Ledenvergadering Meubilaire Goederen. Een Huis, Weiland Bagselpapit naar L. firinkweg 13 Sier- en Moestuiien Klei - Piotaardappelen Openbare Verlooping. Boerenhofstede, Openbare Verkooping. y\ u succes J.AJVeenbuizerstrilb.Sons ;e whitworth Hel moven in bet licht ÉTheos 4NASTIEK Dr. van Dongen. Oostuumnaaister Pootaardappelen en Drielingen Pootaardappelen Maart en April S. de Zoete Hz. 4 perc. Bouwland l£ PRIJZEN VANEN CENT PER R Vften J. Rademakei MTEN-BATENBURG W. F. PRONK Staatsloterij van P. H. Hesp. (Ipt Bouwplannei R.K. MEISJE DIETS STBODE, DIENSTBODE, LEGHORNS, TE KOOP 'KOEMEST! EIEREN TE KOOP GEVRAAGD CAFÉ MET VERGUNNING. Jac. v. d. Brink S. de Zoete WEILAND. TE KOOR BLOKHUIS's Vischhandel, JOH. ©E BRIE B, HILHOHST <JU J&. Wiersma A. L. Faingnaert, publiek verkoopen Wei-en Hooiland Veengrond 3 Bouwland Bouwterrein Wei-en Hooiland Wei- of Hooiland en Uiterdijk X A. HORNIS Klokken H. H. Bouwers! W. F. van Riet brmeerde Bond Agioest «J. H. Smulde**; üb&re Lezing koop botoren TeeK Bureau NBLSS le Ruiter Co's BlTOF FEN H A N DEL gelding Tuingrint ssch Dekriet. S ER DE ZOETE IA ViTcsnaing-BureaLU van F. BREURE en J. H. THOLE Makelaars Veenhuizerweg 9 Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. de autoriteiten vastgesteld, waarbij er ook werden afgewezen, maar daarna de gewone weg bewandeld om hun recht te laten weder varen en evenals ieder ingezetene hebben ook B.en W. met schrik de groote uitgaven gezien, die de nieuwe wet op het L.O. van de gemeentekas eischt, waaraan echter niet te ontkomen is. Dank zij het bezit eener eigen gemeente architect heeft de Inspecteur van het lager Onderwijs te Hilversum meermalen betuigd, dat Soest in doorsnee het goedkoopst scholen bouwt. Hiermede komt de spreker tot zijn onder werp: Gemeentewerk-en. en leest een stuk uit „De Toorts" voor, over de 2 oCt., te betalen van de door de gemeenteafthitect uit te voeren bouwwerken, die een bedrag van f 5000.00 te boven gaan. Spreker vraagt of .dit berichtje wel eerlijk genoemd kan worden, als men bedenkt, dat het uitgekeerde bedrag geen f 000.00 doch slechts de helft bedraag en dit betaald wordt voor scheppingswerk, dat niet in uren kan worden betaald het welk ook zelf door den Heer van den Broek in den raad verdedigd werd. De Soester laat in „Uit onze Vroedschap" een ander geluid hooren en doet het voorkomen of de technische afdeeling eigenlijk geheel overbodig is. Spreker gelooft beter te doen met waardeering uit te spreken voor het werk van den gemeente- architect, om de wijze waarop hij de belangen der gemeente en van de ingezetenen be hartigt. Voorts leverde spreker nog een critiek op een stuk in „De Toorts" betreffende aangelegde en verbeterde wegen in deze ge meente. Men wete dan, dat met mede werking van de Heeren der S. D. A. P. alleen op de meest hellende gedeelten van de Lazarus- berg straatwegen zijn gemaakt, omdat bij sterken regenval de puinwegen gfeen weer stand zouden bieden aan het stroomende water, doch overigens zijn op het meer vlakke gedeelte allemaal puinwegen gemaakt, tot welke laatste de Molenstraat als een der mooiste behoort. In de Soester kon men lezen wat die weg heeft gekost vóór de cijfers vaststonden. De werkelijke kosten bedragen echter de helft van het klakkeloos neerge schreven bedrag n. 1. f 24144.45. Dergelijke ongegronde inededeelingen worden aan het publiek verkondigd in een vorm en op een wijze of men Publieke werken zoo ongeveer als een stelletje idioten beschouwt. Zoo ook over de motorwals. Niet in een paar dagen is over de aankoop beslist, maar de Raad verleende reeds 2 maanden tevoren een crediet van f 8000.00 daarvoor. Voor puinwegen is een wals een behoefte en op puinwegen is Soest bij een zoo uitgebreid wegennet aan gewezen. Tevoren was een stoomwals gehuurd, hetgeen met bedieningen brandstof f3400.00 kostte. De goedkoopste wals zagen we voor f 16000.00. Èr was echter slechts een crediet f 8000.00 toegestaan, en dank zij de valuta kon een motorwals gekocht worden voor f 7400.00. De verbetering van de Nieuwe Steeg ge schiedde ook al weer onoordeelkundig, gelijk een andere schrijver in de Soester berichtte. Deze heeft de Nieuwe Steeg bij het aan brengen der verbetering eens geïnspecteerd en de proef viel natuurlijk zeer ten gunste van Baarn uit. Spreker noodigt een ieder uit voor zichzelf eens een kijkje te gaan nemen op de Nieuwesteeg tot aan Baarn, en hij twijfelt niet of het voordeel zal zeker ten gunste van Soest uitvallen. Eindelijk bespreekt de Heer Endendijk de klacht van den Heer Foeken aan het adres van het College van B. en W. ten opzichte van de administratie, n. I. dat geen zuiver beeld kan verkregen worden uit de be grootingen, hoe de stand van zaken is. Dit kan voor velen juist zijn, maar voor hem, die daarin een kraan is, en als zoodanig erkend wordt, moest het toch niet onmogelijk zijn. Door den Burgemeester is toen een duidelijk overzicht en beeld uit de begroo tingen en memorie's van toelichting vanaf 1917 gegeven, hetgeen geheel persoonlijk werk van ZEdelAchtb. is, en zoo nauwkeurig, dat het tot op een halve cent klopte. En wat bleek toen? Dat de heer Foeken tot uitgangs punt genomen had cijfers, die misschien wel 2, 3, 4, of 5 maal gewijzigd waren. Nu kan de heer Foeken wel boos worden en zeggen de ambtenaren hebben mij geen goede ge gevens verstrekt. (Dti is een kwestie die met de eigenlijke zaak niets te maken heeft), maar waar het op aankomt is, dat al het werk van de Heer Foeken daardoor toch waardeloos is geworden, voor zoover door hem critiek is geleverd op het slordig en onverantwoordelijk handelen met de begroo ting. Hierbij meent spreker het te moeten laten. Hij heeft alleen de practische politiek naar voren geschoven, zonder propaganda te*maken voor de beginselen. Daarna komt de Heer van Vliet, gemeente architect aan het woord, die financieele en technische vragen behandelt. Ten opzichte daarvan mag niet vergeten worden, dat ieder land en ook iedere gemeente een crisis door maakt, hetzij in meerdere of mindere mate. Wanneer we, om bij de gemeentelijke huishouding te blijven, de jaarlijksche be grootingen naslaan, dan blijkt daaruit, dat voor de technische bedrijven belangrijke, zoo niet de belangrijkste posten, worden uitge trokken. Deze zijn: le. de steeds terugkeerende, voor onderhoud van wegen, gebouwen, enz. 2e. die oorzaak zijn van uitvoering der wet telijke voorschriften, door Provinciale of 's Lands Regeering gegeven, zooals onder wijs. woningbouw en dergelijke; 3. die ten gevolge van achterstand door oorlog of anderzins. Spreker beantwoordt de vraag of een technische dienst noodig was, en wijst daartoe op de jongste wijziging der Woning wet, waarbij het hebben van een Bouw- en Woningtoezicht wordt gelast. Voor een groot deel zullen de kosten hiervan bestreden worden uit de leges-belasting, dus door belang hebbende zelf. Tevens moet Soest overeen komstig art. 28 der Woningwet een Uitbrei dingsplan vaststellen teneinde een regelmatige bebouwing te verkrijgen. Dc onderwijswet was eveneens in voorbe reiding en daaruit kon afgeleid worden dat het Gemeentebestuur voor verschillende vragen op dit gebied zou gesteld worden. Voorts begon de gemeente zich vrij snel uit te breiden, en staande aan het begin van een periode voor de gemunte, waarin veel voor komen en veel gedaan moest worden, was het zeer goed gezien van het regeerend Col lege, toen besloten werd tot het instellen van een technischen dienst. Het gaat hier niet om den persoon, het betreft hier een handelng van een daad van B. en W. en het grootste gedeelte van den Raad. Met alle waardcering voor hetgeen vroeger gedaan werd, naar spreker meent voor een salaris van f 700.00 moet toch toegegeven worden dat dit geen verdere afmetingen kon aannemen. Er moet geleid worden. Daarvoor is iemand noodig die zich geheel geven kan en die dit niet meer als bijbetrekking beschouwt. Dit waren de wettelijke motieven waarin basis genoeg was om tot instelling van een der- gelijken dienst over te gaan. Indien het Bouw en Woningtoezicht niet zoo direct was ingevoerd, dan was Soest niet een van de hoogste geweest voor premiebouw; en juist voor dien bouw wa% de eerste vraag of in deze gemeente een behoorlijk Bouw Woningtoezicht is. Daardoor zijn nu reeds ongeveer 200 woningen gebouwd of in aan bouw, zonder eenige kosten voor de gemeente. Door verruiming van woonruimte had meerdere vestiging plaats, bedrijvigheid in de bouwvakken, enz. En nu de scholenbouw De scholen in Soest kosten naar den uit slag der aanbestedingen per lokaal gemiddeld f 8400.00. De gemiddelde uitslag der bestedin gen in Nederland over het geheele jaar is f 12500 per lokaal. Gebouwd zijn in Soest 30 lokalen dus een gemiddelde bezuiniging van f 123000. Wanneer niet door de gemeente gebouwd wordt, maar door verschillende particuliere architecten, tracht een ieder de aandacht te trekken met het ééne gebouw, hetwelk hij bouwt. Dat is niets onbehoorlijks, dat is iets heel gewoons en zeer goed te verklaren. Doordat spreker er meerdere kan bouwen verkeert hij in een bijzondere ge lukkige positie boven particuliere architecten. Voorts zij in bescheidenheid opgemerkt, dat zijn eerste vraag bij het begin van een ontwerp altijd is: Wat is het meest economische? Hem wordt wel verweten niet groot in economische leiding te zijn (technisch deskundig wel z egt men) zijn antwoord is dan, laat ik daarin niet groot zijn naar een zeker raadslid wil maar wel weet hij, dat f 250000.00 meer is dan 3000.00. Het eerste bedrag is door hem bezuinigt, wat hij zal aantoonen en hij vreest geen enkel technisch onderzoek, het laatste bedrag is aangevallen en besproken door genoemd raadslid bij de behandeling der be grooting 1922, administrateur, enz) hoewel ook daarin door hem de zaak niet is be grepen. Spreker heeft het ook nog over de vloer bedekking in de gymnastieklokalen ter weerlegging van een geschrijf van een niet deskundige, waaruit blijkt dat deze evenduur zoo niet voordeeliger zijn. In totaal zouden 8 gymnastieklokalen noodig zijn., bij even zoovele scholen. Nu zijn ge bouwd bij de R. K. school aan de Beetzlaan 1 bij de Chr. U. L. O. 1 en bij de R. K. U. L. O. 1 dus in goed overleg met de schoolbesturen en toegejuicht door den Heer Inspecteur van het lager onderwijs een besparing van 5 gymnastieklokalen, welke met inbegrip van meubelen ongeveer per stuk kosten f 20000.00 of een totale besparing van f 100000.00. Een derde post van gewicht is het architecten honorarium en de opzichters. Nu bedraagt dit 2pCt. De bouwkosten met inbegrip van meubelen enz. zonder leermiddelen bedragen naar schatting, daar alle juiste cijfers nog niet bekend zijn, f313000.00 en waarvan 2pCt is f 6260.00. Wat de opzichters-teekenaar betreft, regel is, bij ieder werk een opzichter, wat elk architect doet, indien hij een school heeft. In dienst van Soest zijn 2 opzichters- teekenaar, die door gedurende den dag op de werken te zijn en wat door hem gecom bineerd wordt, en 's-avonds op het kantoor teekenwerk verrichten. Voorts is een van de opzichters belast met Bouw- en Woning toezicht, kaartwerk grondverkoop en diversen, zoodat voor rekening der scholen komt f9000.00 voor particuliere architecten is dit naar den duur van het werk (dit is vanzelf een schat- post f 14.000 een besparing van f 5000.00, dus totaal met honorarium f 25000.00. Een totale besparing dus van f 248000. Dit bedrag is zeer zeker niet opgevoerd, daar meerdere posten nog buiten beschouwing zijn gebleven. Een bezwaar is aan Soest verbonden door de niet centrische ligging der kom, waardoor het aantal scholen iets grooter wordt. Met eenige uitbreiding vervalt dit bezwaar. Nu is er ook gesproken over een explio- tatie-rekening. Deze kan gegeven worden, naardat ieder dat inziet. De bouwwerken zijn nu door mij verdedigd. Nu noemt spreker nog de grondverkoop bij station Soesterberg. Voorheen waren daar geen woningen. Thans is dit veranderd; Spreker vraagt, wat zet men in de boeken voor waardevermeerdering der omliggende gemeenteterreinen Hij meent dan ook op goede gronden te moeten zeggen, dat Soest doordat het de grootste uitgaven heeft gehad financieel gunstig staat. Een en ander werd nog nader toegelicht met lichtbeelden. De Heer Rietveld bespreekt de gemeente belastingen. De tijdsomstandigheden zijn van dien aard, dat de overheid tot zuinigheid dient aangemaand te worden terwijl het volk verstaan moet, dat het maatschappelijk huis houden versobert moet worden. Maar de schulden moeten betaald worden, en die hebben zware lasten gebracht, met name de crisisschulden moeten in een klein aantal jaren worden afgelost. Daar benevens ver- eischten groote uitgaven de voorziening in den woningnood en de levensmiddelenvoor ziening. Nu werd er voor 1909 geen inkom stenbelasting geheven, daarna 0,9 °/0 en ge leidelijk is dat percentage geklommen tot 6 °/n. Door alle partijen is aan B. en W. de lof toegekend, dat door hen de nijpendste zorg is besteed om de uitgaven te beperken 1 het percentage op 6 te houden. Voorts ijst deze spreker op de wijziging van de gemeentewet in 1920, waarbij aan de gemeente het heffen van nieuwe belastingen wordt toe gestaan, doch de inkomstenbelasting blijft steeds de hoofdbron van inkomsten voor de gemeente. De belastingopbrengst met het percentage 6 bedroeg f 250000.00. Dit kan echter niet blijven, waarom in de jongste raadsvergadering een progressieve inkomsten belasting is vastgesteld, waarbij de 6hef fing eerst bereikt wordt bij een belastbaar inkomen van f 4500.— terwijl bij een belast baar inkomen van f 9000.00 7'/2 wordt ge vraagd. Het vermenigvuldigingscijfer vpor dit jaar bedraagt 2. Bedacht dient te worden zegt Spreker, dat Soest een crisistijd doormaakt, terwijl de groei der gemeente eveneens niet uit het oog mag worden verloren, dus waak zaamheid is voor alle partijen eisch. Van de gelegenheid tot debat werd door enkelen gebruik gemaakt, w. o. de 2 raads leden van de S. D. A. P. die hun standpunt verdedigden voornamelijk ten opzichte van het onderwijs en van de wegen. Met name vond de Heer Besselsen de rede van den Heer van Vliet heel nuttig, maar vond het jammer, dat zij voor een openbare vergade ring van de kiesvereeniging is gehouden. Hij had liever deze dingen in een onpartijdig openbare vergadering uiteengezet gezien. Ook de Heer Reinders repliceerde ten aan zien van dc door de Spreker aangehaalde clausules uit de stukken, die hij in de Soester schrijft. Deze Spreker zegt, dat hij altijd met volle naam zijn stukken onderteekend. Hij heeft altijd veel nagenaam en zaf blijven voortgaan met dc dingen naar zijn inzien op de rechte plaats te zetten. Nadat de Heeren Endendijk en van Vliet de debaters uitvoering hebben beantwoord wenscht de Heer Rietveld te notecren, dat de voormannen van de S. D. A. P. iïi Soest tegenstanders van Bijzonder Onderwijs zijn. Voorts constateert hij, dat deze vergadering wel in de smaak schijnt gevallen te zijn, terwijl ook gezien is kunnen worden, dat al dragen en heelemaal niets gemeen hebben met Domperspolitiek. De vergadering werd daarna gesloten. ZONDAG 12 MAART IS AANWEZIG Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden 1 Metselaar. 11 Opperlieden. 7 Grondarbeiders. 4 Losse arbeiders. 1 Land- en Tuinbouwarbeider. 6 Timmerlieden. 1 Meubelmaker. 1 Fitter. 1 Kantoorbediende. 1 Transportarbeider. 1 Electriciën. Kerkbsrichten.j NED. HERV. KERK Zondag 12 Maart voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. 's Nam. half drie (Hees) Ds. Dl P. Brans. 's Avonds 6 uur Ds. J. de Bruin van Zeist (voor afd. Gereform. Bond). GEREFORMEERDE KERK Zondag 12 Maart voorm. half 10 uur Ds. J. Hoek. Nam. half 6 uur dezelfde. VER. VAN VR1JZ.-GODSDIENSTIGEN, (Rembrandtlaan). Zondag 12 Maart des voorm. half elf Dr. W. J. M. Engelberts, van Amsterdam. Adverfenfiën, Ondergeteekenden geven hierbij kennis, dat zij zich met ingang van 1 MAART 1922 hebben geassocieerd tot het geven van advies en verleenen van bijstand in rechts-, belasting-, administra tieve- en commerciëele zaken. Mr. J. H. VAN DOORNE, Advocaat, Lange Bergstraat 5, Telefoon 48, R. L. v. d. BERG, Van Weedestraat 37, Telefoon 6. Heden ontvingen wij uit Newark de treurige tijding van het overlijden van onze geliefde jongste Dochter, Zuster en Behuwdzuster Carolina Josephiena Osborne, geb. THOMAS, in den leeftijd van 28 jaar. Uit aller naam, Wed. J. J. THOMAS- Varenkamp. Soestdijk, 9 Maart 1922. Heuvelweg 7. Getroffen door de vele en dubbelzinnige blijken van belangstelling bij het overlijden van mijn onvergetelijke Echtgenoote onder vonden, betuig ik bij deze mijn opreden H. LODDER. Soest, den 8 Maart '22. Mevr. Van der Mandele, Julianaweg 11, Soestdijk, vraagt voor terstond of met 1 Mei een net van beschaafde ouders voor dag en nacht om als dienstbode te worden opgeleid, niet beneden 16 jaar. Zich aan te melden op werkdagen 's avonds 7—9 uur. Mevr. v. Wieringen, „Klein Jonkershofste- de" Soest, verlangd een nette zindelijke katoen dragend. Mevrouw Schade van Westrum, Nieuwer- hoekstraat no. 12, vraagt tegen 15 April of 1 Mei, in klein gezin, een nette voor dag en nacht, voorloopig adres Juliana- straat no. la, Soestdijk. vraagt werk aan huis. Brieven onder no. 61 bur. van dit blad. Terstond gevraagd een halfwas of aankomende Slagersknecht bij J. B. v. d. Berg, Slager, Kerkstraat VRIENDELIJK TEHUIS aangeboden voor tijdelijk of doorloopend, bij Gediplomeerd Verpleegster. Billijke con ditiën. Turfstraat 14. Te koop prachtige witte aan de leg. Korte Brinkweg 35. een mooie Hond (Fokster). Adres te bevra gen bur. van dit blad. te koop te bevragen bij P. Dijkman, Café, Kerkpad. van eigen kippen, dagelijks versch verkrijgbaar bij C. L. van Straten, Spoordwarsstraat I bij station Soestdijk Dagelijks versche verkrijgbaar van eigen kippen, tegen marktprijs, bij B. J. BUXTORFF, Turf straat 4a. een partij jonge APPEL- en PEREN BOOMPJES, te bevragen bij J. v. d. Deissel, Nieuweweg W.Z. 46. van half Juli tot einde Augustus GE MEUBILEERDE KAMER met twee Slaapkamers en gebruik van keuken. Brieven onder no. 64 bur. van dit blad. SOESTDIJK. Ter overname gevraagd Offerte met prijsopgave beschrijving van ligging enz. onder no. 65 bur. van dit blad. te koop, extra mooie van de Friesche klei, Star, Bravo's, Eigenheimers, Bur gers, Eerstelingen. Adres H. VAN OS, Veenh str. 63. Gevraagd door Electrische Fijngoed Wasch- en Strijk- inrichting. Hooge provisie. Br. fr. lett. S. Boekhandel Uyttenboogaard,«Rozengracht 70, Amsterdam. Wegens overplaatsing te koop een nieuwe Eikenhouten UXTTREKTALEL, Japansche Tafelkleeden en een zoo goed als nieuwe Althoorn. Te bevra- bij Middelman, Birkstraat 17, Soest, Vioolschool van H. DE NEEVE wordt volgende week VERPLAATST van Burg. Grothestr. Aanleg en onderhoud van Levering van alle soorten Zaad, Planten en Vruohtboomen. Concurreerende prijzen. Aanbevelend, le Weteringpad 3 tegenover Laanstraat van den BOND VAN MELKVEE HOUDERS Afd. Soest op Dinsdag a.s. 's avonds 7 uur in het Café Middelwijk. Bespreking Melkprijs. Besteld nu reeds Uw Pootaardappelen met het oog op de schaarschte der aardappelen, Burgem. Grothestraat Soestdijk Handel in 'Groenten en Aardappelen. LIKDOORNS EN EELTGEZWELLEN verdwijnen radicaal binnen 3 4 da gen door te penseelen met ons LIKDOORNTINCTUUR. Prijs per flesch met penseel en ge bruiksaanwijzing f 0.45. B. KRAAL, Drogist, v.h. H. OEUBBELS Soest Tel. 121 Te huur gevraagd 1 h 2 bunder Brieven met prijsopgave en welke ligging onder no. 62 bureau van dit blad. 80 Kippen, te bevragen Melkpad 11, Baarn, Te koop een flink KEUKENFORNUIS f27,50. Te bevragen Th. Bijsterbosch, Sme derij, v. Weeeestraat 9. Te koop een vierkante K EUK ENT AFEI Adres Rembrandtlaan W.Z, 11. F (3 Inkoop van alle soorten Pluimvee Konijnen Te koop een prima Fokhaan, Barne- w.w.. „WIUW11 velder, broed 1921, sterk gezond dier, onze handelingen het daglicht kunnen ver- I Julianastraat 34. Adverteeren doet verkoopen, En het volk naar de winkel loopen. Betrek daarom uw visch Waar ze verkrijgbaar is. Kom en koopt dan uw visch in F. C. Kuyperstraat 7 Tel. 57, Soestdijk. Tevens ook alle soorten Tafelzuur en versche Bokkiifg tegen scherp concureerende prijzen. Beleefd aanbevelend, zijn de maanden, die, door haar natuurlijk bleekvermogen, aan uw waschgocd 'n hel dere tint geven, Vraag tarieven A. A. REUVERS, Molenstraat 40. PIANOSTEMMER-REPARATEUR beveelt zich beleefd aan voor het STEMMEN, RE- PAREEREN, SCHOON MAKEN enz. van Piano's en Orgels Zeer billijke condities voor stemmen ESKSTRAAT 22 - UTRECHT Aanleg en onder houd van Tuinen Klein Engendaalweg 1 Nieuweweg 25 Handel in aardappelen, groenten en fruit Ontvangen Roode Star, Industrie, Borgers en Bravo's. Beleefd aanbevelend. Het beste adres voor Heerenhoeden, Petten, Boerenpetten en Modeartikelen is bij «J. Th. A. Smit, Birkstraat No. 24. briefjes spelende hierop, weder verkrijgbaar Torenstraat 8, Tel. 8G. Vleeschouwerij en Varkensslachterij Wij leveren U alleen het beste wat wij krijgen kunnen. Prijzen zijn weer verlaagd. Beleefd aanbevelend, Steenhofstraat 54a. Mr. Kleermaker. Levert HEERENCOSTUUMS naar maa vanaf f 45.—. IJzersterke Sportpakken. Fijnste Trouwkleeren enz. Handel in Groenten, Binnen- en Buitenlandsch Fruit. Burgem. Grothestr. 41 - Soestdijk. Ontvangen prima prima Aardappelen Mainzer Zuurkool. Gezouten Snijboonen. Spercieboonen. Groenten in Blik. Maltha-Aardappelen. Gedroogde Selderij, zeer voordeelig Beleefd aanbevelend. OPENBARE VERKOOPING van op Donderdag 23 Maart 1922 des voorin. 10 uur in het Hotel „Bellevue" te Soestdijk. Nette goederen kunnen worden ingebracht. Zich te wenden tot den Heer W. J. v. EE van Weedestraat, Soestdijk. H. W. PRILLEVITZ, Notaris. OPENBARE VERKOOPING BOUWTERREINEN, Notaris H. W. PRILLEVITZ te Soest zal op DINSDAG 21 MAART 1922, des voor- middags 11 uur in het café van den Heer H. Butselaar a.d. Nieuwe Steeg te Soest publiek verkoopen: Voor den Heer A. I. Stalenhoef. 4.0880 H. A. Weiland (zeer geschikt voor bouwterrein) gelegen aan den Dorre- steinweg onder Soest. In 7 perc. div. comb. en massa. Voor den Heer C. v. d. Grift. Een Huis met schuur, erf en tuin a.d. Hartweg te Soest no. 26 en 26a, groot ong. 8 Aren. Ged. in eigen gebruik, ged. verh. aan L. Kriek voor f 2 per week. Voor den Heer P. v.. d. Grift. 3 perc. Bouwterrein a.d. Hartweg te Soest, elk terrein breed ong. 16 M. en groot ong. 4.70 Aren. Voor de erven Hagedoorn. 1 perc. bouwterrein a.d. Beckeringh- straat te Soest groot 24.30 Aren. Bet. koopp. 21 April 1922. Aanv. bij bet. koopp. (voorz. huis in eigen gebruik 1 juni 1922). Na afloop dezer verkooping zullen ten ver zoeke van den Heer W» Salomonsky, voor den tijd van 4 jaren publiek worden verhuurd d. Eigendomweg te Soest. Inl. bij den Heer W. C. Tensen te Soest. EEMNES 1922. Notaris F. P. E. VAN DITZHUY- ZEN te Baarn bericht, dat de jaarlijk sche door hem zullen worden gehouden 11,18, 20 en 27 April! alle in het Koffiehuis de Lindeboom te Eemnes, voormiddags 10 uur. SOEST 1922. Notaris F. P. E. VAN D1TZHUY- ZEN te Baarn zal op WOENSDAG 29 MAART 1922, des middags 2 uur in het Koffiehuis van den Heer H. Butzelaar Azn. aan de Nieuwe Steeg te Soest Ten verzoeke van de Familie Van Logtenstein 1. De gunstig gelegen bestaande uit Huis met Achterhuis, Schuren, Hooiberg, Erf en Tuin, te Soest aan het Kerkpad N.Z. nr. 35, Raadhuisstraat en Lange Brinkweg, benevens te Soest, strekkende vanaf de Lange Brinkweg bij de boerderij tot nabij de rivier de Eem, groot ongeveer 7,70,80 H.A. Te veilen in diverse perceelen en combinaties 2. Twee perceelen te Soest in het Veen nabij den Kost- verlorenweg, groot 53,50 Aren. te Soest aan Holle of Dalweg Hoek Molenweg, groot 2,33,20 H.A Te veilen jin 7 perc. en combinaties. 4Een perceel te Soest aan Steenhofstraat en Kerk pad bij de R.K. Kerk, groot 13,60 Aren. 5. Twee perceelen in den polder Eemland onder de ge meente Baarn, achter de boerderij Wolkenberg, de kampen voor en over de Wetering, groot 3,48,60 H.A. Te veilen in 2 perc. en combinatie. 6. Een perceel te Eemnes in den Eemnesserpolder in Peter Peelenerf, strekkende tot de ri vier de Eem nabij de Eembrug, groot 1.31,80 H.A. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op* 10 Mei 1922. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. SOEST 1922. Notaris F. P. E. VAN DITZHUY- ZEN te Baarn zal op WOENSDAG 5 APRIL 1922, des avonds 7 uur in het Koffiehuis van den Heer H But zelaar Azn. aan de Nieuwe Steeg te Soest publiek verkoopen: 1. Een Huis met Timmermanswerk plaats, Berg, Schuur, Erf en Tuin grond te Soest aan de Beetzlaan' nr. 42 kad sectie H nr' 2665 ter grootte van 13 aren 80 centiaren. Het huis bevat beneden 3 kamers «n keuken, boven 2 kamers. Voorzien van electrisch licht. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 24 uur. 2. Een gebouw, ingericht voor fouwslagerij, met. grond te Soest aan den Molenweg nabij de Molen, kad. sectie H nr. 3693, groot 21 aren 40 centiaren. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op 17 Mei 1922. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantor^ van genoemden Notaris. NIEUWE WEG 81 Westminster Eiken en andere REGULATEURS Prima kwaliteit - Lage prijzen Vraagt prijsopgaaf van alle soorten Schilderwerken bij Huis-, Reclame- en Decoratieschilder, Boschstraat 35. afd. SOES tot verbreiding en verdediging der Wé :d. Herv. Gereformeerde Kerk, dee" aai' n mede, dat D. V. ZONDAG 12 MAAR onzen b„ tredei1: HE BRUIN van Zeist, in de NE[|^ soEST. Aanvang 's avonds J. A. VAN LUME, Voorzitter. A. KOOPMANS, Secretaris. vt;ure tegen ongekend VRAAGT voor alle voorkomende schilderw afd aanbevelend Nieu® a Laanstraat om Uw i te verkoopen of te verhuren, laat h SOOS INSCHRIJVEN bij Wartïn eerste klas Engelsch Rijwiel w berijden, berijdt dan H£T ENGELAND OOIT HEEFT GELEVERD RIJWC. Kuiperstraat 9 REPARATIE INRICHTII op Dor 16 Miaart in Hotel Belle Onde Spre heer W. 1*5. W9EURS1 AANVANtENTREE NAAR VERK ALHIER (DE CHR GYMNASTIEK VEREEN „SI Zij ill wenscben op te geven kunnen zich des nam.oegen aan het_ Gym. lokaal der Chr. Eersteen rondgegaan met eene lijst ter vei van begtir Aars kunnen huur-koop-electro motoren in wo. den Soesterto Telefoon 25 SOEST Nii - BAARN terrein Staatsspoor, Ti Voorheen v. d. Hoek TELEFOO! BAARN No. 274 TELEFOON I Her- en Woning-Burea tC£»ndities. Spoedige aflevering van tee l^yoor aanvrage bouwpremie verzekert en verkoop van Vaste Goederen. Iulfedestraat 26 van 9 tot 5 uur, Telf. 1< int verkrijgbaar vanaf io M\ kerkpad telefc

De Soester | 1922 | | pagina 2