sultan van Marokko tot capitulatie te dwingen. De situatie kan dus in de komende dagen uitermate ernstig worden In beide gebieden. Tunis en Marokko, i heerst op het ogenblik een militaire i staatsloterij, vijfde klasse, veer- en politionele druk. die zelfs in tiende lijst is heden dc Franse kringen in enkele centra DEN HAAG. In de 517de van de katholieke missie bijvoor beeld tot angstige protesten leidt De politionele druk beheerst het ge hele sociale leven. Er bestaat een uiterst nerveuze stemming in alle la gen der bevolking, niet het minst in de Franse. De bioscopen zijn slecht bezocht en de straten 's avonds merkbaar stil. Men blüft thuis Dc officieuze persorganen in Tunis doen hun best de indruk te wekken, dat Ferrat Hasjed vermoord is door Arabieren en bij implicatie op be vel van Arabieren. Daartoe dient vooral het feit. dat Ferrat Hasjed. toen hij de eerste auto, die hem had opgenomen, verliet om naar de twee de te gaan, gezegd zou hebben: „Daar zijn mijn vrienden". De enige getui ge. waarover de justitie beschikt, heeft echter met alle kracht ontkend, dat Ferrat Hasjed woorden van die strekking zou hebben gezegd. Het feit, dat niettemin het persagentschap doorgaat met het verbreiden van dit gerucht, draagt nauwelijks bij tot versterking van het vertrouwen in het justitionele onderzoek, dat van Franse zijde naar de moordenaars plaats heeft. Nog steeds wordt in Londen ge repeteerd voor de kroningplechtig heden, die volgend jaar Juni plaats hebben Een staatsierijtuig begeleid door grenadiers van de Household Cavalry, arriveert bij Westminster Abbey. Mijnramp op Philippijncn eist 56 doden MANILLA. In een mijn op het Philippijnse eiland Luzon zijn door instorting 56 mijnwerkers om het leven gekomen. Kleine dorpen in Zuid-Limburg geïsoleerd De sneeuwval van gistermiddag en de omstandigheid, dal vele wegen in ons land door opvriezen weer in spiegelgladde ysbanen werden her schapen, hebben op diverse plaatsen weer ernstige belemmeringen voor het verkeer veroorzaakt. Diverse ongelukken 7-ün daarvan het gevolg ge weest. waarvan sommige met dodelükë afloop. In het zuiden van de pro vincie Limburg leverden de met een üslaag bedekte heuvelhellingen de bestuurders van bussen en particuliere auto's buitengewoon grote moei- lükheden op. Doordat de binnenwegen in dit deel van Nederland volslagen onbegaanbaar werden, raakten enige kleine dorpen totaal geïsoleerd. Lijk gevonden van ermoorde chauffeur ROOSENDAAL. In de Rooseri- daalse en Steenbergse vliet is Maan dag het stoffelijk overschot gevon den van de vermoorde Roosendaal- se chauffeur M. van Beek. wiens verdwijning sinds 14 November de politie heeft bezig gehouden. De Bergen op Zoomse schipper De Klerk zag het lichaam in de Vliet drijven. Het is overgebracht naar Roosendaal, waar dr Hulst uit Lei den de sectie zal verrichten. Zoals men zich zal herinneren is M. v. B. op 14 November om het leven gebracht door zijn kostgan ger M. die dit aan de politie heeft bekend en te Breda is ingesloten Ook de echtgenote van de ver moorde chauffeui bevindt zich ;n hechtenis. Zij wordt van mede plichtigheid verdacht. Tegen onderwijzer f25 boete geëist (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Voor het Hof is Maandag f 25 boete. subs, tien ds^ gen hechtenis geëist tegen de on- derwüzer M. A. H. J-. die een jon gen van elf jaar zodanig met een stuk hout heeft geslagen, dat deze werd gewond. Vast kwam te staan, dat de onderwijzer niet in drift, doch de jongen weloverwogen had getuchtigd, omdat deze zün gods dienstles niet kende. Toen de president aan het hoofd der school die als getuige dé charge was gedagvaard vroeg of hij het goed vond. dat er bij de be straffing van leerlingen een stok wordt gebruikt, zei deze tot ver wondering van de president: „Ja, in bepaalde gevallen wel". De oud-burgemeester van Sam- beek. die jarenlang voorzitter van het schoolbestuur is geweest, ant woordde op dezelfde vraag: „Ik De Kerstpotten van het Leger des Heils staan weer op straat. De opbrengst is bestemd voor de armen en voor de jeugd. Pre mier Drees was een van de eersten die iets in de Kerstpot wierp. vind het helemaal niet gek. dat er een stok wordt gebruikt". De advocaat-generaal was van me ning. dat een tuchtiging met de stok te ver ging, zeker wanneer zoiets weloverwogen gebeurde. Hij eiste bevestiging van het vonnis van da Bossche politierechter. VS-consul krijgt pas Adonis (nog?) niet Rechter moet beslissen over uitlevering (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Dc Nederlandse regering heeft verzoeken van Ame rikaanse kant van de hand gewezen, om het paspoort van dc Amerikaan Adonis, die zich thans wegens een verzoek om zün uitlevering in Am sterdam in hechtenis bevindt, te overhandigen aan de Amerikaanse consul in Amsterdam. Voldoening aan dit verzoek zou gelijk staan met uitlevering, omdat Adonis dan bij het verlaten van ons land geen enkele weg meer zou openstaan dan terugkeer naar de V.S. En aangezien over de moge lijkheid van uitlevering thans eerst de Nederlandse rechter zal moeten beslissen kunnen de Nederlandse autoriteiten van justitie en politie op die beslissing niet vooruit lopen door een daad die in feite op uitle vering zou uitlopen. In het Huis van Bewaring heeft Adonis een verklaring opgesteld voor de Amerikaanse pers, waarin hij zweert onschuldig te zijn. Hij wil met de gouverneur van New Yersey, die voor zijn vervolging verantwoordelijk is. voor radio en televisie in debat treden. In Schoorl reed Maandagmiddag een personenauto uit Den Helder door een brugleuning in een sloot bij het Noord Hollands Kanaal. Van de vijf inzittenden, dc heer Tesse- laar met vrouw en kind. zijn moe der en schoonzuster, kwam de 72- jarige mevrouw Tesselaar-Van der Heyden om het leven. Mevrouw Tesselaar en haar schoonzuster, mevr. Cremers-Tesselaar. weiden zwaargewond naar een ziekenhuis in Den Helder vervoerd. Het onge luk was te wijten aan slecht zicht, veroorzaakt door de sneeuwval, en aan gladheid van de weg. Ongeveer op dezelfde tijd is eni ge kilometers verder. tussen Schoorldam en Burgerdam, een Alkmaarse bestelauto in het kanaal gereden. De chauffeur wist zich te redden. In Limburg was de sneeuw die er gisteren viel. het eerste flinke pak sneeuw in deze winter, waarvan de dikte vier a vijf centimeter bedroeg. Van de nachtploegen voor de mijnen kwamen velen te laat op hun werk. Ook elders in het land sneeuwde het flink. In de hoofdstad steeg het pe- kelverbruik voor het schoonmaken Britse tanks voor Nederland HEIDELBERG. De afdeling „Voorraden en materieel" van het Amerikaanse leger heeft een over eenkomst gesloten met het Britse ministerie van Bevoorrading, wel ke voorziet in levering van Britse „Centunon"-tanks onderdelen en ammunitie tot een bedrag van negentig millioen dollar De over eenkomst is gesloten volgens het Amerikaanse wederzijdse hulp programma Zn valt onder de z g ,.off-shore-aankopen" De Centu- I rions zullen ter beschikking van de NATO-leden worden gesteld Binnenkort wordt met de afleve ring aan Nederland en Dene marken begonnen. van straten en rails tot één millioen liter. Controle op Oost-Duitsers door politie verscherpt BERLIJN Alle Oostduitse huis eigenaars hebben van de plaatse lijke politiebureaux „huisboeken" ontvangen, waarin zij de reizen van hun huurders en de namen derge nen, die hen bezoeken, moeten op tekenen. Deze „huisboeken" moe ten op vaste tijdstippen aan de poli tie ter inzage worden overgelegd. Westduitse autoriteiten verklaren dat dit een nieuwe maatregel is om de Oostduitse bevolking onder streng toezicht te houden en om de strijd tegen de anti-communisten te vergemakkelijken. prus van 100.000 gevallen op num mer 168 43. De prys van 50.000 viel op nummer 7 3 25. Door slecht weer in Amerika: 22 doden NEW YORK. Twee en twintig dodelijke ongevallen zijn gemeld ge durende het weekend, als gevolg van de hevige sneeuw- en regenstormen die het Noord-Oostelijk deel van de Ver. Staten geteisterd hebben In New-England kwamen achttien men sen om het leven en in Buffalo kwa men vier personen om. Verschillen de plaatsen zijn nog geïsoleerd en in sommige gebieden ligt de sneeuw ruim zeven meter dik. En hier is Rita Hay worth weer. Bij aankomst in Nevi York ver telde zij, dat ze alleen van prins Ali Khan zal scheiden als er een gunstige financiële regeling ivordt getroffen voor haar dochtertje Jasmine. „Tenslotte ben ik dat als moeder verplicht", zei Rita. Condensfabriek..Friesland"vraagt lijfsdwang voor overtreding van concurrentiebeding GRONINGEN. Naar wij vernemen heeft mr A. E. Stoop te Leeuwar den namens de condensfabriek „Friesland" aldaar bij de president van de Leeuwarder arrondissementsrechtbank een kort geding aanhangig ge maakt tegen de heer B. Vooistra, die sedert 4 December j.l. onderdirec teur is van de coöperatieve fabriek voor melkproducten „De Ommelanden". De heer Vooistra was vroeger m aanvaarden, dit op straffe van beta- dienst van de „Friesland". Hij heeft ling van 10.000 toen een z.g n concurrentiebeding Namens de „Friesland" eist mr getekend, waarbij hij zich verbond Stoop thans, dat de heer Vooistra tot geheimhouding van alles wat zich onthoudt van alle arbeid bij hem in zijn functie bij de condens- ..De Ommelanden" en van het ver- fabriek ter kennis is gekomen om- blijven op het terrein van dc fabriek trent fabricage en afzet der produc- i en van alle contact met de leiding, ten. Gedurende vijf jaar na het het personeel en de verkooporgani- einde van zijn dienstbetrekking zou satie van de fabriek Wanneer de hij zonder toestemming der con densfabriek geen nieuwe functie op het gebied van de condens mogen Veel drijfijs in het IJselmeer DEN HAAG. Naar de IJsbe- richlendienst mededeelt, bevond zich Maandagmiddag 3 uur langs de Noordoostpolder van ten Wes ten van Schokkerhaven tot Lem mer een strook middelzwaar op eengepakt drijfijs. Bij Urk had deze een breedte van 5 a 7 km. Voor Lemmer was zii aangegroeid tot een grote vlakte zwaar vast ijs. Van Énkhuizen tot Lekerhoek en bij Marken bevond zich mid delzwaar drijfns in de geul. De Zuidrand van het IJsselmeer ver toonde nog slechts op enkele plaat sen licht drijfijs. uitgezonderd bij Harderwiik waar middelzwaar op eengepakt drijfijs voorkwam. Sneeuw en regen Weersverwachting, geldig van Dinsdag avond tot Woensdag avond. Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk sneeuw, overgaand in regen. Tot krachtig of hard toenemende wind. aanvankelijk zuidelijk, later rui mend naar zuidwest tot west. Aanvankelijk lichte vorst, later tempera tuur oplopend tot bo ven het vriespunt. 17 Dec Zon op 8 u. 43 m onder 16 u. 29 min. Maan op 9 u. 3" min. on der 16 u. 28 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Neersl Weer Wind m/s Gisteren in 24 u Oslo Mist Stockholm Zw. bew. Kopenhagen Onbew Londen Sneeuw Amsterdam Zw. bew. Brussel Onbew. Parijs Geh. bew Bordeaux Geh. bew. Windstil W.N.W. 2 W 1 Z 4 W.Z.W 6 Z W 4 Windstil Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Wenen Licht bew. N.W. 3 Geh. bew W. 4 Sneeuw W.Z.W 4 Sneeuw Z.Z W. 8 Geh bew. W.Z.W. 4 Sneeuw Z.W 2 Zw. bew. W. 8 heer Vooistra met zijn handelingen doorgaat, dan wordt een lijfsdwang gevraagd, waardoor hij dus zou moeten worden opgesloten in het huis van bewaring Voor zover lijfs dwang niet toepasselijk is. wordt subsidiair gevraagd een dwangsom van 1000 voor elke dag, dat de heer Vooistra het terrein van „De Ommelanden" betreedt of contact houdt met de leiding of de verkoop organisatie van de fabriek. Inmiddels heeft de heer Vooistra bij de kantonrechter te Leeuwar den een procedure aanhangig ge maakt tot nietigverklaring van het bedoelde concurrentiebeding. Hoger rentevergoeding bij Rijkspostspaarbank DEN HAAG Bij de behandeling van de PTT-begroting in de Twee de Kamer heeft minister Algera Maandagavond medegedeeld, dat een verhoging van de rentevergoe ding door de Rijkspostspaarbank in overweging is. DE buitenlandse correspondenten hebben veel moeite gedaan om de Nederlandse krantenlezers precies uit te leggen, wat zich vorige week te Bonn heeft afgespeeld. Be langrijker echter dan een omschrij ving der feiten lijkt ons de mentaliteit, die blijkt uit de gang van zaken. Democratie betekent vele dingen; maar er hoort terdege bij da bereid heid, verantwoordelijkheid te dragen en het zich neerleggen bij de meerder heid. Ook hoort er bij het besef bij een oppositie, dat zij wel buiten de regering staat maar niettemin een zeer belangrijke opbouwende taak heeft, vooral op het stuk vjtn de wet geving. En bovenal hoort cr bij het respecteren van de overtuiging van tegenstanders cn het vermogen, zaken van personen te onderscheiden. Dc Duitse Bondspresident, prof. Heuss, heeft een verzoek om advies aan het Hoge Gerechtshof te Karls ruhe over de verdragen, voortvloeiend uit de eventuele toetreding van West- Duitsland tot de Europese Defensie gemeenschap, ingetrokken ter bezwe ring van een dreigende constitutionele crisis. De oppositie windt zich daar zozeer over op, dat zij dreigt, geen enkele officiële plechtigheid meer te zullen bijwonen, waar ook prof. Heuss tegenwoordig is. De oppositie, dat is vooral de Duitse socialistische partij onder leiding van Ollenhauer. Hoe verward de dingen liggen kan blijken uit het feit, dat deze zelfde partij aanvankelijk sterk heeft geprotes teerd, toen tot het vragen om advies werd besloten en bij die gelegenheid verklaarde, dat de beslissing van het Hof nooit bindend kon zijn. Nu het Hof aan zijn beslissing wèl bindende kracht wenste te zien toegekend, maar het tegelijkertijd cr op leek, dat deze beslissing zou uitvallen in dc geest van de oppositie, willen Ollenhauer en de zijnen Heuss niet meer ont moeten, omdat hij het verzoek om advies terugnam. MEN lette er op. dat Heuss staats hoofd is in een democratische republiek met ministeriële ver antwoordelijkheid. Dit maakt, dat de aansprakelijkheid voor zijn daden terugvalt op dc desbetreffende minis ter, in dit geval Bondskanselier Adenauer. Dat de oppositie deze be langrijke finesse over het hoofd gelieft te zien, is ook niet bijster bemoedi gend. Overigens gaat Adenauer even min vrijuit. Het feit, dat hij er in wezen in heeft toegestemd, de verant woordelijkheid voor de goedkeuring van de E.D.G.-verdragen van het parlement naar het Hof te Karlsruhe te verleggen, was een daad van twijfelachtig en zeer opportunistisch staatsmanschap. En als men ook nog weet, dat dit Hof zich bij zijn, door de Bondspresident onschadelijk ge maakte, beslissing kennelijk meer door politieke dan door rechtskundige overwegingen heeft laten leiden, dan beseft men waarschijnlijk wel, welk een gevaarlijk politiek spel in West- Duitsland wordt gespeeld. Wat geeft het als een staat al goed omschreven democratische instellin gen heeft, wanneer de democratische gezindheid ontbreekt? Een parlement is een waardevol instituut; ccn forum voor het uitwisselen van meningen en gehouden, tenslotte aan een van deze meningen de voorkeur te geven. Wat blijft er echter van over, wan neer de ene partij letterlijk alles, wat de andere doet, bestrijdt en verkettert en de andere partij, inplaats van de verantwoordelijkheid voor haar me ning te dragen, naar de waarzeggers te Karlsruhe gaat, gelijk de Ouden zich plachten te wenden tot het orakel van Delphi? En wat erger is, wat komt er terecht van dc wervende kracht van een parlementair systeem, dat zich zozeer kenmerkt door gemis aan hoffelijkheid, aan verdraagzaam heid, aan zelfbeheersing, aan besef van eigen feilbaarheid en de erken ning van anderer eerlijkheid als thans in West-Duitsland het geval is. DAN hoeft men zich niet te ver wonderen, dat er weer een roep ontstaat naar wonderdoeners, naar medicijnmannen, naar lieden met „intuïtie", die ook politiek be drijven maar daarvoor geen parlement en geen gerechtshof nodig hebben anders dan om naar hun pijpen tc dansen. Regeringspartijen en oppo sitie vangen elkaar vliegen af in de stijl van een ordinaire debatvergade ring: en op de achtergrond staan de machten van het oude Duitsland, hun kans verbeidend. Woerdense ambtenaar Zaterdag geschorst (Van onze correspondent) WOERDEN Zaterdag is de Woerdense gemeente-ambtenaar M. d. K. in zijn functie geschorst in verband met het feit. dat hij jacht- munitie. waaronder een dozijn zes m.m. bukspatronen, zou hebben verkocht aan een der gearresteer den in de moordzaak-Van Eek. Deze schorsing heeft veel opzien gebaard in Woerden daar K. als een plichtsgetrouw ambtenaar be kend staat.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 1