op Woensdag 13 r a.s. Van den Berg fl Co. Soester Courant voor Soest eii Omgeving Meüws- eo Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. De Sneeuw- koning komt!! Maccaronischalen, Peiréeschaien, Lage Marmite's en Melkkannen La Porte Co. as, enz. 0. Boekhouden \STi?^GZAKEN bakken en Kitten ainium-artikelen as - Cadeaux n Onderdeelen E. 'T LAM. i klein Suikerwerk ?almstaarten rs?1,40 p. p. Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk COUPONS No. 50 Tiende «Jaargang Oplaag 1750 eken eiken Maandag- nhofstraat 5, Tel. S 45 tehuis) ies. Opmaken vanBalan- Beheeren van vermogens ratieve werkzaamheden. wij op uime sorteering ST. NICO- ckel en lakwerk. rmerlampen, Kacheltjes jen. Ook het succes nummer ummers. Voor reclame geef i ELKEN KOOPER van )EN CADEAU. Aanbevelend, ZIE ETALAGE LAANSTRAAT 15 De Directie. HLLA'7 sn LANDHUIZEN, BOUW- ide Villa's en Optrekjes op aan het 'T STATION SOESTDIJK. INGEN HYPOTHEKEN Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advettentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 tint DE SO Zaterdag 9 Dec. 1922 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Qroote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. F. Kuyperstraat 3 en S - Soestdijk Wij ontvingen prachtige vuurvaste Ruime soi teering Engeische Koffiekannen, Ontbijt-, Thee- en Tafelserviezen Toegang vrij zonder verplichting tof koppen. Aanbevelend S. A. OLIJVE. Buitenland. OVERZICHT. Het Revolutieonnaire Comité, dat op dit oogenblik in Griekenland de macht in handen heeft, heeft zes ministers en een generaal voor een krijgsraad ge daagd, beschuldigd van hoogverraad en ter dood veroordeeld. Binnen vier uur na het uitspreken van het vonnis zijn zij gefusileerd, ondanks de hevige protesten van de Engeische en Italiaan- sche gezanten. Over de geheele wereld heeft dit groote verontwaardiging gewekt. Al is nu gebleken, dat de politiek van Constantijn en zijne ministers verkeerd was. indien de Grieken in Klein-Azië de Turken verslagen hadden, zouden deze ministers en generaals de helden van Griekenland geweest zijn, nu noemt men ze landverraders. De Engeische gezant heeft na de executie onmiddelijk Athene verlaten en daarmede de diplomatieke betrekking verbroken, en ook wordt medegedeeld, dat Italië weigert, de huidige Grieksche regeering te erkennen. De Italiaansche vertegenwoordigers zullen echter te Athene blijven, doch geen betrekkingen onderhouden met de Griekscheregeering. De Grieksche gezant Karomilos. die door Venizelos naar Washington is gezonden, heeft aan de regeering te Athene medegedeeld, dat hij zijn ont slag neemt, met de opmerking, dat hij niet kan samenwerken met een regee ring, wier handen met bloed bevlekt zijn en wier optreden in de geheele beschaafde wereld ontstemming in het leven heeft geroepen. Prins Andreas, de broeder van ex- koning Constantijn, werd door den krijgsraad veroordeeld tot levenslange verbanning met verlies van zijn rang in het Grieksche leger. 't Proces is aangevangen. Prins An dreas was voorheen bevelhebber van 't tweede Grieksche legercorps en werd er van beschuldigd, op 3 Augustus 1921 bij den slag van Saggaria te hebben nagelaten het bevel van den opperbevelhebber, generaal Papoulas, uit te voeren om tegen de Turken op te trekken. Een Reuter' bericht vermeldtPrins Andreas van Griekenland is vergezeld van zijn gezin, naar Rome vertrokken. Vandaar zal hij de reis voortzetten over Parijs naar Londen. Tsjitsjerin de Russische gedelegeerde op de conferentie te Lausanne eischte bij de bespreking der vrije doorvaart door de Dardanellen, dat die voor oorlogsschepen zou gesloten zijn en geheel onder Turksch beheer zou ko men. Men schrijft daaromtrent De Russissche voorstellen in zake de zeeëngten verstoorden heden voor het eerst de harmonieuze atmosfeer op deze conferentie, die tot dusver een model- conferentie was. Tsjitsjerin sprak op zijn bekenden gebeten en prikkelenden toon. en hoewel alle andere gedele geerden hun kalmte bewaarden, ont stond de indruk, dat de bolsjewiki andermaal op eene internationale con ferentie waren verschenen om twee dracht te zaaien. Door den Roemeensche gedelegeerde werden de volgende voorstellen inzake de zeeëngten gedaan. 1De kusten der Zwarte Zee moe ten gedemilitariseerd worden. 2. De zeeëngten moeten onder het beheer worden gesteld van een inter nationale commissie, overeenkomende met de Donaucommissie, en zoowel in oorlogs- als in vredestijd voor alle schepen zijn opengesteld. 3. De kusten van de zeeëngten moeten gedemilitariseerd worden. Engeland, Frankrijk en Italië zijn het met deze voorstellen eens en hun eendrachtig samenwerken zal Russen en Turken wel een toontje lager doen zingen. Een later bericht meldt ten minste Zoowel Russen als de Turken zijn ontevreden en eenigszins in verlegen heid. De eersten zijn zich er van be wust geworden, dat zij waarschijnlijk te ver zijn gegaan met hun pertinente verklaringen betreffende de kwestie der zee-engten en schijnen begeerig te zijn om olie op de golven te gieten, terwijl de Turken hun bereidwilligheid tot uitdrukking brachten om in den meest tegemoetkomenden geest de wenschen en eischen der groote mogendheden betreffende de opening van de zeestraten voor den wereldhandel te onderzoeken en in overweging te nemen In het Hoogerhuis is het wetsont werp betreffende de Ièrsche grondwet in derde lezing aangenomen. Op het wetsontwerp, dat morgen kracht van wet krijgt is geen enkel amendement ingediend. De „Times" meldt, dat zij uit be trouwbare bron verneemt, dat Timothy Healy de functie van gouverneur- generaal van den Ierschen Vrijstaat heeft aanvaard. De „Dailly News" meldt, dat deze benoeming zeer zal worden toegejuicht door de aanhangers van den Vrijstaat in Ierland, waar Healy algemeen be kend is en zeer wordt geacht. Het is waarschijnlijk, dat het parle ment in zijn bijeenkomst van Dinsdag onmiddelijk den president zal kiezen, die op zijn beurt de ministers zal be noemen. Niemand twijfelt er aan, dat Cosgrave die, volgens de „Times", sinds den dood van Arthur Griffith een goeden indruk heeft gemaakt, zal worden her kozen en naar alle waarschijnlijkheid zullen alle andere ministers hunne portefeuilles behouden. Fa. J. EBBENHORST en Zn. RAADHUISSTRAAT 31 Zondags gesloten Woning-Bureau F. BREURE en J. H. THOLE MAKELAARS Veenhuizerweg 9 - Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. Binnenland. OVERZICHT. Blijkens het heden verschenen voor- loopig verslag van de Tweede Kamer over de begrooting van Ned.-Indië voor h._t dienstjaar 1923 achtten ver scheidene leden den financieelen toe stand van lndië hoogst ernstig. Zij be toogden o.a. dat de Indische regeering bij de raming van de middelen de laatste jaren met groote lichtvaardigheid is te werk gegaan, dat de regeering tal van tegenvallers in de uitgaven van tevoren had kunnen voorzien, dat een betreurenswaardig gemis aan eerbied voor de begrooting tot uiting komt in de overschrijding van de toegestane bedragen, de laatste jaren op tot dus ver ongekende wijze (67.5 millioen voor 1919, 146 millioen voor 1920 en 113.7 millioen voor 1921) en dat ten gevol ge van een en ander de schuldenlast van Ned.-Indië op onrustbarende wij ze is toegenomen, doordat geleend moest worden om tekorten op den ge wonen dienst te dekken. De schuld van lndië bedroeg einde 1916 ongeveer 200 millioen doch zal einde 1923 zijn vermeerderd met on geveer 1200 millioen, welke vermeer dering bijna voor de helft is ontstaan door tekorten op den gewonen dienst. Met een dergelijk ontoelaatbaar finan cieel beheer diende ten spoedigste ge broken en bovendien ook de grootste voorzichtigheid betracht met het lee- nen voor zgn. productieve werken. Met ingenomendheid hadden zij dan ook van 's ministers uitlating dat de staatstaak ingrijpend zal moeten wor den beperkt ook op zoodanig gebied waar onder vroegere omstandigheden uitbreiding wenschelijk scheen, kennis genomen. Van inkrimping van den staatsdienst viel echter in deze begroo ting nog weinig te bemerken. Blijkens het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp tot vaststelling van de begroo ting van uitgaven ten behoeve van de voltooiing van het vestingstelsel dienst 1923, werd bij het afdeelingsonderzoek van verschillende zijden de aandacht gevestigd op hetgeen bij de algemeene beschouwingen over de staatsbegroo- ting door het kamerlid H. Colijn ten aanzien van het vestingstelsel is gezegd. Men verklaarde het op prijs te zullen stellen, indien de minister in zijn be antwoording van dit verslag een uit eenzetting van de te dezer zake door hem gehuldigde opvatting aan de Ka mer zou willen geven. Sommige leden gaven als hun meening te kennen dat de voltooiing van het vestingstelsel onverwijld behoort te worden gestaakt en de bestaande werken dienen te worden geslecht. Andere leden bepaal den zich tot de verklaring dat zij niet doelmatig achtten thans uitgaven te doen voor nieuwe werken. Verschei dene leden zouden zich echter met ernst wenschen te verzetten tegen een afschaffing als de bedoelde. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der wet van 21 April 1922, houdende maatre gelen ter voorkoming van het zonder noodzakelijkheid bouwen van scholen voor lager onderwijs. In de Memorie van Toelichtingen wordt er op gewe zen, dat het zich laat aanzien, dat het wetsontwerp tot wijziging der Lager Onderwijswet 1920, niet meer vóór 1 Januari a.s. tot wet zal worden ver heven, zoodat het wenschelijk is, den termijn, gedurende welken de wet van 21 April 1922 van kracht is, te ver lengen. Het ligt in de bedoeling, tege lijk met het in werking treden van eerstbedoelde wet, den duur van het bouwwerkje te beëindigen. Burgeüjke Stand. GEBOREN Maaike Johanna, d.v. B. den Braven en C. Veeman An- thonius Wouter, z.v. K. I. Stalenhoef en L. Hilhorst. ONDERTROUWD: Ch. F. R. Schirmer en G. de Groot. GETROUWD G. J. K. Baron van Lynden van Sandenburg en W. E Beinhauer J. D. Steffens en Ch. J. van Apeldoorn. OVERLEDEN Margaretha Sukel, oud 79 jaren. Plaatselijk Nieuws. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad, waarbij wordt aangekon digd, dat Zondag aanstaande wederon: bioscoop-voorstellingen zullen worden gegeven in Hotel „Bellevue" alhier. Het lied veropenbaart geheel het leven van het volk. (Snellaert) Dat onze Volkszang dringende ver betering en opwekking behoeft is aan geen twijfel onderhevig. In verschil lende plaatsen van ons land zijn en werden vereenigingen tot verbetering van den Volkszang opgericht. In Soest heeft zich een commissie gevormd om ook hier naar verbetering van den Volkszang te streven en te gelijk de gelegenheid te openen van muziek te genieten zonder daarvoor naar Amsterdam of Utrecht te behoe ven te reizen. De toegangsprijs tot de uitvoeringen die de commissie hoopt te organisee ren wordt zoo laag mogelijk gesteld zoodat zij voor de meesten bereikbaar zullen zijn terwijl voor de leden van het Fanfarecorps en van verschillende zangvereenigingen een aantal entree- kaarten tegen gereduceerde prijs be schikbaar zullen worden gesteld. Men ziet in hen, en zeer terecht, d-> personen om onzen volkszang in goe de richting op te beuren en te bevor deren. Emiel Hullebroeck zal met zijn lie deren den eersten avond, 18 Decem ber in de Rembrandtzaal, openen. Be ter keus heeft men zeker niet kunnen doen. Wie Hullebroek reeds gehoord heeft komt zeker, en wie hem nooit gehoord heeft zal deze bijzondere ge legenheid niet verzuimen. Is er een die zoo beschaafd en zoo aangrijpend zijn liedjes voordraagt als Hullebroeck? Is er een die zoo n ju beltoon in het lied weet te leggen als hij? Wij voorspellen dan ook een volle zaal en hopen er vooral de meerge vorderde jeugd te zien. Hullebroeck grift de melodie in hoofd en hart, en wanneer gij drang hebt U in een lied te uiten, dan zult gij zingen wat hij U zoo meesterlijk heeft voorgezongen. Het comité bestaat uit de heeren: Mr. Dr. H. A. A. H. de Beaufort, bur gemeester onzer gem., Ds. D. P. Brans, J. G. A. Batenburg, L. den Bliek, J. C. Bloupot, K. v. Dongen, H. W. C. Door man, J. C. A. v. Duren, Ds. J. Hoek, W. A. Heijnings, J. H. A. Rupert, H. J. du Saar en P. G. de Vos. De jaarlijksche uitdeeling van de commissie van Weldadigheid van Ha re Majesteit de Koningin-Moeder, zal dit jaar plaats hebben op Donderdag 14 Dec. a.s., 's morgens 11 uur in de Naai- en Breischool, Burgem. Grothe- straat alhier. Gedurende de maand Nov. 1922 wer den voor de consumptie afgekeurd: 2 runderen. 2 varkens, van runderen 2 longen, van varkens 10 longen, 4 har ten, 3 levers. Tot onderwijzer aan de Christelijke school voor lager onderwijs te Soes- terberg is benoemd, de heer J. J. Jong- sma, alhier. STAND BEVOLKING In de maand Nov. hebben zich in deze gemeente gevestigd: 97 m. en 94 v., geboren zijn 6 j. en 13 m., afge schreven werden 49 m. en 55 v., over leden zijn 5 m. en 3 v., alzoo eene vooruitgang over deze maand van 98 zielen. Het zielenaantal bedraagt hierdoor thans (op 30 Nov. 1922) 9495. Vorige maand was dit aantal 9397. Uit vorenstaande cijfers moge blij ken, dat deze gemeente met reuze schreden vooruit gaat door vestiging. Woensdagavond vergaderden in de kleine Rembrandzaal een 25 tal Radio enthousiasten, welke zich door het slechte weer niet hadden laten afschrik ken. Opgericht werd de „Radio Club Soest en Omstreken" afgekort tot R. S. O. Het doel der vereeniging is de be vordering der beoefening van draad- looze telefonie en telegrafie. Hiertoe wordt eens per week eene bijeenkomst gehouden, waar een cursus seinen en opnemen wordt gegeven. Kerkvoogden der Nederl. Herv. Gem. van Soest bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat ter incasso van den van het premitief Kohier 1922, welke 15 December a s. moet zijn voldaan, door hen zitting zal worden gehou den in de KERKEKAMER van des voormiddags 10 tot des na middags 1 uur. Tevens een cursus in theoretische kennis van electriciteit en magnetisme. Verder een cursus in practische toestel- bouw en toebehooren. Ten slotte wordt gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen op Ra dio gebied. Eens per maand zal een beurs voor onderlinge ruil en verkoop van toe stellen en onderdeelen worden gehouden. Op het programma staan verder de monstraties en voordrachten op Radio gebied en eenige excursies. De contributie bedraagt slechts 50 c. per maand, zoodat ook financieel min der draagkrachtigen zich niet behoe ven te laten afschrikken lid te worden van deze bij uitstek nuttige vereeniging. Het bestuur bestaat uit H.H. A. v. Sluiters, Soesterbergschestr. 25. G. A. Dekking, Molenweg 10 en K. C. W. Venema, Emmalaan 10. Belangstellenden weten dus tot wien zij zich kunnen wenden voor inlichtin gen of opgave tot lid. Motortramdienst Soest-Baarn. Gedurende de maand Nov. werden vervoerd over het traject: Soest-Nieuwerhoek 714 pers. (Oct. 830) a 10 cent f 71.40 N. C. S.-Baarn 2759 personen (Oct. 2336) a 15 cent f 413.85 Soest-Baarn 1025 personen (Oct. 1855) a 20 en 25 cent f 205.00 Schoolkaarten 7 stuks (Oct. 3) f 14.25 Knipkaarten 300 stuks (Oct. 253) f 300.00 In abonnement en Schoolkaar ten 323 stuks (Oct. 562) diversen, pakjes enz. 30 f 405.00 Totaal ontvangst f 1008.55 Paardentramdienst Nov. 1921. Vervoerd werden gedurende de maand November van het vorig jaar, over het traject: Soest-Nieuwerh. 615 p. a 10 c. f 61.50 Soest-Baarn 2777 pers. a 25 c. f 694.25 Schoolkaarten 1 stuks f 3.35 diversen, pakjes, enz. enz. In abon. en Schoolk. 1294 p. f540.00 Totaal ontvangst f764.50 Alzoo is deze maand meer ontvan gen dan in dezelfde maand van het vorig jaar (paardentramdienst) ongeveer f 300.00. Voorzeker een verblijdend teeken, wanneer men in aanmerking neemt het j.1. ingevoerde verlaagde tarief, immers uit het bovenstaande blijkt, dat de rit Soest-Baarn thans kost 20 ct. terwijl dit vóór de invoering der motortram dienst bedroeg 25 ct. Evenzoo heeft men thans een beter locaal verkeersmiddel verkregen en be tere aansluiting (ja bijna op alle trei nen,) richting Amsterdam Amersfoort. Dat van de tram, als locaal-verkeers- middel thans meer gebruik wordt ge maakt, bewijst wel het aantal gekochte knipkaarten. Bedroeg dit aantal vorige maand 253 stuks, thans is dit gestegen tot 300. SOESTERBERG- BEVOLKING Over de maand Nov. werden in het bevolkingsregister der hulpsecretarie te Soesterberg ingeschreven 43 mannen en 32 vrouwen, afgeschre ven werden 10 mannen en 11 vrou wen, geboren zijn in die maand 1 jon gen en 2 meisjes, overleden geene. Het zielenaantal is derhalve vermeer derd met 57. Openbare vergadering der Vrijzinni gen-Democraten. A.s. Maandagavond, 8 uur, belegt de afdeeling Baarn van den Vrijzin. Dem. Bond een openbare Vergadering in de Rembrandtzaal alhier, met het doel. dien avond een afdeeling Soest te stichten van den Vrijz. Dem. Bond. (Zie advertentie in dit blad.) Als spr. treedt op de heer H. B. Berghuis, uit Utrecht, die dezen zomer één der ka- mercandidaten was op de Vrijz. Dem. lijst. De toegang is vrij, terwijl gaarne gelegenheid tot debat wordt gegeven. Wij twijfelen niet, of vele ingezetenen zullen dien avond naar „Rembrandtzaal" gaan om zich op de hoogte te laten stellen, wat de Vrijz. Dem. willen en welke hoofdbeginselen zij zijn toegedaan. FEESTAVOND KADERLANDSTORM. De afdeeling Gooi- en Eemland van den Kaderlandstorm zal op 23 Dec. in Concordia te Bussum een feestavond houden als bekroning van het eerste jaar arbeid. De Kaderlandstormers van Baarn en Soest, Amersfoort en bijbe- hoorende gemeentens worden dien dag ingekwartierd bij de kameraden te Bussum. Het feest dat bestaat uit een vóór avond gevolgd door een bal, beoogt o.m. het vooroefenings instituut meer dere bekendheid te geven. De Toegang bestaat tegen een be taling van f 1.15 belasting inbegrepen, behalve voor genoodigden als Civiele en militaire autoriteiten, hoofden van onderwijs, besturen van eenige veree nigingen en de pers. KORFBAL. Clubnieuws „Helpt Elkander". Zaterdag en Zondag j.1. zijn rustda gen geweest. Geen wedstrijden, Of er is geoefend? Zaterdag was de opkomst gering. En Zondag?? Voorloopig zijn aan H.E. geen com petitie wedstrijden opgelegd. Maar er zullen clubs worden uitgenoodigd tot het spelen van vriendschappelijke wed strijden. Aangevraagd is voor 10 Dec. K.V.D. uit Utrecht. Voor H.E. II is aangevraagd 't Lyceum uit Baarn. Het is natuurlijk de vraag of genoemde clubs de uitnoodiging aannemen. Er werd gevraagd, waarom stond er Za terdag 2 Dec. niets in deSoester?Nu dat nieuws kan dan nu nog geplaatst worden. Op bewuste Zaterdag speelde H.E. II tegen D.I.O. uit Baarn, en H.E. II kreeg klop met 40. Oefenen luitjes. Vooral de nieuwere dames-leden moeten wat meer komen oefenen. Vol gende Zaterdag (dus 16 Dec.) begin nen de repetities voor onze feestavond. Wie er aan mee doen en waar wordt gerepeteerd zal nog wel nader worden bekend gemaakt. Wedstrijd tegen K.V.D. gaat niet door. LEES DE ADVERTENTIE P. C. W. F0EKEN, Manufacturen, Van Weedestraat 34. Donderdagavond ruim half tien had de sluiting van den bazar plaats door den voorzitter, den heer J. v d. Flier. Spreker dankte een ieder die zijn ga ven en krachten heeft gegeven tot het welslagen van den bazar, alsmede hen, die alles zoo keurig hebben voorbereid in het bijzonder den heer van Vliet voor de ornamenteering der zaal. Ds. Hoek overhandigde den heer van der Flier een medaille als aandenken aan den bazar. omdat hij de ziel van de geheele zaak is geweest. Spr. gewaag de daarna van den band die openbaar was geworden tusschen hen, die van hetzelfde huis zijn, en zag daarin een zegen, waarvan hij hoopte dat deze van bestendigen duur zou zijn, en wek te daartoe een ieder op, waarna hij den bazar met dankzegging sloot. Het Zangkoortje, dat zich ook bij de opening had laten hooren, zong ook bij de sluiting nog eenige num mers, waarnaar het een lust was te luisteren, Nadat Mevr. Ds. Hoek uit handen van den heer van Hoek nog een herinneringsmedaille in ontvangst had genomen als blijk van waardee ring voor de door haar aan den dag gelegde groote activiteit in dezen zaak was de bazar officieel gesloten. Velen bleven nog even napraten, van welke gelegenheid de heer Kilian gebruik maakte nog eenige voordrachten ten beste te geven en de aanwezigen te vermaken. We kunnen niet anders zeggen dan dat de bazar een groot succes is ge weest. Op de opengestelde uren stroom de het publiek af en aan, zoodat Don derdagavond dan ook het meeste ver kocht was, terwijl j.1. Maandagavond het overblijvende bij opbod is verkocht geworden. De opbrengst was globaal f 3000. BANKIERS BIJKANTOOR SOEST Van weedestraat 5 Tel. 54 Effecten Coupons Vreemd Geld Deposito's Credieten Safe deposit REKENING-COURANT met rentevergoeding Julianaplein. Door de afd. Soest der S. D. A. P. den Soester Bestuurdersbond werd Dinsdag j.1. aan de kinderen harer le den een St. Nicolaasfeest gegeven. De kleuters kregen weer volop te genieten. In het drinken van chocolademelk en eten van koekjes en andere versna peringen lieten zij zich niet onbetuigd. De goochelaar die zeer aardig met de jongens en meisjes wist om te sprin gen en met zijn verrassende toeren aller verwondering opwekte zal over gebrek aan applaus van zijn klein doch talrijk publiek niet te klagen hebben gehad. Het was voortdurend een ge lach en gejuich zonder einde. Tot slot kwam St. Nicolaas met zijn zwarten knecht waarnaar allen reeds hadden uitgezien. De goede Sint bleek aardig met de kinderen te kunnen opschieten. Hij deed hen een verhaal van zijn ont moeting op zee met „Bulletje en Boo- nestaak", welke den kinderen der „Volk" lezers allen welbekend zijn. Hij bracht hun de groeten van de beide deugnie ten over en toonde het portret het welk deze voor al hun kameraadjes in Holland hadden medegegeven. Toen steeg de vreugde ten top. Ten slotte deelde Sint aan allen een aardig stuk speelgoed uit. De organisators van dit kinderfeest zullen even als de kinderen met ge noegen op deze uitstekende geslaagde avond terugzien. Aan vele kleintjes is op deze wijze een teleurstelling bespaard en aan ve len ouders eveneens. De verdiensten zijn gering, de wer keloosheid groot. En St. Nicolaas wil dan wel eens voorbijgaan. De kinde ren begrijpen zulks niet en aan de ou ders geeft dit moeilijke oogenblikken. Men laat den kinderen zoo gaarne die heerlijke illusie behouden, maar de werkelijkheid wil dikwijls anders. „HET NUT" Donderdag 30 Nov, 1.1. hield onze plaatsgenoot de heer L. Hartogh Heijs in de groote zaal van Hotel „Belle vue" voor het Dept. „Soest", van de Mij. „Tot Nut van 't Algemeen'' eene zeer interessante redevoering over goud in wasscherijen en erts. Vooral het eerste gedeelte, waarin spr. zeer onderhoudend de reis door Suriname, de rivier op in kleine vls- schersbooten beschreef, met alle geva ren en moeiten daaraan verbonden, was zeer belangwekkend. Duidelijke, scherpe lichtbeelden waar bij mooie natuurtafereelen, verduide lijkten de voordracht. Het hartelijke woord van dank, door den Voorzitter den spr. gebracht, was welgemeend en welverdiend. Naar wij vernemen is het bestuur van het Soester Mannenkoor „Apollo" uitgebreid met een commissaris van orde, naml. de Heer H. A. W. Luschen. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 29 NOV. - 5 DEC. L. Laseur, Staalwijklaan 5, van Baarn E. Pas, Veenhuizerstr. 62, van Maastricht P. Memel, L.V.A., van Rheden W. van Pelt, met gezin, Dijkhuisstr. 19, van Utrecht J. W. v. d. Linden, met gezin, Sinnemaplein 15, van HaarlemmermeerH. A. Ten Broek, Andriessestr. 23, van Amsterdam J. T. de Rooy, met gezin, Andriessestr. 4, van Zeist W. F. P. Haarmans, met gezin, Sinnemaplein 6, van Haar lemmermeer E. Jacobs, Vinkenweg 9, van Antwerpen J. T. C. Vrij, Steenhofstr. 59, van Amersfoort S. Schoenmaker, met gezin, Beetzlaan 19, van Utrecht K. Jongbloed, Molen- str. Wz. 7, van Zeist H. v. Wort, Korte Brinkweg, van de Bilt J. v. Diermen, met gezin, Vinkenweg 9, van Baarn P. de Meijer, m3t gezin, Molenstr. Wz. 14, van A'dam A. v. Esch, v. Lijndenlaan 20, van Baarn H. Bleijenberg, met gezin. Kerk- dwarsstr. 16, van Apeldoorn S. v. d. Schagt, Soesterb.str. N.Z. 54. van Baarn J. M. Duk, met gezin, Sinne maplein 16, van Haarlemmermeer A. C. v. d. Star, met gezin. Eigendom weg 6, van Arnhem A. J. Klever, Zoom 13, van Zeist J. L. v. Don gen. met gezin, Achterweg 4b, van Amsterdam M, Stitselaar, IJsseltsche- weg 7, van Amersfoort. VERTROKKEN PERSONEN UIT DE GEMEENTÉ SOEST VAN 29 NOV. - 5 DEC. A. M. Bijvoet, naar Haarlem, Haze laarsplein 19 M. J. v. Asch, naar Hilversum, Stationsstr 33 R. Baart, met gezin, naar Bussum, Zwartweg 61 A. C. Eland, naar Amersfoort, Anfridusstr. 9 T. v. Lienden, naar Elst/Rhenen Wed. Weilemann, naar Apeldoorn, Jachtlaan J. D. JSteffens naar Heemstede, v. Oostzanenlaan 1 N. v. Lier, naar Rotterdam. G. Scholtestr. 14 H. Termaten, naar Eemnes T. H. Rompelman, naar Breda, Stationsplein 3, met gezin

De Soester | 1922 | | pagina 3