STABSVENSTER Rijdend Postkantoor naar Amersfoort 2 Morgi onze en in stad Hagenaars roofden voor f 14.000 kaas in Woerden Geen spoor van ontsnapten Maandag 29 December 1952 De grote jaarlijkse kinderzegel- actie voor het zwakke kind is weer gestart. Tot 17 Januari kan men de kinderzegels en kaarten weer op de postkantoren (alleen zegels) en by de plaatseiyke comité's verkrijgen. De opbrengst is bestemd voor alle verenigingen, van welke gezindheid dan ook, die werken voor dit mooie doel. Dit omvat nu welhaast het gehele terrein van de kinderzorg, zowel voor- als nazorg. Het aantal sana toria. kinderhuizen, gestichten en verenigingen, dat jaarlijks een deel ontvangt van de baten, is reeds de 500 overschreden. Uit het bovenstaand alléén blijkt, dat deze jaarlijkse gebeurtenis een groot goed betekent voor het gehe le Nederlandse volk De stichting ..Voor het Kind" heeft ter stimulering van deze na tionale actie een „Ronde van Ne derland" georganiseerd. waarbij door een zgn. „Rijdend Postkantoor" een groot aantal plaatsen wordt be zocht. Morgen heeft onze stad de eer als gastvrouw te mogen optreden. „Waarheid en Liefde" In de ochtenduren maakt het auto postkantoor een tocht door de stad. waarbij op verschillende punten wordt gestopt. De te volgen route is: Soesterkwartier met halte op de hoek Noordewierweg en Dollard- straat en bij de Flatgebouwen. Des middags wordt standplaats gekozen op het parkeerterrein bij Amicitia Voor de postzegelverzamelaars zij medegedeeld, dat alle op het auto postkantoor met kinderpostzegels gefrankeerde correspondentie met een speciaal stempel wordt gestem peld, aldus bericht ons het plaatse lijk comité voor de kinderpostzegels. Wijdingsvolle ochtend in Mil. Sanatorium Op de ochtend van de Eerste Kerst dag werden, om ongeveer 7 uur het was nog donker, door de nachtzusters de kaarsjes aangestoken van de kerstbo men op de kamers van het Militair Sa natorium aan de Utrechtseweg. De verlichte kerstbomen brachten met hun (lakkerend kaarslicht een Kerst achterveld Kerstuitvoeringen te Achteveld Tweede Kerstdagavond cn Zon dagavond werd in de zaal der Co- operatie te Achteveld een Kerst uitvoering gegeven door ..Jong Ach teveld". Op de proloog van Mientje Voskuilen zongen vijf meisjes „Het was een maged uitverkoren". Na „De Boodschap van de Engel" waar in Dorothea van Wieringen de hoofdrol goed vertolkte werd ge zamenlijk gezongen „Er was een roos ontsprongen" terwijl Tinie Burgsteden als „Vrouw van de her bergier"' zich goed kweet van haar taak Het koor der Jongeren Ge meenschap onder leiding van Zr. Alexandra zong zeer verdienstelijk enige kerstliederen. Na de pauze zong het Parochiële Mannenkoor onder leiding van de heer Kerstens enige meerstemmige Kerstliederen en de cantate's van De Klerk en Mosmans. De zusjes Annie en Tinie van Dalen konden de vele aanwezigen wel boeien met hun mooie voordracht „Zeg buur vrouw". maar wat de 7-jarige Erna Bourgonje over Kerstmis vertelde was bijzonder aardig, hetgeen ook gezegd kan worden van het „Kerst- nachtspel"' waarin Annie Tolboom Op 2e Kerstdag vond een wij- dingsbijeenkomst van het Human is- harmonie, tisch Verbond plaats in de Muziek school op de Regentesselaan. waar de heer J. M. Roelofsen het woord voerde over het onderwerp: „Waar heid en Liefde". Allereerst uitgaande van teksten van Martin Buber, besprak de beer Roelofsen het verschil in opvatting omtrent de betekenis van het Kerst feest bij Joden en Christenen (ver wachting naast vervulling), om dan te getuigen, hoe moeilijk het voor hem persoonlijk was. een zinvol Kerstfeest te vieren Allerlei sym bolen hebben hun betekenis verlo ren. veel is er. wat slechts kinder lijk is en de volwassene niet raakt. De humanist zal in volkomen eer lijkheid de elementen van het Kerst feest hebben te onderzoeken en kan daarbij het conflict, dat bestaat tus sen waarheid en liefde, niet uit de weg gaan. Niet de zachtheid alleen is de weg. maar ook, waar nodig, de hardheid Liefde en waarheid staan daarbij in voortdurende span ning tot elkaar Ter adstructie van zijn beschouwingen las spr. oa. fragmenten voor uit werk van de Spaanse schijver en filosoof Miguel de Unamuno. De bijeenkomst werd opgeluisterd met muziek en koor zang door leden van het Verbond. sfeer, welke werd vergroot door hot I als herderinnetje het uitstekend deed Het programma werd vanwe ge het te late uur voor de kleintjes iets ingekort, hetgeen echter in het geheel geen afbreuk deed aan het gebodene en was de jeugd achter in de zaal geheel stil geweest dan had alles nog beter tot zijn recht gekomen. De ouderen zullen deze avonden zeer zeker hebben gewaar deerd. Onder de aanwezigen merkten wij o m. op Bisschop Van Bekkum. Zeer Eerw Heer Pastoor. Wel Eerw. Heer Kapelaan en Pater Broek. De goed geslaagde avonden ston den onder leiding van de heer Ker stens. terwijl het orgel werd be speeld door de heer Strijbos De opbrengst van deze avonden was bestemd voor de Capa Manja (Bisschopsmantel» welke de jeugd van Achteveld Mgr Van Bekkum zal aanbieden. zingen van Kerstliederen, door een koor van de zusters van het sanatorium Een dubbel koperkwartet van de PTT-har- monie te Amersfoort zorgde voor gcede begeleiding Het zingen dat in de ochtendscheme ring door de gangen en zalen klonk werd door de patiënten zeer gewaar deerd. Vooral het ..Stille nacht Heilige nacht" maakte in deze stemmige om geving grote indruk. Het geheel stond onder leiding van de heer F Vellema. terwyi de muziek geschreven door de heer Admiraal, de dirigent van de PTT- Inbraak in villa In een villa aan de Huygenslaan is gisteravond ingebroken. Toen de bovenbewoner van het perceel, het huis wordt namelijk door twee gezinnen bewoond, 's avonds om half twaalf thuis kwam hoorde hij een vreemd geluid in de beneden verdieping Hij ging onmiddellijk op onderzoek uit. Helaas. de dader(s) was verdwenen. De kamer was geheel doorzocht. Men was binnengekomen door een glas in lood raam te verbreken. Er werd niets vermist. Garantie geldlening leden „De Terp" Zowel het bestuur van de Coöpe ratieve Woonvereniging „De Terp", te Amersfoort, als de N V bouwkas Noord Nederlandse gemeenten, ge-, vestigd te Assen, heeft het verzoek tot de Raad gericht om zich in prin cipe bereid te verklaren tegenover genoemde bouwkas rechtstreeks de rente en aflossing te garanderen van de leningen, welke de bouwkas aan spaarders, tevens leden van de coö peratieve Woonvereniging, zal ver strekken voor het verkrijgen van een recht van bewoning, c.q. eigendoms recht. van een appartement en zulks tot een totaal bedrag van ten hoogste 700 000 In dit verband brengen wij het vol gende onder uw aandacht: Het lijkt B en W. gewenst, de ge vraagde garantie niet zonder meer te verlenen, doch nu reeds vast te leggen, dat de Raad zich de bevoegd heid voorbehoudt een verzoek tot het verlenen van een garantie te mogen weigeren, indien: a. twijfel bestaat omtrent de finan ciële betrouwbaarheid van de be zoeker; b. vrees bestaat dat de flat groten deels door niet-ingezetenen der ge meente zal worden betrokken; c. verzoeker voldoende gegoed is, zodat een borgstelling door de ge meente niet noodzakelijk is. Bevorderingen bij politiecorps Een zestal hoofdagenten van poli tie zijn bevorderd tot brigadier. Het zijn: W. Piek. W. A. Teunissen. H. Nijzink, H. Dijkstra. J. C. Ooster- hoff en D. Ruardi. De brigadier J. v. d. Bunt werd bevorderd tot ad judant. Al deze bevorderingen zijn ingegaan per vijftien December. Noteert U even GRAND THEATRE Van 25 tot en met 30 December „Anna". Toegang 14 jaar. Aanvang 25. 26. 27 en 28 Dec.: 1 30. 4 -. 6.30 en 9 uur. 29 en 30 Dec. 2.30, 6 30 en 9 uur Woensdag 31 Dec in onze cyclus „Les Enfanfs du Paradis". Toegang 18 jaar. Aan vang 2.en G.45 uur. CITY THEATER 27 tot en met 31 Dee. „Tien van het Vreemdelingenle gioen" Toegang 14 jaar. Aanvang 25. 26. 27 cn 28 Dcc.. 2.-. 415. 6.45 en 9 uur. 29 en 30 Dcc 2 30 6 45 en 9 uur. 31 Dcc 2.30 en 6.45 uur REMBRANDT THEATER. Van 28 tot en met 31 Dec. Het zwaard der vergelding" Toegang 14 Jaar. Aan- van 25. 26. 27. 28 Dec - 2—, 4 15. 6 45 en 9 uur. 29 en 30 Dcc 2 30 6 45 en 9 uur. 31 Dcc. 2 30 en 6 45 uur. CITY THEATER SOESTDIJK 28 tot cn met 30 Dec.' „Drie van de Infan terie" Toegang 14 jaar Woensdag 31 Dec. in onze „Cyclus" „De sleu tels van het Koninkrijk" Toegang „elke leeftijd Aanvang 25. 26. 27 28 Dec.: 2.—. 4.15. 6 45 en 9 uur 29 en 30 Dec.. 2.30 cn 8 uur. 31 Dec. 2.30 en 6.45 uur MAANDAG 29 DECEMBER MARKTHAL. 20 uur: Propaganda.avond Bescherming burgerbevolking. DINSDAG 30 DECEMBER GEMEENTEHUIS. 19 uur: Raadsverga dering. ST JORÏSKERK. 20 uur: Kerstconcert sectie zang en muziek. WOENSDAG 31 DECEMBER MUZIEKSCHOOL. Regentesselaan 21B. 19.30 uur: Oudejaarsbijcenkomst Hum. Verbond. Herdenking Henriët- te Roland Holst. TENTOONSTELLINGEN KERSTTENTOONSTELLING A G HUIS werken van Jan Toorop. Leo Gestel Suze Robertson en Floris Verster Geopend tot cn met 9 Januari op werkdagen van 9—12 en van 2—5 uur. Op Zon- cn feestdagen van 1417 uur. GEBOUW DE INSTUIF- Expositie ver ken van Alex Luigjes en Joh. Bijs- terveld Dagelijks geopend van 2—5 uur. Competitie-rit van Pedaalridders In echt guur December weerver- reden „de Pedaalridders" Zondag de Vijfde Najaarscompetitierit Bij de junioren sprong Bisot halverwege de wedstrijd uit de groep weg en won zoals hij wilde Bij de B-klasse leverde Beekhoven niet minder felle strijd. Hij kreeg loon naar werken en ging met een halve ronde voorsprong op nummer twee door de finish. De totaaluitslag was A-klasse. 25 ronden: 1. Veenvliet; B-klasse: 1. Beekhoven; 2. De Jong; 3. Bouman: *4. Ottenbros; 5 De Jager. C-klasse: 15 ronden: 1. Bisot; 2 P v Well; 3. L Ouwerkerk; 4. A. Brons; 5. Hendriks. Fidëlitas I-SDO111-1 Fidëlitas zette haar reeks overwin ningen voort en ditmaal was SDO uit Bussum het slachtoffer Aanvankelijk golfde het spel op en neer Beide doe len waren beurtelings in gevaar, maar langzamerhand werd het duidcliik dat de Fidelltas-aanvallen gevaarlijker wa ren. Na ongeveer 15 minuten spelen open de de A'foortse midvoor de score Toen Fidëlitas eenmaal de goede richting ge vonden had. werd de score regelmatig opgevoerd door midvoor. linksbinnen en spil. zodat de rust aanbrak met een 5—0 voorsprong voor de thuisclub. Ook na de rust beheerste Fidëlitas "iet *-pel. Er werd nog fix gescoord, terwijl de Bussumers door een mooi schot van hun linksbinnen de eer wisten te redden. Achteveld-junioren winnen De Achteveld-junioren trokken zich in de uitwedstrijd tegen het veel zwaardere Hooglanderveen A weinig aan van het harde spel der tegenstanders. Het verschil in spel opvatting was wel erg groot en dank zij veel beter samenspel van Achteveld stond het Hooglanderveen doel steeds onder zware druk. Met de rust was de stand al 50. hoe wel de voorhoede, waarin Smink, Marwijk en Voorburg steeds hun tegenstanders te vlug af waren, eni ge opgelegde kansen miste. Het werd tenslotte een verdiende grote 113 overwinning. SCHIETEN Wegens Oudejaarsviering zal er Woensdagavond geen schieten zijn op de banen der schietvereniging bij de heer Wijntjes. TONEEL De toneelafdeling der voetbalver eniging zal op 25 en 26 Januari a s. op de planken komen met de dol komische toneelstukken „"De moder ne huisknecht" en „De Prins op stap". De eerste voor publicatie vrij gegeven foto linn Engelands nieuivste en krachtigste opera tionele bommenwerper. Dit is het eerste met vier straalmotoren uitgeruste vliegtuig met half cirkelvormige vleugels, dat met succes zijn eersfe proefvlucht heeft gemaakt. De teruggebogen halvemaanvormige vleugels com bineren de aërodynamische en operationele hoedanigheden van dc rechte teruggebogen scherpe delta vleugels maar niet de na delen ervan. Een hoog terugge bogen staartstuk bevindt zich op een enkele vin. welke eveneens scherp naar achter wijkt. DE A VONT! HEN VAN KAPITEIN HOB weg Tamoa krijgt Rod radio- telegrafisch verbinding met een Frans patrouil levaartuig. Het geeft het bericht door. dat zich op Tamoa drie gevaarlijke vreemdelingen in arrest bevinden. De comman dant van het vaartuig deelt mede, dat hij on middellijk koers zal zet ten naar Tamoa Wan neer Rob met Kees en Frank (en Skip!) veilig op het eiland aankomt, worden zii met gejuich ingehaald De volgende dag arriveert het pa trouillevaartuig. dat de arrestanten aan boord neemt en de comman dant nodigt ook Rob en Frank uit met hem mee Kees Ja. ook dit avontuur is tenslotte nog weer te gaan om verklaringen af te legeen over hun goed afgelopen, maar Rob is zijn schip kwijt, belevenissen. Hartelijk nemen beide afscheid van EINDE (Morgen begint deel XXVIII van „De Avonturen van kapitein Rob"!) SOEST BDC-Victoria 1-5 Vóór de aanvang van de wedstrijd BDC—Victoria werd door de spelers van beide elftallen een minuut stil te in acht genomen, wegens het plotseling overlijden van twee jeugdspelers van Victoria, de jon gens Blatt. die in de bergen bij een auto-ongeluk om het leven zijn ge komen. Er ontwikkelde zich een fris, open spelletje, waarbij Victoria, die de wind mee had. wel het meest in de aanval was. BDC pakte ook goed aan. doch Theo Roland werd erg gemist. Victoria kon, ondanks het overwicht, het doel niet vinden, dank zij het uitstekende keepers werk van Jac. Kamerbeek. Uitein delijk moest deze veteraan toch zwichten voor een zuiver gericht schot van de Victoria-midvoor 10. Hoe of de Hilversummers zich ook inspanden de score te verhogen, ze bleken daartoe niet in staat. Na de thee kreeg BDC de vrij sterke wind in de rug en het zag er hoopvol voor de Soesters uit. Het zou echter anders uitkomen Vic toria toonde zich nu juist sterker en de BDC-ers konden geen vat op de laag gehouden bal krijgen. De Vic- toria-rechtsbuiten plaatste na onge veer 10 minuten spelen de bal hoog voor doel en de toestormende links binnen maakte er 20 van. Even daarna was het weer dezelfde speler die de derde goal scoorde. Dit werd BDC wat al te bar. P. Brouwer ging midvoor spelen en toen kwam er direct opleving in de ploeg Van zijn voet kwam dan ook een paar minuten later een juweel van een doelpunt, waarmede hij de eer van zijn club redde Bij een daarop volgende Victoria-aanval werd een speler in het beruchte gebied wat al te hardhandig van de bal ge werkt, waarvoor de scheidsrechter een penalty toekende, die prompt in een doelpunt werd omgezet. De laatste minuten waren geheel voor Victoria en er viel nog één doel punt (51). SECHercules 33 SEC speelde in een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de derde klasser Hercules uit Utrecht met 33 gelijk. De rust ging in met de stand 21 voor SEC. WOUDENBERG Woudenberg-DVSA 4-4 Tengevolge van nonchalant spel be haalde Woudenberg een zeker schijnen de overwinning niel. Tenslotte mocht men nog blij zijn met een gelijke punten verdeling Reeds na 4 min gaf Van Maanen Woudenberg de leiding met een kopbal Drie min later was 't uit een corner al weer gelijk. Toen doelpvfntten Vermeulen en Van Maanen vlak na elkaar, zodat de stand 3—1 werd. Daar na begon het nonchalante spel van Woudenberg en juist voor rust werd dc stand wederom uit een corner 3—2. Na rust kwam Woudenberg weer opzetten en v. Maanen scoorde na on geveer een half uur ziln derde doel punt, stand 42 Even laten bleef de dat beide verdachten zich met een valse sleutel toegang tot het pak huis hadden verschaft Zij hebben toen de auto in de nabijheid neer- Gouwenaar verdacht j I 1 1 *1 toen de auto in de nabijh* Vail medeplichtigheid gezet en eerst al de kaas voor de 1 deur opgestapeld Toen dat eenmaal WOERDEN Er is thans nader licht gekomen in de kaasdiefstal uit het pakhuis van de heer M. aan de Oude Rijn te Woerden. Zo is o.m. Woudenbcrgse achterhoede voor buiten- komon tp riaf rip diefstal spel staan en het werd 4—3. daar de vast le ^taan dat de diefstal scheidsrechter door liet spelen Vlak grondig was voorbereid en dat er voor het einde werd de stand gelijk door missen ui de Woudenbcrgse ver dediging Woudenberg telde een inval ler voor keeper Veldhuizen. Gevonden voorwerpen Gevonden, een combmatictane. Ver loren- een linker, grijze herënhand- schoen: een brume alpinomuts. Gevonden voorwerpen Als gevonden voorwerpen zijn aange geven klein hondje; poes: bril: huis sleutel. duif: padvindersrlem; witte koralen ketting: sleuteltje; poes: kin- derportcmonnaie: zak met 3 eenden; popje; huissleutel: bruine portemonnaie; wit kinderschoentje: oud herenrijwiel; poes: jachthond: bruine hond; grijze poes: transportrijwiel, nylonkous: sjaal- bril met kam ln étui: sleutel, diverse handschoenen en wanten. Inlichtingen aan het politiebureau. BELGRADO Het Joego-Slavi- sche parlement heeft eenstemmig de verbreking van de diplomatieke be trekkingen met het Vaticaan goed gekeurd. Burgerlijke Stand Geboren: Gijsberta Helena, d v. G. Donselaar en M. G van Dam: Yvonne Lucia Maria, d v A. van Es en C G. J Rutten; Janna Gcrritje, d. v. T. Alblas en W. Boot Overleden Pctronella Gerardina van Ree. wed. v. Roelof Adrianus de Kroes, oud 89 jaar. HOEVELAKEN Plaatsgeld in Herv. Kerk wordt met 25 verhoogd De voorgenomen totale verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk te Hoevelaken gaat niet door In plaats hiervan worden de thans lopende huur prijzen met 25To verhoogd Diegenen die niet langer van hun plaats gebruik wensen te maken, dienen hiervan op gave te doen uiterlijk Woensdag 31 Dec vóór 12 uur bij de heer Joh. Hommerson. 's Middags 3 uur worden dan dc vrijge komen plaatsen verdeeld tegen een vast gestelde prijs. Nederlandsche opera naar Dublin? AMSTERDAM De Nederland sche Opera heeft een uitnodiging ontvangen tot het geven van een reeks voorstellingen. in Dublin ge durende een periode van drie we ken in het voorjaar 1954. Dit optreden zou -worden gegeven in het kader van de ..Season" te Dublin, waar tot dusver o.a. de Staatsoper uit Hamburg en de'Pa- rij se Opéra Comique voorstellingen hebben gegeven en waarvoor de Staatsoper München in 1953 naar de Ierse hoofdstad zal gaan. Het is nog niet zeker of de Ne derlandsche Opera binnen het ka der van haar werkzaamheden, aan de uitnodiging uit Dublin gevolg zal kunnen geven. Twee bejaarde heren door auto gedood (Van onze correspondent) ARNHEM Twee bejaarde man nen (resp. 60 en 77 jaar oud) waar van de ene blind en de ander doof was. zijn Zondagmiddag in Velp om het leven gekomen toen zij bij het onverhoeds oversteken van de weg door een auto werden aangereden. BREMERHAFEN Men neemt thans aan. dat alle 20 opvarenden van de Duitse treiler „N. Ebeling", die op 23 December ten Westen van IJsland in een zware storm is ver gaan, zijn omgekomen. Klop I even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. doen. Het wekt allereerst Fenny moest het opnemen Fenny al bezig geweest een herinneringen aan de da- tegen niemand minder dan aantal schaaksters hiervoor pen, dat we het niet kon- dr Euwe, de Duitse groot- „warm" te maken. Het den doen. Aan die kerst meester Samisch en Zwol- resultaat hiervan is. dat voor de bevrijding. Het is le's sterkste speler, de heer naar alle waarschijnlijkheid I D Smit. Tegen laatstge- de Amerikaanse Karff, de aan een biljartlaken i,-1nv h ndo enn wrnno nn I mm- goed daaraan te denken. Het matigt een mens en noemde verloor zij door ar- Engelsen Bruce en Tram hij komt tot een goed ge- bitrage en tegen onze na- ner, een tweetal sterke sprek. hier en daar is n.l. nog wel een hobbelt je te be- tionale kampioen kon zij Joego-Slavische dames en Speuren maar WZA en Zulk een samenzijn aan het ook niet bolwerken, de Belgische kampioene de De posthoorn" kunnen er een kersttafel laat geen Doch het deed haar veel Bussers tot de deelneem- voorlopig op vooruit Zo- ruimte voor gezwam. Daar- genoegen de Duitse mees- sters zullen behoren.^ Wie, ajs men wee^ Valt het oude om spraken we die avond ter een half puntje af te behalve Fennv, van Neder- veld clat CTele»en was aan landse zijde zullen deelne- de Kapelweg ten offer aan de woningbouw. ouer kunst, over boekensnoepen. kortom over zaken, die een mens op een wat hoger ni- veau brengen. Zn „na- de kampioen van Neder- zal de kampioene van Am- k aar sen" kan alleen maar land elkaar ontmoetten, sterdam, mevr. Fenny zelf zegt er het vol- meespelen. gende van: „Natuurlijk kan wordt gehouden van 6 t/'m de voetbalcompetitie weer goed en gezellig zijn. Fenny Heemskerk I „Ik kom er gewoon niet Dit was voor de tweede men, staat nog niet hele maal. dat de kampioene cn maal vast, doch vrij zeker 1 Am- Veen Het tournooi Voetbalmenu Zondag 4 Januari draait ik niet tegen dr Euwe op, 18 Januari, de dames be- op volle toeren, want dan maar wat ik wel merk is, ginnen echter de tiende. zal het volledig menu, dat dat mijn spel sterker is En dan 't laatste nieuw- voor Zondag 21 December geworden, want ik ben nu tje over Fenny. Zaterdag was vastgesteld, worden TA E kerstsfeer laat ons U niet gauw los. Dat door," vertelde Fenny blijft nog voortduren tot Heemskerk ons gisteren en de overgang van oud in wees met een zucht op een beslist in staat veel meer a s. om kwart over vijf is opgediend. nieuw. We kunnen er nog stapel post. die voor haar tegenstand te bieden." Dat zij met de heer Euwe een Dit betekent, dat de voet niet toe komen de eeuwig- op tafel lag. Sinds het zij hiermede niet teveel van de gasten in de „Groe- balliefhebbers in Amers- uj. n/Tizegt heeft zij intussen in ne Kalebas", de wekelijk- foort en omgeving keuze de loop van haar schaak- se VARA-uitzending „on- kunnen maken aan de na- der aanvoering" van Gabri volgende wedstrijden: de Wagt. „Wat ze van me Fenny Heemskerk II willen weten, weet ik zelf niet," lacht Fenny, „maar luister maar eens om die groene-boom in de huiska- Moskouse tournooi heeft mcr van zijn linten en zij tal van brieven en blinkende ballen te ont- kaarten ontvangen en af loopbaan wel bewezen. doen. We kunnen er nog en toe offert zii eens een met. toe komen de takjes Zondag op om die omvang- dennengroen boven de rijke correspondentie af te schilderijen weg te halen, werken. Ja, dat schrij- Eti de kaarsen blijven ook venIk schaak liever nog staan: hoewel tot nie- tien partijen dan dat ik fipe stompjes afgebrand. één brief schrijf," bekent Intussen staat een nieuw - belangrijk tournooi Fenny tijd." Dat zullen we dan Heemskerk te wachten. Via maar doen. En gisteren? Toen heb- zij. Intussen vergt de scha- ber? we nog aan zo'n ge- kerij ook heel wat van zellige kersttafel gezeten, haar tijd. Zaterdag keerde Er stond van alles op wat zij terug uit Zwolle. Tij- lekker is. Die sfeer was er. dens de Kerstdagen ver- Nieuw voetbalveld Kaarsen in kandelaars ge vat gaven een mild licht. bleef zij aldaar, want zij n.l. uitgenodigd te en trachtten de stemming spelen in de eregroep van om de „tafel" alle eer aan het tournooi, dat de Zwol- te doen. Zo echt gezellig se schaakvereniging had gezamenlijk eten (en niet georganiseerd in verband te veel) kan 'n mens goed met het zestigjarig bestaan. HVC—Helder DWSV—APWC WOG-Amf. Boys QuickMaarssen JSV—SEC Ongetwijfeld zullen ook de liefhebbers van afde lingsvoetbal (Zaterdag en Toen we Zondagmiddag Zondag) wel iets te ver- ngs Metgensbleek wan- orberen krijgen, doch tot te delden, zagen we opeens dusver is ons het menu Beverwijk wordt gehouden twee voetbalvelden en we voor hen nog niet bekend, en dat hard op weg is een moesten even aan die aan- Wij hopen dit in de loop zear belangrijk traditioneel blik wennen. Aan de over- van de week te kunnen jaarlijks schaakevenement kant van het Boys-terrein annonceren. te worden. Dit jaar is men is n.l. in zeer korte tijd 'n van plan een sterke inter- nood-terrein in orde ge- „De laatste loodjes wegen nationale damesgroep te bracht. De grasmat wekt 't zwaarst," zei 't manneke vormen en in Moskou is wel geen herinneringen op vanmorgen. Max Euwe kreeg zij n.l. de uitnodiging om deel te ne men aan het bekende Hoog oventournooi. dat ieder jaar langs Metgensbleek wan- in de maand Januari o.a. in Den Haag een pakhuis was gehuurd ora de gestolen kaas op te slaan. De vrachtauto waarmee de kaas werd vervoerd, bleek echter niet gestolen te zijn, zoals aamanke- luk werd vermoed, doch bij een Haagse garagehouder te ryn ge huurd. Toen de beide Hagenaars, de 33- jarige A. P. en de 26-jarige N V.. Dinsdagmorgen in de vroegte met de geladen vrachtauto door de Woer- dense politie werden aangehouden, bleek dit reeds de tweede „rit" te zijn. Maandagavond om ongeveer 6 uur was het eerste vrachtje in Woer den afgehaald en in Den Haag on geslagen Zodra de verdachten de diefstal hadden bekend, kon ook de eerste partij in z'n geheel worden achterhaald en naar Woerden wor den teruggebracht. Beide partijen in totaal 4547 kg. vertegenwoordig den een waarde van ongeveer f 14.000 Voorts is komen vast te staan. Geen succes voor dammer Vos Ieder jaar moeten ln een match de provinciale damkampioenen van Utrecht en Overijssel (tezamen vor mend damgewest 5 van de Konink lijke Nederlandse Dambond) uitma ken wie van hen beiden in de strijd om de nationale damtitel zal worden geplaatst. Daartoe toog de Utrechtse provinciale titelhouder M. L. Vos Zaterdag naar Enschede om daar de Overijsselse kampioen J. Baas te treffen. Het is op een teleurstelling voor de "Utrechter uitgelopen. Hij verloor op jammerlijke wijze. De kans op een plaats in de finale is nu weliswaar voor Vos nog niet verke ken. doch hij zal dan in de eerste plaats de tweede partij tegen Baas. die op 3 Jan. 1953 in Utrecht wordt gespeeld, moeten wirïnen. Ook in de andere gewesten begon nen de classificatie-wedstrijden. In gewest 6 (de drie zuidelijke provin ciën) eindigden alle partijen in re mise Zij waren Okrogelnik (Lim burg)— Craane (Nrd-Brabant), Blom (Zeeland)Craane en Okrogelnik Blom. De uitslagen van de wedstrijden in gewest 4 (Groningen, Friesland en Drente) zijn niet door ons ontvangen. BUNSCHOTEN G. Koelewijn Kzn verongelukt Vrijdagavond omstreeks half zeven gebeurde op de nieuwe rijksweg tus sen Bunschoten en Hoogland een ernstig ongeluk, dat aan de 62-jarige G. Koelewijn Kzn uit Bunschoten het leven heeft gekost. De heer Koelewijn die per rijwiel een bezoek wilde gaan brengen bij de directeur van „Eemlandia" in het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort is bij het passeren van kruispunt aangereden door .een uit de richting Hoevelaken komende perso nenauto. met het gevolg, dat de heer K. vrijwel op slag werd gedood. De heer Koelewijn was assistent directeur van Coöp. fabriek van Melk. en Melkproducten „Eemlan dia" te Bunschoten. Ook bekleedde hij nog talrijke func ties in de gemeente Bunschoten, oa. was hij secretaris van het schoolbe stuur der Chr. Scholen, bestuurslid van de Chr. ULO-school en secreta ris van de Chr. Ver voor Wijkverple ging „Het Groene Kruis." Nederl. radioprogramma in Indonesië ingekort DJAKARTA Met ingang van 1 Januari wordt het Nederlandse programma van Radio-Indonesia met 1 uur ingekort. zodat het Ne derlandse radioprogramma thans 3 uur per dag zendtijd heeft. Sinds anderhalf jaar geleden de tijd voor het Nederlandse programma ver minderd werd, was er dagelijks tussen 19 en 23 uur een programma in de Nederlandse taal, benevens op Zon- en Feestdagen van 8 tot 12 uur 's morgens Het nieuwe schema stelt de zendtijd van 21 tot 22 uur ter beschikking van het programma voor de strijdkrachten zodat het Nederlandse programma noc loopt van 19 tot 21 en van 22 tot 23 uur. PLUIM VEEMARKT 's-HF.RTOGEN- BOSCH 's-HERTOGENBOSCH. 27 December. Op de Bossche pluimveomnrkt van heden werden aangevoerd circa 5500 stuks Prijzen: lichte kippen van 2 10I 2 20 per k g levend gewicht zware soorten liepen tot I 2 35 por k.g levend gewicht, tamme konijnen van 1 1.80 —t 2- per kg levend gewicht, kalkoenen en gan. zen van 2.30f 2.60 per k g levend gewicht Mededelingen: zeer korte aanvoer van pluimvee, waardoor vlugge handel met hogere prijzen. Minder aanvoer van konijnen, prijzen stijf duur SEOEL President Syngman Rhee zal op 5 Januari een bezoek brengen aan generaal Mark Clark, de ópperbevelhebber van de VN- strijdkrachten in het Verre Oosten te Tokio. was gebeurd, werd de auto voor gereden en de kaas in ijltempo ge laden Echter nog niet vlug genoeg, want de politie had er lucht van gekregen en stond op de uitkijk, om daarna de volgeladen auto aan te houden. De ontvreemde kaas was niet het eigendom van de heer M.. doch op slag van een Goudse firma. Een employé van deze firma, de 30-jari- ge P A. B uit Gouda, wordt ver dacht van medeplichtigheid en is eveneens gearresteerd De drie ver dachten zijn Zaterdag voor de Offi cier van justitie te Utrecht geleid. (Vervolg van voorpagina) landarbeid en anderen bewegen zich. als timmerlieden en technici, door openbare gebouwen, waar zij werkzaamheden verrichten, vertelde men ons. Wanneer dit waar is en door het stilzwijgen van de gevangenis autoriteiten moeten wij zelfs dat in het midden laten dient er on middellijk aan te worden toege voegd, dat deze gang van zaken tot nu toe niet "tot ontsnapping heeft geleid en dat het gebeurde van Vrijdag in de avonduren is ge schied, toen de gedetineerden zich in de normaal bewaakte gevangenis bevonden. De bezetting van de Bredase straf gevangenis is onlangs vergroot met zestig politieke delinquenten (allen zware gevallen) uit Norgerhaven. Het bewakingspersoneel is toen dienovereenkomstig uitgebreid Een celbezoeker van een der reclasse- nngsverenigingen. die iedere week gedetineerden bezoekt vertelde ons dat men. om jn de cellen te komen, vier contróleposten moet passeren. Wat de ontvluchting zelf betreft vernamen wii van de operateur, die Vrijdagavond de films zou ver tonen. welke de gedetineerden voor hun feestje hadden gekozen dat die vrij onopvallend in zijn werk moet zijn gegaan. Nadat de opera teur tegen half acht was begonnen met hét draaien van het nieuws, volgde er een pauze, voordat de hoofdfilm het Duitse product „Ein Himmel auf Erden" zou beginnen. Het projectiescherm was geplaatst in de zgn koepel, zodat alle gevangenen, op de diverse gaanderijen, voor hun cellen geze ten. de vertoning konden volgen. De pauze duurde langer dan de operateur aanvankelijk had gedacht en kort voor negen uur vertelde hij ons is de rest van het pro gramma afgelast en zijn de gevan genen in hun cellen teruggebracht. In die pauze moet dus de ontvluch ting zijn ontdekt. Of zij ook in die periode is geschied blijkt hier niet uit. Van de Bredase politie vernamen wij. dat zij pas om 9.50 uur is ge alarmeerd. Ontmoeting Stalin- Eisenhower in WENEN? WENEN Uit .regeringskringen wordt vernomen, dat kanselier dr Figl, indien Stalin en Eisenhower het eens worden over een ontmoeting, de beide staatslieden officieel zal uit nodigen hun samenkomst in Wenen te houden. Figl acht Wenen voor een dergelijke samenkomst bij uitstek ge schikt Het is de enige wereldstad, waar het Oosten en het Westen nog in betrekkelijke vriendschap met el kaar omgaan Het staat onder de con trole der bezettingstroepen der vier grote mogendheden Stalin en Eisen hower zouden door hun eigen troe pen bewaakt kunnen worden Stalin zou zich in Wenen dichter bij Rus land bevinden dan b.v. in Praag, terwijl Eisenhower tegen Wenen, als zetel van een sterk anti-commums- tische regering, geen bezwaar zou kunnen maken En in 1315 had in Wenen het geroemde „Congres van Wenen" plaats, een historisch prece dent, dat tot vijftig jaren vrede in Europa leidde. Parlementsleden uit Perzische olieraad TEHERAN. Vernomen wordt, dat opnieuw drie leden van de raad van de Nationale Iraanse Oliemaat schappij zijn afgetreden. Het zijn Shayegan, Hassibi en Sanjabi, allen leden van het parlement Op 24 De cember trad Hossein Makki af uit protest tegen de keuze van Falah tot directeur van de raffinaderij Abadan. De raad telt thans geen parlementsleden meer Men neemt aan. dat deze jongste stap het gevolg is van Makki's weigering om een bij meerderheid genomen besluit van de raad te erkennen. Makki noemde Falah in het parlement „een hand langer van de Britten", Onpartijdige waarnemers beschouwen Falah als de enige Perzische technicus, die volledig de capaciteiten heeft om de raffinaderij van Abrdan te leiden. SYDNEY Te Paramatta nabij Sydney begint vandaag een „Jambo ree", waaraan 11 000 padvinders uit verscheidene landen in het Verre Oosten en het gebied van de Stille Oceaan zullen deelnemen.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2