DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Neo-nazisme groeit snel in West-Duitsland Duitse FDP helpt vijf ontsnapten „Zuivering55 thans ook in Rusland? ALARMEREND AMERIKA ANS RAPPORT 9Stahlhelm" slaags in straten van Hamburg l— TOUSEUL BIJ KOBLENZ Drie oorlogsmisdadigers al in Spanje en Argentinië? Radio-Moskou waarschuwt tegen legers Amerikaanse spionnen Auto botst in volle vaart tegen gevel van huis Gezagvoerder „Klipfontein behouden in Nederland Nci schipbreuk noodlanding in moeras in Oost-Afrika 3e Jaargang, no. 15 Maandag 19 Januari 1953 pgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 ank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonneraeuts- rijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6935 Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER overwegend nationalistisch gezind. Slechts een minderheid is van me ning, dat het nationaal-socialisme meer kwaad dan goed in zich had Hoezeer het extreme nationalisme zich weer breed maakt in West- Duitsland bleek juist gisteren nog in Hamburg. Daar hield de „Deut- sche Partei", een van de coalitie- BONN. Bijna de helft van het West-Duitse volk gelooft, dat partijen, die er door de Britten van lor in hel nazisme meer goeds dan kwaads steekt en 25% zou er hIbbhenldo^ngeze"^.oOTreSu^-na2'3 mee instemmen, dat er een nieuwe nazi-partij aan de macht 1 een bijeenkomst. De „orde" werd er tracht te komen, zo wordt in een Zondag door de Amerikaanse San"ud- Hoge Commissie gepubliceerd rapport bekend gemaakt. Het frontstrijders „Stahlhelm". gekleed neo-nazisme is volgens het rapport een groter probleem dan het in ..jeldRrau" en getooid met het Iii .i ,1 zwart-wit-rode insigne. Al spoedig communisme. Een meerderheid wenst de vorming van een ontstond er in de zaal een vecht- eigen nationaal Duits leger, slechts 22% sprak zich uit ten gun- 1 partij met lieden, van wie het be- TT 1 T> cixtr* II 1 J x i richt niet zegt tot welke groepering ste van het Europese leger. Bijna 60% verklaarde, dat een 21J behoorden De Stahlhelm 1 bleef Duitser zich niet schuldig of verantwoordelijk behoeft te voe len voor het onrecht, de Joden aangedaan. 1 i i De Duitse jeugd, aldus dit Ame- Ook crisis onder communisten in Finland r (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN Volgens be- j trouwbare inlichtingen is er een crisis uitgebroken in de Finse com munistische partij Men verwacht een actie van een aantal personen. I behorend tot een groep politici, die I lange tijd in Rusland hebben ver toefd en die grotendeels deel heb ben uitgemaakt van de Finse tegen regering. welke in de oorlogswin ter 1939—1940 werd gevormd onder j leiding van Otto Kuusinen. Deze j communisten bezitten het Russische staatsburgerschap en kunnen uit hoofde hiervan volgens de Finse wet in het land niet politiek actief optreden. Zij zouden thans de macht binnen de Finse communistische partij aan zich hebben getrokken. Na het aftreden van Palmgren, als hoofdredacteur van het commu nistische partijblad „Vapaa Sanat". wordt thans ook het aftreden van de vroegere sterke man der partij. Rippa, verwacht Hij is secretaris generaal van de vereniging Fin landSowjet-Unie. De vroegere partij voorzitster. Hertta Kuusinen heeft sinds lang reeds geen enkele invloed meer. meester van het terrein in de zaal. waarna de vechtpartij op straat werd voortgezet. De politie maakte er ten slotte een einde aan. Het rikaanse rapport, schijnt te worden J was de eerste maal sinds de oorlog, meegesleept door de aantrekkings- dat de ..Stahlhelm"in Hamburg in Zionisten in V.S. eisen emigratie van Joden In Rusland naar Israel NEW YORK. De Zionistische organisatie van Amerika heeft Zon dag in een resolutie geëist, dat de Sowjet-Unie de naar schatting 2M: millioen Joden, in Oost-Europa onder haar bewind levende, toestemming geeft naar Israel te emigreren. De resolutie eist voorts directe stopzet ting van „de huidige communistische intimidatiecampagne tegen de Jo den". President van de Joodse gemeenschap in Hongarije gearresteerd WENEN Naar Zaterdag in Joodse kringen te Wenen verluidde, zou de president van dc Joodse ge meenschap in Hongarije. Lajos Stockier, gearresteerd zijn. De po litie zou in zijn woning en in de kantoren van de gemeenschap be langrijke bedragen in dollars en Zwitserse francs aangetroffen heb ben. Stockier is een oud-industrieel. Zijn ondernemingen zijn genationa liseerd. Hij was door de Joodse hulporganisatie „Joint" belast met het beneer van steunfondsen voor de Joden in Hongarije. Gevangenisoproer in Pittsburgh PITTSBURGH. Ruim 300 pn- litie-agenten houden de „Western State Prison" in Pittsburgh, waar gisteren meer dan 1000 gevangenen in opstand kwamen, omsingeld. De gevangenen namen vijf bewakers in gijzeling, van wie er inmiddels een is bevrijd. Het oproer brak uit, nadat, vol gens een mededeling der gevange nen. een der cipiers een gevangene in de voet had geschoten Stoelen en andere voorwerpen werden door de ramen naar buiten gesmeten en een werkplaats werd in brand ge stoken. De brand is geblust, maar aan het oproer kon men nog geen einde maken, omdat de gevangenen geen aanvoerder schijnen te heb ben. zodat het moeilijk is onder handelingen te voeren Zware stormen beuken Noorse kust OSLO. Zware stormen lan<;s de Noorse West-kust hebben in het afgelopen weekeinde aanzienlijke schade aan schepen, opstand er. verbindingen toegebracht. Een Deense haringboot met acht man aan boord wordt vermist. Een Brits en een Noors ertsschip hadden moeilijkheden met de stuur inrichting. Een geheel nieuw huis aan de kust werd verwoest door de storm Vijf kleine Noorse vaartuigen lie pen aan de grond DEN HAAG De oud-minis ter en oud-staatssecretaris van het ministerie van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, de heer L Götzen, is met ingang van 1 Jan j.l. benoemd tot adviseur in alge mene dienst bij de Herstelbank. kracht van een enkele sterke, tionale partij. In het algemeen zou het nationalisme onder de Duitsers sterk zijn toegenomen. Het laatste jaar is de invloed van het natio naal-socialisme onder de aanhan gers van de Freie Democratische Partei, die momenteel behoort tot Adenauers regeringscoalitie, duide lijk toegenomen, zo wordt in het Amerikaanse rapport verklaard. Het rapport is gebaseerd op een onderzoek ingesteld tussen 1 en 10 December 1952 Het berust op een aantal vragen, gesteld aan 1200 West-Duitsers. Het zegt. dat er aanwijzingen zijn. die de onderstelling weerleggen, dat er geen gevaar van een herleving van het nationaal-socialisme be staat, zolang de economische situa tie goed is. Hoewel 1952 een jaar was van de toenemende welvaart, wijst alles er op. dat het neonazis- me met is achteruitgegaan. Terwijl de West-Duitsers in het midden van 1951 overwegend internationa listisch dachten, bleken ze eind 1952 het openbaar optrad. (Van een onzer verslaggevers) AKEN. „Touscul heeft hier geruime' tyd gezeten, maar heeft nu onder komen gevonden in de omgeving van Koblenz. Van de overige vier ont snapten uit de Bredase gevangenis, die nog op vrije voeten zfjn. zitten er drie al niet meer In Duitsland." Dit werd ons tijdens het afgelopen week end trots meegedeeld door officiële vertegenwoordigers van de Frcie De- mokratische Partei In Aken. „Het was niet in zijn functie als eventueel vonnis tot uitlevering of hoofdredacteur van dc „Aachener j uitwijzing aan de autoriteiten zou Nachrichlen dat Hermann Schaef- worden overgegeven, volgde een ont- fer Touscul heeft geholpen (zoals wij kennend antwoord. „Wij zijn niet enkele dagen geleden meldden. Red j overtuigd dat hij werkelijk een oor maar in zijn hoedanigheid als tweede j logsmisdadiger is. wij menen, dat hij slechts op politieke gronden is ver- MOSKOU. Radio-Moskou heeft de Verenigde Staten er Zondag van beschuldigd, „hele legers spionnen" naar de communistische landen te zen den in een poging daar andere regeringen aan de macht te helpen. De „Prawda" meldt, dat een ambtenaar van het ministerie van Non-Ferro Metalen „ter verantwoording is geroepen" nadat belangrijke documenten uit het ministerie waren, verdwenen. En volgens de „Daily Telegraph" is een Sowjetminister voor de Staatsveiligheid, Abakoemow ontslagen. Waar schijnlijk is hij gearresteerd. Abakoemow staat rechtstreeks onder Beria, een van de hoogste communistische leiders. Zowel de Prawda als Radio-Mos- MF1.'".1: uk''Si a^UaliiEiyBIE^!;-j* .H'ttu/i Wij kou roepen op tot „vergroting van de revolutionnaire waakzaamheid van het Russische volk". In Oost- Duitsland duurt de „zuivering" on verminderd voort. De hoofdredac teur van het Oost-Berliinse blad „Am Abend" is volgens het West- Duitse persbureau DPA. gearres teerd Hij zou er van worden be- schuldigd in contact te hebben ge- staan met de veroordeelden van Praag. Jakob Kaiser, de West-Duit- se minister voor zaken geheel Duitsland betreffende, heeft in een radiorede voorspeld, dat de Oost- i Duitse premier Ot.to Grotewohl. binnenkort in de zuivering zal wor- i den betrokken. Sinds de grote zuivering in Oost- Duitsland is begonnen overschrijden I per dag gemiddeld 600 tot 1000 men sen de zonegrens. Pieck. de Oost- Duitse president heeft gedreigd, dat i aan de grenzen strengere controle maatregelen zullen worden geno men. Japan gaf 80 procent van oorlogsbuit terug TOKIO Het Japanse ministerie van Financiën heeft Zondag beke gemaakt dat over ongeveer 80 pro cent van de eigendommen van ge allieerde mogendheden, die Japan tijdens de oorlog in beslag heeft genomen, teruggave is geschied of beschikt overeenkomstig de wensen van de voormalige eigenaars. De voornaamste vorderingen waren af komstig van Engeland, de VS. en Nederland Onder de tot dus verre teruggegeven eigendommen bevonden zich land, gebouwen, auto's en goederen. Kapitein Oosterhuis, de gezag voerder van de gezonken „Klip fontein" is weer thuis. Aan zijn vrouw, zoon en dochter vertelt hij van de ondergang en van het avontuur dat hij op weg naar Nederland nog beleefde Want het vliegtuig dat kapitein Oos terhuis naar huis vloog, moest een noodlanding maken, die goed afliep, omdat her gebied waar het toestel neerkwam, overstroomd was. Een der reddingboten van de Klipfontein", het Nederlandse schip, dat bij Mozambique on derging. Alle opvarenden wer den door 't Britse schip Bloem fonteinopgepikt. I voorzitter van de FDP in Aken," zei men ons. „Ook in zijn huidige onder- duikoord is Touscul nog onder de hoede van de FDP. Drie anderen, wier namen wij niet zullen noemen, zijn al met valse papieren naar Span je en Argentinië Dat gaat zo makke lijk. Wilt u ook een vals paspoort9 Het kan in een paar dagen klaar zijn en kost niet meer dan vier- of vijf honderd mark.1' (de mark staat op het ogenblik op 85 cent De FDP. die op dit moment nog een van de belangrijkste deelgenoten is in de huidige West-Duitse rege ringscoalitie. is niet van plan de ver blijfplaats bekend te maken van een van de ontsnapte oorlogsmisdadigers, vóór het hoogste Duitse gerechtshof heeft uitgemaakt of de „Breda-men- schen" uitgeleverd zullen worden. „Wij willen, dat er zuivere justitie wordt bedreven." werd ons gezegd Maar op onze vraag of dus bijvoor beeld Touseul onmiddellijk na een Boot sloeg in haven van Calcutta om:"29 doden CALCUTTA. In de haven van Calcutta is Zaterdag een boot met aan boord 38 bedevaartgangers en vier bemanningsleden tengevolge van een vloedgolf omgeslagen. 29 personen, waaronder vele vrouwen I en kinderen, verdronken De bede- vaartgangers hadden Vrijdag in de „heilige wateren" van de Golf van Bengalen gebaad. oordeeld," zei men. En dnn zeggen deze Freie Demokraten (de Duitse liberalen), dat zij slechts „justlz" be dreven willen zien Het moge interessant zijn hier bij aan te tekenen, dat het gehele be stuur van de FDP in Aken behoort tot de volgelingen van Friedrich Mid- dclhauve, de leider van de zogenaam de rechtervleugel in deze partij. De ze rechtervleugel is het. die in toe nemende mate van allo zijden van neo-nazisme wordt beschuldigd. Zoals wij kort geleden al schreven, hebben daar ook vroegere toegewijde nazi's als Hans Kitzsche (vertrouwd medewerker van Hitler) en Werner Best (ox-Gestapo chef in Denemar ken) een politiek onderdak in ge vonden. Men streeft naar de herri.i- zing van het „Deutsche Reich" en clr Wege. plaatselijk voorzitter in Aken, verzekerde ons nog Zondagavond dat men daar wel binnen afzienbare tijd in zou slagen. Dr Wege, die een fel tegenstander is van terugzending van de Nederlandse oorlogsmisdadigers naar Breda, diende van '39 tot '45 bij dc „Kriegsmarine" en heeft bijzon der goede herinneringen overgehou den aan zijn verblijven in Nederland. (Zie ver dei pag. 3) KOMEND voorjaar zal in Drie bergen een nationaal museum van de automobiel worden geopend, waarvoor o.a de ANWB zijn ge hele verzameling oude wagens be schikbaar heeft gesteld. Het mu seum wordt ondergebracht in een nieuw gebouw op het terrein van het Instituut voor de Autohandel. Momenteel is men druk bezig met het inrichten van het ge bouw. waaraan bijzondere eisen worden gesteld, want men heeft o.a. een oude Londense dubbel deksbus gekocht. Enige exemplaren uit de verzame ling boven, een Dion Bouton 1898, midden een F N." 1900on der: een „Spijker" uit 1904. Terroristen in Tunesië werpen bom in café: twee doden TUNIS. Terroristen hebben Zondagavond een Arabisch café in Tunis met een machinegeweer be schoten en het vervolgens met een bom geheel vernield. Twee Arabie ren werden gedood en vijf gewond. Gisteren werd in Tunesië de dag herdacht waarop Habib Boerguiba en andere leiders van de nieuwe grondwetspartij werden gearresteerd en naar afgelegen delen van het pro tectoraat werden verbannen. De ge hele dag stond de politie op wacht op de hoeken der straten van Tunis. Drie doden en drie zwaar gewonden BREDA. Drie doden, één zwaar en twee minder zwaar gekwetsten, vielen als slachtoffers van een auto-ongeluk, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag op de Teteringsedijk te Breda gebeur de. toen met een zware slag een kleine personenauto met zes in zittenden tegen de gevel van een huis vloog. Van de zes jonge mannen, die in de auto zaten, werd de be stuurder, de 21-jarige A. J. G Koopman uit Nijmegen op slag gedood. Enige uren nadien over leed de 23-jarige J J. M. Aarts uit Gilze en Zondagmiddag de 19- jarige P. J. Klaassen uit Breda in het St. Ignatiuszickenhuis Zwaar gewond is de 23-jarige H Brou wers uit Gilze. Minder ernstig werden de 18-jarige P L. M. van Woensel uit Breda en de 23- jarige J A N. Sprangers uit Gilze gekwetst De politie heeft de jongelui met veel moeite uit het wrak van het auto'tje kunnen halen. De voor naamste oorzaak van het ongeluk is. naar men aanneemt, dat veel te hard gereden is Daarbii is de bestuurder wellicht het spoor bijs ter geraakt door het weerspiege len van zijn koplichten in een grote ruit van een hoekhuis, wel ke spiegeling hii voor een plotse linge tegenligger kan hebben aan gezien Hij zou daarvoor hebben uitgeweken en met grote snelheid tegen de gevel terecht gekomen zijn. Het gezelschap was van Gilze op weg naar Breda. AMSTERDAM. Na de ongelukkigste reis. die hy in zijn loopbaan als zeeman ooit heeft gemaakt, is gezagvoerder J. H. Oosterhuis van de op 8 Januari j.l. gezonken „Klipfontein", Zaterdagmiddag in dichte mist op Schiphol geland. Na de schipbreuk op zee volgde een noodlanding met een Portugees vliegtuig in een moeras en aan het eind van de reis per KLM uit Johannesburg een zwerftocht boven „potdicht" Europa, totdat de piloot erin slaagde om door de mistflarden heen behouden op Nederlandse grond te komen. Wat de „Klipfontein" aangaat, deze is volgens de kapitein gezonken in water, dat ter plaatse 50 meter diep is. Bij de ondergang is het op stuur boordzijde komen te liggen. Het za1 uiterst moeilijk zijn het nog te ber gen. „Het hele drama speelde zich bin nen drie uur af." zo vervolgde hij. „Het van boord gaan geschiedde bijzonder ordelijk. Aanvankelijk was ik van plan met een aantal le den der bemanning in een redding boot terug te keren Wij hadden hoop. dat het schip niet zinken zou en dat het nog opgesleept zou kun nen worden Vóór we het ons echter hadden gerealiseerd, verdween het in de golven. Tussen het moment, waarop ik als laatste van boord ging en dat, waarop de „Klipfontein" wegzonk, lagen slechts 22 minuten." „Voor een kapitein is er weinig ergers te bedenken." zei de heer Oosterhuis. „dan het verliezen van zijn schip. Doch ik ben evenzeer aangegrepen door het feit, dat daar langs die Oost-Afrikaanse kust voor kwam hel vliegtuig, tot het met in getrokken landingsgesteld een buik landing midden in het drassige moe ras maakte. Tot ieders geweldige opluchting kwam de machine ten slotte hortend en stotend tot stil stand zonder in brand te vliegen of over de kop te slaan." Na een nacht in het vliegtuig, een tocht van drie uur naar de kust, kon kapitein Oosterhuis ten slotte Donderdagavond per auto naar Jo hannesburg rijden, om daar Vrijdag morgen met het KLM-vliegtuig naar Nederland te vertrekken Man gooit in drift schoen naar vrouw en doodt baby (Van onze correspondent) MAASTRICHT. Tijdens een tango m.c vUoi-ni.maa..sc nuoi .uw woordenwisseling met zijn vrouw mij blijkbaar een noodlotsplaats 1 h«ft d,u 27-jarige w s !'-lcl1 zo «p- aanwezig is. Nauwelijks 50 km van gewonden, dat hij een schoen greep de plek. waar mijn schip op de bo- cn deze naar zijn echtgenote wierp dem lag. dacht dat ook ik mijn Hij tr°f haar echter niet, wèl een drie laatste rustplaats zou vinden, toen j maanden oude baby. die bij de groot- we van Beira naar Lourengo Mar- moeder op schoot lag Het kind werd Automobilist aan de dood ontsnapt HILVERSUM. De Hilversumse koopman G. C. B. is Vrijdag aan de dood ontsnapt. Hij reed met zijn auto (een kleine Renault) over de onbewaakte overweg te Kootwijker broek onder de gemeente Voorthui zen, toen een der wielen tussen de straatbedekking en de rails gleed en klemvast bleef zitten. Pogingen om voor- of achteruit te rijden misluk ten, zodat de heer B, uitstapte om hulp te halen Hij zag door de mist geen enkel huis in de buurt en daarom besloot hij langs de rails verder te lopen op zoek naar hulp. Toen hij enkele kilometers van zijn auto verwijderd was. hoorde hij een harde klap. Een trein had zijn auto gegrepen Nadat de bestuurder de trein tot stilstand had gebracht, werd door velen naar mogelijke slachtoffers gezocht De komst van de heer B. op de plaats van hut on geluk bracht pas opheldering. ques vlogen. De piloot kon het vliegveld niet vinden en bleef maar zoeken Tenslotte raakte zijn ben zine op Het waren de angstigste momenten van mijn leven Er zaten acht mensen in het toestel. We wis ten allen, dat de piloot gedwongen zou worden, ergens in de wildernis een noodlanding te proberen. Toen hij dat tenslotte ging proberen, dacht ik. dat het met ons gedaan was Hij zocht minutenlang naar een geschikte plek en daalde daar na in een moeras. Steeds lager Mijnwerker door vallende stenen gedood (Van onze correspondent) HEERLEN In het ondergrondse bedrijf van de staatsmijn „Maurits" te Geleen is Zaterdag de 35-jarige houwer P. Zijlstra op de 548 meter verdieping onder uit de zijwand val lend gesteente bedolven en op slag gedood. zwaar gewond en moest naar het zie kenhuis worden overgebracht Daar is het de volgende dag overleden. Zweedse motorschoener in de Oostzee vermist SCHEVENINGEN RADIO -Hel Deense kuststation Lyngbv heeft Zondagochtend gemeld, "dat de Zweedse motorschoener „Dan" uil Göteborg, die Woensdag j.l uit een Poolse haven naar Degerhamn ver trok, nog niet op de plaats van be stemming is aangekomen. Men heeft tevergeefs gepoogd radiocontact met het vaartuig te krijgen. Aan sche pen in de omgpving werd verzocht scherp uit te zien. Truman prijst Acheson in afscheidsbrief WASHINGTON. President Tru man heeft dc ontslagaanvrage van minister Dean Acheson ingewilligd in een brief waarin hij Acheson re kent „onder de allergrootste minis ters van Buitenlandse Zaken, welke de Ver. Staten ooit hebben gehad." Truman zegt in dc brief dat noch Thomas Jelferson onder president Washington, noch William Seward onder president Lincoln „een rusti ger moed en vaster oordeel aan de dag hebben gelegd". Tegelijk heeft de president de ont slagaanvrage van de minister van financiën John W. Snyder, van Land bouw. Charles F. Brennan. van Ar beid, Maurice J. Tobin, van Binnen landse Zaken. Oscar L. Chaptan, van de procureur-generaal James P. McGrancry en van postmaster-gene ral Jesse M. Donaldson ingewilligd. Twee oude mensen slachtoffer van gasvergiftiging ALPHEN AAN DEN RIJN. De veehouder Den Hertog kwam Zondagochtend. toen hij zijn ouders, die op de boerderij naast de zijne woonden, wat melk wilde brengen, tot de ontstellende ont dekking, dat beiden het slachtof fer waren geworden van gasver giftiging In de keuken bleek een kraan van het fornuis niet ge heel te zijn dicht gedraaid. Er hing in het gehele huis een sterke gnslucht en op de slaapkamer vond hij zijn ouders bewusteloos in bed. Zijn moeder, die 67 jaar oud was, bleek bij dc komst van de dokter reeds te zijn overleden. De 72- jarigc vader gaf nog tekenen van leven. Hij is in zorgwekkende toestand naar een der Leidse zie kenhuizen overgebracht. Lek in gasleiding Woerdens gezin aan de dood ontsnapt WOERDEN. In de nacht van Zaterdag op Zondag Is het gezin van de heer J. de Rijk aan levens gevaar ontsnapt. Door een lek In de gasleiding waren giftige dampen de woning binnengedrongen cn alleen hei feil dat dit vry vroeg in de morgen werd ontdekt, heeft erger voorkomen. Zaterdag reeds hadden enkele ge zinsleden een eigenaardige lucht waargenomen. Daar men niet aan gas dacht is men echter vrij rustig ingeslapen. Zondagmorgen werd een 10-jarig dochtertje huilende wakker, klagend over hoofdpijn en misselijkheid Met vader, moeder en de andere kinde ren was het al net zo. Personeel van de technische dienst der gemeente-bedrijven is dc gehele Zondag en Maandagnacht bezig ge weest om het lek te herstellen. Eisenhower zou slechts één ambtstermijn wensen WASHINGTON. Volgens de ra diocommentator Everett Holles heeft generaal Eisenhower verklaard zich in 1956 niet herkiesbaar te zullen stellen. Het ambt van president is volgens de generaal zo zwaar, dat een man dit niet langer dan vier jaar kan vervullen. Holles zei dit in zeer gezaghebben de kringen vernomen te hebben. MEXICO Een autobus is, ten gevolge van het springen van een band. op honderd kilometer afstand van Mexico-stad omgeslagen en in brand gevlogen Twaalf der vier-en- dertig inzittenden zijn om het leven gekomen en 22 gewond. Weinig verandering Weersverwachting, geldig van Maandag avond tot Dinsdag avond: Hier en daar tijde lijk mist. Overigens overwegend droog veer met enkele olaatselijke opklarin gen. Zwakke tot ma tige Noordwestelijke wind. #Iets minder koude nacht moreen overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag 20 Jan zon op 8.37 min onder 17 06 min. maan op 10.26 min. der on- IIE1 WEEK VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp Neersl Wind m/s Gisteren in 24 u Uslo Onbew. N 2 - 8 C 0 Stockholm Onbew. N.N W 6 -3 0 Kopenhnc' Onbew. N.W. 5 2 0 Londen «list Windstil 1 0 Amstcrdnn Goh bew W.Z.W 3 1 0 Brussel Mist Windstil -0 0.2 Parijs Gch bew N.N.O. 5 2 0 Bordeau> Mist N O 5 -3 0 Nice Onbew N.W. 6 2 0 Warschau Nevel W. 2 -0 2 Berlijn Nevel W. 5 2 0.2 Franklori Nevel N O. 2 -3 0.1 MOnchen Sneeuw W 2 -4 0.6 Zürlch Nevel Z ZO 2 -4 0 Wenen Geh. bew W.N.W. 6 .2 1

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 1