STABSVENSTER ■V Centrale Woningzorg streeft naar flat voor bejaarden Amersfoort maakt kennis met groot pianist Amersfoorter maakt jasjes volgens nieuw systeem Ouden van Dagen vol lof over huisjes aan de Dreef 39.- 49.- 59.- 24." 29." 39." 39." 49." 59." DE DOM GROVE &HUNFELD 2 Donderdag 23 April 1953 (Van een medewerker) Behalve een flatgebouw voor bejaarden, dat tot stand komt door de zor gen van particulieren, zal onze stad eerlang ook een gemeentelijk flat voor ouden van dagen ter beschikking hebben. De idee hiervoor Is ontsproten aan het brein van de heer H. G. Ruslage. directeur van de Stichting ..Cen trale Woningzorg". de overheidsinstelling, die zorgt dat ouderen, welke daarvoor in aanmerking komen, een behoorlijk onderdak tegen geringe vergoeding kunnen krijgen. Tot op heden geschiedde dat In de vorm van gelijkvloerse eengezinswoningen, maar wanneer de plannen werkelijkheid worden, dan zal dat straks geschieden In de vorm van een flatgebouw, waarin de oudjes niet alleen kunnen wonen, maar waarin zij tevens enige verzorging kunnen krijgen. De bouw ervan hoopt men te verwezenlijken in de onmiddellijke omgeving van de huisjes voor ouden van dagen aan de Dreef. tegen de bewoners moet optreden, omdat zij hun huis niet voldoende schoonhouden. Bij de weduwe Bui tenman in de Lupinestraat die juist druk aan de schoonmaak was glommen de kranen, dat het een lust was en „je kon er" om zo te zeggen „van de vloer eten" Deze 77-jarige woont hier al ruim twaalf jaar en zij denkt er niet over om ooit te verhuizen, hoewel zij het wel erg ongezellig vindt, dat de keuken als het ware één geheel vormt met de woonkamer. ..Waar om". zo zeide zij. .heeft men de ruimte in het achterhuis, waar de trap naar de zolder is. niet tot keu kentje ingericht?" Ook over die zoldertrap, die bij niet-gebruik omgeklapt kan worden, was zij niet erg best te spreken, want zij zag haast geen kans hem om te klappen. Inderdaad is dat zo, want ook wij hadden er moeite mee. Maar over het onderhoud was zij best te spreken. Ieder jaar wordt er gratis gewit en als zij een nieuw behange tje wil hebben, dan behoeft zij alleen het papier te betalen, want het op plakken geschiedt gratis. De huur van 2.80 per week viel wel te be talen. maar. het water! Aangezien zij niet zelf wast komt zij bij lange na niet aan het minimum verbruik van 20 m3 per jaar toe. zodat zjj een maal per jaar ongeveer een rijks daalder extra moet betalen. En door haar lage verbruik drukt de meter- huur ook zwaar. Wij zagen een re- Water te duur en badcel te hoog De opzet van dit centrale woning en verzorgingshuis verschilt in ve le opzichten van die van „De Terp", want ging men bij „De Terp" van het standpunt uit. dat de toekom stige bewoners in het bezit zullen zijn van enige liquide middelen, zo was het uitgangspunt van de heer Huslage, dat de bewoners niet meer zullen bezitten, dan hetgeen de noodwet-Drees hen toekent. De wo ningen in het flat van „Centrale Woningzorg" zullen dan ook uit sluitend huurwoningen zijn van plm 6per week. inclusief vrije was en electriciteit. Voor eventuele verzorging denkt men drie a vier gulden per week boven het huur bedrag te moeten heffen, zodat men voor maximaal een tientje per week een Welverzorgde oude dag kan krijgen. Aangezien de werke lijke kosten minstens twintig gul den wekelijks bedragen (.het be drag, dat degenen zullen moeten betalen, die niet onder de noodwet- JDrees vallen) is het duidelijk, dat •en dergelijke Instelling slechts door de burgerlijke overheid in het leven geroepen kan worden. De totstandkoming van dit enorme brok sociaal werk ziet de heer Huslage. als het sluitstuk op zijn carrière. Vurig hoopt hij dan ook. dat de voltooiing ervan niet te lang meer op zich zal laten wachten. De bouw van het flat denkt men Bich in slechts twee woonlagen, Waarbij de minder validen een plaatsje gelijkvloers zullen krijgen. Teneinde het gebouw zo efficiënt mogelijk te maken zullen de over eenkomstige ruimten van alle wo ningen, onverschillig in welk deel van het blok zij liggen, even groot worden. Hierdoor wordt niet alleen een zeer goedkope bouw bereikt, maar zullen de bewoners bij ver huizing in het flat nimmer verval len in kosten van nieuwe vloer bedekking, andere gordijnen, e.d Zou een echtpaar, wonend in de bovenste woonlaag, hulpbehoevend worden, dan kan het naar een ge lijkvloerse woning verhuizen. Al hun bezit past zonder meer in de nieuwe woning. Indeling Tn een flat. bestaande uit hon derd woonelementen. denkt de heer Huslage twee a driehonderd men sen onder te brengen, hierbij reke ning houdend, dat V* tot Mi minder validen het flat zullen betrekken. Ieder woonelement zal bevatten: een zitkamer, een slaapkamer voor twee personen, een keuken met boiler en electrisch komfoor en een W.C. Bovendien zullen er voor het gehele flat vijftien a twintig douches aanwezig zijn. Het ligt in de bedoeling, dat ieder gezin zijn eigen potje kookt. Het maken van gasaansluitingen zal niet geschie den vanwege het verstikkingsge vaar en het gebruik van petroleum zal verboden zijn, vanwege het brandgevaar. Minder validen kun nen het eten bezorgd krijgen van uit het verzorgingshuis, waar zij eventueel ook naar toe kunnen gaan om hun maal te nuttigen. Het inrichten van een ziekenverpleging ligt met m het voornemen, omdat werkelijke zieken in het algemeen toch naar een ziekenhuis zullen gaan en enigszins bedlegerigen ge makkelijk thuis verzorgd kunnen worden. Een sociaal verzorgster en «en beheerder komen inwonend. Twee recreatiezalen denkt men rich, cén niet-roken (in het alge meen bedoeld voor de vrouwen) en één waar gerookt mag worden en waarin een biljart aanwezig is (•in het algemeen bedoeld voor de mannen) Overigens moet men de inrichting van deze zalen niet zien. als gemeenschappelijke ruimten in een „besjeshuis", want het ligt in de bedoeling, dat de bewoners zo veel mogelijk vrij zijn in hun doen en laten Zij zijn niet gebonden aan tijden van uitgaan of thuiskomen o d. Ook het logeerprobleem heeft men opgelost, want in het flat zul len enkele logeerkamers ingericht worden, die men voor één of meer nachten huren kan. Een soort ho tel dus. dat ook in „De Terp" ge bouwd wordt. Als toekomstige bewoners denkt men zich echtparen, die niet jon ger zijn dan vijftig jaren. Onge huwde werkende wouwen en. mis schien ook wel dito mannen, zullen ongeacht hun leeftijd eveneens een woonelement in huur kunnen krijgen. Nieuw complex Hot gehele plan is thans al een eind op stapel gezet en men hoopt het binnen niet al te lange tijd te verwezenlijken, temeer ook, omdat in het algemeen blijkt, dat bewo ning van afzonderlijke huisjes voor minder validen nogal bezwaarlijk is Momenteel beheert Centrale Wo ningzorg een zeventigtal van der gelijke eenvoudige woningen, ver spreid over Leusderkwartier, Soes- terkwartier en Pothstraatkwartier, zodat men uit ervaring weet wat de noden van de oudjes zijn en waaraan zij behoefte hebben, Toch is men geenszins van plan de bouw van geheel' vrije eengezinswoningen stop te zetten, hetgeen ook blijkt uit het feit, dat in 't komende jaar een nieuw complex in het Kruis- kampkwartier gereed zal komen. En dat is erg nodig ook. want er liggen steeds enige tientallen aan vragen te wachten. En tenslotte zijn wij eens een kor} bezoek gaar. afleggen bij en kele van de gelukkigen die in een vrij huisje van Centrale Wonmg- zor/'. wonen Hierbij deden wij de ervaring op dat het best begrijpe lijk is. dat de heer Huslage zelden kening van drie m3 per drie maan den. hetgeen (de meterhuur meege rekend) op 42 cent per ma komt. E cnregenton De klacht over het dure water bleek trouwens algemeen te zijn. Bij alle bezoeken kregen wij daarover het nodige te horen. Aan de Dreef bezochten wij de 64- jarige heer Beek en zijn echtgenote. Zij hebben een regenton geplaatst teneinde water gratis te krijgen Dit is natuurlijk heel origineel gevonden, maar tenslotte wordt door zulke za ken de prachtige uitvinding van het superhygiënische leidingwater illu soir. Ook hier was men over het on derhoud vol lof. terwijl de inrichting van het huis zeer geprezen werd. op één ding na. t.w. de badcel. Men moet n.l. eerst op een stoel klaute ren om de wasbak te bereiken Zulke bakken zijn wel buitengewoon aar dig gevonden om er babies in te wassen, maar voor ouderen zijn zij totaal onbruikbaar. Hier. en ook bij ons bezoek aan mejuffrouw Van den Akker, kregen wij te horen, dat de huur wel erg aan de hoge kant ligt Vooral de maanden met vijf weekbe- talingen zijn erg moeilijk door te ko men. Een bedrag van 4.95 per week is volgens hen heel moeilijk op te brengen door lieden, die onder de noodwct-Drees vallen. Overigens, alle lof voor de wijze, waarop men deze „villaatjes" ingericht heeft en ze bewoont. Alles glom ons tegen en de zon viel met volle stralen de voorkamers binnen. Ook was men vol lof over de prachtig manier, waarop de gemeente het plantsoen en de vijver in orde houdt. Het „beeldje", neen „hun" beeldje langs de vijver vond men prachtig, hoewel er volgens onze zegslieden toch wel enkele oudjes aanstoot aan de vrou wenfiguur genomen hadden. En op onze vraag, in hoeverre zij hun huis voor een ander zouden wil len ruilen, kregen w ij unaniem te ho ren: „wij hopen hier nooit weg te gaan". Al met al. geloven wij dan ook. dat wij wel kunnen zeggen, dat er niet alleen in hel verleden, maar ook in het heden en in de toekomst, aan de zorg voor hen, die niet meer in de volle kracht van hun leven staan, zeer veel aandacht geschonken wordt om hen zoveel mogelijk een onbezorgde levensavond te geven. De woningen van Centrale Wo ningzorg aan de Dreef. Aan twee van deze villaatjes" brachten wij een bezoek en kregen daarbij de indruk, dat het er heerlijk wonen is. (DvA-Archifoto) 2182 De twee achter volgers aarzelen, wan neer zij Rob en Achnied in de poort zien ver dwijnen. Waar is die Hollandse kapitein ge bleven? Geen enkele lantaarn brandt in de poort en ze kunnen al leen nog iets zien bij het maanlicht. Voorzichtig sluipen beiden naderbij'. Mustafa heeft intussen Rob en Achmed in een hoek getrokken. „Maak geen gerucht", fluistert hij. „w ij moeten nu zien die kerels te overvallen. Ze denken, dat wij zijn doorgelopen en ze heb ben ons niet in de ga ten. En als het op hand gemeen uitdraait, maak dan geen gebruik van vuurwapens, kapitein. Als er geschoten wordt, is de buurt meteen in rep en roer en dat moe ten wij voorkomen." De drie mannen houden de adem in .Zij horen de twee achtervolgers mompelend overleggen. Durven zij niet? Dan DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB gliidt een lichtstraal over dc muren Eén der i gen. De twee mannen schrikken, maar trekken mannen heeft een zaklantaarn aangestoken, maar onmiddellijk hun wapens In het halfduister de lichtplek glijdt voorbu de drie. die nu roer- flitsen de kromzwaarden, maar nu mengen ook loos tegen de muur staan Nog even wacht Mus- Rob cn Achmed zich in het gevecht. Drie tegen tafa. Dan geeft hij het sein naar voren te spnn- 1 twee: lang zal het met duren. U.S.O.-CONCERT IN GRAND Formidabele vertolking van eerste pianoconcert van Tsjaikofski UB Amersfoort heeft gisteravond ken nis gemaakt met een groot pianist, een Wener, die reeds sinds 1926 in ons land woont, maar die om on verklaarbare redenen. misschien door zijn weinig zakelijke instelling, op onze concertpodia nog niet die bekendheid geniet, die hij ongetwij feld verdient. Deze Stevan Berg- mann is in al zijn vezels artist, waar de muzikaliteit afstraalt, van een enorme geladenheid, die hem zelf zelfs een enkele maal dreigt te overrompelen, van een technisch meesterschap en een kunstzinnige doorleefdheid. die hem stempelen tot een waarlijk groot pianist. Het virtuozenstuk. dat Tsjaikofski's eer ste pianoconcert ongetwijfeld is en dat vooral in het octavenspel technisch bijzonder hoge eisen stelt, kreeg een grandioze vertolking, waarbij ieder effectbejag, waar dit stuk muziek herhaaldelijk toe kan verleiden, achterwege bleef en de bravour, die het vraagt, niet tot een lege gemaniëreerdheid werd. Voor dit Tsjaikofski-concert lenen Berg- manns pianistiek en zijn geestelijke instelling zich bij uitstek. Zijn ge spierde spel. dat zich volledig tegen het orkest handhaafde en er daar bij in volkomen harmonie mee bleef, was van een hartstochtelijke bewogenheid en van ■een fascineren de geestelijke spanning, maar daar naast bloeide in de poëtische passa ges een lyriek op. die ontroerde, juist door de mannelijke kracht, die wat droge, te harde klank van het koper, maar die weldra meer vaart Stephensonstraat e.o. viert feest in Amicitia Het zal gisteravond in de omge ving van de Stephensonstraat wel akelig stil zijn geweest. Immers, dc meeste bewoners van dit oord waren naar „Amicitia" getogen om feest te vieren. Het actieve bestuur van deze buurtgemeenschap pleegt altijd iets te brengen dat klinkt als een klok. Het had ook ditmaal een pro gramma samengesteld waarop klin kende namen stonden. Het was dus geen wonder dat de schouwburg weer goed bezet was. De heer Van Schayen constateerde zulks met ge noegen in zijn geestige openings woord. waarin hij o.m. de leden van de gemeenschap aanspoorde tot ac tiviteit op het gebied van leden werving Het stond eigenlijk al bij voorbaat vast dat het een prettige avond zou worden. „Benny Vreden's Cabaret" bestond uit artisten die hun sporen in de kleinkunst reeds lang hebben ver diend. Daar was allereerst niemand minder dan Jan de Cler. die er op zijn eigen wijze „het zijne van zei". Voorts verschenen twee charmante zangeressen op de planken Sonja Oosterman op haar best met „Padam" en Phyllis Lane, een ook Hollands zingende Engelse cabaretière. Jacques Schutte bege leidde hen op magnifieke wijze en was ook op de accordeon een ware meester. De voordracht „De Bof" van Top Naeff werd door Piet Ekel op kostelijke wijze gecreëerd. Ben ny Vreden had met zijn liedjes en conferences een aandeel in het wel slagen van deze avond. ook daarin werd gehandhaafd, een - bezieling kreeg en ook een gro- lyriek, die niet in hypergevoelig- heid ontaardde, maar stoer bleef ook in haar stille dromerigheid. Een formidabele vertolking was het, die kennelijk ook de orkestleden tot enthousiasme bracht in hun vnder Hupperts beheerste leiding fraai af gewogen samenspel met de solist. Wat niet gauw gebeurt bij een solist met orkest, dat een toogift ge geven wordt, beleefden wij deze avond. Bergmann speelde een bij zonder bekoorlijk stukje muziek vol poëzie en warmte. Niemand wist wat het was. Toen wij het de solist vroegen, kwam even een ver legen aarzeling. Toen gaf hij toe. dat hij een stukje had zitten im proviseren Voor de pauze hadden wij de be kende vierde symphonie van Tsjai kofski gehoord, die aanvankelijk wat mat werd gespeeld, met een Frits Veltman deed uitvinding (Van een onzer verslaggevers) In de toch al vrij spectaculaire loopbaan van de 31-jarige Amers foorter Frits J. G. Veltman bete kent zijn uit vinding van 'n ..pasjasje" ten behoeve van de maatconfectie- industrie een opvallende mijlpaal. In de zestien jaren, waarin hu het in de stad van zijn inwoning bracht van jongste bedien de fin een herenmode zaak. tot mede directeur van het bedrijf, heeft hij hon derden cliënten de maat genomen en misschien wel duizenden de costuums gepast. Door dat passen, wat Veltman tijdrovend en om slachtig vond. is hij tot de uitvin ding gekomen, waarop hij thans octrooi heeft aangevraagd en die hij inmiddels reeds, in samenwer king met een Nederlandse confec tiefabriek, toepast. Het is een colbert zonder mou wen, met alle hulplijnen, die de kleermaker gebruikt er op aange geven. Het bijzondere van dit jasje is. dat het door middel van druk knopen geheel uitneembaar is. Indien nu iemand op enig punt afwijking vertoont van de stan daard-confectiematen en wie doet dat niet? behoeft slechts op een schema te worden overgeno men. welke verschillen zich voor doen op wat voor plaatsen van het F. J. G. VELTMAN tere homogeniteit in de verklan king Een woord van hulde komt de klarinettist toe voor zijn fijnzinnig gespeelde solo Het is een prachtige avond gewor den. die ons opnieuw deed beseffen welk een gemis- het is dat wij der gelijke concerten hier te zelden ho ren. Dat er behoefte aan deze con certen is bew ees de grote opkomst van het publiek. DE B. Advertentie l.M.) pas model. Dit schema gaat naai de fabriek.... en dat is eigenlijk alles. Er zijn 18 standaardmaten, dus ook 18 pasjasjes. Een verbluf fend simpel en slim détail in Velt- mans uitvinding leek ons het teke nen van de mouw m haar juiste stand op het model, waardoor de mouwlengte zonder meer kan wor den aangetekend. Frits Veltman is vrijgezel en woont met zijn moeder boven het bedrijf Half in scherts zei hij ons: „Ik ben met de zaak getrouwd". Maar dat er in die bewering toch ook wel enige ernst schuilt blijkt niet alléén uit de tijd cn de ener gie. die hij aan zijn uitvinding heeft besteed. Het treedt even duidelijk aan de dag in de mateloze geest drift. waarmee hij U de winkel toont, en wijst op alle verbeterin gen. die hij in de loop der tud heeft bedacht en uitgevoerd. En op zijn voorraden, die hij zelf in koopt. waarbij hij niet terugdeinst voor het begaan van nieuwe paden is hij het kan niet anders wor den gezegd gewoonweg verliefd. Huisvrouwen op bezoek bij Amersfortia De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Amersfoort organiseerde Donderdagmiddag een excursie voor haar leden naar de zuivelfabriek Amersfortia Uit de grote opkomst viel op te maken, dat de huisvrouwen zich graag op de hoogte lieten stellen over de berei ding van het belangrijke voedings middel: de melk' Veel viel er te leren van een film. die in aantrekkelijke beelden iets vertelde over de inwinning en ver werking van de melk tot allerlei Restaurateur was te goeder trouw Voor het Kantongerecht moest gistermorgen de Zeister restaura teur N de K. zich verantwoorden voor het feit. dat hij enkele maan den geleden in het restaurant van het Soester Natuurbad, verdachte is exploitant daarvan, een nacht feestje had toegelaten zonder spe ciale toestemming van de gemeente. Hij had alcoholhoudende dranken verkocht, terwijl in de betreffende lokaliteit een hoeveelheid whisky, bier en wijnen en andere alcohol houdende dranken werden aange troffen, die in beslag genomen werden. Het bleek ter zitting dat ver dachte geheel te goeder trouw had gehandeld omdat een zekere me neer Van D.. van wie men aanne men kon dat hij op de hoogte was met de drankwet, verkeerde voor lichting had gegeven Ondanks alles was deze zaal: zeer penibel voor de Zeistenaar omdat het vergunning van drie zaken op producten. i --- Voor de rondgang door het bedriif j het spel kan staan indien de Kan dronken de dames een kopje thee. Het bezoek aan Amersfortia bleek SPORTCOLBERTS MAINLAND en A-OO HOMESPUN Diagonaal-gedekte ruil ellen model 1- en 2-rij PANTALONS Serge-kamgaren, wollen gabardine, -] pica pip.m R A F.-blue, petrol, havano- brown.elephanlgrey. anthracite, enz Voor.ellce maal 'n gocd-zittendé broek REGENJASSEN In groen, beige, grijs, R A F -blauw prachtige kwaliteiten Egypt linnen Speciale collectie in FALCON en DOMINEAU en bovendien' onze servicel onvoorwaardelijke zeer leerzaam. Als de melk aan huis wordt bezorgd, maakt de huisvrouw zich er geen voorstelling van hoe het product uiteindelijk bij de con sument komt. Nu weten vele Amers- foortse huisvrouwen over de melk bereiding veel meer. Zij waren zeer tevreden over de hygiëne die in het bedrijf van Amersfortia wordt be tracht. tonrechter een straf oplegt. De raadsman van verdachte wees hierop met klem en verzocht een voorwaardelijke straf en geen ver beurdverklaring van de in beslag genomen dranken. Hiertoe besloot mr Vonkenberg en vonniste drie maal tien gulden of 2 dagen voor waardelijk met een proeftijd van een half jaar. Het O.M., had drie maal 10.geëist. VARKENSMARKT AMERSFOORT Onthulling gedenkplaat in Bernhardkazerne 'S-GR AVENHAGE. Op Dinsdag 28 April, des namiddags te 15.00 uur. zal in de Bernhardkazerne te Amersfoort een denkplaat wor den onthuld ter nagedachtenis van hen. die tot het le Verkenningsregi ment van de 7 December-divisie be hoorden en in Indonesië zijn ge sneuveld. Klop A In het Grand Théatre wordt Dinsdagavond In 't kort achteraf, dat deze inzender niet de gemeente Amersfoort op het oog had. Hier is deze sluiting in goede harmonie ook wel goed hebben. Maar Gerrit vond het toch beter te Nijkerk bij de heer Bunk en zijn kinderen. En Ger rit heeft een bijzonder ge stand V0°Gerritlv'loogHnaar t01} °Pvoe,Jin8 gegeven van ders^geregeld. Óm zes uur torun Zrrn.tl *et toneelstuk „Engelen zon- gaan de 2aken dlcht en niet der vleugels Op Maandag 27 April a.s. vangt om kwart voor twee jn „'t Mannendeel" door het Vrije Toneel on- door bet plaatselijk hootd der leiding van Anton Ruys. dcr polltie met de caféhou- Nijkerk terug en verraste de familie door zijn trouw. Doch, zoals gezegd. Gerrit moest iveg, mede in het l-ivvtte .in i mdiinenueei belang voor zijn eigen vei- Westsingel 47a. het bevol- ligheid. Ik breng hem nu kingsonderzoek op t.b.c. aan. gaan de zaken dicht en niet eerder open dan op de dag der bevrijding. American Shop In het perceel Arnhemse- weg 32b is een filiaal ge- naar Putten, besloot de Amersfoort se scholieren heb- vestigd van de Algemene grote ijver aan heer Bunk. Gerrit kwam ben de primeur. ----J - weer terug. jn Wereldfederatie, het Wel dan breng ik hem officieel orgaan van de We- in het in de omgeving van de reld Federalisten Beweging vend binnenstapt. stad Utrecht, dan zal Ger- Nederland, is men T" rit zeker niet terugkomen dacht toen de heer Bunk. Maar Gerrit. met zijn post- duivenneiging, wist zijn 1 'J van deskundigen. Halsstarrige kauw ItarVigTkauw^geheXt nöuwe'dïer.'bvefwoó'd^r- tetan^êlVnTzaTbljlkën tê Frankr«k DuiUlaod en Urntje k°n^°hrtJw'dn* spoedcursus, hoofdbestuur van de WFBN hoopt, dat voor deze rubriek Oostenrijk. aan huis cn hof en aan zijn tig kilometer glansrijk. Wat meester. De kauw woonde te doen? te Nijkerk en had het daar Beëdiging officieren Op het voorterrein van de Ju liana van Stolbergkazerne te Amers foort worden op Vrijdag 8 Mei om half elf ongeveer zestig reserve officieren van gezondheid, reserve officieren tandarts en reserve-offi cieren geneeskundige troepen be ëdigd bestaan. Sluiting op 4 Mei De heer Ramselaar van „De Grote Slok" verzocht - Wel ik weet het, riep er goed, heel goed zelfs bij de één uit. laten we Gerrit heer H. Bunk, een onder- naar Dierenpark Amers- sTa^ds^nsVérkiiker iets"'t'p diilll mMnnrTt rZ°r\r S* '°°rt brP"9e"' zi'n se» 'de 'sluiting dieren. Maar Gemt-de- alle diereu goed verzorgd: van café's op de avond van kauw was wel eens lastig rui,,, behuisd en veilig... de vierde Mei Hij had het en dot verdroot sommigen. flu vliegt Gerrit rond bij niet prettig gevonden, dat in Wel ik breng Gerrit weg, andere kauwtjes en eksters. Hij is de grootste, de mooi ste van de troep. Niet ge mijnheer Bunk. Ik breng hem naar het Hoeve lakense bos. Daar zal Ger rit het nu met het voorjaar blauwgrijs aan de kop. de rubriek „Moet u eens ho ren" door een inzender de opvatting was verkondigd, heel zwart maar wat dat er niet veel animo is (Advertentie l.M.) De arts liet de patient goed merken, Dat hem Biecht» de rust kon versterken: Deze zpi met een lach ,,'k neem eenTip Iedere dag!" En een week later Ring hü weer werken. Inz. Hr. H. A. M„ Dieren ontv. 1 fl. Tip 1 LfL Bootz' Oude Genever 'n TIP VAN BOOTZ [Moleerl U even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. Tel. 4632. Van 24 t/m 30 April: „I\anhoe" (14 jr). Aanv. Zondagen Donderdag. 2. 4 15. 6.45 en 9 uur; Vrijdag. Zaterdag. Maandag en Woensdag 2 30. 6 45 en 9 uur; Dins dag alleen 2 30 uur. Dinsdag 28 April. aanv. 8 uur: „Het Vrije Toneel" met: „Engelen zon der vleugels". CITY THEATER. Wcstsingcl 7. tel. 6572. Van 24 tof en met 30 April, gepro longeerd. „Bureau Zedenpolitie" (18 jaar). Aanv. Zondag en Donderdag 2, 4.15. 6.45 en 9 uur; Overige da gen 2 30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Langestraat 129 Van 24 tot en met 27 April: Dc Ellendigen" (18 Jaar). Van 28 tot en met 30 April: „De dochter van de kapitein" (18 Jaar). Aanv. Zon dag en Donderdag: 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6 45 cn 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Burg. Grothestraat 38. tel. 2790 Van 24 tot en met 26 April: „De zonen van de Musketiers" (14 jaar) Van 27 tot en met 29 April: „Jeugd in de branding" (18 jaar). In de Donder dag-cyclus. 30 April: „Faust en de Duivel" (13 jaar). Aanv.- Vrijdag 8 uur; Zaterdag 2.30. 6.45 cn 9 uur; Zondag cn Donderdag- 2. 4.15, 6 45 en 9 u.; Overige dagen: 2.30 en 8 u. VRIJDAG 24 APRIL AMICITIA, 20 u.: Toneel-uitvoering Per- soneelsver Phoenix Brouwerij. MARKTHAL. 20 u.: Uitvoering C.O.L.O. Wilhelmina. A.G. HUIS. 19.30 u.: Stichting Huish. Voorlichting en Gezinszorg. Cursus Ouders en Opvoeders GEB. VRIJZ. HERV., 20 u.: Kleine Kunstkring: Gevarieerde Amers- foortsc avond mm.v. Gretha Kroon. ZATERDAG 25 APRIL D'ORANJEBOOM. 20 uur: Muziekver eniging „Excelsior". Amateur parade AMICITIA. 20 uur— S.O.F.A. Toneel avond door dc Diesel MARKTHAL. 20 uur: Uitvoering CO. LO Wilhelmina ZONDAG 26 APRIL GEBOUW SPEELTUIN SOESTER- KWARTIER. 19 uur: Klein Cheerio met „De gelaarsde kat". TENTOONSTELLINGEN A.G. HUIS: 18 April tot en met lo Met: Tentoonstelling werken leden Amersfoorts Kunstenaars Genoot schap. Op werkdagen geopend van 9—12 en 1417 uur. 's Zondags van 14—17 uur. *t OUDE WEVERSHUYS. Muurhulzcn 227—229: Tentoonstelling schilderijen en poppen van Joh. Weiland. Op werkdagen, behalve Maandag, ge opend van 105 uur. Zondags van 2—5 uur. OPENBARE LEESZAAL EN -BIBLIOTHEEK Hoofdgebouw Muurhuizen 9 Uitlening: Iedere werkdag van 25 u.; bovendien op Donderdagmorgen van 10—12 uur en op Dinsdag- Woensdag, en Vrijdagavonden van 7—9 u Zaal: Iedere werkdag van 1012.30 en van 25 u.; bovendien op Dinsdag-, Woensdag- en Vrijdagavonden 'van 7—10 uur. Jeugdbibliotheek: Iedere Woensdag- en Zater^-i"'-.Mdfi.-»e nn 2 304.30 u. Filiaal Noordewlerweg 271 Uitlening: iedere Dinsdag- en Vrijdag avond van 78 uur INSTELLINGEN DIERENPARK AMERSFOORT: Park en speeltuin: dngelilks geopend van 9 uur tot zonsondergang AVONDDIENST APOTHEKEN Dr Van As. Varkcnsmarkt la. telef. 3767. Bergapotheek. Utrechtseweg 93, tel. 3498. even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf nor. de Dollardstraat heerst thans grote bedrijvigheid Men kan hier dagelijks mensen zien die met grote zorg dahlia knollen poten of dahliastek- ken planten. Het zijn de le den van de Dahliaclub „Amer-bloem". die zich met hun lief- Spoorweg Boekhandel. Het hebbcrij wijden. Zij leren is een zgn. „American Shop", hierbij van elkaar en krij- waarin men geheel vrijblij- Ben ook nog voorlichting - overzichtelijke wand- He( voornemen bcstaat om Aprilnummer begonnen met rekken treit men een rijke deze zomer een kleine de publicatie van een Espe- variatie aan van binnen- en- dahliatentoonstellins te hou- Het buitenlandse bladen. Wij za- j gen er lectuur uit Amerika. Zwitserland, Er 2' tuintjes. In elk he. Behalve vak- en mode- Planten. Dat betekent dus bladen, zijn er ook geillu- ongeveer zevenhonderd streerde weekbladen, officie- dahlia's in rijke schakerin- le organen van bonden, kin- B<?n zullen zijn te bewon- derboeken enz. te verkrij- deren als zij in bloei staan, gen. Vorig jaar was dit com- Mevrouw Wiggerman. die plex al een lust voor de deze zaak exploiteert, liet ogen. Daarenboven zijn de de vierde Mei Hij had het ons ook fraaie souvenirs leden van de Amerbloem" zien. die in deze winkel gastvrij Zij leiden U graag worden verkocht. de tuintjes door om U mede Bloemenvrienden f? 'aten ?en'et™ van hun liefhebberij. Het wachten is aan t werk nu nog slechts op de bloei- Op een perceel grond aan tijd Agenda Amsterdam MUZIEK Vrijdag 24 April Stadsschouwburg 20 uur. Nederlandse Opera met Mo- zarts „Don Giovanni". Burgerlijke Stand Getrouwd. L. C Nieuwenhuis en M. J. Rodink; K. Zuidema en G. E. J. Vee- nendaal; F. W. Blanke cn C. T. de Graaf. H. F. Rack en G. Ledder. Ondertrouwd. J. Zuidema en S. Hop pe; G H Vcling en M. E. Boog: E. v. Bekkum cn M. J. v. Triest; W. M Koc- voets cn P H. Jansen Duighuizen: H. A. Waanders en H. Hagevoort; A v. Vier- bergen en J. C Baars: J v. d. Hoek cn J. C. Bermentloo- C L v. Plateringen en J. A IJsselstijn; J. A. G. Mascini en M. E. Naber; B A. v. Ruijven en W. C. v. Remmerden. C. Bouw en J C. Dijs; A. van Engelenhoven en A. van Pluu ren; M K Jaeger cn M. P. v. d. Horst; K F. Buyink cn H M. v. Mourlk; A. de Graaf en W G Kaspers; E. v. d. Pol en B. G. Malestein. C. Dijkhuizen en M. E. A. v Glersbergcn; A H Hout- veen en E. M. Schouten; C v d. Laak cn T. J Ravenhorst; N Dirkse en G. Pot; L. P. J. M. v. Maasakker en G. de Kat Is er iets van U bij Gevonden voorwerpen van 17 tot 24 April 1953- Parkiet, armband, halsket ting. jasje. 2 zegels. fietsDompje. doos met inh bal. etui met inh muntbiljet, ring met sleutels, 2 rackets, schakel armband. ceintuur, ring met sleutels, oorknopje, herenpolshorloge, kinder muts. paar glacé hcrcnhandschocnen, paar glacé dameshandschoenen, para- pluie. autoped fruitkistjes, paar glacé herenhandschoenen, armband, hoofd doek. zakmes, sjaal, rakmes, autoped, schakelarmband, paar glacé herenhand- schocncn. ringetje, vulpen, paar glacé herenhandschoencn. zakie met inh., vul pen. sleutel, schakelarmband, zakje met inh autoped. voor die sluiting. Het blijkt AANHOUDING Op verzoek van de politie te Gro ningen werd alhier aangehouden de 23-jarige juffrouw S J.. verdacht van diefstal van vitrage Zij is naar Gro ningen op transport gesteld.

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 2