1 DE KAASHAL WASCHGOEJ Heeft U er wel eens over nagedacht J. BUWALPA Gramaphoonplaten Patrijs Leghorns Volle Melk en prima Bloemsoorten Hollandse Prijsnoteering Van Weedest N.V. Eerste Baarnsche Electr. Luxe Brood- en Banketbakkerii STATIONS WEG No. 22, SOEST TE HUUR MEISJE DIENSTBODE NAAIWERK TE KOOP HOOI TE KOOP VIOOLLES Kloeken. Hoenderpark „Aukje" R. van Zuilen N.V. Eerste Baarnsche Electr. Luxe Brood- en Banketbakkerij Beleefd SEt- MS Gymnastiek. GAS KRUIWAGENS Pp. Roombotei Helder Neemt een proel K. KRAAIJENHC welk een belangrijke factor de hygiene bij de Broodbereiding inneemt Wij zorgen naast prima kwaliteiten grondstoffen, steeds voor een hygiënische behande g voorheen Firma «I. VAN STEEN WIJK BAARN - NIEUWSTRAAT 34 Hofleverancier SOESTDIJK - BURGEM. GROTHESTRAAT 57 Door het Bestuur der in deze gemeente gevestigde woningbouwvereenlging „Goed Wonen" wordt uwe medewerking ingeroepen tut de uitvoering van hare plannen inzake het bouwen van 40 arbeiderswoningen aan de Beetziaan, een en ander overeenkomstig de hierbij gevoegde teekeningen. Het is bekend, dat aan deze vereeniging op de ge wone voorwaarden bij uw besluit van 15 April 1921 een voorschot werd toegezegd mits datzelfde voorschot uit 's Rijkskas zou worden verstrekt. Om reden buiten de vereeniging gelegen, staat de Minister van Arbeid het voorschot niet toe, waardoor de} vereeniging niet in staat is hare plannen ter uitvoering te brengen. Om in den woningnood te voorzien, is het Bestuur er in geslaagd van de bouwonder nemers Muderen van Lunteren te Soesterberg, medewerking te verkrijgen. Deze ondernemers hebben van den Minister van Arbeid ten behoeve van een bouwplan van 40 woningen de toezegging gekregen van f34.500.— bouw- premie en een bouwcrediet van f 72.000.—. Aan den Minister zal verzocht worden deze toezegging over te dragen op de bouwver- eeniging „Goed Wonen", en zou dit verzoek onverhoopt niet worden ingewilligd, dan zullen genoemde ondernemers zich verbinden de woningen na het gereed komen aan de vereeniging in eigendom over te dragen. Daar de bouw en andere kosten worden be groot op f 135.800.— zal na aftrek van de Rijkspremie een bedrag noodig zijn ad f 101.300.—, en verzoekt het Bestuur der vereeniging de medewerking tot het bekomen van de door het Rijk toegezegde eerste hy potheek voor de woningen en den grond, resp. tot de bedragen ad f 72000.— en f 1800.—, alsmede een door de gemeente te verstrek ken 2e hypotheek ad f27.500.— of maximum f 30.000.—. Uit de overgelegde rekening moge blijken, dat de exploitatie van deze woningen geheel gedekt kan worden uit de opbrengst van de huren, en dat voor aflossing zoowel van het kapitaal der eerste als dat van de tweede hypotheek de regeling is gevolgd als door dén Minister van Arbeid bepaald ten opzichte van de gelden door het Rijk te verstrekken, n.1. de eerste 5 jaren een half procent en de volgende tien jaren een procent van het ka pitaal. Deze aflossing lijkt ons in verband met het gemis aan overwaarde voor het verleenen eener tweede hypotheek niet gewenscht en stellen daaromtrent voor de aflossing van de door Rijk en gemeente te verstrekken kapi taal te bepalen op 2 pre. per jaar, onder verdere bepaling, dat aan het Rijk zal wor den gerestitueerd de eerste 5 jaar een half procent en de volgende 10 jaar één procent, en de gemeente voor aflossing van haar tweede hypotheek de rest behoudt. De bouwvereeniging is mogelijk op andere wijze in de exploitatie tegemoet te komen door b.v. de erfpachtscanon lager te stellen dan geraamd is. Dit voorrecht weegt op te gen die, welke ook aan andere vereenigingen geschonken zijn. Na deze 15 jaar zou de gemeente kunnen besluiten resteerende schulden te dekken door het geven van een gelijk bedrag als eerste hypotheek. Dit besluit zal voor de gemeente geen bezwaar opleveren, aangezien zij ook nu garant is voor het verstrekte kapitaal uit 's Rijks Kas. Wij stellen U mitsdien voor ons te mach tigen aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen" in het hiernevens gevoegd besluit nader omschreven voorwaarden een tweede hypotheek te verleenen tot een bedrag van ten hoogste f 30.000 op de te bouwen 40 arbeiderswoningen aan de Beetziaan, wanneer naar ons oordeel de vereeniging voldoende verzekerd is van de overname der bouw plannen en van de daaraan verbonden voor rechten. In verband met dit voorstel vraagt de heer Foeken of Burgemeester en Wethouders een overzicht van den woningbouw in deze gemeente willen geven, omdat deze in ons land lang zamerhand in de millioenen gaat loopen, en er eenige zekerheid moet komen, waarvoor men in de toekomst komt te staan. Algemeen wordt toch verwacht, dat het vraagstuk der volkshuisvesting een groote strop voor de gemeenten zal worden, en is 't noodig, dat tijdig maatregelen worden genomen ter voor koming van al te groote verrassingen. De Voorzitter antwoordt, dat de accountant reeds bezig is met het ma ken van balans, winst- en verliesreke ningen der woningbouw-vereenigingen, die eerlang aan den Raad zullen worden overgelegd. Volgens den heer Besselsen gaan de bepalingen, waaronder door de ge meente 2e hypotheek verleend woTdt, wel wat verals alle bevoegdheid komt in handen van Burgemeester en Wethouders, heeft de woningbouw vereniging in 't geheel geen zeggen schap meer. De Voorzitter licht toe dat slechts de bedoeling is dat niet anderen dan inwoners in de woningen komen. Op voorstel van den heer Bes selsen worden de woorden „Burge meester en Wethouders" in het besluit veranderd in „de Raad". Het voorstel wordt daarna z. h. st. aangenomen en het besluit vastgesteld. 73. Secretarie. Behandeling van een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot stich ting van een hulpsecretarie te Soester berg. In aansluiting met de in de vorige verga dering gehouden besprekingen in zake op richting van een hulpsecretarie te Soester berg, kunnen wij U mededeelen, dat het ons is mogen gelukken met den agent van politie te Soesterberg G. H. Assfrfk, overeenstem ming te bereiken omtrent het afstaan van een vertrek van zijn woning te Soesterberg, ten dienste van het vorenomschreven doel. Bedoeld vertrek zal dan afgestaan worden» tegen een huurprijs van f 225.00 per jaar, verwarming en schoonhouden inbegrepen. Echter is het noodig, dat er dan aan deze woning eene kleine verbouwing plaats vindt waarvan de kosten door den Gemeente-archi tect op f 360.00 worden geraamd. Deze kos ten zouden dan voor rekening van de ge meente komen Voorts voegen wij hierbij een aan Uw College gericht adres, waarin door vele be woners van Soesterberg met het voorstel instemming wordt betuigd. De begrooting der kosten zal nu, in ver band met het vorenstaande kunnen luiden als volgt: huur, verwarming en schoonhouden f 225.00 inrichting burgelijke stand 25.00 inrichting bevolking 100.00 kosten vergoeding rijwiel ambtenaar 100.00 kosten telefoon 200.00 onvoorzien 75.00 Totaal f 725.00 Aangezien wij ook van oordeel zijn, dat het belang, dat voor de bewoners van Soester berg in vorenomschreven vestiging is ge legen, ruimschoots opweegt tegen deze be trekkelijk geringe kosten, bevelen wij het voorstel in een gunstige overweging bij U aan. De uit dit eventueel te nemen besluit voortvloeiende kosten stellen wij U voor te bestrijden uit de gewone middelen. De heer Hilhorst vindt de maatregel om de woning van den agent van politie Assink gedeeltelijk daarvoor te bestemmen, niet billijk tegenover an deren. Deze woning heeft een aardig kipitaaltje gekost, en om nu weer een gedeelte voor f225.— te verhuren, vindt hij niet aanbevelenswaardig, waarop de Voorzitter toelicht, dat Assink zorgen moetvoor verwarming en schoon houden. De heer Hilhorst merkt verder op, dat er in de vorige vergadering ook gesproken is over het leegkomen van de openbare lagere school. Zoo urgent vindt hij de zaak niet of eerst kan dat wel eens worden afgewacht. Er komt door dit voorstel aan te nemen, een scheeve verhouding tegen over de andere politieambtenaren 't is toch een zeker emolument voor Assink. De Voorzitter merkt op, dat de school moet blijven bestaan, zoolang er 8 kinderen zijn, er is bij andere personen geprobeerd, maar daar was de huur veel te hoog. De heer Scheffer vind het een goed gekozen plek. De stukken der admini stratie zijn dan steeds goed bewaakt en in aanmerking moet genomen wor den dat Assink een groot gedeelte zijner woning mist. De heer Endendijk erkent dat het voor Assink een voordeeltje is, doch evengoed voor de gemeente. In een schoollokaal zijn onkosten noodig voor brandstoffen, schoonhouden enz. De heer Hilhorst wil dan toch ook opmerken, dat het bij Assink toch voor korten tijd zal zijn. Soesterberg breidt zich gestadig uit, en dan zal langza merhand het lokaal bij Assink niet voldoende meer zijn. De heer Rietveld ziet nog een an dere lichtzijde. Door het aanleggen van een telefoon behoeft Assink niet meer hier te komen, zooals thans ge bruikelijk is, waardoor hij zijn dienst weer beter kan waarnemen. Het voorstel van den heer Hilhorst om af te wachten wordt in stemming gebracht, en verworpen met 9 stem men tegen, en 1 voor, (voor de heer Hilhorst). zoodat het voorstel van Bur gemeester en Wethouders is aange nomen. 74. Onderwijs. Behandeling van het adres van A. L. Kortekaas alhier, verzoekende eene bij drage over 1921 in de kosten van het geven van U. L. Onderwijs te Utrecht aan een zijner kinderen. Hierbij bieden wij U aan een adres van A. L. Kortekaas, wonende te Soest, verzoe kende over 1921 eene tegemoetkoming te mogen ontvangen in de kosten, bedoeld bij art. 13. Ie lid der Lager Onderwijswet 1920, voor het te Utrecht doen geven van meer uitgebreid lager onderwijs aan zijn zoon Hu- bertus Cornelis, geboren 10 Juli 1907. Bedoeld adres geeft ons aanleiding U mede te deelen, dat genoemde leerling gedurende het jaar 1921 niet onder den leerplichtigen leeftijd viel en de motieven tot dit verzoek mitsdien op een vergissing moet berusten. Het is U bekend, dat de Wet het verleenen van steun voor lichtplichtige kinderen voor schrijft, zoodat het verzoek niet voor inwil liging vatbaar is. Aangezien de begrooting voor 1921 niet toelaat een post daarop te brengen, en bo vendien te verwachten is, dat na inwilliging van dit verzoek meerdere adressen Uw Col lege zullen bereiken, stellen wij U voor een afwijzende beschikking te nemen. Overeenkomstig dit voorstel wordt zonder debat of hoofdelijke stemming besloten. 75. Woonwagens. Behandeling van het adres van het Bestuur van het woonwagenfonds te Utrecht, verzoekende vergunning tot het tijdelijk plaatsen van woonwagens op een particulier terrein te Soester berg. Blijkens hiernevens gevoegd adres ver zoekt het Woonwagenfonds met een drietal wagens tijdelijk een terrein te mogen inne men van den Heer A. van Amerongen, ge legen nabij en schuin tegenover de Oud- Kathotieke Gezondheidskolonie deStompert" aan de Amersfoortsche straat, volgens over gelegde situatieteekening. Aangezien men hier niet te doen heeft met de gewone woonwagenbevolking in den gang baren zin des woord, en adressanten ervoor zorg zullen dragen, dat de omliggende ter reinen nog beschadigd, noch bevuild worden, terwijl evenmin voor brandgevaar gevreesd behoeft te worden, stellen wij U voor gun stig op het verzoek te beschikken onder de voorwaarde dat de wagens op een afstand van 25 Meter uit de grens van den straat weg op het terrein geplaats worden. Na een vraag van den heer Scheffer, voor hoe langen tijd die woonwagens daar zullen zijn, en liet antwoord van den Voorzitter dat het alleen voor de zomermaanden geldt, wordt het voor stel zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 76. Subsidie. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toe kenning van subsidie aan de wijkver pleging Soesterberg en aanbieding van het jaarverslag enz. Wij hebben de eer U College hierbij beleefd aan te bieden de rekening over 1921 en de be grooting voor 1923 van de Wijkverpleging te Soesterberg. Aangezien uit de overgelegde bescheiden blijkt, dat eene betere verstandhouding tusschen de ge meente-geneesheer en de wijkverpleegsters is te verwachten, mcenen wij, dat er termen bestaan de vorengenoemde instelling in aanmerking te doen komen voor een hoogere subsidie uit de Gemeentekas en stellen U mitsdien voor, onder intrekking van Uw besluit van 20 December j.1. aan de Wijkverpleging voornoemd een subsidie voor het jaar 1922 toe te kennen van f 150.00. Na de opmerking van den heer Foe ken dat de kwestie gelukkig is opge lost, en hij met het voorstel accoord gaat, indien Zeist f 200.subsidie geeft, omdat Zeist er meer belang bij heeft dan Soest, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aange nomen, terwijl in bovenaangegeven zin aan Zeist bericht zal worden gezonden. 77. Eigendommen. Behandeling van aanvragen tot rui ling van grond. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt het adres van den heer E. H. D. In- singer te Baarn betreffende ruiling van grond tusschen de Centraalspoor en zijn bosschen en andere in het adres genoemde terreinen opnieuw in handen gesteld van de Commissie met op dracht de waarde der te ruilen ter reinen te taxeeren, teneinde eventueel een aannemelijker voorstel aan den heer Insinger te kunnen doen. Omtrent het adres van Jhr. P. H. Roëll, arts te Utrecht, verzoekende met hem eene ruiling van grond te willen aangaan ten behoeve van een eventu- eele verkaveling en verkoop van per- ceelen grond, vormende het z. g. „Vosseveld", deden Burgemeester en Wethouders het volgende voorstel. Wij bieden U hierbij aan een adres va O Jhr. P. J. H. Roël, arts wonende te Utrecht, waarin hij onder mededeeling van zijn voor nemen tot verkoop van zijne bezittingen, genaamd Vosseveld" ter goedkeuring inzendt: a. een plan van verkaveling van de terreinen b. een voorstel tot ruiling van grond; c. een verzoek om opgave van kosten van aanleg der wegen, onder beheer der ge- meente. Aangezien het adres eerst dezer dagen werd toegezonden kunnen wij U op dit oogen- blik omtrent de sub a en b bedoelde hande lingen van advies dienen, aangezien het ver zoek sub c eenig nader onderzoek vereischt. Hieromtrent zullen wij U gegevens in de vergadering verstrekken, voorzien van ons voorstel. Ten aanzien van de ingezonden verkave- ling van de terreinen, kunnen wij U mede deelen, dat wij ons daarmede goed kunnen vereenigen en U voorstellen het plan goed kunnen vereenigen en U voorstellen het plan goed te keuren en het te doen opnemen in het Uitbreidingsplan der gemeente. Wat de ruiling betreft, zij U meedegedeeld, dat de gemeente tegen het afstaan van on geveer 1200 M2. grond aan de Soesterberg- schestraat, een perceel grond ter grootte van ■ongeveer 3 H.A. kan bekomen, dat geheel aansluit aan de gemeentebezittingen. Dit perceel bestaat o.a. uit een hoogen heuvel, voorzien van hoogopgaande sparren en heeft uit het oogpunt van natuurschoon voor de gemeente veel waarde. Wij stellen U dan ook voor deze ruiling over te gaan. Zooals wij U reeds in den aanvang van dit schrijven mededeelen zal een voorstel, betreffende den aanleg van wegen U alsnog bereiken. Dit voorstel wordt na eenige discussie en toelichticht van de zijde van Bur gemeester en Wethouders aangenomen Omtrent den aanleg van wegen be groot op f4000.— hetwelk voor reke ning van den eigenaar komt, heeft de Gemeente-Architect, waarnemend Di recteur van Publieke Werken hef volgende rapport uitgebracht. Ingevolge den opdracht om een kostenbereke ning van de aan tc leggen wegen op terreinen behoorende bij het Vosseveld, gelegen tusschen de Birk- en de Soesterbergschestraatweg, heb ik de eer U te berichten dat de hoofdwegen (n.m. die op 16 M. zijn geprojecteerd) een lengte heb ben van 1355 M. De Socsterbergschestraat is breed 3,75 M. en de Birkstraat 4.25 M. Voor deze hoofdwegen zou dan voldoende zijn een breedte van 4 M. wat een oppervlakte geeft van 4 maal 1355 is 5420 M2., voor vleugels 36 M2., totaal 5456 M2. De vorige wegen zijn op 10 M. geteekend hebben een lengte van 1506 M. Hiervoor is een breedte van 3.50 M. voldoende te achten en is dus 3,50 maal 1506 is 5271 M2. voor vleugels 70 M2. totaal 5341 M- Voor Hoofdwegen 5456 M2. totaal 10797 M2. stel 10800 M2. De kosten van het grondwerk met verharding bedraagt f 3,50 per M2 en is in totaal 3,50 maal 10800 M2 is 37800.- Voor onderhouden gedurende 2 jaren f2200. Totaal f40.000.— Als toelichting op den onderhoud merk ik op, dat dit wegenplanalleen doorgaat wanneer de terreinen grootendeels verkocht zullen worden, en dan mag verwacht worden dat de bouw bin nen twee jaar aanmerkelijk gevorderd is, waar door dan het onderhoud uit de meerdere inkom sten door vestiiging kan betaald worden. Deze prijsopgave zal hoogstens een half jaar van kracht zijn. B. en W. stellen voor te besluiten 'overeenkomstih dat advies. De heer Foeken maakt bezwaar der gelijke omvangrijke zaken, waar zoo veel duizenden guldens mee gemoeid zijn, zoo overhaast af te doen. Het is met zijn bedoeling om deze aanvrage tegen te werken, maar om zoo voet stoots „ja" te zeggen, daarmee is hij het niet eens. Spreker wil dan ook aanteekening in de notulen, dat hij tegen deze overhaaste behandeling is. De heer Hilhorst vraagt of gedacht is aan waterafvoer, en de heer Foeken aan verlichting en waterleiding. Na mededeeling dat deze kosten voorden eigenaar zijn, wordt op voorstel van den heer Endendijk besloten Burge meester en Wethouders en de Com missie te machtigen al deze onder- doelen met den eigenaar te bespreken plannen te maken. Komen deze laatsten voor verrassende feiten te staan, dan zal den Raad eene nadere beslissing worden voorgesteld. Het voorstel van B. en W. wordt onder de voorwaarden door den heer Endendijk geadviseerd, z. h. st. aan genomen. 78. Bouwpolitie. Door P. de Haan, H. B. Stipdonk, T. Tadema en P. A. Endendijk wor den ontheffingen van bepalingen der Bouwverordening gevraagd, waarom trent Burgemeester en Wethouders het hierna volgend voorstel doen Wij hdbben de eer Uw College hierbij be leefd aan bieden een aantal aanvragen om ont heffing van de Bouwverordening. Ter zake kunnen wij U het volgende voorstel doen 1. Wat betreft de aanvrage van P. de Haan Hoewel wij in het algemeen tegen bouwen aan niet verharde wegen bezwaar hebben, zouden wij in dit geval een uitzondering willen maken. Het is n.1. voor de gemeente van veel belang ter plaatse als gevraagd eene verbindig te krijgen tusschen den Rijks straatweg en het Kerkpad, wat thans zonder kosten mogelijk is. Daarom zouden aan aanvrage de gevraag de ontheffing willen verleenen, onder voor waarde, dat de bedoelde weg geheel vrij op naam van de gemeente wordt overgedragen en de kosten van overdracht, enz. komen voor rekening van den aanvrager, terwijl onder dezelfde voorwaarden een ronde hoek van het bouwterrein gratis wordt afgestaan, alles zooals in overleg met den gemeente architect zal worden aangewezen. De Gemeente verplicht zich niet den weg te verharden. Hetkantoorvanden Architect-Makelaar- is thans gevestigd Wij belasten ons met het maken van Bouwplannen, Bestekken, Begrootin gen, Bouwkundig adviezen op elk gebied, Aanvrage voor bouwvergunning, Premiebouw en Hinderwet, onverschillig waar, Koopem Verkoopen Ver huren en Taxatiën van vaste Goederen, bezorgen van Hypotheken, Sluiten Verzekeringen. Billijke tarieven Lage premini II. Wat betreft de aanvrage van H. H. Stip donk Dat tegen het verleenen van de gevraagde ontheffing geene bezwaren bestaan, mits de af te stane hoek grond gratis vrij op n; van de gemeente wordt overgedragen en de kosten van overdracht, enz. komen voor rekening van den aanvrager, alles zooals door den Gemeente-architect nader zal wor den aangewezen III. Wat betreft de aanvrage van T. Tadern Ons te machtigen omtrent een kleine veran dering van het bouwplan met aanvrager overleg te plegen, waardoor de ontheffing onnoodig zal worden IV. Wat betreft de aanvrage van P. A. En dendijk Omtrent deze aanvrage wcnschen Burge meester en Wethouders nog een nader onderzoek in te stellen cn zullen zij staande de vergadering mondeling een voorstel doen. Wat de overige aanvrage betreft, kunnen wij ons met het advies van den gemeente- archihect vereenigen. Overkomstig punt I en II van het voorstel wordt besloten, terwijl de machtiging, in punt III bedoeld, wordt gegeven. Wat de aanvrage onder IV van P. A. Endendijk betreft, hieromtrent wordt op voorstel van den heer Foeken de beslissing aangehouden teneinde nader overleg te plegen. Een aanbouw van 11/2 M. zal wel niet kunnen worden toegestaan, doch Spreker meent, dat het mogelijke moet worden onderzocht om aanvrager ter wille te zijn. De heer Rietveld bespreekt de om standigheden, waarin de heer P. A. Endendijk zich bevindt ten opzichte van zijn winkelzaak en woongelegen heid, en meent, dat men den winkel stand zooveel mogelijk moet steunen in zijn pogingen tot uitbreiding. Be sloten wordt deze aanvrage nog aan te houden. Over de aanvrage van P. Onrusten J. Floor, waarbij deze een strook grond aanbienen ter breedte van 3 Meter met bestemming voor wandelweg, loopende van de Julianastraat naar den Lazarusberg onder voorwaarde dat op de pereelen Sectie H 2529 en 185 bouwvergunning verleend zal worden, ontstaat eenige discussie over de al of niet wenschelijkheid dezen smallen weg te doen bebouwen. In stemming gebracht, staken de stemmen, zoodat in eene volgende vergadering eene be slissing zal worden genomen. Het verzoek vaji S. van Leeuwen om onthefling van art. 9 der Bouw verordening (afstand erfscheiding) wordt toegestaan onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat bij den aangrenzenden eigenaar geen bezwaar bestaat, waar van deze laatste eene verklaring moet overleggen. Omtrent de aanvrage van E. J. van Lint, om ontheffing van art. 9 en 13 der Bouwverordening (rooilijn en af stand achterscheiding) wordt beslist overeenkomstig het advies van den Gemeente-Architect, behoudens wat de Serre betreft, waaromtrent nader over leg zal worden gepleegd. 79. Warenwet. Goedgevonden wordt te handelen overeenkomstig het advies van den Directeur van den Keuringsdienst voor Waren te Utrecht, met betrekking tot het publiceeren van overtredingen, met opzet gepleegd. 80. Wegen. De Voorzitter doet mededeeling van het defect van den motorwals, ontstaan tengevolge van een ongeval, welk de fect volgens deskundige voorlichting niet meer kan worden hersteld. De Voorzitter doet mededeeling van een aanbieding van een 15 ton wals, tegen bijbetaling van f2900.(de vorige was een 10 tons). Besloten wordt van deze aanbieding gebruik te maken. 81. Rondvraag. Wegen. In verband met klachten over de stoffige Torenstraat, vraagt de heer Foeken, wanneer zal worden overge gaan tot het teren van dien weg, waar toe bij wijze van proef is besloten, waarop de Voorzitter antwoordt, dat reeds opdracht daartoe is gegeven. Voorts vraagt de heer Foeken aan dacht te willen schenken aan den on voldoenden afvoer der rioleering aan den Korten Brinkweg, bij de Nieuwe Steeg, waardoor veel stank wordt ver spreidt. Raadsstukken De heer Besselsen zegt het niet wel doenlijk te vinden zich goed voor te bereiden voor de raadsvergadering, vanwege de vele stukken, die doorge werkt moeten worden in weinig tijd Spreker vraagt of de leden de stukken van eenig aanbelang niet thuis gezon den kunnen krijgen, hetgeen door den Voorzitter wordt toegezegd. Hierna wordt de Openbare Verga dering gesloten en gaat zij over in geheime zitting, ter behandeling van reclames inkomstenbelasting. De Voorzitter geeft lectuur van een schrijven van het R. C. Kerkbestuur alhier, betreffende gratis afstand van grond, gelegen tegenover de R. C. Kerk en Pastorie. B. en W. vragen hierover de mee ning van den Raad. Na eenige bespre king blijkt, dat bij den Raad aanvaarding van den grond op zichzelf Jgi bedenhuizen heeftalleen dienen de voorwaarden dien aangaande nader omschreven te worden, opdat deze tot geen verkeerde opvattingen aan leiding zouden geven. Het besluit tot aanvaarding van den grond zal in een ,der eerstvolgende vergaderingen ter vaststelling worden aangeboden, teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen nadere onder handelingen te voeren met het Kerk bestuur. Te huur een RXJIME LOODS desgewenscht met paardenstal, (de voormalige brandstoffenloods van den heer Braakman). Te bevragen bij P. Rademaker, Kerkpad Z.Z. 3L ('t liefst voor bejaarde menschen,) ka mer, keuken en twee slaapk., onge meubileerd, bij Halte Soestdijk. Brie ven onder num. 134 bur. v. d. blad. IIUIS MET GROND te huur gevraagd, liefst nabij station Soest of Soestdijk, tegen Juli, Aug. of Sept. Brieven met omschrijving en prijsopgave onder num. 135 bur. v. d. blad. Te huur een gem. Zit- en Slaapkamer direct te aanvaarden, 5 min. van station. Brieven onder num. 136 bur. v. d. blad. Te huur 4 "ngem. Kamers. Te bevragen Julianastraat 56. Advertentiën. ONDERTROUWD: Th. BUSTERBOSCH en IVL E. v. d. KAA. 18 Mei 1922. Soestdijk Lunteren Huwelijksvoltrekking 31 Mei a.s. Er biedt zich aan een net R. K. v. g. g. v. Brieven onder num. 133 bur. v. d. blad. gevraagd in rustig gezin, van goede getuigen voorzien, of Meid-Huishoud ster. Adres Mevr. Hanno, Sparrenhof, Korte Bergstraat 3. aan huis gevraagd. Aan 't zelfde adres een Waakhond te koop (1 jaar oud). Adres Koudhoornweg 4. Haast U. Te koop 22 zoo goed als nieuwe voor den spotprijs van f 15.Te be vragen bur. v. d. blad. Ter overname aangeboden zoogoed als nieuw Electr. Stofzuiger, merk „Premier". Te bevragen bur. v. dit blad. Kloek met kuikens, tweedaagsche kui kens en dagelijksch versche eieren a 61/» cent per stuk, bij H. J. Smink, Kampweg Soesterberg. Te koop 9 witte lehhorns, broed 1921. Adres Achterweg 5. Te koop 2 Trek- of Waakhonden, te zien en te bevragen bij H. Majoor, Beukelaan 21. Te koop ongeveer 1000 Kilo best Te bevragen Hartweg 23. Bok met nieuw tuig en wagen. Adres Turfstraat 12. Jong Violist uit Amsterdam, geves tigd te Soest, vraagt leerlingen. Des gewenscht ook les aan huis. Adres Kerkpad Z.Z. 19b, Soest. met klapbank voor 2 kinderen, keurig model en zeer zuinig in gebruik, in prima conditie met reservewiel en ge reedschappen, voor den spotprijs van f 1550.—, te bezichtigen bij H. van Roosebeek, Veldweg 8 b. h. Station Soest. Wit Wyandot-Kloeken met vijftien dito Kuikens of Amerik. Witte Leghorns. Broedeieren a f0,25 per stuk. Nieuwe Weg W.Z. 22. te koop, 12 hennen en een haan, pa trijs leghorns, broed 1921, eerste klas legstam. van de zelfde Kuikens vanaf 50 cent. Tevens broedeieren 12Ve ct. Adres Kerkpad Z.Z. 39. Van producent naar consument zon der tusschenhandel. Prima volvette kaas jte koop 40 cent per pond. Bij afname van minstens één stuks minder, bij G. R. v. Leeuwen, Veen- pad 10. Veenhuizerstraat 34a Soestdijk Handel in AARDAPPELEN EN GROENTEN Binnen- en Buitenlandsch Fruit gebruiken wij bij de bereiding van ons MELKBR00D. Het is iets duurder dan waterbrood, maar blijft dagen lang heerlijk. voorheen Firma J- VAN STEEN WIJK Is het adres voor BOTER, KAAS, en EIEREN. Wordt aan huis bezorgd. Heuvel weg 2. Onmisbaar in ieder gezin, het geett onmiddelijk verzachting en genezing bij Brand-, Snij- of Valwonden, is on- verbetetijk voor het genezen van Huid uitslag, Eczema's, Hoofdzeer, Baard ziekte, open Beenen, zeer verzachtend bij Kinderen met schrale Huid. Verkrijgbaar in potten van f 1.— en f 1.50 te Soest bij B. Kraal. D. E. Voigt en J. Verhoef. Chemische Fabriek REEHORST Co. SOESTDIJK. Telefoon S 131. De Chr. Gymn. Vereen. „Simson' wenscht zich uit te breiden met eer ASP.' EN JONGENS-AFDEELINC Jongens die zich wenschen op te ge ven, gelieve zich a s. Dinsdag de: avonds half acht aan de Chr. U L.O School te vervoegen, alwaar het Be stuur aanwezig zal zijn. HET BESTUUR Verkrijgt U door 't aanschaffen vai mijn „Petroieum-Gascomfoor'' zinde lijk en zeer voordeelig in gebruik. In werking te zien bij A. REUVERS Molenstr. 40. PRIJS f Q.50. CENTRAAL-APOTHEEK HOMOEOPATISCHE-APOTHEE ANNEX DROGISTERIJ Een bus geplaats bij Mets, kruidenie Soestdijk, wordt elke dag om ha drie gelicht. ALLE SOORTEN IEPEN EN VUREN. Direct te leveren. Vraagt prospectu Houthandel v.h. C. F. van Mil Ant. van Vgut Oorincher Bestellingen worden aangenomen V ia „Klein Engedaal", Soest. Betrekt uitsluitend uw van de Soester Coöp. Zuivelfabriek en Melkinrichting (onder Rijkscontrole). Wordt geleverd door Winkeliers en Slijters: F. K. Vervat Heuvelweg J. G. Flapper v. Weedestr. P. Butselaar J. v.d. Bremer Kerkpad W. v. Winden M. Hilhorst H. v.d. Broek v.d. Horst H Majoor N. de Heer R. Beek L. Meijering E. Egberts J. Veenendaal H. v. Klooster P. de Bruin Westerveld Kerkstraat Alej. v. Herwaarden Kerkebut Nieuwstraat Hart Laan straat Beukenlaan Nieuweweg Oud' Utr. weg Soesterb.strac H. v.d. Flier G. Bosboom H. Hoonhorst E. Zwan T. Spelt Aliddelw.stra: Kerkpad Molenstraat Oude Grachtje Ringweg VAN DE SOESTER C00P. ZUIVELFABRI Volle Melk Gep. fl. Karnemelk Ondermelk Slagroom Koffieroom per Liter f 0 0 0 0 2 C 1 lli C Boter Rijkscontrole per K G. 2 Voor deze redelijke prijzen wc de concument behoorlijk bedii en niet misleid. gemangeld en gestreken Bill^ke prijzen. Goode Behandel Ueuveloordstraal 6, Baarn, Bestellingen voor Soest worden aa oumen bf1 G.VAN ESCH, Burgemei Grothestraat 61. Beleefd aanbevelend, BAARN - NIEUWSTRAAT 34 Hofleverancier SOESTDIJK - BURGEM. GROTHESTRAAT 57

De Soester | 1922 | | pagina 2