.ManenH.J.v.Duursen an Dijk te i den Wijnhandel 1 I n Karpetten Pays-Week je Karpetten S o e s t e r o u r a 111 voor Soest en Omgeving \ienws- en Advertentieblad. OPENLUCHTMEETING 1TEL DIENST Steenhofstr. 54 lENENDAAL BIJVOEGSEL in dit Blad het Wel N-BATENBURG VersfJiijnt eiken 'Laterdag. Hfavfiranilfirinn Centrale Crediet en Landbouwbank Rentevergoeding voor Deposito's Dr. Rupert Woningbureau Een Woonhuis fg naar Kerkstr. 31 A. L. Faingnaert - Stoffeerder! j slrriakerij 120 DEPOTS k-Baarn-Amsterdam. Firma Wed. D. HAKS. aar, Dalweg 4, Baarn. OMER 1922. sn Verfhandel -r, Steenhofstr. 58 Taf el wijn. - Sf of f eerder ij Uitgever G. v. d. BÖVENKAMP Soestdijk Wij leveren steeds 't tegen de LAAGSTE prijzen! Soest - Van Weedestraat 37 1 jaar fixe 5 pCt., 6 maanden 41|2 pCt. 3 maanden 4 pCt Dadelijk opvorderb. S^apCt. S.D.A.P. AFOEIELING SOEST OP ZONDAG 28 MEI A.S. Ds. A. H. v d. HOEVE, en Mevr. H B. BAKHUIS-Wolters, n *5 verplaatst ide VILLA'S en LANDHUIZEN, BOUW- ir zijnde Villa's en Optrekjes op aan het BIJ 'T STATION SOESTDIJK. KERINGEN HYPOTHEKEN ;n vertrouwbaarste adres voor 1 Stroo- en Spiraalmatrassen is bij No. 12 TIENDE JAARGANG Zaterdag 27 Mei 1922 :hter de R. K. Kerk, Soest. n Woning-Bureau VT 26, Telefoon 16. iken van Bouwplannen, Bestekken, I adviezen, Aanvrage Bouwver- Hinderwet tegen billijke tarieven, pen, Verhuren en Taxatiën van rzekeringen enz. TEL. 64 - SOEST i ruime sorteering in Beleefd Aanbevelend. Kwaliteit eenig. I's Wijnhandel, A'dam f 1,30 per flesch ige (bloedwijn) Aeiwijn aar in de Depots traat 10a, Soest, t. f 1,40 f 1,40 f 1,25 f 0.80 ït. I, Utrecht. sr, Jutfaas. JENSDAGS, VRIJDAGS, iroomarkt 19, Tel. Noord 3919 ilenhoef, Hotel Café Restaurant „De Gouden 65. ?emeester Grothestraat 30, Tel. 37. Timmer, Laanstraat 102, Tel. 456. v.m. )0 n.m. n W. J. TIMMER, Laanstraat 102. Beleefd aanbevelend, UEd. dw. dr. tdyk. ten termijn Credieten rorband en borgstelling. igen opzeggens, Rentevergoeding 3 pCt., i maanden vast 4 pCt., 1 jaar vast 4</s pCt. n en omstreken, de Heer: TORT Jr., en N. C. DE RUIJTER gne, Odeur, Toiletzeep, Limonade Essences Citroenspiritus, Sinaasappel Sorbet „Hou- heele en halve flesschen, Hoedenwasch- )bin", Schoenwit, Vliegenvangers, „Zacher- :ons met spuitkurk tegen schadelijke en ten, Victoriawater, Waterglas. delaren v.h. Weiss, Amsterdam agen f 0.70 per flesoh i wordt niet teruggenomen. EFOON 88, - TELEF. 124 - SOESTDIJK PRIJSNOTEERING Adres voor Administratie en Redactie Vftu Weedestruat 7. Ad verten tién worden ingewacht tOtVrüdaga voormiddags 9 uur, by den Uitgever, ingezonden stukken tot Dinsdagavond 8 uur. DE IVKKTE.VTIÉN Van 1 -5 rogels 76 ct. Elke regel ineer 16 ct Groote letters naar plaatsruimte. BIJ abonnement groote korting. Abonnementsprijs 40 cent per kwartaal F. C. Kuyperstraat 3 en 5 - Soestdijk Groote keuze in Galanteriën, Speelgoederen, Luxe- en Huishoudel. Artikelen, Matten, Karpetten, kleine Meubelen, Kinderwagens, Rieten Stoelen enz. enz. Aanbevelend S. A. OL1JVE. Buitenland. OVERZICHT. Uit Ierland wordt gemeld, dat Col- lins na herhaalde besprekingen het met de Valera in zooverre eens is ge- worden, dat beiden zouden trachten laan de wandaden van een gedeelte van het republiekeinsche leger een eind te maken, de goede gang van de aan staande verkiezingen zouden bevorderen en daarna eene coulitie regeering vormen, uit de republiekeinsche par- L tij en de voorstanders van de lersche Vrijstaat. De regeering van Noord-lerland vreest, dat deze toenadering van Col- lins en de Valera niet bevorderlijk zal zijn voor de goede verstandhouding tusschen Noord en Zuid. Zij heeft voorloopig elke grenswijziging gewei gerd en treedt streng op tegen de misdaden der republiekeinen, die den laatsten tijd weder verschrikkelijk wa ren. Niet minder dan 115 aanhangers van de Valera zijn in hechtenis geno men en Engeland zend weer verster king om Ulster tegen mogelijke inval len te beschermen. In tegenstelling met het woelige Ierland is het te verwachten, dat het in Midden- en Oost-Europa, ten minste de eerste vier a vijf maanden rustig zal zijn. Alvorens te Genua uit elkander te gaan, hebben de daar bijeen zijnde Staten eene overeenkomst geteekend en bezworen, dat zij gedurende de conferentie in den Haag elkander niet zullen aanvallen en de tegenwoordige grenzen zullen eerbiedigen. Over het algemeen zijn de afgevaar digden van de conferentie te Genua tevreden over de aldaar gehouden be sprekingen. dan de heer Foeken, alhoewel de eerste blijk baar het bezwaar van den tweede deelde. Het schijnt dat de Chr. Historischen bij B. en W. al bijzonder weinig in tel zijn. Natuurlijk kent men zijn eigen mannetjes 't beste, maar dat men twee partijen die elk een Raadslid hebben afgevaardigd, de eene met 9, zegge negen vertegenwoor digers in de stembureaux plaatst, en de andere met een, dat is toch wel wat al te bar, vooral als men daarbij in acht neemt, dat de Voorzitter van het college dat de voordracht opmaakt één dier negen is. Door B. en W. werd voorgesteld een ter rein nabij Station Soest voor opslagplaats te huren, doch reeds na een eerste opmerking van den heer Scheffer werd 't voor nader onderzoek aangehouden, ergo teruggewezen naar de keuken, 't gerecht bleek lang niet gaar en kiaar te zijn. Zooiets geeft toch geen indruk van een serieuse voorbereiding, en 't blijkt door deze doodeenvoudige kwestie juist te meer dat 't voor de leden van den Raad noodig is om geen regel ongelezen te laten van al de voor stellen die ter tafel komen. Een dei voornaamste agendapunten was de Vleeschkeuring. We zijn in ons goede Land nu gezegend met een Rijkswet, die ten opzichte van het stukje vleesch, dat we wekelijksch of dagelijksch krijgen, de weg afbakent van het levend dier tot den consu ment. Het valt niet te ontkennen dat hieraan een gezond principe ten grondslag ligt, n.1. zorg voor de Volksgezondheid, maar men kan toch van het goede ook te veel krijgen. Uit de discussie over dit onderwerp bleek overduidelijk dat de oppositie 't al zeer ge makkelijk had, want als 't er op aankwam, aldus Weth. Endendijk, was de heele ge meente inclusiet Raad en B. en W. opposant. En toch werd met klem aangedrongen op aanneming der voorstellen, want, „de stok achter de deur" zou de Gemeentelijke broek anders bewerken dat het een lust was, zoo erg dat de flarden er bij zouden hangen. Wat gij wilt, aldus Weth. Endendijk tegen den heer Foeken is Revolutie. Den Haag decreteert, en als ge daartegen een andere meening durft te stellen dan zijt ge Revolu tionair. Over gezond verstand werd niet gesproken, over de finantieele bezwaren evenmin, de oppositie was revolutionair en daarmede Natuurlijk, dat pad moet eerst een Open bare weg worden, anders is 't heelemaal verkeken, maar we zouden willen vragen wordt daarmede nu het algemeen belang gediend? Practisch zijn bijvoorbeeld de Bakkersweg en de Korenweg al sinds men- schenheugenis openbaar, maar bouwvergun ning wordt sinds jaren geweigerd. Waarom dan nu een smal voetpad in eens totopenb. weg te proclameeren om een paar|grond-en bouwspeculaten ter wille te zijn Hier is onzes inziens geen enkel Gemeentebelang te dienen, en de eigenaars wisten toen ze 't perceel kochten dat 't geen bouwterrein was, en zullen er dus wel een zacht prijsje voor betaald hebben. De stemmen staakten over dit voorstel, zoodat de volgende vergadering ja of neen heeft te zeggen. C. Publicatie. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Soest brengt in herinnering dat de aanwezigheid van bosschen in deze omgeving in het droge jaargetijde brandgevaar op levert, waarom hij een ieder tot waak zaamheid en voorzichtigheid aan spoort met betrekking tot het voor komen en blusschen vanboschbranden, en bij het plaats hebben van bosch- brand, daarvan zoo spoedig mogelijk aan hem kennis te geven met opgave van de oorzaak en verdere bijzonder heden. Soest, 24 Mei 1922. De Burgemeester, DE BEAUFORT. Vrijstelling Broederdienst Lichting 1923. Ik breng nogmaals ter kennis van de dienstplichtigen van opgemelde lichting, dat vrijstelling wegens broe derdienst vóór 31 Mei a s. moet wor den aangevraagd aan de afdeeling Militaire Zaken te gemeente-secretarie. Nadere inlichtingen zijn vermeld in de bekendmakingen aan de aanplak borden. Soest, 26 Mei 1922' De Burgemeester van Soest, DE BEAUFORT. VUURWAPENWET. Het Hoofd van Politie der gemeente Soest beveelt aan ieder, die vuurwa pens of munitie voorhanden heeft, zonder daartoe bevoegd te zijn, deze vóór 3 Juni a.s. in bewaring te geven Soester Brandstoffen- spaarkas. 18 Mei 1.1. hield het bestuur van bovengenoemden Spaar kas in Hotel „Bellevue" eene openbare vergadering, om te komen tot het op richten van eene Coöperatieve Inkoop Vereeniging van Verbruiksartikelen. De Voorzitter deelde, na een wel komstgroet aan de niet zeer talrijke vergadering mede, dat de S.D.A.P. afdeeling Soest vóór den oorlog een spaarkas had opgericht, waarvan de leden wekelijksch eene vastgestelde bijdrage betaalde om voor gezamen lijke rekening brandstoffen te koopen. De minimum jaarlijksche bijdrage was f 17 50; wie meer betaalde kreeg naar evenredigheid meer brandstoffen. Door de distributie tijdens den oor log is deze Spaarkas te niet gegaan. Doel dezer vergadering was haar we der op te richten en haar dan tevens uit te breiden tot andere verbruiks- artikelen b.v. winteraardappelen. Een der aanwezige heeren meende uit de advertentie in „De Soester" op e maken, dat het doel dezer ver- gad ;ring was, om eene coöperatieve vereeniging op te richten voor alle verbruiksartikelen. Het wordt tijd, dat aan de overdre ven hooge prijzen van de eerste le vensbehoeften in Soest paal en perk wordt gesteld. Spreker gunde iedere handelaar een fatsoenlijke winst, maar waar de boeren hun melk aan de fa briek verkoopen voor acht cent per liter, noemt spreker het woekerwinst, dat de melkslijters de consumenten veertien cerit per liter laten betalen In Baarn kost de melk 12 cent, wat ook nog te duur is, Verder deelde Spreker mede, en verzocht uitdrukke lijk dit in het verslag op te nemen, dat de directeur van de N.V. Eerste Baainsche Luxebrood- en Banketbak kerij. die zich pas in Soest gevestigd had, bij de Soester bakkers had aan- gedtongen om het brood met 1 cent op te slaan. Indien zij hier geen ge volg aan geven, zou hij het brood zoo goedkoop leveren, dat geen der andere bakkers meer iets te doen zou den hebben. Vele bakkers hadden ge Rente gaat in den dag na storting. op het terrein van den Heer Kruseman aan de Nieuwstraat Wethouder te Utrecht. Lid der Provinciale Staten van Utrecht. AANVANG 3 UUR. TOEGANGSPRIJS 10 CENT. dt NAAML00ZE VENNOOTSCHAP Provinciale Utrechtsche Electriciteits Maatschappij AFDEELING SOEST De Naaml Venn. stelt beschikbaar behoorende bij „DE SOESTER' van 20 Mei 1922. Buitenland. OVERZICHT. De conferentie te Genua loopt ten einde, nog deze week zal de eind- zitting gehouden worden en verschei dene experts hebben Genua reeds verlaten. Daar de Russen echter onhandel baar blijven op de puntende staats schulden erkennen, de teruggave van de genationaliseerde eigendommen van vreemdelingen en de geeischte cre dieten, en daar het herstel van de economische toestand in Europa en de pact (de Godsvrede) zonder de medewerking van Rusland slechts half werk zou zijn, heeft de politieke sub commissie op voorstel van LloydGeorge besloten, de Russische kwestie verder te behandelen op eene conferentie in den Haag. Na eene bijeenkomst, die zeven uren duurde, is men overeengekomen dat de te Genua vertegenwoordigde Mogendheden afgevaardigden zullen kiezen, die 15 Juni te 's Gravenhage bijeen zullen komen, om eene com missie te vormen ten einde met de Russische afgevaardigden die ook een commissie zullen vormen, de bestaande geschillen zoo mogelijk op te lossen. Daar de Russische gedelegeerden waarschijnlijk niet naar hun hulpbe hoevend land durfden terug te keeren, zonder eenig resultaat behaald te heb ben, hebben zij dit voorstel aangeno men. De vertegenwoordigde Mogend heden verbinden zich vóór en gedu rende de Haagsche conferentie geene overeenkomsten of verdragen met Rusland te sluiten. Daar zooals men weet Duitschland reeds van te voren een verdrag met Rusland gesloten heeft, zal dat land geen deel nemen aan de Haagsche conferentie. Het antwoord van Amerika op de uitnoodiging om aan die conferentie deel te nemen luidde afwijzend. Amerika beschouwt de bijeenkomst in den Haag als een voortzetting van de conferentie te Genua, wat het ook feitelijk is, en zoolang de Sovjetre- geering weigert de eigendommen van vreemdelingen terug te geven, meent de Amerikeansche regeering elke be spreking, om met Rusland nieuwe betrekkingen aan te knoopen vruchte loos. De Amerikaansche minister van Handel, Hoover, heeft in eene rede voering voor de Kamer van Koophan del de meening der regeering over Rusland duidelijk uiteen gezet in deze bewoordingen Nadat Rusland het oude regime had omvergeworpen verviel het van het eene uiterste in het andere. Door de vernietiging van het oude economische stelsel, werd de productie van het land tot stilstand gebracht. De fabrieken, zelfs die met Russische grondstoffen werken, en de mijnen produceeren niet meer dan 2—25 pCt. van hunne vroegere opbrengst. De landbouw, die vroeger half Europa van koren voorzag, kan niet eens aan de binnenlandsche behoeften voldoen, getuige de ontzettende hongersnood. Rusland is bankroet Jen dit kan niet geweten worden aan de blokkade, die nu reeds twee jaren is opgeheven. De ellende in Rusland is door binnen landsche en niet door buitenlandsche oorzaken ontstaan. Amerika doet voor het ongelukkige Russische volk op 't oogenblik tien maal meer dan alle andere landen samen, dat is liefdadigheid, maar om Rusland economisch er weer boven op te helpen eischt het in de eerste plaats veiligheid voor het leven der buitenlandsche onderdanen, de erken ning van particulier bezit en de on schendbaarheid der contracten. Zoolang de Sovjetregeering deze eischen niet inwilligt en daarvoor deugdelijke waarborgen stelt, kan Amerika met Rusland niet in relaties treden. Publicatie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen ter openbare kennis, dat de op 22 Maart j.I. vast gestelde Kiezerslijst zooals deze thans luidt, tot 15 Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin te brengen ten, gevolge van rechterlijke uitspraken- welke wijziging der lijst bevelen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd 'en in afschrift, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. De Burgem., DE BEAUFORT. De Secret., J. BATENBURG. Soest, 15 Mei 1922. Burgelijke Stand. Geboren Maartje IJnsche d. v. K. Snijder en van A. Lagerweij. OndertrouwdLeendert Klarinus Eland en Belia Maria Wensel, Dirk Starink en Beertje Bruut, Jacobus Jo- hannes Brouwer en Richarda Maria Kuijer. Getrouwd Antonius v. d. Heuvel en Everarda Johanna Onwezen, Rei- nier de Ridder en Aleida Gerarda Klarenbeek, Wouter Tabernal en Sie- mentje Brik. OverledenJohann Paul Reijmer oud 76 jaar, Willem Schouten oud 66 jaar, echtgenoot van Susanna van 't Klooster. Pla3tselijk Nieuws. KORFBAL. Het H. E. bestuur heeft het genoe gen om allen die nog geen kennis maakten met het korfbalspel, en alle liefhebbers van een goeden wedstrijd uit te noodigen om op Hemelvaarts dag haar terrein, einde Boschstraat, te bezoeken. Om 2 uur wordt daar een j wedstrijd gespeeld tusschen 2 XII j tallen, waarvan het eene is samenge-i steld uit de beste G. E. K. B. speelsters en spelers van de provincie Utrecht, i het andere uit de bloem der G. E. K. B. Gooilanders. Daar in het vertegen woordigend Utrechtsche 12tal een 5 tal leden van H.E. meespeelt, mogen wij zeker op veel Soester belangstel ling rekenen. Bovendien wordt om half elf een aanvang gemaakt met verschillende atletiekwedstrijden, eveneens uitgeschreven door de Gooi en Eemland Korfbalbond voor G. E. K. B. leden. Het doet ons genoegen tevens te kunnen mededeelen, dat het 4 tal H. E. spelers(sters) deel uitmakend van het Utrechtsche 12 tal (dat Zon dag I.I. in Wageningen met 1—0 ge wonnen heeft van het Geldersche 12- tal), daarin een zeer goed figuur heeft gemaakt en het winnende punt zelfs uit Soester handen is gekomen. Daar het Geldersche 12 tal was samengesteld uit spelers(sters) van le klassers zijn wij die 4 H.E.ers dank baar voor de uitstekende wijze, waarop zij H.E. in Soest hebben vertegen woordigd. De Gemengde Zangvereeniging Baarnsch Gemengd a Capellakoor, Direct. Jacob Hamel, geeft begin Juni een concert alhier. O. a. zullen worden uitgevoerd de mooie werken van Diepenbroek, Wierts, Alman en Hamel. Postduiven-Vereen. „De Zwaluw". Zondag 14 Mei gehouden wed vlucht van Mons (België) afstand 214 K. M. Duiven los v.m. 8 uur met Z. W. wind. In concours 42 duiven. Eerste aankomende duif 11 uur 17 m. 27 sec., laatste 12 uur 31 m. 25 sec., G. Sukel 1, 2, 5, 12 en 15. W. de Beaufort 3. W. Onwezen 4 en 19. H. Borgts 6 en 13. F. Heeremans 7 en 10. G. Rademaker 8 en 16. J. de Bree 9 en 11. H. van Sitter 14. A. van Dorresteijn 17, 21 en 22. G. Hilhorst 18. P. Onwezen 20. 9 Mei j.I. werd voor de Arr. Recht bank te Utrecht de zaak S. te Zeist behandeld, ter zake mishandeling van den agent van politie den heer A. te j Soesterberg. Het O. M. eischte 6 m. gevangenisstraf. Uitspraak 16 Mei. Maandagmorgen overleed vrij plot-: seling, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, den rustend pastoor, de ZeerEerw. Heer J. P. Reijmer, in den ouderdom van 76 jaar. Maandagvoormiddag overkwam den Heer S. F. Besselsen, tijdens zijn dienst-1 vervulling als brievenbesteller bij de posterijen alhier een ongeval, hetwelk i voor hem nogal tamelijk goed is af- geloopen. Over den Rijksstraatweg, van de richting Baarn kwani een vracht auto gereden en een melkwagen. Van de tegenovergestelde richting kwam de heer B. met zijn rijwiel. Nabij de Wijkverpleging der Nederl. Herv. Diac. moest de auto den melkwagen pas- seeren, juist op het moment, dat ook de heer B. uit wilde wijken. Het paard voor den melkwagen schrok voor de passeerende auto en sprong terzijde van den weg, waardoor de punt van het Iemoen de borstkas van den heer B. raakte, zoodat deze het Wijkhuis moest worden binnengedragen, alwaar hem de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Geconstateerd werd een niet ernstige kneuzing. De toestand van den heer B. is bevredigend. Tot onderwijzer aan de Christ. School met den Bijbel voor gewoon lager onderwijs te Soesterberg is be noemd de heer L. C. Hack en tot onderwijzeres mej. J. Sies. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool aan de Steenhofstraat is benoemd mej. A. C. A. Wouden berg te Soesterberg. Door de Rijksveldwachters Bos van de Lage Vuursche en Sterkenburg van Baarn is tegen zekere A. B., wo nende in deze gemeente, procesverbaal opgemaakt wegens openbare schen ding der eerbaarheid, begaan tegen over minderjarige meisjes, aan een der wegen loopende door de bosschen der Lage Vuursche. Reeds lang is door de politie naar bedoeld personage gezocht en heeft hiermede dan ook een goede vangst gedaan. A. B. heeft van een en ander een volledige bekentenis afgelegd en is ter beschikking van officier van justitie gesteld. Dezer dagen werd wederom door de politie procesverbaal opge maakt tegen iemand, die niet voldaan heeft aan zijne verplichtingen, om aan gifte te doen van vestiging in deze gemeente. Zondagmiddag waren eenige belhamels aan 't jagen achter de een den, toebehoorende aan den heer v. Herw. wonende aan den Hooiweg. H. thuis zijnde, bemerkte dit en wilde de schavuiten van zijn terrein verwijderen. Hij had echter het ongeluk bij het verlaten zijner woning van een der in zijn woonhuis bevindende glazen deu ren een ruit in te drukken, waarbij hij zoodanig aan den pols werd ge wond, dat onmiddelijke overbrenging naar het ziekenhuis te Amersfoort noodzakelijk bleek. Naar wij mochten vernemen zijn hem eenige peezen afgesneden en moet v. H. veel bloedverlies gehad en zijn toestand moet zorgwekkend zijn. Op het politiebureau zijn op werkdagen tusschen voorm.9- 10 uur terug te bekomen de volgende gevon den voorwerpen een tabakspijp, een ijzeren hoepel, een duimstok, een pakje japonstoffen, een zilveren sleutelring, een rijwielza- del, een mattenklopper, een stoffen ceintuur en een strijkbout of strijkbout. Nu binnenkort niet alleen de mannen, zooals vroeger, maar ook de vrouwen ter stembus geroepen wor den, was het een uitnemende gedachte van de A.R. Kiesvereeniging alhier, om eene vergadering te beleggen, al leen voor vrouwen en jongedochters toegankelijk, teneinde haar voorlichting te schenken en de te volgen gedrags lijn te bepalen. Op uitnoodiging der Kiesvereeni ging had zich Mevr. Groenewegen Riem uit Baarn bereid verklaard deze taak op zich te nemen. Ook in Baarn was een een zoodanige vergadering gehouden en daar met veel succes. Op heldere bevattelijke wijze sprak zij over „Onze stemplicht". Deze heb ben wij niet gewild, zegt spreekster, maar die is ons opgelegd door onze overheid en we hebben haar, als zijne Godsdienares, te gehoorzamen. Daar bij komt, dat iedere stemrechthebben de vrouw van ons, die niet gaat stemmen, feitelijk een stem uitbrengt op hen, die de revolutiegedachte voor staan, hetzij in meer bruusken vorm. Mevr, Groenewegen heeft alle be zwaren en belangen duidelijk uiteen gezet en klaarblijkelijk de belangstel ling in deze dingen bij onze vrouwen wakker geroepen. Zij mocht spreken voor een goed gevulde zaal. Aan 't eind der verga dering traden een 40-tal als lid toe, die zich tevens bereid verklaarden in de dagen, die aan de stemming voor afgaan, de Kiesvereeniging behulpzaam te zijn in haar moeilijk werk. Het Soester Fanfarecorps „Pa- tiëntia Vincit Omnia" zal Donderdag a.s. (Hemelsvaartsdag) deelnemen aan het Nationaal Muziekconcours te Die- men, iri de afdeeling uitmuntendheid. Tegen E. J. wonende in deze gemeente is f 1,boete geëischt, we gens het te Baarn op Zaterdagavond na 7 uur door de Laanstraat rijden met een rijwiel. VERKIEZING voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Dinsdag 23 Mei a.s. tusschen 9—4 uur, kunnen bij den Burgemeester van Utrecht, Candidaten worden opgege ven voor de Tweede Kamer. Zie aanplakbiljetten. ZONDAG 21 MEI IS AANWEZIG Arbeidsbeurs. Aanvraag om werkkrachten 1 Keukenwerkmeisje. Aanbieding werkzoekenden: 3 Opperlieden. 6 Losse arbeiders. 1 Grondarbeiders 1 Transportarbeider. 1 Electriciën. 1 Slagersknecht. 1 Kantoorbediende. Kerkberichten. NED. HERV. KERK Zondag 21 Mei voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans 's Nam» half drie dezelfde (Hees). Hemelvaartsdag voorm. 10 uur dezelfde. GEREFORMEERDE KERK Zondag 21 Mei voorm. half tien Ds. J. Hoek. 's Nam. half zes dezelfde. Hemelvaartsdag voorm. half tien dezelfde. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen Rembrandtzaal. Zondag 21 Mei voorm. half elf Prof. Dr. L. Knappert, Leiden. Ad verteritten. van F. BREURE en J. H. TH0LE MAKELAARS Veenhuizerweg 9 - Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. Ook te huur zijnde Villa's, Land huizen, Optrekjes en Pensions Telef. No. 77 Te huur gevraagd tegen 1 Juni a.s. huurprijs drie a vierhonderd gulden per jaar. Brieven met opgaaf van prijs onder No. 137, Bureau van dit blad. Mijn Kleermakerszaak is nabij het Station Soest. Beleefd aanbevelend,

De Soester | 1922 | | pagina 1