DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Radio geheel in handen van omroepverenigingen Na het debat MINISTER CALS STELT VOOR: Zendtijd wordt iedere vijf jaar opnieuw toegewezen Suiker en schoenen worden goedkoper Italiaanse koffiedikkijkers1954 zal een net jaar worden I r~ Luistergeld zal op tijd betaald moeten worden r Grote Meesters- Prijsvraag Bevans bezoeken Naguib Prinsessen in de sneeu w Vorstelijke gasten blijken uitstekende ski-ers Prijsdaling brandstoffen is waarschijnlijk tijdelijk ..OpMalenkow's huis ligt een schone vrouw*' v Rustig weer 13e Jaargang no. 305 Woensdaa 30 December 1953 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rottcrdamsche. Bank - Postbus 9 - Abonnements prijs 47 ct p. w. of 6.05 p. kw Losse nummers lOcent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TT. DE BOORDER (Van onze radioredacteur) DEN HAAG De binnenlandse omroep zal definitief worden toevertrouwd aan de omroeporganisaties, als het ontwerp-Radio- wet dat gisteren door minister Cals bij de Tweede Kamer is ingediend door het parle ment wordt aanvaard. Het in dit ontwerp, waarop al jaren gewacht werd, voorgestelde systeem opent in principe de mogelijkheid tot deelneming van nieuwe omroeporganisa ties aan de verzorging van de binnenlandse omroep. Deze nieuwe organisaties zullen ech ter minstens 115.000 leden moeten hebben om in aanmerking te komen voor het mini mum-aantal zenduren, dat pl.m. 12 bedraagt. De omroeporganisaties zullen n.l. worden onderscheiden als organisaties A, B en C, naar gelang zij respectievelijk 10, of 5 c/o van het aantal luisteraars als contribuanten hebben. Dit brengt vooral de V.P.R.O. in een netelige positie. Om deze omroepvereniging het voortbestaan niet bij voorbaat onmoge lijk te maken, krijgt zij gedurende de eerste periode van vijf jaren de gelegenheid om het vereiste aantal leden (5 van het totaal) te verwerven. DEN HAAG. Het bedrag van j 12.— per jaar als luistergeld stemt overeen met het bedrag, dat thans geheven wordt. Dit bedrag wordt door de regering redelijk geacht. De opbrengst van het luis tergeld maakt het mogelijk de om roep op behoorlijke wijze te doen functionneren. Bijna 50 pet van de luisteraars verzuimen h.un luistervergunning in de voorgeschreven maand in te ruilen. Aan hen moet dan een waarschuwing worden gezonden. Daarna verzuimt wederom 50 pet van de gewaarschuwden. aan hun verphehtigingen te voldoen zodat zij door controleurs moeten worden bezocht. Al deze extra-werkzaam heden maken een vrij uitgebreid bureau nodig voor het verzenden van aanmaningen, zonder dat aan de nalatige luisteraars daarvoor de kosten in rekening kunnen wor den gebracht. De regering is van oofdeel, dat deze methode niet kan worden gehandhaafd en dat aan degenen die in verzuim zijn. de door hen veroorzaakte kosten in rekening moeten worden gebracht, waarbij voor een aanmaning 1.wordt berekend. Een ander in het oog springend punt uit het ontwerp van minister Cals is de verdwijning van het ge zamenlijk programma. Hiervoor is geen zendtijd gereserveerd. Het ge zamenlijk programma is naar de mening van de bewindsman niet. zoals aanvankelijk werd gehoopt, het uitgangspunt geworden van een steeds verder gaande vrijwillige sa menwerking op programma-gebied. De regering verwacht op dit punt dan ook heel weinig van dwang en geeft er de voorkeur aan bij de sa menwerking op programmagebied het woord te laten aan het vrijwil lig overlpg tussen de organisaties. De figuur van een regeringscom missaris komt in het ontwerp niet meer voor. het kent slechts een ge delegeerde. die de minister van O., K. en W. vertegenwoordigt bij de omroep. (De tegenwoordige rege ringscommissaris is mr L. A Kes- per. commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, met de dagelijkse vertegenwoordiging in Hilversum is voor de lezers van het „Dagblad voor Amersfoort" Vandaag heeft U rust. Morgen publiceren wij af beelding no. 4. "N Amerika beproeft de electrische visvangst LONDEN. In de Amerikaanse wateren zullen geheime proefnemin gen worden verricht met een nieu we revolutionnair genoemde! Duitse vinding voor het vangen van vis, met behulp van electrische stroom. Volgens ..Fishing News", dat dit bericht brengt, hebben Duitse des kundigen alle wetenschappelijke problemen opgelost, welke verband houden met deze wijze van \us- vangst. De Duitsers hebben net vaartuig waarop de proefnemingen werden verricht aan de Amerikanen overgedaan die thans practische proefnemingen zullen doen voörhet tot ontwikkeling brengen der elec trische visvangsttechniek Dr? Duitse deskundigen hebben verklaard dat er geen vrees behoef: te bestaan dat de nieuwe vangme- thode zal leiden tot algehele ver dwijning van de visvoorraad daar met behulp van de nieuwe methode de jonge vissen gemakkelijker ge spaard kunnen worden. Tot zover ..Fishing News". Wij kunnen er aan toevoegen, dat elec- trisch vissen geenszins een nieuwe Duitse vinding is. Gedurende ge ruime tijd wordt door de ..Anthony van Leeuwenhoek", het onderzoe kingsvaartuig van de Nederlandse Visserij Inspectie, proeven geno men met electrisch vissen. Een uit voerig rapport daarover zal bin nen afzienbare tijd worden gepu bliceerd. Het links-socialistische parle mentslid, Aneurin Bevan, brengt met zijn vrouw Jennie Lee een vijfdaags bezoek aan Egypte, als gast van generaal Naguib. De Bevans maakten een onoffi cieel praatje met de president, die het bed moet houden we gens een lichte ongesteldheid. de adjunct-regeringscommissaris mr. Ph. de Vries belast). In de wet wordt de mogelijkheid voor preven tieve controle gedurende een be paalde tijdsduur geopend. De stichting „Nederlandse Radio Unie" blijft in het" nieuwe bestel be_ staan. Haar taak zal zijn het bevor deren van de samenwerking tussen de omroeporganisaties op alle ge bieden. waar deze in de paktijk pio- gelijk en nuttig is gebleken: techni sche aangelegenheden, bouw en on derhoud van omroepinrichtingen. re- searchdewerk. administratie, relaties met het buitenland. Bepaald is. dat telkens na vijf jaar een nieuwe verdeling van de zendtijd plaats heeft op de basis van de voorkeur der luisteraars, zoals deze blijkt uit hun toetreden tot de verschillende organisaties. De omroeporganisaties C krijgen elk plm. 12 uur zendtijd iets meer dan voor 1940 aan de VPRO werd toegewezen de organisaties B plm. 24 uur. De overblijvende zendtijd wordt verdeeld onder de omroeporganisaties A. De zendtijd van de grote omroepverenigingen zal dus. als zich en dit valt niet te verwachten geen grote verschui vingen voordoen voor ieder van haar dus plm. 52 uur per week blij ven bedragen. Op het ogenblik staan alle studio's ter beschikking van de Ned. Radio Unie, die zorg draagt voor het on derhoud en die aan de organisaties die over zendtijd beschikken, voor de uitvoering van hun* program ma's studio-ruimte toewijst. Dit was een na de oorlog getroffen over gangsmaatregel. omdat in 1945 niet alle omroepverenigingen over be hoorlijk geoutilleerde studio's be schikten. De omroeporganisaties hebben zich bereid verklaard, deze toestand nog gedurende enkele ja ren te bestendigen, maar zij wen sen voor haar eigen uitzendingen van haar eig enstudio's gebruik te maken. Hiermede kan dé regering zich verejiigen In beginsel is het gewenst dat de omroepinrichtingen in handen zijn van het centrale blijvende orgaan, de stichting Ned. Radio Unie. Op gror*J hiervan is de bouw van stu dio's, voor zover deze betaald wordt Vertuis up pa£- 3 Weekblad .Time' oordeelt: Adenauer: man van het jaar 1953 NEW YORK. - De Duitse kan- selier Konrad Adenauer is vandaag door „Time" tot de „Man van het jaar 1953" uitgeroepen. Volgens het blad is Adenauer de man die „de Duitsers de morele achtenswaardig heid hergeven en zichzelf een plaats in de hoogste college's van de Wes telijke mogendheden bezorgd heeft." Koningin Elizabeth is volgens „Time" de Britse „vrouw van het jaar" en de Britse man „zonder enige twijfel de bejaarde politieke leider Sir Winston Churchill." Senator Joseph McCarthy is de „meest besproken man van het jaar", waaraan toegevoegd werd. dat hij dit niet werd „om zijn pres taties. maar om het lawaai, dat hij maakte." Het sneeuwt in Grindelwald! De vier prinsessen Irene, Margriet, Marijke en Beatrix genieten er van. Dik ingepakt maakten zij Dinsdag een prachtige tocht per arrestee door het tot sprookjes achtige schoonheid omgetoverde Zwitserse land. Syngman Rhee wordt ongeduldig SEOUL De Zuidkoreaanse pre sident Syngman Rhee heeft Maan dag de geallieerden verzocht een einde te maken aan de nutteloze be sprekingen met de communisten" en zich aan te sluiten bij de Zuidko reaanse republiek om „in een laatste grote slag de communistische strijd krachten. die streven naar de ver nietiging van de vrije wereld, te verslaan". De verklaring van de presi dent heeft nieuw leven ingebla zen aan de vroeger geuite bedrei gingen dat de Zuidkoreanen des noods zonder hulp van buitenaf zullen oprukken naar de Yaloe- nvier. GRINDELWALD Jk ben zeer verbaasd over de prestaties van de Koningin," zo reide Fritz Schluneg- gen, de skileraar van Hare Majesteit Dinsdagmiddag„Direct gistermid dag ben ik mét Hare Majesteit de Firstbahn tot Bort opgegaan en dat hebben we vanmorgen weer gedaan. Zij skiet uitstekend." En Hans Bohren. de leraar van de oudste twee prinsessen, was wellicht nog enthousiaster over de prestaties van zijn pupillen. „Het zijn gevorderde skiloopsters" zo zei- de hij. „Zij zijn zeer snel en je kunt ze laten skiën waar je wilt (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM. Voor de suikerprijs betekent dc verlaging van het sul- kcraccUns een daling van 9 ct. per kilo in de detailhandel. Voor schoenen zal de verlaging van de omzetbelasting waarschijnlijk een prijsdaling van gemiddeld 3 pet. ten gevolge hebben. Enkele detaillisten verklaarden, dat zU de prijzen van al hun schoenen met 1 gulden per paar zullen verlagen. De staatsbladen, waarin de verlaging van de omzetbelasting op Huisbrand en schoeisel en van het accijns op suiker wordt afgekondigd, zijn thans ver schenen. Voor de prijzen van huisbrand is de verlaging van de omzetbelasting niet in een cijfer uit te drukken Het prijsdalend resultaat varieert :n de detailprijs met 3 tot 5 pet., al naar gelang de kolensoort. Intussen staat allerminst vast. of en voor hoe lans deze daling van de kolen- prijs gehandhaafd kan blijven Dat houdt nauw verband met het beleid van de Kolen en Staal Gemeen schap in de loop van het volgend jaar De Nederlandse kolenprijzen liggen ver beneden het gemiddelde van de Europese prijzen, en in het verloop van vijf jaren moeten deze prijzen worden aangepast tot een voor het gehele gebied van de KSG geldende niveau Voor Nederland, dat ver onder het gemiddelde van de prijzen in de KSG-landen ligt betekent dit. dat wel met zekerheid kan worden voorspeld dat aan het einde van deze periode van vij'f jaren onze kolenprijzen moeten stij gen Te verwachten is. dat de Ne derlandse regering er naar zal streven, dat deze aanpassing in ver- IK ZIE, IK ZIE WAT JIJ NIET ZIET! schillende phasen zal kunnen ge schieden. Op grond van die verwachting is als waarschijnlijk te beschouwen, dat reeds in de nabije toekomst de prijs van de Nederlandse kolen in de richting van het gemiddeld Europees prijsniveau zal worden verhoogd. Besprekingen daarover zuilen stellig voor 1 April weer met de hoge autoriteit van dc KSG moeten worden gevoerd. Dp Rilt verwacht5^ g Van Woensdagavond tot Don- derdagavond. Weinig wind 1 Overwegend droog weer mei 4 veranderlijke bewolking en g hier en daar tjjdelvjk mist. Meest zwakke wind aanvan- kelijk Oostelijk, later veran- g g derlijk. Vanavond en morgen- - ochtend op de meeste plaat- -£ sen lichte vorst. Overdag tem- f peraturen enkele graden bo- 5 g ven het vriespunt. g Morgen Zon op 8 48; onder 5 16.37 uur; Maan op 3.11; onder 12.26 uur. Hfcl WEEK IN EllKOPA 7 uur voormiddag ROME. De groten onder de Italiaanse waarzeggers raden de wereld aan zich niet druk te maken, want IQ54 zal een net jaar wordengeen grote oorlog, al leen hier en daar een beetje onrust. M alen k ow zal in Rusland ge durende 1954 aan dc macht blij ven, maar hij moet zijn ogen open van de Grote Vier za! beleven en geopend voor definitieve overeen stemming Een iaar geleden heeft d'Angelo een ontmoeting tussen Eisenhower en Stalin in 1953 voor- houdenwant er ligt een schone dat een weg gebaand zal vrouw op zijn huis. die haar in vloed op het Kremlin zal doen gelden. Adolf Hitler is. zoals enkele van de bectc Italiaanse kaartleggers en koffiedikkijkers verklaard hebben nog steeds in lrtven maar hij heeft zijn snorretje af- eschoren en draagt een blende pruik. in 1954 nog met ijzeren hand over Rusland zou regeren maar ook een neiging onder Ruslands satellieten om zich gedurende het komende jaar van de Russische overheersing te bevrijden „Duitsland zal zich in 1954 tot de tanden bewapenen, maar Hitier zal niet uit zijn schuilplaats in Oostberlijn te voorschijn komen Dat zal niet voor 1960 gebeuren." De vliegende schotels zullen in groten getale verschijnen maar worden aardse wapens blijken te zijn .Koningin Ebsabeth van Enge land" vervolgde d'Angelo. „zal in 1954 een chirurgische behandeling ondergaan en in Engeland zal een speld en ook het einde van de groot parlementair sterven Bloed strijd in Korea. Dat .was dus één treffer en één misser.*"" Deze week heeft d'Angelo die twee jaar geleden te Venetië een ontmoeting heeft gehad met Sir geleden, toen vele Italiaanse koffie- Achille d'Angelo. die dingt naar Winston Churchill .in trance" een dikkijkers voor 1954 het uitbreken de titel: De ziener van Napels" uitstapje achter het IJzeren Gordijn van de derde wereldoorlog voor- verkondigt dat 1954 de bijeenkomst gemaakt. Hjj zag er, dat Malenkow spelden. zal worden vergoten in Egypte en Tito zal het hard te verantwoorden krijgen." Dat klinkt anders dan een jaar einp Neersi Station heden in 24 11 >estano 7 lur mm j Helsinki Onbew -10 0 Stockholm Zw. bew -2 0.2 g Kopenh. Onbew. -1 0 Londen Rceen 3 0.1 A'dam Onbew. 2 2 s Brussel Nevel 0 1 Pariis Onbew 0 0 Bordeaux Zw. bew 3 0 2 Grenoble Sneeuw 2 0 Nice Onbew 2 0 s Warschau Gch. bew -2 0 Berliin Nevel 0 0 Frankfort Licht bew -4 1 MUnchen Sneeuw -3 4 Zürich Zw bew. -2 5 a Genêve Licht bew -1 3 g Locarno Onbew. 4 0 Rome Geh bew. 4 - Extra treinen bij jaarwisseling UTRECHT Op Donderdag 31 December 1953 en Zondag 3 en Maandag 4 Januari 1954 zullen de Nederlandse Spoorwegen op de hoofdlijnen naar het Noorden, Oos ten en Zuiden en in het Westen een groot aantal extra treinen laten rijden. Of ze nu op de piste naar beneden gaan of in de dikke sneeuw, ze doen het voortreffelijk Dinsdag was hij met ze de First bahn tot en met de laatste étappe (2200 meter) opgeweest en daarna de kleine Scheidegg. Voor de afda ling daarvan moet men een zeer geoefend skier zijn maar de prin sessen speelden het klaar om de 1100 meter hoge afdaling binnen het uur te doen. Ook de Koningin daalde de Scheidegg af. weliswaar langzamer dan haar dochters (een uur en 50 min.), „maar," zo zei Sehluneggen, „in een uitstekende stijl en zonder één keer te vallen". Marijke vermaakt zich uitstekend. Zij heeft volop pret met haar sleetje en Dinsdagmorgen, tegen het lunchuur. maakte zij met haar drie zusjes een kort ritje in de arrestee In het hotel speelt zo meestal met haar grote en welhaast onafscheidelijke pop. Sowjet-order voor tien tankschepen aan België? MOSKOU Vertegenwoordigers van de Belgische „Chantiers Navals Joseph Boel' te Tamise zijn uit Moskou vertrokken met de verkla ring. dat zij een contract, gesloten hebben voor dc bouw van tien tank. schepen voor de Sowjet-Unie. Zij hebben twee maanden in Mos kou vertoefd en gesproken over transacties in machines en schepen. Zij wilden geen verdere bijzonder heden verstrekken. Russen leveren twee Amerikanen uit BERLIJN De Russische autori teiten te Oost-Berlijn hebben Dins dag twee Amerikanen uitgeleverd, die sinds enige jaren in de Sowjet- Unie werden vastgehouden. De be trokkenen zijn de soldaat Homer Cox die m September 1949 ver dween toen hij bij de militaire po litie te Wcst-Bcrlijn diende, en Leiand Towers, een burger die in 195] van een schip in Finland ver dween. Nederlandse en Noorse krijgs gevangenen. die onlangs uit Rusland zijn teruggekeerd, hadden gemeld, dat zij Cox en Towers in een kamp in de omgeving van Moskou hadden ontmoet. DE BILT Gedurende de Kerst dagen en ook nog daarna werd het weer in Nederland beheerst door een koude luchtstroming uit het Noord-Westen. Deze lucht, meldt het KNMIwas boven het water van de Noordzee, dat nog altijd een temperatuur heeft van Sa 9 graden, onstabiel, hetgeen talrijke buien tot gevolg had. Op tal van plaatsen gingen de buien van hagel verge zeld, een enkele maal werd zelfs onweer gemeld. Aan dit alles is nu een einde gekomen Doordat namelijk het laatste etmaal de druk in Scandina vië sterk is gestegen, kwam er een rug van hoge druk toi stand die zich uitstrekt van de Azorcn tot in Finland De aanvoer van onstabiele lucht werd afgesneden en de bewol king loste op Als gevolg hiervan kwam de afgelopen nacht in het Rehele land. behalve in de onmid dellijke nabijheid van de kust. de temperatuur beneden hot vriespunt. Twente en Volkel melden vanoch tend vier graden vorst. Intussen is er ten Westen van de Britse eilanden een volgend gebied van hoge luchtdruk in aantocht, dat het hogedrukgebied boven Europa overvleugelt Een zwak front, dat thans over Engeland naar het Zuid-Oosten beweegt, komt daardoor dicht in de buurt van ons land Of de minder koude lucht achter het front er echter in zal slagen door te dringen, is nog onzeker. HET begrotingsdebat in de Tweede Kamer is kort voor de Kerstdagen in vrede en vriend schap geëindigd. „Trouw" constateert, dat de positie van het kabinet is ver sterkt. Is dat juist? Erkend moet wor den, dat na de schipbreuk al in het begin van het debat van de suggesties van de heer Romme inzake vrije loon vorming en afschaffing van de ver eveningsbelasting voor de kleine zakenlieden, geen critick meer is ver nomen, zo principieel cn fundamen teel, dat daarin een bedreiging voor het voortbestaan van het huidige be wind zou schuilen. In zoverre heeft „Trouw" dan ook wel gelijk, dat van de kant van de Kamer voorshands weinig gevaar te duchten is. Intussen is de lucht misschien iets minder onbewolkt, dan „Trouw" denkt. Het Nederlandse kabinet rust op een zeer brede basis. Dat brengt waarlijk niet alleen voordelen mee; cn inzonderheid is het geen waarborg voor stabiliteit. Het betekent immers dat tegenstellingen, die anders tussen regering en oppositie worden uitge vochten, zich nu in de boezem van het kabinet zelf doen gelden, hetgeen de toestand er niet eenvoudiger op maakt. Dit feit maakt in ieder geval begrijpelijk, dat gevaren voor liet kabinet niet uitsluitend van buiten be hoeven te komen. Een crisis van bin nen uit behoort ook volstrekt niet tot de onmogelijkheden. Wij zeggen niet dat zo'n crisis dreigt, maar wij zeggen wel dat het lichtvaardig is de zaak alleen van de buitenkant te bekijken. Nu de finan ciële en economische spanningen enigermate wijken wordt de neiging, naar vroeger tijden terug te keren, groter. Hoever moet de regering gaan, wat moet zij prijsgeven, wat moet zij vasthouden? De solidariteit in het kabinet wordt geroemd, maar op deze vragen is het antwoord nog niet ge geven. ER kan niet genoeg de aandacht op worden gevestigd dat het jongste begrotingsdebat van zijn ontplofbare stof is ontdaan door twee late concessies van de regering, t.w. de vijf procent loonsverhoging en de verlaging van dc loon- en inkomsten belasting. Geen van beide was aan vankelijk voorzien. Er zou een huur verhoging komen met daarnaast enige compensaties; maar meer dan een loonsverhoging van enkele procenten en dan alleen in bijzondere gevallen was niet aangekondigd. Het voorstel tot verlaging van de loon- cn inkomsten belasting als aanvulling van de andere (veel minder betekenende) plannen kwam op liet laatste ogenblik als een volslagen verrassing. Onredelijk nu ware het. te ver onderstellen, dat het kabinet in zijn geheel plotseling op deze punten tot een veranderd inzicht is gekomen. Dit geldt vooral ten opzichte van de ver laging der loon- cn inkomstenbelas ting. Men mag aannemen, dat een deel van het kabinet reeds dadelijk hiervoor heeft gevoeld, maar in zijn streven in dc aanvang op te groot ver zet is gestuit. Naderhand, toen de situatie zich gunstig bleef ontwikke len, heeft de minister van Financiën er in toegestemd, zij het waarschijn lijk niet eens met veel geestdrift. Want hij moest er tegelijkertijd in be rusten, dat zijn begroting een tamelijk groot gat vertoonde. Dit was de keer zijde van de medaille, zoals trouwens ook de medaille van de loonsverho ging een keerzijde vertoonde, t.w. een kostenstijging en een moeilijker exportpositie. De regering heeft in eigen boezem een compromis bereikt en de opposi tie een stuk wind uit de zeilen ge nomen maar de grenzen van deze politiek zijn voor ieder zichtbaar. REST ons een woord over de landbouwpolitiek, die ditmaal vrij veel bestrijding heeft onder vonden van de K.V.P Deze bestrij ding richtte zich vooral op onder delen, en zij was dan ook minder be langrijk door haar zakelijke inhoud dan als symptoom. De K.V.P. distan- cieert zich van Mansholt. Het lag dan ook geheel in de lijn, dat de „Volks krant" constateerde, dat deze minister eigenlijk niets voor de boeren heeft gedaan. Een opmerking, kenmerkend voor de K.V.P.-denkwijze, welke er op neer komt dat de overheid alle groepen iets moet toestoppen inplaats, dat zij het gemeenschappelijk belang in het oog houdt en daarbij ieder zoveel mogelijk recht doet wedervaren. Ove rigens is liet juist minister Mansholt geweest, die voor het eerst duidelijk als doel heeft gesteld, in het volks geheel de boeren een redelijk bestaan te verzekeren. Wil men dat zo uitleg gen. dat ook de boer op het kleinste bedrijfje en die op het slechtst be heerde bedrijf een goed inkomen heb ben, dan klopt het niet. Er hoort wel degelijk bij. dat de kleine bedrijven allengs tot grotere worden samenge voegd. dat door herontginning en her verkaveling de mogelijkheden worden vergroot cn dat door goed onderwijs en deugdelijke voorlichting de be drijfsvoering wordt verbeterd. Wel nu dat alles gebeurt in Nederland, voor de boeren maar in groter ver band voor het hele volk Wil de K.V.P. op dit front de aanval openen, dan kan het interessant worden.

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 1