Gemeente Soest. 7 pCt. Obligatielening 7 pCt. Obligatieleening Soester Courant voor Soest en Omgeving üieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. groot f 154,500,00, Makelaar I. Schulman Centrale Crediet en Landbouwbank GROOT F154,500,- Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk. Publicatie. in stukken van f 500.- tot den koers van 99'2 pCt. Nieuwerhoek, J.s. Burgerlijken Stand. Van Weedestraat 37 - Soest GEMEENTE SOEST. No. 6 NEGENDE JAAKUANG Adres voor Administratie en Redactie Vitu IVpedentrjiai 7. Advertentiön worden ingewacht tot Vrijdags- voormiddags 9 uur, bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 8 uur. DE SOESTER 4flVEKTRNYlfiN Van 1 —'5 reee's 7 "i ct. Elke regel meer 15 et Urpoie ietrets naitr plaatsruimte 1 v' »nnelu0l.t groote korting. AO'/oueiuonusprijs 40 cent per kwartaa1 MILITIE. Inlijving lichting 1921. Ik breng ter kennis van belangheb benden, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, de inlijving van de lichting 192' niet vóór l Maart 1921 zal geschieden, en dat de tijdvakken van inlijv/"g zoodra mogelijk na de vaststelling ter openbare kennis zul len worden gebracht. Soest, l Februari 1921 De Burgemeester van Soest, DE BEAUFORT. Alphabtische lijst van de in deze ge meente metterwoon gevestigde Eige naars of Beheerders van Paarden. Wij brengen ter algemeene kennis, dat de ingevolge art. 17 van het Ko ninklijk besluit van 16 Dec. 1902 (Staatsblad no. 222), opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de na men der in deze Gemeente metter woon gevestigde eigenaars of beheer ders van één of meer ter vordering aan te bieden paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder ter Secretarie dezer gemeente aan de afdeeling Militaire Zaken, ter inzage is nedergelegd. Soest, 31 Januari 1921. Burgemeester en Wethouders van Soest, DE BAUFORT, Burgemeester. J. BATENBURG, Secretaris. Plaatselijk Nieuws. Blijkens de volkstelling waren vol gens de voorloopig bekende cijfers op 1 Januari 1921 in deze gemeen te 8255 personen woonachtig. Zoodra de controle en verificatie der kaarten is geschied, zullen ons de juiste cijfers van het zielenaantal door de afdeeling Bevolking ter secretarie medegedeeld worden. Gedurende de maand Januari 1921 werden voor de comsumptie afge keurd: 5 longen, 4 nieren, 2 levers, 1 uier en 1 maag. Op het politiebureau zijn op werk dagen tusschen voorm. 9—10 terug te bekomen de volgende gevonden voorwerpen: 1 kinderbontje, 1 geld stuk, 1 groote handschoen, 1 gummi band van kinderwagen. Het liefdadigheidsconcert, gegeven door de heeren J. Blok en K. van Dongen heeft een batig saldo opge leverd van f 100.welk bedrag is afgestaan aan de Soester Wijkverple ging. De sluiting van het Post- en Tele graafkantoor te Soest van 12'/s2 uur 's namiddags is sedert 2 Februari j.1. ingetrokken. De Directeur, du Saar. De Wijkverpleging vanwege de Ned. Herv. Gemeente alhier staat voor groote uitgaven. Minstens met f 1000.zullen zij dit jaar vermeer derd worden. Het plan is toch tot >u!p van de fungeerende zuster een tweede hulpzuster er bij te verkrijgen. Met dankbaarheid heeft daarom het Bestuur het aanbod van f 100.—aan vaard, door de Heeren Dr. van Don gen en J. Blok als opbrengst afgestaan van de door hen gehouden liefdadig heids-uitvoering. Voor de inschrijving der Militie lichting 1922, welke in de maand Januari heeft plaats gehad, hebben zich 67 jongelingen aangemeld. Blijkens in dit blad voorkomende publicatie zal de inlijving van de lich ting 1921 der Militie, behoudens on voorziene omstandigheden, niet vóór I Maart 1921 geschieden. De Raad der gemeente Soest wordt bijeen geroepen ter openbare ver gadering tegen Woensdag 9 Febru ari des n.m. 3 uur. AOENDA: 1. Vaststelling der notulen der vorige vergadering. 2. Onderzoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden T. But- zelaar en A. O. Dammers. 3 Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbouw van het Raadhuis. 4. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders, houdende aanwijzing van terreinen voor den bouw eencr openbare school op het Hart en te SoesterbergAls- nu de behandeling van aanvragen om credieten voor het bouwen en ver bouwen van bijzondere scholen. 4a. Behandeling van de voorstel len van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van credieten ten behoeve van a. het verbouwen der school met den Bijbel aan de Spoorstraat. b. het bouwen eener bijzondere R. K. school op het Hart. 5. Stemming over het voorstel van den heer Besselsen inzake adhaesie betuiging aan het stelsel „plaatselijke keuze" en behandeling van diens voorstel tot invoering van een tap- verbod op bepaalde dagen, met een nieuw voorstel van Burgemeester en Wethouders. 6. Behandeling van het adres van den heer R. Mulder alhier, verzoeken de eervol ontslag als onderwijzer der openbare lagere school in de Kerke- buurt, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 7. Behandeling van het adres der Mariavereeniging te Soesterberg, ver zoekende teruggave van betaalde be lasting op publieke vermakelijkheden, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 8. Behandeling van het adres der Vereeniging voor vreemdelingenver keer te Soesterberg, verzoekende in aanmerking te mogen komen voor subsidie, met voorstel van Burge meester en Wethouders. 9. Behandeling van het adres van hoofdbesturen der Nederl. Chr en R. C. bond van personeel in over heidsdienst, verzoekende o.a. de.rechts- positie van het gemeentepersoneel te herzien met voorstel van Burgemees ter en Wethouders. 10. Behandeling van een schrijven van het gemeentebestuur van Amers foort, verzoekende over 1919 bij te dragen in het nadeelig saldo van de rekening der Handelsdagschool, met voorstel van Burgemeester en Wet houders. 11. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders strekkende tot liquidatie van het le- vensmiddelenbedrijf. 12. Behandeling van een 2 tal adressen, verzoekende ontheffing van eenige bepalingen der bouwverorde ningen, met voorstel van Burgemees ter en wethouders. 13. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een extra toelage aan het personeel in dienst van de pu blieke werken. 14. Benoeming van een gemeente- verloskundige, met aanbeveling van Burgemeester en Wethouders. 15. Benoeming eener Commissie van toezicht inzake arbeidsbemidde ling, met voordracht van Burgemees ter en Wethouders. 16 Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van liet electrischgelei- dingsnet aan de Emmalaan, den Ver lengden Postweg en den Kampweg. 17. Behandeling van aanvragen om aankoop van gronden. 18. Behandeling van een reclame tegen de inkomstenbelasting. Fanfare „Patiëntia Vincit Ommia". Ons Fanfare. Waar bovengenoemd corps ons nu reeds 22 jaar veel mu ziekaal genot verschaft heeft en waar het, getuige de vele medailles aan het vaandel, op vele wedstrijden de eer van Soest hoog gehouden heeft, spre ken wij met trots van ons Fanfare. Ons Fanfare dan gaf 1.1. Vrijdag 28 Jan. voor een aandachtig luisterend en dankbaar publiek, waaronder wij tot ons genoegen ook onzen Burge meester opmerkten, eene schitterde uitvoering. Lag het aan de goede bezetting van het orkest, 26 leden, lag het aan de keus der stukken, of was werkelijk het corps in een jaar tijds zoo vooruit gegaan Ons scheen deze uitvoering aanmerkelijk beter, dan die van het vorigen jaar. Uit het programma, dat in zijn ge heel voortreffelijk werd uitgevoerd, willen wij enkele nummers afzonder lijk aanhalen, die buitengewoon mooi werden weergegeven. In de allereerste plaats dan No. 6 „Air Varié" voor Bugelsolo van den Heer Lagemaat, eerste prijswinner in een concours te Scheveningen. Dit nummer was, ook door de uitstekende begeleiding, schitterend. Het daverend appls^ den solist ten deel gevallen was wel verdient. Maar ook No. 4 „Am Meer" met de Trombonesolo van den Heerv.d. Boogaard werd zeer verdienstelijk en zuiver uitgevoerd. Het moeielijke en zware Quartet (No. 5 Romance) zonder begeleiding van het overige orkest, en daardoor zeer zenuwspannend, muntte uit door zuiverheid van toon en prachtig sa menspel. Van de overige nummers, met vol orkest die, zooals wij reeds zeiden, allen voortreffelijk werden uitgevoerd blonk nog boven alles uit No. 8 Une Soireé d'Automne aux Ardennes, dat met enthousiasme, schitterend werd weergegeven. Wij zijn het dan ook met den Voor zitter, den Heer Prillevitz geheel eens, waar hij in een hartelijke, welgemeen de toespraak zoowel de werkende leden, als hunnen Directeur,den Heer H. Kok Jr. prees voor hunne ijver en toewijding. De leden, die hun vrijen tijd, vaak na een vermoeienden arbeidsdag ge- Ondergeteekenden berichten, dat de inschrijving is opengesteld bij den' GEMEENTE-ONTVANGER van Soest van 4 tot en met 15 Februari a.s. des n.m. 4 uur en dat de storting moet geschieden op 1 Maart a s. De Plaatselijke kassiers n.m.l DE CENTRALE CREDIET- EN LAND- BOUWBANK en de Firma LA PORTE Co., hebben zich bereid ver klaard hunne medewerking te verleenen. Burgemeester en Wethouders van Soest, verzoekt opgaaf van alle te koop of te huur zijnde Buitenplaatsen, Landhuizen, Villa's, Winkel-en Woonhuizen en van alle Bouwterrein n Inschrijving kosteloos. Spoedige opgaaf is in het belang van Eigenaars. De Secretaris, J. BATENBURG. De Burgemeester, DE BEAUFORT. ven om te studeeren, de Directeur, die steeds weer met het grootste geduld de nieuwelingen onderwijst „Kunst", aldus eindigde spreker, werkt opvoe dend en beschavend en geeft aan velen genot. Daarom is het zoo noo- dig, dat allen daartoe medewerken en de Soester ingezetenen meer nog, dan tot heden het geval is, financieel eene Vereeniging steunen, die opnieuw getoond heeft, iets waarlijk schoons te kunnen voortbrengen. De tijd vliegt snel. Over enkele jaren viert ons Fanfare haar zilveren- feest. Moge het dan in staat zijn dit schitterend te vieren. Zoo mogelijk met een groot concours, in elk geval met een brilland feestconcert. Indien dit niet zoo ware, zal het zeker niet liggen aan het bestuur met zijn ijverigen Voorzitter, noch aan den uitstekenden en bekwamen Directeur. St. Joseph Jongelingen-Vereeniging te Soest. Elke vereeniging heeft tijden van groei en bloei en ook tijden van ge brek aan de noodige krachten. Zoo was ook de tooneelclub van bovengenoemde Vereeniging een paar jaar geleden veel sterker, dan zij op dit oogenblik is. Ik heb vaak mooi spel van haar gezien. Dat zij niet tegenstaande het verlies van velegoede krachten den moed niet Iaat zakken en jongeren trachten gaandeweg de plaats der ouderen in te nemen strekt hun tot eer. Dat zij daarnaar streven bewees de uitvoering van Maandag 1.1. en met veel studie zullen zij ook zeker hun doel bereiken. De tooneelspeelkunst eischt, zoo goed als de toonkunst ernstige studie en toewijding. Los en natuurlijk spe len, duidelijk en goed zeggen, inéén sluitend samenspel, de juiste gebaren enz. zijn niet zoo een, twee, drie aan te leeren. Dat de jeugdige dilettanten hierin nog te kort schoten, is hun niet euvel te duiden, maar dat er nog bij waren, die zelfs den tweeden avond niet rolvast bleken, is onver geeflijk. Het eerste stukje „Professor Droom- stede" was wat ouderwetsch en lang dradig en niet zoo vlot en geestig geschreven als het tweede„Wie zal hem hebben". Beide stukken waren mooi aange kleed, de regie tot in de kleinste bizonderheden goed verzorgd, grime en kapwerk prachtig en de costumes onberispe lijk. In zoo'n midden, op zoo,n ruim en mooi tooneel moet de liefdevoor de kunst aanwakkeren en ik ben overtuigd, dat ik in een volgend ver slag, weder het spel van velen zal kunnen prijzen. Dat de Heer Horvers ook meteen klein orkest iets moois^kan ten ge- hoore brengen, heeft hij 1.1. Maandag avond bewezen. J.S. Ingezonden. Daar de bevolking dezer gemeente zich in de laatste jaren sterk heeft uitgebreid, is aan het Bestuur der Wijkverpleging de noodzake ijkheid gebleken een tweede Zuster aan te stellen welke April a s. waarschijnlijk reeds in dienst zal treden. In verband hiermee worden de uitgaven f 1000 grootef. Het bestuur verzoekt drin gend aan hen, die reeds lid zijn hun ne contributies te verhoogen kan het zijn te verdubbelen en aan hen die nog niet lid zijn van deze onmisbare instelling, als nog als lid toe te tre den. Het bestuur is van plan met lijsten bij de ingezetenen rond te gaan. Ook kan men zich bij ieder bestuurs lid als lid opgeven. Het Bestuur der Wijkverpleging vanwege de Herv. Gemeente te Soest. Ds. D. P. Brans, Voorz. F. André. J. Veenendaal, Penningm. F.C. Kuyperstraat. Mevr. de Beaufort— van Lijnden. Mevr. Loten van Doelen Grothevan Weede. Mevr. Beckeringh Krook van Harpen. De minimum contributie bedraagt f2.per jaar. Geboren: Josephina d.v. J. Meer- ding en H Verweij. Hendrika d.v. D. v. d. Broek en G. v. d. Kamp. Cornelis Teunis z.v. J. B. Berkhof en M. Dorresteijn. Hendrika d.v. H. Al- tena en M. Kuijper. Gijsbertus Wil helmus z.v. H. Kok en E. Zieltjes Pieter Johan z.v. A. v. d. Brink en J. de Wit. Gijsbertus z.v. A. J. Klaren- beek en E. Broek. Gijsbertha d.v. J. Veldhuizen en G. v. Woudenberg. Ondertrouwd: Gerrit A. J. T. J. van der schaft en Maagje Middelman. Teunis van Dijk en Wilhelmina de Zoete. Getrouwd Jacobus Hendrikus van Velzen en Alijda van Asch. Wessel Wiss en Mijntje Scherpenzeel. Overleden Neeltje Schimmei oud 88 jaren echtg. v. G. Veldhuizen. Inschrijvingen worden kosteloos aangenomen tot 16 FEBRUARI 's namiddags 4 uur bij de CENTRALE CREDIET- EN LANDBOUWBANK, alwaar tevens inschrij vingsbiljetten te bekomen zijn. Centrale Crediet- en Landbouwbank, Kantoor Soest.

De Soester | 1921 | | pagina 1