\FotografischAtelier| C. W. Veenendsa Van den Berg Co. Een ongestoorde j Nachtrust 111 Dekens P. C. W. fOEKEN Gevestigd te Soest: S o e s t e r C o u r a u t voor Soest eu Omgeving Nieuws- eo Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Tevens ruime sort. Lederwaren, Dr. Rupert J- AGroenman, Buitenland. Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk Ingezonden Behangerij-Stoffeerderij EFFECTEN Publicatie. FRECO's zenuwhoofdpijnpoeders FRECO's Zenuwtabletten No. 49 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Tiende Jaargang Oplaag 1750 Zaterdag 2 Dec. 1922 DE SOESTER ADVERTENT1ËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 cl. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. F. C. Kuyperslraal 3 en s - Soestdijk Wij ontvingen een prachtcollectie Bijzonder geschikt voor St. NICOLAAS-CADEAUX Zie hiervoor ONZE GROOTE ETALAGE I - zooals Portemonnaies, Visite- en Handtasschen. Suite Ïj !y.- t5ag s Portefeui,,es, Sigarenkokers enz. Ook in Huishoudelijke en Luxe Artikelen veel nieuws en moois. Komt alvorens Uw inkoopen te doen, eens bij ons kijken. L>e toegang is geheel vrij zonder verplichting tot'koopen AanbevelendS. A. OLIjVE. Binnenland. OVERZICHT. Het voorl. verslag der Tweede Ka mer in zake de Marinebegrooting is verschenen. Verscheidene leden betreurden dat de regeering teruggekomen is op het voornemen om de departementen van Oorlog en Marine samen te voegen tot een Departement van Defensie. Deze leden waren van oordeel, dat een afzonderlijk Departement van Ma rine kwalijk past bij de geringe betee- kenis, welke onze marine thans heeft en gelet op den ongunstigen toestand der financiën, stellig ook in de naaste toekomst zal behouden. Verscheidene andere leden hadden met instemming gezien, dat het aan vankelijk plan van het vorige kabinet om het Departement van Marine \met dat van Oorlog samen te voegenwas prijsgegeven, omdat zij ten volle be grepen, dat de genomen proef misluk ken moet. Door verschillende leden werd de verwachting uitgesproken, dat de op getreden bewindsman zijn taak niet zou hebben aanvaard dan nadat, overleg met het geheele kabinet, de beginselen waren aangegeven, waar naar in de aangebroken parlementaire periode het marinebeleid zou gevoerd worden en het daarbij te volgen werk program in groote lijnen was vastge steld. Te meer meende men dit te mogen verwachten, omdat het vorige kabinet zulk een maritiem program verklaarde te hebben. Verder verwachtte men algemeen, dat de minister nu wel tot een beslis sing zou zijn gekomen omtrent het door hem te volgen werkprogram en dat hij in de Memorie van Antwoord een volledige uiteenzetting zou geven van zijn opvattingen en voornemens in zake de belangrijke vragen, welke op het gebied onzer marine thans een oplossing behoeven. In het bijzonder hoopten zij, dat de minister thans aan de Kamer zou overleggen een schema tisch plan van bezuiniging. Verscheidene leden waren van oor deel, dat de op deze begrooting toe gepaste bezuiniging niet voldoet aan de eischen die in dezen gesteld moe ten worden. De door de regeering als enorm gestelde vermindering met 17pCt is op de militaire uitgaven niet be reikt. Men achtte dit in hooge mate be denkelijk. Nu aan een ingrijpende bezuiniging op de staatsuitgaven niet valt te ont komen, mocht zeker het marine-budget ten deze niet achterblijven. Fa. i. EBBENHORST en Zn. RAADHUISSTRAAT 31 Zondags gesloten OVERZICHT. In de economische en financieele commissie te Lausanne zal spoedig bet oude vraagstuk betreffende de regeling der Ottomaansche schuld, dat men se dert 1913 nog niet heeft opgelost, wor den behandeld, met name de herver deeling van de Ottomaansche schuld over de successie-staten van het oude Turksche rijk. Volgens de Turksche deskundigen zouden van de schuld van 150 millioen Turksche ponden slechts 90 millioen door Turkije moeten worden betaald en de resteerende 60 millioen zouden moeten worden verdeeld over de Balkan-staten, Syrië. Mesopotamië, Hedias en Palestina. Voorts zou men van dit bedrag ook de leeningen der steden Bagdad en Constantinopel en van den Bagdadspoorweg moeten af trekken. Waarschijnlijk zal voor dit probleem een subcommissie worden ingesteld. De gedelegeerden van den „Dienst der Ottomaansche Schuld zijn te Lau sanne aangekomen. In Duitschland is Dr. Cuno er eindelijk in geslaagd, een nieuw ministerie bijeen te brengen. In regeerings-verklaring van den nieuwen Rijkskanselier komt een passage voor, die overal ter wereld instemming zal vinden. Aan het slot van zijne lange voorlezing zeide Dr. Cuno „Wat wij willen, is een eerlijke, een voudige Duitsche politiek, die niets te doen heeft met leuzen van Oost- of Westpolitiek. Dergelijke tegenstellingen verwekken den schijn, alsof wij het Oosten tegen het Westen of het Wes ten tegen het Oosten uitspelen. Dat willen wij niet en kunnen wij niet. Uit de twisten van andere mogendheden kan Duitschland geen voordeel trekken, maar slechts schade van verderfelijk karakter lijden. Wat Duitschland niet slechts Duitschland. maar de wereld en de wereldwelvaart noodig heeft, is geen tweedracht, maar eenheid en is voor Duitschland in het bijzonder een vrij uitzicht naar buiten en naar een betere toekomst". De motie van vertrouwen in de nieuwe regeering werd met groote meerderheid aangenomen. De Fransche ex-premier Clemenceau, de „Tijger", is onofficieel, op eigen initiatief naar Amerika gegaan, om in eenige groote steden redevoeringen te houden over Frankrijks politiek en toe stand. Hij geeft overal stampvolle zalen en wordt warm toegejuichd. De bladen geven een overzicht van de resultaten der eerste week van de conferentie van Lausanne. Zij zijn het erover eens, dat er reeds eenige werke lijke vooruitgang is gemaakt met de regeling der hangende problemen, en dat de tweede week hoopvoller inzet. Die vooruitgang teekent zich niet slechts af in het naderkomen tot een practische oplossing dier vraagstukken, maar ook in de opklaring van de at mosfeer ter conferentie. Vooral drukken zij hun voldoening uit over het feit, dat het eensgezinde front der geallieerde mogendheden niet is verzwakt en dat er over de heele linie in waarachtige en innige verstand houding is samengewerkt. Het gemeenschappelijk optreden van alle op de conferentie te Lausanne vertegenwoordigde Balkanstaten heeft een levendige belangstelling voor deze kwestie doen ontstaan en genoemd op treden heeft algemeen bevrediging ge wekt. De bladen geven te kennen, dat het thans, na negen jaar, weer de eerste maal is, dat vertegenwoordigers der Balkanstaten bijeen kwamen om op te komen voor de gemeenschappelijke Balkanbeiangen. Dit is een belangrijke gebeurtenis in verband met de toekomst van den Balkan aldus schrijven zij. Na de toenadering tusschen Servië en Bulgarije verdient ook de toenadering, welke tusschen Griekenland en Bulgarije is ontstaan, de aandacht. Blijkbaar heeft Stambouliisky door zijn houding in zake den eisch om een autonoom Thracië en zijn afwijzing van den Turkschen eisch omtrent een volkstelling in West-Thracië grooten indruk op Venizelos gemaakt en bij dezen de overtuiging gewekt, dat Sofia niet van zins is, met Angora of Moskou samen te werken. Daar de Roemeensche Minister van Buitenlandsche Zaken, Duca, eveneens zijn instemming met de verklaring van Nintsjitsj heeft uitgesproken, is daar door inderdaad de grondslag voor een nieuwen Balkanbond, gericht tegen Turkije, gelegd. In een bericht uit Lausanne wordt te kennen gegeven, dat het plan in zake eed Balkanbond geenszins is mislukt, doch integendeel spoedig na de confe rentie van Lausanne verder zal worden uitgewerkt. het voorstel van B. en W. om het be sluit, de O. L. School te Soesterberg op te heffen, weer in te trekken. Het was de heer Besselsen, die de knuppel in het hoenderhok wierp, waarop de film aan 't draaien ging. Bijna alle Raadsleden kwamen in actie met 't resultaat dat de knuppelwerper moest afdruipen, als 't spreekwoordelijke Keffertje. Dat komt er van als men te veel beweren en al te sterk generaliseeren wil. Had spreker zich alleen bepaald bij het noemen van het aangevochten feit, dan zou hij waarschijnlijk ietwat meer succes geoogst hebben. Bovendien doet 't zeer onaangenaam aan als iemand die nog in de politieke kinderjaren is op een dergelijke wijze een man met 40 dienstjaren meent te moeten aanvallen. Wij praten de fout van den Heer W. niet goed, maar die van den heer B, is veel erger. Bij de rondvraag werd door den heer Dammers voorgesteld voor f300.— zijnde 10% deel te nemen in het Ga rantiefonds voor het te houden Muzikaal Concours in 1923, ter gelegenheid van het Zilverenfeest der Soester Fanfare. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen, waarmede dus een flinke eerste stap in de goede rich ting gezet is, al zal 't de Gemeente wel geen cent kosten, want zelfs al zou het Garantiefonds iets moeten bij springen, dan nog kan de Gemeente door de Belasting op de entreés een voordeelig saldo verwachten. C. UIT ONZE VROEDSCHAP. Vrijdag 17 Nov. hebben onze Edel- Achtbaren vergaderd om een agenda af te werken die aan alle belangrijkheid gespeend was. Dank zij den heer Besselsen kwam r nog iets terecht van het karakter publieke vermakelijkheid", doch verder was 't op en top een officieel „pro for- raa". Ten opzichte van de aanbieding der Gemeente-Begrooting blijkt de offici- eele klok ietwat achter. Art. 203 der Gemeentewet schrijft voor dat de aanbieding moet geschie den vier maanden voor den aanvang van het jaar waarvoor zij dienen moet, alzoo 1 Sept. De klok van hef Raadhuis blijkt dus maanden, 16 dagen en 14% uur achter te zijn, en dat terwijl de Ge meente er een ofhcieele klokkenist op na houdt op een salaris van 125 gul den per jaar. en onder de uitdrukkelijke bepaling „Alle diensten moeten voor dit bedrag verricht worden", t Is bar! De meeste tijd werd volgepraat over Naar wij vernemen zal het gemeng de koor Zang en Vriendschap te Hil versum directeur,de heer J. W. Balke, op Woensdag 13 December in de Rembrandtzaal een zanguitvoering ge ven met medewerking van den heer J. Blok, viool. Het gem. koor mocht meerdere le en 2e prijzen op verschil lende concoursen behalen en zal dien avond ten gehoore brengen werken van Arcadelt, Olman, Wierts, Mozart, e.a. terwijl den heer Blok vioolwerken zal voordragen, van Bach en Tartini. Nu hier te Soest weinig concerten gegeven worden hopen wij voorZang en Vriendschap dat dezen avond door een goede opkomst moge slagen. Tegen verschillende ingezetenen is een herhaald bevel tot betaling der nog verschuldigde gemeentelijke inkomsten belasting (achterstallige) uitgevaardigd. Bij niet betaling hiervan zal onver wijld overgegaan worden tot in beslag name van hunne roerende goederen, hetgeen reeds bij aantal personen is geschied. Zondag 26 November j.1. werd in het gebouw der St. Joseph Jongelingen vereeniging alhier eene openbare too- neeluitvoering gegeven. Opgevoerd werden 2 blijspelen, ge- titeld: Toch nog 'n snee door de neus en „De Landbouw", weekblad voor Chicago. De zaal was goed bezet. De WelEerw. Heer kapelaan Schaep- man, directeur der Vereeniging heette allen hartelijk welkom. Het deed spr. genoegen, dat allen in zoo'n groote getale waren opgekomen. Toch mistte zijne Eerw. dezen avond nog iemand welke opmerking groote verwondering teweegbracht onder de aanwezigen, welke overging in een algemeen ge lach. toen de Heer Schaepman mede- deelde, dat die iemand niemand anders was dan de oude piano der Vereeni ging, welke was opgeruimd en had plaats gemaakt voor een nieuwe. Aangezien met den aankoop dezer piano veel kosten zijn gemoeid, doet spr. een beroep op de mildadigheid der aanwezigen en belangstellenden. Hierna gaf de muziek der Sympho- even goed te informeeren naar nie eenige nummers ten gehoore, waar de prijzen en twijfel niet of UEd. had n* het programma werd afgewerkt. - - 1 Over 't algemeen kan gezegd wor den, dat goed gespeeld is en de stuk ken goed ingestudeerd waren, behou dens nog enkele kleine aanmerkingen betreffende uitspraak van woorden, voorkomende in het 2e stuk. We hoorden o.a. zeggen „Sam Broo- ker" in stede Sem Broeker, enz. dit zijn nu wel kleinigheden, doch ze kun nen vermeden worden, zoodat hierdoor over het geheele stuk een ander ca chet ligt. Een woord van lof verdienen in het bijzonder Krispijn en Rudolf, als mede Van Houfum, als oude rentenier in het le stuk. Mr. Watson, Directeur van „De Landbouw" in het 2e stuk was ook heel goed. Te plm. 10 uur was het program afgewerkt. De WelEerw. Heer Kapelaan Schaep man sloot dezen feestavond en hoopte dat allen voldaan huiswaarts keerden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Aan de Redactie van „De Soester". M. Gaarne zag ik onderstaande regels geplaatst als antwoord op het j.1. inge zonden stukje van een Huisvader. Geachte Heer huisvader (naam en adres onbekend) even wilde ik aan merken op uw ingezonden stukje in „De Soester" van dato 25 Nov. 1922. Dat, alvorens U een blaam wenscht te werpen op schoen-reparatie hier ter U beter gedaan had om eerst dit artikel achterwege kunnen latei Gaarna ben ik ten alle tijde bereid u de bewijzen hiervoor te leveren. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, H. v. SITTER Jr„ v. Weedestraat 7b, Soestdijk. Burgelijke Stand. GEBOREN: Jan. z. v. H. Klein en J. Zaal. Margaretha Jacoba, d. v. J. Huffels en J. M. M. Kuijper. Maas Reijer, z. v. Reijer Maassen en J. P. de Vaal. Augustina Frederica, d. v. A. v. d. Berg en D. v, Reenen. Ger- rit, z. v. H. Reijersen en W. Kamp horst. Hendrika, d. v. A. Morf en N. v. Rhenen. Johanna Albardina, d. v. B. J. Terhaar en M. J. Braskamp. Johanna Maria Gezina, d. v. J. J. v. Zeist en J. G. Wijsbeek. Gezina Jo- anna, d. v. C. G. v. Schalkwijk en J. v. Isselt. ONDERTROUWD: Bessel v. Zan ten en Aaltje v. d. Pol. GETROUWD: Johannes Voskuilen en G. Wolfsen. OVERLEDEN: Lambertus Hoolwerf, oud 9 jaren. Plaatseliik Nieuws. Woensdagavond 22 Nov. j.1. des avonds te half acht had in de Rem brandtzaal alhier, ter gelegenheid van het 17 jarig bestaan der Chr. Jonge lingenver. „Samuel" Soest eene open bare jaarvergadering plaats, met wel willende medewerking van den Wel Eerw. Heer Ds. E. Reeser, predikant 4er Ned. Herv. gemeente te Hoogland en de Ned. Herv. Zangver. „Soli Deo Gloria", directeur de Heer F. Breek- veldt, te Baarn. De zaal was goed bezet. De Voorzitter der Vereeniging, de van Lume, opende de vergadering en heette allen een hartelijk welkom, Daarna werd het uitgebreide pro gramma onberispelijk afgewerkt. Met dank aan de vriendelijke gevers, kunnen wij melden, dat de collecte door jongens van de Groene Patrouille 1.1. Zaterdaggehouden.de somma van f40 en 10 cent heeft opgebracht. Dit bedrag is aan de Directrice van het Kinder- Herstellingsoord overhandigd, die er voor haar patiëntjes zeker een goed gebruik van zal weten te maken, en ze thans een paar zonnige uren kan be zorgen met St. Nicolaas en het Kerst feest. Van Weedestraat 40a Tel. 124 Ruime sorteering DEGELIJKE ST. NIC0LAAS- GESCHENKEN. Door den hoofdagent van politie v. L. alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon, die zijn rijwiel on beheerd aan den openbaren weg had laten staan. Aangezien de agent v, L. vermoe de, dat de man, die in een beschon ken toestand verkeerde, een valschen naam had opgegeven, verzocht hij hem mede te gaan naar de naastbijzijnde politiewoning aan de Birktstraat, ten einde aldaar zijn identiteit nader te ver klaren. Dit ging echter niet dan onder he vig verzet. Echter moest de man voor de over macht bezwijken. Bij onderzoek bleek het vermoeden van den agent juist te zijn zoodat de verbaliseerde zijn welverdiende straf zal moeten ondergaan. Dezer dagen is een rijwiel ontvreemd van iemand, die zijn karretje een oogen- blik onbeheerd aan den openbaren weg had laten staan. De politie heeft de zaak in onder zoek. De dader(s) is (zijn) nog niet bekend, ERNSTIG ONGEVAL. Alhier had een ernstig ongeluk plaats Toen om 12 uur de R.K. kerk uitging kwam de motortram uit Baarn en reed kalm tusschen de kerkgangers door. Plotseling stapte een oude vrouw, ge naamd Grietje Sukei, die de lijn reeds gepasseerd was terug, met het nood lottig gevolg dat zij door de tram ge grepen werd. Onmiddelijk werd zij op genomen en in de pastorie binnen ge dragen, al waar zij buiten kennis bleek te zijn. Dr. Rupert, direct ontboden constateerde schedelbreuk. Donderdag is Mej. S. aan de beko men verwondingen overleden. Volgens ooggetuigen treft den chauf feur geen schuld. „ERNST EN LUIM" Zooals wij van deze vereeniging ge wend zijn, gaf zij Maandagavond J.1. in de tooneelzaal van Hotel „Belle- vue" wederom eene goedgeslaagde uit' voering. Opgevoerd werd het geestige. Blijspel in vier bedrijven, „Het Gene raalsvrouwtje". Het persoonlijk spel van allen was uitstekend en slechts een enkele keer mistte men een centrale leiding. Houwik en zijne vrouw Tonia. wa ren prachtig- en Agnes én Leendert niet minder goed. Ook de generaal had een rol. die hem pastte en waar van hij het karakter goed weergaf. De Boer kwam in den loop van het spel goed op dreef en zijne dochter Héléne zal met haar heldere, duidelij ke stem een aanwinst voor „Ernst en Luim" blijken te zijn. Enkele leden mogen aan dat duidelijk zeggen een voorbeeld nemen. Ook de dokter, de kolonel en de majoor waren zeer goed in hun rol. Het samenspel viel zeer te loven, de onderlinge oefening zonder vaste leiding in aanmerking genomen. De verschillende tooneelen waren rdig aangekleed en het kapwerk en de grime, uitstekend. De heer Butzelaar en den pianist oogstten met hunne muzikale talenten, in de pauzen een welverdiend applaus. Een gezellig bal onder leiding van den Balletmeester Hooijmaijer besloot dezen welgeslaagden uitvoering. Vertrokken personen uit de Gemeente Soest van 24 Nov. tot 28 Nov. 1922. Th. J. Wouters, met gezin, naar Breda, Beijert 42 bis. G. Tammens, met gezin, naar Baarn, Amalialaan 22. J. A. v. Rooijen, met gezin, naar IJs- selstein, Havenstraat. M. Mannè, met gezin, naar Hoogland, Liendertscheweg D. no. 70. H. Bokking, met gezin, naar Amersfoort, Langstraat 80a. H. Buitink, met gezin, naar Baarn, Zand voortweg 119. J. Kiljan, naar Baarn, Noorderweg 13. W. Endtz, naar Er- melo, Poolsteralleé-Hulshorst. M. W. H. van Ass, naar Heel en Panheel, Dorpsstr. 75. J. H. H. Smeets, met gezin, naar N. O. I. J. C. Kok, naar Kooten, met gezin naar Julianaplein. Ede. J. A. Renswoude. Vestiging in de Gemeente Soest van 21—28 November. W. Poot, van Haarlemmermeer, Vliegkamp. E. Unkel, idem. J. van Utrecht, idem. G. Bekker. idem. A B. de Vos, idem. J. A. M. van den Boon, idem, W. F. Bosman, idem. H. J. A. de Haar, met gezin, Talma- laan 7, van Zeist. G. A v. Vliet, Laanstr. 22, van Snelrewaard. B. J. A. M. v. Onna, Torenstr. 2a, v. Am sterdam. E. Stahl. Amersf.weg 94, v. Amersfoort. C. W. G. Rooseboom, Burgem.Gr.str. 45, van den Haag. F. L. Wajon, met gezin. Beckeringhstr. 26, van Velsen. R. Grootveld, Wiek- slooterweg. W.Z. 11van Baarn. C. Vollers, met gezin, Nieuwstr. 10, van Utrecht. A. Hoogeboom, Klaarwater- weg 6, van Eemnes. A. v. d. Steen hoven, met gezin, Sportweg 1, van A'dam, F. M. Veringa, Soesterb.str. N. Z. 13, van Leiden. M. S. Oremus, Andriessestr. 16, van Zeist. F. v. Kee- ken, Nieuweweg 49a, van Den Haag. C. Vermeer, Molenstr. W. Z. 7, van Den Haag. J. J. Suuring, met gezin, Soesterengweg 50, van Laren N.H. Groeneman, Wilhelminastr. 16, van Den Haag. W. Willemse, met gezin, Nieuweweg 42, van Amersfoort. B. H. Elting, Veenhuizerstraat 25b. van Aalten, met gezin. B. Hoogland, Nieu weweg 63, van Stoutenburg, H. Han- sen, Driftje 6, van Bussum. Wed. J. M. de Koning, Beckeringhstr. 12, van Utrecht. H. M. Meijberg, Veenhui zerstr. 30b, van 's Gravenland. H. C. Westeneng, Eigendomweg 22, v. Acht tienhoven. J. W. Ramaker, met ge zin, Steenhofstr. 53, van A'dam. W. Beek, met gezin, le Weteringpad 3, van Loosdrecht. R. Botterblom, Kerkstr. 17, van Hoogland. D. Snoek, met gezin, Dijkhuisstr. 18, van Nieu- werkerk a. d. IJsel. H. Hilhorst, Birk- straat 75, van Hoogland. C. Götte. met gezin, Nieuwstr. 19, v. Naarden. G. Meerding, Veenhuizerstr., v. Baarn, W. M. Bennink, Amersf.str. 56, van Utrecht. H. A. Schell, met gezin, Kampstraat 40, van Den Haag. G. Starink, met gezin, Sinnemaplein 14, Zeist. S. Witkamp, met gezin, Andriessestr. 19, van Haarlemmermeer. M. E. Broekman, Amersf.str. 45, van Baarn. L. den Breems, Noorderweg 22, van Vlaardingen, Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij hen het voornemen bestaat de ge legenheid open te stellen tot het plaat sen van een eenvoudige reclame op de achterzijde van de van gemeentewege verstrekken toegangsbewijzen voor de publieke vermakelijkheden. Een 50,000 tal zal daarvan worden gedrukt. Gegadigden, die een dergelijke recla me wenschen, gelieve zich vóór 9 De cember a.s. ten gemeentehuiee te ver voegen. Soest, 30 November 1922. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. BAKKERSNACHTARBEID. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat de aanvraag van F. Smit om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des middags en 6 uur des voormiddags, in het perceel Nieuweweg no. 19, op 24 Nov. 1922 tot 24 Nov. 1923. heeft toegestaan. Soest, 24 Nov. 1922. De Burgemeester voornoemd, de Beaufort. HINDERWET. B. en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentese cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. B. v. d. Berg, om vergunning tot oprichting van een slachtplaats, kadastraal bekend in sec tie H, no 2426. Op Donderdag 7 December a.s. des voormiddags 10 uur. zal ten gemeente- huize gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen de inwilliging van dit ver- Zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende 3 jen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrift- per poeder 8 cent tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tan den, zware Zenuwhoofdpijn, doos 25 stuks f 1.70. per koker 60 cent tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Verkrijgbaar bij Theod. Wagner, B. Kraal en D. F. Voigt. B. en W. van Soest maken bekend, dat het verzoek van H. Groeneveld. om in het perceel, kadastraal bekend in sectie G, no. 2801 een bakkerij en van H. B. Stipdonk om in het per ceel, kadastraal bekend in sectie E, no. 1113 en 1114 aan de Amersfoort- schestraat no. 2 een smederij en rij- wielherstelplaats met toebehooren te mogen oprichten, door hen is toege staan. Soest. 16 Nov. 1922. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Batenburg, de Beaufort. geniet ieder die slaapt onder van SPECIALITEIT IN DEKENS VAN WEEOESTR. 34, TEL. 23 Lees vooral de groote advertentie Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzpeke n d e n 8 Opperlieden. 9 Losse arbeiders. 4 Metselaars. 2 Timmerlieden. 6 Grondarbeiders. 1 Schilder. 2 Kantoorbedienden. 1 Chauffeur-Mecaniciens. 1 Huisbewaarder 1 Slagersknecht. 2 Land- en Tuinarbeider. 1 Sigarenmaker. 1 Loodgieter. 1 Rijwielhersteller. ZONDAG 3 DEC. IS AANWEZIG WILHELMINASTRAAT 16 ARTS. Spreekuur 81/»91/» en 1—2. Zondags geen vast spreekuur.

De Soester | 1922 | | pagina 1