DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Mr Luns deelde standpunt van minister Kernkamp Politiek heimwee Einde Anglo-Perzisch oliegeschil in zicht? Als een 17e eeuws schilderij Nazi's beraamden greep naar de macht in Bonn „IN 1967 EERSTE A TOOMVLIEGTUIGEN EDG-verdrag spoedig in Frans parlement Dr Drees spreekt over geschil met de West Géén partij in Suriname vóór direct gebruik Dr A. PLESMAN IS VAN MENING: „Misschien heeft KLM de boot gemist" 13e Jaargang, no. 12 Donderdag 15 Januari 1953 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamschc Bank - Postbus 9 Abonnements- jvprijs 47 cent p. w. of 6.05 p. lew. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort HOOFDREDACTEUR:. TI. DE BOORDER Recht van afscheiding PARAMARIBO. „Welke me ning hebt U over het vraagstuk van de eventuele afscheiding 'van Nederland?" heeft het dag blad „Het Nieuws" alle Suri naamse politieke partijen ge vraagd. De antwoorden luiden in het kort: Nationale Party Suriname: „Steeds geijverd voor zelfbeschikkings recht. hetgeen secessie-(afschei- dings)-recht inhoudt. Nu prae- matuur te vragen, wanneer men van dit recht gebruik zou moe ten maken." Progressieve Surinaamse Volks partij: „Secessierecht niet aan de orde. Wii zijn vóór zelfstan digheid in rijksverband." Verenigde Hindostaanse Partij: „Vraagstuk nog in behandeling. We hebben dus nog geen stand punt. Christelijk Sociale Partij: „Ontij dig en onwenselijk dit recht nu te gebruiken." Kaum Tam Persatuan Indonesia: „Suriname heeft recht op af scheiding. Landsbelang verzet zich tegen gebruik er van in naaste toekomst." Congres Partij (Hindostaans): „Gemeenschap zal eerst moeten laten blijken rijp te zijn voor afscheiding. Nu ontbreekt nog economische en politieke ont wikkeling." Surinaamse Arbeiders Partij: „Zaak is belangrijk, belangrij ker zijn echter binnenlandse vraagstukken." Partij Suriname (twee weken oud) „Geen standpunt!" (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Toen prof. Kernkamp, de minister van Over zeese Rijksdelen, het in de Tweede Kamer zo voorstelde, alsof hij volkomen alleen stond met zijn opvattingen over het af- scheidingsrecht van dé West, heeft hij teveel loyaliteit betoond. Minister Luns deelde het standpunt van zijn ambtgenoot en van de telegramwisseling tussen de ministers Kernkamp en Luns in New York en hun collega's Drees en Beel in Den Haag, was ook minister Beyen op de hoogte. Aldus verklaarde gis teren de minister-president dr Drees in antwoord op de al gemene politieke beschouwingen der Eerste Kamer over het meningsverschil of misverstand, dat in het kabinet over deze kwestie was gerezen. Vér wierp dr Drees de ver onderstelling van de Christe- lijk-Historische prof. Gerret- son van zich, dat het kabinet zijn ware bedoelingen had wil len bemantelen. En de premier merkte eveneens op, dat hij, luisterend naar prof. Gerret- son, het gevoel had gehad, als of hij zijn collega Kernkamp had horen spreken. Een be toog, waarop prof. Gerretson maar een heel mager antwoord had. Na het verslag, dat minister Kern kamp in de ministerraad over zijn besprekingen met de West uit bracht, had hier wel enige be zorgdheid bestaan Maar men had de persoonlijke mening van de be windsman toen niet willen verloo chenen. Eerst achteraf waren bij enkele ministers verdergaande be zwaren gerezen. De premier gaf er een verklaring van, dat het kabinet geen beslissing Britten arresteren vooraanstaande oud- medewerkers van Hitier en Goebbels LONDEN. Een groep vooraanstaande voormalige nazi's heeft samen gezworen om de macht in West-Duitsland aan zich te trekken. De centra, van waaruit deze groep ageerde, liggen in de Britse zone van Duitsland. De leiders van het complot zijn gearresteerd. Een uitgebreid onderzoek zal worden ingesteld. Dit nieuws is vanmorgen bekend gemaakt door het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. De volgende personen zijn gear resteerd: 1. Dr Werner Naumann, voorma lig staatssecretaris van Goebbels' ministerie van propaganda In het testament van Hitler was hij ge noemd als opvolger van Goebbels 2 Dr Gustav Scheel, voormalig „Réichsstudentenfuhrer" en gouw leider van Salszurg In Hitiers tes tament was hij genoemd voor de post van -minister van cultuur. 3. Imnermann. voormalig „S.S.- Brigade-Führer" en ambtenaar van de economische en administratieve Zuivering in grote fabrieken in Oost-Duitsland BERLIJN Bij de zuiverings actie in Oost-Duitsland zijn de ge hele bedrijfsleiding van de grote Oost-Berlijnse transformatorenfa- briek „Karl Liebknecht" en de voorzitters van de bedrijfsorganisa tie der socialistische eenheidspartij (S E.D.) en de communistische vrije Duitse vakbond ontslagen Tegelijkertijd is de staatsveiligheids dienst opdracht gegeven een onder zoek in te stellen naar „sabotage" aan transformatoren, die voor de Sowjet-Unïe bestemd waren. Voorts werd critiëk geleverd op het feit, dat van de duizend jonge arbeiders in de fabriek slechts zeven lid waren van de S E.D. en dat de werving voor de Volkspolitie onder deze arbeiders zo slecht ge slaagd was. Het West-Duitse persbureau DPA meldt dat de directeur en twee an dere leidende functionarissen van een fabriek van hijswerktuigen in de Oost-Duitse plaats Eberswalde zijn gearresteerd De directeur, dr Reich, wordt verweten dat de pro ductie van herstelbetalingsgoederen voor de Sowjet-Unie te laag is gebleven. Drie politieke organisaties in Beieren verboden MüNCHEN. De Beierse rege ring heeft Woensdag drie politieke organisaties twee communistische en een uiterst rechtse verboden Het ministerie van Binnenlandse Zaken deelde mede dat zij alle drie werden beschouwd als te zijn in strijd met de grondwet, maar zij wilde geen verdere bijzonderheden mededelen. De twee communisti sche organisaties zijn de Duits-Rus sische „liga van vriendschap" en de democratische culturele liga van Duitsland. De laatste organisatie wordt van Oost-Berlijn uit geleid door Becher. de nationale dichter van Oost-Duitsland. De rechtse groep is de liga tot bescherming van- het Duitse vader land, de D.H.S. De minister van Binnenlandse Zaken deelde onlangs mede dat dit een para-militaire or ganisatie was. Kenmerkend was dat ieder lid slechts twee andere mocht kennen. afdeling van de S S., welke te ma ken had met de administratie van de concentratiekampen. 4 Dr Heinrich Haselmeyer. die heeft meegewerkt aan Hitiers putsch van 1923 in München er leider was van de natfonaal-socia- listische studentenbond in Ham burg. Hij heeft werken gepubli ceerd over „rassenwetenschap'' en „stenlisering van onvolwaardigen". 5. Heinz Siepen. voormalig ..Orts- gruppenleiter" en „Landrat" -van de NSDAP. thans mede-eigenaar van de Punktal-staalfabrieken in Solin- gen 6. Dr Karl Scharping. voormalig ambtenaar van de radio-afdeling van het rijksministerie van propa ganda. De Britse autoriteiten deelden mee, dat zij reeds enige tijd op de hoogte waren van het bestaan van deze groep. Het onderzoek dat naar de groep zal worden ingesteld, zal de vraag betreffen, in hoeverre de ze voormalige nazi's een gevaar vormden voor de veiligheid van de geallieerde strijdkrachten. had genomen nadat in zijn midden tegen het rapport van minister Kern kamp bezwaren waren gerezen, dus voordat deze zijn begroting in de Tweede Kamer had moeten verde digen. Dat bleek een gevolg van het feit, dat inmiddels kwam vast te staan dat in de Antillen bezwa ren bestonden tegen het zelfs maar reppen van de mogelijkheid van het recht van afscheiding; zoals daar ook bedenkingen bestonden tegen een eenzijdige interpretatie van Suriname van een memoran dum, dat door de drie rijksdelen was aanvaard als grondslag voor de definitieve overeenkomst Hierdoor werd hernieuwd overleg met de West toch noodzakelijk en in af wachting daarvan leek het de mi nisters onraadzaam een beslissing te nemen over hun onderling me ningsverschil, dat daarmee toch ook verband hield. Goede .hoop had dr Drees nu. dat dit overleg tot oplos sing van de moeilijkheden zou lei den Wat de veronderstelling van prof Gerretson <CHU) betreft, werden de betrokken Kamer commissies niet onmiddellijk na zijn terugkeer door mimster Kernkamp volledig ingelicht'' Voor zitter Jonkman beaamde dit en daarmee was van de stelling van de heer Gerretson weinig overgeble ven. Trouwens de premier had ook niet nagelaten om een andere zwak ke plek in 't ellenlange betoog van de CH-man. die zoals gewoonlijk niet namens zijn fractie doch voor zich zelf sprak, aan te wijzen. Zon der het recht van afscheiding for meel vast te leggen, zo had prof. Gerretson betoogd, kan een afschei ding zich in de practijk nog wel voordoen. Naar zijn oordeel zou een vastlegging daarvan de moeilijkhe den echter niet voorkomen doch juist scheppen: reden, waarom hij tegen toekenning van het recht van ■afscheiding was Dr Drees toonde zich hier verbaasd Met de West is immers uitdrukkelijk overeen gekomen. dat in het Statuut van het nieuwe Koninkrijk van het recht op afscheiding geen melding zal worden gemaakt. Ook Suriname stelt daarop geen prijs, het wil verbondenheid binnen het nieuwe koninkrijk. Doch. zo zegt het, maak het ons makkelijker om die ver bondenheid te verdedigen door haar vrijwillig te stellen! (£ie ver dei pag. 3) Plan voor afzet van Perzische olie door internationaal consortium bijna gereed LONDEN. De jongste onderhandelingen tussen Groot-Brittannie en Perzië over het hangende oliegeschil naderen hun climax. Volgens in de Londense bladen verschenen berichten wordt binnen de acht en veertig uur een officiële verklaring over de kwestie verwacht. Intussen wordt zowel in Londen als in Teheran de grootste geheimhouding betracht. Verenigde Staten, Nederland en Frankrijk. Aangenomen wordt in welinge lichte kringen, dat Groot-Brittan- nie er in heeft toegestemd: 1. Dat Perzië schadevergoeding betaalt voor de nationalisatie van de Perzische olie, de olieinstalla- ties en concessies van de Anglo- Iraanse Oliemaatschappij. Het be drag zal vastgesteld worden door een onpartijdige instantie De fi nanciële eisen, ..die Perzië stelt zullen eveneens door dit lichaam behandeld worden. 2. Dat Groot-Brittannie en de Verenigde Staten Perzië steun zullen verlenen bij het verschepen van de olie naar het Westen. De verscheping zal verzorgd worden door de maatschappijen van ver schillende Westerse mogendheden, waaronder Groot-Brittannie, de In Hazerswoude loopt een zwaan rond met één lamme vleugel. Die zwaan heeft er wat op gevonden om aan de kost te komen. Met zijn snavel tikt hij tegen de ramen en wacht dan vel zo lang tot er iemand naar huiten komt om hem iets te geven. Het 9aat altijd op. Oost-Duitse minister van Gezondheid gesehorst BERLIJN. De Oost-Duitse communisten hebben Luitpold Steidle als minister van Gezond heid geschorst en hem vervangen door Jenny Matem. vrouw van Hermann Matern, lid van het Po litburo. zo meldt de „Neue Zei- tung", het orgaan van de Ameri kaanse Hoge Commissie. De schor sing van de christendemocraat Steidle zou de communisten 13 van de 19 portefeuilles geven. Volgens „Neue Zeitung" wordt Steidle ver weten, dat hij niet voor voldoende medicamenten voor de Oost-Duitse para-militaire eenheden en voor de Russische troepen heeft ge zorgd. Mevrouw Matern is Steid- les onderminister geweest. 3. Groot-Brittannie en de Ver enigde Staten zullen Perzie econo mische steun verlenen. Deze voorwaarden zouden Maan dag door de Amerikaanse ambas sadeur in Teheran, Loy Hender son, aan premier Mossadeq voor gelegd gunstig ontvangen zijn. Met de laatste lucifer... Jongen van zeven jaar veroorzaakte katoenbrand ENSCHEDE Een jongen van ze ven jaar blijkt de brand bij de N.V. Sesam te hebben veroorzaakt. De knaap, K. W„ had met vier andere jongens Zaterdag j.l. de gehele mid dag door de stad gezworven De 13- jarige G. B beschikte over een doos je lucifers en hier en daar heeft het vijftal brandjes gemaakt. Toen er nog maar één lucifer over was, stak de zevenjarige een der katoenbalen daarmee in brand. In een oogwenk stonden ook de andere balen in vuur en vlam. De jongens hebben nog ge tracht de vlammen met kledingstuk ken te doven, maar dat was onmoge lijk. Behalve de 12-jarige A. J.. die naar een café gegaan is om de brand weer te laten waarschuwen, waren verder van de party geweest de 16- jarige F. G. en de 17-jarige H. van der M. Pluizige rijp op dc bomeneen schuur en een schuit in het ijs winter in Holland. Zweedse kankerspecialist „Geen dokter ter wereld kon Zhdanow redden" STOCKHOLM De Zweedse kan- kerspecialist professor Elis Bervcn is in Januari 1948 naar Moskou geroe pen om Andrei Zhdanow te onder zoeken, zo weet het Stockholmsc avondblad „Aftenposten" te melden. Berven maakte van deze reis inder tijd geen geheim, maar na zijn terug keer weigerde hij de identiteit van zijn patient te onthullen. Zhdènow leed in Januari 1948 aan kanker in een vergevorderd stadium, zo heeft Berven volgens „aftonbala- det" geconstateerd. Hij achtte het overduidelijk dat „geen dokter ter wereld de patiënt nog kon redden." Voor Berven naar Zweden terug keerde verlangden de Russische autoriteiten van hem een schrifte lijke verklaring, dat Zhdanow's ziek te ongeneeslijk was en dat de Russi sche doktoren geen fouten hadden gemaakt bij de behahdeling van de patiënt. Professor Berven was niet voor commentaar bereikbaar, daar hij op het ogenblik in India vertoeft. Mijngas-explosie in België: nu 15 doden BERGEN (België). De mijngas- ontploffing. welke Dinsdagavond een kolenmijn in het plaatsje Wasmes trof, heeft totnogtoe al 15 doden ge- eist. Bij de exploisie zelf kwamen 11 mijnwerkers om het leven. In het zie kenhuis te Bergen zijn sindsdien nog vier anderen aan dc opgelopen zware verwondingen overleden Negen zwaar gewonden bevinden zich nog in het ziekenhuis. Britse treil-r bij Schotse kust aan de grond SCHEVENINGEN-RADIO. De Britse treiler ..Sunlight" heeft van morgen vroeg geseind, dat hij bij Holburn Head (Noord-Schotland) aan de grondis gelopen. Het vaar tuig vroeg onmiddellijke hulp. DEN HAAG. „In 1967 zul len de eerste vliegtuigen met atoomenergie in de lucht zijn", zo heeft Woensdagavond dr A. Plesman verklaard als gast heer van de „American Busi nessmen's Club" in het K.L.M.- hoofdkantoor aan de Raamweg. „Zij zullen in staat zijn enige malen rond de aarde te vlie gen zonder brandstof op te ne men." „Dan zal het dus practisch zo zijn, dat vliegtuigen onafhankelijk zijn van hun brandstof en in dit opzicht zal de luchtvaart dan een decentrali serende invloed op de wereld heb ben, omdat dan afstanden feitelijk niet meer bestaan." Sprekende over de toekomst van de luchtvaart zeide hij, dat de po sitie van Engeland in dit opzicht thans zeer goed is. „Misschien heeft de KLM de boot gemist." zo zeide hij, „maar als men de boot mist en nog steeds zijn geld in de zak heeft, kan men altijd nog de tweede boot nemen." De president-directeur van de KLM wilde hiermede tot uitdruk king brengen dat, wat betreft het vraagstuk ..passagiersvliegtuigen met straalmotoren" de KLM nog geen be slissing heeft genomen, maar wel nauwgezet de ontwikkeling in het oog houdt Zijn mening was, dat in de jaren 1957, 1958 en. 1959 het aantal burgervliegtuigen met straalmotoren een enorme vlucht zal hebben geno men. Vlak daarop zullen dan de turbi- ne-schroefvliegtuigen volgen, speci aal voor het vrachtverkeer. Zoals de situatie thans is verliest het bur- gerstraalvliegtuig door zijn naar verhouding kort vliegbereik veel van wat het aan snelheid wint. „Wat telt is de totaaltijd van de gehele reis." aldus dr Plesman. ..Luchtvaartmaatschappijen verko pen tijd en de tijd zal tenslotte de doorslag geven bij het aanschaffen van nieuwe typen." De KLM-ontvangsten over 1952 hebben 255 millioen gulden bedra gen. vertelde dr Plesman. Dit is elf procent meer dan de ontvangsten over het jaar 1951. De vliegtuigen van de maatschappij hebben 45 mil lioen kilometer -afgelegd in het af gelopen jaar. d.w.z. een afstand van meer dan duizend maal rond de equator. Het aantal vlieguren be droeg 135.000. In toegevoegde protocollen moeten .Frankrijks wensen worden opgenomen PARIJS. De nieuwe regering van premier Mayer heeft Woensdag bekend gemaakt, dat z|j het Europese legerverdrag en het Duitse vredes- contract zeer binnenkort aan het parlement zal voorleggen. Dit besluit, Woensdagmorgen tydens een kabinetszitting genomen, moet ertoe dienen de in het buitenland gerezen vrees weg te nemen, dat Frankrijk zyn bui tenlandse politiek zou wijzigen en de rug toe zou keren aan de Europese eenmaking. De regering zal de ratificatie in het parlement brengen, zodra zü het rapport heeft voltooid, dat uitleg geeft van de doelstellingen der verdragen. Men verwacht dat het ongeveer twee weken zal duren voordat het zo ver Is. land zijn houding daartegenover wijzigde Contact met de Britse re gering over een aantal punten speciaal economische zou z.i. goed zijn. De premier is voorne mens een bezoek aan de Verenigde Staten te brengen „voor persoonlijk contact met de leiders van de nieu we regering". Terwijl de officiële woordvoerder van het kabinet dit aan de journa listen mededeelde, hoorden de leden van de Brits-Amerikaanse persvereniging aan een lunch dit nieuwtje uit de mond van dc nieu we premier zelf. Hij voegde eraan toe: „Om een ratificatie onder be vredigende omstandigheden te ver krijgen is het echter nodig. dat sommige bepalingen van het ver drag. die zijn gecritiseerd als ondui delijk of onnodig hinderlijk voor Frankrijk, als dit land het nodig oordeelt zijn troepen in de Franse Unie te gebruiken, in toegevoegde protocollen worden verduidelijkt." „De verdediging van Europa kan slechts worden verzekerd als zij be rust op de Atlantische Gemeenschap, maar om doeltreffend te zijn moet deze verdediging zo Oostelijk mo gelijk liggen. In dit verband is het ondenkbaar, dat Duitsland niet zou worden uitgenodigd om zijn bijdra ge te leveren." De Franse regering heeft bekend gemaakt, dat zij een speciale com missie van ministers zal instellen om de door Maver genoemde aan vullende protocollen op te stellen. Deze commissie zal onmiddellijk met haar werk beginnen. Mayer zei, dat Frankrijk de be krachtiging van het EDG-verdrag gemakkelijker zou vinden als Enge- HEEL stilletjes is een dezer dagen de Vrijzinnig-Democratische Bond heropgericht. Het is ge gaan zonder voorafgaande moeilijk heden in andere partijen, zonder in drukwekkende getuigenissen van strijdlust en geestdrift. Van deJnitia- tiefnemers, die in het perscommuni qué zijn genoemd, kennen wij er wel enigen. Het zijn alle mensen, die deel hebben uitgemaakt van de V.D.B. in zijn goede tijd en zich kennelijk niet hebben kunnen schikken in dc nieu we verhoudingen. Dit feit lijkt ons niet zonder belang. Gcen^jongeren hebben hier verzamelen geblazen» geen avant- garde slaat hier roerig en bezield van goede en frisse voornemens op do trom. Wat zich afspeelt is het volgen de: een groep van niet meer zo jonge mensen doet ccn poging tot het laten hcrlovcn van ccn stukj'c politiek ver leden, waarmee zij vertrouwd en ver groeid waren. Laat ons vaststellen, dat het vrijzin nig radicalisme ook in onze geschiede nis een belangrijke functie heeft ver vuld. In de politieke strijd heeft het zeer lang zijn strijdbaarheid en zijn streven naar politieke hervormingen volgehouden. Het was een waardevol le drijfkracht in dc liberale gelederen, belangstelling wekkend en appelle rend aan de gewetens. Het heeft een deel van die burgerij, die in het libe rale tijdperk jaren aaneen het heft in handen had gehad, gelegenheid ge geven om het tempo van de ontwikke ling bij te houden, toen andere tijden waren aangebroken. MAAR aan alles komt eenmaal een einde. De betekenis van politieke krachten wordt steeds bepaald door tegenkrachten (en andersom). Gaan wij na welke de plaats is van het vrijzinnig radicalisme, dan ontwaren wij daar tegenover het clericaal conservatisme. Illustrerend vooi de tegenstelling is b.v. het debat, dat onlangs is gevoerd in het Ccntra- Icn-Convent van de A.R.-partij over de plaats van de vrouw in het staatkun dig leven; zulks terwijl dc Vrijzinnig- Democraten altijd in de voorste ge lederen hebben gestaan waar het ging om de vrouwen-emancipatie, ook in de politiek. Een andere tegenstel ling is die tussen de lekenschool en de kerkelijke school. Het is geen toe val, dat de Vrijzinnig-Democraten al tijd geharnaste strijders voor het open baar onderwijs zijn geweest. Waar echter dc confessionele be houdzucht haar scherpe kanten en bovenal haar principieel karakter ver liest, daar boet ook het vrijzinnig ra dicalisme zijn doelwit en zijn wapens in. Men kan over dc emancipatie van de vrouw denken zoals men wil; maar zij is geen politiek strijdpunt meer. Men kan principieel voorstander zijn van liet openbaar onderwijs, maar te gelijkertijd beseffen dat men dit niet meer dient door strijd tegen het bij zonder. Er is een nieuwe tijd gekomen met nieuwe problemen; dc tegenstel lingen liggen anders dan voorheen cn veel leuzen van een halve eeuw en een kwart eeuw geleden kunnen rustig naar de rommelzolder worden ge bracht, daar zij hun betekenis hebben verloren. DAAROM zien wij weinig per spectief, weinig toekomst voor de heropgerichte V.D.B. Het feit, dat er mensen in ons land zijn, die zich noch in dc P.v.d.A., noch in de V.V.D. thuisvoelcn, bewijst nog niet dat een middenpartij levensvatbaar heid heeft. Er heeft ook al eens weer een „oude S.D.A.P." aan de verkiezin gen deelgenomen (zonder een spoor van sucoes) cn onlangs is meege deeld, dat Nederland weer een soort C.D.U. rijker is geworden. Het heeft alles weinig om het lijf. Heimwee naar het verleden kan zeer sterk zijn bij mensen, die datgene, waaraan zij hun beste jaren en hun beste krachten heb ben gewijd, hebben zien verdwijnen; maar het politieke leven heeft andere impulsen nodig. Leidende figuren van enig formaat treft men bij dc nieuwe V.D.B. niet aan. Dc voormannen van vroeger hebben hun plaats en hun taak wel gevonden in de nieuwe con stellatie. Het zou overigens kunnen zijn, dat dc herleving van V.D.B. wel een vin gerwijzing inhoudt voor mr Oud en de partij, waarvan hij nu de politieke leider is. Misschien geeft zij aanlei ding tot bezinning op de vraag of de afstand tussen P.v.d.A. en V.V.D. niet wat al te groot is geworden. Langzame temperatuurstijging Weersverwachting, geldig van Donder dagavond tot Vrijdag avond: Overwegend zwaar bewolkt met plaatse lijk enige lichte neer slag en aanvankelijk hier en daar mist. Matige. langs de Waddenkust af en toe vrij krachtige Zuid- Westelijke wind Temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. maar in het Zuid-Oosten van het land vannacht lichte vorst. 16 Jan zon op 8.41 min., onder 16.5!) min maan np 922 min. on der 18 21 min HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Necrs) Weer Wind ra/8 Gisteren in 24 u Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München ZUrich Wenen Sneeuw Geh. bew. Geh. bew. Motregen Mist Geh bew. Nevel Onbew. Onbew. Nevel Nevel Geh. bew Geh bew. Geh. bew. Geh, bew. Z.Z.W 8 W.Z W 6 Z.Z.W. 9 Z.W. 3 Z.W. 6 Z.Z W 2 Windstil NO. 1 N W 5 Windstil Z.W 2 Windstil O ZO 2 ZO 2 N.N.W 4 2 C 0.1 mm

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 1