inen om. Hoefsmid De HARLEY-DAVIDSON magazijn S ii e s t e r 0 o n r a n t voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. ff rhemden 2.19 1 Agent: H. STAM, Soestdijk LA PORTE Go. talage sische Therapie. ide prijzen. eten hhandel >esterberg MODEL 1923 VERLAAGDE PRIJZEN Delftsche Motorenhandel - Den Haag og aan koopjes. Koopjes VCHTEN i a DE DÉ DE 9. DE de s 3? Wij leveren steeds 't tegen de LAAGSTE prij en FEUILLETON Ie van den Boschsfraat la BIJKANTOOR SOEST ALLE BANK- EN EFFECTENZAKEN A. BENNING'S VERKOOPHUIS ge partij NO. 32 koopjes Zephir enz. ver beneden Winterartikelen en gaan nt profiteeren. Dele borst, :mden LAGE PRIJZEN. Dote maat 28 ct. 88 ets. 29 ets. 39 ets. i 271/. ets. f 1.74 ierkousen 56. 66, 77, 89 ets. .9 e stuks. Nieuw Baarnstraat. Q DEKKER. i ZATERDAG van U/o uur. ijnen, Rheumatiek, Bleekzucht, sthma en Chron-Bronchitis. en Platvoeten. 4_l JRG TOOR VELDWEG 2 END VAN 8-12 en 2-5 De Directie. :n, is gewis, hoon 57 Di ppen, Benzine en Olie ïersteller A. N. W. B. id, F. S. POSTHUMUS. t BOERTJE ddelen voor ite spijsverteering iekte - Bloedzuive- - Open beenwonden. versleten of gevoelloos zijn niet genezende) doch giffen zaring zijner zitdagen heeft nenslellen (onder chemisch stellen aan het Hoofddepot n 9 Baarn 5EMAN. Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentien worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Tiende Jaargang DE Oplaag 1750 Zaterdag 5 Aug. 1922 ADVERTENTIEN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk F. c. Kuyperstraat 3 en S - Groote Soestdijk keuze in Galanteriën, Speelgoederen, Luxe- en Huishoudel Artikelen, Matten, Karpetten, kleine Meubelen, Kinderwagens, Rieten Stoelen enz. enz. Aanbevelend S. A. OLIJVE. Buitenland. OVERZICHT. De politieke chaos in Europa komt Griekenlands Koning, Konstantijn, nog een weinig vergrooten. Nu het hem niet gelukt is zijn recht op Westelijk Klein-Azië met het zwaard te bewijzen en na de bloedige nederlaag aan de Sakharia, verleden jaar geleden, waar door de inneming van Angora, de zetel van Moestafa Kemal, verijdeld werd, moest Konstantijn wat anders bedenken, om zijn koningschap, dat nog steeds niet erkend is door de Geallieerden, wat steviger te grond vesten. Dat andere nu is het bezetten van Konstantinopel, de hoofdstad van Tur kije, die sedert de vrede bezet is door Engelsche, Fransche en Italiaansche troepen, onder bevel van den Engel- schen Generaal Harrington, om de neutraliteit van de Dardanellen en de Bospherus te waarborgen. Na het mislukken van de bemidde ling der Geallieerden om vrede te sluiten tusschen de Turken en de Grieken, komt Kemal nu eischen de algeheele terugtrekking der Grieken uit Klein- Azië en het weder teruggeven van Konstantinopel en Adrianopel aan de Turken. Griekenland heeft hierop geantwoord met de onafhankelijkheids-verklaring Smyrna en van het achterland, (voor zoover het nog door Grieksche troepen bezet is,) onder Grieksch protectoraat. Het heeft bovendien te Rodosto troe pen aan land gezet en daardoor in Thracië het Grieksche leger op een sterkte van 30.000 man gebracht. Dit leger is opgetrokken tot vóór de Tsjataldsjalime, (bekend uit de eerste Balkanoorlog,) de neutrale grens van Konstantinopel. Woning-Bureau F. BREURE en J. H. THOLE MAKELAARS Veenhuizerweg 9 - Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. Dp een verzoek van de Grieksche regeering aan de Geallieerde Mogend heden om Konstantinopel te mogen bezetten, heeft zij natuurlijk een wei gerend antwoord ontvangen, met de mededeeling, dat elke poging daartoe met geweld gekeerd zal worden. Maar, wat zullen de 10,000 man, waarover Generaal Harrington hoog- stens kan beschikken, kunnen doen tegenover de 30.000 Grieken. De verzekering van de Grieksche I regeering, dat het niet hare bedoeling noodlottige maatregelen te nemen I tegen de Geallieerden, hebben de onge rustheid over een opmarsch naar Kon stantinopel eenigzins verminderd. Misschien is het ook slechts eene bedreiging, om dwang uit te oefenen °P de bespreking van Lloyd George HERINNERINGEN AAN ONS - VORSTENHUIS - Door J. KNOPPERS W. Kzn. 1 Inleiding. Ik heb dierbare herinneringen aan I het Huis van Oranje. Eigen herinne- I ringen en herinneringen mijner ouders. I En ik bezit als aandenken aan dit Huis: I een stoel, een klok en een bank. I Maar mijne herinneringen zend ik u I huis, in „De Soester". •k heb jarenlang moeten wachten, I alvorens ik hiertoe mocht overgaan, I want ik bezat den leeftijd nog niet I °m herinneringen te geven, louter her- I mneringen. Herinneringen zijn als goede I wijnen, ze moeten oud zijn, bezonken I en rustig nederliggende in eene niet I je koele diepte. De jeugd kan hare I herinneringen niet vrij houden van de dartele scheppingen der fantasiede mijne zal ik u geven; zuiver, sober I en eenvoudig. Het Park. n^!er. paleis Soestdijk lag het i Park, klein maar gezellig. Van alles in en kort bestek: zeer afwisselend plant- oen» een vijver met een eiland, een euvel; de Ravensberg, een ijskelder, ee Wanjeriën, tevens bloemenkassen, n hondenkerkhof, 'n watermolen, 'n I Hp •vval' een menagerie en een boer- ',1 Verboden heiligland voor ieder van H°0nd sterve,ing- Zelfs de leden de hofhouding, de graven en de 1 °nnen, de gravinnen en de jonk en Poincaré, die nu eindelijk bepaald is op 7 Aug., want niet alleen het moratorium aan Duitschland, maar ook de kwesties in het nabije Oosten zul len op die conferentie behandeld wor den. De weigering van de Fransche re geering, om aan Duitschland uitstel te geven van de maandeiijksche beta lingen in goud, heeft opnieuw een sterke daling van de mark veroorzaakt Voor elk gouden twintigmarkstuk moet de Duitsche Rijksbank nu reeds meer dan 2000 papieren marken betalen. Het is te hopen, dat Lloyd George Poincaré zal overtuigen van de noodzakelijkheid, om aan Duitschland uitstel te verleenen. Er loopen raadselachtige berichten over een Duitsch complot tegen het leven van Poincaré. Een bevriende Mogendheid moet de Fransche regee ring gewaarschuwd hebben. De chef van de Duitsche politieke politie heeft echter niets kunnen ontdekken van een onderneming in het buitenland van de beruchte moord-organisatie „Consul Bovendien is het vreemd, dat die niet genoemde bevriende Mogendheid zijne nauwkeurige inlichtingen hieromtrent, alleen aan Frankrijk en niet ook aan Duitschland heeft verschaft, opdat de Duitsche regeering oogenblikkelijk maat regelen had kunnen nemen. Wij ver moeden, dat het een vuile grap is, om de haat en de vrees der Franschen tegen Duitschland aan te wakkeren en de slechte verhouding tusschen de vol ken te bestendigen. Waartegen Lloyd George juist zoo fel te keer gaat. In een rede bij een bijeenkomst van kerkgenootschappen heeft hij verleden week ernstig gewaarschuwd tegen een mogelijk oorlogsgevaar, vooral de kerk genootschappen moeten zich aan een sluiten om vrede en verdraagzaamheid te bevorderen, ook de pers en de ar beidersverenigingen hadden het in hun macht den oorlog voortaan on mogelijk te maken. Er zijn landen waar men ijverig bezig is, de meest ver woestenden giftgassen uit te vinden. Een toekomstige oorlog zou een oor- log tegen de beschaving, tegen open steden, tegen vrouwen en kinderen zijn. Nadat de socialist Turati en Orlando tevergeefsch getracht hadden een Ita- liaansch Ministerie samen te stellen, waarin zoowel Fascisten als Socialisten zitting zouden hebben, is het Facta gelukt een kabinet te formeeren, waarin ook Schanzer als Minister van Buiten- landsche Zaken zijn zetel behoudt. Ge lukkig dat Italië weer eene regeering heeft want de politieke oneenigheid grenst aan een burgeroorlog, De Soci alisten hebben 1 Aug. een algeheele staking over het gansche land gepro clameerd en de Fascisten hebben ge dreigd, die staking met geweld te on derdrukken, indien de regeering er binnen de 48 uur geen eind aan zou maken. De staking is echter niet algemeen en de regeering heeft maatregelen ge nomen, om het Post-, Telegraaf- Treinverkeer en de licht- en waterver- schaffiiig zoo goed mogelijk te doen functioneeren. Poincaré blijft vol houden, dat Duitschland de Mark kunstmatig naar beneden drukt, om een voorwendsel te hebben, om in Augustus niet te beta len en dreigt met dwangmaatregelen, indien hij vóór 5 Aug. geene waarbor gen voor die betaling heeft. Llit Engeland daar en tegen komen liefelijker klanken. Om Europa uit het moeras te helpen, is vooralles noodig een regeling der internationale schulden Om hiertoe te geraken heeft Balfour een plan opgemaakt dat hij aan Ame rika, Frankrijk en Italië zond en waarin hij onderanderen zegt De politiek, welke de Engelsche re geering voorstaat, is het opgeven van haar aandeel van de Duitsche schade vergoeding en het met een groote haal afschrijven van het heele bedrag der geallieerde schulden. Doch zoo dit mogelijk te verwezenlijken mocht blij ken, wenschen wij te verstaan te wijst weer den weg Vanaf 1 Augustus zijn de prijzen als volgt: TYPE J. 7/9 P K., electrisch, compleet met lantaarn, claxon, achterlicht, voor-en achterstandaard, bagagedrager en gereedschap f 1095.- TYPE F. 7'9 PK. uitgerust als model J, doch met carbid verlichting en hut dclaxon f lOSO»- TYPE W. J. Sportmodel, 5/7 P.K electrisch, compleet met lantaarn, claxon, achter licht, achterstandaard, bagagedrager en gereedschap f 1025.- TYPE W. F. Sportmodel, 5/7 P.K., uitgerust als model W. J., doch met carbidver- lichting en handclaxonf 990.- TYPE J. D. S. 10 P.K., electrisch, uitgerust als model Jf 1175.- TYPE F. D. S. 10 P.K., uitgerust als model Ff 1135.- Door eene vergissing van onze correspondentie-afdeeling werden de nieuwe prijzen in onze advertenties in de „Nieuwe Rotterdamsche Courant", „Telegraaf" en „Maasbode" van 31 Juli j.1. ten onrechte honderd gulden te hoog aangegeven De prijzen zijn niet verlaagd om oude voorraden op te ruimen De nieuwe modellen zijn bij ons en bij onze agenten over enkele dagen te bezichtigen en dus heel spoedig leverbaar Stel U op de hoogte van de veranderingen, aan het model 1923 aangebracht vrouwen, ze waagden het niet er in te wandelen. Alleen de Koningin, Anna Paulowna, overleden 1 Maart 1?65, grootvorstin van Rusland, dochter van keizer Paul, schreed er in rond, recht en zeer sta tig, bijna immer vergezeld door hare lievelingen, een zestal Russische hond jes, en somtijds ook door haar kame nier, madame Kuseljew, een torsche vrouw, die luide floot, dikke sigaren rookte en een forschen knevel bezat. Zij sliep op een veldbed in de kamer van H. M. Door zulk eene vrouw be waakt, mocht hare hooge gebiedster zich veilig achten. Ofschoon zij, we gens hare eigenaardige positie, met niemand der hofhouding gemeenzaam omging en, als landgenoote, het oor had van de Koningin, stond zij bij alle rangen in hooge achting. Men wist, dat zij niets oververtelde aan de Koningin, en zich nimmer er toe leende de tolk van iemands klachten of wen schen te zijn. En toen zij, in 1865, na het overlijden der Koningin, naar haar geboorteland terugkeerde, werden haar tal van kleine geschenken aangeboden, waartoe ook de portretten mijner ou ders behoorden. Ik mocht haar deze waardeerende woorden niet onthouden, want karakter verdient bijzonder te worden geprezen, waar het zich vertoont aan de hoven der vorstin! En daar ik mij in deze herinneringen niet binden wil aan al te gestrenge indeeling, zal ik hier nog iets nief onvermakelijks aan toevoegen Levendig staat madame Kuseljew mii voor oogen in den maneschijn der herinnering, want ze had innige vriend schap opgevat voor onzen eekhoorn en kwam ons derhalve dikwijls bezoe ken Deze eekhoorn was een zonnestraal tje in haar, ach, zoo eenzaam bestaan. Het beestje woonde in een huisje boven op een hoogen paal, waarlangs het kon afdalen tot op een kofferdek sel, dat, in 't midden uitgesneden, over den paal geschoven tot op eenigen afstand boven den grond, waar pluim staart veilig was voor de aanvallen van ons tiental jachthonden. Mijne moeder was op deze bezoeken echter niet bijzonder gesteld. Door den dagelijkschen omgang met de Konin gin had madame zich onwillekeurig koninklijke manieren eigen gemaakt. De Koningin, die onze taal, in korte volzinnetjes, wel rad en vloeiend sprak, maar toch niet ver genoeg tot de hoogten en diepten er van was op- en afge klommen, sprak mijne moeder aan met het woord vrouwtje. Dat de Koningin dit deed, vond mijne moeder heel ge woon; maar van de kamenier zoo te worden toegesproken achtte zij belee- digend, en als deze haar fixeerde door rijksdaalder-groote brilleglazen en in een mengelmoes van Hollandsch en Duitsch gebood„Vrouwtje, geef essen, de eichhorn zal eet", dan werd hieraan niet al te minzaam voldaan. Het is wel aardig voor me, mij te herinneren hoe aan deze bezoeken eensklaps een einde kwam. Het ge schiedde, dat de eekhoorn den hand schoen van madame pakte en boven in zijn huisje bracht. Lieve noch booze woorden hadden eenige uitwerking. Het beestje stak nu en dan zijn kopje naar links en naar rechts, maar ging dan weer naar binnen om van madam'es handschoen verder een warm nestje te maken. De boosheid van madame en de weinig verholen schik en verheugenis mijner moeder vormden vermakelijke tegenstelling. Doch slechts kort. Want toen madame gebiedend uitriep: „Vrouwtje, stijg op en haal den hand schoen", toen geraakte moeders ge moedstoestand in het andere uiterste. „Klim zelf in den paal", riep ze, en wat ze aan madame verder te verstaan, of liever niet te verstaan gaf, was zoo danig begesticuleerd, dat de eekhoorn en wij voortaan van madame's bezoe ken verschoond bleven. Misverstand, anders niet! Nimmer heb ik weer zulke groote brilleglazen, damesknevels en sigaren gezien als die van madame Kuseljew! En men mag ook overigens niet te gering over haar denken, want zij zelf had ook een kamenier, een bleek, be scheiden, Duitsch meisje, wier bestaan nog eenzamer was dan het hare. De hertenkamp. Achter het park lag de hertenkamp in den vorm van een hart in het kaartspel. Voor de eene helft eene weide met droog en spichtig gras, gelijk damherten behoeven om niet waterzuchtig te worden, voor de an dere helft een bosch van opgaande eiken, omdat eikels door herten zoo gaarne worden gegeten. Rondom een zeer breede, diepe gracht met onderin veel water, en om het geheel een rasterwerk. Binnen den kamp de houten herten- stal, wit met wijd overhangend rieten dak. Onder met breede toegangen en van ruiven voorzien. Boven hooi-, eikel- en kastanjemagazijn, voor het koude jaargetijde. Er was ook een groep ratel popu lieren, waarvan één het ooievaarsnest droeg, waarin ik, naar men mij mede deelde, het eerste levenslicht had aanschouwd. Maar het merkwaardigste was, cn is nog, de reuzenlinde, welks zandlooper- vormige stam van onderen een omtrek BEHANDELEN geven, dat wij in geen enkel opzicht voordeel wenschen te trekken uit een minder bevredigende regeling. In geen geval ziyrf wij voornemens meer te vragen van onze schuldenaren, dan noodig is om onze schuldeischers te betalen. En als wij'niet meer vragen, zal ieder moeten toegeven, dat wij ter nauwernood met minder tevreden kon den zijn. Want men mag niet vergeten, al doet men het soms, dat wij onze verplichtingen op ons hebben genomen voor anderen en niet voor ons zelf. Een nobel en indrukwekkend woord dat ongetwijfeld niet slechts in de oude wereld, maar ook in de Unie der Vereenigde Staten diepen indruk zal maken. En, hoezeer de gemiddelde Amerikaan ook aan de dollar hangen mag, zulk een groolsch gebaar is wel iets om de geestdrift van den Yankee op te wekken. ALLEEN P ^rB|coW. GEVEN KAIHTE BIJ EXAMENVREE',0VEK/PM- -NING./LAPEl00/f1EID.0NRU/T EN GEJAAGDHEID PEP. KOKER 60 CENT BU ELKE DRQGI/Ts» Verkrijgbaar bij Theod. Wagner, B Kraal en D. F. Voigt. Binnenland. OVERZICHT. Tot voorzitter van de Tweede Kamer heeft H.M. de Koningin benoemd Mr. D. A. P. N Kooien. Na haren verjaardag op het Loo gevierd te hebben, is H.M. de Konin gin Moeder van plan naar Arolsen te vertrekken, om eenigen tijd bij haren broeder, den Gr. Hertog van Waldeck en Pyrmont door te brengen, waarna H.M. met de verjaardag van de Ko ningin weder op het Loo teiug hoopt te zijn. Na dan nog een buitenlandsche reis gemaakt te hebben, keert H.M. naar de residentie terug. Onder het geheele spoorwegperso neel gist het, over de aanstaande loons verlaging. De Onafhankelijke Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, aangesloten bij het Nationaal Arbeids-Secretariaat (N. A.S.), zond onderstaand schrijven aan den Bond van Ambtenaren in dienst der Nederlandsche Spoorwegen: „Naar aanleiding van den oproep in Uw manifest aan het spoorweg personeel, waarin dit personeel wordt aangezocht tot samenwerking tegen eventueele loonsverlagingen, verklaart onze organisatie zich hier toe bereid". De plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver. van Spoor-en Tramwegpersoneel hield hedenavond een drukbezochte openbare vergadering. De bedoeling dezer vergadering was een uiteenzetting te geven van den stand van zaken be treffende de huidige loonsverlaging. De eerste spreker, de heer G. Steen huizen, H.-B.-lid, zeide, dat het werk- plaatspersoneel reeds eenige malen bij loonsverhooging werd uitgeschakeld, doch nu wel getroffen wordt door de loonsverlaging. De directie van de Spoorwegen, aldus spreker, pleegt te genover het personeel woordbreuk, het geen aan de hand van het rapport- Muysken wordt toegelicht. De Ned. Ver. is wel bereid tot sa menwerking met de andere organisaties, indien men daarmede maar niet bedoelt het schrijven van briefjes en het hou den van conferenties. Er moet daad werkelijke actie gevoerd worden. Die actie zal worden ingeleid met een demonstratie te Utrecht op 13 Augustus. De tweede spreker, het H.-B.-lid Joustra, wees erop, dat eenheid den strijd slechts kan leiden tot duurzaam heid van verkregen positie. De aan val op het werkplaatspersoneel zal niet categorisch zijn, maar werpt reeds haar schaduw vooruit, ook voor andere groepen. Als er inderdaad een geest van verzet onder het werkplaatsperso neel heerscht, wil de N.V. dien exploi- teeren. En gezien van dien standpunt, zegt spreker, dat de loonsverhooging nog niet is ingevoerd. In verband daar mede, zal binnen veertien dagen op een huishoudelijke bijeenkomst met de afdeeling Haarlem worden geconfereerd, ten einde te komen tot een openlijke daad van verzet. De demonstratie op 13 Aug. te Utrecht zal onze laatste waarschuwing zijn, en zal ook dienen, om het verzet onder het personeel aan te wakkeren. Als er daden zullen wor den gepleegd dan bepalen wij die zelf, alsmede de uitvoering ervan (luid aplaus). Het H.-B.-lid van den Prot. Chris. Bond, den heer De Groot, kwam in debat. De Onafhankelijke Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, aangesloten bij het Nationaal Arbeids-Secretariaat (N. A.S.), heeft zich tot samenwerking met den Bond van Ambtenaren in dienst der Nederlandsche Spoorwegen bereid verklaard. F. C- Kuïjperstraat 4. - Tel. 56. voor Vliegenvangers, Vliegenklappers, Vliegenkasten, Vliegenglazen en Vliegendekken. Groote sorteering van alle zomerartikelen zooalsboschstoelen, rieten stoelen, hangmatten, kruiwagens, emmertjes, schepjes, harkjes enz. enz. Het meest gesorteerde adres voor porcelein-, glas-, aardewerk, luxe huishoudelijke artikelen, speelgoederen, emaille-, blik- en ijzerwaren. heeft van dertien schreden. Ik heb nooit begrepen, waarom ook die linde niet wordt genoemd, als er van beroemde boomen sprake is. En dan de herten Een tachtigtal Niet bijna tam, als die in den Haar lemmerhout; niet geheel wild als in de vrije natuur. Maar ik kon ze lokken, door natuurgetrouw hun loktoon na te bootsen. Zoo iets alstjéé Kwamen vader en ik door den kamp, dan staarden zij ons rustig na, maar droeg vader het geweer, dan liepen ze angstig te zamen. En bleek hun, dat het werkelijk om het leven van een hunner te doen was, dan spron gen de buitenste over de andere heen naar liet midden, een eigenaardige wijze om eigen leven te beveiligen ten koste van dat van andere. En als ik ze dan uiteen dreef, vluchtten ze in een lange rij, waardoor vader ge legenheid kreeg een hert van de door den hofmeester Zimmermann of den poelier Van Gumster, te Utrecht, op gegeven soort neer te leggeneen ree, een spieshert, een ééneinder Eens, dat ik zelf niet meedeed, schoot mijn vader wel wat te hoog, althans hij trof de ruit waar ik achter stond; de scherven vlogen mij in het gezicht, maar ik bleef volkomen ongedeerd en in was zelfs niet geschrikt. Maar mijn moeder omarmde schrei end haar eenig ooilam. Het ouderhuis. Achter den hertenkamp lag het Ovcrbosch. Heerlijke, vrije wandeling, hoeveel duizenden stedelingen hebben van u genoten! En daarachter de heide cn de bos- schen van Drakenstein. Midden in deze eenzaamheid heb ik mijne jeugd gesloten. Laat ik het mo gen uitzeggenMijne jeugd is te een zaam geweest! Van de brug aan de parkzijde tot de brug bij het Overbosch liep een laantje, en bij deze laatste brug, bui ten den kamp, op den hoogen grachts- wal en onder berkeboomen, stond het jagerhuis; klein, het voorste gedeelte van steen, de rest van hout, alles wit en met overhangend rieten dak. Twee vensters, met groene buiten luiken, naar de brug gericht, twee naar de hondenhokken. Twee kamer tjes en een keukentje. Daarachter, in het houten gedeelte, een hok met een bodem van stuifzand. De bewoners: de jager, de jagers vrouw en ik, hun eeitig kind. Veel is sedert veranderd. Veran derd en weg. De menagerie is er niet meer. De herten zijn ook weg. Wijlen prins Hendrik heeft van den kamp ge deeltelijk bouwland gemaakt, en wijlen koning Willem 111 heeft van dit bouw land plantsoen gemaakt en het geheele kamp Emmapark gedoopt. En zijne weduwe heeft niet alleen dit plantsoen, maar ook het Overbosch bij liet park getrokken. Heilige plaatsen mijner kindsheid, ik zal u nimmer weer betreden. Van den Utrechtschenstraatweg af heb ik, den vorigen zomer, willen gluren naar de toppen der boomen boven mijn onvergetelijk ouderhuis, doch ook dit is mij niet mogen gelukken! Veel is veranderd en weg. En de vorstelijke personen, wier nagedachtenis ik hier nieuw leven zag pogen te schenken, zijn meest allen ook weg (Wordt vervolgd)

De Soester | 1922 | | pagina 3