DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Algehele „zuivering" in Oost-Duitsland begonnen Bonn erkent falen in zaak der ontsnapten RAZZIA'S VAN SED-PATROUILLES Per uur 100 vluchtelingen naar West-Berlijn Onaangenaam, doch wellicht nuttig René Mayer boekt eerste succes in Franse Kamer Officier doet hevige aanval op zwendel bij „Toto 13e Jaargang, no. 19 Vrijdag 23 Januari 195;. Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 TT# Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements- falltfiJclVC! JN.\ JJe JNlCUWe i erS Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER BERLIJN. Zuiveringspatrouilles" bestaande uit leden van de commu nistische SED zijn Donderdag een algehele razzia begonnen op alle per sonen. die op enigerlei wijze contact onderhouden met het Westen, zo melden Oost-Duitse persberichten en vertellen vluchtelingen, die in West- Berlijn aankomen. De zuivering is begonnen met een verklaring van het „democratische blok", dat alle partijen en andere massaorganisaties in Oost-Duitsland vertegenwoordigt. In die verklaring wordt gezegd, dat de zuivering thans uitgestrekt moet worden tot ieder in het land. De openbare aanklagers in het land hebben opdracht gekregen strenger tegen „vijanden van de staat" op te treden. De gerechtelijke autoriteiten is medegedeeld, dat getuigenissen a charge van echtelieden geldig zijn. Het West-Berlijnse parlement heeft Bonn dringend om hulp verzocht, omdat het onmogelijk de grote stroom vluchtelingen, die in West-Berlijn binnenkomen met een gemiddelde van 100 personen per uur, kan opvangen. De ..zuiveringspatrouilles" zijn Don MET een gemiddelde van onge veer 700 per dag komen vluch telingen uit Oost-Duitsland in West-Berlijn aan. Daar slechts een klein aantal van hen per vliegtuig naar West-Duitsland kan worden vervoerdnaderen dc vluchtelingenkampen in West- Berlijn snel het stadium der overbevolking. Hier een typisch beeld uit zulk een kamp: dicht opeengepakt leven gehele fami lies in een ruimte, die tegelijk als woon- en slaapkamer moet die nen. derdag hun razzia begonnen aan de hand van lijsten, waarop personen staan, die enig contact met het Wes ten onderhouden. Op die lijsten ko men namen van personen voor die in Westelijke krijgsgevangenenkampen hebben gezeten of die brieven uit het Westen ontvangen of in West- Duitsland of West-Berlijn zijn ge weest. De communistische staatssecretaris van het ministerie voor Staatsveilig heid, Mielke, heeft ook zuiverings commissies ingesteld uit leden van niet-communistische partijen, die door de regering als betrouwbaar worden beschouwd, zo hebben Oost- Duitse juristen, die naar het Westen uitgeweken zijn, verklaard. De Oost-Duitse CDU. is begon nen alle lidmaatschapskaarten te vervangen, Reuter tekent hierbij aan. dat de communistische S.E D. in 1951 op dezelfde wijze 160.000 leden uit haar gelederen stiet. Volgens Ruth Schneider, gewezen secretaresse van de gearresteerde minister van Buitenlandse Zaken Dertinger. en Walter Rübel. een par tijfunctionaris van de C.D.U.. die bei den naar 't Westen uitgeweken zijn. is de zuiveringsactie juist begonnen. Het West-Berlijnse parlement heeft Donderdag een dringend verzoek aan Bonn gericht om meer dekens, la kens en medicamenten voor de vluchtelingen. Voorts is er gebrek aan huisvesting. Er zijn meer vlieg tuigen nodig voor het vervoer der vluchtelingen naar West-Duitsland. De liberale partij (L.D.P.) heeft medegedeeld, dat zij in haar gelede ren een zuivering zal beginnen. Reu ter tekent hierbij aan, dat Hamann. gewezen minister van Handel en Be voorrading, voor zijn arrestatie me devoorzitter van de L D P. was. Volgens de eerder genoemde Rübel betekent Derlingers arrestatie het einde van de C.D.U. in Oost-Duits land. De partij bestaat uitsluitend van communistische fondsen Een partijcongres kost ongeveer driehon derdduizend gulden, een som die de C D U. nooit bezeten heeft. Haar voornaamste taak bestond er in de protestantse kerk in de communis tische sfeer te trekken. Dit is echter mislukt, aldus Rübel. Rubel was sinds 1949 parlementslid. Walter Tauscher, departementschef van het ministerie van Handel en Elisabeth Rahnsch, medewerkster van het communistische „Neues Deutschland" zijn naar het Westen uitgeweken, omdat zij arrestatie vreesden. Werk van j 70 millioen Amsterdam krijgt zijn IJ-tunnel AMSTERDAM De gemeente raad heeft vannacht, na een debat van tien uur. besloten de IJ-oevérs door tunnels te doen verbinden De dienst van Publieke Werken heeft daartoe een plan ontworpen dat de goedkeuring verwierf van de raad. Deze besloot ook f 500000 be schikbaar te stellén om de techni sche voorbereiding van de autotun nel onverwijld ter hand te nemen. De totale kosten voor de uitvoering van het tunnelplan raamt men op zeventig millioen gulden. De met door dit besluit aanvaar de ruim 1100 meter lange tunnel zal lopen van het Kraaienplem benoorden het IJ. met een gerekte s-bocht naar de Prüi3 Hendrik kadeFoeliestraat en vandaar aan sluiten op de z.g binnenring. Tre den geen onvoorziene remmingen op. dan kan de tunnel over circa acht jaar gereed zijn Men rekent op een aanzienlijke bijdrage van het Rijk in de enorme kosten van dit werk. Een groep van 25 Oost-Duitse ju risten twaalf hunner waren rech ters heeft een verklaring uitge geven, waarin zij zegt. dat men had kunnen voorzien welke loop de tota le zuivering zou nemen. De verkla ring is uitgegeven door de anti-com munistische „Vrije Juristen". Uit gezaghebbende bron is later te Berlijn vernomen, dat reeds ver scheidene functionarissen van de Oost-Duitse liberale partij zijn ge- j schorst of uit de partij zijn gestoten als gevolg van de zuivering. De com munist Ackerman. tot dusver staats- I secretaris van Buitenlandse Zaken in I Oost-Duitsland, is tot nader order benoemd tot plaatsvervangend minis ter van Buitenlandse Zaken, in de plaats van de onlangs gearresteerde Dertinger. Te hoge lonen bij ,.De Ommelanden" Proces-verbaal opgemaakt GRONINGEN De Centrale Controledienst heeft proces-ver baal opgemaakt tegen de coöpera tieve fabriek voor melkproducten ..De Ommelanden", wegens het be- j talen van te hoge lonen. Deze lonen zijn betaald aan arbeiders, die na de staking in dienst zijn getreden bij ..De Ommelanden" De directie van „De Ommelan den" deelt mede, dat de arbeiders van ..De Ommelanden'* onder moei lijke omstandigheden moeten wer ken. Zij worden vaak achtervolgd en zelfs thuis hebben zij geen rust. De directie acht een hogere honore ring voor hun prestaties op zijn plaats. De Oostduitse communistische partij heeft een massa-demon stratie gehouden op het- „socia listische kerkhof" in Oost-Ber- l:jn, waar 34 jaar geleden de communistenleiders Rosa Luxem burg en' Karl Liebknecht wer den gedood. Aan het hoofd van communisten. de optocht liepen, van rechts af: de burgemeester van Oost-Bcr- Ujn, Friedrich Ebert; vice-pre mier Heinrich Rau: secrctans- generaa' van de communistische partij Walter Ulbricht; president Pieck: premier Grotewohl cn twee andere vooraanstaande Duitsers achten nu uitleverings-procedure voor Den Haag doeltreffender (Van onze correspondent) BONN. Van Duitse zijde heeft men zich met de Nederlandse ambassa de in verbinding gesteld teneinde de kwestie van de uitwijzing of uit levering der uit Breda ontsnapte oorlogsmisdadigers opnieuw te bespreken. Men geeft van Duitse kant volmondig toe. dat een grote fout is gemaakt, toen de zeven ontsnapten niet onmiddellijk nadat zij In de nacht van 26 op 27 December van het vorige jaar illegaal over de grens waren gekomen, naar Nederland werden teruggezonden. Tegelijkertijd echter vraagt men aandacht voor de omstandigheid dat men, nu die fout eenmaal gemaakt is, in een nogal gecompliceerde situatie verzeild is geraakt. Juridische experts van de Bonds regering hebben nl uitgezocht, dat een uitwijzing in het huidige sta dium van de ontwikkeling een lang durige procedure zou kunnen wor den. Degene die voor uitwijzing in aanmerking komt heeft in de jon ge rechtsstaat, die de Bondsrepu- Verdrag Europese Defensiegemeenschap zal spoedig worden ingediend (Van onze correspondent) PARIJS. Bijna een maand na de val van het kabinet-Pinay is de Nationale Vergadering haar werkzaamheden opnieuw begonnen. Réné Mayer kwam gistermiddag zijn nieuwe kabinet voorstellen en er werden drie interpellaties gehouden over de samenstelling der regering. Op voor stel van de minister-president werd de behandeling dezer interpellaties uitgesteld, omdat het parlement haast moet maken met de afhandeling van het budget. Met 388 tegen 214 stemmen stemde de Nationale Vergadering hiermede in. De komende dagen zullen de Af gevaardigden zich dus bezighouden met de nog niet afgehandelde hoofdstukken van het budget. De regering stelt blokkenne van ere dieten tot minstens 80 milliard voor. Tevenc diende de regering een aantal belastingherzieningen in, die. als ze 1 Juni niet door de Nationale Vergadering zijn afge handeld. per decreet zullen worden afgekondigd. De bedoeling is, da', het budget vóór Februari zal zijn afgehandeld. Te dien einde zullen drie vergaderingen per dag wor den gehouden. Op zich zelf is de grote meerder heid, waarmee René Mayer hel Ex-president Truman wordt toe gejuicht op het balkon van het huis van Dean Acheson, zijn minister van Buitenlandse Za ken. Truman gebruikte na de inhuldiging van Eisenhou'cr de lunch bij Acheson voor hij naar zijn geboorteplaats Independence vertrok. door hem gevraagde uitstel van de behandeling der interpellaties verkreeg, niet onbelangrijk. Dit wij evenwel niet zeggen, dat de toon der debatten in de Nationale Ver gadering aan levendigheid had in geboet. Er vielen harde woorden bij de beantwoording van de com munistische interpellant, die een aanval had gedaan op de nieuwe minister van Openbare Gezondheid, wiens houding in de afgelopen oor logsjaren aanleiding geeft tot cri- tiek. De betrokkene was bij toeval? niet aanwezig. Formeel stond de minister-president zeker in zijn recht, toen hij in krachtige bewoordingen de benoeming van deze minister verdedigde, maar uit het applaus van links en rechts bleek wel. hoezeer de socialists sche fractieleider De Lussy een al gemeen gevoelen vertolkte, toen hij opmerkte, dat dit nu wel allemaal juist kon zijn. maar dat het toch niet nodig war, geweest, deze Se nator nu tot het regeringsniveau te verheffen. De socialistische woordvoerder maakte in uitmuntend gekozen en geestige bewoordingen nog eens duidelijk, dat deze regering niet op de steun der S.F IO kan reke nen. „Noch uw politiek, noch uw meerderheid aanvaarden wij.'' zo sprak hij tot de minister-president en hij noemde de huidige meerder heid geen democratische meerder heid. Enig essentieel politiek probleem is gisteren niet aangesneden in ae Nationale Vergadering en men zal tot de beëindiging van de behande ling van het budget moeten wach ten voor het zover komt. De tek sten van de verdragen der E.D.G. en van de accoorden van Bonn zul len binnenkort bij het parlement worden ingediend, vergezeld van de gebruikelijke regeringstoelich- tingen. Maar de behandeling daar van komt evenmin voor Februari aan de orde. Voorlopig ontwijkt de regering- Maycr nog een al te grote duide lijkheid over haar bedoelingen te dezer zake. wat men ongetwijfeld mag opvatten als voorzichtigheid, die geboden is ter voorbereiding van voorgenomen onderhandelin gen met Amerika en Engeland over de veelbesproken aanvullende pro tocollen. Wilson verkoopt bezit in General Motors 'Benoeming tot minister van Defensie kan nn doorgaan WASHINGTON. President Eisenhower heeft Charles E. Wil son Donderdag officieel tot minis ter van Defensie benoemd, nadat deze uit zichzelf aangeboden had zijn aandelenbezit in de „General Motors" te verkopen. Eisenhower heeft de benoeming van Wilson reeds ter bekrachtiging aan de Senaat doen toekomen Het besluit was genomen, nadat Eisen hower en Wilson Donderdagavond geconfereerd hadden, waarbij Wil son zou hebben aangeboden al zijn aandelen en andere belangen in de „General Motors" af te stoten Bonn kent bestaan ..ontsnappingsweg" niet BONN Regeringskringen te Bonn hebben Donderdag vastgesteld, dat men tot dusver aan Duitse zijde niet beschikt over betrouwbare ge gevens met betrekking tot een „rechtstreekse ontsnappingsweg" tus sen de bondsrepubliek en Neder land. De Nederlandse minister van Jus titie heeft Woensdag van een der gelijke route gewaagd, waarlangs ook de ontsnapten uit de gevange nis van Breda uit Nederland ge vlucht zouden zijn. Naar men in J Bonn verklaart, is de Duitse politie I een grondig onderzoek begonnen, doch zij heeft tot nog toe geen aan wijzingen voor de aanwezigheid van geheime vluchtwegen kunnen vin den- Aan berichten volgens welke en kele ontsnapten reeds met valse papieren uit Duitsland vertrokken zijn, schenkt men te Bonn geen ge loof. In elk geval ontbreekt elke aanwijzing m deze richting. 55 Lichte eisen tegen kleine kruimeldiefjes (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. „Door een toevalstreffer zijn deze mensen met deze za ken in aanraking gekomen en zij zijn meegezogen door de wind van knoeierij, die over het hele totalisatorbedrijf waait." Deze opmerking van de officier van justitie, mr De Lint. Donderdag voor de Haagse recht bank gemaakt, was niet een aanval op de twee kruimeldiefjes, die toen voor het hekje stonden, verdacht van verduistering van zestig gulden van de Stichting Nederlandse Totalisator op de renbaan te Alkmaar. Het was veeleer een felle aanval op de vier vorige verdachten, die dergelijke ver warrende knoeierijen hadden gepleegd, dat hun zaken moesten worden terugverwezen naar de instructie. „Wij zullen in deze zaken flink het mes moeten zetten om dit bedrijf eens goed te saneren," zo besloot mr De Lint zijn aanval. De twee verdachten, tegen wie het tot een requisitoir kwam. waren de Hagenaars J. S.. een 44-jarige begra fenisbedienaar cn W H. St., een 42- jarige kantoorbediende S. was tic ketverkoper en St. controleur voor de Nederlandse Totalisator bij een wedren in Alkmaar. Op initiatief van St. had S. een kleiner aantal tickets als verkocht opgegeven, dan werkelijk was afgenomen Op zijn contrólestaten noteerde St. ook dit geringere getal. Het kasoverschot van zestig gulden, dat zo ontstond, deelden zij. St. voerde aan. dat hij een strop had geleden van veertig gulden, doordat een bedrieger hem wedgeld had laten uitbetalen op een ongeldig ticket. Mr De Lint wilde graag geloven, dat het personeel van de totalisator onder de veel voorkomende knoeie rijen groot risico loopt. „Deze men sen worden niet bijgestaan door een advocaat en daarom wil ik ook dat werk hier voor hen op mij nemen," zo zei de officier. Hij eiste aanvankelijk tegen J. S. een gevangenisstraf van zes maan den, waarvan vier voorwaardelijk. Toen deze echter onder tranen van zijn wanhoop over zijn delict getuig de, wijzigde mr De Lint zijn eis in een geheel voorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden en een boete van vijftig gulden. Tegen St werd acht maanden voorwaardelijk en vijftig gulden boete gevorderd. In het kort hielden de bedriege rijen van het viertal, dat hun zaak zag terugverwezen, het volgende in: de ticketverkoper scheurde, nadat de officieuze uitslag van een course die bijna altijd gelijk is aan de offi ciële was omgeroepen, snel nog een aantal tickets af op nummer van het winnende paard. Op deze tickets werd door de uitbetaler uitgekeerd, zodat de werkelijke winnaars van de weddenschappen de waarde van hun tickets zagen verminderen, om dat in de winst ook de telaat uitge scheurde biljetten meedeelden De verklaringen van verdachten twee hunner ontkenden pertinent en die van de als getuigen gehoorde medeverdachten waren zo verwar rend en tegenstrijdig, dat de recht bank na raadkamer, conform het verzoek van de officier, de zaken aanhield. bliek is, zoveel garanties van al lerlei aard, dat de procedure zeer lang kan worden en tot in hoogste instantie kan worden gerekt Daarbij heeft niemand belang. Nederland niet. omdat het Bikker en Faber zo snel mogelijk weer te rug wil hebben; Duitsland niet, om dat het er minder dan ooit bij ge baat is de publieke opinie in enig land in West-Europa tegen zich in te nemen. De arrestaties van een aantal vroegere nazi's door de Brit ten en het Amerikaanse rapport over de toenemende nazistische ge zindheid hebben al kwaad genoeg gedaan. De Duitsers willen nu dus graag dat de Nederlandse regering de weg van de uitlevering zal opgaan, en zij argumenteren daarbij dat dit een veel snellere procedure dan die van de uitwijzing garandeert. Zeker is die eventuele snelheid voor Ne derland aantrekkelijk, maar aan de andere kant zou men. indien men inderdaad tot een verzoek om uit levering zou besluiten, bereid moe ten zijn de vraag of het hier om politieke misdadigers dan wel om gewone misdadigers gaat, ter be antwoording over te laten aan een Duitse rechter. Tot dusver heeft men van Nederlandse kant met ge noegen geconstateerd, dat de Bonds regering zelf van goede wil in de ze kwestie is. Maar de rechterlijke macht is ook in Duitsland onaf hankelijk van de regering. Milde „influenza" in Europa en Amerika Ca 350.000 Amerikaanse militairen worden ingeënt LONDEN. Griepepidemieën zijn Donderdag gemeld uit Frank rijk, Duitsland. Oostenrijk, Enge land cn de Ver. Staten. Volgens Amerikaanse medische autoriteiten draagt de griep een „tamelijk mild" karakter. Op een vliegveld bij Frankfort in Duitsland arriveer de Donderdag een Amerikaanse stratocruiser met 2000 pond aan vaccine-materiaal voor de massale inenting der Amerikaanse militai ren. Gesproken wordt over circa 350.000 militairen, die binnen drie dagen zouden moeten zijn inge ënt In de Amerikaanse zone van Duitsland zijn 14 Duitsers aan in fluenza gestorven, zo meldt AP Duizenden Duitsers liggen ziek. In Frankrijk zijn in Orleans. La Ro- chelle en Metz de scholen gesle ten. In andere bovengenoemee Europese landen zijn ook vele scho len en openbare gelegenheden ge sloten. In meer dan de helft van de Amerikaanse Staten heerst griep. Het grootste aantallen gevallen 200 000 tot 250.000 wordt uit Texas gemeld. HET feit, dat thans een twintig jarige leerling-journalist van ons zusterblad „Het Rotter- I damsrh Parool" zich in arrest bevindt op beschuldiging van een delict, ge lijk men dan al veel eerder aan veel hooggeplaatster figuren in dc journa listiek had kunnen tenlasteleggcn, is onthullend voor dc verwarring «n de misverstanden bij de militaire voor lichting in ons land. Aan de ene kant stelt men zich daar op het standpunt, dat men de pers zoveel mogelijk ter- wille moet zijn, omdat het een lands belang is, dat het publiek zich inte resseert voor de manier waarop Ne derland werkt aan de verwezenlijking van zijn aandeel in de Atlantische de fensie. Aan de andere kant is er een zekere schrikachtigheid ten opzichte van persberichten, aangezien daar zo licht passages in sluipen dio poten tiële tegenstanders zich ten nutte zou den kunnen maken. Deze twee neigingen hotsen tegen elkaar. De Nederlandse journalisten hebben in het algemeen van hun hoofdredacties de strenge instructie, zich over alle berichten, waarin be paalde gegevens van militaire aard zijn verwerkt, met de militaire voor lichtingsdiensten of een van zijn on derdelen in verbinding te stellen. De practijk is evenwel, dat meer dan eens onaangenaamheden ontstaan op grond van het feit, dat berichten, die het fiat hebben van één functionaris van dc voorlichtingsdienst en op die grond met een gerust geweten ge plaatst, later door andere functiona rissen als ongewenst en gevaarlijk worden bestempeld. WAT zich op liet ogenblik in Rotterdam afspeelt, trekt vooral de aandacht omdat de justitie er in is gemengd en een arres tatie is verricht. Hierdoor heeft het hinken op twee gedachten bij de mi litairc voorlichting het nodige relief gekregen, hetgeen misschien wel heel gelukkig is. Het is mogelijk, dat bij het precies nagaan van hetgeen de jeugdige Elffcrich hecfr verricht om op zijn stuk het nodige fiat te krijgen wel eens dc opmerking zou zijn te maken: dat had hij misschien iets an ders kunnen doen. Het belangrijkste is echter, dat de nodige raadpleging en verificatie naar goede trouw en beste geweten is geschied en dat de redactiechef zich hiervan heeft over tuigd ook. Het zou in theorie mogelijk zijn over hetgeen ons blad heeft gopubli- cecrd, het voorhoofd tc fronsen; los van het feit, dat dc redactie er zich voldoende van heeft vergewist dat tegen de plaatsing geen bezwaren be stonden. Wie echter het gedrukte ma teriaal over hetgeen in Rotterdam aan de orrlc is ter hand neemt, bespeurt, dat in ons artikel vrijwel niet** heeft gestaan, dat niet reeds eerder op andere wijze aan dc openhaarheid is prijsgegeven. Zo doet het hele geval ons denken aan dat van die Londense collega, die in de oorlogstijd van zijn bed werd gelicht wegens het open baar maken van militaire geheimen, maar na veel herrie en poespas later weer moest worden vrijgelaten omdat hij kon aantonen, dat hij zijn artikel had opgesteld aan de hand van voor ieder toegankelijke officiële documen ten. ER zit in deze zaak iets heel on prettigs. Wij hebben er bepaald bezwaar tegen, dat een jonge man is meegenomen wegens een arti kel, voor de publicatie waarvan niet hij maar zijn chef dc verantwoorde lijkheid draagt. Het. heeft de schijn, dat men wil profiteren van een bij hem veronderstelde onervarenheid en onzekerheid om getuigenissen los te krijgen, die meer doorgewinterde fi guren in het vak stellig niet zouden geven. Laat ons er intussen aan toe voegen dat. voor zover ons bekend, onze jeugdige vriend zich dapper houdt in de voor hem vreemde omge ving en omstandigheden. Aan dit geval valt naar onze me ning weinig eer te behalen voor dc justitie. Het kan echter zijn nut heb ben voor de openbaarmaking van de gebreken bij de militaire voorlichting. Er is daar blijkbaar onenigheid, wan trouwen, strijd. Over het feit. dat deze strijd nu wordt uitgevochten op dc rug van een minderjarige, laten wij het oordeel graag aan onze lezers over. Zelfde weertype Weersverwachting geldig van Vrijdag avond tot Zaterdag avond: Zwaar bewolkt met plaatselijk mist. maar overwegend droog weer. Zwakke tot ma tige en langs deWad- denkust tijdelijk vrij krachtige wind tussen West en Zuid. Van nacht in het Zuiden plaatselijk lichte vorst, overigens weinig ver andering in tempera tuur 24 Jan zon op 8 32 min, onder 17 13 min.; maan op 11.51 min., on der 4.25 min. Max temp Neeral Weer Wind m/t Gisteren in 24 u Oslo Onbew N.W. 6 - 6 C 0 mm Stockholm Onbew N.W. 6 -7 0 Kopenhagen Onbew. W.N.W 2 -3 0 Londen Mist Windstil - 1 0 Amsterdam Oeh. bew W. 2 4 0 Brussel Nevel Z.W. 1 1 0 Parijs Nevel O Z O. 4 - 2 0 Bordeaux Nevel NO 2 -4 0 Nice Onbew N W. 5 1 0 Warschau Onbew N.W. 2 -7 0 Berlijn Geh. bew W N W 4 1 1 Frankfor» Regen Z.W. 2 1 0.3 München Poolsn. W Z W 2 -2 0.1 Zürlch Nevel N N W. 2 -8 0 Wenen Sneeuw W. 9 2 0.5

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 1