STADSVENSTER Request van Stort-bewoners vond zeer weinig weerklank Voor uitbreiding van het Amersfoorts marktwezen crediet verleend a f 20.000 Raad in (vlotte) oudejaarsavondstemming Voorstel in Handelsschool kantoorruimte in te richten aangehouden DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB BESLUIT GEMEENTERAAD Hamerstukken 2 Woensdag 30 December 1953 x-x in de commissies afstonden, daar Er heerste gisteravond in de raad een gemoedelijke oudejaarsavondstem ming, al ontbraken dan de oliebollen. In loffelijk tempo werkten het college en de raadsleden de nogal lijvige agenda (van 55 punten!) af en binnen de twee uur was de zaak „bekeken". Dat de restauraties van historische gebouwen de raad na aan het hart ligt, bleek wel uit de opmerkingen, die de heer Swets (PvdA) maakte naar aanleiding van het herstel der St. Jorls- kerk. Hij pleitte voor krachtige voorzieningen om dit unieke cultuurmonu ment in zo goed mogelijke staat te houden. De bewoners van het Stort heb ben met hun request aan de raadsleden om niet over te gaan tot verande ring van de straatnamen in hun wijk geen succes gehad. Slechts de heer A. M. van Leyenhorst (KVP) was hun pleitbezorger, doch na het betoog van de heer Steinebach (PvdA), die op historische gronden de rationele argumenten van de „Stortenarcn" weerlegde, was er niemand meer, die het opnam voor de Stort-bewoners. Zelfs de heer Hermans (KVP) niet, al meende deze spreker, dat de betreffende commissie in het vervolg toch wel naar eenvoudiger namen moest omzien. Een „Molcndijkstraat" of een „Lips- laan" leveren met spelling en zo toch aanzienlijk minder moeilijkheden op. Het eerste agenda-punt betrof een onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer H. J. Limfer, die in de P.v. d-A.-fractie de plaats zal innemen van het scheidende lid, de heer Th. van Oort. De heer Mulder (CPN) vroeg hoe het kwam, dat Centrale Woningzorg zo plotseling de bewoners van de Bomenwijk had medegedeeld, dat de geyserhuur omhoog gaat van 20 tot 45 cent De verhoging op zichzelf, aldus wethouder Lips, zal formeel wel juist zijn, maar in hoeverre hier sprake is van voorbarigheid kan in het college nog nader bekeken wor den Volgens de heer Mulder had de raad destijds afwijzend beschikt op een verhoging en wethouder Koop man had toegezegd niet eerder tot verhoging over te gaan dan wanneer het strikt noodzakelijk zou ziin en na overleg in de raadscommissie. De voorzitter meende, dat aan verho ging toch niet te ontkomen zou zijn. De heer Mulder deelde nog mede, dat de bewoners al bezig zijn een adres aan de raad te richten om te protesteren tegen de verhoging. Restauratie Joriskerk Bij punt 7 van de agenda, een voorstel tot verhoging van het voor de restauratie van do toren van de St. Joriskerk aan de Nederduits Her vormde gemeente verleende subsidie, maakte de heer Swets (P.v.d.A.) enige opmerkin- kingen Hij meen de. dat de St. Jo riskerk een wel zeer kostbaar en uniek monument is waarop we zui nig dienen te zijn Daarom moet al les gedaan wor den om zowel het interieur als het exterieur in zo goed mogelijke staat te houden. Swets De heer Swets had enige vragen le. Is er een algeheel restauratie plan. 2e Geeft de Kerkelijke of de Burgerlijke gemeente de omvang van de restauratie aan. en 3e. Is de bij drage die de Kerk krijgt wel vol doende. Een doeltreffende restaura tie vergt enorme sommen. Wat den ken B. en W. in het algemeen te doen Op het verzoek van de vier frac ties om het voorstel terug te nemen, wilde wethouder Lips wel ingaan, maar hij zeide er uitdrukkelijk bij, dat de toestand betreffende de kan toorruimte voor de wethouders in het gemeentehuis zeer nijpend is. Toch wil het college deze zaak nog wel eens bezien De voorzitter deel de mede, dat het voorstel werd te ruggenomen Verbreding v. Campenstraat Het voorstel om te komen tot ver breding van de Van Campenstraat had natuurlijk wel de instemming van de heer Van Stek (CHU). maar hij wilde toch in de allereerste plaats de aandacht vestigen op de toestand bij de Noordewierweg Hij meende, dat de verbreding aldaar dringender noodzakelijk was. De heer Lips zeide daarop, dat de Noordewierweg zo gauw mogel'jk aan de beurt is Men moet eerst nog de beschikking hebben over een aantal voortuintjes Over „Stortenaren" De heer Leijenhorst (KVP) ging in op het request van de bewoners van het Stort naar aanleiding van de plannen voor naamgeving der diver se straten aldaar Deze spreker kon de bezwaren van de „Stortenaren" aanvoelen en hij wees er op, dat 't Stort in Amersfoort al een begrip is geworden Hij stelde voor niet tot de naamsverandering over te gaan. De heer Steinebach (P v.d.A had eigenlijk niet gedacht, dat hij het B en W -voorstel zou moeten verdedi gen. De motivering, zoals het college die had gegeven, in de commissies afstonden, daar door in ons fractie-werk belemmerd worden. Op grond van bovenstaande menen wij geen der ons toekomende plaatsen aan de heer Coolen te kun nen afstaan." C.P.N. niet in de raads commissies De heer Mulder (CPN) betreurde het dat hij niet in de raadscommis sies was gekozen Hij richtte dien aangaande een ernstig verwijt tot het college en de raad en constateerde, dat de haatgedachte ten opzichte van zijn partij nog te sterk blijkt te le ven. Hij had, gelet op de destijds af gelegde verklaringen van diverse raadsleden, iets anders verwacht. Namens alle fracties antwoordde de heer Hermans hierop met te zeg gen, dat deze kwestie wel degelijk is besproken, maar de overgrote meer derheid der raad was tegen commu nisten in de commissies. De heer Fruin (PvdA) merkte nog op. dat de mening van de betrokken raadsleden, die de heer Mulder wel graag in de commissies zouden zien, ongewijzigd is gebleven, maar er was nu eenmaal geen meerderheid van hen. Tenslotte zei de voorzitter nog, dat B. en W. buiten de benoeming der commissie staan. Afscheid van de heer Th. van Oort Nadat de voorzitter de heer Veen- vliet had geluk gewenst met zijn herstel, richtte hij zich tot het schei dende raadslid, de heer Th. v. Oort (P.v.d.A."). Hij dankte hem voor alles, wat hij voor de gemeente Amers- footr had gedaan. Op drieërlei ter rein heeft de heer Van Oort zich zeer verdienstelijk gemaakt, als amb tenaar. als raadslid en als bestuurder van diverse instellingen. Op al die posten heeft hij voortreffelijk werk geleverd, zowel bij de brandweer, als raadslid en als verenigingsman In de heer Van Oort, aldus de voorzit ter. verliezen we een respectabel man en een plichtsgetrouw burger. De heer Van Oort dankte met enige welgemeende woorden de voor zitter voor de hem toegezwaaide lof. In Den Haag zal hij nog dikwijls aan Amersfoort terugdenken, want met genoegen heeft hij er zijn werkzaam heden, die hij als een plicht be schouwde. vervuld Diefstal van portemonnaie gestraft Tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek, veroordeelde de Utrechtse rechtbank heden een 55- jarige koperslager, afkomstig uit Den Haag. die beschuldigd was van inbraak in een villa te Amersfoort, waar hij een portemonnaie met in houd wegnam. Rekening houdend met de om- - standigheid. dat het verdachte's !f™j. l tv.'mtjEsto vonnis is. veroordeelde de rechtbank hem conform de eis van de officier van justitie. doende duidelijk Op het gebied van de naamge ving der straten moeten we tot een „confectie" ko men, noodwendig, omdat de uitbrei ding zo enorm snel gaat Wan neer echter een gelegenheid zich voordoet om dat ..confectie-pakje" uit te trekken en een bepaalde wijk een eigen karakter geven, dan moe ten we die kans met beide handen aangrijpen Nu leggen we een nieuw Amersfoort aan en dit moet een 2392. Aan een touw laat Rob zich vliegenvslug in het ruim zakken en drie seconden later staat hij voor de bewuste kist. Hij rukt en trekt aan het schot, maar er is niets aan te bewegen. En toch heeft hij geen halve mi nuut geleden gezien, dat Yoto dat schot zonder enige moeite opende. Wat nu? Er moet snel worden gehandeld, want Yoto ^is tot alles in staat Kob snelt naar de machine kamer, waar hij de hulp inroept van meester Vink. „Heb jij een breekijzer'" schreeuwt hij hem toe; „kom dan mee. maar vlug!" „Wat ben je opge wonden, stuur," zegt de meester kalm, „wou je de kluis open gaan breken? Nou, dan heb ik wel wat voor je." „Het is geen tijd voor grapjes," zegt Rob geïrriteerd; „de tweede stuurman zit opgesloten i Ik kan die kist niet open krijgen." Meester Vink in een kist ..Ik heb het zelf gezienEn die begrijpt er wel niet veel van. maar aan het ge- ellendige Japanner heeft hem er zelf ingeduwd.zicht van Rob ziet hij toch wel, dat het menens is. Uitkeringen aan de handelaren Op 2 Juni 1953 hebben B. en W. van Amersfoort een adviescommis sie in het leven geroepen teneinde te doen nagaan in hoeverre de mo gelijkheid aanwezig is om 't markt wezen in deze gemeente uit te brei den en op te voeren. De commissie bestond uit de wet houder voor het marktwezen als voorzitter en een biggenhandelaar, een veehandelaar, een landbouwer, een veehouder, een graanhandelaar, een eierenhandelaar en een var kenshandelaar als leden, de direc teur van de veemarkt te 's-Herto- genbosch en de plaatsvervangend rijksveeteeltconsulent te Utrecht, als deskundigen en de markt- en ha venmeester en een econoom van het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam als adviserende leden. Als secretaris van de commissie was een ambtenaar ter secretarie toege voegd. In een viertal vergaderingen heeft deze commissie zich bezig gehouden met het vraagstuk van de markt. Zij heeft zich speciaal beraden over de uitbreiding van de biggen- en eiermarkt en haar zienswijze en conclusies vastgelegd in een rapport dd. 27 November 1.953 Uit dit rapport is gebleken, dat voor tegemoetkomingen in de aan- voerkosten en in 't marktrisico in het rapport „premiën" genaam een bedrag van f 15.500.nodig is. Dit pand. Muurhuizen 53, zal wor den gerestaureerd De gemeente raad besloot gisteravond aan de Vrije Gereformeerde Gemeente een crediet te verlenen ten be hoeve van de restauratie. (D.v A, - Archifoto) De punten 2 en 3 van het rapport betreffen bedragen welke door de gemeente als tegemoetkoming voor de aanvoer en het risico beschik baar worden gesteld. Het komt B. en W. evenwel gewenst voor om zowel aan de periode als aan de be dragen grenzen te stellen, teneinde beter te weten wat de consequen ties zijn. omdat het rapport de mo gelijkheid opent om de termijn te verlengen en het uiteindelijk bedrag hoger op te voeren. De punten 2 en 3 zouden B. en W. willen samenvatten tot één punt, geformuleerd als volgt: „2e. Gedurende een periode van ten hoogste negen aaneensluitende maanden wordt aan de aanvoerders van biggen per marktdag en per big f 1,en aan eierhandelaren op elk honderdtal op de markt gekoch te eieren f 0.25 uitgekeerd, met dien verstande, dat het totaal van alle uitkeringen een bedrag van f 15.500 niet te boven gaai. en de voorwaar den der uitkering, onder goedkeu ring van het ocllege van burge meester en wethouders, nader door de adviescommissie of een nog in 't leven te roepen orgaan worden vastgesteld." Gezien het vorenstaande stelden B. en W. de raad voor met het rap. port van de adviescommissie accoord te gaan en de punten 2 en 3 te for muleren als hierboven is aangege ven en hiervoor een bedrag van f 20.000,beschikbaar te stellen ten laste van het dienstjaar 1953. Dit voorstel heeft de gemeente raad van Amersfoort gisteravond goedgekeurd. Steinebach De voorzitter antwoordde dat de v?rm \'an nMmgcving hebben heer Swets een algemeen probleem had aangeroerd Hij vond, dat de vragensteller zich op dit gebied niet ongerust behoefde te maken. Het ligt in principe op de weg van het gemeentebestuur om monumenten, die, door welke oorzaak dan ook. in verval geraken, weer te herstellen Geen vast plan Een plan is er wel geweest, doch in algemene lijn en tot in details is dat plan nooit „uit de verf" geko men De zaken, die historisch, archi tectonisch en in het stadsbeeld ver antwoord passend zijn, hebben na tuurlijk de voorkeur. De restauratie van Mariënhof bijv. hoeft een tijd lang alle voor restauratiedoeleinden bestemde gelden opgeslokt. De kwestie van de bijdrage is na tuurlijk een moeilijke zaak. Van ge val tot geval moet dit bekeken wor den. De gemaakte verdeling is dooi de Kerkvoogdij meestal wel als bil lijk gezien De voorzitter zeide be reid te zijn desnoods met een aan tal deskundigen eens te gaan bekij ken welke voorzieningen nog nodig zijn voor de St Joriskerk. De heer Swets wilde nog speciaal ■weten of er voor de St. Joriskerk in het bijzonder een plan was Overi gens meende hij dat geheel Amers foort verantwoordelijk is voor dit bouwwerk- Er is wel een algemeen plan. zei de de voorzitter daarop maar het rijk heeft voor grote objecten de voor waarden van de directe noodzaak ge steld Zo'n gebiedende eis was bij de St Joriskerk niet aanwezig. Restauratie Muurhuizen 53 De voorgestelde restauratie van het perceel Muurhuizen 53 had de instemming van de heer van Gent (WD) Hij had echter graag gezien dat een particuliere architect was ingeschakeld De voorzitter deelde mee. dat dit zeker overwogen is maar in deze zaak niet meer nodig is geweest. Voorstel aangehouden De heer Bartels (PvdA) was niet zo enthousiast over het voorstel tot het verlenen van een crediet voor de verbouwing en inrichting van het voormalig laboratorium van de han delsschool Is het wel juist zo'n groot bedrag te investeren voor een pand dat toch in de toekomst gedoemd is te ver dwijnen. Immers het nieuwe stad huis komt er straks. De heer Bartels zeide ook te spreken na mens de K.V.P - fractie, de prot.- christelijke frac ties en de V.VD.-fractie. De heer Leopold (VVD) wees op het belang van een analysten-cursus in Amersfoort. Dit naar aanleiding van een request van de heer G. J. Snaauw inzake de verbouwing en inrichting tot kantoorruimte van het voormalig laboratorium. Bartels Nu doet zich juist een unieke gele genheid voor om deze hoek van de stad een eigen historisch cachet te geven. De motivering van de Stortbewo- ners, zo zeide de heer Steinebach, berust op rationele gronden. Over het algemeen moeten we stemmen uit de burgerij aandachtig beluiste ren maar in dit geval, zo meende spr. moeten de historische gronden zwaarder wegen. De heer Hermans (K.V.P.) wilde zich niet tegen het voorstel verzet ten, doch mei het advies aan de des betreffende commissie om in het ver volg toch eenvoudiger namen Ip kie zen De straatnamen moeten het de bewoners niet te moeilijk maken. Zouden een .Molendijkstraat" of een „Lipslaan" niet eenvoudiger zijn? De heer Swets richtte een geluk wens tot het college in verband met de spoedige komst van het voorstel inzake de stichting van een openbare school voor g.l.o. aan de Bosweg. Banken vond de heer Leopold (VVD) niet meer op zijn plaats in verband met het voorstel tot het ver lenen van een crediet voor de aan schaffing van banken ten behoeve van de handelsschool Dat waren de voorzitter en wethouder Lips met de heer Leopold eens, doch de weihou der kon mededelen, dat in dit geval was gehandeld naar aanleiding van de wensen van de leiding der school Verklaring inzake de heer Coolen De heer Hermans (KVP) legde de volgende verklaring af inzake de kwestie van het niet verkiezen in de raadscommissies van de heer Coolen ..De fracties waarmede wij over leg pleegden inzake de verdeling der plaatsen in de commissies, nl de P. vd.A, de C H U.. A R en V.V.D-. waren unaniem van mening, dat de heer Coolen. gekozen zijnde op de lijst van de KVP. slechts recht op een commissie plaats kon doen gelden via deze lijst Volgens diezelf de fracties had de KVP-fractie recht op 9 32ste van het aantal commissie- plaatsen op grond van het feit. dat op de KVP-lijst 9 candidaten wa ren gekozen. Of onze fractie van de ons toekomende plaatsen in de com missie een of meer plaatsen wilde afstaan aan de heer Coolen. was h.i. een interne aangelegenheid van de K.V.P fractie Een van de belangrijkste taken van de raadsleden, welke de com missievergaderingen bijwonen, is o.i. het voorlichten van hun fractie over kwesties welke in de commissie ter sprake zijn gebracht Aangezien onze fractie, zolang de heer Coolen geroyeerd is als lid van de K V.P.. met de heer Coolen niet kan samenwerken, zouden wij, in dien wij hem een of meer plaatsen Bijeenkomst van A.R. Studie-sectie Op de vergadering van de Studie sectie Leusder- en Bergkwartier van de Anti-Revolutionaire Kiesvereni ging in de Leusderkerk. hield de heer G Slettenaar een causerie over hei onderwerp „Sociale gerechtig heid ook vandaag". Spreker be toogde o m dat de sociale zekerheid geen socialistische gedachte is, doch. overeenkomstig de Christelijke be lijdenis wortelt in het grote gebod van Christus: gij zult Uw naaste liefhebben als U zelf". De sociale kwestie is dus niet een zaak alleen van werknemers, doch ook van werkgevers In dit verband gaf spreker een beschouwing over be zitsvorming en eigendom, terwijl in het slot van zijn toespraak het vraagstuk der z.g zwarte lonen aan een bespreking werd onderworpen. Er was voor deze bijeenkomst die onder leiding stond van de sectie voorzitter. de heer I Stap. ruime belangstelling, hetgeen niet alleen bleek uit het aantal aanwezigen doch ook uit de concrete discussies. BARNKVELD Burgerlijke Stand 23 Dcc Aart, z. v Hendrik v Greven- goed en Berendina Johanna Stender. •Jan de Jagerweg .32)- 27 Dec- Albertha Hendrik d. v Nicolaas van Dijk en Albertha H. Duits (Barnseweg 32); 25 Dec Johannes Hendrikus z. v. Joseph us Boersen en Helena Cornelia de Vries (Stoutenburgerweg 33 1): 25 Dec Hen- diika Maria. d. Marinus Hendrikus Vaarkamp en Willemina Christina van der MelJ (Verlengde Middendorperweg 8); 27 Dec Wouter, z. v. Evert Brink en GJjs.ie Berkhof (Haarkamperweg 111); 26 Dec Reijerdina Jacoba, d. v. Jacob Verbeek en Florentina van Veldhuizen (Ede Gld.); 28 Dec. Aartje, d. v. Ceel Ceelen en Everdina van Dasselaar (Hoe- velakenseweg 7). 1 Ondertrouwd. 23 Dcc. Gerrit Jan Dop- penberg. 28 jr (Tolnegenwcg 31 en Veelt je Kool, 25 jr (Tolnegenwcg 2) Gehuwd: 23 Dec. Dirk van MJdden- 1orp en Peetje Bakkcnes 29 Dec Jo hannes van der Ster en Geertje van der I Woerd; 29 Dec. Maas van Beek en Ja coba Potappel. Overleden 14 Dec. te Amersfoort. Bootje Kreeft, 72 jr. (Jan van Schaffe- laarstraat 23). Eerste blokploeg geïnstalleerd Burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck. heeft in de raadzaal de eerste volledige blokploeg van de B.B n.l. Blok 36 geïnstalleerd. Dit blok omvat de Birkstraat, Van Len- neplaan. Hartmanlaan, Henr. Blaek- weg, Maarschalkersteeg, Hofslotter- steeg, Leusdenseweg en Zandlaan Het Blokhoofd, de heer A. J. v. d. Bor, stelde z'n manschappen aan de Rayoncommandant, de heer A. F. Maris, voor. De burgemeester hoopte op goede kameraadschap bij het werk en bij de hulp aan de naaste, in tijden van nood. Alle B.B.'ers tekenden daarop hun verbintenis met de B B. en ontvin gen uit handen van de burgemees ter het daarbij behorende insigne. Blok 36 bestaat uit: H. J. v. d. Bor. Blokhoofd; J. R. Kok. pl.v. Blokhoofd; G. A Kok en J. H. Wan tenaar, melders; P. A. Hilhorst brandwacht Blokleider)); G. A. Pronk, H. W. Schimmel. J. vanRoo- men. \Y A. G. Hartman en P. A. Hartman, brandwachters; K. Lam, E.H.B O -blokleider. Mej. A. Th. Hil horst, P. G. Wantenaar en mevr. WantenaarFugers, E.H.B.O.-leden; P. G. Wantenaar (Blokleider red dingsploeg); P. A. Wantenaar, P. J. Wantenaar. P. W Wijntjes. R. W. v. d. Bremer. J. W. van Hofslot en H. P. Hilhorst, reddingsploeg-leden. [Noteert U even GRAND THEATRE Snotickaertlaan 4. Tel. 4632 In de Donderdag-Cyclus 24 Dec. 2.30 6.45 en 9 uur. „Het wonder van de 34 ste straat". Toegang elke leef tijd. Van 25 t.m 30 Dec. ..Because you're mine". Toegang elke leef tijd CITY THEATER. Westsingel 7. Tel. 6572 Van Zondag avond Lm. Woens dagavond. Aanv.: 6.45 en 9 uur. „Vrouwen, die het teken dragen". Toegang 18 jaar. Dinsdag 29 Dec en Woensdag 30 Dec Aanv 2 en 4 uur Kerstva- cantieprogramma met vertoning van „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" REMBRANDT THEATER. Langesfr. 129 Van 27 Lm. 30 Dec „De Koning der raketmannen" (Deel 1). Toe gang 14 jaar Aanv.: Zo. 2 4.15 6 45 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 u CITY THEATER SOESTDIJK. Burg. Grothe straat 38. Tel. 2790 Van 27 Lm. 30 Dec. „1001 nacht". Toegang 14 jaar. Aanv.: Zo 4.15 6 45 en 9 uur. Ma. en Di 2.30 en 8 uur. Wo. 8 uur 29 DECEMBER MARKTHAL. 14 en 16 uur. Kinder voorstelling SJors van de Rebellen club HOTEL MONOPOLE. 20 uur: St Chris, toffel. F. Jansen over „Een be zoek aan de Amsterdamse Jordaan" TENTOONSTELLINGEN 1 OUDE WEVERSHUYS Muurhulzen 227—22y Van 21 Nov.—31 Dec.: ..^Cunsl ais Cadeau" Geopend op werkdagen (behalve op Maandag) vaD 105 uur Woensdag avond tevens van 7—9 uur Zon- en feestdagen van 25 uur A G HUIS - Tentoonstelling Charley Toorop 12 Dec t.m 3 Jan. Dag geopend van 10—12 en 14—17 uur INSTELLINGEN DIERENPARK AMERSFOORT- Park en speeltuin- dagelijks geopend van 9 uur tot zonsondergang OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Hoofdgebouw Muurbuizen 9 Uitlening Iedere werxdag van 25 u bovendien op Donderdagmorgen v 10—12 uur en op Dinsdag- Woens dag en Vrijdagavonden van '—9 u ZaaJ Iedere werkdag van 10—12.30 en van 2—5 uur. bovendien op Dinsdag Woensdag- en Vrijdagavonden van 7 10 uur Jeugdbibliotheek iedere Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2.3»)4 30 uur Filiaal Noordewierweg 271 Uitlening Iedere Dinsdag- en Vrijdag avond van 78 uur RK OPENBARE LEESZAAL. Wljer- straal 2 Geopend van 10—13 en van 14.30— 1« 45 Maandag- en Vrijdag- avono van 10—2) uur Uitlening van 11 12 30 uur Burgerlijke Stand van 29 December 1953 Geboren: Johannes Hubertus Maria, z. v. A. W. M. Schoonhoven en M T M. Hoogenberk; Otto. z. v. R. de Groot en K H J. v. d Pol; Antonie Gerrit. z v A. Borst en H J. Dekker. Getrouwd: B. J. Klein Meulekamp en A M. Merkus. Overleden Catharina Margaretha Kraaikamp. 70 jr, wed v. F. A. M. Kurvers; Petrus Antonius Smits 93 jr. geh. m. C J van Sweden. Tennis Cor nells van der Kwast. 74 Jr, geh. m. M E Metz. De Drietand In de „Drietand", het maandblad van de A.Z.C. „Neptunus", treffen we een terugblik aan op hot afgelopen jaar. Daarin wordt, naar aanleiding van gezelhge vent. En soms nop cje Februari-ramp, geme- „bij-de-tijd ook. Laatst rnoreerd, hoe rijk wij ons uo Ike z(jn welgevormde kuiten te tonen op hoogtij dagen van zijn club. Door dergelijke uitspattingen is hij natuurlijk vrijgezel go- bleven. Dat geeft niet. in zijn soort is het wel een zagen wij hem bij een bus tegen zijn principe, want eigenlijk moeten voelen. Rijk, omdat we het geluk als kapitalist beschikt hij hebben over een gezond natuurlijk over een wagen. ]jChaam te beschikken. Wij- Maar goed, hij stond er len de heer Voogd wordt toen. Ons zag hij niet. maar herdacht en betreurd wordt het vertrek naar den Hermans hij zag wel onze weder zijdse vriend Jan, een nor maal getrouwd persoon. Jan zag Joop niet en ons Geutjes. op 15 December wordt uit voerig verslag gegeven en tenslotte wordt nog verteld dat door diverse Neptunus- teams in het afgelopen jaar aan 17 tournooien werd deelgenomen, waarbij liefst tien eerste prijzen in de wacht werden gesleept! De Biljart-Revue „Boeten wij aan sporti viteit in?" zo vraagt de districtssecretaris ïr P. II- mer in de „Biljart Revue" naar aanleiding van de persoonlijke kampioen- vreemde van Ton Kuiper, schappen, die Bertus Woelders en Cobi Joop en Jan helemaal van het niet, want vrouwelijk hij ge- Ei belangstelling nu weer grotendeels achter de rug zijn. Men hoort veel ver een verheugende tellen over onsportieve ge- voor het dragingen, maar. zo gaat Wij hebben vele kennis- slacht op te nemen. Die clubleven. De laatste con- de secretaris verder, het sen. getrouwde, onqetrouw- „iemand" mocht wel een tactavond werd door ruim merkwaardige is, dat het de. leuke, lollige, dikke en sieraad voor dat geslacht 225 Neptunianen bezocht, dunne snuiters, enfin, als genoemd worden. Werke- Daarom wordt ook grote districtsbestuur dit alles bij geruchte moet verne- de uitverkoop: alle soor- lijk wat je noemt. Jan opkomst verwacht op de men, vaak zelfs enige we ken na afloop van de wed strijden. Geen enkel offi cieel rapport is binnen ge komen van de organiseren- ten, alle maten. Joop is stonddat zag je. geestelijk algemene jaarvergadering, een hunner. Hij is direc- tc smullen, toen hij naar die wordt gehouden Dins- teur van een éénmans dat beeldje keek. En toen dag 12 Januari in de zaal N V.-tje en verder is hij sloeg Joop hem plotseling van het Tramstation. nop iets hoogs bij de pad- joviaal ip de schouder en „Neptunus" heeft ook vinderij Bij tijd en wijle zei hartelijk: „Nou kerel, uit Canada en Curacao van gelijk rapport zou het be> vóelt hij zich geroepen om wat een Venus hè? Tja. verre vrienden de beste <4«. in een steeds strakker zit- dan is het bij je thuis toch wensen voor 1954 ontvan- tijd kort soort broek den maar behelpengen. Van de „knalavond" Klop "N Ieven aan 't Stadsven- ster Tel 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. V aan de excessen te maken. Op zo'n manier bewijzen de betreffende verenigin gen de biljartsport een slechte dienst. Daarom dringt de heer Ilmer er met klem op aan het dis- rrictsbestuur volledig op de hoogte te houden. Een laatste woord in 1953 wordt geschreven door El-Wi; aan wijlen de heer S. J. Engel is een „In Me- moriam" gewijd; de tech nische rubriek werd weer verzorgd door de heer H. Steffen; ir Ilmer schrijft over de huldiging van bondsridder Verkerk; mel ding wordt gemaakt van de wedstrijden om het kampioenschap van Neder land hoofdklasse 472, die op 14, 15, 16 en 17 Janua ri in „d'Oranjeboom" wor- Do volgend* agendapunten gingen „onder de hamer" door. zonder meer of na zeer korte opmerkingen: Voorstel tot overdracht van enkele bestuursbevoegdheden. Voorstel tot het verlenen van een cre diet voor het aanleggen van een ver bindingsweg tussen de Oranjelaan en de Willem de Zwijgerlaan. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor wijziging van de riolering in het Krulskompkwartier. Voorstol tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met ds K. J. van den Berg betreffende gronden, ge legen aan en nabij de Franklinstraat. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met J. A. Keulen betreffende de percelen Gast huislaan 71 en Woestügerweg 152. Voorstel tot aankoop van de percelen Koestraat 31 en 33 van Th. Bakker. Voorstel tot aankoop van het perceel Koestraat 35 van E. Hagebeuk. Voorstel tot aankoop van een perceel water en houtwal gelegen nabij de Hooglandseweg. van H. Martens. Voorstel tot aankoop van het perceel Kruiskamp 10(10) van H. Houtveen. Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen aan het Hoevelakense voetpad, van mevrouw G Laseur Groenevelt. Voorstel tot aankoop van een gedeel te van de buitenplaats „Randenbroek" van het St. Elisabeth's gast. of zieken huis. Voorstel tot verkoop van twee per celen bouwterrein, gelegen aan de Barchman Wuytierslaan. aan G. Wij- nands. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Barchman Wuvtlerslaan aan E-, F. Govaert. Voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein, gelegen aan de Am- sterdamseweg, aan Pon's automobiel handel NV Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Anna Paulownalaan aan J J. Kollen. Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen tussen de Hugo do Grootlaan. Vondellaan en Jacob Cats- laan aan de Stichting „de Lichtenberg ziekenhuis". Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Barchman Wuytierslaan. aan J. J. Molenaar's automobielbedrijf N.V. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen nabij de Gasthuis laan. aan dc „Stichting voor christelijk middelbaar en voorbereidend hoger on derwijs" Voorstel tot verkoop van percelen grond gelegen aan en nabij de WoestiJ- gerweg en Stephensonstraat. aan do stichting ..Centrale Woningzorg" Voorstel tot inbrenging van diverse percelen grond in het grondbedrijf. Voorstel tot vaststelling van de kost prijsberekening per 1 Januari 1953 voor grónden, behorende tot het grondbe drijf Voorstel tot het uitnemen van gron den, gelegen aan de Leusderweg, uit het 'grondbedrijf. Voorstel tot het uitnemen van gron den gelegen aan en nabij de Hoog landseweg uit het grondbedrijf Voorstel tot het uitnemen van gron den gelegen tussen de Arnnemseweg en Woésttjgerweg, uit bet grondbedrijf. Voorslel tot vaststelling van een schattingsverordening grondbedrijf". Voorstel tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de verbetering van aan de Eemmond gelegen gron- d^Voorstel tot goedkeuring van de be groting van het burgerweeshuis voor het jaar 1954. Voorstel tot verhoging van het ten behoeve van de „Amcrsfoortse stich ting voor volkscrediet" geopende reke- ning-courant-crediet Voorstel tot bestemming van de gel den van het fonds voor bijzondere doeleinden voor de bouw van een nieuw stadhuis en tot vaststelling van een „beheersverordening fondsen Gunstig advies naar aanleiding van het verzoek van 'het bestuur van dc Vereniging tot bevordering van chris telijk nationaal schoolonderwijs" tot het verlenen van medewerking voor do aanschaffing van banken en schragen ten behoeve van het onderwijs in do lichamelijke oefening aan de school voor u.l.o. Gunstig advies naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de Onze Lieve Vrouwestiebting" tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen en meu bilair en dc betegeling van een gedeel te der speelplaats voor de school voor g l o. aan de Tollenslaan. Gunstig advies naar aanleiding van verzoeken van het R K schoolbestuur ..Stadsparochien" tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van bordstelllngen en zongordijnen ten behoeve van de scholen voor g.l.o. aan de Schimmelpenninckkndc 2 en de Schimmelpenninckstraat 3 en van zon gordijnen ten behoeve van de school voor v.g.l.o. aan dc Schimmelpenninck straat 3. Gunstig advies naar aanleiding van het verzoek van bet bestuur van de ..Vereniging tot bevordering van chris telijk nationaal schoolonderwijs tot het verlenen van mcdc-werking voor verbetering van de centrale verwarming in een lokaal van de school aan dc Lingestraat 8 Voorstel tot het verlenen van een cred'et voor de aanschaffing van lecr~ middelen ten behoeve van de Jacob van Campenschool Voorstel inzake de stichting van een openbare school voor g.lo aan de Bosweg, Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van ban ken ten behoeve van dc handelsschool. Gunstig advies naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de .Amersfoortse Gemeenschap" tot bet verlenen van een bijdrage in het te kort van de tentoonstelling „Friesland in het Centrum". Voorstel tot het treffen van voor zieningen inzake de bezoldiging van bet gemecntcpersoneel per 1 Januari 1954. Voorstel tot wijziging van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1953 en/of 1954 Voorstel tot het verlenen vnn eervol ontslag aan me) W C de Groot uit haar betrekking van onderwijzeres aan dc Van der Palmschool Voorstel inzake benoeming van R. Schrader tot leraar in de de In vaste dienst aan de handelsdag school. Voorstel van het college van cura toren van het Johan van Oldenbarne- veltevmnasium inzake benoeming van R Schrader tot leraar in de aardrijks kunde in vaste dienst aan genoemd gymnasium Voorstel van het college van curato ren van het Johan van Oldcnbarne- veltgvmnasium inzake benoeming van H Wit tot leraar in de natuur- er* scheikunde in tijdelijke dienst aan ge noemd gymnasium. de verenigingen. Een der- den gehouden, over de fi- naie tweede klas wordt stuur in staat stellen die iets verteld en tenslotte maatregelen te nemen, die is er clubnieuws van de nodig zijn om een einde diverse biljartverenigingen. Eervol ontsla® Bij Koninklijk besluit, is aan ir B. D van Schelven op zijn verzoek met ingang van 11 December 1953 I eervol ontslag verleend uit zijn functie van plaatsvervanger van het tweede lid van de pachtkamer van het kantongerecht te Amersfoort.

Dagblad voor Amersfoort | 1953 | | pagina 2