„KRIMPEN" i Soester Courant voor Soest en Omgeving ieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Mine „KRIMPEN" 6 pCt Nederl. Staatsleening 1922 J. OE JQIG, Kerkpad Zuid 55, Soest L.3 FoHe Co., Centrale Crediet- I en Landbouwbank Rentevergoeding voor Deposito's Groot FE. 15G.OOO.OOO.-, Bteeirs wart Uitgifte ©6 pCt. Soest - Van Weede straat 37 1 jaar fixe 5 pCt., 6 maanden 4' f> pCt. 3 maanden 4 pCt Dadelijk opvorderb. 31 a pCt. No. 10 TIENDE JAARGANG Zaterdag 4 Maart 1922 Adres voor Administratie en Redactie VAu WeedoHtraat 7. Advertentidn worden ingewacht totVrjjdaga voormiddags 9 uur, b(| den Uitgever. Ingezonden stukkon tot Dinsdagavond 8 uur. DE SOESTER UïVEttTENTIÊK Van l -5 regels 75 ct. Elke regel meer 16 c' Groute letters naar plaatsruimte. By abonnement groote korting. Abonnementsprijs 40 cent per kwartaal Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk Buitenland. OVERZICHT. De met spanning tegemoet geziene conferentie tusschen Lloyd Oeorge en Poincaré heeft verleden Zaterdag te Boulogne plaats gehad, en in drie uur tijds schijnen de beide premiers het over de voornaamste punten eens ge worden te zijn. Pioncaré, die de ge schillen over de conferentie te Genua door diplomatieke nota's wilde veref fenen, wat wel drie maanden had kun nen duren, zal nu toch het nut van persoonlijke besprekingen wel inzien. De Italiaansche ministercrisis is nog eerder opgelost dan men verwacht had. Facta is er in geslaagd een ka binet samen te stellen, waarin de Ita liaansche gezant te Washington Schan- zer als minister van buitenlandsche zaken zal optreden. Op zijn terugtocht naar Italië heeft Schanzer een bezoek aan Poincaré gebracht. De conferentie te Genua is uitge steld tot 10 April, daar verschillende staten met hunne voorbereidingen niet gereed konden komen. Naar verluidt zullen Lloyd George en Poincaré zelf naar Genua gaan. Italië zal Tittoni aan het hoofd der delegatie zenden. De laatste dagen zijn uit Ierland geen sensationeele berichten over aan slagen of moordpartijen meer geko men. De extremisten onder de Sinn Feiners hebben eene overeenkomst gesloten met de meerderheid van Col- lins en Griffith, waarbij besloten is de verkiezingen voor de Nationale Ver gaderingen drie maanden uit te stellen en in dien tijd de wapenstilstand te handhaven. Het huwelijk van Prinses Mary van Engeland heeft onder belangstelling van millioenen Dinsdag 28 Februari plaats gehad. Onder de 2000gexioo- digden waren ook de vier soldaten die den bruidegom uit de vuurlinie hebben gedragen, toen hij in den oor log zwaar gewond was. Publicatie. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen ter kennis der belanghebbenden, dat op Dinsdag 14 Maart e.k., zal worden gevoord de Schouw over de in de gemeente ge legen wegen, voetpaden, waterleidin gen, bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom herinnerd aan de artt. 20 en volgende van het reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht. Overtreding der daarin voorkomen de bepalingen wordt overeenkomstig Hoofdstuk V van dat Reglement ge straft. Soest, den 27 Februari 1922. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de Minister van Arbeid bij beschik king van 20 Februari j.1. bepaalde a. enz. b. dat de premie, welke voor wo ningbouw wordt verleend, op verzoe ken, welke op 20-Februart 1922 het bureau van den Hoofdinspecteur der Volksgezondheid, den heer van der Kaa, niet hadden bereikt, in het alge meen zal bedragen ten hoogste f 13.— per M2 woningoppervlakte en tot f 15 - per M2 kan worden verhoogd, ingeval een kostbare fundeering noodig is. De premie zal een bedrag van f 900,— per woning niet mogen over schrijden. Voor industrieelen, die voor hun personeel bouwen, bedraagt de premie ten hoogste f 12. per M2 met een maximum van f700, per woning. Soest, 24 Februari 1922. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, J. BATENBURG. De Burgemeester, DE BEAUFORT Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat aan houders van houders van honden in deze gemeente, in den loop der volgende week nog gelegen heid zal worden gegeven ten kantore van den gemeenteontvanger daarvan aangifte te doen en tegen betaling der belasting een hondenpenning te bekomen. dat wanneer na dien tijd nog hon den zonder penningen worden aan getroffen tel vervolging der nalatig heid zal worden overgaan. Soest 2 Maart 1922 Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG Burgelijke Stand. Geboren: Arnoldus z, v. H. Hagen en van B. Bouwhuizen joannes Chris- tiaan, z. van J. C. Jagtman en van C. M. Huigen. Marretje, d. van H. Westeneng en van J. Brouwer. Jan netje Louisa Maria, d. van H. van Sitter en van L. P. Onderwater. Jo- hannes Cornelis z. van J. C. van Ag- terveld en van H. Elschot. Geertruida d. van A. Broek en van M. L. P. van Velsen. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Simon van der Bil en Margaretha Henning. OverledenGerrit Kaaijk, oud 31 jaren, echtgenoot van B Geijtenbeek. Plaatselijk Nieuws. De Tooneel-Vereeniging „Morgen rood" uit Baarn, zal Zondag 12 en Maandag 13 Maart a.s. een openbare uitvoering geven in Hotel „Bellevue". Opgevoerd wordt „Fabrieksmenschen" spel van leed en strijd in vier be drijven. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Wegens plaatsgebrek moesten en kele stukken, w. o. het verslag van de openbare vergadering van de A- R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" tot het volgend nummer blijven liggen. „ERNST EN LUIM". De Tooneelvereeniging „Ernst en Luim" gaf Donderdag 23 Februari 1.1. eene liefdadigheidsvoorstelling ten bate van de honger en ellende lijdenden in de Drentsche Venen. Het blijspel „Jan Ongeluk" werd werkelijk goed weergegeven. De rol van Boris Mensky, was dit keer in goede handen, en de dames beginnen zich steeds vrijer te gevoelen op de planken. Ook de regie was dit keer beter verzorgd. Niettegenstaande de heer Le Mar- chand zijn zaal met inbegrip van vuur en licht gratis ter beschikking had ge steld, de heer Wiersma met zijn on misbare diensten als grimeur en too- neelkapper, de heer Bovenkamp met zijn advertentie en drukwerk en de Gebr. Butselaar met hunne muzikale talenten geheel kosteloos voor het goede doel hebben medegewerkt, was de opbrengst niet meer dan f 71, waarvan f 17.50 als noodzakelijke on kosten moest worden afgetrokken, zoodat slechts f 54,kon worden afgedragen. De sympathiebewijzen met het nobele streven van de Vereeniging had ik mij drie viermaal grooter gedacht. J. S. De heer Felix Orth zal Zondag a s. n.m. 3 uur in het gebouw van de Engendaalschool aan de Boschstraat alhier een openbare bespreking hou den voor de afdeeling Amersfoort van de J. G. O. B. over „het Boeddhisme". Toegang vrij voor belangstellenden. Op het politiebureau zijn op werk dagen tusschen 9—10 uur voormidd. terug te bekomen de volgende gevon den voorwerpen Twee paar handschoenen, een bosje sleutels aan een touwtje, een serum spuitje, een breinaald, een paar dames handschoenen, een dameshandschoen, een dameshorloge met armband, een paar pantoffels, een hond en een paar zwarte handschoenen. Gedurende de maand Februari zijn door den keurmeester voor de con sumptie afgekeurd: Twee runderen, zes varkens, drie kalveren, een veulen, drie stel ingewanden, vier longen, twee levers,- een hart, en twee groote varkens. Woning-Bureau van F. BREURE en J. H. THOLE Makelaars Veenhuizerweg 9 Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. Onbestelbare stukken terugontvan gen in de le helft der maand Febru ari 1922; 1 J. Ruis, Utrecht. 2 H. Sierag, Amsterdam. 3. T. Kassiers, Leeuwarden. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET TE BAARN. Aanvullingen en wijzigingen in den Gids van het locale Rijkstelefoonnet en in de naamlijst voor den telefoon dienst. Nieuwe aansluitingen B 557 Vulpen W. van, huis- en deco ratieschilder, annex glazenwasscherij B 559 Goyert en Zn. Firma A., gros siers in koloniale en grutterswaren, Balistraat 21. B 560 Steeg Joh. G. v. d wasch-en strijkinrichting, Sparrelaan 14. B 561 Vegersteen Jhr. J Ferd. Huyck- laan 10. B 562 Van Kessels Baarnsche glazen wasscherij en puibewassching, op gericht 1904, Laanstraat 2. B 563 Lengers H. J., Electro-Techn. installatie-bureau, Laanstraat - 40. S 120 Zoetelief J., Slager, Korte Kerkstraat Soest. Vervallen aansluitingen S 28 Mikx B. F. A., Korte Melmweg 5, Soest. S 120 Woerkom A. v., Korte Kerk straat 5, Soest. Ingezonden. VERTREK ZUSTER WENSEL Het zal zeker veler wensch zijn aan Zuster Wensel bij haar aanstaand huwelijk een blijk van dankbaarheid en waardeering te geven, voor al hare toewijding en zorg, gedurende zoo vele jaren aan onze zieken in de ge meente besteed. Elke gift, hoe ge ring ook, zal welkom zijn, en wordt graag zoo spoedig mogelijk, voor 12 Maart ontvangen. Tot den ontvangst der giften heb ben zich bereid verklaard: Mevr. Hartogh Heys, Kerkstraat 5. Mej. F. Heynsius, Lindenlaan 7, De Heer J. van Veenendaal, Soesterbergsche straat 18. De Heer Ter Haar, Veenhuyzerstr. 61 De Heer H. Altena, Wijkslooterweg hoek Schoolstr. Vervolg Officieel Raadsverslag. 27. Belastingen. Behandeling van het rapport der Commissie inzake Inkomsten-belasting betreffende wijziging der Verordenin gen te dier zake, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. Het rapport, dat genoemde commissie te dezer zake uitbracht, luidt als volgt: Wij hebben de eer Uw College overeen komstig het door den Raad dezer gemeente aan ons gedaan verzoek, hierbij aan te bie den, een ontwerp-verordening op de heffing en invordering van een plaatselijke be lasting naar het inkomen in deze gemeente. Overeenkomstig de destijds uitgesproken wensch, is in de ontworpen verordening de heffing en invordering overgedragen aan de Rijksbelastingadministratie. Tevens gelieve U hierbij aan te treffen eene berekening van de opbrengst dier heffing bij eene vermenigvuldigingsfactor 1. Als grondslag voor deze berekening is ge nomen het primitief kohier der plaatselijke belasting over het jaar 1921-1922 met een zelfde aftrek voor levensonderhoud en kin deren. Zooals Uw College zal hebben gezien is in het voorstel de aftrek voor levensonder houd verhoogd tot f 700.— en de kinder aftrek op f 75.— gesteld. Vermoedelijk zal door deze verhooging de opbrengt der belasting met f 13800.dalen (plm. 2300 aanslagen maal f 6.—). De ver mindering van de kinderaftrek zal dan de gevolgen van de wijziging van het in de bestaande verordening geldende beginsel (f 600.— aftrek per gezin) te niet moeten doen. Hoewel de Commissie van oordeel was. dat de aftrek voor levensonderhoud op f 800.— behoorde te worden gesteld, is zij niet tot een dergelijk voorstel gekomen. De gevolgen daarvan zouden haar inziens de draagkracht der gemeentefiinantiën over treffen. Wat het tarief van progessie betreft, is de Commissie uitgegaan van hel denk beeld, dat een belangrijke ontheffing van de allerkleinste en een evenredige ontheffing van de middelbare inkomens gewenscht was. Zij meent in het aangeboden tarief zooveel mogelijk daarnaar te nebben gestreefd. Zal vermoedelijk de vestiging in deze gemeente, die het vertrek overtreft, tot een verhooging van het belastbaar inkomen aan leiding kunnen geven, daartegenover staat, dat door de buitengewone tijdsomstandig heden een belangrijke vermindering daarvan is te vreezen. Waar voorts, berekeningen als de bijge voegde, uit den aard der zaak de waarschijn lijkheid der toekomst slechts benaderen, meent de Commissie, dat de allergrootste voorzichtigheid in deze geboden is, te meer, waar door de overgang naar het Rijk, heffing naar een progessieven grondslag en wijzi ging der verordening een ingrijpende reeks van veranderingen in de heffing der plaat selijke belasting wordt gebracht. Voorts overwoog de Commissie of het ook wenschelijk zou zijn opcenten (meerdere) op de Personeele belasting te heffen. Zij was echter eenstemmig van oordeel, dat dit niet gewenscht was. Immers zou een dergelijke heffing, bij een betrekkelijk geringe meerdere opbrengst, voor een groot deel ten laste komen van den Middenstand, die toch al ter zake zwaar getroffen wordt. Bovendien zou een dergelijke heffing zeker niet billijk naar het inkomen drukken. Wat de heffing van opcenten op de Ver mogensbelasting betreft, was de meerder heid der Commissie van oordeel, dat zulks, gezien het tarief van progessie niet was gewenscht, omdat, zoo al niet vertrek van de groote inkomens te vreezen, vestiging van dezulke belemmerd zou worden. In af wijking van deze meening was een lid der Commissie van oordeel, dat dit gevaar niet zoodanig was, dat daarom van heffing be hoefde tc worden afgezien en dat naast het progessief tarief nog w e I dergelijke op centen konden worden geheven. Tenslotte wil de Commissie, gezien het feit, dat de aanslagen in de Inkomstenbelas ting voor een groot deel juist uit de z.g. kleine en middelbare inkomens bestaan er op wijzen, dat zij zich vleit op dit punt niet het wenschelijke te hebben bereikt, maar te hebben getracht het mogelijke na bij te komen. terwijl Burgemeester en Wethouders het volgende voorstel doen Wij hebben de eer Uw College hierbij be leefd aan te bieden het rapport van de re- clamecommissie, benevens een tweetal ont- werp-verordeningen voor de heffing van eene gemeentelijke inkomstenbelasting, waarin deze wordt overgedragen aan de Rijksbelasting- administratie. Met de aangeboden ontwerp-vcrordeningen kunnen wij ons volkomen vereenigen en heb ben wij, gezien de gewijzigde tijdsomstandig heden, tegen een verhooging van den aftrek voor levensonderhoud met f 100.00 geen be zwaar. Wat het aangeboden tarief van progressie betreft, hebben wij gemeend de draagkracht daarvan ernstig te moeten overwegen en konden wij ons daarmede in het algemeen we! vereenigen. Echter stelden wij ons de vraag of invoe ring van een progressie tot een hoogte als door de Commissie wordt voorgesteld, wel gewenscht en in het fiinancieel belang der gemeente zou zijn. Dit leek ons niet zoo. Immers bij een tarief als het voorgestelde zullen de grootere inkomens plm. 10 pCt. aan gemeentelijke inkomstenbelasting moeten betalen. De vestiging van deze inkomens zou dan zeker achterwege blijven, terwijl vertrek van dezulke tc vreezen is. Door een heffing tot dieiioogte .zou het verschil tusschen de hefii ng in Je steden en die in deae gemeente zoo klein klein worden, dat men uit den aard der zaak de groote voordeelen en ge noegens welke het wonen in een stad biedt, en die niet te onderschatten zijn, zou ver kiezen, boven het betrekkelijk kleine verschil. Dat het gevaar hiervorengenoemd inder daad bestaat is ons reeds gebleken. De uit tocht uit de groote steden met hun 12 en 14 pCt. heffing is reeds begonnen, en dnze gemeente ondervindt thans reeds de voor deelen van het heffingspercentage 6. In de loop van de maand Januari (tot de 21ste) vestigden zich hier personen van wie nu reeds vermoed kan worden dat hun in komen plm. f 250.000.zal bedragen. Het lijkt ons daarom ten zeerste in het ffinancieel belang dezer gemeente vorenbedoelde in komens in de gelegenheid te stellen zich tegen een lager percentage in deze gemeente te vestigen. Uit den aard der zaak zal daardoor het vermenigvuldigingscijfer dalen en zullen de lagere en middelbare inkomens daarvan ook de gunstige gevolgen ondervinden. Bij het door de Commissie voorgestelde tarief zou naar de gegevens van het kohier, bij een progressie tot 5 pCt. het vermenig vuldigingscijfer ongeveer 2.1 moeten zijn. Door de vestiging in deze gemeente van grootere inkomens is de toestand aanmerke lijk gunstiger geworden en zal bij een niet te hoog heffingsmaximum deze waarschijn lijk nog gunstiger worden. Om voormelde reden meencn wij dan ook te moeten voorstellen het tarief van pro gressie als door de reclame commissie is voorgesteld, wel te willen vaststellen, maar het zelve bij een maximum-heffing van 4.2 te doen eindigen. Ondanks dit voorstel zal door deze vermindering van progessie het vernienigvuldigings-cijfer in plaats van te stijgen op 2 kunnen worden bepaald. Een eenvoudige berekening hiervan gelieve U hieronder aan te treffen Voorstel Commissie: (kohier 1921-22 grond slag) Belastingf 134481.- af verhoogde aftrekf 13800.— bij vermenigv.'cijfer 1 isdeopbr. f 120681 Er is noodig f247500.—vermenigvuldigings cijfer dus iets minder dan 2.1. Bij ons voorstel zal de opbrengst van het kohier zijn bij een vermenigvuldigingscijfer 1 ongeveerf 129000.— af verhoogde aftrekf 13800. Opbrengst f 115200.— dit maal vermenig. cijfer 2, is f 230400. bij vestiging f250000.— inkomen maal 7 pCt. isf 17500.— Totaal Fl. 247900.- Wij meenen dan ook Uw College ons voorstel ten zeerste te moeten aanbevelen en zouden U tevens in overweging willen geven bij aanneming daarvan, voor het jaar 1922-23 het vermenivuldigingscijfer op 2 te willen bepalen. Ten slotte meenen wij nog een woord van dank aan de reclame-commissie te moe ten uitspreken voor de vele door haar ge dane werkzaamheden en de door ons ten zeerste gewaardeerde voorstellen. Ten aanzien van dit onderwerp is tevens ingediend een voorstel van den heer Foeken, strekkende le. het heffingspercentage zoo te wijzigen, dat eerst bij een belastbaar inkomen van f12000.— wordt gevraagd wat nu bij een belastbaar inkomen van f 9000.wordt voorgesteld 2e. het maximum heffingspercentage Waarvars uit te geven F!. 75.000.000.- IN STUKKEN VAN FL. 1000.-, FL. 500.- EN FL. 100.-. Inschrijvingen op deze geldleening worden kosteloos aangenomen TOT EN MET MAANDAG 6 MAART a.s. door v. Weedestr-. 5, Telet. no. S. 5^ te behouden, zooals de Commissie voorstelt, zoo mogelijk 1 &2°;'o hooger; 3e. de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud te stellen op f800. voor gezinnen 4e. de kinderaftrek te laten door- loopen' tot 18 jaar 5e. de kinderaftrek te op minimum f 80.per kind, stijgend per f 50. bruto inkomen met f2.— per kind tot maximum f160. De heer Foeken licht zijn voorstel nader toe door het volgende in het, midden te brengen. Mijnheer de Voorz. Met waardeering voor het werk der Commissie en van den desbetreffenden ambtenaar heb ik kennis genomen van de Belasting-voorstellen. De Commissie zegt, zich niet te vleien het wenschelijke te hebben be reikt, maar ze heeft getracht, het mo gelijke nabij te komen. Nu, 't wen schelijke zal wel nooit bereikt worden want ten opzichte van den geldbuidel zijn we allen oer-conservatief. Het thans toegepaste beginsel van progressie juich ik van harte toe, ik ben daar altijd een voorstander van geweest, mits billijk toegepast. Het valt niet te ontkennen dat de Commissie er naar gestreefd heeft, de lagere inkomens zooveel mogelijk te ontheffen. Ik zou echter gaarne van U hooren .velke invloed ;t op/de to tale heffing heeft wanneer voor nood zakelijk levënsonderhoud van belas tingplichtige gezinshoofden, in plaats De Rijks Inkomsten- en Personeele-be- lasting ontheffen tot de meerderjarig heid, door sommige Gemeenten, den Haag en Rotterdam bijvoorbeeld daar in nagevolgd, en nu lijkt mij toch de leeftijd van 16 jaar wel wat erg schriel. Bovendien mag er ook wel eens aan gedacht worden, dat de fiinancieele zorgen die kinderen op de ouders leggen, ook stijgen bij hooger inkomen. Vooral geldt dat voor den midden stander waaronder we tegenwoordig heel wat inwoners kunnen rekenen. Ook de Rijks inkomstenbelasting, en bijvoorbeeld de gemeente Rotterdam huldigen het beginsel van grooter kinderaftrek bij hooger inkomen, en staan bij f 800.f 80, doch bij f 3600 f 200.toe, het maximum. Ik kon natuurlijk niet nagaan hoe een dergelijk voorstel de belasting heffing zou beïnvloeden, doch zag toch gaarne in ernstige overweging genomen om de kinderaftrek vast te stellen tot den leeftijd van 18 jaar, en b. het bedrag te bepalen op f 80.— per kind als minimum, stijgend per f 50.—, meerder bruto inkomen met f 2.tot f 160.per kind. Ik hoop, waar ik U tijdig mijne voorstellen schriftelijk heb medege deeld dat de mogelijke gevolgen U ongeveer bekend zullen zijn, en dat die niet te erg zullen tegenvallen. En nu, kom ik M. de V. tot het grootste bezwaar, ik zou de 3 reeds genoemde voorstellen gaarne aange nomen zien, maar ik stel mijn stem De boomen zijn in rust De spuittijd is genaderd Vraagt prima oplosbare zonder bezinksel, voor 't bestrijden Uwer plantenparasieten en Desinfectie Uwer veestallen en hoenderhokken in elk kwantum verkrijgbaar Vraagt gratis geillusstreerde Brochures. Depot 84.V. Utrecfafscïie Asphaltfabriek van 700, 800 gulden wordt gesteld. Zooals 't nu is voorgesteld hebben we in de laagste klassen nog meer dan 100 aangeslagenen, en 't begroot me altijd om- van dergelijke inkomsten nog belasting te vragen, al zal natuur lijk bij de aanslag wel eenige clementie worden gebruikt. Voorts breng ik onder Uw aandacht de voorgestelde kinderaftrek. Het groot ste bezwaar is voor mij niet dat deze van 100 op 75 gulden wordt gebracht maar dat U deze aftrek reeds met den leeftijd van 16 jaar deed eindigen. Pas sen we ons daarmede wel aan aan de eisschen van algemeene ontwikke ling die tegenwoordig van de jeugd wordt gevraagd? Gezinnen waar kin deren van 16 jaars reeds van betee- kenis meeverdienen zijn er niet veel. daaraan niet afhankelijk, doch ik kan voorhands niet meegaan met het voor stel om reeds bij een inkomen van f 4500.een heffing van 3 pCt vast te leggen. Nu heb ik wel gezien dat van de 2303 aanslagen er 2167 vallen beneden en tot f 4500.en slechts 136 daar boven, maar ik heb ook gezien dat die 136 een totaal inkomen hebben van 1.711.400 gulden of wel twee derde van het inkomen der andere 2167, die verhouding is dus niet zoo ongunstig, en waar die inkomens door- loopen tot bijna een ton, daar zie ik de noodzakelijkheid nog niet in om reeds bij een inkomen van f 4500.— 3 pCt. vast te leggen. Bovendien moeten we naar mijn overtuiging onsftok niet blind staren Rente gaat in den dag na storting. m

De Soester | 1922 | | pagina 1