Hervormde Kerk op de Berg is plechtig ingewijd Bergkerk zij een instrument in de hand des Heren A.G. Kersttentoonstelling door mevr. s Jacob geopend Bijzondere dienst in een indrukwekkende ruimte Met de bouw werd periode van 20 jaar afgesloten Noteert U even 2 Maandag 22 December 1952 2031 De knaken bege ven zich naar Pitau, hun stamhoofd en ver tellen, wat zij hebben gezien. De oude man, die werkloos heeft moe ten toezien, dat de vreemdelingen zijn ei land bezet houden, be grijpt, dat hij Rob te hulp moet komen, want dit is de enige man, die in staat is koning Kees terug te brengen. „Wij moeten een poging on- I dernemen kapitein Rob I te bevrijden" zegt Pitau. De kanaken staan te po pelen om dat bevel ut te voeren. Zij beramen snel wat zij moeten doen. Dan begeven zij zich naar de plek. waar de helicopter is gedaald en zij zien nog juist, dat de mannen Rob dwingen voor hen uit te I DE A VONTl'REN VAN KAPITEIN ROB lopen met de handen omhoog Zonder dat de mannen het merken, sluipen de kanaken hen na. Wanneer zij hun kans schoon zien, zullen zij hen overvallen cn Rob bevrijden. (Van een onzer verslaggevers) Grote blijdschap zal hebben geleefd In de harten van al degenen die Zaterdagmiddag opgingen om de inwijding bü te wonen van de Bergkerk der Ned. Hervormde Wijkgemeente I. Ds A. Koolhaas, die als praeses van de Centrale Kerkeraad, de kerk aanvaardde van de president-kerkvoogd, dr B. Keulen, zal de hoop en de verwachting die ten aanzien van de nieuwe kerk bestaan, moeilijk kern achtiger hebben kunnen samenvatten dan hjj het deed met het gezegde van Maarten Luther: „Dat dit huis daarop gericht worde, dat niets daarin geschiede dan dat Onze Lieve Here God zelf met ons spreke door zijn Woord en dat wij met Hem spreken door gebed en lofzang". Hiermede was de Bergkerk officieel overgegaan in het bezit der ge meente. en kon de wijkpredikant. ds A. Braakman, na het bedehuis aan God te hebben opgedragen, voor de eerste maal in de Dienst des Woords voorgaan. Belangstelling was zeer groot Zoals de kerk is: ruim, vol van licht, sober, maar toch groots, met iets luisterrijks, stemmend tot rust en inkeer. 10 was deze. ook naar het gebruik der Hervormde Kerk bijzondere dienst die met zijn dui delijk liturgisch karakter in volle dige harmonie was met dc omge ving. Het was alsof hier een die pere betekenis werd verleend aan de woorden van gezang 182' „ik zal Gods huis en zegenrijke tempel be wonen dag en nacht", in gezamen lijke zang van gemeente en koor Toen de tonen van dit lied waren verklonken, brachten de ambtsdra gers in plechtige stilte de gebruiks voorwerpen voor de eredienst bin nen De ouderlingen gaven de kan selbijbel en de schaal voor de doop vont voor goed hun plaatsen en de diakenen zetten de schenkkan en de zilveren broodschaal op de aan de voet van het, in de achterwand gemetselde, kruis staande avond maalstafel. De inwijding Ds Braakman die tot dan toe roerloos achter de avondmaalstafel had gestaan schreed hierop naar voren en las de gebeden bij de doopvont, in het schip en bij kan sel, offerandetafel en avondmaals- De diaken C. Berculo plaatst dc zilveren schenkkan op de avondmaalstafel. (D.v.A -Archifoto). tafel. Plechtig klonk telkenmale de stem van de predikant: „Hij heeft ons zalig gemaakt, met uit de wer ken der rechtvaardigheid, die wij gedaan hebben. maar naar Zijn barmhartigheid door het bad der wedergeboorte en vernieuwing des Heiligen Geestes". „Hoe lieflijk zijn Uw woningen, o. Heer der heirscharen". „Uw Woord is een Lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad" De vrucht des geestes is liefde, blijdschap, vrede, vriendelijkheid, goedheid'1. ,Het brood dat wij breken, is dat niet de gemeenschap des Li- chaams van Christus? De dankbe- ker der dankzegging die wij dank zeggende zegenen, is die niet de gemeenschap des Bloeds van Chris tus?" Hiermede was de kerk in de dienst van God opgedragen en mochten de kaarsen op de avond maalstafel door oen aantal kinde ren van de Westwill Zondagsschool v. orden ontstoken. En als oprijzend uit de toen bran dende kaarsen, die het zinnebeeld zijn van het Licht dat door Gods Liefde in de wereld schijnt, stond daar het metershoge kruis in dit schone Licht eerder gelijk een te ken van de vreugde der Opstan ding dan van de droefheid van het lijden. Zo ooit dan heeft 1/r een ge meente reden met blijdschap haar Lofprijzing te zingen: „Zo zal onze mond Uwen Lof verkondigen Na schriftlezing uit Koningen 8 2253 en geloofsbelijdenis, verliet ds Braakman zijn plaats achter dc avondmaalstafel en ten teken dat hij opkwam uit het midden der ge meente. die gezamenlijk door de li turgie dc eredienst beleeft en daar aan deelneemt, besteeg hij de kansel voor het houden van zijn predika tie die tot tekst had: Ex. 25:40: „Zie dan toe dat gjj alles maakt naar het model, dat u daarvan op de berg geloond is" Ds Braakman achtte het in wezen een vreemd verschijnsel, dat men in deze tijd van toenemende ontkerste ning van zakelijkheid, van fabrieken en concerns, besluit een kerk te gaar. bouwen. Rationeel gezien zou dit verschijnsel moeilijk te verklaren zijn. Wij moeten, aldus spr., dan ook niet trachten het van ons zelf uit te verklaren. Wij bouwden deze kerk omdat wii het niet konden laten, omdat God ons dit op de berg ge toond heeft Daar Christus Zijn stempel onuitwisbaar op onze sa menleving heeft ggzet zouden er. volgens ds Braakman, altijd mensen zijn die het door Hem wakker ge roepen besef van hun schuld knie lend wilden belijden en die Hem wilden danken voor de talrijke be wijzen van Zijn Genade. Strijdende kerk Spr wees erop. dat men de nieu we kerk niet moet zien als was zij gebouwd naar het model, dat God Hel interieur van de Bergkerk is een imposante ruimte, die ondanks de betrekkelijk geringe afmetin gen iets suggereert iian de groots heid ener kathedraal. op de berg getoond heeft. Voor een dergelijke hoovaardigheid bestaat geen reden. Wel is de Bergkerk eens te meer een symbool van de strijdende kerk op aarde, die eens in de triomferende Kerk zal op gaan. En dan zal zo besloot ds Braakman zijn preek het woord van Paulus ook voor deze kerk gelden: „Als het volmaakte komt, zal het onvolkomene afgedaan heb ben." Hierop zong het Bergkerkkoor het oude Duitse gezang: „Dank sagen wir alle Gott". Professor dr M. van Rhijn oit Utrecht die vele malen een dienst heeft geleid in „De Bcrgkapel", waaruit voor een deel de Berg kerk is gegroeid wijdde enige woor den van eerbiedige nagedachtenis aan dr J. B van Hasselt, aan wiens onverflauwde ijveren voor een eigen kerk in het Bergkwartier men zo veel te danken heeft. In het ver volg van zijn fijngeestige toespraak paste professor Van Rhijn de in wijding van de kerk aan bij de le gende van Sint Joris de bescherm heilige van de stad Amersfoort. Ook dr M Boon. vertegenwoor digende de Generale Synode der Ned Herv. kerk. gaf uiting aan zijn vreugde over het totstand ko men van dc nieuwe kerk. Hij acht te dit een feit van betekenis voor het gehele Nederlandse kerkelijk le ven. Voor de rede. die dr B. Keulen als president kerkvoogd bil het be gin van de dienst hield verwijzen wij naar elders in dit blad. Van de gelegenheid om na af loop van de dienst in de benedenzaal naast de kerk. Kerkvoogden en Ker" keraad te ontmoeten werd een zeer druk gebruik gemaakt. Dc aanwezigen Bij de plechtigheid waren om. aanwezig: het voltallige college van B. en W., de gemeente-secretaris en de commissaris van Politie, ver tegenwoordigers van het modera- men der provinciale kerkvergade ring. en het moderamen der clas- sicale kerkvergadering de centrale kerkeraad, het college van Nota belen predikanten uit Amersfoort en omgeving, vertegenwoordigers van de wijkkerkeraden de wijken 1. 2. 3 5, 6 en 7 colleges van col lectanten en vertegenwoordigers van andere kerken. De belangstelling bij de opening van de door de Amersfoortse Ge meenschap georganiseerde Kerst- tentoonstelling was jammer genoeg met zo groot als bij de expositie van Gérard van Wijland enige weken geleden. De voorzitter van de Sectie Beeldende Kunsten van dc A.G.. de heer G. Adriaans, zeide in eep korte inleiding, dat het in de bedoeling gelegen had een meer religieuze tentoonstelling in te rich ten. Het is de Sectie Beeldende Kunst echter niet gelukt hiertoe te komen De heer Adriaans meende, dat de schilderijen-tentoonstelling, welke vanaf Zaterdag tot na Nieuw jaar (9 Januari is de sluiting) te bezichtigen is. als waardig plaats vervanger mag worden beschouwd. Er zijn schilderijen geëxposeerd van een viertal bekende Nederland se kunstschilders t.w. Jan Toorop, Suze Robertson, Floris Verster en Leo Gestel. De opening vond plaats door mevr dr H. E. s'Jacob. De Amers foortse Gemeenschap mag trots gaan op deze fraaie collectie, zo zeide zij, er is een smaakvolle collectie van kunstwerken bijeen gebracht. ge schilderd door meesters die dc velschillende stromingen in deze kunstuiting beheersen. Men ziet er Toorop. de meester van de lijn, mede grondlegger van een nieuw monumentaal gevoel voor de kunst. Voorts gevoelvolle werken van Verster, Robertson en Gestel die een aandachtige beschouwing ten volle waard zun. De verschillende moderne opvattingen van de kunst zult U aan deze wanden niet aan treffen. Het zijn vrijwel allen wer ken die een zekere ontroering in ons opwekken die eigenlijk geen persoonlijke beschouwing behoeven. De heer Adriaans dankte de in- leidster voor dc sympathieke woor den en hoopte dat de aanwezigen veel genoegen zullen beleven aan het werk van deze schilders Zeer velen zullen omstreeks Kerstmis en Nieuwjaar de gelegen heid willen aangrijpen om dit prachtige werk te zien en hen die nog nimmer hiermede kennis maak ten kunnen we een bezoek ten zeerste aanbevelen. De tentoonstel ling is van 20 December tot en met 9 Januari geopend Dagelijks van 9-12 uur en van 2-5 uur. Op Zon en Feestdagen van 2-5 uur. Onder de aanwezigen bij dc ope ning merkten we o m op Burge meester en mevrouw Molendijk, de oud-burgemeester rnr J. C. Graaf van Randwijk, alsmede tal van stadgenoten die op kunstgebied reeds bijzondere prestaties leverden. Een overzicht van de Bergkerk tijdens de inwijdingsdienst op Zaterdagmiddag j.l. (D.v A -Archifoto President-kerkvoogd dr. B. Keulen: Dubieuze debiteuren De heer Pouw van Ennyhoeve te Voorthuizen had ruim 500 kerstbo men verkocht aan de gebroeders v. d B. uit Amersfoort. Later bleek, dat de bomen niet betaald werden en dat de gebroeders zich meerma len aan dergelijke practijken schul dig maken. Er is tegen hen proces verbaal opgemaakt. Dank aan architecten en allen die werkten aan de kerk Aan de toespraak van de president kerkvoogd. dr B. Keulen, bij de in wijding van de Bergkerk wordt het volgende ontleend: Vandaag wordt een periode van ruim 20 jaar afgesloten. Omstreeks 1930 was deze zich snel uitbreidende villawijk zonder enig kerkelijk cen trum gelijk zovele nieuwe buitenwij ken in ons land, ongeorganiseerd en onvoldoende bearbeid, van de kerk vervreemd. Toen zijn enige mannen en vrouwen opgestaan en hebben Zondagochtendsamenkomsten geor ganiseerd in de Theosophische loge, eerst eenmaal in de maand, daarna eenmaal in de 14 dagen, met een in terkerkelijk karakter en voorgangers van buiten, met name de hooglera ren Van Rhijn. Cramer en Berkel- bach van der Sprenkel, en de hoog bejaarde maar stoere emeritus-predi- Dr. B. KEULEN kant Groeneweg. Nieuw geestelijk leven werd hier gewekt, velen von den de weg naar de kerk terug en schaarden zich rondom de verkondi ging van de Blijde Boodschap. En toen de Theosophische Loge te klein werd. bracht de ruime aula van 't gymnasium uitkomst, waar met een vierjarige onderbreking in oorlogs tijd tot Zondag j.l. iedere week de diensten werden gehouden, inmiddels gesteld onder de Kerkeraad der Herv. Gemeente. Deze groei deed de Kerkvoogden in Februari 1943 beslui ten tot de aankoop van de grond, v. aarop thans na vele wisselvallighe den, die ik u moet besparen, dit kerk gebouw verrezen is. en nadat in 1945 de edele wijkpredikant Ds Pannebak ker, die de Bergkapel met raad en daad terzijde had gestaan, emeritus was geworden, trad in Januari 1946 Ds Braakman van wie verwacht mocht worden, dat hij in de geest van de Bergkapel zou voortarbeiden, in zijn plaats. Onder het geestelijk klimaat van de Bergkapel versta men o.a evangeliserend ideaal, bewuste openheid niet alleen haar het evan gelie. maar ook naar de cultuur, li- turgisch streven en oecumenische openheid naar andere Chr. kerken. Dc opdracht In 1946 werd de bouwcommissie ge ïnstalleerd en 18 Januari 1951 besloot de vergadering van Kerkvoogden en Notabelen aan de architecten Potho ven en Zuiderhoek opdracht te geven tot het bouwen van een kerk in de Beigwijk met 500 zitplaatsen, neven lokalen en kosterswoning voor de som van 240.000 De Beigwijk nam op zich hiervoor 30.000 bijeen te brengen en heeft die toezegging ge stand gedaan dank zij de vele gro tere en kleine bijdragen van de wijk gemeente en de toewijding van de penningmeester de heer Van der Lc- ivDe bouw werd gegund aan de fir ma T. van Hoogevest en toen juist een jaar geleden het eikenhakhout werd opgeruimd en de grond bouw rijp gemaakt, toen wist de Wijkge meente. dat eindelek de vervulling in 't zicht kwam: op 14 Maart eerste steen gelegd door Mevr. van Hasselt er. op 20 Augustus de vlag op de toren geplant. En heden. 20 Decem ber. in het Licht van het naderend Kerstfeest mogen wij hier samen komen om dit prachtige wijkcentrum in te wijden, voorzien van een outil lage, die aan de wijkkerkeraad grote mogelijkheden biedt voor zijn arbeid; hel moge door verdubbelde toewij ding van kerkeraad en wijkgemeen te onder Gods zegen een geestelijk krachtcentrum worden voor de ver breiding van Zijn Evangelie in Chris tus geopenbaard. Nog geen orgel Wij zijn intussen nog niet gereed met onze Bergkerk U hebt het reeds gehoord: een kerkorgel ontbreekt nog; 't moet ontbreken, omdat een jaar moet verlopen voordat een or gel in een nieuwgebouwde kerk kan worden geplaatst. Zuinig berekend zal een bedrag van 25 a 30 duizend gulden hiermee gemoeid zijn. Met dankbaarheid wordt vermeld, dat de Stichting „Amersfoortse Bergkapel" haar gehele bezit ruim 5000 in het orgelfonds heeft gestort. Wij denken ook aan de vele geschenken die ons reeds werden aangeboden of nog te wachten staan: een grote en kleine luioklok. originele schilderstukken voor de vergaderkamers, een kansel bijbel. een prachtig geknoopt tapijt van Smyrnawol waaraan nog vele rappe handen werken. Maar ook afgezien van wat ons nog ontbreekt wens ik hier tegenover de gemeente te verklaren, dat wij voor eer. zeer bescheiden bedrag m het be zit gekomen zijn van een voornaam bouwwerk, vooral omdat en architec ten, aannemer en onderaannemers met een maximum aan toewijding en een minimum aan eigenbelang hun technisch vermogen aan deze bouw hebben gewijd. Dit kerkgebouw heeft tijdens zijn verrijzen aan velerlei beoordeling blootgestaan, zowel lovend als la kend, maar beide evenzeer onverant woord. ten eerste omdat men een kunstwerk niet kan beoordelen voor dal het gereed is en ten tweede om dat ons oordeel al te zeer beïnvloed wordt door gehechtheid aan geijkte bouwvormen. Te veel vergeten wij. dat hetgeen wij op allerlei gebied van kunst eindelijk als klassiek zijn gaan beschouwen eenmaal ook hinderlijk nieuw geweest is. Het aandeel van de theologen in de kerkbouw bestaat hierin, dat zij zich rekenschap geven van dc Ere dienst; wat de kerkvoogden hebben te doen is goed te overwegen wat voor ruimte en gelegenheden er no dig zijn en samen maakt men aldus het bouwprogramma. Maar de archi tect geeft de vorm. Niemand anders is daartoe geroepen. Amateur-archi tecten bestaan niet. Een tehuis Bij de bouw van deze nieuwe kerk zijn de architecten Pothoven en Zui derhoek ervan uitgegaan dat, zoals de opdracht van de bouwcommissie luidde, er een centrum zou moeten komen waar het werk van de Berg- w ijk van de Ned. Herv. Kerk in Amersfoort een .huis" zou vinden. Zoals u bekend is hebben de ar chitecten in eerste instantie een ont werp gemaakt voor een kerk waar uit sprak het direct na-oorlogs opti misme. Deze plannen waren niet uitvoer- boer. Toen het vast stond dat de geldmiddelen ons beperkingen op legden. kwam er een bezinning en werden nieuwe plannen gemaakt. Bij deze bezinning is wel heel duidelijk naar voren gekomen dat in onze tijd de sociale- en culturele kanten van het kerkewerk en ook het opvangen van de jeugd een zeer belangrijke factor zou moeten zijn. En toch was er een stroming en wel de belangrijk ste in de wijk die voorstond dat er in de eerste plaats een bedehuis ge bouwd zou moeten worden, een huis Gods waar elke Zondag de gemeente in de naam van Jezus Christus ver enigd zal zijn. met daarnaast de no digt- ruimten voor het z.g wijkwerk en dit alles verenigd tot één manifes tatie ter verheerlijking van Jezus Christus. En zo moet u dit gebouw ook zien. In de eerste plaats deze prachtige ruimte waar niet de schepping Gods buitengesloten wordt, maar van een spel van hoge en lage ruimten, door een gerichtheid van licht cn het uit zicht op de natuur is getracht een plaats te maken waar wij allen tot inkeer kunnen komen, waar Gods woord verkondigd zal worden met het uitzicht op het kruis maar niet alleen het kruis van Golgotha maar het kruis overgoten met het licht der opstanding, de belofte van de verge ving. Deze grote ruimte die zich ook van buiten manifesteert als het bedehuis, met daar om en boven gegroepeerd ai die ruimten die nodig zijn voor het wijkwerk, de grotere en kleinere za len voor catechisatie, zondagschool, wij ka vonden, bijbelkringen. jeugd werk. koffietafels, de kamer voor de wijkkerkeraad. en last but not least de kamer voor de wijkpredikant de centrale figuur in deze wijk. Naast deze ruimten de kosterswoning die in een goede kerkelijke gemeenschap in de meest uitgebreide zin des woords de materiële en misschien ook de ideële banden zal leggen. Dit gehele complex is gegroepeerd om het dominerend element de toren, dc toren waardoor men in en uitgaat, de toren als de vingerwijzing naar Boven (het hoogste symbool van Je- zei Christus). Door het groeperen van alle bouw elementen waar uit dit complex be staat, de lage en hoge en nog hogere bouwlichamen, door de harmonie van de ruimten en het spel daarvan, dooi de sterke gerichtheid van het licht, door de keus van eenvoudige mate rialen, is getracht een complex op te richten dat van deze tijd is. maar wortelende in eeuwigheidswaarden. Woord tot bouwmeesters Heren architecten Pothoven en Zuiderhoek. U stond voor de moei lijke opdracht binnen de grens van de beschikbare middelen niet alleen een kerk te bouwen, maar ook on derscheiden vergaderzalen daarin te incorporeren tot een harmonisch ge heel. Wij bekennen, dat uw ontwerp voor velen iets ongewoons had, maar na enkele wijzigingen in onderdelen hebben wij u de vrije hand gelaten, zoals het ook behoorde. Daardoor draagt deze kerk uw eigen stempel: gij zijt weloverwogen en welbewust afgeweken van de van ouds gebrui kelijke bouwtrant al naarmate uw technisch inzicht in de wezenlijke bestemming van een bedehuis u dat voorschreef. Wij danken u voor deze zelfstandige keuze en hopen, dat de tijd de bedenkingen, die nu nog ge- Kinderen van de Westhiüzondags- sehool ontsteken de kaarsen ten teken dat het nieuwe kerkge bouw zijn bestemming heeft gekregen. opperd worden, zal weerleggen en u de voldoening moogt smaken, die een welgeslaagd bouwwerk aan zijn meesters geven kan. Spr. dankte voorts alle firma's cn personen, die aan de bouw hebben medegewerkt. Hij vervolgde Hoog geachte Praeses van de Centrale Ker keraad en als zodanig de Hervoimde Gemeente van Amersfoort hier ver tegenwoordigend: Dit nieuwe kerkgebouw, de Berg kerk. worde in deze plechtige ogen blikken aan U overgedragen Dit is dc derde van de kerken die in de laatste 27 jaren aan onze hoofdkerk zijn toegevoegd en reeds richt de j aandacht van de kerkvoogdij zich op I een nieuw kerkgebouw aan de Oost- rand van onze stad. Moge deze op de Berg gelegen kerk een instrument zijn in de hand. des Heren tol eer en prijs van Zijn Naam, een gewijde plaats waar Zijn V/oord en Geest heerschappij voeren en waar tot in verre geslachten allen die zijn Naam liefhebben het goede van Zijn huis mogen smaken en door Zijn Geest dieper worden ingeleid in de verborgenheden des geloofs. V oor j aarscursussen van de VU De Volksuniversiteit te Amers foort heeft een bijzonder voorjaars programma samengesteld Casper Höweler uit Blaricum komt op de Dinsdagen 6. 13 en 20 Januari pra ten over „Moderne Franse muziek". In deze cursus zullen vooral de componisten Debussev, Ravel, Pou- lenc en Milhaud worden besproken. De heer Howeler zal zijn betoog met gramofoonplaten en lichtbeel den onderstrepen. Dr C. van Rijsmge uit Bennekom komt op de Woensdagen 4, 11 en 18 Februari spreken over „Ontstaan, bloei en verval van het Nederland se landschap. De heer Van Rysirvge, die een ieder wel eens voor de ra dio zal hebben gehooid, zal zijn ge hoor ongetwijfeld weteri te boeien. Hij zal aantonen hoe het materiële en het ideele in de wereld met elkaar in botsing zijn. Het Neder landse landschap staat daarbij op het spel. Men zocht een weg om het landschap voor verval te be hoeden, In de laatste lezing wil de spieker tot een conclusie komen. Over „Modern Nederlands proza" zal prof. dr G. Stuiveling uit Hil versum op de Dinsdagen 24 Februa ri en 10 en 17 Maart het woord voeren. De heer Stuiveling wil ko men tot de behandeling van de historische roman, de humoristische novelle en het neo-realisme Dr Arthur Polak uit Amsterdam spreekt op de Dinsdagen 24 en 31 Maart en 7 April over „Stofwisse ling en stofwisselingsziekten. Onge twijfeld een boeiend onderwerp. De bijeenkomsten worden in de Openbare Leeszaal gehouden. Uit een op de Koningin Sophia- I laan geparkeerd staande auto werd een aktetas ontvreemd, inhoudende een (leeg) broodtrommeltje en enige I onbetaalde rekeningen Twee oplichters aangehouden Te Amersfoort zijn aangehouden wegens oplichting, twee doofstom men uit Rotterdam Door middel van een lijst verzamelden zij geld voor „doofstommen- en blindeninstituten". In drie uur tijds hadden zij 25. opgehaald. Bovenaan de lijst plaat sten de collectanten een gefingeerde naam met daarachter een groot geldsbedrag, om de collecte te stimu leren Men zij nogmaals gewaar schuwd voor collectanten die geen vergunning hebben van de commis saris van politie. 19 t.m. 24 Dcc. GRAND THEATRE: Van 19 t.m. 23 Dcc. „Miss Belvedere is verliefd". Toe gang elke leeftijd. Aanv. 2.4.15, 6 45 cn 9.uur. Ov. dagen: 2.30, 6 45 en 9 uur. In de CYCLUS-voorstclling Woens dag 24 Dec Aanv 2.30—6 45 „De sleutels van het Koninkrijk". Toe gang elke leeftijd CITY THEATER Van 19 t.m, 24 Dec. „20 jaar op wacht" Toegang elke leeftijd. Aanv Zo 2 4 15 6 45 cn 9— uur. Ov. dagen 2 30, 6.45 en 9. uur. INSTITUUT VOOR VOLKSONTWIKKE LING" 21 Dec Filmavond in City Theater Aanv. 10 uur: „Fietscn- ven" Toegang 14 jaar REMBRANDT THEATER- Langestraat 129. Van 19 t.m. 21 Dec. „Gdropte spion". „Desperado's van Dodge City. Toegang 14 jaar. Van 22 t m 24 Dcc „Dc wraak der Quantaro's Toegang 14 jaar. Aanv. Zo 2.4.15. G 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30. 6 45 en 9uur CITY THEATER Soestdijk: Van 19 tm. 21 Dcc „Het hunkerende hart" Toe gang 14 jaar Van 22 t.m 23 Dec .Bulldog Drum- m keert terug". Toegang 14 jaar. In de CYCLUS-voorstelling Woens dag 24 Dcc. Les Enfants du Paradis. Aanv 2.30 en 7.30 uur Aanv. Vr. 8.— uur. Toegang 18 jaar Za 2 30. 6 45 en 9.— uur Zo. 2 4.15. 6 45 en 9.— uur. Ov dagen 2.30 cn 8. uur. MAANDAG 22 DECEMBER D'ORANJEBOOM. Schutjasconcours H V C BERGKERK, 20 uur- Kerstavond Inter national Friendship League. GEB VRIJZ HERV 2 u. Zuidsingel. 20 u. Kerstwijdingsdienst „Harmonia". Spr. ds W. J F. Mciners uit Soest- dijk DINSDAG 23 DECEMBER D'ORANJEBOOM. Schutjasconcours lo terijclub „Theomien" KERK stichting ..Zon en Schild", kerst concert A M.K BERGKERK, 20 uur: De Oei lekcn- spelgroep. „De ster van Bethlehem" van Nijhoff. ASTORIA. 20 uur: filmavond „Wat i> rugby". Burgerlijke Stand GEBOREN: Jacobus Johannes Ma ria. d.v J. C. v. d Heuvel en A. de Rooij: Cornelia Everarda Susanna, d.v. T. A. Schoonderbeek en C. W. C. Kreijne. GETROUWD: H B Posthumus en Y. Boomsma; C Christ en T. v. Zoe- ren. OVERLEDEN: Wilhelmina Maria van de Mast, 2 jr; Gerrit Visser, 50 jaar, ongehuwd.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2