Sowjet-Unie bouwt intensief aan groot kanalens teisel Engelse Zondag VERBINDING Witte Zee Zwarte Zee Strijd over Korea ook op Weens „vredescongres Amersfoortse kunstenaars verzorgen Kerst-concert Kwekers zenden prachtig gesorteerd fruit in Ernstig tekort ontdekt bij Coöp. Boerenleenbank Woensda? 17 December 1952 F! n land KRACHTSTATlON A OAM OAM IN AAN30UW Hertje uit de Oude Rijn gered In de Oude Rijn bij Wijk by Duurstede merkten arbeiders van de firma Goedkoop, die met een drij vende bok bezig waren een schip te lichten, een hertje op, da' trachtte de overzijde te bereiken. Aangezien het dier uitgeput raakte, onljermde de bemanning zich er over. Ken passerende sleepboot van de rederij, die op weg was naar Amsterdam, heeft het hertje meegenomen. Op de De Ruyterkade te Am sterdam was bij aankomst hoofd oppasser .4 Bol van Artis aanwezig, die het dier een gastvrij onderdak in de Amsterdamse dierentuin zal verlenen. Belgische bloemenkwekers protesteren tegen Benelux BRUSSEL. Een stoet van duizend personen, die allen iets met het kweken of verkopen van bloemen en nlanten hebben te maken, trok Maandagmiddag door de besneeuwde straten om te pro testeren tegen de Benelux en te eisen, dat snijbloemen en potplan ten in België sterker zullen wor den beschermd tegen de concur rentie uit Nederland. Een delegatie uit net actie-co mité van Belgische bloemenkwe kers begaf zich naar de minister van Landbouw en overhandigde deze haar eisen. (Van een medewerker) WJANNEER men op het ogenblik een Russische krant, weekblad of tijdschrift ter hand v neemt, zal men daarin vrijwel zeker een langer of korter artikel over de zogenaamde „grote bouwwerken van het communisme" vinden. Wat zijn nu deze „bouwwerken van Stalin", zoals zij ook wel genoemd worden, en wat willen de Sowjet-machthebbers hier mede bereiken? Het antwoord op de eerste vraag vinden wij al gauw in de Russische pers. Deze bouwwerken omvatten een groot aantal kanalen, stuw dammen en electrische centrales Reeds vóór de oorlog is hier mede een aanvang gemaakt. Het langste, toen gebouwde kanaal was de waterweg die de Oostzee en de Witte Zee met elkaar verbond. Dit. meer beruchte dan beroemde BELOMOR-kanaal is 227 km lang. Een kanaal bij Moskou met een lengte van 128 km bracht de verbinding tot stand tussen de Russische hoofdstad en de Wolga. Maar pas in 1950 werd intensief begonnen aan de „grote bouw werken" Het kanaaJ tussen de Wolga en de Don moest in het voorjaar van 1952 gereed zijn. zo had Stalin bevolen (Eind Juli werd het kanaal officieel geopend) Tevens moest de bouw van een kanaal in de Zuidelijke Oekraine en in de Krim worden bespoe digd Het Wolga—Don-kanaal heeft een totale lengte van 101 km en mondt bij Stalingrad in de Wolga uit Door negen sluizen wordt het water over een hoogte van 83 m geleid, om daarna door vier andere sluizen 44 m te dalen Bij Tsimljansk wordt een dam ge bouwd. waardoor het z.g. „Don-meer" zal ontstaan Dit meer wordt 180 km lang en 30 km breed De electrische centrale zal een capa citeit hebben van 160.000 kilowatt Het hgt tevens in de bedoeling bij Stalingrad, Koeibisjew en Gorki stuwdammen en electrische centrales te bouwen Hierdoor hoopt men niet alleen goedkope electriciteit te verkrijgen, maar ook de waterspiegel van de Wolga te verhogen. De invloed van de stuw dam bij Koeibisjew zou op de Wolga zelfs nog over een afstand van 500 km en op de rivier de Chama over een afstand van 300 km merkbaar moeten zijn. Men heeft uitgerekend, dat bij storm de golven op de ontstane stuwmeren een hoogte van twee meter kun nen bereiken Hierdoor zal noodzakelijk worden de rivierschepen te verstevigen of grotere en meer zeewaardige schepen te bouwen Ook voor vele steden zal dit grote veranderingen teweegbrengen Kazanj b.v., dat nu op een afstand van vijf km van de Wolga ligt. j zal. in de toekomst aan de oevers van een groot stuwmeer komen te liggen. Het langste kanaal, dat werd geprojecteerd, is echter het Toerk- meense kanaal, dat het Aral-meer met de Kaspische Zee verbindt. De lengte hiervan zal meer dan 1000 km bedragen. Als het gereed is. zal men katoen rechtstreeks van de plantages naar de verwer kende industrie kunnen transporteren, terwijl op de terugweg hout en andere materialen naar Russisch-Azië kunnen worden vervoerd. Verder is men van plan in het gebied van de Wolga en bij de Kaspische Zee een uitgestrekt net van irrigatiekanalen aan te leg gen. Al deze werkzaamheden zullen uiterlijk in 1957 beëindigd moe ten zijn. zo zegt de Russische pers „Tegen die tijd zullen de Witte Zee. Oostzee, de Zwarte Zee. de Kaspische Zee cn het Aral-meer door een net van kanalen met elkaar verbonden zijn. Moskou wordt een grote zeehaven." GOEDKOPE BOUW TT ET ruim 100 km lange kanaal, dat T1 Wolga en Don verbindt op riet punt waar deze rivieren elkaar het dichtst naderensetlt zeeschepen in staat van de Witte Zee én Oostzee naar de Zwarte Zee te varen door het hart van de Sowjet-Unie. Met de bouw van dit kanaal is een eeuwen-oude Russische droom in ver vulling gegaan. Reeds ten tijde van Pe ter dc Grote werd het nut van deze verbinding ingezien. Veel applaus, maar weinig steun voor gematigd voorstel van India WENEN. De Indiase delegatie, die „al de partijen van India" verte genwoordigt. beval gisteren eenstemmig aan het „Volkscongres voor de Vrede" voorstellen voor een wapenstilstand in Korea aan, gelijkend op die, door de Indiase regering bij de Verenigde Naties ingediend. Het voor naamste verschil is, dat het plan van de Indiase delegatie een wapenstil stand als een eerste stap ziet. Een aantal lastige vragen over Wisjinsky's redenen om de voor stellen van de Indiase regering te verwerpen, was reeds door senora Alessandra Piaggio uit Italic aan het adres van de Sowjetöelegatie gericht. Gisterochtend werden die zelfde vragen beleefd en tactvol herhaald door de oude leider der Indiase Congres partij teen goedes vriend van Nehroej Saiffoedm Kitsjlef. Namens de Britse delegatie wer den door mevr. Monica t'ellon on middellijk tegenvoorstellen inge diend. Zij zeide: ..De Britse delega tie doet eensgezind een beroep op het congres om een onmiddellijk staken der vijandelijkheden in Ko rea te eisen, als een uitgangspunt voor onderhandelingen' Koeo MoJo. president van de Chinese delegatie, had al eerder de Indiase voorstellen gekritiseerd, als vrijwel neerkomend^ op een po litiek van „appeasement" (sussen» een aanklacht, die door Kitsjlef hoffelijk werd weerlegd. Het Indiase voorstel gaat uit van de mening, dat de kwestie dei krijgsgevangenen gemakkelijker zal kunnen worden opgelost, indien de BIO-VACAISTIEOORD laat nieuw verplegings- liuis in Arnhem bouwen AMSTERDAM. De stichting „Bio-Vacantieoord", welke dit jaar haar 25-jarig jubileum vierde, be gint haar 26ste jaar met het bou ten van een geheel nieuw kinder herstellingsoord voor naverpleging van ernstig zieke kinderen, waar aan verbonden een revalidatiecen trum voor kinderverlammingspa tiëntjes. Het zal plaats bieden aan totaal 120 kinderen. De Rotterdamse ar chitect J. J. P. Oud heeft opdracht gekregen de plannen vorm te ge ven. Tot uitvoering ervan is aan gekocht een stuk grond van twin tig ha. in de gemeente Arnhem, gelegen aan de weg EdeArnhem Het terrein, thans nog genaamd ».Dc Schnkberg" is sterk geacci denteerd door de z.g. ..Germaanse heuvel'' en heeft dennebos en heide. vijandelijkheden zijn gestaakt. Als belangrijkste beginsel voor een vi ede in Korea erkondigt het. dat de Koreanen volkomen vrij moeten zijn. over eigen toekomst te beslis sen. De uiteenzettingen van de Indi ase gedelegeerde werden ontvan gen niet wat tot nu toe het meest nadrukkelijke applaus schijnt, dat hier gehoord is Het staat echter te bezien hoeveel steun Kitsjlef zal krijgen, wanneer het op een stem ming aankomt. Goudvoorraad van de Nederlandse Bank opnieuw gestegen AMSTERDAM. Volgens de verkorte balans van de Neder landse Bank per 15 December is voor de vijfde maal in successie de goudvoorraad aangegroeid, dit maal met niet minder dan f 227.411.000 Sinds de Bank hier mede in November begonnen is. steeg haar goudvoorraad van f 1.235 millioen tot f 1.796 millioen De deviezenreserve is verminderd met f 205 millioen Goud en de viezen tezamen echter staan met f 3.668 millioen ruim f 22 millioen hoger dan vorige week. Gerestaureerde studio's van VARA en KRO weer in gebruik (Van onze correspondent) HILVERSUM. Maandagmiddag zal de hcei W. Vogt. technisch commissaris van de Ned Radio Unie. de belangrijk verbouwde VARA-studio aan deze omroepver eniging overdragen. Deze verbou wing is het begin van de uitvoering van de plannen om de VARA-stu- dio's geheel te moderniseren en uit te breiden. Even voor Kerstmis zal de grote studiozaal van de KRO waarvan het dak op 21 Mei door brand werd vernield weer in gebruik worden genomen. Ook bij dit herstel zijn de nieuwste technische vindingen toegepast. DE bouw van deze kanalen is voor de Sowjet-Unie betrekkelijk goedkoop. Daar de staat de lonen voor de arbeiders vaststelt. zullen de werkkrachten niet al te duur zijn Het ce ment en het benodigde staal kan Rusland waar schijnlijk zelf produceren. Ook hiervoor stelt de staat de prijzen vast. Het kanalen-plan heeft in de eerste plaats aan zienlijke strategische voordelen. Het is de macht hebbers in het Kremlin reeds sedert lang een doorn in het oog. dat zij hun vloot moeilijk kunnen ver plaatsen. Schepen die te Leningrad waren gebouwd, konden tot dusverre uitsluitend in de Oostzee opereren. Wanneer het juist is. dat, zoals de Sow- jet-pers vermeldt, schepen van meer dan 3000 ton de grote kanalen, de Wolga en de Don zullen kun nen passeren, betekent dit; dat onderzeeboten en torpedojagers gemakkelijk naar de verschillende Russische wateren verplaatst kunnen worden. In dien het verder waar is. dat het zwaartepunt van de Russische vloot meer gelegd wordt op onderzee boten en kleinere vaartuigen, dan wint de bouw dezer kanalen nog aan betekenis. Een nadeel is dat de stuwdammen in oorlogtijd uiterst kwetsbaar zijn. Ook is het transport langs deze kanalen zeker zeer tijd rovend. Maar als voorbereidende maatregel en om de schepen te be stemder plaatse te hebben, mag de bouw dezer kanalen zeker niet on derschat worden. ET dc ..bouwwerken van Stalin" wordt in dc Sow jet-Unie enorme propaganda gemaakt. Zelfs in de kinderboe ken wordt dit onderwerp be handeld, en onlangs werden in Moskou schilderijen tentoonge steld van schilders, die de bouwwerkentot onderwerp hadden gekozen. Talloos zijn ook de reclamebiljetten, die het Russische volk geestdriftig moe ten maken voor de werkzaam heden. ..Op de weg van Lenin gaan wij naar 't communisme staat er op dit affiche, dat Sta lin afbeeldt onder de woorden van Lenin: ..Communisme is de som van Sowjet-macht en de etectrificatie van het gehele land." Is dit. ivat ons te wachten staat? OM DE RUSSISCHE SCHAAKTITEL Taimannv kon voorsprong niet vergroten MOSKOU. Taimanov. leider van het tournooi om het Russisch schaakkampioenschap, speelde in de 12e ronde tegen Lipnitsky. De partij werd afgebroken. Botwinnik kwam uit tegen Bo- leslavskv. Na vijf uur spelen, waarin fel om de winst was ge speeld. besloot men tot remise. Tolush sloeg grootmeester Smys- lov. Suetm won van Kasparyan, SimaginBronstein. MoiseyevIli- vitsky eindigden in remise. Vier partijen werden afgebroken. Bvv- shev Kah KeresAronin. Korchnoy Goldenov en GeilerKonstanti- nopolsky. WENEN. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Van Zee land heeft een uitnodiging van de Oostenrijkse regering aanvaard om begin volgend jaar een bezoek aan Oostenrijk te brengen. Uitvoering oude en erken nieuwe w Traditiegetrouw organiseert de Sectie Zang en Muziek van de Amersfoortse Gemeenschap ook dit jaar tussen Kerstmis en Nieuwjaar een Kerstconcert. Deze keer op de voorlaatste dag van het jaar. Het programma voor dit bijzondere con cert, hetgeen gegeven wordt in de St. Joriskerk op dc Hof. is zeer ge varieerd en belooft iets goeds te worden. Een bijzondere noot hierin is het feit. dat alle medewerkenden in Amersfoort woonachtig zijn. zo dat dus gesproken kan worden van een bij uitstek Amersfoorts gebeu ren. Behalve de gezamenlijke koren o.l v Willem Hülsmann, die tevens orgel zal spelen, werken mede; Ir ma Brester sopraan. Henk Kwak kel— bariton. Herman van Befkum viool. Reyer van den Burg orgel (begeleiding koren» de Or kestvereniging „Amersfoort" en de Arbeiders Muziekvereniging „H J Hegeraath" o.l.v. A. J. van Kolf schoten. Het programma vermeldt oude en Acht jaar geëist tegen inbreker AMSTERDAM Acht laar met aftrek van het voorarrest heeft de procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof, mr F. C. Kist, Dinsdagmiddag geeist tegen de 62-jarige transportarbeider T. C. uit Haarlem, die in eerste in stantie door de rechtbank aldaar tot zes jaar was veroordeeld we gens poging tot inbraak, gepaard gaande met geweldpleging en be dreiging met geweld. Deze ver dachte was al 25 maal eerder ver oordeeld. Zijn poging om in te breken in de eenzame boerderij van de 62-jarige landbouwer Van den Heuvel in de Haarlemmer meer mislukte, omdat zijn kornuit het plan tot de overval van te voren had verraden bij de politie. Lakei, die o|> Lady Derby schoot, door jury krankzinnig verklaard MANCHESTER. De 19-jarige lakei, die Lady Derby in de hals schoot en twee butlers vermoordde, is vandaag schuldig bevonden, maar krankzinnig verklaard. De jury gaf haar oordeel, zonder na het korte, eendaagse proces ook maar eenmaal ir. de raadkamer te zijn geweest. De lakei Harold Winstanley schoot in de avonduren van 9 Octo ber op Lady Derby en de butlers Walter Stallard en Douglas Stuart. De rechter gelastte Winstanley voor onbepaalde tijd op te sluiten in hel Broadmoor-gesticht voor gevaar lijke krankzinnigen Drie jaar Mjor inbraak in juwelierszaak ALKMAAR. De rechtbank heeft Dinsdagmorgen de 22-jarige Alkmaarse stucadoor A H. de M. conform de eis tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens inbraak en diefstal in een juwe lierszaak alhier. Verdachte zou 'n hoeveelheid horloges en gouden en zilveren voorwerpen ter waar de van f21.000,- hebben gestolen. (Van een onzer verslaggevers) Een gezellig muziekje speelde gisteravond in dc hal van de fruit- en groenteveiling „Amers foort en Omstreken". Het gaf zo mogelijk nog meer sfeer cn ge zelligheid aan de buitengewoon smakelijke expositie van appelen en peren, die daar is ingericht Menige belangstellende kwam zich verlustigen in de aanblik die het geurige fruit bood. Keurig gerang schikt in kisten lagen honderden appels te pronken. Men verwon- DE kanalen hebben verder een grote economische betekenis. Het is duidelijk, dat de bouw van ver scheidene grote electrische centrales in of in de buurt van grote industrie gebieden een belangrijke productie verhoging ten gevolge kan hebben. Uit de frequentie, waarmede juist de ze productie-verhoging steeds weer in de Russische pers gepropageerd wordt, blijkt wel duidelijk hoe be langrijk men dit vindt. Ongetwijfeld zal de bewapeningsindustrie er wel bij varen. Er is echter nog een tweede econo mische reden, die dit plan voor de Russen zo bijzonder aantrekkelijk tiert zich er over, dat de kwekers maakt Het vervoer te water is goed- rond Amersfoort nog zoveel ver koop. De Sowjet-Unie beschikt over schillende sonru n fruit weten op voldoende kolen, maar over te weinig te brengen. l)e handel was van olie. Wanneer in de toekomst een j middag dan ook levendig. Niet vaak ziet men zulk een uitgelezen fruit op een veiling Behalve de prijswinnaars hodden ook diegenen, die niet voor een medaille in aanmerking kwamen kennelijk hun beste beentje voor gezet. Hel resultaat was nave nant. De jury. die bestond uit de heren F. J. A. Dijkman, fruit kweker uit Wijk" bn Duurstede; I. de Vos, assistent Rijks Tuin bouw Voorlichtingsdienst en Th Smink, fruithandelaar, hadden dan ook kennelijk moeite te bepalen VEILING TENTOONSTELLING Fraaie medailles en kistjes sigaren groot gedeelte van het transport dat thans nog door vrachtwagens ge schiedt, door schepen kan worden overgenomen, betekent dit een be langrijke besparing van olie. Kolen kunnen verder uit het Don-gebied naar vrijwel de meeste grote indu strie-centra worden getransporteerd Het nog zo weinig bekende industrie gebied van de Oeral wordt dichterbij gebracht en door het Stalingradka- naal nauw met de andere gebieden verbonden. Onrust en opzien in Voorschoten Kassier op staande voet ontslagen VOORSCHOTEN. Op 12 Decem ber werd de waarnemend kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank op staande voet ontslagen. Er zijn aan zienlijke kastekorten geconstateerd, ook zouden kwitanties zijn vervalst. Maandagmiddag is die waarnemend kassier, de 29-jarige R. die twee jaar geleden na het overlijden van zijn vader het kasbeheer van de Boe renleenbank overnam door de rijkspolitie aangehouden. Hij is over gebracht naar Den Haag en daar voor de officier van justitie geleid. Deze arrestatie heeft veel opzien en onrust in Voorschoten gewekt. Van de zijde van de Boerenleen bank wilde men ons niet inlichten over de omvang van het tekort Be kend is slechts, dat R kortelings een auto heeft gekocht en ook verder niet op geld heeft gekeken. De directie van de Boerenleen bank geeft wel de volgende toelich ting op de nog niet duidelijk zijnde feiten: „In verband met de in omloop zijn de geruchten, naar aanleiding van het ontslag van de waarnemend kas sier van de coöperatieve Boeren leenbank te Voorschoten, welke bank is aangesloten bij de coöperatieve Raiffeisenbank te Utrecht, wordt door een inspecteur van laatstge noemde bank thans een grondig on derzoek ingesteld naar de admini stratie van de bank in Voorschoten. „Hangende dit onderzoek kunnen geen verdere mededelingen worden gedaan Reeds nu staat echter vast, aat geen enkele ongerustheid behoeft te bestaan ten aanzien van de bij dc- Boerenleenbank gedeponeerde gel den. aangezien eventuele schade vol ledig door verzekeringen wordt ge dekt De inspecteur van de Raiffeisen bank. die zich reeds in Voorschoten bevindt, achtte het niet nodig, dat de leden van de coöperatieve Boe renleenbank op de hoogte worden gesteld van de omvang der verduis tering. wie nu eigenliK voor de eerste prijzen in acfrmt.i.iiig kwam. Om tot een betere waardebepaling te kernen had ïr.er de inze dingen in versch'.ll-iiile Stoepen venic-Id Prijzenwinnaars Groep 1 bestond uit 41 of meer kisten, groep 2 uit 21 tot 40 kis ten, groep 3 van vijf tot en met twintig kisten De heer Roest uit Hamersveld legde in de eerste af deling beslag op de hoofdprijs, een medaille van het Centraal Bureau voor Veilingen. De heer Roest behaalde 84 2/3 punt. wel een prestatie wanneer men be denkt dat 100 het maximum aan tal te behalen punten was. Dc heer P. Kalkman uit Amersfoort werd in deze eerste afdeling tweede met 80 2/3 punt Hij kreeg de medaille, die beschikbaar was gesteld door de Provinciale orga nisatie van Veilingen. G. van de Hee uit Hamersveld werd derde met 78 punten. Hij ontving een kistje sigaren, evenals de heer R. van Loenen. die ook 78 punten wist te bemachtigen met zijn in zending. In de tweede groep werden respectievelijk een. twee cn drie: de heren H H van Oosterom uit Leusden. die met 77 punten de Centraal Bureau-medaille won;J. baron van Boetzelaer, Hoogland, die met 70 2/3 punt de Provin ciale medaille kreeg en J Dave- laar uit Scherpenzeel die een kist sigaren kreeg voor zijn behaalde 67 punten. In groei) 3 kwamen: J. J. Bun- nik. 81 2/3 punt, medaille Cen traal Bureau; A. van Eijclen. te Hoogland. 72 punt, als prijs een bus bestrijdingsmiddelen; mej. A. A. de Beaufort, Leusden. 72 1/3 punt. kist sigaren. De beoordeling werd 'vastgesteld door voor de kwaliteit, sortering en verpak king van het ingezonden fruit punten te geven. hedendaagse werken. Geopend wordt met het Magnificat van Bux- tehude (16371707) voor 5-stem- mig gemengd koor. strijkorkest en orgel Dc tekst van dit bekoorlijke werkje wordt gevormd door de Lofzang van Maria. Irma Brester zingt van de in 1683 gestorven componist Ph. Fr. Böd- deckcr een „Weihnachtskonzert". In dit stuk wisselen recitaticf-achtige gedeelten op latijnse tekst af met strophen van het bekende lied „Jo seph. lieber Joseph mein". Het is of in dit werk het God-en-mens- zijn van Christus door deze twee taligheid wordt uitgebeeld; ener zijds dc objectieve statige latijnse tekst en daarmede contrasterend het innige wiegelied van Maria op Duitse tekst. Twee koralen, gespeeld door de blazers en een tweetal orgelkoralen van Joh. Seb. Bach flankeren het prachtige duet voor sopraan en bas ..Wann kommst du. mein Heil?" uit de cantate „Wachet auf, ruft uns die Stimme" van de laatstgenoemde componist. Het concert wordt besloten met twee eigentijdse werken, n 1. Drie Oud-Nederlandse liederen voor ba riton, en orgel van. Adriaan Engels en tenslotte een ..Ere zij God ïrr de hoogste hemelen" voor 5-Stemmi? koor en orgel van Hülsmann. Bij de samenstelling van het pro gramma is er naar gestreefd, dat dit één geheel werd. dat niet alleen artistiek verantwoord is. doch te vens niet te hoge eisen stelt aan de toehoorders. Putten blijft nog wethouderloos C.H.-fractie verlaat dp raadzaal (Van onze correspondent) PUTTEN. De gehele Christe lijk Historisch fractie van de Put- tense gemeenteraad heeft gister middag de zaal verlaten, korte t||d vóór tot stemming zou worrlen over gegaan over de benoeming van nieuwe wethouders. Het vereiste aantal raadsleden ontbrak hierdoor, zodat de stemming geen doorgang kon vinden. De zitting werd ge sloten. cn een volgende vergade ring zal de beslissing moeten bren gen De vroegere wethouders, de heren Schuitemaker en Van de Camp. hebben, evenals een aantal leden van diverse commissies, enige tijd geleden bedankt, omdat ze het niet eens waren met de gang van zaken bij de benoeming van een gemeen te-secretaris. Deze. dc heer Van 't Riet was aanbevolen door de A.R., Staatkundig Gereformeerden, „Voor uitgang" en PvdA. Naar een van de afgetreden wet houders, de heer Schuitemaker (C.Hmededeelde, zou de nieuwe secretaris bij zijn bezoek aan de raadsleden de C H.-fractie hebben overgeslagen. De heer Schuitemaker diende een motie in. waarin om. werd becritiseerd. dat het college van B. en W. nooit de heer Van 't Riet heeft ontmoet en van zijn „bijzondere kwaliteiten" onkundig is gebleven. Toen deze motie in stemming werd gebracht staakten de stemmen (77» In een volgen de vergadering zal hierover op nieuw worden gestemd. Nauwkeurig onderzochten gister avond reeds handelaars het voor de fruiltcntoonstelling aangevoer de ooft.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 5