In wereld-koopvaardijvloot ons land op zevende plaat; Accoord Engeland- EDG getekend „Beperk gebruik van a-bom en raket55 Schepper van „Don Camillo5 door De Gasperi voor rechter gedaagd (3 millioen ton groter in 1 jaar) PUROL Voorts... Duitsland bouwt nü meeste nieuwe schepen Motivering van vonnis inzake Klaas Faber mwrmmsmmm WRICLEY "r;zr:''^nVwad STEEDS MEER Nederlanders brengen vacantie door in het buitenland Franse regering houdt opnieuw slag om de arm RODE KRUIS- COMMISSIE: Oud-premier acht zich belasterd 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen .Woensdag 14 April 1954 3 LONDEN Volgens het jaarverslag van „Lloyd's Register of Shipping" over 1953 is de wereldkoopvaardijvloot 93.351.S00 brt groot. In vergelijking met een jaar geleden betekent dit een toeneming van ruim 3 millioen ton. In Noorwegen, Zwe- jt den, Duitsland, Japan en Liberia nam de tonnage der koop- vaardijvloten in 1953 toe. De koopvaardijvloten van Engeland, Amerika en Griekenland werd kleiner. (Advertentie LM.) Bloemen voor half geldl Als Uw snubloemcn Chrysal krugen. gaan zc2x zo langmee.Ze gaan 2elfs in warme lel slap Vervolg van pag. 1 S.S.-Einwanderungsstelle in Lodz (Polen) de Duitse nationaliteit heeft aangevraagd en dat deze hem door de commandant van dit bureau ver leend is. Weliswaar kon Faber voor deze bewering geen bewijsstukken meer ter tafel brengen, doch het gerecht heeft in plaats daarvan ge noegen genomen met een verkla ring van de toenmalige comman dant! Deze heeft voor de rechtbank ver klaard. dat hij in 1944 de zaak-Faber persoonlijk had onderzocht en dat daarbij gebleken was. dat de Neder landse S.S.-er voldeed aan de voor waarden om genationaliseerd te worden. De getuige zei ook. dat zijn bureau in de praktijk nooit heeft geëist, dat aan de door de regering gestelde voorwaarden werd vol daan. doch dat het steeds zijn be slissingen heeft gebaseerd op de op vatting. dat >.alle Germanen van Duitse stam" zouden zijn. Het gerecht in Dusseldorp heeft uitdrukkelijk vastgesteld, dat deze praktijk ontoelaatbaar was en daar door inzake Faber een verkeerde beslissing was genomen, doch dat deed naar het oordeel van het ge recht niets af aan het feit. dat Fa ber thans als Duitser moest worden beoordeeld. De rechtbank nam namelijk het standpunt in. dat de nationalisatie indertijd is uitgesproken door de daartoe alleen bevoegde administra tieve instantie. Zij meende, dat het niet haar taak was om uit te ma ken of deze beslissing al dan niet juist was geweest Zij heeft ge meend ook aan een onjuiste beslis sing van het S.S.-bureau rechts kracht te moeten toekennen. Deze argumentering wordt door Nederlandse waarnemers in Bonn als ..ongeloofhik grof en primitief" ge kenmerkt Zij zou bovendien kun nen betekenen, dat alle nog in Duitsland ondergedoken vroegere SS-lieden als Duitser kunnen wor den beschouwd Advertentie I M Is dat een Natuurlijk met, dat ziet U zo! Op dezelfde wijze kunt U zien wat wel en wat geen ASPIRIN-tabletje is Op ieder Aspirm-tablet staat 't Bayer- kruis Dit geeft U de waarborg, dat U het beproefde middel heeft tegen Zware straf voor Brit die saboteerde SIMONSTOWN (Zuid-Afrika) De krijgsraad van Simonstown in Zuid-Afrika, heeft de 24-jarige Brit se stoker Peter McCormach Lochlon schuldig bevonden aan drie daden van sabotage of pogingen daartoe, bedreven aan boord van de Engelse kruiser „Euryalus". Hij werd voor elk dezer gevallen tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Boven dien zijn hem alle burgerrechten ontnomen. Russen brengen een Noors schip op OSLO Het Noorse schip „Mai- blomsten". dat met een bemanning van veertien man sinds een week vermist werd. is naar een Russische haven opgebracht, aldus is officieel te Oslo meegedeeld. Volgens de kustwachten werd het Noorse schip verrast in de Russische territoriale wateren in de Witte Zee. De Amerikaanse koopvaardijvloot, die 27.236.876 brt. meet. is nog steeds de grootste ter wereld. De Engelse vloot, die op een na de grootste is. meet 18.583.808 brt. Wat de grootte betreft komt Noorwegen met 6.262 700 brt. op de derde plaats en Panama met 3.906.901 ton op de vierde plaats. Daarna volgen Frank rijk <3.825.783 brt.) en Italië (3.455.735 brt.). Nederland komt met 3.371.836 bit. op de zevende plaats Na Nederland komen Japan met 3.250.412 brt., Zweden met 2.275.397 brt, en de Sowjet-Unie met 2.292.330 brt. Engeland heeft de grootste vloot van tankschepen: 4.656.394 ton Daar na volgen Amerika (4 461 102 ton), Noorwegen (3.362.085 ton). Panama (2,150.924 ton). Liberia (1.029.350 ton) en Frankrijk (896.499 ton). De wereldvloot van tankschepen meet bijna 22 millioen brt. of 23.5 procent van de wereldkoopvaardij vloot. De vraag naar tankschepen wordt steeds groter. Minder stoomschepen Het aantal stoomschepen wordt voortdurend kleiner. Verleden jaar bestond slechts 13 procent van de v.ereldkoopvaardijvloot uit stoom schepen. Met betrekking tot de scheepsbouw deelt „Lloyd's Register of Shipping" mede, dat in 1953 vol gens haar classificaties (die verle den jaar 60 procent van de wereld productie omvatten) 594 schepen van in totaal 2.948.631 brt. werden voltooid. In Engeland kwamen 240 schepen van in totaal 1.157.764 brt. gereed. Andere landen met een grote schepenproductie waren in 1953 Japan (41 schepen van in totaal 394.500 brt.), Zweden (52 schepen van in totaal 380.913 ton), de Ver. Staten (12 schepen van in totaal 212 271 ton), Duitsland (27 schepen van in totaal 184.782 brt.). Neder land (91 schepen van in totaal 176.829 ton) en Italië (23 schepen van in totaal 139 489 ton). De grote bedrijvigheid in de En gelse en de Amerikaanse scheeps- bouwnyverheid heeft haar hoogte punt reeds gepasseerd. In Europa buiten Engeland, neemt de bedrij vigheid echter toe vooral in Duits land, waar de productie in écn jaar met 298.000 ton steeg. Weer drie Japanse schepen besmet door radio-activiteit TOKIO. Drie Japanse walvis schepen zijn Woensdag uit 't Zuid poolgebied te Tokio aangekomen met sporen van radio-activiteit. De radio-activiteit is gering en be manning en ladine zijn niet aan- I getast. De Japanse regering heeft be sloten meer geheimhouding te be trachten over de gevolgen van de Amerikaanse waterstofbomontplof fing van 1 Maart op Bikini. De geleerden van de universiteit van Tokio is verboden nieuwe medede lingen te doen over de 23 vissers die brandwonden hebben opgelo pen door radio-actieve as. Werkman vergiste zich Enkele Delftenaren door gas bedwelmd DELFT. De gastoevoer in de binnenstad is Dinsdagmorgen ander halve minuut onderbroken geweest, doordat de gasafsluiters werden doorgesmcerd. Door een fout van een personeelslid werd een uitlaat- afsluiter afgesloten, waardoor de binnenstad zonder gas kwam. Zo dra men de fout ontdekte werd de afsluiter weer geopend. Verscheidene bewoners van de binnenstad constateerde plotseling gaslucht in hun woning, toen de toevoer was hersteld. De gasvlam men in de apparaten waren n.l. ge doofd zonder dat He kranen waren gesloten. Toen dan ook het euvel was verholpen stroomde het gas vrij de woning binnen, waardoor enige personen bedwelmd raakten (Advertentie l. MJ (Advertentie l. M t Loopt gesmeerd en monter. v°or u uwodem nden DEN HAAG Het aantal Neder landers. dat een halve maand inko men aan vacantiekosten kan beste den. wordt steeds groter, conclu deert de directie van de Ned. Reis- vereniging uit de steeds zwellende stroom van aanvragen om reizen. Het besteedbare reisgeld beweegt zich tussen de ƒ49 en f2300. voor een week verblijf in België af tot een luxe-reis naar Israël van drie weken toe Gemiddeld geven de va- cantie-gangers f150 tot f 225 gulden per persoon per reis uit. Sterk is de vraag naar ..vrije groepsreizen" Dit zijn ïeizen, waar- bii men zich in groepsverband naar een bepaald oord begeeft en nadien vrij is om te gaan waar men wil. Het aantal goedkope reisgelegen- heden per trein naar Frankrijk. Antwoord op nota van Indonesië in de maak DEN HAAG. De Nederlandse regering bereidt thans een ant woord voor op de in Maart over handigde Indonesische nota, waar in besprekingen werden voorgesteld j over de opheffing van de Neder- I lands-Indonesische Unie. De daar uit automatisch voortvloeiende her ziening van de RTC-accoorden. en over het vraagstuk Nieuw-Guinea. Het staat nog niet vast wanneer het Nederland* antwoord op de Indo nesische nota zal worden overhan digd. Gezien de vroegere parlementaire debatten over deze zaken, kan vrij wel met zekerheid worden gezegd, dat Nederland zich in zijn antwoord bereid zal tonen besnrekingen te voeren die tot opheffing van de Nederlands-Indonesische Unie zul len leiden, en tot aanpassing van de RTC-accoorden aan de dan nieu we situatie. Met evenveel zekerheid kan thans echter reeds worden eezegd. dat de Nederlandse regering zich wat het door Indonesië aange sneden punt Nieuw Guinea betreft, slechts bereid zal verklaren daar over uitsluitend in algemene zin te spreken. Duitsland- Oostenrijk en Zwitser land wordi opnieuw uitgebreid. De Oostenrijkers hebben een speciale .Couchette-trein" ontworpen, de „Austropa" waardoor het tegen ge ringe bijbetaling mogelijk wordt de nacht op een schuimrubberbank door te brengen De Bergland-Ex press. met zun matige groepstarie- ven, rijdt ook dit jaar. Ook België en Luxemburg zullen op bepaalde dagen kortingen op treinreizen toe passen. Aan al deze kortingen is echter de voorwaarde verbonden, dat de toerist een bepaald bedrag aan verblijfkosten op zich neemt. De belangstelling voor de dichtbij liggende Europese landen beweegt zich via Oostenrijk en Zwitserland naar Duitsland. Frankrijk België en Engeland Veel meer dan in het vo rige jaar Spanje. behoort thans Joego-Slavie tot de favoriete reis doelen. De belangstelling voor En geland wordt groter, mede dank zij de intensieve Engelse propaganda en de reclame van de Stoomvaart mij „Zeeland" PARIJS. Een overeenkomst over het samengaan van Groot-Brittannl© met de Europese Defensie Gemeenschap, na vele weken van onderhandelen tot stand gekomen. Is gisteren door gedelegeerden van Engeland en van de zes Westeuropese landen, die ln de tijdelijke raad van de E.D.G. zijn vertegenwoordigd, getekend Het document Is nog altijd geheim, maar waarschijnlijk zal minister Eden vandaag ln het Britse Lagerhuis do inhoud ervan onthullen. Nadat de overeenkomst gisteren i nisters, die tegenstanders van de aan de Franse regering was voorge- I E.D.G. zijn, menen dat in dc naaste legd, heeft premier Laniel verklaard, toekomst geen besluit t.a.v. de Britse dat ook dit accoord door de Franse volksvertegenwoordiging moet wor den goedgekeurd en dat het slechts van kracht zal worden, wanneer de Westeuropese Defensie Gemeenschap officieel tot stand is gekomen. Laniel legde deze verklaring af naar aanleiding van protesten van Gaullistische ministers, die hadden beweerd, dat een goedkeuring van de overeenkomst met Engeland te vens instemming met het E.D.G. zou betekenen. Hierdoor schijnen de me ningsverschillen in dc Franse rege ring over de E.D.G. tenminste voor lopig weer te zijn bijgelegd. De verklaring van Laniel houdt overigens in, dat het debat in de Franse Nationale Vergadering over de bekrachtiging van het E.D G.-ver drag aanmerkelijk later zal beginnen dan de oorspronkelijk daarvoor aan gehouden datum van 18 Mei Het wordt thans onwaarschijnlijk geacht, dat de volksvertegenwoordiging de besprekingen voor Juni zal aanvan gen- Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt nog vernomen, dat de kabi netsvergadering van Dinsdag in ver warring is geëindigd. Terwijl de mi- Dr Oppenheimer ontkent Vervolg van pag. 1 met verscheidene communisten om ging met inbegrip van zijn eigen broer en diens vrouw, dat hij ver loofd was met een communiste, dat hij van 1940 tot April 1942 contri buant was van een communistische organisatie. Voorts wordt hem verweten dat hij gedurende de oorlog communis ten of voormalige communisten te- werkstelde in de atoom-laboratoria van Los Alamos, dat hij tegenover de F.B.I. tegenstrijdige verklarin gen aflegde met betrekking tot het bijwonen van communistische ver gaderingen in 1940, dat hij verzuim de tijdig aangifte te doen van een door hem met verontwaardiging van de hand gewezen poging om weten schappelijke inlichtingen voor Mos kou van hem los te krijgen en ten slotte dat hij zich als voorzitter van de atoomcommissie in 1949 had ver zet tegen de ontwikkeling van de waterstofbom, ook nadat Truman opdracht had gegeven daarmede door te gaan. Oppenheimer, hoewel openhartig toegevend dat hij voordat Amerika in de oorlog werd betrokken, cm- gang had met verscheidene com munisten, ontkent met nadruk dat hij ooit lid van de partij zou zijn geweest. Zijn enige belangstelling was de wetenschap. Hij begon pas enige belangstelling voor de politiek te krijgen tijdens de Spaanse bur geroorlog onder de invloed van en kele van zijn vrienden, doch hij accepteerde nooit de communisti sche theorieën die hem tegen de borst stuitten. Oppenheimer wijst verder alle be schuldigingen af, ook wat betreft de vervaardiging van de waterstof bom. Alle geleerden van Los Ala mos waren toen tot dezelfde conclu sie gekomen, namelijk dat het nog niet de geschikte tijd was om deze te ontwikkelen Oppenheimer ver leende echter onmiddellijk zijn vol le medewerking toen Truma'n een maal een andere beslissing had ge nomen. Men kan benieuwd zijn of de commissie van onderzoek inder daad tot de conclusie komt dat Op penheimer een gevaar voor de vei ligheid betekent. Het zou een para dox zijn wanneer de geleerde aan wie de V S. de suprematie van he den te danken hebben als zodanig beschouwd zou worden. De uitslag zou eventueel van in vloed kunnen zijn op de kwestie van grotere samenwerking op het gebied van de atoomenergie met de bevriende wereld die de bondgeno ten zo na aan het hart ligt GENèVE. In de volgende oorlog zal er geen onderscheid tussen burgers en soldaten gemaakt worden, tenzy de vernietigende kracht van de nieuwe wapens beperkt wordt. Tot deze conclusie Is een commissie van deskun digen uit twaalf landen gekomen. Deze deskundigen waren door het Inter nationale Rode Kruis bijeengeroepen om advies te geven over de maat regelen, die noodzakelijk z(jn ter bescherming van de burgerbevolking tegen de gevaren van een luchtoorlog en het gebruik van zogenaamde blinde wapens (raketten). voorstellen kan worden genomen, oordelen hun collega's-voorstanders, dat minister Bidault voort kan gaan met zijn op verwerkelijking van het Europese Leger gerichte streven. Oefen-explosies van genie vernielen Brabantse ruiten ZEELAND. De burgemeesters van de Brabantse gemeenten Zee land. Schayk, Mill en Grave zullen in een gezamenlijk schrijven aan de militaire overheid uiting geven aan de verontrusting onder de be volking over de ontploffingen op het 250 ha grote militaire spring- terrein langs de provinciale weg ReekZeelandEindhoven. Op dit terrein, dat in 1952 door het departement van Oorlog van de gemeente Schayk werd aangekocht, oefenen regelmatig genietroepen en de krachtige explosies betekenden al vele malen het eind van talloze ruilen in de omtrek. Men vreest ook. dat de huizen op den duur niet bestand zullen zijn tegen de voortdurende grond- bevingen. In een communiqué, dat gisteren aan het slot van de geheime bespre kingen door het Rode Kruis uitge geven werd. is onder meer te lezen: ..Indien de vernietigende kracht van wapens en hun massaal gebruik niet aan beperkingen onderhevig zal zijn, zal het onderscheid tussen personen, die aan de vijandelijkheden deelne men en hen, die daaraan niet deel nemen. alsmede het onderscheid tus sen echte militaire doelen en be schermde zones bij bombardementen volkomen onmogelijk zijn". De commissie is van oordeel, dat zij in haar verantwoordelijkheid je gens de huidige en toekomstige ge neratie tekort zou schieten, indien zij zich niet opnieuw uitsprak voor Paspoorten volgend jaar goedkoper DEN HAAG. Het is te ver wachten dat de Nederlandse pas poorten in 1955 vrij aanzienlijk goedkoper zullen worden. Gunstige reacties op een verzoek schrift daartoe van diverse vooraan staande Nederlandse toeristische or ganisaties zijn aanleidineen tot deze veronderstelling Het is mociliik te voorspellen, hoe duur of goedkoop het paspoort volgend jaar zal wor den. Voorts is gebleken, dat de over heid de collectieve paspoorten wil afschaffen. HAZl». aEDDt stNf Aaaicn IC ZIVEN6CGGCN Japanners veroveren de Amerikaanse speelgoedmarkt NEW YORK. Japan verovert de Amerikaanse speelgoedmarkt stor menderhand In 1953 had het land. dat tegen een 20-tal andere landen moest concurreren, reeds 61 procent van de Amerikaanse markt voor buitenlandse speelgoederen in beslag genomen. In 1952 lag dat percentage iets boven de 50. Volgens het departement van Han- del werd verleden jaar speelgoed ter waarde van 7.234.000 dollar uit Japan in de Ver Staten geïmporteerd. Dit was meer dan in enig ander jaar. Behalve speelgoed heeft Japan in 1953 sportartikelen ter waarde van 1867.000 dollar (1952 757 000 dollar) aan Amerika geleverd. Herdenking bij Apeldoorn APELDOORN Onder grote be langstelling zijn Dinsdagavond bij het monument in het Kruisjesdal onder Hoog-Soeren bij Apeldoorn zestien verzetshelden herdacht, die op 12 en 13 April 1945 op last van de Duitse bezetter werden gefusil leerd. De plechtigheid werd voor de negende maal georganiseerd door de afdeling Apeldoorn van de Ver. van Oud-illegale Werkers. MILAAN. Een stampvolle pu blieke tribune in de rechtszaal van Milaan juichte gisteren oud-premier Do Gasperi toe, toen deze zyn be schuldiging van laster tegen Gio vanni Guarescbl persoonlijk kwam toe lichten. Guareschi, die beroemd geworden is als schrijver van de verhalen over „Don Camillo", is hoofdredacteur van het bytend- sarcastische weekblad „Candido". In dit blad had hy een brief ge publiceerd, die aan De Gasperi was Rome te bombarderen, JJaLlSSt jan ^IDiaiGDM zodat de toegeschreven en bezwarend voor bevolking in opstand zou komen de oud-premier was. Naar het daar- uit voortvloeiende, gisteren begon nen proces gaat op het ogenblik de aandacht van geheel Italië uit. In bedoelde brief, gedateerd 19 Januari 1944 en, naar het heet. ge schreven op briefpapier van de staatssecretaris van het Vaticaan, werd de geallieerden gevraagd om tegen de Duitse bezetters en de fascisten. De Gasperi heeft ontkend de brief geschreven te hebben. Het Vaticaanse orgaan „Osservatore Ro mano" heeft op 21 Januari de be schuldiging „niet slechts willekeu rig en kinderachtig, maar ook ver raderlijk" genoemd. Volgens de „Osservatore" zou De Gasperi op het ogenblik, dat de brief geschre ven zou zijn, niet in staat zijn ge weest het Vaticaan te betreden. De Gasperi had destijds een toe vlucht gevonden in de basiliek van St Jan van Lateranen, de zetel van de paus als bisschop van Ro me. Deze ligt ongeveer 1.5 km van het Vaticaan verwijderd. Guareschi heeft beweérd, dat de brief afkomstig was uit het ge heime archief van Mussolini. Vol gens hem zouden dit en andere documenten in April 1945, enige dagen voordat Mussolini door par- tisanen om het leven gebracht werd. door de duce aan Enrico de Torna een luitenant van het fascistische leger, gegeven zijn. De rechtbank heeft zich gisteren bezig gehouden met de technische aspecten van de zaak, waarna de zitting werd verdaagd. de algemene menslievende beginse len, die in het verleden aanvaard en in het landoorlogreglement vastge legd zijn, of voor de minimale men selijke normen, die de bclhgerenten in de loop van de vijandelijkheden moeten eerbiedigen, ten einde nutte loos lijden voor personen, die aan de vijandelijkheden deelnemen en hen die daaraan niet deelnemen, onmo gelijk tc maken". De aanbevelingen van de commis sie zullen door de juridische deskun digen van het Rode Kruis bestudeerd worden in een poging om de Geneef- se conventie van 1949 zodanig uit te breiden, dat de voorgestelde restric ties er in opgenomen kunnen wor den. De namen van de leden der com missie zijn niet wereldkundig ge maakt. maar verklaard is. dat des kundigen uit de Verenigde Staten. Groot-Brittannië. Nederland. Fin land. Frankrijk. India, Italië. Japan. Noorwegen, Joego-Slavie, West- Duitsland en Zwitserland aanwezig waren. CAdvertentie l M.) SCHOONMAAK HANDEN (Advertentie LM.) waarschuwen legen Al? u geregeld laxeermiddelen slikt. Is er nu een manier om er van af te komen. 83 van dc 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo; Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neern de le weelc elke avond twee Carter's Leverpllletjea. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één Daarna niets meer. want Carter's Leverpilletjes stellen uw Ingewanden ln staat weeropelgen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of t* veel eten het tempo van uw Ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tUdelUk Carter s Leverpilletjes om u weer op gang te helpen Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet ln de laxeermid delen gewoonte. Haal direct Carter'a Leverpilletjes. 1.1,20 per flacon. Weer hoge eisen in Dordtse zaak over melksanering DORDRECHT. Voor dc rerhfc bank heeft Dinsdag opnieuw d© zaak gediend tegen de directie van dc Dordtse Melkinrichting, welk© enkele melkhandelarcn, die niet aan de melksanering mee wilden doen. op rantsoen gesteld had. De getuigen C. D. Meyer en S. K. ten Cate van het Bedrijfsschap voor Zuivel verklaarden tegen deze con- tingentering ernstige bezwaren t« hebben. De officier van Justitie eiste tegen D. M. I 1000.- boete, 10 000 waar borgsom en tegen de procuratiehou der Van B, 300.boete of 60 da gen. een maand voorwaardelijk en 200waarborgsom, Mr. J G. van der Steenhoven pleit te ontslag van rechtsvervolging. De rechtbank doet 21 April uit spraak. Tom Watson, een 91-jarige Engelse fotograaf, is door zijn collega's uit geroepen tot de oudste werkende fotograaf ter we reld. Tom heeft zo zijn eigen ideeën over fotografie. Met flitslicht en sterke fotolampen houdt hij zich niet op. Noch tii zijn studio noch in zijn donkere kamer ge bruikt hij kunst licht Door een gat in de muur van zijn donkere kamer stroomt het dag licht, als hij het nodig heeft, vrij naar binnen. En het zijn beste pla ten die Tom maakt. Sommige zijn be kroond in Enge land en in andere Europese landen. En wat zijn afkeer van flitslichten man hem even te helpen een koffer betreftdaarmee ts de ouderwetse met 9000 dollar naar buiten te dragen, Watson in gezelschap van de aller- 2pcndc„Jc'* mnHomctc Amnni-nniif,. f m nr.m I .-.-n rson de koffer. Het bleek de verkcer- verkeer de Dc koffer met het geld was ver brand. Een Indiaan, die destijds door zijn brave ouders beladen is met dc mooi© modernste Amerikaanse fotografen die er óók niet (meer) van houden Zekere heer Coquerelle. een Fransman, heelt het wereldduurrecord ïïsm ,?K«ï,d\,d.! ruiten Hm nurio rcrnrrl «tnrwt nn *m -raul "IJOl Mei H.1 ircl scheen vorige week voor dc rechter ln Billings wegens dronkenschap en dat was al dc vijfde kegr. Hij vertelde, dat een vriend hem had aangeraden pure whisky op zijn zere kies te druppelen. En m verklaarde Paul Rijdt Op Het Paard met een onschuldig gezicht, ik heb al drie maanden voortdurend kies pijn taVST,-.?'! d' Chl""?n ln cc" sra' In Londen Is »«n uit vijf dolen be- ÏÏ..I M prachtige purcelcinen sta.ind theeservies verkocht voor nuten Het oude record stond op naam van een Duitser met 72 uur, Nog een nieuw record, een Argentijnse luite nant Is 164 keer achter elkaar met een parachute uit een vliegtuig gespron gen. Hij maakte gemiddeld tien spron gen per uur. Toen we gisteren ln 'n verloren uur tje naar Radio-Peking luisterden, hoor. schalen hebben opgegraven Zc dateren uit de tijd van de Tang-dynaslle. dat is zo ongeveer 600 tot 900 na Christus. Vreemde dingen hoor je soms Zo bijvoorbeeld van die Amerikaanse in breker, die in een drogisterij ln Den ver inbrak en alleen maar 32 flessen met vitaminetabletten meenam Tegen voorjaarsmoeheid en andere scizoen- kwaaltjcs. Echt sneu voor een andere Ameri kaanse heer. die de beroemde naam 125.000 gulden. Het servies was gegra veerd met de wapens van George I Het was met zilver en goud afgezet. Mevrouw Elsenhower Is ln New York uitgeroepen tot de „Amerikaanse, wier hoeden het best staan" Een mooie titel. En om ook ln de betere" kringen te eindigen: Een Italiaanse meubelzaak beeft een eis tot schadevergoeding van drie millioen lire ingediend tegen cx- koning Faroek. die zijn meubels, die hij Thomas Jefferson draagt Hij kreeg voor zijn Romeinse villa heeft gekocht brand in zijn huis en vroeg een buur- niet zou hebben betaald.

Dagblad voor Amersfoort | 1954 | | pagina 3