Nieuwe burgemeester van Breukelen Leerzame en interessante vergadering YGV Getuige in beledigingszaak ingesloten wegens meineed De heer Th. Th. M. H. Bijleveld per 1 Januari benoemd Gevestigd en vertrokken ..Comet-3" halveert transatlantische vliegtijd Zaandijk zit nog met financiële moeilijkheden uit bezetting 4 Vrijdag 19 December 1952 EMM,/'.' Wilt U dc ÉiPgp Kerstdagen voor haar tot een dubbel flW feest maken? Verras haar dan met een gedistingeerde flacon Eau de Cologne, gewaar borgd door het beroemde etiket Eau de Cologne IMPERIALE k Advocaat la vanille TTgg V bereid van verse eieren, brands- wijn en suiker p. II. 2.67 Boerenjongens Sultana rozijnen op brandewijn p. Iiterspot 2.97 Gestookte likeuren, 15">0 elcoho» Schilletje. Cherry Brandy, Voor burg enz. p. II. 2.24 Vermouth van vruchtenwijn p. II. 0.89 Rode zoete Spaanse wijn p. li. 1.79 Orig. Italiaanse Vermouth p. II. 2.09 Rode en Witte Douro Fort p.fl. 4.10 Fale Sherry, Wisdom Warter Ltd. p. II. 4.10 Cidre Mousseux koel geschonken, als champagne gedronken p II. 1.59 FRANSE WIJNEN eigen import Zeer voordelige aanbieding l Beaujolais 1949 p. ,i. 2.90 Boideaux Rouge Supérieur pil 2.30 Bordeaux Blanc Entre Deux Mers p il. 2.20 Rode lalelwijn Montagne p II 1.65 LUXEMBURGSE WIJNEN: Riesling Sytvaner p. II. 1.60 Elbling p. II. 1.15 CONSERVEN Sperciebonen Uer blik Doperwten, middel lijn 1 Liter blik Appelmoes van goudreinetten Liter blik Kersen op sap per pot van 720 gram Reine Victoria per pot van 720 gram Portugese Sardines per blik 0.52 Zalm per blik 1.10 Haring in tomatensaus per groot blik van 425 gram 0.79 Fondant Kerstkransjes 150 gram Kerstkransjes met suiker bestrooid 1 50 gram Bij K.B. is met ingang van 1 Ja nuari 1953 benoemd tot burgemees ter der gemeente Breukelen de heer Tb. Th. M. H. Bijleveld, wo nende te Maartensdijk. Dc heer Bij leveld is commies bij het Kabinet van de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. De heer Bijleveld werd op 27 Augustus 1916 geboren te Leiden, is gehuwd en heeft een dochtertje van eén jaar. Hij ts Ned. Hervormd en is niet bij een politieke partij aan gesloten. Over de plannen die hij voor Breukelen heelt, wilde de nieuw benoemde burgemeester ons giste ren liever niets zeggen Hij stelt zich voor zich eerst van de gemeente lijke zaken op de hoogte te stellen, om te zien in hoeverre zijn voor nemens kunnen worden uitgevoerd. Een van de redenen waarom de heer Bijleveld bijzonder met zijn benoeming tot burgemeester is in genomen is. dat hij anders dan in zijn huidige werkkring het geval is in nauw contact met de be volking zal komen. De heer Bijleveld, die al een suc cesvolle ambtelijke loopbaan ach ter de rug heeft, heeft zich voorts nog bijzondere verdiensten verwor ven als secretaris van de Utrechtse Provinciale Brandweerbond. secre taris van* de Stichting Huis Doorn (in oprichting), adjunct-secretaris van de stichting ..Het Utrechts Landschap" secretaris van de Vrij willige Verkeerscontrole, vertegen woordiger van het provinciaal be stuur in de Vereniging van Vreem delingenverkeer en bestuurslid van de Utrechtse bosbrandweervereni- ging. De heer Bijleveld was destijds in Soest ambtenaar op de gemeente secretarie. SOEST Honderd één-jarige geopereerd SOEST. De oudste inwoonster van Soest, de 101-jarige mevrouw Klein, heeft dezer dagen in het 5t Elisabethziekenhuis in Amersfoort met goed gevolg een oogoperatie ondergaan. Na tien dagen in het ziekenhuis verpleegd te zijn is 'ij thans weer in het rusthuis „De Aldetherp" aan de Nieuweweg te ruggekeerd, waar men voor deze gelegenheid de vlag had uitgesto ken. Mensen van 't spoor vergaderden De afdeling Soest van de Bond van Gepensionneerden van Spooi-, Tram- en ander Vervoerpersoneel, hield in „De Gouden Ploeg' een bijeenkomst, waarbij ook vertegen woordigers van het actief dienende personeel aanwezig waren. Een belangrijk punt kwam aan de orde n.l., dat met ingang van 1 Januari 1953. zowel de gepen sionneerden, als het actief dienend personeel verplicht verzekerd zal worden. De voorzitter lichtte een en an der op duidelijke wijze toe en deel de mede, welke stappen zullen worden ondernomen, om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Van verschillende zijde werden vragen gesteld, die door de voor zitter werden beantwoord, zodat de bijeenkomst een vruchtbaar karak ter droeg. Moord, in Woerden Vrijlating gevraagd voor de twee arrestanten AMSTERDAM. Met ccn kort»; tussenpoze de belde mannen mochten elkaar niet zien stonden gisteren twee gedetineerden in de raadkamer van het Amsterdamse Gerechtshof, gepresideerd door mr Van Dam. om hun advocaat mr H. C. A. van Bcnthcm uit Utrecht, in appèl hun onmiddellijke invrij- hcidsstclling tc horen verzoeken. Zij zijn enige tijd geleden gear resteerd onder verdenking van doodslag op een Woerdense politie agent. Over de zaak zelf die als gewoonlijk met gesloten deuren werd behandeld wilde niemand ook maar een enkele inlichting ver strekken. DE HEER TH. TH. Af. H. BIJLE VELD kon gisteren vele felici taties in ontvangst nemen met zijn benoeming als burgemeester van Breukelen. Op zijn bureau prijkte een prachtige bos tulpen, een attentie van het personeel ter provinciale griffie. Veerboot aangevaren en gekapseisd ALPHEN AAN DE RIJN. Woensdagavond om 8 uur is veer man D- Vries alhier met zijn veer- boot, waarop een tweetal passagiers de gezusters Van Wielingen uit I Alphen a. d. Rijn op de Oude Rijn nabij 's Rlolenaarsbrug, door een mo torschip. bestuurd door schipper Veenstra uit Rotterdam, aangevaren Hierbij geraakten zowel De Vries als de dames Van Wieringen te wa ter tussen de ijsschotsen Door het gelukkige feit dat de veerboot van hout was kon het drietal zich. mei zonder moeite, vastklampen aan de gekapseisde boot. Al spartelend wist men de boot aan de wal te krij gen, waar de drenkelingen direct hulp werd verleend. WOUDENBERG De Vereniging „Vooruitgang Gel derse Vallei" «V.G.V afd. van de Prov. Gezondheidsdienst vcor Die ren in de provincie Utrecht hield in het Stationskoffiehuis een ledenver gadering. De voorzitter, de heer C. G. de Kruif. deelt mee. dat dit de eerste vergadering is van de nieuwe afdeling, die ontstaan is door de splitsing van de afdeling Gelder land. Hij heet de talrijke aanwezi gen hartelijk welkom, inzonderheid de heer K. F. Joling, directeur van de gezondheidsdienst voor dieren in de provincie Utrecht. Het ver heugt spreker, dat onder de belang stellenden ook de dierenartsen zijn. De secretaris-penningmeester brengt o.a verslag uit over de financiële toestand der vereniging. Er blijkt een batig saldo te zijn van 411,57. De leden van de kascommissie, de heren H. Haanschoten, A. Overvest en D. Pater, hebben de rekening en verantwoording gecontroleerd en accoord bevonden. De aftredende voorzitter wordt bij acclamatie her kozen. Interessante lezing Daarna is het woord aan de heer Joling. die een lezing houdt over besmettelijk verwerpen bij rundvee, een ziekte, die voor het vee nog gevaarlijker is dan t.b.c. In Utrecht komt deze ziekte veel voor. onge veer 30% van de veestapel is er mee besmet. Als middel tegen deze ziekte raadt hij aan het vee te la ten inenten, vooral het jongvee en dan tussen dc 6e en 8e maand. Het doel is een meer volwaardig be drijf te maken voor de veehouders. Er zijn vele oorzaken voor besmet ting. Zelfs het drinkwater in de weideplaatsen kan besmetting ver oorzaken. Evenzo kunnen voedsel, kleding en schoeisel de smetstoffen overbrengen. Het is minder erg, als het vee besmet wordt vóór het drachtig worden. Gevaarlijker is het, wanneer de dieren besmet wor den. ongeveer 7 a 8 maanden na 't begin van de drachtigheid. De ziekte gaat gewoonlijk niet van de stier op de koe over, doch wel door besmetting van koe op koe. Voor besmette dieren zijn afzonderlijke stallen, waarin het afkalven kan geschieden, zeer gewenst Vervol gens geeft de heer Joling een uit gebreid overzicht van de onvrucht baarheid bij stier en koe, alsmede over het besmettelijk opbreken. Ten slotte wijst hij nogmaals op het grote belang van inenten tegen be smettelijk verwerpen. Er volgden zeer veel vragen, die door de inlei der nauwkeurig werden beant woord. T.B.C.-vraagsluk Daarna geeft de spreker nog een uitvoerige beschouwing over het Twee aanrijdingen Op de Steenhoffstraat reed een personenauto, bestuurd door een ze kere B. uit Soest. Deze wilde de Kruisstraat inrijden en had de lin ker richtingwijzer uitgestoken. Toen B. naar links uithaalde, werd hij door een andere personenauto, be stuurd door S. uit Boxmeer, in de flank aangereden. Eerstgenoemde auto werd aan de linkerzijde geheel ingedeukt terwijl de andere auto aan de rechterzijde werd bescha digd. Geen persoonlijke ongelukken. Bij halte Soest-Zuld gebeurde Donderdagmiddag om 5 uur een ernstig verkeersongeluk. Vanaf de Soesterbergsestraat reed een Volks wagen. bestuurd door de heer De Vr. uit Utrecht, in de richting hal te Soest-Zuid. De overweg aldaar is verschrikkelijk smal zodat pas- seerborden zijn geplaatst. De Volks wagen mocht doorrijden, doch va^ de tegenovergestelde richting na derde een militaire vrachtauto. De ze reed ook door. met het gevolg dat de Volkswagen werd gekraakt en geheel als een sardineblikje in elkaar werd gedrukt. De bestuur der liep hierbij enige verwondin gen op. die gelukkig niet van ern stige aard bleken te zijn. Brand in een garage De heer P.. wonende aan cle An na Paulownalaan 16 had in zijn garage achter de woning enige hok ken met konijnen, w.o. één met zes jongen. Deze diertjes hadden het koud. daarom had de heer P. in de ga rage een blauwbrander geplaatst. De geweldig-- hitte zorgde er voor, dat het stro en het houtwerk van de konijnenhokken in brand ge raakten. Er ontstond een geweldige rookontwikkeling, zodat de vrijwil lige brandweer er aan te pas moest komen. Met de nevelspuit werd de brand geblust. Ingekomen personen: R. M. van Drie. van Amersfoort naar Meent 8; E. van Kooij. v. Nijkerk n. Rumelaarse- weg 31: G, Dunsbergen. v. Barneveld n. Ekris 48; \V. Kamperl. v. Barneveld n. Ekris 70; H. van Santen, v. Sclierpen- zeel n. Middenstraat 36 G. H Bloemen dal, v. Schcrpenzeel n. Middenstr. 36; J. J Jansen, v. Harméleh n. Moorst 27; J. M. Versteeg, v. Maartensdijk n Ma.irs- bergseweg; Ch. W. de Jonge v Elle- woutsdljk n. Voorstraat 4; A Ernsten, v Putten n. Molenweg 32. M. van Gin- kel. v. Renswoude n. Laagerfseweg 92; S. J. Leijen. v. Haarlem n Stationsweg 74; K Tijsellng. v. Sehcrpcnzeel naar Vheterweg 24; J. T. H. dc Kleine, van Zwolle naar Molenweg 38: H Klomp v. Leersum naar Gecresteinselaan 81. J. van der Horst, van Leusden naar Lam- balgseweg 18; M. de Brum, van E-ac n. Ekris 23; J. Vaarkamp, van Barneveld n. Voskullerweg 20; J, H. Cirkel met echt genote en 5 kinderen van Ede naar Maarsbergseweg 13. L. A. Muller met 4 kinderen van Lunteren naai Gecre steinselaan 57 (allen te Woudenberg). Vertrokken personen: M. Schouten n Oldebroek; W Wensveen n. Alphen a.d Rijn: A. van de Glind n. Renswoude; G. van Beek n. Leersum; J. L Smit met echtgenote en 2 kinderen naar Utrecht: G .van der Hcc naar Leusden; P. van der Wiel met echtgenote en 3 kinderen naar Scherpenzecl; H. van Essen naar Driebergen. W. Rozeboom naar Scher penzecl: G. Voskuljlen naar Leersum: A B. Holsheimer naar Amsterdam; M. Blaauwendraat naar Soest; A. Peut met echtgenote en 1 kind naar Zeist; W. C. Bruggink naar Renswoude; E H. van Eijsden. Edith van Eijsdcn; H. J. Heij den; Jacobus en Joyce van Eijsdcn al len naar Amsterdam: T Holtrightcr m. echtgenote naar Middelburg; W. G. Jans sen met echtgenote en 5 kinderen naar Wouw: H. Hulding naar Scherpenzeel; H. Klungel naar Barneveld; H. de Joodc naar Amersfoort; F. Sewalt met echtgen. en 6 kinderen naar Amersfoort: F. J. Libot naar 's-Gravenhage. EIERMARKT Aangevoerd 20.000 eieren. Prijs 19.50—20— per 100 stuks. Hen- neneieren 18—19 per 100 stuks. t.b.c. vraagstuk. Onze veestapel is reeds voor 66% vrij van t.b.c. In het voorgestelde tijdperk (5 jaren) moet dit 100% worden. Bij nood- slachting van t.b.c. dieren wordt geen slachtpremie meer uitbetaald. Het vee moet levend in een open bare slachtplaats gekeurd worden. Spreker dringt aan op de volle medewerking van de veehouders tot het t.b.c. vrij maken van de bedrij ven. Daartoe is ook nodig de rea- geerders zo spoedig mogelijk van de hand te doen Tot slot werden films vertoond over de t.b.c.-bestrij- ding en over het besmettelijk ver werpen. De voorzitter dankt de heer Joling voor zijn boeiende en leerza me lezing en sluit deze belangrijke vergadering. HOOGLAND GESLAAGD Voor lingerie examen: M. Bok- kers. J. v. Dijk. A. Emont. M. de Graaf. C. Hilhorst. M. v. d. Hoef. A. Kok. B. Kraan. M. Noortman. R Rijnders. M. Schoonderbeek en A. v. d. Wolfshaar. Leerlingen van de R.K. Vakschoool. Leo's Oord. ACHTERVELD Achter het ijzeren gordijn Zeer vele leden van de plaatselijke afdelingen der Kath. Arbeiders Bond en de Aarts Dioscane Boeren en Tuinders Bond alsmede verdere be langstellenden hadden de sneeuw stormen en gladde wegen getrot seerd om te komen luisteren in de zaal der Coöperatie naar de toe spraak van dhr Conijn. redacteur van De Maasbode die 3 weken in Rus land heeft vertoeft voor dal het ijze- ien gordijn zakle. De secretaris der K.A.B. dhr. W. de Jong opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wij ze, waarna dhr Conijn het woord nam. Spieker wees op de enorme machtsonplooiing van Rusland dal haar oorspronkelijk achterlijke be volking met duivelse machten om hoog zwiepte naar productie en tech nische bekwaamheid, een volk dat hoofdzakelijk bestond uit agrariërs, maar thans, de eerlijkheid gebied het te zeggen, op technisch gebied enorm is vooruitgegaan. Daar alles gaal om het materialisme is er geen plaats voor godsdienst en vooral de Ka tholieke Kerk wordt door een demo nische macht aangetast, doch met de 1-1. Schrift vulde de spreker aan: „Maar de poorten der hel zullen haar ide Kerk» niet overweldigen". Een sprekend bewijs van het toch nog voortleven der Katholieke Gods dienst gaf spreker over een Russi sche Generaal, die tijdens het zware beleg van Leningrad in 1943 het laatste stukje brood en een weinig wijn schonk aan een oude vrouw, die een z.g. „witte" H. Mis opdroeg, zodoende bleef toch de liturgie be- waard. Het tegenovergestelde maak- i? dhr. Conijn zelf mee op het Rode Plein te Moskou, waar een man zat te bidden bij de glazen kast waarin Lenin gebalsemd lag. In Kharkov aanschouwde spreker de machtige tractorenfabrieken en in Kiev een klooster met 1100 mon niken Of ze er nog zijn? Op ernstige doch ook weer humoristische wijze boeide de spreker de aanwezigen, die zeker niet teleurgesteld naar huis zullen zijn gegaan. Bij monde van dhr W. de Jong, secr. der KAB en dhr. H. v. Soesbergen, voorzitter der ABTB, werd spreker dank ge bracht voor zijn interessante toe spraak. NAAR DE MISSIE De catechist van Bisschop W. v. Bekkum zal a.s. Zaterdag per boot weer vertrekken naar de Flores Missie (Indonesië). Politie-rechter en officier wezen op mogelijke gevolgen ZUTPHEN Woensdag, tijdens de zitting van de politierechter heeft dc officier van justitie de in sluiting gelast van een getuige in een beledigingszaak. mevr. Van O. uit Apeldoorn, die hij verdenkt van meineed. De dame getuigde in een zaak, die was aangebracht door een Apel- doornse advocaat, die door de echtgenoot van mevr. Van O in zijn eigen kantoor was beledigd. Toen de advocaat een woordenwisseling had met de zoon van mevr. Van O. drongen de heer en mevr. Van O. het kantoor binnen, waarna de heer Van O. begon uit te pakken Hij zei daarbij woorden, die men niet tegen behoorlijke mensen zegt. De advocaat en diens secretaresse verklaarden ter zittig hoe een en ander gegaan was. ..Het was écht griezelig en ik was een beetje bang." zei de secretaresse. ..Hij kwam binnen en begon te schel den." deelde de advocaat mee. „Hoe durft U dat te zeggen. Foei! Kijk mij eens recht in de ogen," riep de onthutste mevr. Van O. uit. Maar de rechter vertelde haar, dat er van BARNEVELD Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit. zoon van Cornelis van Veldhuizen en Jannetje Gijsbertha Hcndriksen (Broekweg 8 1»; Wllhelmina. dochter van Willem van de Vis en An- nigje Vonkcman (Bar v. Nagellstraat 30 I): Johanna Elberta dochter van Jo hannes Elberthus van de Haar en Gijs- bertje Bunt (Harderwljkerkarweg 13); Jan Wouter Cornells, zoon van Cornelis Vonhof en Fijtje Kas (Kerkstraat 51 I): Johannes zoon van Hendrik Gijsbert Kuijt en Jeannetje Alberta van Ark (Lunterseweg 20 I); Hendrik zoon van Hendrik van Varenkamp en Wilhclmina Hendrika Pater (Topperweg 5); Jantma, dochter van Hendrik Peterkamp en Roelof je Jantina Hoogeland (Amcrs- foortsestrnat 24 Ir, Folkert. zoon van Frans van Maancn en Anna Postma (Zwartebroekerweg 8). Gehuwd- Jacoba Gust ave Marie Oost veen en Gijsbertha Engelina Steenbeek; Cornelis van dc Kraats en Aaltje Kuijt; Johannei Jacobus Steenbeek en Theo dora Hendrika van den Heuvel. Overleden; Bartha Cornelissen. 77 jr. w. v. Jacobus Steenbeek (Kerkdijk 12). W. Couzijns beeld van onbekende politieke gevangene bekroond Zes Nederlanders en drie Belgen onderscheiden Zes Nederlandse en drie Belgi sche beeldhouwers ontvingen een bekroning voor hun ontwerp van een monument „De onbekende politieke gevangene", ingezonden op de tentoonstelling in Antwer pen. waar dc in de internationale wedkamp meedingende werken uit de Benelux-landen waren bij eengebracht. De eerste prijs verwierf de Am sterdamse beeldhouwer Wessel Couzijn. de tweede zijn stadgenoot H. Verhulst, de derde werd toe gekend aan F. Verhaak uit Breda en de vierde aan de Belgische mevr. Foranie. Verder werden on derscheiden Couzijns echtgenote. Pear] Couzijns-Peiimutter. Elga Eymers en Tummers uit Neder land en de Belgen Huybregts en Rik Poot De vier eerstgenoemde beeldhouwers ontvingen bovendien een door de gemeente Antwerpen uitgeloofde prijs. Alle negen bekroonde ontwer pen zullen nu mededingen op de in Londen te houden internatio nale tentoonstelling, waar in to taal tachtig beelden toegelaten zullen worden. Daar zal dan het ontwerp worden gekozen, dat in opdracht van de Institute of Con temporary Arts op ware grootte uitgevoerd zal worden om op een historische plek van internationale betekenis de nagedachtenis te eren van Ie slachtoffers der con centratiekampen. die ogenkijkerij niets kon komen zonder dat hij dat toestond. „U moet goed realiseren wat de gevolgen zijn van valse verklarin gen." waarschuwde hij de getuige. En de officier legde ook nog eens de nadruk op het gevaar. „Ik weet van niets", zei mevr. Van O. „Nu. het spijt mij, dan maar de cel in", antwoordde de officier en een ogenblik later bracht de parket wacht haar weg. Bij de deur keek de getuige nog even om. „Je vindt het thuis wel, he" zei ze tot haar man. Deze knik te en ging daarna met zijn zoon. die voor meineed waarschijnlijk werd behoed, doordat de zaak werd ge schorst, naar Apeldoorn terug. LONDEN. Men is thans be gonnen met de constructie van de eerste Engelse superstraalvliegtui- gen. de transatlantische „Cornet", die onlangs door een vooraan staande Amerikaanse exploitant werd besteld „van het tekenbord". De nieuwe Cornet zal de hui dige vliegtijd tussen Londen en New York bijna kunnen halveren en de Atlantische overtocht heen en weer twee maal per dag kun nen maken. Het vliegtuig, dat wordt ge bouwd in de Dehavilland Works, is het prototype van de Cornet 3- serie, met 58 tot 76 zitplaatsen. Tiet zal in 1954 kunnen vliegen. De Pan-American Airways heb ben drie toestellen besteld met optie op nog zeven vliegtuigen. De British Overseas Airways Corpo ration koopt tien toestellen. De kerststemming in Parijs is ook al tot uiting gekomen in de haarmode. De beroemde kapper Antoine ontwierp twee model len; „Kerstboom" en „Kerst kribbe". DE IJSTOESTAND OP HET IJSSELMEER DEN HAAG. 18 12 De Neder landse IJsberichtendienst deelt het volgende mede: Het .j? op het IJsselmeer is lang zaam aan het afnemen. Hedenmid dag drie uur kwam bij Harderwijk en Urk nog middelzwaar opeen gepakt drijf ijs voor. De ijsvlakte bij de Prinses Mar- grietsluis bij Lemmer schijnt iet« in betekenis te zijn afgenomen. Door het Krabbersgat is gevareq, doch in het Zuidelijk gedeelte komt nog middelzwaar drijfijs voor. Het overige deel van het IJssel meer vertoonde tussen Lelystad en Marken en voor Enkhuizen hebt drijfijs. j r vordering van de gemeente deu Oorzaak: fraude van ambtenaar onder NSB-gemeentebestuur (Van onze correspondent) ZAANDIJK De gemeente zal zelf het tekort moeten aanzuiveren, dat het NSB-gemeentebestuur in de bezettingsjaren heeft veroorzaakt Het gaat om f 93.464.62, die Zaan dijk schuldig is aan het rijk. Dit is het gevolg van de fraudu leuze handelingen door de toenma lige ambtenaar Ten Th. verricht cn door de tekorten, ontstaan m de kas van het evacuatiebureau. Het huidige gemeentebestuur heeft eerst burgemeester Volkers die in de jaren 19441945 aangesteld was aansprakelijk gesteld voor de tekor ten. Het Beheerinstituut stelde de gemeente niet ontvankelijk in haar verzoek. Tegen deze uitspraak te kende het gemeentebestuur appèl aan. Op 24 December 1947 werd de vordering van de gemeente deugde lijk verklaard. Uit het faillissement van de Volkers kreeg de gemeente f 11.290.55. Inmiddels trachtte Zaandijk ook te komen tot herziening van de bijzondere bijdrage uit het gemeen tefonds 1945. De minister verklaarde zich hiertoe niet bereid. Daarnaast heeft men getracht het rijk te be wegen de gemeente Zaandijk het tekort kwijt te schelden. Toen uit eindelijk bleek, dat de gemeente dit tekort toch zelf moest aanzuiveren, is getracht een betalingsregeling over tien jaar te krijgen. Men is tenslotte accoord gegaan met een restitutie in een tijdsbestek van. vijf jaar. De minister van Binnenlandse Zaken droeg f 24.427.46 bij in het tekort. De gemeente had voor 1944- 1945 reeds een post van f 16.000. gereserveerd. Voor het boekjaar 1952 is daarom een post van f 10.609.17 per aanvullende begro ting geraamd, naast een som van. f 4.287.70 een bedrag, dat is ont staan wegens geïnde huren aan evacuatie-adressen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4