II i Öuursen etten S e s t e r Courant entende! voor Soest en Omgeving Sieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. I !G, Centrale Crediet- en Landbouwbank Brand en Inbraakvrije Kluis jj=iafïSl=!lSiSIEiaiafeiEiaiiHI LA PORTE C» 1 Baarn iwvak, weg- la •ging tl blijft I F; VERSLAG I BANKZAKEN OkjSiSlSUSlSlSJSlSISrSlSJSiS 3K teijn aker adel Mij. »6 Baarn ïï;|!:'.[(l I. ifi: n i R. iraalmatras- natten, «r?33 Uitgever G. v. d. BOVENKA MP Soestdijk. Burgerlijken Stand. OFFICIEJEL Van Weedestraat 37 - Soest fj BEHANDELEN ALLE dnd n. d »an nde [en an ïger en >rg, RS vl te <KER. 21/a uur. s, Spit, Algeni. No. IT NEGENDEjAAKwANU Adres voor Administratie en Redactie: Van Weodeidraal 7. Advertentiön worden ingewacht totVnie.igs- voormiddags 9 uur, by don Uitgever, .ngezondon stnkkun tof. Dinsdagavond 8 uur. DE liethandel, Tel. 69 alf K.0 ïlf ons. den Heer huishoudelijke n. Verder ruime concurreerend faatsen behoeft aanbevelend irkoopen terreinen e prijs. DARD. De Directie. ïWen ikkundige berei- «rijs IENHANDEL' itkalk, Kwasten. W.\ Zaterdag 25 April 1921 »1» V» ltTF, VI ll:.V Van 1—5 repels 75 ct. Elke regel moei 15 ct Grooto letters naar plaatsruimte. By abonnement g-roote korting. Abonnementsprijs 40 cent per kwartaal Puplicaiie MAATREGELEN TEGEN ONBE- WOONDLATEN VAN WONINGEN. Burgemeester en Wethouders van Soest vestigen de aandacht op de volgende bevoegheden, aan de Huur- commissie toegekend bij de Huur- aanzeggingswet. Verhuren van woningen door de huurcommissie. De huurcommissie is bevoegd een woning, in welker werkelijke bewo ning niet op ernstige wijze is voor zien, te verhuren. I Vooraf moet zij, met toestemming van Burgemeester en Wethouders, dengeen, die als eigenaar, zakelijk ge rechtigde, huurder of bruikleener de beschikking over het gebruik dier woning heeft, aanzeggen, om naar genoegen der huurcommissie in de bewoning te voorzien en aan de huurcommissie kennis te geven van den maatregel waardoor hij meent daaraan te hebben voldaan. De huurcommissie stelt daarvoor een termijn van ten minste een maand, die telkens inet ten hoogste een maand kan worden verlengd. Is aan de aanwijzing niet naar ge noegen der huurcommissie voldaan, dan kan zij de woning namens den rechthebbende verhuren. Beroep op den kantonrechter. Van de aanzegging is binnen veer tien dagen beroep toegelaten op den kantonrechter. Te huur aanslaan door de huurcom missie. Wanneer de huurcommissie een woning wil verhuren, doet zij aan de woning aanplakken of aansiaan een mededeeling, dat zij tot verhuring be voegd is. Krachtelooze handelingen. Bij vernuur door de huurcommissie zijn handelingen na 12 Februari 1920, waarbij over het gebruik der woning is beschikt, krachteloos tegen over dengeen, aan wien de woning door de huurcommissie is verhuurd. Het stellen der woning ter beschik king van den huurder. De huurcommissie kan aan den huurder een bevelschrift afgeven, houdende, dat de woning tot zijn beschikking moet worden gesteld, hetwelk zoo noodig aan een deur waarder ter uitvoering kan worden gegeven. Voor welke woningen de wet geldt. De wet geldt voor ieder perceel met een of meer woonvertrekken, zoomede voor ieder als woning inge richt gedeelte van een perceel. De wet is echter niet van toepas sing ten aanzien van a. woningen, over welker gebruik publiekrechtelijke lichamen de be schikking hebben b. woningen, behoorende bij bouw- of weilanden, kweekerijen, teellanden en dergelijke landerijen C. woningen, welker bonw is aan gevangen na 12 Februari 1920. Soest, April 1921. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Plaatselijk Nieuws. Naar wij vernemen zullen Ds. en Mevr. Brans, die 24 April 25 jaar gehuwd zijn, gaarne allen, die hen wenschen te bezoeken, liefst Maan dag a.s. van 2*/«41/* uur ontvangen. Wij herinneren belanghebbenden aan de vergadering der R.C. Spaar bank op a.s. Donderdagavong 7 uur in de St. Joseph Vereeniging. De Heer G. T. van Vliet, Gemeente- Architect alhier, is benoemd tot lid der gezondheids-commissie te Baarn voor Baarn en Omstreken. Tot Hoofd der R. K. Bijzondere School voor jongens, die aan de Beefz- laan alhier zal gebouwd worden, is benoemd de Heer J. H. Pieper, thans onderwijzer aan de R. K Bijz. School voor jongens alhier. Onbestelbare stukken terugontvan gen te Soest in de Ie helft der maand April 1921. 1. Gemeenteraad Baain. 2. A Rodenburg, Overschie. 3. M. Habedank, 's Gravenhage. Op het politie-bureau zijn op werk dagen tusschen voorm. 910 terug te bekomen, de volgende gevonden voorwerpen 1 parapl., 1 bril, 1 reticule inhou dende eenige voorwerpen, 1 kinder handschoen en 1 zilv. armband. De afdeeling Soest der S. D. A P. zal 2 Mei a.s. haar Meifeest houden in de tooneelzaal van Hotel Eemland. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de programma's en de advertentie in dit blad. Blijkens advertentie in dit blad zal Zaterdag 23 April in de voormalige Kunstzaal „Blok" Nieuwerhoek een Lunchroom worden geopend. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad voorkomende annonce van de Ned. Herv. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" alhier, waaruit blijkt dat de Openbare Feest-Uitvoering ter gelegenheid van haar 121/*-jarig be staan zal gegeven worden op Vrijdag 29 April a.s. te 8 ure 's avonds in de Rembrandtzaal alhier. Men deelt ons verder mede, dat met het oog op de beperkte ruimte in deze zaal en de groote belangstel ling van de zijde der ingezetenen en de daaruit te verwachten enorme toe loop voor deze uitvoering, het bestuur heeft besloten den vorigen avond dus Donderdag 28 dezer, voor donateurs en genoodigden eene uitvoering te geven in besloten kring, waarop het zelïue programma zal "worden ten ge- hoore gebracht. Deze uitvoering is dus niet voor het publiek toegankelijk. Ten slotte ontvingen wij nog van het Bestuur der Vereeniging bericht, dat de aangekondigde Bazar zal ge houden worden op 10, 11 en 12 Mei a.s. eveneens in de Rembrandtzaal. Deze Bazar, waarvoor reeds veel is binnengekomen, belooft zeer aantrek kelijk te worden, en durven onze lezeressen en iezers dan ook gerust een bezoek aan te bevelen. Zooals reeds eerder vermeld zal een deel der netto opbrengt strekken tot stijving der kas van het bekende 21/* Cents-Fonds. Korfbal. Zondag I. 1. werd door „H. E." gespeeld tegen „Bilthoven". „H. E komt uit met 1 invaller, „Bilthoven" met 2. Waarschijnlijk is hierdoor het spel van „Bilthoven" niet wat het had kunnen zijn, want zonder veel inspan ning weet „H. E." de stand op 71 te brengen. A.s. Zondag ontvangt „H. E." op haar terrein de eerste tegenstander „Vogels" Amersfoort, in de vriend schappelijke competitie, welke op voorstel van de Ned. Korfbalborid gespeeld wordt tusschen „Bilthoven" É.B K.C. Bussum„Vogels" Amers foort en „H.E." Door de gunstige uitslag van de Bazar in „Eemland" is „H. E." thans in staat haar gasten een paar prakti sche kleedkamertjes aan te bieden. Geboren: Gijsbertus Richardus z.v. W. Kok en C M. Hilhorst. Dirk Marinus z.v. J. Floor en H. v.d. Bos Overleden: Adrianus Jacobus Pon- tier, oud 71 jaar, echfgen. van E. Hille. Jeanne Henriette Adele Blümer, oud 41 jaar, echtgen. van M. G. van Santen. Henricli Martin Peter Hubert Thijssen, oud 21 jaar, z.v. J.Thijssen en A Hendriks. Oehuwd Cornelis Gerardus van Schalkwijk en Joanna van Isselt. Evert Kamphorst en Dirkje van de Hoef. H ndrikus Kieviet en Aleida Gerdina Stuivenberg. van het verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der ge meente Soest, gehouden op 15 April 1921. Voorzitter Mr. Dr. J. A. A. H. de Beaufort. Secretaris J. G. A. Batenburg. Tegenwoordigde RaadsledenS. F. Besselsen, P. van den Bremer, D. van den Broek, A. Endendijk, G Hilhorst, B. F. A. Mikx, C. F. W. Rietveld en M. Scheffer. Met kennisgeving afwezig de heer S. de Zoete. De vergadering wordt met gebed geopend. Daarna worden de volgende pun ten der agenda achtereenvolgens aan de orde gesteld. 47. Notulen. Vaststelling der notulen van de vergade ringen van 28 Februari en 22 Maart 1921. Genoemde notulen worden vastge steld zooals zij ter visie hebben ge legen. 48. Gemeentebestuur. Raadsleden. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid H. Butse- laar. Dit onderzoek wordt in handen ge steld van eene commissie, bestaande uit de heeren van den Breemer, Dam mers en Rietveld. Bij'monde van den heer Dammers deeli de Commissie mede dat zij de stukken in orde heeft bevonden en tot toelating van den heer H. Butselaar adviseert. Aldus wordt besloten. 49. Lager Onderwijs. Personeel. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school te Soest. Uit de door Burgemeester en Wet houders opgemaakte voordracht, be staande uit de volgende personen 1. G. Stuurman, te Leerdam. Verhuring van Safe Loketten Bergplaats voor kleine Brand kasten en Trommels in haar In overleg met het schoolbestuur en be* houdens Uwe goedkeuring is nu besloten de school te stichten door en vanwege de gemeente; en nu komt het ons, waar het ons bekend is, dat van 'de zyde van het schoolbestuur een gymnastieklokaal wordt verlangd, in het belang der gemeente ge- wenscht voor een lokaal te bouwen by de R.C. School en te bepalen, dat de leerlingen der openbare school het onderwys in licha- melyke oefeningen zullen gaan genieten in dat lokaal. Het financieel belang, dat de gemeente daarby heeft, is te schatten op 750/0 der bouw'«osten van een lokaal, nl. de kosten van een openbaar gymnastieklokaal, ver minderd met 250/0, welke door het Ryk zouden worden vergoed, wanneer het lokaal nog voor 1 Januari 1922 tot stand komt. Onder verwyzing naar het hierby gevoegd schryven van het schoolbestuur, waaruit blijkt, dat het bereid is de meest loyale medewerking te verleenen, wanneer het lokaal in dienst wordt gesteld van leerlin gen der openbare school, verzoeken wij U overeenkomstig ons voorstel te besluiten. De heer Besselsen zegt dat inder tijd zijn bedoeling niet goed is be grepen. Zijn bedoeling is geweest over het bij de openbare school bou- BAARN BUSSUM LAREN SOEST 2. R. van der Feer, te Kampen. 3. J. J. Fich, te De Valk. wordt met 8 stemmen benoemd G. Stuurman te Leerdam, terwijl 2 stem men zijn uitgebracht op R. van der Feer te kampen. 50. Lager Onderwijs. R. C. School 't Hart. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders inzake het .bouwen van een gymnastieklokaal aan de R. C. School op het Hart By de behandeling van het adres van het R.C. Schoolbestuur, verzoekende op het Hart een nieuwe R.C. School met gymnas tieklokaal voor Jongens en Meisjes te stich ten werd ons, naar aanleiding van ons voor stel om het te bouwen gymnastieklokaal te doen gebruiken door de leerlingen der nieuw te stichten openbare school v< rzocht na te gaan, of het financieel belang der gemeente er niet mede gebaat zou zyn, indien dat lokaal zou gebouwd worden by de openbare school. Aan Uw verzoek is door ons voldaan en kunnen wy U mededeelen, dat wil ons voorstel om het gymnastieklokaal by de R.C. School te bouwen moeten handhaven. Wy zyn ten volle overtuigd, dat wanneer een voldoend aantal leerlingen (minstens 40) de nieuwe school zullen bezoeken, het schoolbestuur overeenkomstig art. 72 der wet van de gemeente kan eischen, dat de gemeente een school met gymnastieklokaal bouwt en inricht, althans de gelden daar voor verschaft. wen van een gymnastieklokaal overleg te plegen met het Schoolbestuur, om te verkrijgen dat het Rijk 25"/o in de kosten zou bijdragen. Aangezien hem bekend is, dat het schoolbestuur een gymnastieklokaal krachtens de wet kan eischen, en dit ook verlangt zal hij er in berusten. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 51. Lager Onderwijs, Schuolmeubelen. Behandeling van een 2 tal adressen van het Bestuur der R. C. scholen, verzoekende een crediet te openen voor aankoop van schoolmeubelen, met voorstellen van Burgemeester en Wethouders. Onder aanbieding van een verzoekschrift van het R.K. Kerkbestuur te Soest, zynde het bestuur der R.K. Jongensschool alhier om de noodige gelden te willen verstrekken uit de gemeentekas voor aankoop van schoolmeubelen en Ijzeren roosters ten be hoeve van genoemde school, deelen wy Uw College beleefd mede, dat art. 75 der Lager Onderwyswet 1920 bepaalt, dat de mede werking van den Gemeenteraad om gelden beschikbaar te stellen, welke door het Be stuur eener in art. 72 dier wet genoemde instelling of vereeniging gevraagd worden slechts geweigerd worden, wanneer niet aan de in art. 73 omschreven vereischten, welke in dit geval sub. 3 van dit artikel worden aangegeven, voldaan is. Aangezien uil ue memorie van toelichting, by het adres behoorenue, naar onze ue- soneiden meening voiuoenue biykt, uat ue aanachailing van het gevraagde noouig is. by die aansohalling ue noouige zuinigheid betracht wordt, doordat banken van meisjesschool zuilen overgenomen woiden voor de jongensschool en de verklaring over legd is, beuoeiü in het laatste lid vanpar. 3 van art. 7ö, stellen wy U beleeld voor, om op het verzoekschnlt gunstig te be schikken. In overleg met het bestuur evenwel ver valt de crediet aanvrage voor vernieuwing van stoeproosters, aangezien deze met tot de kosten van inrichting ol veranueiing van inrichting eener school, noch onuer schoolmeubelen, doch onder kosten van in standhouding eener school behooren gere kend te worden, welke kosten ingevolge art. 206 par. 2 in verband met art. 1UI par. 1 der wet eerst in 1922 ten laste dei- gemeente gebracht kunnen worden. Wy verzoeken U derhalve ten behoeve Uta Ja.O. Jongt>r.eoohool oon beülafe van f 548.50 te betalen, Dadat door het bestuur dier scbool lö^/o van genoemd bediag of 182.27^2 als waarborgsom in de gemeente kas is gestort. Onder aanbieding van een verzoekschrift van het bestuur van het St. Josephs ge sticht te Soest, zynde het bestuui der R.C. Meisjesschool alhier om de noodige geiden te verstrekken uit de gemeentekas voor aankoop van schoolmeubelen en yzeron roosters ten behoeve van voormelde school, deelen wy Uw College beleetd mede, dat art. 75 der Lager Onderwyswet 1920 be paalt, dat de medewerking van den Ge meenteraad om gelden beschikbaar te stel len, welke door het Bestuur eener in art. 72 dier wet genoemde instelling of vereeni ging gevraagd worden, slechts geweigerd kan worden, wanneer niet aan de in art. 73 omschreven vereischten, welke in dit geval in sub 3 van dit artikel aagegeven worden, voldaan is. Aangezien uit de memorie van toelichting by het adres behoorende naar onze beschei den meening voldoende blykt, dat de aan schaffing van bet gevraagde noodig is, bij die aanvrage de noodige zuinigheid bei racht wordt, doordat banken van de meisjesschool zullen overgenomen worden voor de jon gensschool en de verklaring overgelegd is, bedoeld in het laatste lid van par. van art. 73, stellen wy U beleefd voor om op hef verzoekschrift gunstig te beschikken. In overleg met het bestuur evenwel ver valt de credietaanvrage voor vernieuwing van stoeproosters, aangezien deze niet tot de kosten van inrichting of verandering van inrichting eener school, noch onder school meubelen, doch onder kosten van instand houding eener school behooren gerekend te worden, welke kosten jingevolge art. 206 par. 2, in verband met art. 101, par. 1 der wet eerst in 1922 ten laste der ge meente gebracht kunnen worden. Wy verzoeken U derhalve ons te willen machtigen ten behoeve der R.C. Meisjes school een bedrag van f 2866 te betalen, nadat door het bestuur dier school 150/° van genoemd bedrag of f 429.90 als waar borgsom in de gemeentekas is gestort. Zonder debat en zonder hoofdelijke stemming wordt conform deze voor stellen besloten. 52. Raadhuis. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders inzake aanbesteding van den verbouw van het raadhuis en voorstel tot onderhandsche aanbeste ding van de levering der centrale- verwarming en telefoon. ilder Söteekende lo soorten edikanten, id, zilver, .iquiteiten, jele of ge alles wat ïg. Steeds nterc. 538 3a 3a mcuree- JBirli&tr. i j Soest. *KER liig eux. aan tseiaa. inde Bou tis. abriek Vpri!. per Liter 12 14 15 9 22 25 25 65 70 40 25 Krui- )EAU IAAT

De Soester | 1921 | | pagina 1