i So taster Coiirant voor Soest eu Omgeving ag. Centrale Crediet- en Landbouwbank Deposito's, Credieten, Safe loketten, Vreemd Geld. Centraal ApotHeelk «=irsL^re.rEr3Lns.fsrsrsii: LA PORTE Co ihm ni Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk. Soest - Van Weedestraat 37 BAADN - LAANSTR. 12 - TELEFOON 93 annex Drogisterij Arbeidsbeurs. Zondag 25 Sept. is aanwezig Dr. RUPERT. VRIJE WONING TE KOOP MELKGEIT Leghornhennen VULKACHEL APPELEN [U BANKZAKEN No" 39 NEGBNDE j£ aKGANG A( ,or administratie en Redactie VAit U'oiMlentr^a» 7. •«tVHHV mo j.iiidftgs s uur, MI don UlureMi .oden stukkun tol. üiiimlaiiavonü 1 uu Zalerdag 24 Sept. 1921. t tl i K,K f fri>' 11F.\ Van 1 rosfnlR 76 ct. RIko moor 16 r. irl|« 4i iwk pei kwartaal Buitenland. OVERZICHT. De Valera heeft nog altijd geene afgevaardigden naar Schotland gezon den, om Jiiet Lloyd George, die daar nog steeds verblijf houdt, te confe- reeren over de Iersche kwestie. Lloyd George's laatste nota aan de Valera bevatte de pertinente weigering om te onderhandelen met afgevaardigden van een Iersche republiek, zooals de Valera zijne gezanten noemt, daar er geen sprake kan zijn van een geheel zelf standig en van de Engelsche kroon onafhankelijk Ierland. Zoolang de Va lera op dit standpunt blijft staan, zijn alle samenkomsten nutteloos. Het is nog niet bekend wat de Va lera zal besluiten te doen. Of hij vast zal houden aan de eisch van de uiter ste extremisten in het Dail Eireann, om een Iersche republiek te stichten, met de onvermijdelijke gevolgen van een oorlog met het zooveel grootere en beter toegeruste Engeland of toe zal geven aan de wenschen van de meer bezadigde Iersche politieke per sonen en de meerderheid der bevol king, die vóór alles naar rust en vrede verlangen, en een homerule aanvaar den, op zoo gunstig mogelijke voor waarden voor Ierland. In elk geval blijft, de toestand tot heden zeer kritiek. Zelfs zóó, dat Lloyd George er niet. aan. kan denken, om persoonlijk naar de aanstaande ont wapeningsconferentie te Washington te gaan. De Grieken moeten in Klein-Azië een grootere nederlaag geleden hebben, dan de eerste berichten deden ver moeden, en de Turken schijnen in staat te zijn ze steeds verder terug te dringen. Moestafa, Kemal, Pasja heeft de algemeene mobilisatie in Anatolie gelast, klaarblijkelijk met het doel de Grieken geen tijd te laten öm zich te herstellen. De berichten uit Marokko luiden iets gunstiger voor de Spanjaarden. Hier en daar hebben de Rifkabijlen de Spaansche gevangenen vrij gelaten en trekken zij zich terug. De opstand in Engelsch-Indië schijnt nog lang niet gedempt. Naar uit Ma dras wordt gemeld, hebben de Moplahs te Nilambur alle regeeringsgebouwen in brand gestoken en Ernad en Wallu- vonad tot onafhankelijke koninkrijken geproclameerd. Een der leiders Kun- hammad heeft verklaard, dat hij bin nen enkele dagen met zijn mannen naar Calicut zou optrekken, om alle Europeanen om het leven te brengen. De Geallieerde Mogendheden heb ben opnieuw een nota aan de Hon- gaarsche regeering gezonden waarin deze laatste gelast wordt te zorgen, dat binnen tien dagen West-Hongarije ontruimd is, opdat de Oostenrijkers er bezit van kunnen nemen. De Wilnakwestie zal door de Vol kenbondsvergadering opgelost worden. Hijmans heeft een ontwerp tot beslech ting van de zaak opgemaakt en ver zocht de Volkenbondsvergadering dit ontwerp te mogen toelichten, wat met algemeene stemmen werd toegestaan, niettegenstaande de afgevaardigde van Polen uitstel van de behandeling ver zocht, om het ontwerp eerst nog eens grondig te bestudeeren en de afge vaardigde van Litauen verlangde, dat de kwestie niet behandeld zou wor den, voor dat de Polen Wilna ont ruimd hadden. De Volkenbond zal dus in d^ze zaak beslissen. Uif Riga komen zoo nu en dan be richten, dat treinen nietTevensmlddelen bestemd voor de' hongerlijdende be volking in Rusland, door de róode troepen der Sovjets geplunderd wor den. Niettegenstaande de weigering der Bolsjewistische regeering om een internationale commissie van onder zoek in Rusland toe te laten, heeft de Volkenbondsraad 28 regeeringen aan gezocht, om hare medewerking' ten einde de hongerlijdende bevolking voor algeheele ondergang te behoeden. Hoe zij dit zullen klaar Spelen niét de te genwerking der regeering in M'öskou is nog een raadsel. Door een verschrikkelijke ontploffing zijn de te Oppan in de Palfs gelegen Badensche aniline-, en soda fabrieken Woensdagmorgen in de luchtgevlogen.- In Mannheim en zelfs in het op 25 K.M. afstand gelegen Heicïelberg bleef geen ruit heel. Alle' 'plaatsen in "deii omtrek werden gétèfsferd5. Men 'spreekt van 1000 dooden en meer dan '2000 gewonden. - Burgelijke Stand. Geboren: Johan Hendrik z. v. A. Entrop en van M. van Putten, Martina Cornelia z. v. H. Verzijde en van B. M den Hertog, Teuntje d. v. H. A. H. Roos en van W. van den Brink, Anthpnius Wouter z. v. W. Tolboom en van W! van Asch, Pieter z. v. P. Ekel en van A Jongewaard. OndertrouwdHendrik Struik en Johanna Hendrica van der Woude. Getrouwd Ludovicus Petrus Noliet en Louise Maria Borgts, Jan v. Klooster en Johanna Hermsen, Andreas .Tammer en Hei ritje Reijerse, Johannes Leonar- dus Bronckel en Jantina Francisca van Raalten, Jan Antonie van Kooten en Jannetje Schaap, Pieter Lodewijk Schaaf en Antje'Smit. Overleden Gijsbertus Dijkman, oud negen en zeventig jaren. Publicatie. BEKENDMAKING. Wij brengen voorzooveel noodig onder de aandacht der ingezetenen, dat in den nacht van ZONDAG OP MAANDAG a.s. de zomertijd eindigt. In verband daarmede wordt een ieder aangeraden de klok op Zondag avond één uur in tijdsaanwijzing terug te stellen. Burgem. en Weth. van Soest. De Secretaris, De Burgemeester, J BATENBURG. DE BEAUFORT. WATERSCHAP SOESTERVEEN. De belastingschuldigen worden herinnerd aan de betaling van den omslag over het jaar 1921. Betalingen worden op iederen werk dag tusschen 9 en 12' u uur ten ge meentehuize in ontvangst genomen. Soest, 24 September 1921. De Penningmeester, J. BATENBURG BEKENDMAKING. Kader Landstorm. Namens den officier, belast met de regeling van den kader landstorm in Gooi- en Eemland, vestig ik er de aandacht op, dai voor de in deze ge meente wonende 16-, 17 en 18 jarige jongelingen, die middelbaar-, meer uitgebreid lager- of gelijkwaardig on derwijs hebben genoten, binnen kor ten tijd een geheel kosteloozen cursus zal aanvangen van de te dezer plaatse op te richten afdeeling van den kader landstorm. Voor nadere inlichtingen en aan melding vervoege men zich tot voor noemden officier, wonende te Bussum, Boschlaan, of bij ondergeteekende ten Gemeentehuize. Soest, 16 Sept. 1921. De Commies-Chef van de afd. Mil. Zaken ten Gemeentesecretarie. GROOT. JAARLIJKSCH ONDERZOEK. Ik breng ter algemeene kennis, dat de bijzondere vrijwilligers van den landstorm, die verplicht zijn te ver schijnen bij het jaarlijksch onderzoek van militie of landweer, daarbij be halve de hun verstrekte voorwerpen van kleeding en uitrusting ook moeten medebrengen de hun uitgereikte wa pens. Soest, 17 Sept. 1921. De Burgemeester van Soest, DE BEAUFORT. MILITIE Voorkeur omtrent de inlijving. Ik breng ter kennis, dat de lotelin- gen dezer gemeente lichting 1922, die hun wenschen met betrekking tot de inlijvfng riiet bij den Keuringsraad of op andere bij de geldende voorschrif ten bepaalde wijze hebben kenbaar gemaakt, alsnog vóór 10 October a.s. van deze wenschen aan de afdeeling Militaire Zaken ter secretarie dezer ge meente kunnen doen blijken. Soest, 17 Sept. 1921. De Burgemeester van Soest, DE BEAUFORT. Plaatselijk Nieuws. Wij lazen in Het weekblad „De Auto" een stukje, onze gemeente be treffende, hetgeen een aardige kijk geeft op de voortvarendheid van onze plaatselijke autogarage-houders Daarin I toch heette het, als iets tot heden eeriig i in ons land dat een electrische pomp I voor het. op spanning brengen der banden gratis voor H.H. automobi- i listen disponibel is. Na onderzoek blegk <^is werkelijk dat in onze beide j grootste" autozaken, n.1. die van den Haer Stam en de Automobiel-Centra le W1. F. Splderbeek, zoo'n apparaat voor dit dóeL steeds gereed staat. Aanstaande Vrijdag 30 September en Zaterdag 1 October a.s. zullen in de zaal van Hotel „Bellevue" alhier Bioscoop-voorstellingen worden gege ven, 's middags kindervoorstellingen en 's avonds de kunstfilm Que Vadis? Zij die op Bioscoopgebied iets moois willen zien moeten deze gelegenheid niet laten voorbijgaan. Quo Vadis? is een eersterangs film, speelt in de eerste jaren na Christue, in en om Rome. Als Roman van Henri Sienkiewiczs, is de geschiedenis over de geheele wereld bekend en in alle kringen gaarne gelezen. Wij verwachten van deze voorstel lingen uitverkochte zalen en raden belangstellenden aan vroegtijdig zich van plaatskaarten te voorzien. Deze film niet gezien te hebben is een ge mis voor liefhebbers van goedp Bioscoop-voorstellingen. Het Hoofdstembureau heeft in zijne vergadering van 9 September als op volger van den Heer S. de Zoete, tct lid van den Raad benoemd de Heer P. C. W. Foeken, die echter de bt noeming nog niet heeft aangenomen. Op het politie-bureau zijn op werk dagen terug te bekomen, de volgende gevonden voorwerpen 1 koperen gewicht, 2 ijzeren ge wicht, 1 schakelarmband met horloge, 1 boodschappentasch (net). Bij het te Amsterdam gehouden politie-examen, behaalde dezer dagen onze agenten B. J ter Haar het di ploma en O. H. Assink het diploma met aanteekening. tin in Hotel Central te Baam geor ganiseerde drie Abonnements-Concer- ten opnieuw zulk een welwillende ontvangst te beurt mocht vallen, heeft- deze besloten voor dit seizoen eene serie van vier Abonnements-Concer- ten samen te stellen, waarvoor weder slechts kunstenaars van den allereer- sten rang geëngageerd werden. De concerten zijn als volgt vastgesteld I. Vrijdag 4 November, Erna Rubin- stein, phenomenale jonge Hongaarsche violiste II. Donderdag 19 Januari, de beminde Zweedsche bard Sven Scholander, die zich zelf zoo uitmuntend op zijn prach tige oude luit begeleidt III. Vrijdag 24 Februari, het schitteren de Budapester Strijkkwartet (Hauser, Pogény, Ipolyi, Son) IV. Vrijdag 10 Maart, de gevierde Fransche celliste Madeleine Monnier en de Parijsche pianiste Marcella Herrenschmidt. De avond van Sven Scholander krijgt nog een bijzondere beteekenis, aangezien de kunstenaar zoo juist van een succesvolle tournée in Nederl. Indië teruggekeerd, in verband met het huwelijk van zijn dochter Lisa, waarmede hij gewoonlijk tezamen op trad, a.s. winter zijn afscheids-tournée maakt. Ingezonden Geachte Redactie Waar waarschijnlijk reeds enkele jaren voor auto-bestuurders en wiel rijders de splitsing van den weg in Kerk- en Torenstraat, bij de tramre- Goedkoopst adres voor RECEPTEN, CHE MICALIËN en aa >erwante Artikelen In Soest bij den Heer METZ, Kruidenier is een bus geplaatst, welke iederen dag half drie gelicht wordt. Aan de op 23 dezer gehouden loting voor de Militie werd door 37 dienstplichtigen deelgenomen. De uitslag is als volgt J. W. Berkhof No. 14 H. C. Boekhoudt 19 M. J. van Breukelen 11 H. van den Broek 6 E. van Brummelen 10 S. J. Bueno de Mesquita 35 A. G. Butzelaar 12 J. A. van Doorn 25 G. J. van Dorrestein 28 N. van Es 5 G. van den Essenburg 9 A. van de Goede 24 J. G A Hartman 22 W. F. Hendriks 15 W. J. Hilhorst 32 A. N. Hindriks 23 L. A. Hooft 26 E. B. Hoolwerf 21 E. van 't Klooster 34 P. W. Kok 16 H. van Kooij 7 A. 't Lam 30 H. Lammerse 4 Th. Leeuwenkamp 8 G. van Nimwegen 31 J. M. van Piggelen 13 A van de Pol 29 H. van Rouwendaal 2 B. J. van Schalkwijk 20 P. J. B. van Schevikhoven 37 J. Spelt 33 G. van de Veen 18 J. W. van Veenendaal 27 R. Veldhuizen 3 J. G. Verzaal 17 C. J Vos 36 A. A. van der Zouvven 1 Bij het gehouden toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool te Bos koop slaagden Th. Brans, Aerdenhout J. A. Booy, Boskoop. J. Bulk, J. W. Ebbinge, C. van Groos, P. Grootendorst, J. Verkade, Mej. C Wentink, H. Wentink, J. B. Schulz, Bilthoven. H. P. de Groot, Hilversum. J. B P. J. Lombarts. Zundert. Afgewezen 4. Vier Abonnements-Concerten in Hotel Central te Baam, georganiseerd i door Impresario Felex Augustin. j Aangezien aan de in het vorige seizoen door Impresario Felix Augus- mise, een debieus punt is, waarheen de weg voert naar Amersfoort en Soesterberg, zoo is dit dezen zomer in erge mate het geval geweest, wat zal blijven aanwassen, tengevolge het steeds drukker wordend verkeer. Vooral des Zondags ziet men op 't bewuste punt, groote fietsclubs her- haardelijk plotseling afspringen, om te midden van 't gewirwar van een groot aantal auto's en motorfietsen naar den weg te vragen. Dat dit niet zonder gevaar kan zijn, waar zulk eene ophooping zich vormt, behoeft geen vertoog. De politie zal dit trouwens kunnen bevestigen. Nu men toch bezig is, met het schil deren van de maximum-snelheidsbor den, rijst de vraag, of 't Gemeente- Bestuur daaraan niet een bordje zou willen plaatsen, waarop is geschilderd, bij de tramremise „Richting Amers foort en Soesterberg" en op den hoek van de Soesterbergschestraat, bij den molen, „Richting Amersfoort". Wij inwoners van Soest, weten wel dat bij de tramremise beide wegen naar 't zelfde doel leiden, doch dit is den vreemdeling niet bekend Voor't vreemdelingverkeer dient toch iets te worden gedaan De door mij aangegeven maatregel zal tevens 't gevaar verminderen, dat auto's en fietsen elkaar aanrijden in de bochtige Kerkstraat, daar 't verkeer dan meer langs eene richting zal worden geleid. Geachte Redactie, voor de plaatsing bij voorbaat mijn dank. J HEPPENER. Honig als Genees-Voedings en Genotsmiddel. Jammer is het, dat de meeste men schen zoo weinig bekend zijn met de Honig, die waarlijk in geen gezin ontbreken mag, om dat ze als Genees- Voedings en Genotsmiddel haast on ontbeerlijk is. Wat een heerlijke diensten verricht ze niet bij spijsverteringstoornissen, vooral bij onze kleintjes. Zelfs zuige lingen verdragen het vér boven sui ker en niet alleen dat het de spijs vertering in orde brengt, het is door de de grootste voedingswaarde en gemakkelijke opneembaarheid in 't bloed, van groot belang voor de Voeding. Bij ademhalingsziekten, hoest, keel pijn, heb ik zoo dikwijls wonderlijke genezingen gezien, door die zachte zoete substantie, vol voedings- en ge neeskracht welke Honig is. En onze bloedarme meisjes en vrouwen, onze zwakke kinderen, hoe zag je ze in gezondheid voor uit gaan toen ze Honig gebruiken gin gen. En wat lekker is het, als genots- j middel op boterham, of beschuit in de pap, ja zelfs in thee of warme I melk, laat ze zich heer|ijk smaken. Als de Moeders eens wisten hoe een portie levenskracht hun kleintjes naar binnen kregen met een boterham met Honing. Hoe gretig happen ze in zoo'n bo terham besmeerd met geurige Honig. Nu is er verschil in Honig. De beste is de zuivere inlandsche. Zelf gebruik ik ze altijd zoo van den IJmker, ook in mijn praktijk van psychische ge neeswijze schrijf ik steeds de zachte geurige inlandsche BIoemen-Honig voor, die ik dan laat komen van de Vereeniging ter bevordering van de Bijenteelt in Nederland. Ik betaal daar f 1,50 per ponds flacon, en heb daar voor prima inlandsche Bloemen-Honig. Wilt U meer weten wat Honig is, en doen kan in elk geval, bij ziekten en zwakheid voor onze kleintjes en en oude van dagen. Graag geef ik U daarover de noodige inlichtingen. Nieuwstraat 2 Soest. Aanbieding werkzoekenden: i 3 Metselaars, j 5 Opperlieden, i 7 Grondarbeiders. j 4 Losse arbeiders. 5 Land- en Tuinbouwarbeider. 1 Timmerman. 1 Kantoorbediende. Kerkbericlifen. NED. HERV. KERK Zondag 25 Sept. voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. N.m. half drie dezelfde (Hees). GEREFORMEERDE KERK Zondag 25 Sept. voorm. half 10 uur Ds. G. J. D. Aalders, Em. pred. te Hilversum. i Nam. half 6 uur dezelfde. Advertentiën. Bij mijn vertrek naar Ned. Oost-Indië, roept ondergeteekende aan vrienden en be kende een hartelijk vaarwel toe. H. v. d. VALK. Soest, 22 Sept. 1921. Degene, die op de verkooping op Zuider- eng, fiets NUMMER 81 heeft meegenomen, wordt verzocht deze te komen ruilen Birkstrnat 56, alwaar fiiets nummer 18 is terug te bekomen. Gevraagd een flinke DIENSTBODE voor dag en nacht. Adres Mevr. v. d. Berg, van Weedestraat 37. Gevraagd een nette DIENSTBODE voor heele dagen. Aanbieding 's avonds na 6 uur S. A. Olijve, F. C. Kuijperstr. 3. NET MEISJE gevraagd, voor dag en nacht, in eenvoudig burgergezin met kinderen. Brieven onder nummer 41 bureau van dit blad. Gevraagd een burger JUFFROUW op leeftijd van des 's morgens 10 tot 12 en 's avonds van 8 tot 9, salaris nader overeen te komen. Adres Nieuwe Weg 19 W. Z. Grondarbeiders Voor direct kunnen geplaatst worden 2 grondarbeiders. Zij, bekend zijnde met tuin- arbeid, genieten de voorkeur. Zich in persoon te melden Kerkpad 25 Z.Z. Te huur gevraagd Burgerwoonhuis liefst omtrek Kerkebuurt. Eventueel voor een half jaar. Brieven onder nummer 42 bureau van dit blad. Te koop een LANDHUISJE met pl.m. 950 vierk. Meter tuingrond. Koop prijs f 6600. Te bevragen Parklaan 4. Te huur aangeboden te Soest, gemeub. ZIT- EN SLAAPKAMERS z. of m. pens. op rustig gelegen gedeelte, Gr. tuin op 't zuiden. Voor gegoede klasse. Brieven onder nummer 42 bur. v. d. blad. Te huur gevraagd een of half huis in de prijs van 3 a 400 gulden, voor twee menschen, liefst omtrek Halte Soestdijk of R.K. Kerk. Br. onder nummer 9 bur. van dit blad. Aangeboden voor Heer of Dame ZIT - SLAAPKAMER met huiselijk verkeer, tegen billijke condities Brieven onder no. 34 bureau van dit blad. Tafel (groote ronde massief), 4 stoelen en 2 leuningstoelen. Nieuwstraat 2. Voor billijke prijs te koop een ROZIJN MET RAAM en gewichten. S. A. Olijve. F. C. Kuiper straat 3. Te koop een beste en 5 kippen met haan. Adres Nieuwe Weg W. Z. 31, Soest. Te koop een flink aantal eerste soort en andere soorten met hanen. Teven een ploeg en eg, bij B. Strumpel, Beukenlaan 12. Te koop een nog zoo goed als nieuwe KINDERWAGEN bij A. Spelt, Middelwijkstraat 2. te koop, geschikt voor kleine zaal. Te be vragen F. C. Kuijperstraat 11. Hand- en stoofappelen k f 5.per 25 K.G. Adres te bevragen bureeu van dit blad. BAARN BUSSUM LAREN SOEST BEHANDELEN ALLE

De Soester | 1921 | | pagina 1