BRYLCREEM w/vumnHom! stóopSrtM/M/ Grote slag bij Kruiningen kan over enkele weken beg innen D.D.D. oorts. HERSTEL IN ZEELAND VORDERT GOED Internationale hulpdienst bou wt barakkendorp Koningin dankt Noren voor hulp in nood Grote Legerorder voor Nederlandse industrie Streep onder fouten van Beheersinstituut Slachtoffers watersnood 75ste lijst GELEZEN- en geivogen Hoogwatermelder uitgedacht met alarmsysteem Voor arme jongetjes ..Haiti Victory,, nam opvarenden over Belgen willen ?Straatsburg nieuw leven inblazen Eerste Kamer aanvaardt PTT-begroting Belastingverlaging in West-Duitsland Donderdag 7 Mei 1953 3 (Van onze correspondent) GOES. By Iiansweert bouwt thans een internationaal gezelschap, bestaande uit Zwitsers, Fransen, Duitsers en Denen, twee barakken- dorpen. waarin binnenkort 500 dijk werkers worden ondergebracht. Dan kan ook de grote slag bij Kruiningen beginnen. Dit gezelschap, leden van de Inter nationale Vrijwillige Hulpdienst, werkt onder leiding van de 66-jarige timmerman Carl Jager uit Zürich en deze Zwitser leidt zijn volkje goed. Met gemak staat een Francaise op de smalle dakspanten en timmert met felle slagen spijkers in het hout. Een Zwitsers meisje. Erika Schoch. ook uit Zürich, vertelt, dat het Zwitserse volk vijf millioen francs voor de rampgebieden byeen heeft gebracht. Eén millioen daarvan wordt gebruikt voor barakkenbouw. Het Zwitserse Rode Kruis werd met de organisatie hiervan belast maar droeg haar op (Vervolg van de voorpagina) tijdens de oorlog vele uren had doorgebracht. Koningin Juliana wees in haar dankwoord op de verbondenheid tussen het Noorse volk en de Neder landers, die zo duidelijk was geble ken uit de wijze, waarop Noorwe gen te hulp sprong toen ons land door de watersnood werd getroffen. Op het programma van heden staat o.a. een banket in een groot Osloer restaurant, waarvoor 45 ex tra gasten zijn uitgenodigd. Hier voor heeft de Koningin haar eigen bedienend personeel, haar eigen chef-kok en haar eigen servies, ta fellinnen, glas en tafelzilver mee gebracht. Twee personen zijn spe ciaal met de bewaking van deze kostbaarheden belast en moeten de gehele dag op hun post zijn. Zij slapen zelfs in de kamer, waar het kostbare servies wordt bewaard. Het Koninklijk paar zal ook een bezoek brengen aan de „atoomfabriek" Kjeller. Vanmiddag om 16.15 vindt een grote ontvangst in de Nederlandse legatie in Oslo plaats, waar 250 per sonen aanwezig zullen zijn. Daarna trekt de Koningin zich op het koninklijke slot terug, waar zij in de familiekring van de Noorse ko ning het diner gebruikt, 's Avonds vindt een galavoorstelling in het Nationaal Theater plaats, waar ..Ma ria Stuart" van Schiller zal worden opgevoerd. De talrijke Nederlandse journa listen die naar Oslo zijn gekomen, ondervonden Woensdagavond een grote teleurstelling: zij konden ab soluut niet te weten komen, wat het menu van het gala-diner ver meldde en welke gasten waren uit genodigd. ..Dat zijn toch geen staatsgehei men." zeiden zij. ..Nee," was het antwoord. ..maar wel particuliere aangelegenheden." Van het verblijf van het Neder landse vorstelijke paar zowel in Noorwegen als in Denemarken (van 19 tot 22 Mei"» wordt een film pje vervaardigd, dat in Nederland zal worden vertoond. De Koningin heeft aan 56 voor aanstaande Noren onderscheidingen uitgereikt. aan de internationale hulpverlenings dienst. Ieder dorp bestaat uit vijf woonba rakken van vijf bij dertig meter, een cantine, een keuken en een zieken barak. Over twee weken komen de eerste barakken in gebruik. Het werk aan de dijken bij Krui ningen heeft inmiddels ook voort gang gevonden. Enkele caissons zijn al aangekomen en in het oostelijk dijkgat 120 meter breed is een bezinking verwerkt van steen en leem. Aan het eind van deze week zal de Kadijk, die Waarde nu be schermt tegen het vloedwater, volle dig met klei zijn bekleed en dus als waterkerend kunnen worden be schouwd. De inwoners van Waarde, die veel al in Krabbendijke zijn onderge bracht, verbeiden het moment, dat zij weer naar hun dorp kunnen terug keren en zij zijn alvast aan de schoonmaak bezig. Het herstel, ook in andere delen van Zeeland, vindt goed voortgang. Tot vandaag waren er b.v. voor de dichting van de dijkgatcn op Tholen niet minder dan 2.300.000 zandzakken gebruikt. Gunstig nieuws komt ook van Schouwen. Met de voorbereidingen om de gaten te dichten is men vrij wel gereed. In het gat van de Schelp- hoek thans 370 meter breed en 37 meter diep ligt 2400 m2 aan zink- stukken. Het werk wordt hier steeds moeilijker. Achter het gat heeft zich een stroomgeul gevormd, die 1250 Maarschalk Von Manstein komt op vrije voeten LONDEN De vroegere Duitse maarschalk Fritz Erich von Man- stem zal Woensdag worden vrij gelaten, zo wordt van gezagheb bende Britse zijde- vernomen. De 65-jarige Manstein, die wegens oor logsmisdaden tot 12 jaar gevange nisstraf was veroordeeld was ver leden jaar tijdelijk op erewoord vrijgelaten terwijl hij herstellende was van een oogoperatie. Oorspron kelijk was hij vrijgelaten uit het onder Brits gezag staand kamp voor oorlogsmisdadigers te Werl op be lofte dat hij na herstel van de ope ratie zou terugkeren. meter lang en 20 meter diep is. Toch werkt men door. De operatie „Le vensstrijd" ondernomen om de dijkgaten van de havendam bij Zie- rikzee te dichten, verloopt eveneens naar wens. Twee kleinere gaten in de dam zijn thans met klei opgevuld en voor de mlaagdijk, achter het groot ste gat, zijn 1800 m2 zinkstukken gelegd. HENGELO. Ten behoeve van de Kon. Landmacht is bij de Hol landse Signaalapparatenfabriek een order van ca. zes millioen gulden geplaatst voor de levering van vuurleidingapparaten. Deze onder neming maakte de laatste jaren wel vuurleidmgsinstallaties voor de Koninklijke Marine, doch niet voor het leger, hoewel voor buitenlandse opdrachtgevers grote orders in uit voering zijn. Thans heeft ook het ministerie, van Oorlog ten behoeve van de luchtdoelartillcrie een be langrijke eerste opdracht verstrekt. Staking bij banken in Djakarta DJAKARTA Enige duizenden employé's van de banken in Dja karta zijn Woensdagochtend niet aan het werk gegaan. Zij staken we gens geschillen over het loon. In tussen is in de loop van de dag een bindende beslissing van de centrale commissie ter beslechting van ar beidsgeschillen ontvangen, waarin de eis van de arbeiders om een uit kering van een gedeelte van de winst over het boekjaar 1952 wordt afgewezen en waarin partijen wor den verplicht om onderhandelingen te voeren over salarisverhogingen. De staking betreft de Escompto- bank. de Nationale Handelsbank, de Factory en de Chartered Bank of India, Australia and China. Van de j Regering erkent: Brief in het Frans onjuist gebaar DEN HAAG. De regering is van mening aldus antwoordt de minister van Oorlog op vragen van dc Tweede Kamerleden Nederhorst (PvdA) en Molenaar (VVD) over een in het Frans ge stelde brief aan de Belgische rege ring dat het uit een oogpunt van eerbied voor de eigen taal on juist te noemen is, wanncer men zich zonder dat daartoe de noodzaak aanwezig is. van een vreemde taal bedient Zij is be reid in den vervolge zich stipt te houden aan de gedragslijn, dat men zich bij de officiële betrekkingen tussen de Belgische en Nederlandse regeringen van het Nederlands als taal bedient. Ter verklaring, doch niet ter ver ontschuldiging, moge worden mede gedeeld, dat de geïncrimineerde brief het resultaat was van bespre kingen, tussen Nederlandse en Bel gische ambtenaren gevoerd, en wel te Brussel in het Frans. De van de ze bespreking gemaakte notities in de Franse taal zyn door de betrok ken ambtenaar gebruikt bij het op stellen van de brief. Een Nederland se versie van de brief is reeds in Juli 1952 aan de Belgische minister van Landsverdediging nagestuurd. (Advertentie LM.) voor mooi, gezond haar! OMDAT BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geeft voor heel de dag OMDAT BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, droog haar en roosvorming tegengaat OMDAT de zuivere oliën geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorging. Vraag BRYLCREEM de meest verkochte hairdressing ter wereld County Perfumery Co. Ltd. Stanmore. England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam Eerste Kamer volgt minister Donkermet uitzondering van één CH-lid (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Het Eerste Kamerlid Reyers (C.H.U.) was Woensdag 3e enige, die geen streep wilde zetten onder de onverkw ikkciyke historie ran het Beheersinstituut, waarop terecht by vele gelegenheden dc vinger Is gelegd. Daarom onthield hü zyn stem aan de door dc Algemene Reken kamer voor de jaren tot 1949 aanvaarde rekening cn verantwoording. Hu itond er op. dat alle bezwaren, ingebracht tegen het beheer in de eerste vier jaren, alsnog zouden worden onderzocht. Het was jammer, dat de heer Reyers meende de „waardering" van het Nederlandse volk voor het Beheersinstituut op een lijn te mogen stellen met die voor de bank Lippman en Rosenthal, die dc Joodse vermogens „beheerde" op last der bezetters. Minister Donker ertsende zijde van de banken verneemt Pi i vaal. dat er wat het Beheersinsti- Ancta intussen, dat op de kantoren tuut betreft, in het verleden een van deze banken het personeel bui- 1 aantal dingen zijn geweest, die niet ten Djakarta doorwerkt. (Advertentie l. M.) DEN HAAG Het Informatie bureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft Woensdag de 75ste lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van dc watersnood uit gegeven. Deze luidt als volgt: GOEDEREEDE Van Veen. Jannetje Bouwdewina, geb. 19 1.1929; Van Veen. Werner, geb. 8.11 1926: Van VeenVan der Veer. Elizabeth Jacoba. geb. 15.3.1896. OUDE TONGE Kievit, Henderina. geb. 25.3.1936; Vroeg in de Weij, Ruth, geb. 22.2.1894. STAVE NISSE HageHage, Fora Fransina, geb. 33.1883. STELLENDAM BreederveldKoole, Aagje, geb. 23.6 1903; Van Oostenbrugge. Abra ham Gerrit Hendrik, geb. 26.12.1951. IvRL ESKELUND, Deens journalist ist en wereldreiziger schreef vier boeken, die alle in het Nederlands werden vertaald Die vier boeken be- ■wezea dat hij een veelzijdig man is In Mijn vrouw eet met stokjes" gaf hij een karakterschets van zijn Chinese echtgenote en haar typische omgeving, zoals hij deze laatste trouwens van uit een andere hoek bezien reeds beschre ven had m „Mijn vader trekt kiezen". Maar ook voor het schrijven van een dragelijke roman („Haar Chinese fami lie") bleek Eskclund kans te zien, waarna hij zich in zijn vierde boek. „Op reis met mensenhoofden", ontpopte als auteur van een levendig cn humoris tisch reisverhaal uit Zuid-Amerika. Nu is er een vijfde boek van hem versche nen cn weer toont Eskelund een ander facet van zijn kunnen. „Een overstapje naar het Nirwana" Uitgeverij H. J. W. Becht. Amsterdam. (Prijs 6.D0) is het verslag van een reis naar en door In dia. Eskclund wilde daar ..de sleutel tot het Geluk" zoeken: hij meende die te kunnen vinden in de Oosterse levens houding. die meer zou hechten aan gees telijke dan aan materiële waarden Dal hij zeer bedrogen is uitgekomen geelt de schrijver onomwonden toe. Te lezen hoe deze scherpziende journalist, de mensonwaardige, beklemmende en chao tische levensomstandigheden van het volk van India gedurende meer dan een jaar meemaakte en bestudeerde is een ervaring die ons allen rijker maakt. Varen op het kompas van kwaliteit dat is de koers van Stuurman Steven! Honderdduizenden S TE R LI N G-rokers ken nen die koers en roken sinds jaren de allerbeste Virginia Shag: STERLING SHAG! Vaar daarom de juiste koers Koningin zal Deense studenten toespreken KOPENHAGEN. Het programma van het aanstaande ofiiciele bezoek, dat koningin Juliana en prins Bern- hard van 19 tot 21 Mei aan Kopen hagen zullen brengen, is door een bij zondere gebeurtenis verrijkt: konin gin Juliana heeft meegedeeld, dat zij I als afsluiting van haar bezoek de goede gekomen, getuige de steeds pcrsooniijke wens koesterde, de stu- minder wordende critiek en het berende jeUgd van Denemarken toe j rapport van de Algemene Reken- soreken Zu zal dat doen in een goed waren. Maar er zun in deze kwestie ook wel lichtpunten. Waren de vermogens niet onder beheer gesteld, dan was de chaos zeker veel groter geweest, dan nu op sommige punten het geval was Het heeft na de oorlog enige jaren ge duurd voor ons gehele ambtelijk leven weer normaal was en dit is tevens van invloed geweest op lichamen als het Beheersinstituut Na 1949 is er een wending ten (Advertentie I.M.) Zuiver en ontsmet 'uw huid met de hel- kdervloeibare D.D.D. 'De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN kamer in 1951. De minister meende dat men thans een streep onder de affaire van het Beheersinstituut moet zet ten. Uiteraard moet aan benadeel den recht worden gedaan, maar het is in vele gevallen moeilijk de werkelijke schade na te gaan. ter wijl daarnaast de minister de in druk had. dat een aantal mensen een slaatje uit de situatie tracht te slaan. De minister bevestigde nog eens dat de werkzaamheden van het Beheersinstituut tegen 1955 beëin digd dienen te worden. nut sieeas uun uuie wccjv c«» ut ■.••■ut» 7. - hebben de huurders geweigerd de raad op economisch, sociaal, cultureel cn juridisch gebied te acti\eren. Dit plan zou door het nieuwe permanente lichaam opgesteld moeten wor den cn aan de volgende vergadering der ministers aangeboden moeten worden. Huurstaking in Ede duurt voort EDE De huurstaking in Ede-West waarbij 120 huurders van woning wetwoningen betrokken zijn, duurt nog steeds voort. Ook deze week verhoogde huur te betalen en om dat de incasseerder nog steeds de opdracht heeft „alles of niets" te ontvangen, ving hij overal bot. Ook diegeen. die de huur per maand metalen en deze week aan de beurt waren, hebben geweigerd de ver hoging te betalen. Het college van B. en W„ dat. naar ons werd medegedeeld, niet eenstemmig over deze zaak denkt, nceft zich inmiddels tot het minis terie van wederopbouw en volks huisvesting gewend met het ver zoek, de huurverhoging uit te stel len tot 1 Januari a s. omdat met ingang van die datum het gehele huurvraagstuk nader zal worden geregeld. te spreken. Zij zal dat doen in een rede. welke zu in de universiteit te Kopenhagen op 21 Mei zal houden. MIDDELHARNIS De heer D. Blokland, radio, en clectrotechni- cus alhier, heeft een automatische hoogwatermclder met alarm-systeem uitgedacht, die, naar hij hoopt bij hoge watervloeden en overstro mingsgevaar nuttige diensten zal kunnen bewijzen Het apparaat.dat in een metalen zuil op bepaalde punten kan worden geplaatst wordt electrisch verbonden met de dorps kernen, waar de bevolking door middel van gekleurde lampen kan zien hoe de waterstand is en of eventueel gevaar dreigt. Bij norma le waterstand brandt een groene lamp. Stugt het water, dan gaat een gele lamp branden. Komt het water nog hoger, dan wordt het lichtsignaal rood. Dreigt er ten slotte gevaar, dan wordt automa tisch een sirene in werking ge steld. De hoofdmelder knn door kleine meldertjes worden verbon den met de woningen van dijkgraaf en dtjkraden. hoofd der gemeente, politie enz., waar de situatie van kleinere lampen kan worden afge lezen; Er zijn met dit systeem vele mogelijkheden, zo zelfs, dat met eventuele medewerking van de PTT bij hoog water gevaar via de telefoon alarm kan worden gege ven. Het apparaat kan ook in wer king worden gebracht met droge batteruen. Er zijn geen bewegende TERWIJL ik op de bus wachtte, kwam een kleine jongen naar I mij toe, nam zorgvuldig zijn pet af en sprak: „Meneer, zoudt u van mij een bonnetje willen kopen?" „Wat is dat voor een bonnetje?", vroeg ik. Het ventje trok een boekje uit z\jn borstzak. „Zie eens hier meneer", zei hij. Het is een geel bonnetje cn het kost maar fieri cent. Als u het doet, dan komt het geld aan een vereni ging. En die vereniging zendt er telkens een arme jongen, die zwak is, van naar buiten." Hij keek mij meewarig aan. Dat lijkt me een mooi doel", zei ik, in mijn zak tastend. .tfictwaar?", riep de jongen, „als veel mensen de bonnetjes kopen, kan de vereniging heel teat jongens die zwak zijn, beter laten worden in de gezonde buitenlucht." Hij aarzelde even Misschien neemt u er wel twéé....", veronderstelde hij „Goed", zei ik. Want arme jon gens zie ik maar het liefst in ge zonde buitenlucht. Toen wc bonnen en geld hadden geruild, knikte ik hem ten afscheid toe. maar hij bleef staan War nu gedaan? In Shakcspeare-stukkcn kun je zeggen ..Verlaat m\j". maar bij zo'n bushalte valt dat niet. „Is er'nog iets, vent?", vroeg Ik. „Meneer", sprak de jongen, „stelt u erg veel prijs op de bonnetjes?". „Nee", zei ik. Mag ik ze dan hebben''", vroeg hij. En met een link lachje: „Dan kan ik die dubbeltjes zelf houden, ziet u en ik heb zo'n trek in ijs." KRONKEL (Vervolg van pag. 1) 61-jarige mej. Marie Johanna Lig- telijn uit Gorssel. een gepension- ncerde verpleegster, die op weg naar Birmingham was. Haar beide handkoffers had zij nog wel aan het dek kunnen brengen, maar niet meer in de reddingboot mee kun nen nemen Maar wat hinderde dat, nu het leven er was afgebracht? Een paar uur later in het Liver- poolstrcet Station speelde zich het zelfde spel van spanning, wachten, weerzien, vreugde climax en anti climax af. De heer W. Mulgrv, een Schot uit Edinburgh, vertelde hoe hii na de botsing uit zijn hut was gekrabbeld en om de hoek in de corridor de scheepswand van de ..Haiti Victory" zag Door een ope ning tussen het gat in de „Duke of York" en de boeg van het Ame rikaanse schip had hij naai- boven kunnen klauteren en tussen de be drijven door ook nog een oude da me er uit kunnen halen Daar is de 51-jarige Amerikaanse delen aan het apparaat, terwijl het mevrouw Hoyt met haar dertien- stroomverbruik miniem is. In tech nische kringen heeft men veel be langstelling voor deze ontdekking, waarop octrooi is aangevraagd. Advertentie I.M.) HOOFDPIJN T Mnnhirdt Hoofdpiiopoeders Doos 47 ct. Miiobirdc Hoofdpuocibleneo Koker 80 cc. Plan van Van Zeeland in beginsel aanvaard door ministers van Raad van Europa STRAATSBURG. De ministers van Buitenlandse Zaken van de vyf- tien landen van de Raad van Europa hebben Woensdag in beginsel een Belgisch plan aanvaard, dat de organisatie van Straatsburg nieuw leven wil Inblazen. Van gezaghebbende z.yde is verklaard, dat hel plan. door de Belgische minister van Buitenlandse Zaken. Van Zeeland, aan het comité van ministers voorgelegd, de volgende punten bevat: 1. Instelling van een commissie, te vergelijken met dc permanente raad van het Noord- Atlantische pact. met Parus als zetel. 2 Nauwe verbindingen tussen de Raad de landen van het „kleine Europa". 3. Een plan om het werk van de jjeze taak overgenomen door twee Drie spoorwegdieven gearresteerd BERGEN OP ZOOM. Drie jon gelui. iij de leeftijd van 2123 jaar, zijn door de gemeentepolitie gear resteerd naar aanleiding van vrij omvangrijke diefstallen, welke in de nacht van 30 April op 1 Mei werden gepleegd op het emplace ment van de N.S. alhier. De jonge lui hadden een aantal wagons gefor ceerd, waarin de dag tevoren goe deren waren geladen, welke hier per schip waren aangekomen. De dieven maakten een grote hoeveel heid sigaretten en shag buit, voorts een aantal flessen wijn. kleding en vele kilo's chocolade. Een deel van het gestolen goed hadden zij ver borgen om het later te vervoeren. Aangifte van in Duitsland geleden materiële oorlogsschade DEN HAAG. Ook Nederland- se onderdanen kunnen thans aan gifte doen van in Duitsland gele den materiële oorlogsschade, ten einde te zijner tijd in aanmerking te komen voor een schadevergoe ding krachtens de op 14 Augus- Minister Algera stelt iedereen tevreden, behalve professor Hellema (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Over de P.T.T.-begroting waren de vorige week alleen ie leden der Eerste Kamer aan het woord geweest, zodat minister A I- ;era alle tüd had gehad om zijn beantwoording, welke Woensdag aan 3e orde kwam. goed voor te bereiden. De Kamer bleek er door tevreden gesteld, behalve 's ministers partugenoot prof. Hellema, die van zün in eerste aanleg uitgesproken critiek niets terugnam. En de minister, kort geleden nog Tweede Kamerlid, was juist zo goed begonnen door zich aan te dienen als een voorstander van ruimere voorlichting aan de Ka mers over de Staatsbedrijven. Hij is er bij zijn eigen departement be reids aan begonnen, zo deelde hij mede. zodat de Kamers daardoor beter hun controlerende en wetge vende bevoegdheid kunnen uit oefenen De huurprijs van f 8 050.voor het buiter „Voorlinde" te Wasse- tus 1952 door de West-Duitse j naar. waar PTT-personeel wordt Bondsregering in het leven geroe- opgeleid, achtte hij verantwoord, pen „wet tot evenredige verdeling Dat de PTT te veel subsidies van lasten". De aangifteregeling is geeft, zoals de heer De Vos van gepubliceerd in de Staatscourant Steenwijl; van mening was, achtte van Woensdag. de minister ten dele ook een. be zwaar. maar hij is nog niet zo ver, dat hij er een eind aan kan maken Wel heeft hij thans vastgesteld, dal niet meer de directeur-gene raal van de PTT beslist over de subsidies, maar hij zelf. De beheerspositie van de radio- distributie brengt mede. dat zij baar oude structuur zoveel moge lijk moet behouden. Wel is de mi nister. zo deelde hy mede. bezig om spoedig de radiodistributie haar wettelijke regeling te geven. Hij schetste het werk van de PTT als baanbrekend. Het bedrijf kan volkomen de toets der critiek met het buitenland doorstaan. De begroting van het PTT-be- drijf is z.h.s. aangenomen, evenals die voor het Zuiderzeefonds. De ministers van de vijftien lan den hebben nogmaals uiting gege ven aan hun overtuiging, dat de Raad van Europa nog steeds een zeer grote rol te vervullen heeft bij het tot stand brengen van een grotere eenheid in Europa. De bij eenkomst van de ministers gaat vooraf aan die van de raadgevende vergadering van dc Raad van Europa, welke vandaag wordt ge opend- J Volgens een woordvoerder heb ben de ministers een verzoek van de raadgevende vergadering afge wezen. om de organisatie van het Noord-Atlantisch pact te vragen, jaarlijkse rapporten te verstrekken over de Europese verdediging ten einde het dcfensicdebat van de As semblee te vergemakkelijken DU verzoek werd in September van het vorig jaar ingediend De minis ters zijn van mening, dat het hui dige contact tussen de algemene secretariaten van beide organisaties voldoende is, aldus de woordvoer der. jarig zoontje Harold, die urenlang in het donker in hun hut opgeslo ten hebben gezeten. Zij vertelt haar verhaal opnieuw en opnieuw, hoe zij gebeden hadden en psalmen hadden gezongen, hoe lang het duurde voordat men van buiten af tot de hut ko,n doordringen en hoe verschrikkelijk het was uit een der andere hutten voortdurend om hulp. om een dokter en om een geestelijke te horen roepen. Een der meest miraculeuze ver halen van redding is wel dat van de zestienjarige dekjongen David Stokes, die zich in het voorste stuk van de „Duke of York'" be vond toen de boeg van het schip langzamerhand afknapte cn dwars op het water kwam te drijven Door een patrijspoort klauterde hij naar buiten en stond toen hulpeloos op de scheepswand. Hu kon niet zwemmen Van de „Duke of York" schreeuwde men hem toe in zee te springen er de bootsman kon hem toen tenslotte redden. Toen de sloepen zo volgepropt waren, dat men er nauwelijks be weging in kon krijgen, kwam de „Haiti Victory" langszij liggen en nam zoveel mogelijk opvarenden over. Het kwam zo dichtbij, dat men van het ene schip op het an dere kon overstappen. Aanvankelijk nam de ..Haiti Victory" de ..Duke of York" op sleeptouw. Later werd Britse slepers. Verkiezingen in Soedan worden uitgesteld KHARTOEM. De commissie voor de verkiezingen in Soedan heeft besloten, de parlementsver kiezingen tot October uit te stel len. BONN De West-Duitse Bonds dag heeft Woensdag een verlaging van de inkomstenbelasting met ge middeld 15 procent goedgekeurd. De „kleine belastinghervorming" weid in derde lezing goedgekeurd. Het wetsontwerp gaat thans naar de Bondsraad, waar het, naar waar nemers verwachten op moeilijkhe den zal stuiten. Door dit wetsontwerp wordt de inkomstenbelasting met gemiddeld 15 procent verlaagd, worden zekere beperkingen gelegd op belasting vrije zelf-financierings operaties, dc belastinggrens voor grote inko mens vastgesteld op 66,6 procent in plaats van. zoals tot nu toe. op 80 procent en het percentage van de afdracht van inkomsten- en maat schappij belastingen door de 9 West-Duitse staten aan het fede rale ministerie van Financiën vast gesteld op 40 procent Tot nu toe hebben de staten, die de inkom sten- en maatschappij belastingen innen, slechts 37 procent aan de Bondsregering afgedragen. Vier zusjes uit één gezin Zijn in „armills" (gouden armbanden) om de Hullen, dal is m de gemeente Gilze- worden gesloten, wat sinds de Ryen o„ dezelfde dag in hel lm- nai it", mee? !s'gèbeurS' welijk gctieden Nee, niet niet vier ,\|jc landen van het Britse Gemenebest broers, maar het is even zo goed hebben bijgedragen aan de armills. een plaatje waard. De zusjes zijn, van links af, 30, 25. 20 en 33 jaar. En dan is er nog iets merkwaardigs: de vier zusjes heten Broers. Het kijken naar driedimensionale films kan een weldadige invloed hebben op dc ogen cn kleine gebreken corri geren Dat heeft een Amerikaanse opticien gezegd. ii uov uv Dean Achcson. de voormalige minister oleend jaar met een van Buitenlandse Zaken van Amerika, ia ...ndp dnr 'il/l in UI c K Dc Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur mag zich voortaan „Ko ninklijke" noemen. Maar dat dc tulpen en hyacinthen kroontje erop zullen bloeien, schijnt toch niet waar te zijn. is weer een advocatenpraktijk in Wash ington begonnen. Italianen, Duitsers, Engelsen, Israe- Een Engelse Lord in staatsiekledij is licrs en Amerikanen zijn gisteren op de 2'; centimeter breder dan ccn gewoon stiercnkcunng van het Friese stam- mens. Dc organisatoren van dc plcchtig- boekrundvcc komen kijken, hoe dc stier heden hebben tenminste voor dc Lords Piet Eduard een la-prijs kreeg In dc plaatsen laten reserveren, die 2'/ centi- rubrick vierjarige cn oudere stieren. En meter breder zijn dan voor mensen m Piet trots he, dat begrijpt u gewone nette pakken. Nee wc zullen u niets op de mouw In BlucficJd, in Amerika, koppelde spelden, al wordt het weer komkom- een machinefabriek ccn tractor cn een mertijd. Vier komkommertjes brachten olifant „rug aan rug" aan elkaar om de op de veiling van Ter Aar 43 cent per trekkracht van de moderne tractor te stuk op. Heus! demonstreren. Maar Jumbo sleepte het sputterende ding het hele demonstratie- Bij de kroning van koningin Eliza- terrein rond alsof er een bromtol aan beth zullen haar een paar gloednieuwe zijn staart zat.

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 3