Een prachtige propaganda voor de tafeltennissport VfRlGLEY^ Master met J. Rijks wint springconcours Soesterkwartier faalt tegen Haarlem Amersfoort herstelt zich en verslaat Catchers Stoop neemt wisselbeker definitief in bezit 1 Een kras of een gat? GUPA maa^ weer 9^ Mia kampioen 2e klasse CKB 6 Maandag 12 Öctofcer 1953 NOACK-TO URNOOI 1953 Het Noack-tafcltennls-tournooi 1953 Is weer achter de rug. De organisa toren dit jaar berustte voor het eerst de leiding bü de vereniging Over 't Net zullen ongetwijfeld een zucht van verlichting hebben geslaakt, toen de wedstrijdleider A. C. Sneep de prijzen kon uitreiken, maar zij zijn stellig ook tevreden over het resultaat van hun urenlange organisatorische en improviserende werkzaamheden. Want één ding slaat vast: het Noack- tournool is ook dit jaar buitengewoon goed geslaagd. De belangstelling was zeer groot; niet alleen van de kant der spelers, maar ook van die der of ficials niet minder dan drie vertegenwoordigers van de landelijke KTC waren aanwezig en van de kant van de belangstellenden. Heren-dubbel 3 voor v. Ede en v. d. Braak Om met het Hcrenenkelspel in de Hoofdklasse te beginnen: in de bei de eerste ronden deden zich geen verrassingen van betekenis voor. zodat in de kwartfinales nog alle favorieten in de strijd lagen. Hier kwam het echter tot de eerste grote ontmoetingen. Scheffer en Van dei- Spek leverden een prachtige strijd, waarin van weinig krachtsverschil sprake was; Scheffer zegevierde. De routine van Broné bleek voldoende om de opkomende Goudsmit uit te scnakelen, Stoop had niet al te veel moeite met Grijzenhout en Jan Ho- gendoorn liet zich niet door Heizen- ber° verrassen. In de halve eindstrijd ontmoetten de oude bekenden Stoop en Broné elkaar weer; door prachtig gema noeuvreer kon de Hilversummer de eerste game op zijn naam brengen Stoops zege kwam in de beide laat ste games niet meer in gevaar. Hoe wel misschien niet helemaal van dezelfde klasse, maar stellig meer spectaculair was de andere halve finale tussen Scheffer en J. Hogen- doorn. De eindspurt moest beslis sen. Hij deed dat in het voordeel van Scheffer. Een finale dus tussen bekerhou der Stoop en Scheffer. Twee spe lers, die beiden in de aanval hun sterkste wapen hebben. Het bleek weer eens, dat ook een aanvaller over een sterke verdediging hoort te beschikken en hierin schoot Scheffer nogal eens tekort. Als Stoop op zijn drives antwoordde met flitsende tegenaanvallen, wist Scheffer zich niet tijdig meer te herstellen. De eerste game was voor Scheffer, maar daarna voerde Stoop het tempo dusdanig op, dat hij de volgende drie games op zijn naam bracht. Door deze prestatie heef» h;i de Noack-wiselbeker nu drie maal ach!cr elkaar gewonnen en kan hem dus nu zijn eigendom noemen. De Amsterdamse vereniging Sparta heeft door het vertrek van Stoop stellig een flink verlies gele den. maar zij oeschikt over tal van -etr jonge spelers, die zich nu al als toekomstige waardige opvolgers van de cracks van vandaag ontpop pen We denken hier in de eerste plaats aan de beide kleine broertjes Onnes. 'De wijze, waarop Hans On nes het heter-enkel eerste klasse op zijn naam bracht, en die waarop A Onnes in het heren-dubbel Hoofdklasse samen met Stoop voor de tweede titel zorgde, liet aan dui delijkheid niets te wensen over. Amersfoortse successen Het heren-enkel tweede klasse vierde klase brachta-aigMeETAOIN was voor de Hagenaar Stulemeyer en zijn clubgenoot Wesseling greep ook de titel in de derde klasse In deze beide klassen was de rol der deelnemers uit Amersfoort en om geving gauw uitgespeeld, maar de vierde klase bracht enige aardige successen. Deenhart van Meursing bracht het tot de kwartfinale, doch de mooiste prestatie leverde Küch- ler van het Soesterbergse Stompert. die zege na zege behaalde en pas in Indeling bekercompetitie waterpolo De indeling van de bekercompe titie van de KNZB is als volgt: Dames; Afdeling A: DWT 1, Meeuwen 1, Neptunus (A'foort) 1. Nereus 1, Kobben 1. Afdeling B: ADZ 1, DAW 1, HDZ 1, HPC 1, HVGB 1. Waterlelie 1. Afdeling C: DZV 1, Merwede 1, RDZ 1. Rotterdam 1. RZPC 1, ZIAN 1. Afdeling D: DKR 1. GZC 1, HZC 1. HZPC 1. UZSC 1. Afdeling E: AZC '82 1, MOSA 1, Neptunus (Arnhem) 1, PSV 1. Heren: Afdeling A; DJK 1. DKR 1. HZC 1. Robben 2. De Vest 1. Afdeling B: Mosa 1. NWV 1. NZC 1, Polar Bears 1, PSV 1. Afdeling de eindstrijd met gering verschil zijr» meerdere moest erkennen in Bronsgeest, alweer een Hagenaar. Küchler had echter nog meer pij len op zijn boog, hetgeen hij toon de in het heren-dubbelspel vierde klasse, samen met Hechemer. Weer beieikte hij de eindstrijd en ten tweede male vond hij Bronsgeest, nu met Rensen als partner, tegen over zich. Het werd een volledige revanche en de eerste prijs ver huisde naar Soesterberg. Het heren- dubbel derde klasse werd een nieuw Amersfoorts succes. De Vlug-en- Vaai dig-spelers Van Ede en Van der Braak triomfeerden over al hun te genstanders en kenden ook in de eindstrijd geen pardon met Pierik en Voskuyl. Oudshoorn en Porsul zorgden er voor. dat de titel in het eerste klasse dubbelspel weer naar Den Haag ging. De dames Het was natuurlijk erg jammer, dat Cobv en Noortje van Megen verstek hadden laten gaan, maar aan spanning in de hoogste dames klasse kwam dit beslist ten goede. De strijd spitste zich tenslotte toe lot een duel AmsterdamDen Haag. Bekerhoudster mevr. Heederik uit de hoofdstad klopte in de halve fi nale de Haagse mej. Leurs, doch de strijd tussen mej. M. de Jong uit de Residentie en mevr. Bruyntjes uit Amsteidam eindigde in het voordeel van eerstgenoemde dame. In de eindstrijd kon mej. M. de Jong na een spannende partij mevr. Heederik onttronen en dus voor een jaar beslag leggen op de wisselbe ker. In het dames-enkelspel derde klasse zorgde mevr. Herschel voor het enige Utrechtse succes. In het dames-dubbelspel revancheerde mevr. Heederik zich voor de ne derlaag in de finale van de single. Haar samen met mej. Groot ver overde titel was een stevige pleister op de wonde Tenslotte de mixed Deze werd een verdiende overwin ning voor mej. Dinkelman en Bro né; het was geen geringe prestatie om in de halve finale mej. Velt- man en Scheffer en in de eindstrijd mej. R. de Jong en Van der Spek in straight games te kloppen. Tenslotte de uitslagen van de di verse finales: Heren-Enkel: Hoofdklasse: Stoop- Schetter 18—21 21—18 21—10 21—19; eerste klasse; H. OnnesH. Hogen- doorn 2117 2117; tweede klasse: StulemeyerWesterling 2119 21 13; derde klasse: WesselingDe Weerd 2118 2115; vierde klasse: BronsgeestKüchler 2119 2220. Dames-Enkel: Eerste klasse: mej M. de Jongmevr Heederik 1921 2119 2116; derde klasse: mevr Herschelmej. Veltman 2118 12 21 21—10. Heren-Dubbel: Hoofdklasse: Stoop en A. OnnesVan der Spek en Smits 2119 2113; eerste klasse: Ouashoorn en PorsulPcereboom en Ellerman 2115 2115; derde klasse: Van Ede en Van der Braak l-ieiik en Yosku.vl 2115 2117; vierde klasse: Küchler en Heche- meiBronsgeest en Rensen 1321 21—19 21—17 Dames-Dubbel: mevr Heederik en mej. Groot—mej. Sterkenburg en mej. Otger 2113 2116. Gemengd Dubbel: mej. Dinkel man en Bronémej. R. de Jong en Van der Spek 21—13 21—15. De finale in de hoofd-overgangs- klasse heren-enkelspel van het Noack-tafeltennistournooi tussen Wim Stoop en Jan Scheffer. (Advertentie I.M.) Koninklijke belangstelling op Rijcentrum (Van onze medewerkster voor de paardensport) Master en zijn ruiter, dc heer Jaap RÜks hadden Zaterdag hun dag bij het springconcours Mb. waarmede de Ned. hippische Sportbond het concours-hip- pique-seizoen heeft besloten. Twee maal legde de brave bruine liet zware par cours zonder fouten af- de enige aan wie dit gelukte. Hij is reeds 12 jaar en één paardenjaar is gelijk aan 314- le vensjaren van een mens. dus heeft Mas ter een leeftijd, die overeenkomt met die van een man van 42 jaar. Slechts aan belde door lult. Sehreeren gereden paarden van dc Kon. Stallen- Soestdtjk. Tarahumara en Valseuse ge lukte het in één der parcourscn fout loos rond te komen. Alle andere paarden maakten belde keren fouten. Bryan, van mej. Tack hield de eer der Haagse paarden op en De Pedaalridders Zondag hield de Pedaalridders haar achtste compctitlcrlt. Voor dc A- en El- klassen stond er een rit van -10 km op het programma. Er werd hard gereden en er waren een paar uitlooppogingcn. maar zonder successen. Vooral dc jeug dige Valkenburg trad op de voorgrond, het was Jammer dat hij pech kreeg en een ronde achterstand opliep. Zo bleef dc groep bij elkaar tot het einde. De uitslag van de A-klasse is: 1. Veenvliet in 1 3.58 over dc 40 km 2. Westerhout, 3. Stouten. B- klasse: 1 Bouwman, zelf de tijd, 2 H. v. d, Brug, 3. v. d. Hcy- dcn. 4. Dc Jong. 5. Otenbros, 6. Vee- ncndaal. 7. E Ouwcrkcrk. 8 A. Val kenburg (pech). 9. Burgsteden (pech). 10. L. Ouwerkerk. 11. Hendriks. Uitslagen AMHC Met een zeer geslaagde feestavond in hotel Waterloo heeft AMHC Za terdagavond het 41-jarig bestaan ge vierd. The Dixieland Blues uit Bilt- hoven verzorgden de muzikale om lijsting. Door een 10 zege op x„ -r I Schaerweijde I is voor AMHC II ld» C: DVZ 1, DZV 1, Gouwe 1, LZC 1, gevaar voor de rode lantaaarn RPC 1. Afdeling D: GZC 2. HZPC 2. Rotterdam 1, ZIAN 2, ZWIP 1. Afdeling E: Amstel 1, HVGB 2, Kroosduikers 1, Neptunus (Za) 1, VZV 1. wat geweken. Overige uitslagen AMHC III <h) Pinoké HI 11. Laren IVAMHC II (h) 1—3, Gooi IV—AMHC III (d) 4—1. Soesterkwartier heeft het in Haar lem niet kunnen redden en moest een 51 nederlaag incasseren. Haar lem beschikte over een snelle ploeg, maar bezondigde zich nogal aan zwaar spel. Alleen door fel en zwaar terug te vechten hadden de groen- witten een redelijk resultaat kunnen behalen. Dit verzuimden zij en z(j gingen dan ook roemloos ten onder. Op het prachtige sportpark Haar lem nam de thuisclub de bal uit en ging direct zwaar in de aanval. Keer op keer sneden zij door de verdedi ging heen en met de grootste moeite kon de Soesterkw.-verdediging on derscheppen om via het middenvak het duo Wijnen-Kemler aan het werk te zetten. Deze spelers lieten zich ook niet onbetuigd, doch waren te snel de bal weer kwijt. Het midden vak van Soesterkwartier speelde in deze periode een gave partij en voor al H. de Bruin bracht de ballen goed door. Ondertussen had de S.K.-verde- diging zich hersteld. Hoewel G. Wij- ker nog wel eens een steekje liet vallen, duurde het toch bijna 30 mi nuten a.vo.cn4: Haarlem met een af standschot cte leiding nam. Soester- kwartier antwoordde prachtig, toen H. Wijnen goed doorkwam en onder de paal feiloos inschoot 11. Tot de rust bleef het 11. Na rust kon Haarlem door staan blijven van een Soesterkwartier- dame de leiding nemen. De aanval van S.K. met De Bruin en Van Em- pelen wist tot goed spel te komen en de gelijkmaker zat er dik in. De- van afstand schieten (31). Toen dc 3e opstelling aan bod kwam werd het spel er niet fraaier op. In deze periode werd Soesterkwartier geheel overspeeld. De verdediging wist zich nog te handhaven, totdat door sprin gen in de verdediging. Haarlem een niet te missen kans kreeg, 41. Soesterkwartier zwoegde door om een draaglijk resultaat te verkrijgen. Zij kregen eenvoudig niet de kans om dc ballen behoorlijk te plaatsen daar Haarlem ongeoorloofd voor sprong of afhield. Dit spel was Soes terkwartier te machtig en met nog 10 min. te spelen was de wedstrijd verloren. Haarlem bracht de stand nog op 51. Soesterkwaï lier 2 moest tegen Sa- mos 4 een 72 nederlaag incasseren. Soesterkwartier 4 deed het beter i en versloeg Filo's 2 met 21. kwam met 12 fouten in totaal op de 5de plaats Zij was de enige vrouw tus sen de 21 deelnemers. Het is een mooie middag geworden met voortreffelijke sport bij ideaal weer Het parcours werd door alle deelnemers als uiterst fair geroemd Ir van Ommen van Guylik had het samengesteld. Er waren vier hindernissen tussen van 1 40 M. hoog. terwijl die van de driesprong een hoogte hadden van 1.35 M. Dc sloot was 4 M. breed. Respectabele obstakels dus. waarvoor men over een sterk, moedig en gehoor zaam paaid diende tc beschikken Voor het begin van het concours heeft de voorzitter van de N.H.SB, de heer J. Pasman de overleden medewerker de heer Kamphuls. die zoveel vooi de paardensport overhad, herdacht en de aanwezigen verzocht hem In 2 minuten stilte te herdenken. Vervolgens verwelkomde dc voorzit ter Prins Bemhard die reeds zo kort na zijn vacantie weer zijn grote belang stelling voor de hippische gebeurtenis sen toonde. Z.K.H. was evenals prinses Armgard en de belde oudste prinsessen de gehele middag present. De paarden moesten twee maal het parcours afleggen: de hierbij gemaakte feuten en genoteerde tijden wevden bij elkaar opgesteld en bepaalden de uit slag Master van dc heer Rijks werd dus no. 1: 0 fouten 213 2/5 sec.: 2de- Ta rahumara van Stal Soestdljk: 8 ft. 2073/5 sec.: 3de Eniea van de heer D H Pas man. gereden door mr Albers Pistorius: 8-% ft. 222 1/5 scc.: 4de; Uranle van de zelfde met de zelfde ruiter: 12 fout 2153/5 sec: 5de Bryan met mej. Tack: 12 fouten 245 1/5 sec. Damcompetitie Wederom verrassende uitslagen De uitslagen van de competitie van de Utrechtse Provinciale Dambond. zijn wederom verrassend. In de vo rige ronde won het Utrechtse ODI 1 met grote cijfers van Bussum 1 en nu kregen de ODl-ers met niet min der dan 155 klop van Excelsior 1 Ook Bussum 1 deed van zich spre ken door een vooxdopige 99 uitslag tegen UDG. 1. De afgebroken partij zal hier de beslissing moeten bren gen. Ons Genoegen 1 kwam geweldig uil haar hoek door het Nijkerkse Veluwezoom met niet minder dan 164 naar huis te sturen. Het HDG te Hilversum won met normale cij fers van Breukelen 1. UDG 2 hield zich tegen Huizen 1 zeer goed. De voorlopige uitslag was hier 108 voor Huizen 1 terwijl een partij afgebroken moest worden en arbitrair zal worden beslist. Tuin dorp 1 ging naar Veenendaal om daar VDC 1 te bekampen en wat ze ker door niemand verwacht werd gebeurde, want Tuindorp 1 gaf de VDC-ers een 146 in eigen huis Daar Ons Genoegen 1 (Z.) met 155 van Vriendenkring 1 won gaan Ons Genoegen 1 (Z.) en Tuindorp 1 aan de kop van de eerste klasse A Ons Genoegen 2 (U.) won van Maarssen 1 en Amerongen 1 van Driebergen 1. zodat Het Rooster 1 en Driebergen dc laatste plaats bezetten. Hoofdklasse: HDG 1Breukelen 1 128; Excelsior 1ODI 1 15—5: Ons Genoegen 1 (U)-Veluwezoom 1 16-4; UDG 1—Bussum 1 9—9; UDG 2—Hui zen 1 810 (beide voorlopige uitsla gen). Ie klasse A: Ons Genoegen 2 (Ui Maarssen 1 137; Veenendaal 1 Tuindorp 1 614; Ons Genoegen 1 (Z.)Vriendenkring 1 155; Het Rooster 1Culemborg 1 911; Ame rongen 1Driebergen 1 137. Ie klasse B: Bussum 2Ons Ge noegen 3 (Uè) 119: Breukelen 2 UDG 3 8—10; HDG 2—De Variant 1 5—9: OKK 1—Loosdrecht 1 6—8; Loe- nen 1ADV 1 137 (alle voorlopige uitslagen). 2e klasse A: Kortenhoek 1Huizen 2 911; Loosdrecht 2Loosdrecht 3 12—8. 2e klasse B: Driebergen 2Doorn 1 614; Austerlitz 1Amerongen 2 164; Renswoude 1-Austerlitz 2 13-7 2e klasse C Ons Genoegen 2 <Z.) UDG 4 12—8; ODI 2—Tuindorp 1 13—7. 2e klasse D: AVENO 1—AVENO 2 14—6: ACD 1ACD 2 12—3; Veluwe zoom 2De Variant 2 128. Dc Amersfoorters hebben wederom een goede partij handbal laten zien en nu op eigen terrein tegen de Cat chers uit Amsterdam. Ook nu weer blonk Amersfoort uit door een hoog tempo. De voorhoede bleek over be hoorlijke schotvaardigheid te be schikken. De 85 overwinning was dan ook volkomen verdiend. De aanvallen van beide partijen wisselden elkaar af. zonder dat de bal veel verder kwam dan de verde diging. Het verlossende schot liet op zich wachten. Amersfoort kwam op een gegeven ogenblik boven deze toestand uit en nam een overwicht, wat al spoedig in een doelpunt werd uitgedrukt. Spoedig daarop werd deze voorsprong uitgebreid door for midabele aanvallen. Het stond spoe dig 3—0 voor Amersfoort. De Cat chers lieten dit niet op zich zitten en lanceerden enkele gevaarlijke aanvallen, maar keeper van de Hoef verrichtte goed werk. Voor rust kwa men er nog twee fraaie doelpunten uit de bus. De Catchers konden er slechts twee plaatsen. Zo eindigde de eerste helft met een stand van 52 in het voordeel van Amersfoort. Programma voor schaatsenrijders OVERVEEN. Eind December zal een aantal schaatsenrijders naar Noorwegen gaan om zich op het ijs verder voor te bereiden vcor het aanstaand wedstrijdseizoen. Op het programma staan o.a. de landen- wedstrijd tegen Noorwegen op 8 en 9 Januari te Oslo en de Euro pese kampioenschappen te Davos, op 6 en 7 Februari, waar Kees Broekman zijn titel moet verdedi gen. De mogelijkheid bestaat, dat dit programma zal worden aange vuld met enkele internationale wed strijden te Davos (vóór de Euro pese titelwedstrijden) en te Eskil- stuna in Zweden. UD-AAV 5-3 Het is AAV niet gelukt ook UD te verslaan. Het vlotte niet in de AAV ploeg en het is aan het goede werk van doelman Schuin te dan ken dat de nederlaag niet groter is geworden. .AAV had zijn dag niet en speciaal de voorhoede was totaal uit vorm. Zij zag geen kans door de UD-achterhoede te komen en slaag den zij er toch eens in, dan werden door zeer slecht schieten de mooi ste kansen verknoeid. Een van de redenen van dit fa len is wel geweest het kleine en zeer oneffen veld van UD, waar de voorhoede niet los kon komen en de spelers dicht bij elkaar Hepen, terwijl zij de ruimte nodig hebben hun snelheid te kunnen uitbuiten. Het was een stevige sportieve wedstrijd, die door UD verdiend is gewonnen met 53. AAV 2 won van BDC 3 met 203. Fidelitas blijft de kopgroep in Fidelitas heeft het Utrechtse Sport eVreent met een nederlaag naar de Domstad laten vertrekken. De Amers foortse ploeg blijft daardoor voorlo pig in de kopgroep. Sport Vereent opende de score 0-1. Kort daarop maakte de achterhoede van Sport Vereent een fout. welke er toe leidde, dat Fidelitas de stand gelijk maakte 11. Keeper Barkel veerde zich goed en verving keeper Hüsken op waardige wijze. De strijd gaf een klein overwicht voor Fideli tas cn dit was oorzaak dat de stand geleidelijk werd opgevoerd tot 41 met doelpunten van Balk, Kestens en Wakelkamp. Een kleine inzinking bezorgde een tegenpunt, wat aanlei ding gaf een flinke aanval in te zet ten en te scoren 52. Na rust toonde Fidelitas zich ster ker en doelpuntte onophoudelijk. Toch had Sp. eVreent ook haar kruit nog niet verschoten. De eindstand was 116 voor de Amersfoorters. ALKMAAR. De uitslag van de jaar lijkse singelloop luidt over 5300 meter- 1 A Spek ..Suomi"-Velren 14,23.2; 2. J W. Keesom A. V. '23, A'dam 11.23,6; 3. J Borst ..Olympius". Alkmaar 14.28,0; 4 S. Bobcldijk MJ.C., Medemblik 14.35.4. (Advertentie LM.) ntKOTAA» HOUT VAN CETA-BEVER ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B Derde klasse West I Na rust begonnen de Amsterdam mers met een aantal heftige aanval len. De verdediging greep echter re soluut in. Weer was hel Amersfoort dat het heft in handen nam en zijn voorsprong uitbreidde <6'2). The Catchers boekten spoedig daarop met succes met een ver schot. Het Cat- chcroffensief bleek echter van korte duur te zijn, zodat Amersfoort zich weer ten volle kon ontplooien. Dit had weer een doelpunt tot gevolg. Ook de Catchers hadden nogmaals succes, maar de Amersfoortse over winning kon niet meer in gevaar gebracht worden, daar de Amers foorters steeds weer het juiste ant woord wisten te geven, namelijk een tegendoelpunt. Deze sportieve wed strijd. met spanning van het begin tot het einde, eindigde in een ver diende 35 overwinning voor Amersfoort. Achterveld wint van Hooglanderveen De voetbalwedstrijd Achterveld Hooglanderveen werd ongunstig be ïnvloed door het zeer effectvolle ter rein. Achterveld beschikte over een jonge lichte ploeg, die in samenspel beter was dan de forsere Hooglan- derveners. Voor half time bleek dat de Hoogl.'veen achterhoede niet het sterkste deel was. want middenvoor Voskuilen werkte zich drie keer door de verdediging heen hetgeen tevens drie doelpunten opleverden. Wie had gedacht dat de Hooglanderveners het er bij lieten zitten kwamen wel be drogen uit want direct na rust kwam er een enigszins gelukkig doelpunt toen rechtsbuiten v. d. Hoven een linkse hoekschop nam en de bal zon der iemand te raken in het doel ver dween. De nog maar 16-jarige doel man van Achterveld. Kerstens moest I toen verschillende keren redding I brengen doch werd toch voor de tweede keer gepasseerd eveneens door v. d Hoeven Nadat enige aan vallen op het thuisclubdoel niets had den opgeleverd kwam er succes aan de andere zijde waar linksbuiten Es- veld ondanks te fel aanvallen van Steenbeek de bal toch hoog voor kreeg. Voskuilen kopte de bal feil loos. Dezelfde speler, fel door vier tegenstanders belaagd passeerde de matige Overeem voor de vijfde keer. De kundige achterspeier Mossink trachtte ver opgedrongen zijn voor hoede te steunen welke echter steeds in de builenspelval liep. Vlak voor tijd werd de Achterveld doelman nog verrast door een tam schot (53). Dc Achterveld junioren behaalden een 41 overwinning op de BDC-ju- nioren in Soest. Amersfoorts-dames laten eer aan ADA De Amcrsfoort-dames waren minder fortuinlijk tegen het Amsterdamse ADA Zij moesten genoegen nemen met een kleine 1—2 nederlaag. Toen de strijd begon leek het er zelfs op alsof beide partijen aan elkaar ge waagd waren. Zij lieten aardige aanval len zien. maar door onvoldoende afwer king bleven doelpunten uit. Toch kwam uit een dezer aanvallen Jo Baist met een hoge schuine boogbal te voorschijn, die in de uiterste hoek de keepster verras te. Amersfoort had zelfs een 10 voor sprong genomen. Lang duurde dc vreug de over deze winst echter niet. want al spoedig leverde ook een ADA doorbraak een voltreffer op: 1—1 Beide partijen deden nog heftige pogingen om in deze stand verandering te brengen, maar tot dc rust leverde dit geen succes op. ADA was vooral na rust in de meer derheid en het ls vooral aan het goede verdedigen van de achterhoede en het degelijke keepwerk van de doelverdedig- ster Riek Hageheuk te danken dat ADA nog maar één doelpunt kon maken. Het einde van deze aardige wedstrijd kwam met een stand van 21 m het voordeel van ADA. Fidelitas lijdt nederlaag Het ziet er naar uit dat het eerste da mesteam van Fidelitas na zijn slechte start in deze handbalcompetitie zijn in zinking langzaam maar zeker te boven komt, want hoewel de wedstrijd togen SDO (een van de kopploegenl geen winst opleverde, was het vertoonde spel zo danig. dat Fidelitas dc toekomst niet vertrouwen tegemoet mag /ion Onmid dellijk na het fluitsignaal trok Fidelitas ten aanval en reeds na enkele minuten opende linksbinnen mej. B Wijnberger de score (0li SDO gooide het nu over een andere boeg en slaagde er in twee maal achtereen te doelpunten, zodat de rust met een 21 voorsprong voor dc Bussummcrs inging Na de rust probeerde Fidelitas zijn achterstand ln te halen en de Fidelitns- aanhang juichte reeds toen mej Wijn bergen opnieuw scoorde. Dit doelpunt werd niet toegekend wegens een over treding ln het doelgebied. SDO kwam nu gevaarlijk opzetten en uit een hef tig offensief werden twee doelpunten gescoord, waardoor de einduitslag 41 voor SDO werd. Achteveld II—Fidelitas II. Rechtsbinnen mej. A- dc Ridder scoor de tweemaal, midvoor H. Hoksbergen en rechtsbuiten W. Bakker elk eenmaal. Woudenberg wint van Kievitten De ontmoeting tussen Woudenberg en Kieviten was zeer behoorlijk. Woudenberg was in de meerderheid. Dit kwam reeds binnen 10 minuten tot uitdrukking, toen G. Kramer een doelpunt maakte. Vijf minuten later was de stand reeds 30. doordat Morren en Versteeg voor het tweede cn derde doelpunt zorgden. Daarna werden twee doelpunten van Wou denberg niet toegekend door buiten spel. Tot rust bleef de stand 30. Kieviten trachtte het verloren ter rein te herwinnen, doch door het krachtig ingrijpen van de Wouden- bergse doelverdediger waren die po gingen vergeefs. Ongeveer 20 minu ten na de rust scoorde G. Kramer het vierde doelpunt. Daarna kreeg Woudenberg geen kans meer, door dat Kieviten de buitenspelval open zette. waar Woudenberg nog al eens in vloog. De Kieviten waren zeer ge handicapt. Zij moesten met drie in vallers spelen. ILLV IJsselm. vogels 5 5 0 0 10 22— 1 Spakenburg 5 5 0 0 10 19— 5 ZONDAGVOETBAL AFDELING UTRECHT Huizen 5 4 0 1 8 14— 4 K N.V.B. Eerste klasse A Zuidvogels 5 3 0 2 6 16— 6 Tweede klasse B Saestum 5 4 0 1 8 13— 7 Kennemerland 5 2 1 2 5 13—12 Kennemers 3 2 1 0 5 9— 3 Kampong 4 3 i o 7 72 SN.L. 5 1 2 2 4 7—16 H.v.c. :i 2 0 1 4 10— 5 12— 3 A M.J.V. 5 1 1 3 3 9—10 Spartaan 3 2 0 1 4 5— 3 R.K.B.V.V. 4 3 0 1 6 S.S.V U. 4 0 1 3 1 6—17 U.V.V. 3 2 0 1 4 3— 2 FAK. 5 2 1 2 5 7— 5 IJmuiden 5 0 1 4 1 S—18 Volendam 3 2 0 1 4 6— 5 P.V.W. 5 2 1 2 5 68 De Geuzen 4 0 0 4 0 4—18 A.F.C. 4 2 0 2 4 7— 10—13 Vierde klasse B West I Watergr.meer 3 1 1 1 3 5— 5 B D.C. 5 2 0 3 4 Robaver 5 4 1 0 9 10— 2 Helder 3 1 0 2 2 5— 8 Victoria 5 1 2 2 4 7— 8 O.S.O. 4 4 0 0 8 15— 5 K.F.C. 3 1 0 2 2 7—10 Actif 9—17 Sizo 5 2 2 1 6 12— 5 Schoten 4 0 0 4 0 2—11 5 I 3 3 C.J.V.V. 4 2 1 1 5 11— 9 Derde klasse. D Voorwaarts U 4 1 0 3 2 4— 8 P.V.F. 5 2 1 2 5 9—15 H.M.S. 4 4 0 0 1 1 8 7— 0 N.S.C. 5 1 0 4 2 8—12 Tclefonia 5 2 0 3 4 10— 9 Donar 4 A P.W.C. 4 2 2 1 1 5 5 10— 6 12—U Tweede klasse A N.D.SM. U P.T.TS. 4 4 1 1 1 0 2 3 3 2 11—14 8— 9 Zeist 4 2 1 1 5 7— 7 H.D.S. 5 3 2 0 8 10— 5 S.V J. 4 0 2 2 2 1—10 C.D.N. 4 D.W.S.V. J Maarssen 4 2 2 0 0 0 2 2 2 4 4 12—11 5— 4 Scherpenzeel 4 2 2 0 6 11— 3 Zand. meeuwen 4 0 0 4 0 AFDELING UTRECHT 615 4 3— 7 Woudenberg 5 2 1 2 5 7— 9 Eerste klasse B 10 21—14 Baam 4 1 1 3 3— 4 D.V.S A 4 2 0 2 4 10— 3 Posthoorn 6 5 0 1 Hercules 4 B.V.C. 4 Patrla 4 1 1 1 1 1 2 2 2 3 3 4— 6 68 Barneveld 4 2 0 2 3 9— 9 Sparta N Desto 5 5 4 4 1 n 0 1 9 8 19—11 17— 4 1 3 b— 9 Rhcnus 5 1 2 2 4 5—10 Bloemenkwart. 5 4 0 1 8 20— 9 Allen Weerbaar 4 Vierde 0 1 klasse 3 G 1 6—11 Renswoude Oranje Wit 3 4 1 1 1 0 1 3 3 3— 4 3— 7 NOAC Altius Hoogerhcide 6 6 6 4 2 1 0 2 4 8 6 3 29—20 12—10 12—23 B.F.C. 4 3 0 1 6 12— 3 Kieviten 4 1 0 3 2 5—13 P T.T.-Boys 5 1 0 4 2 7—19 Quick 4 SD.O. 4 3 2 0 1 1 1 1 5 1210 7— 6 Tweede klasse D Eemnes T.O.V. 6 6 1 0 0 0 5 6 0 10—24 10—23 V.V.O.G. 4 2 1 1 5 11—10 's-Graveland 5 5 0 0 10 19— 7 Tweede klasse B De Zebra's 3 2 0 1 4 5— 3 Hllv. Boys 5 3 2 0 8 14— 6 S.D.C. 5 5 0 0 10 23— 6 Zw. Vooruit 3 2 0 1 4 9— 7 L.V V. 5 3 1 1 7 15— 7 Merino's 6 4 1 9 21—10 Naarden 4 2 0 2 4 9— 7 K.V.V.A. 4 2 1 1 5 11— 7 G.V.V.V. 6 3 2 1 8 24—12 Fortissimo 4 1 1 2 3 10—14 D.O.S.V. 4 1 2 1 4 6— G Cobu Bovs 5 3 0 6 18—10 Laren 4 1 1 2 3 7—10 V.V.Z.A. 5 1 2 2 4 9—14 Triangel Bols 6 2 2 2 6 16—15 Amf Boys 4 0 2 2 2 3— 5 Olympia 5 1 2 2 4 9—15 Veluwse Boys 6 0 1 5 1 9—23 Utrecht 4 1 0 3 2 7—11 Soesterberg 5 1 1 3 3 7—14 Barneveld 6 0 1 5 1 10—33 E.M.M. 4 1 0 3 2 6—12 Gooischc Boys 5 1 0 4 2 10—15 Derde klasse B Vierde klasse H Meervogels 5 0 1 4 1 7—16 Wit Rood 3 3 0 0 6 21— 4 Stlchtse 4 3 0 1 6 10— 5 klasse V.V.O.P. 3 2 0 1 4 8— 6 Uithoorn 4 2 2 0 6 11— 7 ,L»erae A Stroe 3 1 0 2 2 8—13 Stlchtse he Boys 4 3 0 1 6 9— 6 Vcensche Boys 5 5 0 0 10 32—11 Hulshorst 3 0 0 3 0 5—19 Amsvorde 4 3 0 1 6 7— 6 Hoogland 4 3 1 0 7 15— 8 Asbestona S.E.C. 4 3 0 1 6 12—12 Hamersveld 5 3 0 2 6 9— 3 Derde klasse D Nijenrodes 4 2 1 1 5 11— 4 Soesterboys 5 3 0 2 6 17—18 S.V.M.-boys 4 4 0 0 3 29— 4 D.V.S.U. 4 1 1 2 3 9—12 R.K.V.U.V. 5 2 1 2 5 13—15 Hees 5 4 0 1 S 22— 3 J.S.V. 4 1 0 3 2 4— 5 Achterveld 4 2 0 2 4 11—12 Vinkeveen 4 2 0 2 4 14— 8 K.D S. 4 0 2 2 2 6— 8 S.S.V.M. 4 2 0 2 4 11 13 Terre Ncuve 4 2 0 2 4 15—12 Toekomst 4 0 2 2 2 5— 8 Austerlitz 4 1 0 3 2 13—r. S P G. 5 2 0 3 4 9—25 V V IJ. 1 0 3 2 5— 9 Hoogl vc 5 1 0 4 2 12—21 I-Iercules 4 1 0 3 2 ff—11 D E.V. 4 0 2 2 2 8—15 Limvio 5 0 0 5 0 6—18 Voorwaarts U 4 0 0 4 0 1—35 Er heerste kennelijk een zenuwach tige sfeer ln en om het veld en het spel was navenant, vooral ln dc eerste mi nuten van de strijd tussen MIA en Vi tesse. Het was MIA. dat dc toon aan gaf Reeds na drie minuten had Louis Charmant met een goed doelpunt suc ces. Opvallend was het goede verdedi gen van Vitesse in deze periode. MIA bleef goed aanvallen. Vooral Hetty Kol ling viel op door haar goede spel ln de MIA-verdediging. Snel verplaatste het spel zich. Na acht minuten werd een MIA-aanval bekroond met een goed schot van Atse Odding De tweede MIA- aanval was minder succesrijk door het sportieve optreden van MLA. aangezien de tegenstanders in deze verdediging zeer klein van stuk waren en nog zeer jong. Diverse schoten hadden beter lot verdiend. Met 2—0 ging de rust in. In deze rust kwamen de zenuwen tot be daren. In de tweede helft werd er rustiger gespeeld. Jan dc Boer heropende de score, terwijl Hetty Kolling het vierde doelpunt voor haar rekening nam. De derde aanval liep een tijdje te zoeken naar het juiste schot. De afstand kon den de spelers maar niet tc pakken krijgen. Eindelijk, in de 20ste minuut, had Fia Verschoor geluk. 50. Vitesse bleef goed partij geven, maar Mia rook het kampioenschap en gaf steeds niet thuis aan Vitesse's aanval Met goede doelpunten an Joop Harpc en nog twee van Atse Odding kwam voor MIA het einde met 80. MIA verwierf daarmede het zozeer begeerde kampioenschap. Proficiat I Olympia I Soests volleybalkampioen Het deze zomer georganiseerde Vol- leybaltournooi door de Soester Politie Sport Vereniging werd Zaterdagmiddag beëindigd met een beslissingswedstrnd tussen Olympia I en SPSV I De uit slag van dc sets is- SPSV—Olvmpia: 10—15. 15—10. 10—15. 16—14. 11—15. De heer H G. Scholtmeijer reikte de prijzen, bestaande uit bekers en me dailles. aan de winnaars uit: Ardeling A: 1 Olympia I (kampioen). 2. SPSV I 3, Olympia II. Afdeling B: 1 Olympia III. 2. AW. 3. KVS II Dames-afdeling- 1. Olympia I, 2. AW, 3. Olympia II. ,De Ronde van Soest' Onder de naam ..De Ronde van Soest" organiseert de Soester Bromfietsclub in samenwerking met de ren- en tourver eniging ..Tempo", een puzzlcrit voor bromfietsen en rijwielen over een par cours van 30 cn resp 20 km De start van deze rit heeft plaats op Zondag 18 Oc tober a s.. des morgens te 10 uur bij benzinestation M. v d Broek aan de Kerkstraat Het parcours loopt geheel door de gemeente Soest Een fraaie wis selbeker en verschillende andere bekers en medailles zijn ter beschikking ge steld. MACS sluit seizoen met rit af Voor de laatste orlënteringsrit van de MACS verschenen 52 deelnemers om half drie aan de start bij café-restau rant ..Zonneheuvel" Het parcours, dat over goede wegen liep. had een lengte van ongeveer 70 km. hetwelk met een gemiddelde van 36 km per uur moest worden gereden. Uitslag- Afd. motoren. 1. H Roest van „De Vechtstreek" met kaartlezer C. Vlug met 7 strafp., winnaar van de Coupe de Zonneheuvel. 2. W Hagen van 's-Graveland. 12 pt. 3 A. Gijssen. De Vechtstreek. 12 p. 6. N Heezemans. Soest, 16 p. 7. H. Zimmerman, Soest, 18 pt. Afd automobielen: 1. G Stam met kaartlezer G Slagt. 11 p (Coupe de Zonneheuvel). 2. J. W. F Karseboom. Amsterdam. 11 p. 3. J Overkamp. De Bilt, 13 p. 4 P. de RooiJ. De Bilt. 15 p. 5. J. de Graaf, Soest. 18 p. LimvioSoester Boys 1-2 Het eerste elftal van Soester Boys heeft het wederom tot een oxerwinning weten tc brengen, nu tegen het Baarnse Limvio. dat absoluut een goede partij speelde, doch tenslotte tellen de doel punten en Limvio kon maar eenmaal scoren, tegen S Boys tweemaal Soes ter Boys nam reeds enige minuten na het begin de leiding, doch Limvio was bij marhte even voor de rust de stand op gelijke voet te brengen. Na de hervatting was het D. Voskui len. die voor Soester Boys scoorde en. daarmede dc uitslag voor Soester Boys veilig stelde. 12. Het kampioenstwaalftal van MIA. Slaande v.l.n.r. de dames I- Rol ling. C. BergmanF. Verschoor G. Strijker, R van Sandijk en H. Kolling. Gehurkt de herenL. Charmant, A. Odding, J. Kruze, J. HarpeJ, de Boer en O. Borgman. (DvA-Archifoto)

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 6