KERSTCONCERT Een schip vol koopjes! DE GRUYTER peter bij jfiattenbupg Secretaris benoemd na veel strubbelingen Zal micro-korfbal in 1953 in onze stad intrede doen? SLACHTHUIS Geld voor henzelf opgehaald Staat gedagvaard door oud-Indische ambtenaren Kleindochter van Gandhi zendt Malan teleg: ram RAAD VAN WOUDENBERG Leden dringen aan op spoed bij bouw openbare lagere school MACH INESTIKSTERS HULP VOOR DE SNIJZAAL Hedenavond 20 uur St. Joriskerk WIE MAAKT ZICH ZORGEN OVER DE KOLEN RZKZH/HG 4 Dinsdag 30 December 1952 Soesterkwartier heeft pla nnen Het jaar 1953 zal voor de korf ballers een bijzonder jaar worden daar de korfbalsport dan 50 jaar beoefend wordt; dit zal op grootse wijze gevierd worden doch daar naast zal 1953 het antwoord gaan geven op de vraag die alle korf ballers bezig houdt nl. zal zaalkorf bal een belangrijke plaats in gaan nemen in de korfbalsport'' Sinds enkele weken worden er In verschillende plaatsen van Ne derland demonstraties en tournooien georganiseerd voor micro-korfbal. Hierbij is gebleken dat ook mi cro-korfbal gelijk de andere zaal sporten als zaalhandbal en bas ketbal zeer aantrekkelijk is en dat ook de niet-korfballers er van kun nen genieten als kijksport. Micro-korfbal wordt met 8-tallen gespeeld in 2 vakken van plm. 40x22 m en onder de officiële spelregels KN.KB. gespeeld en ondanks het feit dat er nog wel enkele vraag stukken zijn op te lossen gaat net er naar uitzien dat micro-korfbal goede levenskansen bezit Ook Soesterkwartier hoopt op korte termijn in Amersfoort micro korfbal te demonstreren al zal het zaalprobleem niet eenvoudig op te lossen zijn. daar Amersfoort helaas geen sporthal bezit. Kap. A. J. M. v. Gulick ten grave gedragen Hedenmorgen werd onder vrij grote belangstelling het stoffelijk overschot van de kapitein, plaatse lijk adjudant van het garnizoen Amersfoort, A. J. M. v. Gulick ten grave gedragen. De requiemmis werd in de kerk van de St. Ansfrieduspa- rochie opgedragen door kapelaan Swart. Aanwezig waren o.a. burge meester H. Molendijk, voorts verte genwoordigers van de Amersfoortse Gemeenschap, waarvan de overlede ne contactman was van het garni zoen. Ook vele militaire autoriteiten van het Amersfoorts garnizoen, on der wie verscheidene regiments commandanten. gaven van hun be langstelling blijk. Omstreeks 12 uur werd het stoffelijk overschot bijge zet op de R K. begraafplaats aan de Utrechtseweg. De groen-witten hopen echter een oplossing te vinden om ook micro-korfbal in Amersfoort blij vend te beoefenen. In Amersfoort werden de 20-jari- ge constructiewerker L. J M. en de 21-jarige perser C S.. die doof stom zijn. aangehouden toen zij geld ophaalden voor de ..Nederlandse Vereniging van Doofstommen-blin den". Op de kaart, die zij bij zich had den kon men intekenen Deze ver eniging bestaat niet en de opge haalde gelden verdeelden M, en S. samen. Énige weken voor Kerstmis hadden zij dit plan gekregen. In Rotterdam-Zuid bezochten ze ca fés. waar klanten en kellners het slachtoffer werden Toen ze in de gaten kregen dat het zaakje goed liep gingen ze ook naai andere ste den, De Amersfoortse politie bracht hen naar Rotterdam en via het po litiebureau Charlois zullen ze mor gen voor de officier van Justit/ geleid worden. Kakatoe ontvreemd en opgezet Alhier werd aangehouden G J. G terzake vermoedelijke diefstal van een kakatoe uit het „Diercn- paik Birkhoven" Omstreeks acht tien October werd het beest, dal; een waarde had van ongeveer twee honderd gulden, ontvreemd. De vo gel is inmiddels opgezet. Vandaag zal de kakatoe in Amsterdam in beslag worden eenomen. Soldaten per „Waterman" naar Korea en Suriname ROTTERDAM. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden vertrekken on 3 Januari a.s. van hier enige honderden militairen bestemd voor Suriname en Korea met het s.s. „Waterman". Twee verpleegsters, die deel uitmaken van de Milva, zuster M. Hoekveen. uit Maasdijk, en zuster E. Kouwenhoven uit Sassenheim, maken de reis naar Korea mede, om aldaar haar werkzaamheden op te nemen. Prof. Gerretson stelt vragen over UP-bericht in zake de West DEN HAAG. Verschillende Amerikaanse bladen hebben een be richt van United Press geplaatst over de kwestie van de zelfstandig heid van Suriname en de Ned An tillen. Het Eerste Kamerlid Gerret son fCHU) heeft daaromtrent aan de betrokken ministers schriftelijke vragen gesteld. Is dit bericht juist? wil zij weten. En zo niet, waarom heeft de regering het dan niet te gengesproken? Boete voor onderwijzer die jongen sloeg (Van onze correspondent) DEN BOSCH Het Bossche Hof veroordeelde Maandag de onderwij zer M A H. J uit Sambeek (N.B conform de eis tot 25 gulden boete subs, tien dagen hechtenis. J. heeft een longen van elf jaar, die ziln godsdienstles niet kende, zodanig geslagen dat deze pijnlijk werd ge troffen en gewond. Het Hof dacht er dus anders over dan het als ge tuige gehoorde schoolhoofd, die slaan met een stok niet erg vond. Slachtoffertjes busramp Maandag hegraven AMSTERDAM Op de be graafplaats „Zorgvlied" zijn Maan dagmiddag de stoffelijke over schotten van twee slachtoffertjes van de autobusramp, die op 22 December j.l. bij Langen in Oos tenrijk aan 23 personen het leven kostte, ter aarde besteld. Het waren de vijftienjarige Cor Clasie en zi.in veertienjarige zusje Willy. Hun kisten werden in een gemeenschappelijk graf geplaatst. De ontroerende plechtigheid, waarbij velen hun tranen niet meester konden blijven, werd door enige honderden bijgewoond, Jagers vonden in bos lijk van gezochte oude man (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Nabij Leende, een dorp in de omgeving van Eind hoven, hebben jagers Maandag in het bos het lijk van een oude man gevonden. Vermoedelijk is het de zeventigjarige W. van Kessel, die Zaterdag uit het Liefdegesticht in Valkenswaard verdween Men neemt aan. dat hier geen misdrijf in het spel is. DEN HAAG. Het „comité civiele vorderingen" heeft op 18 November j.l. een rechtsvordering tegen de Staat aanhangig gemaakt teneinde uitbetaling le verkrijgen van de over de Japanse bezettingsperiode ver schuldigde salarissen Door de be grotingscommissie uit De Tweede Kamer was echter de suggestie ge daan om deze zaak uit dc rechtssfeer te trekken door de instelling van een commissie van erkend bekwame ju risten. teneinde op dit punt een ar bitraire uitspraak te geven, die voor de Staat en de ambtenaren bindend zou zijn Om die reden werd toen geen conclusie van eis ingediend. In haar memorie van antwoord heeft de regering deze suggestie van de hand gewezen. Het proces wordt nu voortgezet en op 6 Januari zal mr Van Rijckevorsel een conclusie van eis indienen. Ongehoorzaamheidsactie DURBAN Mej. Sita Gandhl, de 24-jarige kleindochter van Ma- hatma Gandhi, heeft Maandag de apartheidswetten getrotseerd toen zij probeerde een telegram aan premier Malan te verzenden van een loket op het postkantoor, dat uitsluitend voor Europeanen be stemd is. Zij was vergezeld van twee Indiasche jongemannen. Het telegram luidde: „Verzoek toegang VN-commissie in Zuid-Afrika". Sita Gandhi is de dochter van Manilal Gandhi, een vooraanstaand man in het passieve verzet, die reeds twee maal gevast heeft uit protest tegen de apartheidswetten. „Champollion" verzekerd voor f 12 millioen LONDEN. Naar in de City ver nomen wordt was de „Champollion". die ter hoogte van Beiroet schip breuk heeft geleden, te Londen ver zekerd voor een bedrag van 1.166.000 pond (ongeveer 12 mil lioen gulden). De Londense verze- keringsmarkt zal dus het belangrijk ste deel van het verlies van dit Fran se schip moeten dragen. (Van een onzer verslaggevers) Zesmaal klonk gistermiddag in Woudenbergs raadzaal de naam Van Ooyen, toen burgemeester Hosang de stemming over de nieuwe gemeente secretaris van de stembriefjes voorlas. Daarmede was de heer L. H. W. van Ooyen, hoofdcommies ter secretarie van Vlijmen benoemd; wel moeten Ged. Staten nog hun goedkeuring aan de benoeming geven, aangezien zü financiële consequenties met zich brengt. Hoeveel maal de heer Van Ooycns naam vóór de stemming is genoemd, laat zich moeilijk gissen, want de raad vergaderde niet minder dan twee uur in besloten zitting over dit agendapunt, waaraan blijkbaar nogal enige persoonlijke en vooral moeilijke kanten zaten. „Politieke stunt" Het feit. dat B en W. na schifting uit 115 sollicitanten met een meer derheids- en een minderheidsvoor dracht kwamen (totaal dus 6 can- didaten), deed de hcér Stuivenberg informeren, of B. en W. de keuze niet wat meer hadden kunnen be perken. Spr. vroeg verder, of het ontstaan van deze ongebruikelijke figuur misschien verklaard moest wórden uit politieke, principiële of persoonlijke motieven. Burgemeester Hosang verklaarde, dat bij hem zeker niet de gedachte aan een „politieke stunt", zoals de heer Stuivenberg had gezegd, aan wezig was geweest. Mochten een of meer leden van het college even tueel een principiële of persoonlijke houding hebben aangenomen, dan hield dit volgens spr. niet de minste onjuistheid in. Ieder heeft daartoe namelijk het volste recht. De voorzitter was van oordeel, dat de betrokkene gaarne dc beweeg redenen die zijn gedragslijn hadden bepaald zou toelichten en zonodig verdedigen. Dit is ongetwijfeld ge beurd gedurende de twee uur, dat de publieke tribune ontruimd was en de tijdelijk naar elders gediri geerde belangstellenden nu en dan de debaterende stemmen door de gesloten deuren heen konden horen. Wie na de hervatting van de openbare zitting ..uit de bus" kwam. schreven we reeds. De eerste can- didaat van de minderheidsvoor dracht. de heer Van den Berg uit Bodegraven, verenigde vijf stemmen op zijn naam Voor het openbaar onderwijs te Woudenberg was het een verheu gend besluit, dat de raad B on W machtigde de plannen voor de lagere school aan de Geeresteinselaan ver der te ontwikkelen. Het zal een schoolgebouw met vijf klassen wor den. Naar de voorzitter op een vraag van de heer Voorthuizen me dedeelde. laat de kwestie van de uitgang der school zich na een ge sprek met de gemeente architect gunstig aanzien. De heren Vermeulen en Stuiven berg drongen nog aan op spoed bij planning en bouw. zodat de school in September '53 bij de ingang van het nieuwe schooljaar in gebruik genomen zou kunnen worden. Geldleningen Het voorstel tot het sluiten van een geldlening groot f 110.000 bij de Bank van Nederlandse gemeenten, ter consolidatie van de vlottende schuld aangegaan voor de stichting van een schoolgebouw aan Ekris. ten behoeven van de School met de Bijbel, werd z.h.s. aangenomen Evenzo ging het met het voorstel f 72.000 te lenen om de vlottende schuld voor de woningbouw aan de Achterstraat, te consolideren. Tot leden van de commissie ter beschouwing van de Begroting '53 werden benoemd de heren: Meer- veld, Ter Maaten en v. d. Berkhof. Van de rondvraag maakte o.m. de heer Haanschoten gebruik Hij vroeg, of B. en W. Waterstaat zou den kunnen verzoeken de leuning te verlengen van het bruggetje over het kanaal bij het binnenpad van Woudenberg naar Voskuilen. De voorzitter zegde zijn steun toe Aan het eind van de vergadering, wenste wethouder Versteeg, mede namens de raad. dc burgemeester geluk met zijn herbenoeming. Predikbeurten Ned Herv. kerk Oudejaarsavond 7 uur n.m. ds. Cirkel Nieuwjaarsdag 9.30 uur v m ds. Cirkel Gebouw Rumelaar, Dinsdag 30 Dcc. n.m. 7 uur de heer De Redelijkheid van Oudekerk. Ver. van VrOz Herv. Oudejaarsavond 7 uur n.m ds P v d. Wal in de zaal van ..De Schans". Medische Dienst De medische dienst wordt Donderdag 1 Januari a.s voor Woudenberg. Maars- bergen en Maarn waargenomen door dr. P. A G. Geysters te Woudenberg. SOEST Oudejaarsfeest „Tempo" In het zaaltje van het St. Nicolaas- gebouw aan de Hoofdstraat te Baam. was Zondagavond de gehele ..Tempo"- famllje bijeen, om gezamenlijk een Oudejaarsavondfeest te vieren. Het zaaltje was propvol, toen de voorzitter, de heer J v d. Broek, een welkomst- I woord sprak en daarbU de gebeurt«r- nissen van het afgelopen jaar de revue Het passeren ..Tempo" kan op een goed jaar terug zien Spreker hoopt, dat het jaar 1953 evenveel successen mag op leveren. Een accordeonist zorgde voor de mu zikale omlijsting en begeleidde tevens de vele adspirant-liedjeszangers. daar de avond met eigen krachten werd op geluisterd. De inwendige mens werd ook niet vergeten. Gevonden voorwerpen Als gevonden voorwerpen zijn aan gegeven. gummi kinderlaars, grijze ceintuur, zwarte ceintuur, groene cein tuur, streng rode koralen gele sjaal, lichte moker, diverse handschoenen en wanten. Inlichtingen aan het politie bureau. A.s. WOENSDAGMORGEN van 9 t/m 12 uur verkoop van I VRIJBANKVLEE6 voor iedereen vanaf 1.— per 500 gram N.V. HASSING, BERGSTRAAT 10 vraagt enkele bekwame en een nog kaarten a 0.75 en 0.50 verkrijgbaar aan de kerk. De Kerk is goed verwarmd. Een gewéldige lading koopjes ligt bij Neder- land'-Kattenburg voor het uitzoeken. Allt oude prijzen zijn overboord gezet en vervangen door prijzen die stukken lager zijn én.... U weet, y/' I-I uc (ERiwwr /ygK O i M I [mdarlandl» dat Kattenburg alleen eerste kwaliteit heren en jongenskleding heeft. Ga snel ontdekken, welk een enorme sortering onze grandioze opruiming U biedt! 2 JAN. BEGINT DE VERKOOP Lanfi Vieiiraai I utree/u Toch zeker niet de huisvrouw, die een spaarpotje heeft van De Gruyter's cassabons. Want zelfs voor een klein gezin is het géén kunst en géén moeite ieder jaar voor de gespaarde bons 50 of 60 gulden uitbetaald te krijgen. .Wie de cassabons voor de kolenrekening weglegt. is al een aardig eind uit de zorgt MORGEN INKOPEN VOOR OUDEJAARSAVOND Bloem 500 grem 26 d. Patentbloem '/j kg. pak 36 d. Patentbloem kg. pak 69 d. Zelfr. bakmeel, extra pak 45 d. Zellr. bakmeel, prima aak 40 d. Banketbakkerspoeder pak 48 d. Cakemixpak 60 ct. Bakpoeder zakje 10 d. Super-margarine 250 g. pk. 50 d. Fijnste Margarine 250 g. pk. 46 d. Extra Margarine 250 g. pk. 43 d. Zuiver gesmolt. vet 250 g pk. 51 d. Slaolie hele fle, 188-1 75 d. Slaolie i halve flea 106 d. Als U zegt: „Die korting betaal Je toch relt bedenk dan, dat De Gruyter, met eigen Fabrieken en meer dan 360 eigen winkels, heel voordelig werken kan. Daardoor Is 10% korting mogelijk. Daarom gééft De Gruyter 10% korting. Alléén De Gruyter geeft 10% korting op alle artikelen, behalve suiker, zout en >od«.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 4