DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Regering vraagt uitlevering van ontsnapten uit Breda Geen censuur Record-defensiebegroting in Frankrijk goedgekeurd Atoomkanon vuurproef krijgt zijn in Maart Smokkelaars en douaniers leverden pantserslag Bonn vreesde complicaties in geval van uitwijzing Scheepsruimte beperkt voor emigranten In één dag 2000 Oost-Duitsers uitgeweken J N elk geval, in Nederland wake 13e Jaargang, no. 22 Dinsdag 27 Januari 1933 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements prijs 47 cent p. w. of 6.05 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER B^tiKtmwBBiPiiirïïMt^'jii^inia/uugBgiiiiiggHasEsnflBnafltfi DEN HAAG. Nu het directoraat- generaal van de scheepvaart de "Jo- han van Oldenbarnevelt" voor twee afvaarten dit jaar voor andere doel einden dan voor emigrantenvervoer heeft bestemd, is vervoersgelegen- heid voor circa 2900 emigranten ko men te vervallen. Hierdoor zal, al dus de commissaris voor de emigra tie, waarschijnlijk in het midden en de tweede helft van het jaar een te kort aan vervoersmogelijkheid op treden naar verschillende landen. Teneinde de moeilijkheden niet te vergroten en hun eigen vertrek te verzekeren, is aan de emigranten, die gereed zijn voor vertrek, met klem aangeraden van de hun nu aangebo den vervoersgelegenheid gebruik te maken. Zij. die voor vertrek gereed komen, hebben slechts eenmaal voor rang bij boeking. Daarna gaan zij die later gereedkomen voor. W eer Zuidkoreaanse veerboot vergaan: dertig doden SEOEL. Een Zuidkoreaanse veerboot met tweehonderd passa giers is Maandagavond ter hoogte van Koensan, ten Westen van Tae- goe. vergaan. Volgens de door de politie te Seoel ontvangen berich ten zijn ongeveer dertig personen omgekomen en twintig gewond. Functionarissen deelden mede, dat met de veerboot 75 personen mochten vervoerd worden. De po litie onderwierp de kapitein aan een verhoor. Op 9 Januari kapseisde een veer boot ter hoogte van Poesan. Bij dit ongeluk verloren 249 Koreanen het leven. De minister van Vervoer, Kom Soek Kwan. aanvaardde de verantwoordelijkheid van het on geluk en trad af. Griepepidemie eist in München 25 doden MüNCHEN. Het Beierse mi nisterie van Binnenlandse Zaken heeft Maandag medegedeeld, dat tot dusver in München 25 personen zijn gestorven aan griep. De stede lijke overheid van München heeft medegedeeld, dat alle lagere scho len in de Beierse hoofdstad met in gang van Dinsdag tot 4 Februari gesloten zullen zijn. Dit besluit was genomen" op verzoek van de geneeskundige instanties Bewaar scholen en middelbare scholen val len niet onder het besluit. Het Beierse ministerie van Binnenland se Zaken had Maandag eerder oe- kend gemaakt, dat alleen reeds in München en Augsburg 7.965 per sonen griep gekregen hebben. Nsa- schatting zou het werkelijke cijfer aanmerkelijk hoger zijn, daar wet telijk geen mededeling van griep gevallen vereist is. DEN HAAG. De Nederlandse regering heeft besloten, haar ambassade in Bonn op te dragen thans formeel de u i l- 1 e v e r i n g te vragen van de zeven uit de gevangenis in Breda ontsnapte en naar West-Duitsland gevluchte oorlogsmisdadi gers. Oorspronkelijk werd verwacht, dat de Westduitse rege ring binnen een redelijke termijn in staat zou zijn, de betrok kenen op grond van een zuiver administratieve beslissing u i t te w ij z e n. Zoals reeds eerder uit Bonn werd gemeld, is de Duitse regering even wel na raadpleging van haar juris ten tot de conclusie gekomen, dat uitwijzing, gezien het in Duitsland geldende recht, op complicaties zou kunnen stuiten. In verband hierme de is thans besloten tot de uitleve ringsprocedure, die in het interna- Arbitrage-commissie ,.De Ommelanden" UTRECHT. Het bestuur van het C.N V. deelt ons mede: De acte, waarin „De Ommelanden" en de Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond zich verbinden het tussen hen bestaande verschil door arbitrage te beslechten, is thans door beide partijen ondertekend. Als arbi ters zijn door het C.N.V. aangewe zen: oud-minister prof. dr A. H. M. Albregts, tevens voorzitter, prof mr W. F. de Gaay Fortman en prof. mr M. G. Levenbach. Tot secretaris van de commissie van arbitrage is door het C.N.V benoemd mr A. Borst te Amsterdam Italiaans vliegtuig verongelukt: 19 doden CAGLIAJRI (Sardinië). Een tweemotorig Italiaans vliegtuig van de maatschappij. die de dienst on derhoudt tussen Sardinië en Rome. is Maandag kort nadat het hier was opgestegen, m de bergen neerge stort en in brand gevlogen. Alle vijftien passagiers en de vier le den der bemanning, onder wie een stewardess, zijn omgekomen. Vol gens de eerste berichten zijn allen Italianen. Het verongelukte vlies- tuig zou Maandag zijn laatste tocht maken. Drie doodstraffen geëist te Krakau LONDEN De Poolse openbare aanklager heeft Maandag te Kra kau. waar zeven Polen, van wie vier R K.-geestelijken, verdacht van spionnage en sabotage terecht staan de doodstraf geeist voor drie be klaagden. onder wie één geestelijke. De namen van deze beklaagden zijn volgens Radio-Warschau: Kowalik, Tsjatsjlica en Lefito Voor drie an dere beklaagden. Brycki. Potsjopien en Eugenia Rospond. de enige vrouw in dit proces, eiste hij resp. vijftien, tien en acht jaar gevange nisstraf. Ook voor de zevende be klaagde werd gevangenisstraf geëist. Militaire kracht aanzienlijk gestegen, maar nog geen reden voor optimisme (Van onze correspondent) PARIJS. Met een zeer grote meerderheid, die te danken is aan de &temmen der socialisten, is vannacht de defensiebegroting in de Nationale Vergadering aangenomen. De socialisten hadden te voren bekend gemaakt, dat zij geen politiek kunnen steunen, die niet voor een rechtvaardige ver deling der militaire lasten zorg draagt, doch dat zij van mening zijn, dat Frankrijk trouw moet blijven aan de principes van de collectieve veilig heid en van de gemeenschappelijke verdediging der vrije wereld. Zo verkreeg minister Pleven 517 stemmen voor en slechts 100 tegen zijn be groting. Veel moeilijkheden heeft deze begroting niet opgeleverd. Pleven, die slechts even slaags raakte met de communisten, die zich van hun grofste kant toonden in dit debat, heeft in zijn grote rede in de Na tionale Vergadering meegedeeld, dat Frankrijk aan al zijn in Lissabon op zich genomen verplichtingen heeft voldaan. Het heeft twaalf divisies op de been gebracht. 2 escadrons voor de luchtmacht inplaats van 27, en een vloot van 357.210 ton. Toch, voor wie goed luisterde was het beeld, dat Pleven ophing, minder optimistisch dan uit deze cijfers zou blijken. De uitrusting der troepen, zo bleek uit zijn woor den, laat nog veel te wensen over er is groot gebrek aan fabricage van munitie en of de twaalf divi sies dan ook als geheel gevechts- klaar kunnen worden beschouwd, is twijfelachtig. Hetzelfde geldt voor de luchtmacht, welker ..operationele kwaliteiten" de weerslag ondervin den van een „ernstig gebrek aan rollend materiaal'. De minister van Nationale Verdediging heeft kort aangeduid, dat de vloot weliswaar ligt boven het in Lissabon overeen gekomen tonnage, maar aan nieuw materiaal is een groot gebrek. In de nabije toekomst zal veel oud ma teriaal uitvallen en het mag betwij feld worden of dan dit tonnage gehandhaafd zal blijven. Pleven herhaalde nog eens, dat de dienstttijd. die in Frankrijk achttien maanden is, niet verlengd zou wor den. Het thans door de Nationale, Ver gadering bekrachtigde budget stelt uitgaven vast van 1279 milliard francs voor 1953. dat is 42 milliard meer dan in 1952. Het aannemen van dit budget is een belangrijke etappe voor de re- gering-Mayer. die zich over de snelheid van behandeling door de Nationale Vergadering niet te be klagen heeft. Dag en nacht ook des Zondags, is het parlement bij een Gistermorgen waren er echter nauwelijks dertig van de meer dan 600 afgevaardigden aanwezig voor de b-langrijke debatten over het grootste militaire budget van Frank rijk na de oorlog. tionaal verkeer in dergelijke geval len wordt toegepast. Inmiddels heeft de Duitse „ver eniging tot bescherming van dc be langen van Duitse uitgewezenen uit Nederland" geprotesteerd tegen de beslissing van de West-Duitse rege ring, om de oorlogsmisdadigers uit te leveren wanneer zij weer gear resteerd zijn. In een brief aan het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaart de vereniging, dat de vluchtelingen volgens de Nederlandse wet staten- loos zijn en dus niet onder de juris prudentie van Nederlandse gerechts hoven vallen De vereniging be weert. dat zij Duitse burgers zijn krachtens een decreet uit oorlogs tijd van de „Wehrmacht", waarbij Duits burgerschap verleend wordt aan buitenlanders, die in het nazi-leger dienden. De federale mi nister van Binnenlandse Zaken heeft echter beslist, dat zij geen Duitse burgers zijn. Roemeense minister van Justitie afgezet WENEN Het communistische Roemenie heeft zijn minister van Justitie, Niculescu. afgezet, aldus heeft het Roemeense persbureau „Agerpress" Maandag bekend ge maakt. Volgens Agerpress heeft het Roemeense parlement Jianu Zater dag tot zijn opvolger benoemd. Jianu is lid van de op 30 November gekozen nieuwe assemblee. In het telegram van Agerpress werd niet gezegd of Niculescu weggezuiverd was dan wel een nieuwe functie ge kregen had. Britten willen broedreactor bouwen WASHINGTON LONDEN. Bij na tezelfder tijd hebben dc Ameri kaanse en Britse regering nieuwe experimenten op atoomgebied aan gekondigd. De Amerikaanse com missie voor atoomenergie maakte Maandag te Washington bekend, dat in Maart, op de proefterreinen te Las Vegas in Nevada „nieuwe en verbeterde vindingen" zullen wor den beproefd. Aan de proefnemin gen zullen ongeveer 18.000 soldaten van leger, vloot en luchtmacht deel nemen. Men verwacht, dat atoom- granaten zullen worden gebruikt, die bestemd zijn voor het atoomkanon van het Amerikaanse leger. De Britse regering maakte be kend, dat Britse geleerden hopen een meer gevorderd type reactor te ontwikkelen, een zogenaamde „broed reactor die meer splijtbaar mate riaal zou produceren dan verbrui ken Behalve de 18.000 militairen, die aan de in Maart te Las Vegas te houden Amerikaanse atoomproeven zullen deelnemen, zal ook de orga nisatie voor burgerbescherming en andere federale organen aan de proe ven deelnemen Het Amerikaanse atoomkanon, waarmee waarschijnlijk te Las Vegas zal worden geëxperi menteerd. kan met grote nauwkeu righeid over een afstand van 32 ki lometer gewone en atoomgranaten afvuren Het kanon werd verleden week voor de eerste maal aan het publiek getoond, tijdens de grote pa rade ter gelegenheid van de inhuldi ging van president Eisenhower De Britse regering meent, dat bin nen afzienbare tijd atoomkracht een bruikbare energiebron voor de in dustrie zal verschaffen, aldus ver klaarde Maandag de minister van Bevoorrading. Sandys, in het Lager huis. De zekerste manier om drijf kracht te winnen uit atoomsplitsing zou, aldus Sandvs, het bouwen van een verbeterd type reactor voor na tuurlijk uranium zijn. Met het oog op de ontwikkeling van de genoemde „broed-reactor" wordt een kleine experimentele reactor gebouwd op het proefstation te Harwell en deze zal in de komen de maanden gereed moeien komen. Minister Zijlstra zegt: S peciali sten ta r ieven in Breda en Tilburg prijsopdrijving DEN HAAG. Thans heeft ook de minister van Economische Za ken doen weten nu in antwoord op schriftelijke vragen van net Tweede Kamerlid Van Rijckevorsel (KVP) dat binnenkort een prij- zenbeschikking zal worden afge kondigd betreffende de tarieven van artsen-specialisten Weliswaar declareren de specialisten in Breda en Tilburg de vastgestelde grond- bedragen, doch zij weigeren sedert 1 Januari 1953 de overeengekomen kortingen toe te passen. De minis ter van Economische Zaken be schouwt de verhoging der specia listenhonoraria in deze centra me', circa 16 pet boven het vastgestel de niveau als prijsopdrijving Brandweerlieden, staande od de gekantelde romp van dc Empress of Canada", bestrijden de laatste vuurhaarden op het totaal ver nielde schip. Het ruim 20.000 ton metende Canadese passagiersschip lag i?i de haven ran Liverpool toen de brand uitbrak. Lagerhuislid stelt vraag over het ..England Spiel" LONDEND. Het Blitse La gerhuislid Lewis (Labour) heeft de regering vragen gesteld over het „England-Spiel". naar aanlei ding van de in Engeland versche nen' vertaling van liet boek van de „Duitser" Giskes, die met. Schreie- der het beruchte radio-contact met Engeland tijdens de oorlog van Nederland uit heeft geleid. In de Engelse uitgave, die de titel draagt „Londen roept de Noordpool" heeft de Nederlander Lauwers, die door de Duitsers gedwongen werd om berichten door te geven naar En geland, maar ieder bericht voor zag van het afgesproken teken, dat hij in de macht van de vijand was, in een voorwoord geschreven. dat_ de Engelse Inlichtingendienst zich heeft schuldig gemaakt aan „on achtzaamheid van de grofste soort" Hierover vraagt Lewis vooral op heldering. Bidault doet eerste stap ter heropening debat over Saar BONN Dc Franse Hoge Com missaris in Duitsland. Poncct. heeft Maandag met de Duitse bondskan selier Adenauer een bespreking ge had over de Saar-kwestic en de bekrachtiging van het Europese- legerverdrag. Het was het eerste Frans-Duitse overleg sinds Mayer in Frankrijk aan de regering kwam. Poncet overhandigde de hond-kan selier een schrijven van dc Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault. In een officiële Franse verkla ring wordt gezegd, dat de staats lieden gesproker^ hebben over de wijze, waarop de onderhandelingen over de Saar officieel kunnen wor den heropend De kwesties betrefj fende de Saar er het EDG-verdrag zijn onverbrekelijk verbonden, sinds Mayer zich verplicht heeft, het EDG-verdrag niet te laten bekrach tigen alvorens het Saar-vraagstuk volledig is geregeld Dr Adenauer het later meedelen dat de brief van minister Bidault ..zeer bemoedigend" was. De inhoud heeft aangetoond dat ondanks de regeringswisseling in Frankrijk, de Franse buitenland se politiek ongewijzigd blijft, aldus een woordvoerder Een heel dorp voor de rechtbank Smokkkelen om herboutv te financieren HEERLEN Voor de recht- bank m Aken is Maandag een groot smokkelproces begonnen, waarbij de gehele bevolking van het grens dorp Mützenich terecht staat we gens het smokkelen van koffie. Het gaat hier om grote hoeveel heden en zeer hoge bedragen, wel ke door de bevolking waren aan gewend voor de wederopbouw van het dorp. De processenverbaal be slaan meer dan 2000 pagina's. Oost-Duitse vluchtelingen in de West-Bcrlijnse kampen hebben de zelfde doffe en geteisterde uit drukking in hun ogen als alle vluchtelingen in alle kampen op de hele wereld. Met een dagelijks gemiddelde >mn 000 komen de Oostduitsers West-Eerlijn binnen. Maandag waren het er 2000, een record. Dc kampen zijn overvol en vormen een ernstig probleem voor de Bondsregering. Vrij zacht Weersverwachting, geldig van Dinsdag avond tot Woensdag avond: Zwaar bewolkt met af en toe enige regen of motregen. Overwe gend krachtige en langs de kust tijdelijk harde Zuid-Westelijke wind Vrij zacht voor de tijd van het jaar. 28 Jan.: zon op 8.27 min onder 17.20 min maan op 15.40 min., on der 7.55 mm. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp. Neersl Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 u Oslo Sneeuw N N.O 1 - 9 C 11 mm Stockholm Sneeuw Z.Z.W. 6 1 - KopenhagenSneeuw Z Z W 12 1 - Londen Motregen W.Z W 7 8 0.3 Amsterdam Motregen W Z W. 14 5 3 Warschau Zw. bew. Z W. 2 - 11 0 Berlijn Nevel Z W 2 - 4 0 Frankfort Nevel ZW 7 1 0 München Nevel z.w. 1 - 8 0.2 Wenen Zw bew. Windstil - 10 0.6 Parijs Zw. bew Z. 2 1 0 Bordeaux Mist Windstil - 3 0 Nice On bew. N.W. 7 3 0 BERLIJN. Ongeveer 2000 Oost- Duitse vluchtelingen hebben zich Maandag bij de West-Berlijnse dienst voor vluchtelingen gemeld, aldus hebben functionarissen van deze dienst meegedeeld. Dit was het grootste aantal vluchtelingen dat tot op heden op één dag werd geregi streerd. Hierdoor is hel aantal in de ze maand naar West-Berlijn gevluch te Oost-Duitsers gestegen tot 19.000. De meeste vluchtelingen zijn arbei ders en boeren. Burgemeester Reuter is Zondag avond teruggekeerd van een bezoek aan West-Duitsland. waar hij met president Heuss en met kanselier Adenauer de toestand besproken heeft, die ontstaan is door de stroom van vluchtelingen uit Oost- Duitsland. Het onmiddellijke resul taat van deze bespreking is. dat West-Duitsland 90 millioen mark zal reserveren voor het bouwen van nieuwe onderkomens voor vluchte lingen. Zware gevechtswagen met vee slaagde er in de Belgische grens te overschrijden DEN HAAG. In de nacht van Zondag op Maandag heeft er, onder de gemeente Westdorpe in Zeeuwsch-Vlaandcren. een „treffen" plaats gehad tussen ambtenaren der invoerrechten en accijnzen en de inzittenden van een pantscrsmokkelauto. Aangezien ook de douane voor de beteugeling van de smokkelarij met een eerder buitgemaakte pantserauto was uitgerust, was de botsing ernstig. Nadat de smokkelauto een zware gevechtswagen tot stop pen was gemaand en tevergeefs h-_- vig was beschoten, trachtten de amb tenaren met hun 3^ tons „Hum- ber"-gevechtswagen, die voor een dergelijke gebeurtenis gereed was. de weg te versperren Een hevige klap volgde. Daarna beproefde men elkanders krachten, met het ge volg. dat de zwaardere smokkelauto met zijn bumper kans zag de „Hum- ber" langzaam weg te drukken Na het obstakel verwijderd te hebben Amerika zal in 1953 14.500 militaire vliegtuigen maken kon de smokkelauto .die met vee ge laden bleek te zijn. zijn weg vervol gen Doordat de smokkelauto geheel gepantserd was, bleef hij ook voor de nog schietende ambtenaren onge naakbaar en kon zijn doel (België) bereiken Onjuistheden in de trekkingslijst der staatsloterij Op verzoek van dc recognitie- dienst berichten wij. dat in de trek kingslijst van de 1ste klasse der WASHINGTON - In dc loop van 518e Staatsloten,) ,26 Januari, enige 1953 zullen de Verenigde Staten onjuistheden zijn geslopen: de prijs 14.500 militaire vliegtuigen vervaar- van f 5.000.— is niet gevallen op digen, zo heeft de directeur van een 14144 doch - 14114 Pon nrjjc vliegtuigfabriek verklaard. Dit aan- 1 1 °p 141 14' een Pr tal is groter dan de totale productie I van 200 is niet gevallen op 14773. van 1951 en 1952. doch op 1 4 3 7 3. I IE vraag of er censuur is in Ne- derland, is vorige week enige malen gesteld door Belgische jour nalisten in verband met de ar restatie van de leerling-journalist Elfferich. Zij hadden zoiets horen verluiden, dat diens stuk niet tijdig was voorgelegd aan een of ander bu reau van het departement van De fensie, en informeerden verbaasd of dat dan nodig was geweest. Het leek hun niet geheel in overeenstemming met de drukpersvrijheid, waarvan zij meenden dat die ook in Nederland bestond. Ter geruststelling van onze Belgi sche collega's en misschien ook van sommige geschrokken Nederlanders zij meegedeeld, dat grondwet en wet in ons land geen censuur kennen. De grondwet bevat het bekende artikel volgens hetwelk niemand voorafgaand verlof nodig heeft om door middel van de drukpers gedachten en gevoe lens te openbaren; en er bestaat geen wet, die op deze bepaling inbreuk maakt. In zoverre is alles wel in or de. Een gans andere zaak is echter of het in de practijk nooit voorkomt dat bepaalde stukken, alvorens er publi citeit aan tc geven, aan zekere over heidsdiensten worden voorgelegd om ongelukken te voorkomen. De hoofd redacteur die in dit opzicht vrijuit gaat, stcke de vinger op. Wij zien maar weinig vingers; en de eerlijk heid gebiedt ons te zeggen, dat de on ze er niet bij is. Wanneer nu dc Rotterdamse histo rie iets leert, dan is het wel dat dit systeem niet deugt. Het betreft hier natuurlijk vooral stukken, die betrek king hebben op de landsverdediging; en men kan aanvoeren dat het in aller belang gewenst is, dat dergelijke ar tikelen een veilige zeef passeren voor de openbaarmaking. Op deze wijze echter haalt men de censuur, die zo principieel cn met zoveel afkeer de voordeur is gewezen, de achterdeur weer binnen. En censuur, openlijk of verkapt, is eigenlijk altijd verkeerd. Men kan dat op verschillende wijzen toelichten. Een bekende Oostenrijker uit de vorige eeuw zei: in theorie ben ik niet tegen de censuur, maar in de practijk wel. omdat het voortdurend mis is met de censoren. Wij menen, dat het ook bij berichtgeving over mi litaire zaken de voorkeur verdient, ieder zijn verantwoordelijkheid te la ten: de journalist en de zegsman. [-4> kan uiteraard niets op tegen zijn dat de minister van Defensie de bevoegdheid tot het verstrek ken van inlichtingen over de landsver dediging beperkt tot een aantal aan de pers bekende en voor haai bereik bare officieren. Deze zullen dan ech ter tamelijk nauwkeurig moeten we ten wat niet en wal wel voor publi catie vrij is. Wat de journalist betreft, hij kan natuurlijk niet worden ver plicht. zich tot deze officieren om in lichtingen te wenden; maar in de eerste plaats zal hij zijn land geen na deel willen berokkenen cn in de twee de plaats zal hij niet het risico willen lopen, door de publicatie van „enig gegeven, waarvan de geheimhouding in liet belang van de staat wordt ge boden"1), zich aan zware straffen bloot te stellen. Zo komt hij toch wel bij dc bedoelde officieren terecht. Doch als die hem iets vertellen, moet het in het algemeen ook niet voor komen, dat hij of de journalist of beiden er last mee krijgen als het stuk in de krant komt. Het huidige systeem, daarin be staande dat de journalisten zich met hun stukken, hoe ook verkregen, die nen te wenden tot een soort centraal adres in Den Haag, achten wij fout. Overal in den lande, in Maastricht en Leeuwarden, in Enschede en Rotter dam, moeten er officieren zijn, die weten wat zij kunnen vertellen en wat zij moeten verzwijgen. Verder zou het helemaal geen kwaad kunnen, dat de minister van Defensie de hoofd redacteuren eens bijeenriep en hun een uiteenzetting gaf of deed geven over datgene wat volgens hem wel en niet voor publicatie in aanmerking komt. Mogelijkerwijs kwam het in zulk een conferentie ook nog tot een vruchtbare gedachtcnwisseling. men voor censuur of iets wat daar bedenkelijk dichtbij komt. Nimmer moet tegen een journalist aangevoerd kunnen worden, dat hij een bepaald stuk niet heeft „voorgelegd" Hij heeft niets voor te leggen! Hij kan publiceren ..zonder'voorafgaand ver lof", behoudens zijn verantwoorde lijkheid volgens dc wet. Deze laatste beperking nu mag niet worden gede natureerd. En daarvan hebben wij gemeend, iets te bespeuren in het Rotterdamse geval. Onze9 inziens loonde het de moeite om hetgeen zich daai heeft afgespeeld eens te verge lijken met sommige vermakelijke bot singen tussen pers en overheid in lan den waar men vroeger de censuur heeft gekend Meer dan ooit zou dan wel duidelijk worden, welke kant het niet uil moet. i) Art 08 Wet Bescherming Staats geheimen. WASHINGTON De Ameri kaanse senaat heeft de benoeming van Wilson, de directeur van Ge neral Motors, tot minister van Defensie goedgekeurd.

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 1