STADSVENSTER Sportstichting krijgt veel waarderende woorden 1 ,De Reisduif" viert opgewekt het dertig-jarig bestaan Verplaatsing ijsbaan is niet gewenst" Binnen afzienbare tijd meer sportvelden Predikbeurten AIJV-BESTUUR MEENT: DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Animo en belangstelling voor duivensport wordt steeds groter Samen beginnen: 2 Zaterdag 10 October 1933 Het is Vrijdagavond in hotel „Astoria" op de Langestraat, wel gebleken dat de Amersfoortse Sport Stichting zich niet alleen in een stijgende be langstelling mag verheugen, maar ook. dat het werk van deze Stichting zeer veel waardering van de Amersfoortse sportverenigingen heeft. Tijdens de Algemene Vergadering, die door ziekte van de heer C. van Zwol werd gepresideerd door de heer J. Buursma, hebben heel prettige woorden ge klonken en waar verenigingen met (dringende) wensen naar voren kwa men. geschiedde dit steeds op prettige toon en met begrip voor eikaars moeilijkheden. H. A. Caarls het woord. Deze spre ker wees er op dat voor de Amers foortse IJsvereniging moeilijke tij den op komst waren in verband met plannen, waardoor de ijsbaan van de Rubensstraat moet verdwijnen. In dit verband zou de heer Caarls het goed vinden als in het bestuur van de Sport Stichting iemand van de A.IJ.V. zitting zou hebben. De heer Van de Ham deed een beroep op de vergadering om de candidatuur van de heer J. Engel te steunen, ten einde op die wijze een vertegenwoordiger van het Za terdagvoetbal in het bestuur te heb ben. De heer Van Goor liet een waar schuwend woord horen om niet te veel groepsbelangen, maar het alge meen belang te dienen. Tenslotte werden de heren R. Groenenberg. J. Schonewille en E.van Wijland herkozen In de plaats van de heer G. E. van Maanen werd de heer C. W. Keuken benoemd. De voorzitter dankte de heer Van Maa nen voor de. aan de sport, bewezen diensten. Op een vraag van de heer Caarls hoe het stond met de besprekingen tussen de Amersfoortse Bond voor Lichamelijke Opvoeding en de Amersfoortse Sport Stichting, deel de de heer Prins mede. dat een com missie nog steeds in bespreking is. „Het verleden." aldus de heer Prins, „laten wij hierbij rusten en er is alle reden om aan te nemen dat er in de nabije toekomst een goede oplossing zal worden gevonden. Bei de organisaties gaan nog steeds hun eigen weg. maar de wegen zullen wel tot elkaar komen". Geen tekort, maar subsidie Over deze moeilijkheden sprak ook de heer B. Verschuur, directeur van de Stichting, in zijn overzicht van werkzaamheden enz. in de afgelopen maanden van dit jaar. Spreker wees er op. dat het tekort aan speelter reinen nog steeds zeer groot is, maar dat binnenkort concrete voor stellen kunnen worden verwacht voor verbetering van deze onhoud bare toestand en ook, dat binnen afzienbare tijd verbetering zal gaan intreden. „Tot zolang" aldus de heer Verschuur, „zullen de vereni gingen elkaar sportief, en in onder ling overleg, moeten helpen om de moeilijke tijd goed door te komen. Hoewel de aanleg van sportterreinen in Leusdcr-, Kruiskamp- en Ver meerkwartier over niet al te lange tijd realiteit zal worden, wacht ons nog een zeer moeilijke over gangsperiode". De heer Verschuur wees er ook nog op dat, ondanks de hoge speel- intensiteit, vele bestaande velden sterk verbeterd zijn. De directeur gaf ook een overzicht van hoogte punten in dit jaar en noemde het organiseren van micro-korfbal, het volleybal- en zaalhandbaltournooi een bewijs, dat de Stichting ook bereid is het werk van de kleine verenigingen te steunen. De belangstelling voor de steden- ontmoeting Amersfoort-Leiden wordt ook steeds groter. Voor de uitwis seling in 1954 worden 20 November a.s. reeds voorbereidende besprekin gen gehouden. „Het Sportfestival 1953," aldus de heer Verschuur, „was een grootse manifestatie van de goede onder linge verstandhouding in de Amers foortse sportwereld." Ook dit eve nement kan in 1954 weer worden gehouden. Ten aanzien van de Nationale Tweedaagse was de directeur ook zeer optimistisch en hij voorspelde, dat in 1954 de duizend deelnemers ver zullen worden gepasserd. Spreker memoreerde ook het groot aantal kampioenschappen en promo ties. die door de Amersfoortse sport verenigingen zijn behaald, hetgeen een bewijs is, dat het peil van de sport in onze stad steeds stijgende is. Ten aanzien van de Avondvier daagse is. vooral op de slotavond, gebleken dat deze de harten van de bevolking heeft veroverd. BESTUURSVERKIEZING Alvorens tot bestuursverkiezing werd overgegaan, vroeg de heer N. Ned. Hcrv. Kerk AMERSFOORT. St. Joris-kerk (Hof 1) v.m. 10 uur ds. Blok. Voorber. H. Avond maal, bevcs. kerkerandsleden N m. 5 uur ds. Den Hartogh. Nieuwe kerk (Leus- derweg 110) v.m. 10 uur ds. A Steenbeek. voorber. H. Avondmaal; n.m. 7 uur ds. Hugcnholz (Nljkerkerveen). Emma- kerk (Noordewierweg 131) v.m. 9 uur ds Koolhaas, voorber. H. Avondmaal, v.m 10.30 uur ds. Koolhaas, n m, 5 uur ds Smits. Berg-kerk (Abr. Kuyperlaan 2) v.m. 10.30 uur ds. N. O. Steenbeek. voor ber. H. Avondmaal; v.m. 7 uur ds. Braak man. Lichtenberg (Hall Rusthuis). Utrechtseweg 209. v.m. 10 30 uur ds. Ger ritsen. Kapel Zon en Schild, Utrechtse- weg 266, v.m. 10 uur ds. N den Oudsten. Jongerendiensten- Kerk (Appelweg) vm. 10 30 uur de heer M. W. Kncgt. VVijkgcbouw (Laurens Costerplcln 14) vjn. 10 uur de heer K. Kielder. Jeugd huis (Zuidsingel) v.m. 10 uur de heer H. C. van Norden. Gebouw Immanuel (Tulpstraat) voorlopig geen diensten. Ver. v. Vrljz. Hervormden Verenigingsgebouw. Zuidsingel. 10.30 u. ds. D. Wolfson van Tlel. Geref. Kerken Gracht-kerk, 10 uur ds. D. A. Zijlstra (H. Avondmaal); 17.30 uur ds. Zijlstra (H. Avondmaal en nabetr.). Leusder- kerk. 9.30 uur dr. F. H. v. Meyenfeldt (openb. belijdenis); 17.30 uur ds. H. W. Engelkes. Rohoboth-kerk. 9.30 uur ds H. W. Engelkes; 17.30 uur dr. F. H. van Meyenfeldt. Chr. Geref. Kerk (W. van Mechelenstr.) 10 en 17 uur ds. J Drenth Geref. Gemeente (Stoovestraat) 10 en 17 uur leesdienst. Vrijdag 16 Oct 19.30 uur ds, M. Blok van Rotterdam. Geref. Ge meente Uitgetr. (Muurhuizen 19a) 10 en 17 uur leesdienst Vrijdag 16 Oct (Ev Luth. Kerk, Langestraat) 19 uur ds M. v. d. Ketterij van Alblasserdam. Oud- Geref. Gemeente (Muurhuizen 53) 9 30 en 17 uur leesdienst. Dinsdag 13 Oct. 19 uur ds. J. v. d. Poel van Giessendam. Remonstrantse Gem. (Heerenstr.) 10 30 uur dr. L. J. v. d. Lof. Doopsgezinde Gem. (Fr. v. Blanken- heimstraat) 10 30 uur ds. G. A. Maathuis van Heerlen. Evang. Luthersekerk (Langestraat) 10.30 uur da M. E. Monsees van Dordrecht (Jeugddienst). Vrije Evang Gemeente (Varkensmarkt 11b) 10 en 17 uur de heer C. van Rijswijk van Hendrik Ido Ambacht Oud Kath. Kerk ('t Zand) 10 uur Hoog mis; 18.30 uur Vespers. Vergadering van Gelovigen. 10 uur dienst; 17 uur Prediking der Woorden. Leger des Hells (Havik) 10 uur heili- gingsdienst; 19 u. openluchtsamenkomst; 20 uur verlossingssamenkomst Oecumenische Jeugdraad. Iedere Don derdagavond, 19.15—19.45 uur Oecume nisch avondgebed in de Doopsgcz. kerk, Fred. v. Blankenheimstraat. HOEVELAKEN Ned Herv Kerk 9 30 en 11 30 uur ds. Laurense. Geref Gemeente. 9.30 en 18 30 uur lees dienst Maandag 12 Oct. (gebouw Bouw- lust) 19 uur ds. Van Gllst van Dirksland. HOOGLAND Ned Herv. Kerk 10 u. ds. Hooijer (bed H. Doop). LEUSDEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Hofstede Lokaal Aschat 14 30 uur ds. M G. Ger ritsen van Amersfoort. JEUGDWERK De heer A. A M. Peppelenbosch hield een hartstochtelijk pleidooi voor steun voor het jeugdwerk van de zwemverenigingen, voor welk werk, dat is bij de jeugdwedstrijden van enkele maanden geleden wel ge bleken. ook in de hele Nederlanase zwemwereld veel belangstelling be staat. De heer Verschuur deelde naar aanleiding hiervan mede dat een landelijke commissie studie van het jeugdwerk maakte en dat er ver moedelijk van hogerhand wel voor stellen zullen komen om het jeugd werk zowel landelijk als plaatselijk te steunen en te stimuleren. De heer Peppelenbosch bleek be reid zijn voorstel tot het verkrijgen van subsidie, in afwachting van het resultaat van het werk der com missie, onder zich te houden. De heer L. Waterloo, vertegenwoordiger van de gemeenteraad in het bestuur van de Stichting, deelde in dit ver band nog mede. dat ook plaatselijk een commissie aan het werk is en dat binnenkort een rapport tegemoet kan worden gezien. Tot slot van de prettige bespre kingen, die in deze vergadering werden gevoerd, bepleitte de heer Peppelenbosch een steeds nauwere samenwerking van de sportvereni gingen om tot grotere bloei van de sport in onze stad te komen. Dit „plei dooi" bleek in goede aarde te val len. want het werd met een harte lijk applaus bekroond. Over het financieel beleid van de Sport Stichting werd niet veel ge praat. Wel was men unaniem van oordeel dat niet meer over een te kort van de Stichting mag worden gesproken, maar dat van overheids wege een subsidie dient te worden verstrekt, waardoor het woord „te kort" kan verdwijnen. In elk geval is in deze vergade ring nog weer eens overduidelijk gebleken dat de Sport Stichting op de goede weg is en een steeds gro tere populariteit begint te genieten. Uw rijwiel moet in orde zijn De politie is zo vriendelijk alle wielrijders erop attent te maken, dat volgende week een intensieve controle wordt gehouden op bel, voor- en achterverlichting en witte spatbord. Het gaat immers weer vroeg donker worden en dan is het met het oog op de veiligheid van het verkeer noodzakelijk, dat ge noemde, zeer belangrijke onderde len van uw rijwiel voldoen aan de eisen, die de wet eraan stelt. Dus eenvoudig even uw fiets nakijken en het bespaart u volgende week een bonnetje. Medische Diensi Doktoren: D. Kuiper. Spoorstraat 5. tel. 5625. A. J. G Verburg. De Bosch Kemperlaan 3. tel. 6672. Tandartsen: W, Wirtjes. J. v. Olden- barneveldlaan 38 tel 4432. Apotheken: Dr. Van As Varkens- markt 19a. tel. 3767; Bergapotheek, Utrechtseweg 93. tel. 3498. Verloskundigen- mej. A G. F. Perk, H. van Viandenstraat 2 tel- N. Vernhout, Soesterweg 232, tel. 3374 Vereniging tot nu toe niet gekend in plannen De Amersfoortse IJsvereniging schrijft ons; Het bestuur van de A.IJ.V. moest uit de dagbladen vernemen, dat het aan het haar verhuurde ïjsbaanter- rein aan de Rubensstraat als speel weide zal worden ingericht en dat men tevens van dit terrein een ge deelte van 1200 m2 zo nodig zal afstaan aan het Sportfondsenbad. Deze vrij onverwachte publicatie verbaasde het A.IJ.V.-bestuur in ho ge mate. Verheugend was het later in de dagbladen verschenen bericht, dat de A.IJ.V. „zich voor het a.s. seizoen 1953/'54 nog niet van de Rubensstraat verdreven behoefde te zien". In hoeverre de Amersfoortse Sport stichting in deze besluiten door eni gerlei instantie om advies werd ge vraag, is aan het bestuur van de A.IJ.V. onbekend. Het A.IJ.V.-be stuur is nergens in gemoeid en van geen enkel plan omtrent het door haar gehuurde terrein op de hoogte gesteld. Daarom vraagt de A.IJ.V. met haar meer dan 1200 leden: Is de verplaat sing van de ijsbaan nuttig en nodig voor de Amersfoortse bevolking? Nodig zullen we even daarlaten; doch nuttig in geen enkel opzicht! Sedert 1919 is de A.IJ.V. de huur ster van het terrein aan de Rubens- straat, een terrein, voor devjssport zeer gunstig gelegen door de prach tige beschutting van het bos van Randenbroek en daardoor één der mooiste banen van ons land. een ter rein. schitterend gelegen om zoveel mogelijk gemeentenaren te laten ge nieten van de zo bij uitstek prach tige en gezonde ijssport; een ter rein, hetwelk de Kon. Ned. Schaat senrijders Bond vorig seizoen zeer gaarne wilde gebruiken om de inter nationale schaatskampioenen, w.o. Broekman c.s„ te laten rijden. Wordt de ijsbaan verplaatst naar de hoek achter de Dorresteinse Steeg dan zullen honderden Amers- foorters door de zeer ongunstige lig ging van dit laatste terrein, zich deze sport gaan ontzeggen! Heeft ons Gemeentebestuur hier niet t e eenzijdig voorgelicht en te star in één richting (speelweide) mei' ziende, een weg ingeslagen die fu- -/x- Jx u„,-x~ nest is voor één der mooiste, beste en Zo is het vertrouwde beeld aan de Rubensstraat als het kwik in de thermometer tot ver onder nul is gedaald. meest populaire volkssporten die wij kennen? Is er niet een weg te vinden om de ijsbaan aan de Rubensstraat te laten? Het gaat ieder jaar slechts om de vier wintermaanden. Kosten noch moeite zun in de loop der jaren door de A.IJ.V. gespaard om van de ijsbaan te maken wat zij nu is! Wij. bestuurders van de A.IJ.V., verwonderen ons zeer over dit o.i. zeer eigenaardige plan en wij willen slechts hopen, dat niet langer over en daarbij zonder de vertegenwoor digers van meer dan 1200 gemeente naren. leden van de A.IJ.V.. zal wor den besloten! Verder hopen wij. dat wij de gelegenheid zullen krijgen om de belangen van onze goede A.IJ.V. te verdedigen alvorens besluiten worden genomen die de A.IJ.V. te gronde zouden kunnen richten! 2325. Kurt Jensen en Rob gaan onmiddellijk na aankomst op informatie uit en zij hebben geluk: er blijkt hier een Eskimo te zijn. die dr Anthonius en Sytze van der Meer heeft ontmoet, Jensen haalt een foto te voor schijn van dr Anthonius laat de Eskimo het plaatje zien. „Herken je deze vreemdeling?", vraagt hij. De Eskimo knikt verheugd. Ja. ja, dat is de ontdekkingsrei ziger. die naar het hoge Noorden wilde. Dan laat Jensen hem ook nog een paar foto's zien van de Eskimo's, die op de film voorkwamen. De reactie van de man is verrassend. Hij schrikt zichtbaar. Slechts met moeite kunnen Rob en Kurt hem schien komt hij daar weer een beetje op zijn ge- wanneer hij deze foto's ziet en deinst angstig weer aan het praten krijgen. „Laten we hem mee- mak". Jensen gaat er mee accoord en de man volgt achteruit. En nu wordt hij opeens terughoudend, i nemen naar de Vrijheid", stelt Rob voor; „mis- 1 hen schoorvoetend. (Van een onzer verslaggevers) In October 1923 kwam een aantal Amersfoortse duivenllefhebbers bijeen in het nu reeds lang verdwenen café ,,'t Zwarte Bergje" aan de Leus- derweg. Zij besloten hun geliefkoosde sport voortaan gezamenlijk te gaan beoefenen en noemden hun vereniging „De Reisduif". De oprichting ligt dus nu precies dertig jaar achter ons en nog steeds neemt „De Reisduif" een gewaardeerde plaats ln het verenigingsleven van onze plaatselijke postduivenliefhebbers ln. Daarom Is er ook reden om feest te vieren. Van avond wordt het zesde lustrum In „D'Oranjeboom" feestelijk herdacht. De voorzitter van de afdeling L„ de heer H. Kollen, zal de vereniging komen complimenteren. Het bestuur zal een zevental oude getrouwen huldigen en dan begint de eigenlijke feestavond. Als herinnering aan het jubileum zul len alle leden van „De Reisduif" een speciaal vervaardigd speldje ontvan gen, want men ziet dit dertigjarig bestaan als een belangrijke mijlpaal in de ontwikkelingsgang der vereniging. beslist geen propaganda voor de duivensport betekende. Heden ten dage is dit wel heel anders, we zouden bijna zeggen: lijnrecht in tegenstelling tot vroe ger. Want, nu de meeste verenigin gen eigen clubgebouwen hebben, kan men daar gezellig toeven en het café-bezoek behoort practisch tot het verleden. Het komt de sfeer belangrijk ten goede, men kan zich nu zuiver en alleen aan de duiven sport wijden en daardoor die sport op een hoger plan brengen Als men weet welke vooraanstaande perso nen in den lande er trots op zijn tot de kring der duivenllefhebbers te behoren, dan is het wel duidelijk, dat men deze sport werkelijk lOOTo voor „vol" kan en mag aanzien. We behoeven alleen maar eraan te her inneren dat Z.K.H. Prins Bernhard een enthousiast liefhebber is. De animo is in de loop der jaren dan ook steeds groter geworden. Voor een belangrijk deel is dit ook aan de eigen clubhuizon té danken. Daarom is „De Reisduif" zo trots op haar gebouwtje, trouwens alle verenigingen, die zich in een derge lijk bezit mogen verheugen, zijn dat Er zit nog een mooie kant aan de duivensport. Jaarlijks worden im mers liefdadigheidsvluchten gehou den voor de TBC-bestrijding. Nog niet zo lang geleden heeft de heer Kollen, voorzitter van de afdeling L. aan de dezer dagen 90 jaar ge worden ome Jan van Zutphcn een bedrag van f 1.000ter hand kun nen stellen. In onze stad wordt bo vendien door alle Amersfoortse ver enigingen jaarlijks een vlucht geor ganiseerd, waarvan de baten zijn voor de lighallen. Hoogtepunten Aan al dat werk heeft dus ook „De Reisduif" zijn deel. Hoogtepun ten in het verenigingsleven zijn na tuurlijk de jaarlijkse exposities en de gehele zomer durende wedvluch ten. Een succes is ook geweest de ditjaar gehouden jubileumvlucht Vanavond is er feest in ,,d' Oranjeboom" Van die eerste jaren na de op richting. die dus geschiedde in café .,'t Zwarte Bergje", is niet zo heel veel bekend De vergadering werd toen gepresideerd door de heer S. J. Apeldoorn en onder de oprich ters bevonden zich o.a. de heren L. Krabshuis sr. en M. v. d. Pol. die nu nog lid van de vereniging zijn. Met een tiental liefhebbers startte „De Reisduif" onder voorzit terschap van de heer Krabshuis. die deze functie heeft bekleed tot Juni 1937. De vereniging groeide gestadig en de leden konden soms aardige successen boeken. Na 1937 heeft „De Reisduif" nog verschillende prominente bestuurs- functionarissen gehad. o.a. de heer H. van Putten als penningmeester, de heer J. Maassen als secretaris (thans niet alleen tweede voorzitter van zijn eigen vereniging, doch ook van de Amersfoortse Concours Com missie) en W. v. d. Brink als voor zitter. Laatstgenoemde heeft zijn functie onder vaak moeilijke om standigheden moeten uitoefenen. Zijn voorzitterschap toch viel in de bezettingsperiode, toen de duiven op last van de Duitsers moesten wor den afgeslacht. Dat zijn voor alle verenigingen moeilijke jaren ge weest. ook voor „De Reisduif" dus. Vele leden bedankten, omdat ze toch geen duiven meer konden houden en het ledental liep terug tot plm. 25 man. Krachtdadig werd onder voorzit terschap van de heer v. d. Brink na de bevrijding aan de heropbouw van de vereniging begonnen. Succes bleef niet uit en men kon zeggen, dat het „De Reisduif" werkelijk goed ging, vooral dank zij een goe de samenwerking tussen de leden. Het clubgebouw Een van de idealen, die de ver eniging na 1945 steeds voor ogen had. werd een jaar of vijf geleden verwezenlijkt. Een eigen clubge bouw kon n.l. in gebruik worden genomen en dat was een van de voornaamste gebeurtenissen in het bestaan van de vereniging. Men zette toen een belangrijke schrede op de weg, die de duivensport naar een. als we het zo mogen zeggen, „hoger plan" moest brengen. Men moet hier niet te licht over denken. Er is toch een tijd geweest, dat men de schouders ophaalde als over „duivensport" gesproken werd cn enig wanbegrip hierover heerst zelfs heden ten dage nog wel, doch gelukkig in zeer beperkte kring. Dat men deze sport vroeger niet zo algemeen kon waarderen, moet wel een oorzaak hebben en deze valt ook te begrijpen als men weet, dat de bijeenkomsten, meestal noodza kelijkerwijs. in café's moesten wor den gehouden. En het was natuur lijk licht mogelijk, dat er dan wel eens het een en ander voorviel, dat vanuit Mons (voor jonge duiven), waaraan prachtige prijzen waren verbonden. In de afdeling L. kwam „De Reisduif' goed voor de dag. want G. F. ter Horst werd eerste kampioen 1953, jonge duiven, en J. de Vries tweede. L. Krabshuis jr. werd vijfde in het generaal kam pioenschap over alle vluchten. N. Dasselaar was de beste Amersfoor- ter in de „Zonnestraal"-vlucht van uit Limoges. En met trots denkt de vereniging nog aan de expositie van verleden jaar. toen bekende Belgi sche keurmeesters in actie kwamen bij de keuring Het kampioensduo van „De Reis duif" wordt gevormd door de heren W v. d. Brink en P Kas. die dit jaar kampioen generaal werden na een bijzonder succesvol seizoen. Ook in de A.C.C. kwamen deze heren goed voor de dag Nog even willen we memoreren, dat in het herstel na de bevrijding o.a. de heren W. Boegheim als se cretaris-penningmeester, J. de Bruin als voorzitter en het bestuurslid de heer K D. Labrie (thans ook be stuurslid van dc afdeling L. van de N A.B.v P.) een belangrijk aandeel hebben gehad. Het ledental is de laatste jaren wel iets teruggelopen en bedraagt thans 78. maar „De Reisduif" is toch een van de be langrijke postduivenverenigingen in Amersfoort en in de afdeling L. Het bestuur Het huidige bestuur is als volgt samengesteld' J. Veer. voorzitter; J. de Vries, secretaris; H. Dasselaar. penningmeester; J Maassen. tweede voorzitter; W. C. H. Kerling. tweede secretaris; W. H. Fliek, tweede pen ningmeester en voorts vier commis sarissen. n.l. W. Verheuvel. W. van Plateringen. C. Neervoort en K. D. Labrie Rekenaar der vereniging is de heer J. van de Burg Op de hedenavond te houden feestavond in „d'Oranjeboom" zullen de volgende zeven oude getrouwen, die allen plm. 25 jaar (sommigen langer) lid zijn van de vereniging worden gehuldigd, bij welke gele genheid zij een prachtige, met een duif versierde passpeld zullen ont vangen: J van de Burg. J. Haar- mans. L. Krabshuis, J. Maassen. M. v. d. Pol, H. van Putten en H. Pie- ters. Alle leden zullen een herinne ringsspeldje ontvangen. De feest avond wordt verzorgd door het ge zelschap „Pander" en er is natuur lijk bal na „De Reisduif" zal een waardig feest vieren. Hier ziet U het kampioensduo van de jubilerende postduivenvereni ging „De Reisduif" voor hun hok. De heren W. v. d. Brink (rechts) en P. Kas werden kampioen-gene raal van hun verenigina over dit jaar. Zij hebben een uitstekend seizoen achter de rug en behaal den nog diverse anderegoede re sultaten o.a. in de ACC. Het is voor deze liefhebbers natuurlijk dubbel aardig, dat zij kampioen werden in het jaar, dat „De Reis duif" het zesde lustrum viert. (DvA-Archifoto) bijt alleen maar in het ge niep, verkiest de bonbon dat hun eensgezinde ver- en een beetje timide een blindheid bijna tot een on- 14-jarige bij het kantonge- nière boven de etensbak, geluk leidde want bij het recht naar voren schuife- laat zijn stoelgang door oversteken van het drukke len. Hij keek met terneer baas of bazin regelen en plein letten ze niet op het geslagen blik naar zijn verkeer dat van links na- keurig gepoetste schoenen. derde. Klop I even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. heeft het blaffen verwis seld voor een nurks snau len. 10.of een week o tuchtschool voor de gevaar- Trip-trap-trip-trap weet wel met van die lijke avances. wen. Want, ziet u, ergens zó zouden ze onder een kunstgebit-zolen. Hij moest voelen ze wel dat de an- fiets zijn gewandeld als dan terecht staan voor het Concert in Grand De populaire Hongaarse dere in hun montere onge- niet een opgeschoten slun- omverrijden van een meisje Vi0ijSt Barnabas von Ceczy -pel de poedel bij de riem even oud ongeveer zal deze maand een grote had gepakt en met behulp in de Leliestraat. „Zij had tournee door Nederland daarvan het tweetal terug haar hand niet uitgestoken maken in het programma rukte naar het trottoir on- en toen begon de ver- van het Hongaarse orkest der de uitroep: „Hé zus, dachte (wel een heel groot heeft Von Ceczy een be teren zo'n opgetuigd hon- pas op met je fikkie!" De woord voor zo'n kleine iangrijk solistisch aandeel, debeest over het Stations- poedel, zich van een bijna man). De ambtenaar en de jjet repertoire vermeldt plein: een poedel die van vergeten uitdrukkingsmid- kantonrechter geloofden -• verwaandheid op hoge hak- del bewust, kwispelde dank van dat hele verhaal niet zo heel veel. „Je wilde dat meisje zeker aanhalen hè? compliceerdheid gelukkiger zijn. Aan een roodleren riem pje, vastgehouden door 'n blonde jongedapie, liep gis- ER IS WEINIG, WAARAAN DE MENSEN Zó GE HECHT ZIJN EN DAT ZE TOCH ZÓ VERWAAR LOZEN, ALS DE GEZONDHEID. Comité voor' bevolkingsonderzoek Redder Tp R zijn honden en hond- JL-s achtigen. De eerste bij ten, blaffen, kluiven en kwispelen wanneer hun ken scheen te gaan en on- baar met de staart o.m. „Zigeunerweisen" van Sarasate, „Liebesfreud' van Kreisler, composities van Chopin. Rimsky-Kor- ant woord werd niet ge- „aioaVv-, wacht. Wie zou ook ver- ^elodjeSn wachten, dat een veertien jarige voor het front van dat lust en zien er ook niet der het voortschrijden 2y ry kéék niet eens en publieke tribune zijn tegenop in het openbaar hoogmoedig de krullen van ^1- haar redder! liefde zou verklaren9 Wan tenen een boom te gaan zijn nieuwe permanent liet neer wjj het goed hebben dansen. Zo druk hadden hij Dure botsing gehoord (er werd nogal en zijn begeleidster het Met zijn handen op de gelachen) moet die knaap staan zodra ze daar behoef, te aan hebben. De tweede soort echter met zichzelf mooi te vinden rug kwam heel voorzichtig zijn flirtation duur beta- werd er gevraagd Op een sakoft Rlchard Addinsells „Warsaw-concerto", dans melodieën en zuidelijke rhythmen. Het solisten orkest musiceert op Zater- per?" dag 31 October in „Grand" na de laatste filmvoorstel ling. Triest „Het ziet er Triest uit", zei Keimans vanmorgen. maar rechters, een volle Dat de mens een gewoonte dier is, was bekend. Maar slechts weinigen realiseren zich, dat zelfs in z'n felste reacties de ge woonte nog een zo sterke rol kan spelen. Daar is de klacht: ach, het is bij ons thuis altijd hetzelf de! Of de noodkreet: het lijkt wel, of ze me altijd moeten heb ben! Voor mij is degeen, die die klacht uit. telkens een andere. Een doodvermoeide vrouw, ver moeid door de scènes thuis, een zakenman, nerveus trekkend met z'n gezicht, een jonge kerelde gloed, van hei verongelijkt zijn nog brandend in z'n oog, een meisje, dat lacherig-onverschillig doet. Wat er precies gebeurd is, hoe het begon waar het op uit liep, ze hebben er slechts een schemerachtige voorstelling van. Vader komt thuis, vraagt wat al te nadrukkelijk naar de school prestaties van z'n zoon. De jon gen geeft een ontwijkend ant woord., het éne woord lokt het andere uit, op het juiste moment springt moeder er tussen, grieven worden door de kamer geslin gerd, soms zelfs nog wel wat an ders, dat meer substantieel is, de zoon verdwijnt naar boven, het eten is aangebrand, vader gaat een straatje om, omdat hij het thuis niet uit kan houden. En de slag. waarmee hij de voordeur achter zich dichtsmijt, is tegelijk de finale van de keet. Soortge lijke drama's worden opgevoerd op kantoren, scholen, en waar maar mensen geregeld bijeen zijn. Zou het mogelijk zijn, het hele geval op een geluidsband vast te leggen, dan zou bij een volgende gelegenheid de micro foon de taak van protesterende, dreigende, jammerende mensen geheel kunnen overnemen, want tot in de uitdrukkingen, die ge bruikt worden, blijkt het een letterlijke herhaling te zijn. Dit spookachtig automatisme is doel loos. En vindt zijn grond in het ontbreken van het éne. samen bindende doel van doelloze men sen. Wanneer Paulus spreekt over spanning en doel van z'n levenzegt hij: ik loop dan ook niet meer in de blinde, en ik ben geen vuistvechterdie zo maar in de lucht slaat. Als het onmogelijk is, om op te houden, zouden we dan niet eens proberen, samen te begin nen? v. E. Noteert U even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. Tel 4632 Van 9 t/m 14 October: „Dageraad der vrijheid" (Het Ply mouth avontuur). 14 j. In de Don derdag-cyclus 15 Oct.: „Ave Maria", 18 j Aanv.: Zo. 2.4 15. 6.45 en 9. uur. Ov. dagen. 2 30, 6 45 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7 Tel. 6572. Van 9 t/m 15 October: „Onder nar cose", 18 J. Aanv.: Zo. 24 15, 6.45 en 9.— uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9.— uur. REMBRANDT THEATER. Langestr. 129. Van 9 t/m 12 October: „Legioen der verraders' 14 j. /an 13 t/m 15 Oct.: „Captain Horatio Hornblower". 14 j. Aanv. Zo. 2.—. 15. 6.45 en 9.— uur. Ov. dagen. 230. 6.45 en 9.— uur. CITY THEATER SOESTDIJK, Burg. Gorthestraat 38. Tel. 2790. Van 9 t/m 11 October: „Boefje", 14 j. Aanv.: Vr. 8uur. Za. 2 30, 6 45 en 9.— uur. Zo. 2.4.15, 6.45 en 9.uur. Van 12 t/m 14 October. „Gevangene van Mandorra", 14 j. Aanv Dage lijks 2.30 en 8— uur. In dc Donder dag-cyclus 15 Oct.. „Song of Russia", elke leeft. Aanv.: 2.30. 6 45 en 9.u. ZATERDAG 10 OCTOBER AMICITIA, 20 uur: Ons Toneel met De Heilige Vlam. ZONDAG 11 OCTOBER AC. VOOR BEELDENDE KUNSTEN. 10.30 uur: Hum. Verbond, dr mr K. L. Piccardt over „Wat staat ons na de dood te wachten?" en „De verhou ding van leven en dood". MARKTHAL. A.T TC „Over 't Net" „Noack" Tafelterustournooi. HOTEL FRANK. 10 uur: Vrijdenkersver eniging „De Dageraad", de heer Jacques Rees over: „Vrije gedachte en Humanisme". MAANDAG 12 OCTOBER AMICITIA. 20 uur: Amersfoortse Ge meenschap: Volksvoorstelling met de Rotterdamse Comedie GEB. VRIJZ HERV.. 20 uur: Inst. voor Volksontw. dr J. J. Smith, over: „Cor sica. het land van dc maquis" (met kleurenfoto's). TENTOONSTELLINGEN 'T OUDE WEVERSHUYS Muurhuizen 227—229. Litho's van M. C. Escher. Geopend op werkdagen (behalve op Maandag) van 10—5 uur. Woensdag avond tevens van 79 uur. Zondags van 25 uur. HET BAKEN. Utrechtseweg 102: Jubi leum-expositie Nel van der Chijs en Jo Kruyder-Bouman. Geopend op werkdagen van 10—12 en 25 uur Zondags van 25 uur. A.G -HUIS. Van 10 tot en met 25 Oc tober- Tentoonstelling werken van de Amersfoortse schilder C. J. Snoeljer- bosch. Dagelijks geopend van 1012 en van 1417 uur. 's Zondags van 14— 17 uur. OPENBARE LEESZAAL en; BIBLIOTHEEK Hoofdgebouw Muurhulzen 9 Uitlening: Iedere werkdag van 25 u.t bovendien op Donderdagmorgen v. 10—12 uur en op Dinsdag-, Woens dag en Vrijdagavonden van 7—9 u. Zaal iedere werkdag van 10—12.30 en van 2—5 u.. bovendien op Dinsdag-, Woensdag- en Vrijdagavonden van 7—10 uur. Jeugdbibliotheek: Iedere Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2.304 30 uur. Filiaal Noordewierweg 271 Uitlening: Iedere Dinsdag- en Vrijdag avond van 78 uur. R.K. Openbare Leeszaal: Wijerstraat 2. Geopend van 1013 en van 14.30— 16 45 uur. Maandag- en Vrijdagavond van 10—21 uur. Uitlening van 11—12.30 uur. Burgerlijke Stand ian 9 October 1953 Geboren: Johanna Barbara, d v. J. H. v. d Eshof en A de Kort; Agnes Chris tina Elisabeth Maria, d. v. A J. Hulsenbek en M. W A de Wit; Willem, z. v J. C. M. Bceris en J v. Essen; Hermanus, z v. W. Boersma en J N v. d. Fange: Myriam Helena, d. v J. B I. Born en R Baten burg; Marjanne. d. v. J. H. W Nix en L. de Graaff; Jan. z. v. H. W. Vreeman en B. Vogel. Overleden: Bartha Evers, 67 Jr.. goh. m. H. v, Mourik.

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 2