STADSVENSTER Man in bruine jas zet de politie aan het werk Hilversumse clubs gaan nog aan de kop 2 Om misvestand te voorkomen NVEV-vrouwen vieren Kerstfeest W- A. v. d. Vorst ter aarde besteld I. F. L. in Kerstsfeer Tweede Kerstdag is géén „Zondag" Proefritten met nieuwe diesel Noteert U even Dinsdag 23 December 1932 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 2032 Wanneer de ka naken hun kans schoon zien, bespringen zij de bewakers van Rob en na een korte worsteling zijn de rollen omgekeerd: de vreemdelingen worden gebonden en naar een plek geleid, waar zij voorlopig geen kwaad kunnen doen. In triomf brengen de kanaken Rob naar hun stamhoofd. Pltau verwelkomt hem hartelijk. „U bent te lang weggebleven, kapitein, zegt hij: „uw broer, ko ning Kees, en zijn vriend, Frank, zijn spoor loos verdwenen en ons werd niet toegestaan hen te gaan zoeken. Wij hebben in maanden al niets van hen gehoord." Samen met Pitau bespreekt Rob dan een plan de campagne. De bezetters hebben hier een flinke voorraad olie en benzine aangelegd en copter op uittrekken om de eilandjes in de buurt bovendien kunnen zij beschikken over de motor- af te zoeken en de kanaken zullen hetzelfde boot van hun vijanden. Rob zal er met de heli- doen met hun primitieve, doch snelle zeilbootjes. Gearresteerde ladelichter" onschuldig te zijn blijkt (Van een onzer verslaggevers) De politie onder andere de motorbrigade hield gistermiddag in de binnenstad een achtervolging op een „verdacht individu" in bruine Jas met dito hoed. Volgens ccn geraffineerd systeem zocht men de omgeving van de Utrechtsestraat af. Bij een zakenman, een zekere H. H., was n.I. door een onbekende de winkelkas gelicht. Ongeveer 160.— was de buit. Bü elkaar waren het 28 bank- en muntbiljetten. Om ongeveer 2 uur zag de zoon van H.H. uit de lunchroom van Ruteck's een man in hruin Jas komen en Ijlings op een flets wegrijden. Toen werd voor de tweede maal het politle-apparaat in w erking gesteld. Omdat men verwachtte, dat de ladelichter van buiten de stad kwam en dus een fiets had gehuurd, ging men onmiddellijk alle rijwielver- hu urinrichtingen na. om aldaar te Informeren of een huurder beant woordde aan het signalement Bij de rijwielstalling op het station was het raak. A. J v. S. uit Rotterdam had tegen afgifte van een trouw boekje een fiets meegenomen. Toen werd ook in de Maas-tad de politie aan het werk gezet Het bleek, dat Van S. elf veroordelingen achter de rug had. Men was dus kennelijk op het goede spoor Vervolgens is men eens bij Rutecks gaan informeren De man had daar voor f 13.aan etenswaren geconsumeerd Zijn con sumpties had hij met een briefje van f 50betaald. Bij dc zakenman H. H was een bankbiljet van f 50 ontvreemd Langzaam aan werd het net rond „de man in het bruin" aangehaald. Op het station werd een politieman op post gezel. Toen de verdachte uit Rotterdam de fiets te rugbracht bij de stalling, werd hij in de kraag gegrepen en naar het politiebureau overgebracht. Daar bleek hij een portefeuille vol papier geld in zijn bezit te hebben. Van S werd aan een langdurig verhoor on derworpen. Nadat hij een spervuur van vragen had weten te weerstaan, werd duidelijk, dat hij part noch deel aan de diefstal had gehad. Zijn alibi bleek volkomen echt te zijn. Van S werd weer op vrije voeten gesteld. H H. mist nog steeds zijn bankbiljetten. Naar aanleiding van ons raads- verslag van vorige Donderdag, zij nog opgemerkt, dat de heer Swets. die o.m. enige critiek uitte op de schoolpsychologische dienst tijdens de behandeling van het hoofdstuk „Onderwijs", kennelijk niet be doeld heeft de schoolpsychologische dienst uitgaande van het medisch opvoedkundig bureau in de Helle straat maar de dienst van het M.O.B. uitgaande van het Wit-Gele Kruis. In ons raadsverslag kwam niet tot uiting, dat de heer Swets dit onderscheid maakte, daar wij spraken van d e schoolpsycholo gische' Dienst Ter vermijding van misverstand menen wij dit nog even te moeten releveren. De leden van de Ned. Vrouwer. Elec Ver. hielden gistermiddag een Kerstbijeenkomst in het paviljoen van het Berghotel. De voorzitster, mevr. Van BienemaProp opende de middag en herdacht o.m. wijlen mevr OtteArnolli, de voorzitster der vereniging. Aan deze presidente heeft de vereniging zeer veel ver loren. Zij zal moeilijk te vervangen zijn. Gezamenlijk zong men ..Nu zi.it wellecome". Daarna zong het N V.E.V.-koortje, onder leiding van de heer Parker, enige Kerstliede ren. waarna door mevr. Dinja de Wolff verschillende Kcrstrijmcn en gedichten werden voorgedragen, o.a „Laat het sneeuwen. Heer", van B. v. Eysselsteyn. een zeer mooi gedicht uit de bezettingstijd Tot de pauze wisselden koorzang en voordracht elkaar af. Bij de thee werd „het bekende schoteltje" geserveerd, voorzien van allerlei heerlijkheden, door ijverige leden zelf gebakken. Na de pauze droeg mevr. De Wolff voor: „Kerstmis voorbij" van A- van Duinkerken en zong het koortje de Kerstcantate van Cath v. Rennes. Als laatste nummer van het pro gramma werd gezamenlijk „Stille nacht" gezongen. De voorzitster sprak een slotwoord. Het was aen sfeervolle middag. Uit Duitsland .Oostenrijk, Frank rijk en België waren tientallen woonwagenbewoners naar Amers foort gekomen om de plechtige uit vaart bij te wonen van een hunner, de 26-jarige W. A. van de Vorst, die onlangs bij een auto-ongeluk in Bel gië om het leven is gekomen Van de Vorst was een bewoner van het woonwagenkamp aan de Birkstraat Hedenmorgen stond een groot aantal auto's in de omgeving van de St. Henricusparochie in de Paulus Bor straat, alwaar de uitvaartdienst werd gehouden. De Requiem-mis werd op gedragen door kap. Oostenrijk Om half elf reed een grote stoet, be staande uit een vijfentwintigtal wa gens, van het Soesterkwartier naar de R K. Begraafplaats aan de Utrechtseweg. Daar hadden zich een groot aantal belangstellenden verza meld. familieleden, vrienden en ken nissen van het slachtoffer. Aan het graf verrichtte kapelaan H. P. van Schaick de absoutc. Een schat van bloemen werd daarna aangedragen. De plechtigheid droeg een zeer aan grijpend karakter. Zoals bekend vond het ongeval plaats te Wolver- tem in België tussen Brussel en Ant werpen op 18 December jl. Van de Vorst kwam met zijn auto in botsing met een trailer en kwam daarbij om het leven. Bedrieglijke bankbreuk gestraft Conform de eis van de Offilier van Justitie veroordeelde de Utrecht se Politierechter een 48-jarige ver tegenwoordiger, die voorheen te Amersfoort woonde en thans te Zur- phen is gevestigd, tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar wegens het onttrekken van goederen aan zijn faillissement. Bij vonnis van 6 Juni j.l. 1951 was dc verdachte door de Utrechtse Rechtbank in staat van faillissement verklaard en was zijn inboedel dientengevolge onder beheer ge steld. Van te voren had hij echter een deel van de inventaris van zijn huis naar elders gebracht ter voor koming van beslag. Een en ander omdat deze goederen afkomstig wa ren uit de inboedel van zijn ouder lijk huis en hij er uit. pietcitsover- wegingen geen afstand van meende te kunnen doen Hoewel de Officier van Justitie het gepleegde vergrijp zeer ernstig noemde, wilde hij ter wille van het blanco strafregister en de gunstige rapporten, die over de verdachte waren uitgebracht, de man voor dit keer nog niet naar de gevangenis verwijzen. De rechter sloot zich bij deze zienswijze volledig aan. Examens zwemmend redden Gisteravond zijn in het Sport- fondsenbad de examens A en B af genomen van het zwemmendred- den De examinatoren hebben het de leden van de Amersfoortse Red dingsbrigade niet cadeau gegeven De leiding berustte bij de heer v. d Twcel uit Utrecht. De volgende leden behaalden hot diploma A: mej E. Stoel; mej. J. E. M Hoogeveen; de heer L. Lans en E. Geytenbeek. Het diploma B behaalden; mej C. M. Hilhorst en M. de Groot: de heren A. M. v. Dort en D. G. Kal leveen Niet alleen van West-Hill Niet alleen kinderen van de West Hill Zondagsschool maar ook twee kinderen van de Zondagsschool Bergwijk" van de Ned. Herv. Zon dagsschool Vereniging staken de kaarsen aan bij de Avondmaalsta fel ter gelegenheid van de opening van de Bergkerk op Zaterdag j 1 Op de Maandag in het Dagblad ge plaatste foto staan deze kinderen links van ds Braakman. Tsjang Kai Sjek: In 1953 voorbereidingen gereed voor aanval op vasteland TAIPEH - Generalissimus Tsjang Kai Sjek heeft Maandag tijdens een inspectie van troepen verklaard.dat het volgend jaar alle militaire voor bereidingen zullen zijn getroffen, om het Chinese vasteland te heroveren en dat de Verenigde Staten binnen kort aanvullend materiaal zullen sturen om de nationalistische strijd krachten te helpen bij de tegenaan val. Generaal Chase, chef van de Amerikaanse militaire missie op Formosa, heeft bevestigd, dat de Verenigde Staten het volgend jaar zware wapens cn vliegtuigen naar Tormosa zullen zenden. Ter gelegenheid van het Kerst feest zijn tal van winkels in de binnenstad geïllumineerd met een lichte kerstbomen. Hierboven een foto, die onze fotograaf gister avond in de Langestraat maakte. (Foto D. v. A. - Hofland) International Friendship League, hield gisteren haar jaarlijkse Kerst avond in de grote zaal van de Berg kerk. Er bleef geen plaats onbezet Tijdens het openingswoord van de voorzitter werden de kaarsen ont stoken. Er was koorzang van een groep leden van het Amersfoorts Mannenkoor. Zij brachten op ont roerende wijze een zestal liederen ten gehore Een I F L -lid las 't Kerstevange lie voor. Herman van Kerkhof zong enkele liederen van Bach. De ver tolking was subliem. Na declamatie en pianospel werd het Kerstspel „Koningen in Judea" door leerlingen van het Amersfoorts lyceum opgevoerd. Het enthousias me van alle spelers was meer dan voldoende om een goede uitvoering te verkrijgen Na zang van Herman van Kerkhof declameerde Jim Pel de rij van Edclingen uit Vondels Gijsbrecht. Besloten werd met „Stille Nacht. Heilige Nacht". AANGIFTE VAN DIEFSTAL Een bewoner van een perceel aan de Krankeledenstraat deed aangifte van diefstal van kledingstukken met een gezamenlijke waarde van onge veer f 250. Een nieuwe dlesel-electrlsche loco motief de eerste van zes ln de serie genummerd 800 met een vermogen van 1300 pk, en een dlcnstsnelheid van 100 km per uur. r(Jdt thans proef op de spoorlijnen rondom Utrecht. Zaterdag heeft tussen Haarlem en Leiden één van de eerste nieuwe, voor streekverkeer bestemde, die- sel-clectrische motorrijtuigen proef- gereden. Dit was een experimentele rit met een enkelvoudige eenheid. De maximum dienstsnelheid van deze rijtuigen is 120 km per uur. Zij kunnen in combinatie met meer dieselstellen zo nodig bij storing op geëlectrificeerde baanvakken dienst doen. De kleur is blauw. DEN HAAG. Bij informatie bij het departement van Economische Zaken heeft het ANP vernomen, dat de beide Kerstdagen volgens de Winkelsluitingswet niet als Zon dagen worden beschouwd. De Woensdag vóór de Kerstdagen be hoort tot de daggen, waarop dc win kels tot negen uur 's avonds ge opend mogen zijn. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Gehuwd; Jan Veldhuizen en Evcrtje Adams. In de kinderdienst van de West Hill, die op 2e Kerstdag in de nieuwe Bergkerk ivordt gehou den, zal een aantal kinderen een kaarsjesspel uitvoeren. Er zijn tien kaarsjes. Achtereenvolgens gaan er om verschillende rede nen negen uit. Een kaarsje blijft branden omdat het weet van het licht der wereld. Dit kaarsje ont steekt dan weer de negen ande re kaarsjes. Op onze foto ziet men de kinderen het spel instuderen onder leiding van mevr. Doedens (Foto DvA-Hafland) VERVOLG ZWEMCOMPETITIE Neptunus blijft derde Onder matige publieke belang stelling werd gisteravond in het Sportfondsenbarï Amersfoort de tweede ronde verzwommen van dc Winter-Zwemcompetitic Kring Utrecht. Over het algemeen werd er middelmatig goed gezwommen en zoals te verwachten was. hieven toptijden uit. Het grote aantal deel nemers. vooral jeugdige, schept ver trouwen in de toekomst. Na een goed gezwommen 50 me ter rugslag jongens adsp. legde de jeugdige Neptuniaan Theo Hoogveld beslag op de eerste plaats in de aardige tijd van 36,4 sec. Bij de wisselslag-estafettes konden we ge nieten van opwindende gevechten en vierde clubrivaliteit op sportieve wijze hoogtij. Op laatstgenoemde nummers sleepten de Neptunus-ad- spiranten bij de meisjes een twee de en bij de jongens een 3de prijs uit het vuur, terwijl het bij de da mes en heren net andersom was. dus resp. een 3de en 2de plaats voor de Rood-Witten. Op het num mer 3 x 100 m wisselslag-estafette heren kwam Wim Evertse op de 100 m schoolslag uit. Wim startte met een achterstand, maar op waarlijk grootse wijze wist hij al butterflyende Demuth van Zwem- lust, Jo Sievers van HZC, en Mijn- dert Hermes van de Robben te ver slaan Jammer was het, dat Gerrit de Bruijn de voorsprong op de vrije-slag niet kon handhaven, waardoor Neptunus zich met de tweede plaats tevreden moest stel len. Vermeldenswaardig is nog, dat de Robbenzwemster Dicky van Ekris op de 100 m rugcrawl haar per soonlijke record verbeterde met 6/10 sec. en bracht op 1 min. 14,4 sec. De uitslagen luiden: 50 M rugsl. meisies adsp.: 1. T. v. Brenk (Robben) 36,3 sec; 2. E. Mie- remet (Robben) 37,6 sec; 3. N. v. Seventer Robben 37,7 sec. 50 m rugslag jongens adsp.: 1 Theo Hoogveld (Nept) 36.4 sec; 2. D. Uiicntuis (Robben) 37 sec.; 3. Th. v d. Klashorst (Robben) 38 sec. 100 m rugslag dames: 1. D. v. Ekris (Robben) 1 min. 14.4; 2. E. v. Brenk (Robben) lmin 21; 3. N. v. Seventer (Robben) 1 min. 22. 100 m rugslag heren: 1. F. A. Demuth 1 min. 13,2; 2. H. Schenk (Robben) 1 min. 13.8; 3. J. H. v. Wijk (Zwemlust) 1 min. 19,2. 3 x 50 m wisselslag est. meis jes adsp.; 1. Robben 1 min. 53,2; 2. Neptunus 1 min. 58,8; 3. HZC (H'sum) 2 min. 1,3. 3 x 50 m wis selslag est. jongens adsp.: 1 HZC 1 min. 48,5; 2. Robben 1 min. 51,8; 3. Neptunus 1 min. 54. 3 x 100 m wis selslag est dames: 1. Robben 3 min. 56.3; 2. HZC 4 min. 19; 3. Neptunus 4 min, 26,1. 3 x 100 m wisselslag Feeling p\ E man, die vorige week op een morgen tijdens dc sneeuw-misère met mij opfietste kwam mij vage lijk bekend voor en ik her innerde me. dat luj dik wijls samen met me in de sigarenwinkel staat, waar hij alles beter weet. ..Wel, wel, wat een rommeltje," riep hij opeens naast me opduikend en hevig slinge rend om zijn stuur niet dwars op zijn koers te krij gen, „die sneeuw wéét wat, niet?" Ik knikte en begon te spitten in mijn memorie, want die sigarenwinkel zat nog erg ver op dat mo ment. Doch ihij bleef on geschokt doorbabbelen. „M'n vrouw zei, dat ifc be ter met de tram kon gaan, maar je bent sportief of je bent het niet, hè? En ik op m'n karretje. En m'n vrouw bang kijken. Je wéét hoe ze zijn. hé? Het is een kunst om niet te vallen, toegegeven, maar ik heb er nooit last mee. Het enige is. dat je niet moet den ken aan vallen. Zeg, je slipte bijna. Dat komt om dat je je stuur te stevig vast houdt Als ie je stuur wat losjes beet pakt kdn er niks gebeuren. Je suit maar wat mee, niet?" In derdaad bleef hij vrij ze ker in het zadel en stak in dril opzicht aanzienlijk af bij uw SVK. die af en toe meende dan nu toch ein delijk de val van zijn leven te zullen maken. Boven dien irriteerde die man mij en ondermijnde mijn zelf vertrouwen. „Het hangt er misschien ook wel van af hoe hard je banden zijn." opperde ik technisch. Vlak achter een slome doeshond langs slippend lachte hij vaderlijk. „Dat heeft er niets mee te maken", zei erig fietsend. ..het is feeling. Net als bij auto rijden. Je voelt hei aan of je voelt het niet aan. Als ik jou zo zie rijden, geloof ik. dat jij het niet aan voelt. wel? Je rijdt te bib berig, niet?" Daar ik per soonlek niet gesteld ben op ongevraagde, onredelijke en nutteloze critiek zweeg ik verbeten en fietste dapper verder, met ware doods verachting ettelijke diepe sneeuwgreppels kervend en transpirerend van opge potte kwaadaardigheid. In middels ging hij onverdro ten en onbewust van de irriterende strekking van zijn monologen met een onbegrijpelijke energie door, stak zijn licht niet onder de korenmaat en openbaarde een dermate groot tekort aan zelfcritiek dat het mij pijnlijk begon te verbazen, dat hij primo niet snapte, dat hei mij zo langzamerhand langs de koude kleren ging en se- cundo, dat hij zich vrij belachelijk maakte Doch er zijn mensen Bij een druk kruispunt mei veel auto's, rijwielen en machtig veel sneeuw, stak hij zijn hand uit. „Nou, het beste dan maar weer," riep hij afzwen kend „cn denk eens aan je feeling voor die sneeuw. Niet zo bang zijn. ouwe jongen!" „Idioot." bromde ik op gelucht en hoorde ogen blikkelijk een algemeen geroep, een luid gekraak en het gekletter van staal op steen. Ik stopte en keek om en zag tot m\jn enorme vreugde, dat hij over een schoongeveegd riooldeksel geslipt was en net bezig heid vond met de slotfase van een verpletterende duik in de sneeuwmodder. Even later rees hij be duusd overeind en werd afgeklopt door een anent en een oude heer met fon kelende grfins van een ge- pensionneer de, wiens zo veelste stille dag eindelijk eens amusant begint. Maar voor ik in de plezierige drukte betrokken kon wor den ben ik tevreden door- gefietst. de sneeuw in stilte en uiteraard figuurlijk aan het hart drukkend. Ballen gooien Bjj één van onze bezoe ken aan de tweedaagse ba zar van „Samuel" in de Markthal, bleek ook de wethouder van financiën, de heer C. van Zwol, aan wezig te zijn. Op een ge geven moment raakten wij gelijk met de wethouder aan een ballengooitent ver zeild. De standhouder was handig, lokte een wedstrijd uit en keek met voldoe ning naar de wethouder, die zonder succes, zijn kwart jes deponeerde in de bus van „Samuel". Over ons was de man minder tevre den, want wij wonnen de wedstrijd glansrijk en ont vingen enkele mooie prij zen Een troost voor de wethouder, de „vergooide" kwartjes kan „Samuel" best gebruiken en zullen ong twi (eld een nuttige bestemming krijgen. Schaarse menu's De echtgenotes en ver looiden van de voetballief hebbers kunnen voor de Kerstdagen eens hun beste beentje voorzetten met het klaarmaken van een menu, want hun mannelijke we derhelften vinden voor de beide dagen geen voetbal menu, waarmede zij hun maaltijd kunnen doen. Tot dusver zijn tenminste voor de Amersfoortse clubs geen wedstrijden op 26 Decem ber vastgesteld. Ook voor Zondag 23 De cember heeft de K N.V B,- kok niet zo erg veel „klaar gestoomd", maar dan ko men tenminste nog wat clubs uit onze stad en om geving in het .gareel" Het programma ziet er voor deze clubs als volgt uit; H.VC. vrij A.P.W.C.D.E.C. even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf unr. Amf. BoysZebra's B.F.C.S E.C. Quick vrij Amsvorde vrij K.V.V.A.Hilv. Boys V.V.Z.A. vrij. Voor zover ons op dit moment bekend is, worden voor het Zaterdagvoetbal dit jaar geen wedstrijden meer vastgesteld. Plaatjes kyken Stadsvensterkijker smaakte dezer dagen het genoegen het album „Naar de West" toegezonden te krijgen, dat Douwe Egberts (Joure en Utrecht) uitgeeft. Hij noemt het een „album" omdat het herinnert aan de vermaarde Verkade-albums die aanvankelijk met kleine plaatjes, later met grotere platen uitkwamen, die in geplakt moeten worden. Dit boek van D E. is er een met grote platen. Ze zijn vaak bijzonder fraai en de kleuren zijn uitste kend. Het boek beschrijft in woord en beeld Suri name en de Kleine Antillen en bevat ook een aantal goede kaarten. Het is niet alleen interessante leerstof voor de ouderen en een mooi „kijkboek" bovendien, maar het is ook zeer leer zaam vcor de jeugd. Ook voor de kleinties, die aan „de West" nog geen weet hebben, heeft DE. plaat jesboeken Ze bevatten de ook al weer fraai geïllu streerde „Avonturen van Flip en Flap", verteld door Han Hoekstra. est heren: 1. Robben 3 min. 44.8: 2. Neptunus 3 min. 46,5; 3. HZC 3 min. 51. Stand in punten: 1. Robben (H'sum) 2909.7 punten; 2. HZC (H'sum) 3054.4; 3. Neptunus (A'foort) 3111.1; 4. Zwemlust (Utr.) 3302.6; 5. De Vest (Naarden) 3604.8; 6. Wilskracht (Utr.) 3739.2; 7. UZSC (Utr) 3766 6; 8. KZVA (A'foort) 4079.9; 9. Laga (Zeist) 4201.2; 10. DKR (Utr 4206.8; 11. Vechtstreek (Utr.) 4258.7; 12. VZC (Veenendaal) 4492.1. AANGEHOUDEN In Amersfoort werd aangehouden G. S.. wegens verduistering van vijf kilogram vlees uit een fabriek, waar hij in dienstbetrekking was. 19 t.m. 24 Dcc. GRAND THEATRE: Van 19 t.m. 23 Dec. „Miss Belvedere Is verliefd". Toe gang elke leeftijd. Aanv. 2.—, 4.15, 6.45 en 9.uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 cn 9.— uur. In de CYCLUS-voorstclllng Woens dag 24 Dec. Aanv. 2.306.45 „De sleutels van het Koninkrijk". Toe gang elke leeftijd. CITY THEATER: Van 19 t.m 24 Dec. „20 jaar op wacht". Toegang elke leeftijd. Aanv. Zo 2—, 4 15, 6.45 en 9— uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9. uur. INSTITUUT VOOR VOLKSONTWIKKE LING: 21 Dec. Filmavond in City Theater. Aanv. 10 uur: „Fictsen- ven" Toegang 14 jaar REMBRANDT THEATER: Langestraat 129 Van 19 t.m 21 Dec Gedropte spion". „Desperado's van Dodge City.. Toegang 14 jaar Van 22 t m 24 Dec „De wraak der Quantaro's". Toegang 14 jaar. Aanv. Zo 2.— 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30, 6.45 en 9uur. CITY THEATER: Soestdijk: Van 19 t.m. 21 Dec „Het hunkerende hart" Toe gang 14 jaar. Van 22 t.m. 23 Dec ..Bulldog Drum- m» keert terug". Toegang 14 jaar. In dc CYCLUS-vnorstelling Woens dag 24 Dcc. Les Enfants du Paradis. Aanv. 2.30 en 7.30 uur. Aanv. Vr. 8 uur. Toegang 18 jaar Za 2.30, 6.45 en 9.— uur. Zo. 2 4 15. 6.45 en 9.uur. Ov. dagen: 2.30 en 8. uur. DINSDAG 23 DECEMBER D'ORANJEBOOM- Schutjasconcours lo- terJjclub „Theomien" KERK stichtinc ..Zon en Schild", kerst concert A M.K. BERGKERK. 20 uur: De Oer. leken- spelgroep: „De ster van Bethlehem" van Nijhoff. ASTORIA, 20 uur: filmavond „Wat is rugby" VRIJDAG 26 DECEMBER ACADEMIE v. BEELDENDE KUNST, 10.30 uur: Hum. Verbond. Kerst bijeenkomst. K.A B.-GEBOUW, 14 uur: Kinderkerst feest. ZATERDAG 27 DECEMBER MARKTHAL. 20 uur: Radiosterren- avond. NACHTDIENST APOTHEKEN: Haan. Julianaplein 3, fcel 3677; Soester apotheek. Noordewierweg 92, tel. 5474. Burgerlijke Stand Geboren: Jos D. Cobben; Maria S. Houdt; Hendrikus J. Balk; Nico- laas Biezenbos; Huiberdina L. J. Snoek; Gerrit J. Krijkamp; Rudolph J. Elderman. Jacobus J. M. v. d. Heuvel Cornelia E. S. Schoonder- beek. Gijsbertus J. A. Goes. Johan na H. v. d. Bogert; Ingeborg K. Prey. Gertie J Steinebach. Robert W. Merkens. Frank Mulderij. Hen- ders F. J Rollman Getrouwd: E. de Bruin en E W. van Beek. L. Doppenberg en J. T. van Elten P. A. van Zuilen en C. W. Knoppers. A. van 't Wel en P. Bruinekool. W. G. Agterberg en A. v. d. Ham J G de Boer en A. J. Schonewille L. J. v. d. Lof en H. A. van Rhijn R. H. Dragëi: en C. J. Wiggers. H. B. Posthumus en Y. Boomsma; C. Christ en T. van Zoe- ren. Overleden- Frans P. Koopman, 71 j.. geh. met C. M. Ostergren; Hen drik J. Schouten. 84 j„ geh. met J. M. E Massé, Teuntje van Laar. 62 j., geh. met W. Bakkenes; Wul- fert J. Craanen, 2 j.; Eva C. Berg- sma, 61 j., geh. met I. Schaap. Jo hanna Smoes, 37 jongeh. Anna Cl. Sauerbier. 94 j. Anthonie Bruijs, 60 j., geh. met M. van Barneveld; Hendrikus P van Overbeek 8 mnd. W. M. v. d. Mast. 2 j G Visser. 50 j G. van den Hoogen, 3 m. W. van Haselen. 69 j. H Visser. 70 j. W. M. Lieftinck, 3 j. I.TSBFRTCHT 's-GRAVENHAGE - De mededeling van de Nederlandse IJsberichtendienst van 22 December luidt als volgt Op bet IJsselmcer is geen ijs dat hin derlijk voor de scheepvaart is meer aanwezig behalve voor HarderwUk. Iwaar Intussen de scheepvaart al door gans vindt en ten westen van de Prinses Margrietsluis alwaar nog zwaar opeen- geoak'. drijf ijs zit Weer probeert een schip daar de doorgang te forceren. Wij publiceren hierbij nog een foto van de nieuwe kerk op de Berg, van de achterzijde geno men. (Foto DvA-Hofland)

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2