STADSVENSTER AMK en jongenskoor gaven Kerstconcert oet Ueens hóren! Gemeente verkoopt grond aan „De Lichtenberg „B en M nam afscheid van ere-voorzitter B. Blazer Stort-bewoners protesteren Honderden genoten van fraaie Kerstliederen in St Joriskerk Kon. familie in Bergkerk V( 2 Maandag 28 December 1953 Koningin voor radio: „Kerstfeest biedt ook diep-bedroefden troost" DEN HAAG. Koningin Juliana heeft op de Eerste Kerstdag over belde zenders een Kerstrede uit gesproken, waarin zij o.a. zei, dat „wy allen genodigd zyn het Kerst feest te vieren zo niet in onze eigen kring, dan toch, bovenal, in ons eigen hart, doch dat het dit jaar onmogelijk is dit te doen, zon der opnieuw de grote slagen te be leven, die ons als volk. en velen van ons persoonlijk, getroffen heb ben, en ons opnieuw één te voelen met de schier ontroostbaar be droefden aan wie het Kerstfeest toch zijn troost biedt". ..Er is veel wat ons verbindt, ook waar het water onze grond nu ein delijk verlaat. Er is ook veel goeds ontstaan, waar wij als volk dank baar voor mogen zijn", zei de Ko ningin. „Waar deze uitzending tevens in het bijzonder door de velen onzer. Nederlanders, elders ter wereld beluisterd kan worden, is er reden te meer, vandaag dit gevoel van eenheid te ervaren met elkander, en met de gehele mensheid. Gij daarginds zijt het, die zowel ons met de wereld, als de wereld met ons verbindt. Juist ook in tijd van nood hebt gij dit zo duidelijk bewezen, waardoor wij mede-alom vriendschap onder vinden mochten." De volgende circulaire bereikte alle bewoners van 't Stort naar aan leiding, van het voornemen der ge meente om de straatnamen aldaar te wijzigen. Zoals u wellicht gelezen zult heb ben, bestaat er het voornemen de straatnamen 't Stort-Noord en -Zuid af te schaffen en te vervangen door namen uit de historie. Ook al is het waar. dat vreemde lingen dikwijls op het Stort moeten zoeken, dan diene opgemerkt: le. dat een verandering van de straatnaam zeer onaangename con- sequentieses heeft, zoals een nieu we verwarring voor diverse post- relaties. noodzaak voor het aan schaffen van nieuwe giroboeken. postpapier, het aanschrijven van al lerlei vrienden, familie enz., ver anderingen in telefoongids, etc.; 2e. dat de naam Stort nu bekend is; 3e. dat ook deze naam geschied kundige waarde heeft; 4e. dat de naam veel korter is dan bijv. Snoeckgensheuvel; 5e5. dat de fout geenszins in de naam 't Stort gelegen is, maar in de nummering; 6e. dat hoewel het valt toe te juichen, dat historische namen, door deze als straatnaam te bezigen, be waard blijven resp. bekend worden, het toch geen enkele reden heeft volkomen onbelangrijke, immers namen van volkomen willekeurige burgemeesters, schouten en derge lijke er voor te kiezen; 7e dat het daarbij niet aantrek kelijk is 15e eeuwse spelling te gaan gebruiken, waardoor slechts bereikt wordt, dat iedereen de naam fout zal schrijven (zelfs de drukker is er niet in geslaagd Snoeckgensheu vel steeds goed te spellen). Dit woord staat nl. op drie verschil lende wijzen afgedrukt; de Wijn- bergh wordt ook reeds in twee spel lingen genoemd, evenals de Gans- (en)kuyl; 8e. dat er alles voor te zeggen is. inplaats van de onbekende bur gemeestersnamen, toch enige schil dersnamen aan de reeks toe te voe gen, waardoor de eenheid in het „Vermeerkwartier" bewaard blijft; 9e. dat men bedenke, dat de stra ten alleen daarom namen hebben, opdat men de adressen kan vinden. Alle andere motieven dienen daar aan ondergeschikt te blijven en te zijn. De mogelijkheid bestaat, dat een gezamenlijk verzoek aan de Raad, deze kan doen besluiten, de over last van naamverandering te ver mijden. Indien u hiervoor interesse heeft wordt u verzocht dit verzoek schrift mede te ondertekenen. Dr ir L. N. v. d. HULST. Stort-Noord 17. F ANDRINGA. Stort-Zuid 60 Met het volgende officiële schrij ven hebben de bewoners van 't Stort zich tot de gemeenteraad ge wend: Aan de Raad der gemeente Amersfoort, Ondergetekenden, bewoners van 't Stort Noord en -Zuid. verzoeken Uwe Raad beleefd om. indien men de „verwarrende situatie aan het Stort" wil opheffen, deze in de eer ste plaats te willen zoeken in een duidelijker aangeven door straatna- menbordjes, in het uiterste geval door correctie van de nummering eventueel met gelijktijdige wegla ting van ..Noord en Zuid". Zij wij zen daarbij op de verwarring, die jarenlang voor de meer dan hon derd gezinnen en voor de P.T.T van de naamverandering het gevolg zal zijn en op het ongewenste om namen in een zeer verouderde spel ling te gaan kiezen, die tot in leng te var; dagen vee! last zullen ver oorzaken. Namens bijna alle bewoners vaD het Stort w.g. T. ANDRINGA 2390. Rob blijft zo veel DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB mogelijk in de buurt van het ruim. waar Tino zich verdekt heeft opgesteld. En na ongeveer anderhalf uur wachten, ziet hij in derdaad weer een plank van één der kisten, waar in de koelkasten zijn ge borgen. bewegen. Nu goed opletten! Van zijn hoge zitplaats af kan Rob niét alles even goed zien, maar.... ja. daar komt wéér iemand uit de kist! Nu wordt het toch wel een beetje mal. Zal hij Toon waarschuwen? Nee, liever even blijken kij- QfrG fff ken, wat er nu gebeurt. f Tino zal die vreemde snoeshaan wel in zijn as 'i iKmsfiBtiTüK*»:c&mlzs Bümiww Ta—Wil» kraag grijpen. Is het weer die Japanse baron9 héél precies en nu is Rob overtuigd, dat hij met de „baron" naar het waterdichte schot loopt, Rob kan het niet goed zien. Maar dan ziet hij het Yoto te maken heeft Ondertussen heeft Tino springt hij te voorschijn. Rob kijkt gespannen toe. gezicht van die kleine man met die bolhoed even de „blinde passagier" ook opgemerkt. Wanneer Wat zal er nu gebeuren? Een zeer volle St. Joriskerk was 2e Kerstdag 's middags getuige van het kerstconcert, dat gegeven werd door het Amersfoorts Mannenkoor o.l.v. Gerrit van den Burg en het Amersfoorts Jongenskoor o.l.v. Mar Lorijn. Verdere medewerking aan het programma, dat naast een aantal 16e eeuwse composltie's en een aantal kerstliederen als eigentijds werk het Magnificat van Herman Strateglcr bevatte, verleende Willem Hulsmann, die ter in leiding op het orgel de Fantasie in g kl. t. van J. S. Bach speelde, en later als intermezzo nog drie bewerkingen van kerstliederen van Flor Peeters deed horen. Beloften voor de (nabije) toekomst Om met het Mannenkoor te begin nen, het vele goede dat wij van dit koor gewend zijn te horen was ook op dit concert niet afwezig Hoogte punten waren vooral het Magnificat van Strategier, dat op een dergelijke hoeveelheid zangers berekend is. en dat uitmuntend gezongen werd. ter wijl in „Stille Nacht" de stijl waarin du koor zijn kracht vindt voor lief hebbers van deze traditie op zijn best tot uiting kwam. Dat andere, zo on eindig veel mooiere kerstlied „Nu zijt wellekome" werd echter met deze opvatting bijna een caricatuur van wat het zijn moet, bovendien was het Kyrie eleis helaas onzuiver, overi gens een van de zeldzame keren dat dit bij het mannenkoor viel te be speuren De 16e eeuwse zettingen (Palestnna, Asola. Gallus) werden met grote beheersing gezongen. De samenklank - van de stemmen was steeds gaaf en vol. contrastwerkingen werden goed gerealiseerd. Dat deze werken een veel kleinere bezetting van node hebben, en een totaal an dere stijl van uitvoering vragen, doet niets af aan het feit dat afgezien hier van een goede prestatie van het koor te beluisteren viel. Het jongenskoor liet zich. behalve afzonderlijk in een vijftal kerstliede ren, voor het eerst ook in combinatie Noteert U even GRAND THEATRE Snouckaertlaan 4. Tel 4632 In dc Donderdag-Cyclus 24 Dcc. 2 30 6 45 en 9 uur „Het wonder van de 34 ste straat". Toegang elke leef tijd Van 25 t.m 30 Dec. ..Because you're mine". Toegang elke leef tijd. CITY THEATER. Westsingel 7. Tel 6572 Van Zondag ovnna t.m Woens dagavond Aanv.: 6 45 en 9 uur. ..Vrouwen, die het teken dragen" Toegang 18 jaar. Dinsdag 29 Dec en Woensdag 30 Dec Aanv. 2 en uur Kerstva- cantieprogramma met vertoning van ..Sneeuwwitje en de zeven dwergen". REMBRANDT THEATER, Langestr 129 Van 27 t.m, 30 Dec ..Dc Koning der raketmanncn" (Deel 1). Toe gang 14 jaar Aanv Zo. 2 4 15 6 45 9 uur Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 u CITY THEATER SOESTDIJK, Burg Grothc straat 38. Tel 2790 Van 27 t.m. 30 Dec .1001 nacht" Toegang 14 jaar. Aanv Zo 4.15 6.45 en 9 uur. Ma en Di 2.30 en 8 uur. Wo. 8 uur. 29 DECEMBER MARKTHAL 14 en 16 uur Kinder voorstelling Sjors van de Rebellen club. HOTEL MONOPOLE, 20 uur St Chris, toffel F Jansen over „Een be zoek aan de Amsterdamse Jordaan" TENTOONSTELLINGEN 'T OUDE WEVERSHUYS Muurnuizen 227-229 Van 21 Nov.—31 Dec. „Kunst als Cadeau" Geopend op werkdagen i behalve op Maandag i van 105 uur Woensdag avond levens van 7—9 uur Zon- en feestdagen van 26 uur A G HUIS - Tentoonstelling Charley Toorop 12 Dec t.m 3 Jan Dag geopend van 10—12 en 1417 uur OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Hoofdgebouw Muurhulzen 9 Uitlening Iedere werkdag van 'l5 u bovendien op Donderdagmorgen v 10—12 uui en op Dinsdag- Woetts dag en Vnidagavonden van —9 u Zaal iedere werkdag van 10—12 30 en van 25 uur bovendien op Dinsdag Woensdag cn Vrlldagnvonden van 7-10 uur Jeugdbibliotheek iedere Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 304 30 uur Filiaal Noordewlerweg 271 Uitlening Iedere Dinsdag en Vrtidag- avono van 78 uur RK OPFNBAKt LEESZAAL W«er- straal 2 Geopend van 10— 13 en van 14.30— 16 45 Maandag- en Vrpdag- avono van 10—21 uur Uitlening van 11—1230 uut USI STELLING EN DIERENPARK AMEKSI-OORTPark en speeltuin dagelilks geopend van 9 UUr tot zonsondergang Burgerlijke Stand van 24 December 1953 Geboren Barbara Theodora, d. v J Wind en M. A. van 't End Theo dora Johanna Maria. d. v P. J Kortland en P. M. H. Beekman Cornelis, z. v. M Verhoog en M J. v. d. Kam. Franciscus Antonius. z v. A. F. Mulder en A. Bakker Wilhelmina Antonia Maria, d. v. J v. Laar en H. v. Daatselaar Jan Franciscus Wilhelmus, z. v W. F. J Tuithof en K. H J. van 't Hoender- daal. Getrouwd: E. Vetkamp en A Fontijn. Overleden: Leondert Dorjee, 63 jr geh. m. C. Buijs. met het mannenkoor horen. Het is met enige aarzeling want sympa thie voor deze nieuwe aanwinst in Amersfoorts muziekleven staal bij mij voorop dat ik hier neerschrijf niet te hebben kunnen ontkomen aan de indruk, dat hier veel te veel hooi op de vork genomen is, en dat men het beter bij een enkel nummer had kunnen laten. Waar jongenskoor en Hier ziet u het Amersfoorts Jon genskoor, dat met het A.M.K(op de achtergrond) Zaterdagmiddag een Kerstconcert verzorgde in een stampvolle St. Joriskerk. (D.v.A, - Archifoto) mannenkoor samen zongen verdwe nen eerstgenoemden vrijwel totaal in de klankmassa van het veel meer ge schoolde mannenkoor. Waar dit niet het geval was klonken dé jongens stemmen geforceerd, terwijl de rhythmische verhoudingen doorlo pend zoek waren. Ook het jongenskoor apart bleek nog niet opgewassen tegen het me rendeel van de taak van Zaterdag middag. Dat de (niet erg mooie) me lodie, die Jan Nieland bij Vondels „O wat zon is komen dalen" schreef, ont zettend onzuiver gezongen werd, kan nog onder de bijzondere omstandig heid van een openbare uitvoering misschien een verontschuldiging vin den. maar ook verder kwam aan het licht dat stemvormtng en toofivoor- stelling nog veel tijd en zorg behoe ven. Gelukkig waren beloften voor de ("nabije) toekomst ook aanwezig: „Hoe leit dit kindeke" kreeg wel is waar een trage, maar helder en re delijk zuiver gezongen uitvoering, terwijl ook de primitieve tweestem migheid van „In Dulci Jubile" aar dig klonk. M. C. KUYPR H M. Koningin Juliana en Z.K.H. prins Bernhard hebben met de prinsessen Beatrix en Irene op Eerste Kerstdag de diertst in de Ned. HerV. Bergkerk te Amers foort bijgewoond. De dienst werd geleid door ds A. Braakman, die sedert 20 December j 1. weer volledig zijn ambt ver vult. Na de dienst is het gezel schap onmiddellijk per auto naar Soestdijk vertrokken. Dc Gereformeerde Kerk aan de Robert Kochstraat. kreeg een toren met klok en kruis. Onze fotograaf maakte een plaatje van het kerk gebouw bij avond. (D.v.A. - Archifoto) Luisterrijk feest in Berghotel Het programma bevatte een aantal namen van bekende artisten. Het vol maakte accordeonspel van Herman B en W. schrijven aan de raad: Reeds gedurende enkele jaren zijn onderhandelingen gaande met het be stuur der stichting „De Lichtenberg Ziekenhuis" gevestigd alhier, omtrent de verkoop van hel aan de gemeente in eigendom toebehorend terrein, omsloten door de Hugo de Grootlaan, Vondellaan en Jacob Catslaan. Zoals u bekend is ligt het in het voornemen van gemelde stichting om op deze grond een ziekenhuis met en kele- woningen voor het personeel te doen bouwen. Nu de uitvoering van de plannen voor deze bouw inmiddels in het sta dium verkeert dat op korte termijn over het terrein moet kunnen wor den beschikt, is overeenstemming be reikt in dien zin dat door de gemeen te wordt verkocht een oppervlakte van ongeveer 6.17.43 ha waarvoor de tegenprestatie 180.000,zal bedra gen. Van de hiervoor vermelde opper vlakte behoor een gedeelte, ter groot te van 2.78.83 ha tot het grond bedrijf: de aan dit bedrijf toekomen de vergoeding is becijferd op 77.250. Het resterehde deel van het terrein is ingevolge uw besluiten van 29 Sep tember 1927 en 19 Juni 1934. naar de algemene dienst der gemeente over gebracht, in verhand met de daaraan gegeven bestemming van plantsoen. Uil het ontwerp-besluit tot ver koop moge u blijken dat aan deze verkoop de voorwaarde is verbonden, dol de koopovereenkomst vervalt in dien de vereiste toestemming voor de voorgenomen bouw niet kan worden verkregen. Opneming van deze bepa ling komt ons gewenst voor aange zien de bebouwing van het terrein met een ziekenhuis ca slechts met toepassing van de wederopbouwwet zal kunnen plaats vinden Gezien de steeds toenemende be hoefte aan uitbreiding van de be staande ziekenhuisruimte in deze ge meente. en de belangen, mede die van de omliggende gemeenten, welke met de voorgestelde nieuwbouw zijn gediend in aanmerking nemende, ge ven wij u overeenkomstig het advies van de commissies van bijstand voor Kerstzangdienst in de St. Joriskerk Hoog in de lucht klonken Donder dagavond de klokken van het caril lon. kerstliederen uitstrooiend boven de hoofden van tallozen die zich naar dc interkerkeliike Kerstzanedienst begaven, die in de St. Joriskerk werd gehouden. Het was voor de eerste maal dat de kerken van de Orthodox Protestantse Sector in een kerstzang- dienst waren verenigd en ondanks het late avonduur waarop dc dienst was gesteld, was de Sint Joriskerk toch nog geheel bezet toen Dr. J Verkuyl. leider van het Ghr Lectuur- bitreau te Djakarta die de medita tie leidde de zegengroet uitsprak Vol en machtig klonk in de samen zang met het koper van de Chr Mu ziekvereniging Hosanna" het „Hoe zal ik U ontvangen" tegen de hoge gewelven van Hp oude kerk. on dit uui van dc kerstnacht Dr Verkuvl liet in de liturgie de nrofetie van hc'; kerstgebeuren voorafgaan aan het evangelie-hoofdstuk 7elf. afgewisseld met declamatie, koorzang en samen zang van de gezamonliike kerkkoren ol v. de hper .Tan Koomans. De nre- riicatip had dr Verkuvl n.a.v. Joh 3: 16—18a waarin hii op de geweldige liefde Gods wees, 7iin eigen Zoon als een „Kerstgeschenk" aan de wereld te geven, voor haar eigen behoud Tn de samenzang .Looft God Looft Zijn naam alom" manifesteerden de aanwezigen tenslotte hun dank en blijdschap voor het gebeuren aller eeuwen. Het orgelspel werd op verdienste- liike wÜ7P verzorgd door de heer Willem Hulsman. het grondbedrijf en voor de gemeen te Tinancien, in overweging tot de hiervoor omschreven verkoop over te gaan. In verband met de voorgenomen bouw zal het. mede uit het oogpunt van verkeersveiligheid, noodzakelijk zijn een wijziging te brengen in het wegenschema nabij het kruispunt Hugo de GrootlaanVondellaan. In de koopsom is een bedrag van 11.000 als kosten voor deze wijziging opge nomen De overige kosten voor deze verbetering zullen o.i. ten laste van de algemene dienst gebracht moeten worden als kosten voor verkeersver- betering. Het personeel van D. Blazer Metz N.V. zal het dit jaar door de per soneelsvereniging „B. M." in het paviljoen Berghotel georganiseerde jaarfeest niet licht vergeten. Hiervoor bestond dan ook alle reden daar de feestelijke hyeenkomst een byzonder karakter droeg In verband met het 50-jarlg zakenjublleum en afscheid van de Ere-Voorzitter, de heer B. Blazer. Theunissen, die tevens voor de ge hele muzikale omlijsting zorgde, was een waar succes en veel bijval oogst te deze toen de aanwezigen een reeks populaire melodieen naar hartelust konden meezingen. De bekende clown „Fantasio" werkte door zijn dolle muzikale frat sen zoals altijd op de lachspieren van de aanwezigen Helaas slaagde de vocale imitatie uit „Tosca" minder. De gevierde radiozanger, de tenor Willy Alberti. wist met zijn gouden stem z.ijn toehoorders geheel voor zich te winnen. Van hem hoorden wij meerdere fraaie nummers; o.a. „Ma ma" - „Papaveri" en het altijd weer bekoorlijke lied van de Westertoren. Zeer voortreffelijk was „Carla" met haar sprekende poppen. Carla toonde voorts aan dat het „buikspre ken" ook mogelijk was uit haar hand. die zij op komische wijze in een pop wist te veranderen. De wijze van haar optreden getuigde van een volmaak te beheersing van haar kunst Voor de conferences zorgde Cees de Lange, het bekende „mannetje van de kleine klussies", die ondanks het feil dat hij zich een paar maal niet goc-d" gevoelde, het publiek kostelijk wist te amuseren. De climax van de avond was het „kienen", waardoor het gehele perso neel een kerstbout of andere welko me Kersttractatie ten deel viel Een zeer geanimeerd bal, verzorgd door het dansorkest van Jan van Loo in de loop waarvan de scheidende Ere-Voorzitter. de heer Blazer, en diens echtgenote een muzikale hul diging in ontvangst mochten nemen besloot deze zeer geslaagde bijeen komst. Aanrijding; getuigen verzocJit Donderdagavond omstreeks kwart over zes had een aanrijding plaats op het kruispunt van wegen UtrechtsewegPieter Bothlaan en Paulus Buyslaan tussen een auto er een motorrijder. Laatstgenoemde werd met een vleeswond aan zijn been naar het ziekenhuis „De Lich tenberg" overgebracht. Getuigen van het ongeval worden verzocht zich te melden bij de politie. Nieuwe correspondent bureau Arbeidsrecht NVV Begin December heeft de heer J Mebius het correspondentschap van het Bureau Arbeidsrecht van het N.V.V. neergelegd. Hij achtte de tijd gekomen voor een jongere plaats (e maken. Nu zal als correspondent optreden de heer F. W. Gerritsen. Trompstraat 47 Het spreekuur, dal regelmatig op Zaterdagmiddagen plaats had, zal vanaf 5 Januari 1954 regelmatig worden gehouden iedere Dinsdagavond tussen 7 en 8 uur in het Volksgebouw. Natuurvrienden naar Lookhorst Onder leiding van dé heer Hemels hield de afdeling Amersfoort op de 2e Kerstdag een excursie Het gezelschap trof fraai weer, zodat men genoot van de tocht naar Lockhorst. Verschillende vogels lie ten zich horen en ook bewonderen. Ook diverse paddenstoelen werden gevonden Aandacht werd besteed aan verscheidene naaldbomen, als ook aan andere struiken en bomen, wier knoppen al vergevorderd zijn. Het bleek, dat in Lockhorst reeén voorkomen. Directeur zuivelfabriek in Langweer gearresteerd wegens fraude LEEUWARDEN. In Alkmaar is Donderdagavond de 56-jarige direc teur van de Coöperatieve zuivelfa briek te Langweer gearresteerd, op vermoeden van verduistering ten nadele dezer fabriek. Hii vertoefde onder valse naam in een hotel en heeft bekend zich aan fraude te hebben schuldig gemaakt. Het zou een vrij aanzienlijk bedrag betref fen. Op zijn aanwijzingen is het be langrijkste gedeelte van de door hem meegenomen administratieve bescheiden in het centrum van het land teruggevonden Naar het ont brekende deel wordt nog gezocht. Bijwagen schoot uit rails Tram in Rotterdam hing op rand van 8 m hoge dijk ROTTERDAM Talrijke tram- pa^agiers zijn Zaterdagnacht op de Varkenoordsebrug in Rotetrdam- Zuid aan een groot gevaar ontsnapt. Een tramstel van lijn 2 nam daar de nogal scherpe bocht toen plotseling de koppeling brak en de aanhang wagen liit de rails schoot naar de kant. waar naast de dijk een steile diepte is van ongeveer acht meter. Wonder boven wonder bleef de wa gen hangen aan een hek. Door de tegenwoordigheid van geest van de conducteur, die de wagen in even wicht wist te houden, konden de hevig geschrokken passagiers het rijtuig veilig verlaten. Man, die zijn vrouw zou hebben vergiftigd, krijgt 20 jaar ARNHEM. Het gerechtshof heeft Donderdag de Hengelose voorwerker C. van der S., die er van werd verdacht zijn echtgenote met rodent om het leven te hebben gebracht, veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Dc 37-jarige fabriekarbeidster A. W. H.. die van medeplichtigheid werd beschuldigd, kreeg twaalf jaar. Jammer OOR het eerst in dit seizoen hebben wij een voetbnlreportage verzorgd en wel van Vnlcndam HVC. Wij stonden in re gelmatig telefonisch con tact met onze reportage- dienst in Volendam, die ons nauwkeurig op de hoogte hield van de stand van za ken. Reeds ver voor half drie stonden er vele voetbal liefhebbers voor ons ge- houw en de menigte groei de steeds emeer aan, zodat een aantal agenten, dal was gercquircerd, de groot ste moeite had het verkeer op de Sttouckaertlaan in goede banen te leiden. Het publiek hield zich echter stipt aan de aanwijzingen. Toen wij, omstreeks kwart voor drie de één nul voorsprong van HVC kon den doorgeven, ging een oorverdovend gejuich op. Nauwelijks was dit ver stomd of wij waren reeds genoodzaakt te vermelden dat Volendam gelijk had gemaakt. Teleurstellende uitroepen waren niet van de lucht. In de rust werden de- kansen druk besproken en de Amersfoortse voetbal enthousiasten voor ons ge bouw toonden zich niet pessimistisch, hetgeen bij de één-één-stand ook be grijpelijk was. Het ivas ongeveer twin tig minuten in de tweede helft toen ons het bericht bereikte dat Volendam een 2I voorsprono had geno men. Begrijpelijkerwijs verwekte ons bulletin hier over weer nieuwe teleur stelling, maar de hoop bleeftotdat wij tien minuten voor het einde de 31 stand door moesten geven. Toen was de spanning er af en de teleurstelling dui delijk merkbaar. Veler hoop was de bodem inge slagen. Het ..vonnis was voltrokken". HVC verloor met 31. W{j waren het echter met één der voetbalenthou siasten eens, die beweerde dat ..Moed verloren, al ver loren is Tenslotte heeft HVC eigen kans nog volkomen de sympathie en enthou siasme van duizenden. Rest ons nog te vermel den dat op ome redactie de telefoon niet stil stond. Onophoudelijk klonken de schellen en wij hadden de grootste moeite één der lijnen vrij te houden voor onze reportagedienst in Volendam. We hopen deze dienst nog weer eens volledig in werking te kunnen stellen en dan met een beter resultaat. Iets minder Er is in de berekening van het bedrag, dat de zilverpa pieractie onbracht een klei ne fout geslopen In onze IJver, om toch maar zoveel mogelijk af te dragen, is verzuimd de onkosten in Klop Ieven aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. k mindering te brengen. Op slag- en vrachtkosten bedra gen rond vijf gulden. Het bedrag, dat uiteindelijk aan de Algemene Bond Van Ouden van Dagen op de dag voor Kerstmis is afgedragen bedraagt dus 114.84. Op bijgaande foto ziet in handen. Het moet op- hoe druk het Zondagmiddag nieuw beginnen, maar kan was voor ons gebouw, waav zich geschraagd weten door onze reportagedienst op vol le toeren werkte om de een paar .mannetjes" heeft „wedstrijd van de dagVo- gestuurd! lendam-H V.C. te „verslaan" (D.v A. - Archifoto) Geen wonderdat de politie

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 2